» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
306 / 361
»»

Malcolm_Y ::

Han je izjavil:

EON Premium + doplačilo = 1Gbps/50Mbps, kjer je tehnično možno.
A, hvala.

HappyPills ::

Ok po skoraj mescu čakanja sem le dobil ta EON premium.
Moji prvi vtisi:
1. Net hitrost je kot je obljubljena. Vse OK.
2. Eon box je še zelo testen izdelek.
Problemi:
- Ob montaži mi je monter rekel, da ko in če se bo box ugasnilo (iz napajanja oz prek stikala zadaj) več kot 10x bo zelo verjetno guznu...
- Plex ni na voljo v storu in ga je potrebno sideloadat. Težava verjetno na strani Plexa, ki ni dodal še naprave.
- Odzivnost je tko tko in, če si "prehiter" zadeva hitro zmrzne oz se aplikacije sesujejo, na srečo ga lahko resetiraš prek daljinca.
- Eon aplikacija je zelo bugasta in se spet, če preveč šaltas sesuje.
- Ni 5.1 zvoka na tv programih ter v HBOOD, Pickbox. Če je komu to uspelo naj prosim pove kako.
Prednosti:
- gor se da priklopt miško in tipkovnico
- Box podpira Steam, kar pomeni, da se bom lahko znebil Steam Linka in imel vse v tej napravi. Nisem še sprobal v popolnosti.
- Plex app (sicer še prek apk) je odličen sploh, ko prideš iz appa za Samsung tv.
- youtube dela
- chromecast dela
- Spdif dela in DTS, DD je odličen npr v Plexu
- Eon takrat, ko dela je super, kar se tiče ogleda nazaj, opomnikov itd.

Dam jim neki časa, da odpravijo buge.

flisko ::

mam eon box kakšen teden,in do zdaj niti enkrat ni zmrznil,zadeva deluje ok,sem pa pri drugih opazil da občasno zašteka.imam pa priklopljeno na optiki.

Veron ::

Veron je izjavil:

 Telesmeh

Telesmeh



Telemach si pa dovoli, da podizvajalci dobijo vse podatke naročnikov kljub prepovedi komercialnih kontaktov (tud nobenega naročila ni bilo).
Spodaj se podpiše kot "Telemach", dopis pa čisti srednješolski dopis, brez Telemach glave in repa.

Zanimivo, Telemach tale post na FB vztrajno briše. Očitno jim gre nekaj v nos.

Kdo je sploh tukaj pristojen, da zadevo preveri? Je potrebno prijavit Telemach al tega g. Sandija (google hitro vrne ime njegovega podjetja)?

yogy ::

HappyPills je izjavil:


- Plex ni na voljo v storu in ga je potrebno sideloadat. Težava verjetno na strani Plexa, ki ni dodal še naprave.


Plex na android.tv obstaja in se ga normalno instalira, torej "napaka" ni na strani Google Play.
A druge aplikacije pa lahko normalno preneseš iz Google Playa? Preveri še pri Telesmehu, če niso spreminjali firmware in blokirali kakšne aplikacije na napravi, ki je prvotno namenjena za EON TV.
Ne vem, ugibam, sam eon boxa nimam, gledam EON na Xiaomi MIBOX 3.

XS!D3 ::

yogy je izjavil:

HappyPills je izjavil:


- Plex ni na voljo v storu in ga je potrebno sideloadat. Težava verjetno na strani Plexa, ki ni dodal še naprave.


Plex na android.tv obstaja in se ga normalno instalira, torej "napaka" ni na strani Google Play.
A druge aplikacije pa lahko normalno preneseš iz Google Playa? Preveri še pri Telesmehu, če niso spreminjali firmware in blokirali kakšne aplikacije na napravi, ki je prvotno namenjena za EON TV.
Ne vem, ugibam, sam eon boxa nimam, gledam EON na Xiaomi MIBOX 3.

Developer more approvat vsak tip naprave, na katero lahko uradno namestiš app iz sotorea. Če pogledaš na plex forum, nekdo že dlje časa teži za ta tip boxa....

Anney ::

Še komu zadnje dni (dva dni) EON na računalniku kocka? Povezava je optika.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

SebaR ::

Pravkar prišel sem da povprašam glede artefaktov (kock) na POPTV in A KANAL-u. Ko se kamera giblje je obupno!
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Han ::

Jaz sem jim danes z veseljem poslal odpoved.

Alexius Heristalski ::

Veron, obrni se na informacijsko pooblaščenko.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Han ::

Pismo je ta TELEsmeh zagoveden. Včeraj me pokliče referentka, češ prejeli smo vašo odpoved.

Ona: Kaj lahko storimo, da ostanete naša stranka?
Jaz: Ker nimam vezave, me obravnavajte kot novega naročnika in dajte ustrezen popust na EON paket.
Ona: Bom preverila, vas pokličem nazaj.
Ona: Žal, gospod, akcijske cene so le za nove naročnike. Edina opcija za popust je, da naroči nov paket druga polnoletna oseba iz vašega gospodinjstva.
Jaz: Kar izpeljite odpoved tako kot sem napisal, odklopite me 30.11.2018.
Ona: Veste gospod, odpovedni rok je 30 dni od dneva prejema vloge. Naše storitve vam bomo zaračunali še za polovico decembra.
Jaz: Halo? A to je drobni tisk?
Ona: Ne, to so splošni pogoji...

WTF?!?!!?? Zakaj imajo potem na obrazcu za odpoved polje, kamor vneseš želeni datum prenehanja naročniškega razmerja?

P.S. Prej sem si tri tedne z njimi na to temo dopisoval po e-pošti (ker odgovorijo šele po 4 dneh). Vse kar so skašljali, je bila namesto začetne osnovna TV shema na EON Light za 41 eur/mesec. Ker njihovega TV sporeda praktično ne gledam, se seveda nisem strinjal. Pri A1 lahko vzameš paket brez TV. Kombo M (net 50/10 Mbps na optiki + brezplačna telefonija) je ob vezavi le 24 eur/mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mumbo ::

yogy je izjavil:

HappyPills je izjavil:


- Plex ni na voljo v storu in ga je potrebno sideloadat. Težava verjetno na strani Plexa, ki ni dodal še naprave.


Plex na android.tv obstaja in se ga normalno instalira, torej "napaka" ni na strani Google Play.
A druge aplikacije pa lahko normalno preneseš iz Google Playa? Preveri še pri Telesmehu, če niso spreminjali firmware in blokirali kakšne aplikacije na napravi, ki je prvotno namenjena za EON TV.
Ne vem, ugibam, sam eon boxa nimam, gledam EON na Xiaomi MIBOX 3.


kako deluje EON na mi box? Si zadovoljen? Gor gre tista aplikacija ki je za smart tv in jo potem aktiviraš s kodo, ki jo maš v moj telemach?

Sam bom sicer dobil eon box ampak bi zraven imel še mi box za drugo TV.

chucki ::

Povsod so odpovedni roki. Kriv si sam @han, ker ne beres kaj podpises
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

yogy ::

mumbo je izjavil:

yogy je izjavil:

HappyPills je izjavil:


- Plex ni na voljo v storu in ga je potrebno sideloadat. Težava verjetno na strani Plexa, ki ni dodal še naprave.


Plex na android.tv obstaja in se ga normalno instalira, torej "napaka" ni na strani Google Play.
A druge aplikacije pa lahko normalno preneseš iz Google Playa? Preveri še pri Telesmehu, če niso spreminjali firmware in blokirali kakšne aplikacije na napravi, ki je prvotno namenjena za EON TV.
Ne vem, ugibam, sam eon boxa nimam, gledam EON na Xiaomi MIBOX 3.


kako deluje EON na mi box? Si zadovoljen? Gor gre tista aplikacija ki je za smart tv in jo potem aktiviraš s kodo, ki jo maš v moj telemach?

Sam bom sicer dobil eon box ampak bi zraven imel še mi box za drugo TV.


MIBOX 3 uporabljam dober mesec in EON deluje precej dobro. Zakaj ne rečem odlično? Včasih ko želiš iz aplikacije malo zmrzne in traja kakšnih 20s, da se ti pokaže potrditveno okno za izhod. Tako je, naložiš aplikacijo za Android TV. Vsaj kar sem prebral na forumih deluje bolje kot aplikacija za mobilne naprave. Aktiviraš jo z kodo, ki jo dobiš na moj telemach. MIBOX uporabljam preko 5G WiFi, na 2.4G ga sploh nisem priklapljal in moram reči, da pri prestavljanju programov gre tekoče, gledanje je brez zamikov ali kakšnega kockanja tu ni. Zaenkrat zelo zadovoljen z nakupom. Sem pa škatlico posodobil na Android 8, kakšen teden je bila na Android 6. Razen pri menijih in nekaj dodatnih funkcij pri posodobitvi razlik ni opaziti, pri gledanju EON TV pa tudi nisem opazil bistvenih razlik. V MIBOX-u pa imaš vgrajeno tudi cast funkcijo (zrcaljenje slike iz mobilne naprave na TV). Poskusil 1x za YouTube in ni slabo :-)
V glavnem priporočam nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yogy ()

bastadu ::

Ker sem zadnje čase imel težave z počasnim internetom in izgubljenimi paketki, so mi danes prišli zamenjati Ciscotov modem za Ubee-ja. Uporabljam svoj router in želim ga še tudi naprej. Žal šokiran ugotavljam, da ta Ubee modem sploh ne omogoča delovanja brez vgrajenega routerja, torej v bridge modeu. Kličem nazaj serviserja, da jaz želim samo modem ne pa te all-in-one škatljice. Pa je rekel da imajo sedaj samo te. Wtf? Še kdo imel podoben primer?

oiwedfhjweif ::

Evo, te spravim iz šoka;
192.168.0.1
pa izklopiš 2.4 in 5 GHZ WiFi.

bastadu ::

Nisem spraševal po workaroundu, načeloma mi je jasno, kako omrežje deluje, sicer ne bi imel svojega routerja. Pač na mojem routerju želim imeti public IP ... Ta Ubee je očitno samo za tiste uporabnike, ki hočejo samo kabel vštekati in surfat. Ke še kdo pred kratkim menjal in dobil modem-only? Katerega?

oiwedfhjweif ::

Nobenega workarounda ni, UBEE daš softwersko v bridge mode.
Glede na dejstvo, da tvoj nov modem podpira tvoje želje, dvomim, da boš spet dobil brezplačno menjavo.

bastadu ::

oiwedfhjweif je izjavil:

Nobenega workarounda ni, UBEE daš softwersko v bridge mode.
Glede na dejstvo, da tvoj nov modem podpira tvoje želje, dvomim, da boš spet dobil brezplačno menjavo.

Se hecaš, ne? Wifi je ena izmed prvih stvari, ki sem jih na tem modemu onemogočil, ampak to ga seveda ni preklopilo v bridge mode ... če bi bilo tako enostavto tudi dvomim, da bi mi tako serviser kot operater na klicnem centru rekla, da tega modema ne gre nastaviti v bridge mode ... Bom vztrajal, da mi ga zamenjajo za goli modem ...

Han ::

Pred enim letom je prijatelj skoraj znorel nad tem UBEE kvazi modemom, ker ga tehnik ni do konca nastavil, zato ni delalo praktično nič. Takrat se je še dalo zmenit, da so mu ga zamenjali za Cisco EPC 3208, ki je modem brez routerja. Ko nanj priklopiš svoj router, naenkrat deluje vse po maslu.

misek ::

Han je izjavil:

je prijatelj skoraj znorel nad tem UBEE kvazi modemom, ker ga tehnik ni do konca nastavil, zato ni delalo praktično nič
Kaj pa je potrebno nastaviti? Priključiš vse kable pa dela s prve. Edino za wifi je potrebno dati dva različna ssid-ja (menda dela boljše).

Han ::

Ne vem, ker se ta modem nikakor ni do konca registriral v telesmehovo omrežje...

Dimnik ::

Bučke....potem bi imeli vsi z tem modemom probleme

webmaher ::

yogy je izjavil:


MIBOX 3 uporabljam dober mesec in EON deluje precej dobro. Zakaj ne rečem odlično? Včasih ko želiš iz aplikacije malo zmrzne in traja kakšnih 20s, da se ti pokaže potrditveno okno za izhod. Tako je, naložiš aplikacijo za Android TV. Vsaj kar sem prebral na forumih deluje bolje kot aplikacija za mobilne naprave. Aktiviraš jo z kodo, ki jo dobiš na moj telemach. MIBOX uporabljam preko 5G WiFi, na 2.4G ga sploh nisem priklapljal in moram reči, da pri prestavljanju programov gre tekoče, gledanje je brez zamikov ali kakšnega kockanja tu ni. Zaenkrat zelo zadovoljen z nakupom. Sem pa škatlico posodobil na Android 8, kakšen teden je bila na Android 6. Razen pri menijih in nekaj dodatnih funkcij pri posodobitvi razlik ni opaziti, pri gledanju EON TV pa tudi nisem opazil bistvenih razlik. V MIBOX-u pa imaš vgrajeno tudi cast funkcijo (zrcaljenje slike iz mobilne naprave na TV). Poskusil 1x za YouTube in ni slabo :-)
V glavnem priporočam nakup.



sam imam probleme že med preklapljanjem kanalov in je treba 2X da ni štekanja… štekanje se pojavi tudi pri hitrih premikih..športni kanali in nogomet največkrat... MX10 ima sicer 4GB RAMa in Android 8 pa očitno to nič kaj dosti ne pomaga... sicer sem zdajle dobil info, da so to tudi sami opazili in bodo probali kaj ukreniti v tej smeri... sem jih prosil, če bi se dalo dobiti direkt IPTV linke, da bi probal na drugem playerju pa to ne gre :(… sicer sem se sam dokopal do linkov v brskalniku in en link pripopal v DVB Viewer in je ta delal vse dokler nisem Viewerja zaprl... potem sem s5 moral najti drug link in je s5 delal...1X sem pustil čez noč in je zjutraj še vedno delovalo... linkov najdeš za en kanal ogromno morda je samo en pravi, kdo bi vedel :)

bastadu ::

bastadu je izjavil:

oiwedfhjweif je izjavil:

Nobenega workarounda ni, UBEE daš softwersko v bridge mode.
Glede na dejstvo, da tvoj nov modem podpira tvoje želje, dvomim, da boš spet dobil brezplačno menjavo.

Se hecaš, ne? Wifi je ena izmed prvih stvari, ki sem jih na tem modemu onemogočil, ampak to ga seveda ni preklopilo v bridge mode ... če bi bilo tako enostavto tudi dvomim, da bi mi tako serviser kot operater na klicnem centru rekla, da tega modema ne gre nastaviti v bridge mode ... Bom vztrajal, da mi ga zamenjajo za goli modem ...

Modem danes zamenjali za Ciscota v bridge mode-u, sedaj dela kot šus.

LapD ::

Daljinec od Eon boxa naj bi mel osvetljene tipke. Tisti, ki ga imate, ali vam to dela normalno, ali samo nekaj utripne vsake toliko (kar je neuporabno)?
web&motion designer

micka ::

HappyPills je izjavil:

Ok po skoraj mescu čakanja sem le dobil ta EON premium.
Moji prvi vtisi:
1. Net hitrost je kot je obljubljena. Vse OK.
2. Eon box je še zelo testen izdelek.
Problemi:
- Ob montaži mi je monter rekel, da ko in če se bo box ugasnilo (iz napajanja oz prek stikala zadaj) več kot 10x bo zelo verjetno guznu...
- Plex ni na voljo v storu in ga je potrebno sideloadat. Težava verjetno na strani Plexa, ki ni dodal še naprave.
- Odzivnost je tko tko in, če si "prehiter" zadeva hitro zmrzne oz se aplikacije sesujejo, na srečo ga lahko resetiraš prek daljinca.
- Eon aplikacija je zelo bugasta in se spet, če preveč šaltas sesuje.
- Ni 5.1 zvoka na tv programih ter v HBOOD, Pickbox. Če je komu to uspelo naj prosim pove kako.
Prednosti:
- gor se da priklopt miško in tipkovnico
- Box podpira Steam, kar pomeni, da se bom lahko znebil Steam Linka in imel vse v tej napravi. Nisem še sprobal v popolnosti.
- Plex app (sicer še prek apk) je odličen sploh, ko prideš iz appa za Samsung tv.
- youtube dela
- chromecast dela
- Spdif dela in DTS, DD je odličen npr v Plexu
- Eon takrat, ko dela je super, kar se tiče ogleda nazaj, opomnikov itd.

Dam jim neki časa, da odpravijo buge.


Ker sem malo “leva” bi prosila za nasvet, kje oz kako do plex apk aplikacije za sideload? Hvala

Veron ::

Han je izjavil:

Pismo je ta TELEsmeh zagoveden. Včeraj me pokliče referentka, češ prejeli smo vašo odpoved.

Ona: Kaj lahko storimo, da ostanete naša stranka?
Jaz: Ker nimam vezave, me obravnavajte kot novega naročnika in dajte ustrezen popust na EON paket.
Ona: Bom preverila, vas pokličem nazaj.
Ona: Žal, gospod, akcijske cene so le za nove naročnike. Edina opcija za popust je, da naroči nov paket druga polnoletna oseba iz vašega gospodinjstva.
Jaz: Kar izpeljite odpoved tako kot sem napisal, odklopite me 30.11.2018.
Ona: Veste gospod, odpovedni rok je 30 dni od dneva prejema vloge. Naše storitve vam bomo zaračunali še za polovico decembra.
Jaz: Halo? A to je drobni tisk?
Ona: Ne, to so splošni pogoji...

Tale (odebeljen) del mi je malo sumljiv. Poznam osebno enega od Telemach pogodbenikov in tega ne morejo več delat že nekaj časa.

Han ::

Bi rekel, ja... Zaenkrat teče odpovedni rok, kdaj me bodo dejansko odklopili, ne vem. Še za sam odklop - za pol minute dela, da te odklikajo v sistemu - mislijo kasirat 10 eur. Obup! ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Dimnik ::

Uporabniki telemach telefonije, preverite, če lahko iz telemachovega stacionarnega pokličete telemach mobilni telefon. Pri nas ne gre...

Malcolm_Y ::

Dimnik je izjavil:

Uporabniki telemach telefonije, preverite, če lahko iz telemachovega stacionarnega pokličete telemach mobilni telefon. Pri nas ne gre...
Jaz nimam telemachovega mobilnega, imam pa njihov ip telefon. Če mi tu gor (ali na ZS) pošlješ mobilno št., rade volje poskusim.

Je šlo. :) Iz Celja.

Zgodovina sprememb…

HappyPills ::

Micka:

Jaz sem nad tem boxom obupal in sem naročil Nvidia Shield TV, kjer bom gor laufal plex in eon app plus še 1000 drugih stvari, katere na box očitno nikoli ne bodo prišle.
Še ta cvetka, zdaj ko sem želel nazaj da mi dajo Conax kartico, ker pač ta box so res jajca. Mi hočjo računat 30EUR.
Bomo vidl kaj porečejo reklamacije.
Kar se tiče sideloada. Apk se lahko da na usb ključek in se potem na boxu inštalira ampak naj opozorim, da se plex ne počuti prav doma tukaj gor in se mi je večkrat že sesul.

Zgodovina sprememb…

hamurabi ::

Eno vprašanje glede EON boxa...Je mogoče, da škatla ne podpira DTS zvoka!?
DD spusti skozi, medtem ko DTS nikakor ne dobim na AV reciverju.

HappyPills ::

Ok dobil zdaj nvidia shield in ko sem dal gor EON app je ta končno zadihal. Ne priporočam eon boxa ker je kitajski jajc, če hočte med box si kupte nvidia ki je kot ferari napram fiatu.

hamurabi je izjavil:

Eno vprašanje glede EON boxa...Je mogoče, da škatla ne podpira DTS zvoka!?
DD spusti skozi, medtem ko DTS nikakor ne dobim na AV reciverju.


Za DTS pojdi v nastavitve in v audio nastavitvah nastavi na surround always.

webmaher ::

@jureflux naredi še en test z Netflixom...ampak ne original app temveč prek Kodija...Netflix addon naj bi zdaj podpiral tudi 4k HDR, ki meni na Sonyu dela že lep čas... nikakor mi pa ne rata usposobit zadeve prek EON Boxa... v glavnem se splača mal težit na help desk, da zrihtajo original podporo od Netflixa... Srbi so tut besni in težijo SBBju.. meni so pa zadnjič dejali, da so dobili že precej klicev....

hamurabi ::

HappyPills je izjavil:

Ok dobil zdaj nvidia shield in ko sem dal gor EON app je ta končno zadihal. Ne priporočam eon boxa ker je kitajski jajc, če hočte med box si kupte nvidia ki je kot ferari napram fiatu.

hamurabi je izjavil:

Eno vprašanje glede EON boxa...Je mogoče, da škatla ne podpira DTS zvoka!?
DD spusti skozi, medtem ko DTS nikakor ne dobim na AV reciverju.


Za DTS pojdi v nastavitve in v audio nastavitvah nastavi na surround always.


Pa si prepričan glede DTS zvoka? Men ga ne spusti skozi (mi ga pretvori v PCM audio). Box in AV reciver imam povezan z optičnim kablom.

hojnikb ::

A ve kdo če rabi ta EON box tudi net za delovanje al šiba to preko coaxa, tako kot pr starem boxu.. ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MadMen ::

Okrnjeno deluje tudi brez int. povezave(torej zgolj programi v živo, brez EPG in ostalih funkcij, ki zahtevajo internetno povezavo).

hojnikb ::

Kul. Verjetno šiba to tut preko wifija, al je treba vlečt utp ?
#brezpodpisa

MadMen ::

UTP

hojnikb ::

i see. Malo debilno. Furam se vedno ta wired only modem od ciscota, routerji so moji. Predvidevam da ti z novim boxom vsilijo svoj wifi modem?
#brezpodpisa

oiwedfhjweif ::

Lahko obržiš navaden docsis 3.0 modem.

hamurabi ::

Osvetlitev na dalincu vam dela? Meni ne!

hojnikb ::

Je komu uspel usposobit CEC oz. da bi vsaj se dalo izklopit/vklopit tv preko eon daljinca ?
#brezpodpisa

XS!D3 ::

hojnikb je izjavil:

Je komu uspel usposobit CEC oz. da bi vsaj se dalo izklopit/vklopit tv preko eon daljinca ?

Jup, meni je delalo out of the box.

LapD ::

hamurabi je izjavil:

Osvetlitev na dalincu vam dela? Meni ne!


Tebi tudi samo na hitro utripne, ko pritisneš na neko tipko?
web&motion designer

hojnikb ::

XS!D3 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Je komu uspel usposobit CEC oz. da bi vsaj se dalo izklopit/vklopit tv preko eon daljinca ?

Jup, meni je delalo out of the box.

men dela sam ugašanje tvja, prižiganje pa ne :))

Sam afaik bi mogu daljinc tut met preko IRja možnost, sam k ni navodil...
#brezpodpisa

hamurabi ::

LapD je izjavil:

hamurabi je izjavil:

Osvetlitev na dalincu vam dela? Meni ne!


Tebi tudi samo na hitro utripne, ko pritisneš na neko tipko?


Nič ne utripne...daljinec je v temi...tehnik na Telemachu je omenjal Bluetooth povezavo. Če imaš povezano preko IR, osvetlitev ne dela.... sploh nisem vedel da je mogoče povezati preko IR 🤔

starfotr ::

Dolgoletni narocniki, povejte mi, kolikorat telesmeh menjuje frekvence kanalov? Imam namreč eno starejšo gospo, ki uporablja digitalno kabelsko in me zanima, če se slučajno to spreminja. Najbrž se kdaj. Če se, kolikokrat se to spremeni na leto, na 5 let...

Veron ::

huh digitalna shema (frekvence) se že dolgo niso spremenile.
««
306 / 361
»»