» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
260 / 361
»»

strom_15 ::

Sam nimam takih izkušenj:

http://telemach.si/a15539/Pomoc/Novosti...

Spc ::

strom_15 je izjavil:

Sam nimam takih izkušenj:

http://telemach.si/a15539/Pomoc/Novosti...

Zadnjič sem jih klical in mi v 1 uri ni uspel noben dvignit.
 

webmaher ::

tok so že v dreku, da se na svoji spletni strani morajo hvalit...to je edino še kar lahko delajo, za vse ostalo so tu braća sa juga i merikanci :))

jusv ::

@spc: mene so ponavadi poklicali nazaj, če ni nihče dvignil. Sicer pa uporabi http://chat.telemach.si/
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

psychoshorty ::

Ze ne vem kolkic problemi zaradi staticnega ip -ja. Vsake toliko morem gnjavit, da mi porihtajo, kljub ze ne vem kako dolgo omogoceni opciji vklopa staticnega ip-ja. Za popizdit.

grašek ::

Torej, rabim pomoč :)
V našem kraju je Telemach gradil optiko, torej mamo možnost prehoda.
Odločamo se za paket Gold Trojka Premium (150/4).
Zanima me kako je kaj z STB-jem, so kakšni večji problemi?
Kako je kaj z routurjem / usmerjevalnikom, katerega dobiš poleg, kakšen domet WiFi-ja ipd..
Kako kaj z hitrostjo interneta? Je hard cap na 150/4 ali pa šenkajo kaki Mb? :))

Hvala za odgovore! :))

hojnikb ::

jst mam še kr statičnega, čeprav ni nič dokupljeno
#brezpodpisa

Yohan del Sud ::

Emm, Telemach GPON optika ima tipično 1/1 razmerje. Ali bereš pravi cenik?
www.strancar.com

strom_15 ::

grašek je izjavil:

Torej, rabim pomoč :)
V našem kraju je Telemach gradil optiko, torej mamo možnost prehoda.
Odločamo se za paket Gold Trojka Premium (150/4).
Zanima me kako je kaj z STB-jem, so kakšni večji problemi?
Kako je kaj z routurjem / usmerjevalnikom, katerega dobiš poleg, kakšen domet WiFi-ja ipd..
Kako kaj z hitrostjo interneta? Je hard cap na 150/4 ali pa šenkajo kaki Mb? :))

Hvala za odgovore! :))


Imel boš vsaj 150 /150 mbps (raj kaj več) ne odvisno od TV. Vsekakor se ti to splača, govorim iz lastnih izkušenj

grašek ::

Ups, zgleda da sem zamešal optiko z koasilnim kablom?
Da, potem pa 150/150.
Koliko več lahko pričakujem? :D
Kateri router je zraven?

strom_15 ::

Jaz imam 173/172 mbps. Modem je pa GPON 2427

http://www.zhone.com/products/ZNID-GPON...

Yohan del Sud ::

25/25 silver trenutno tukaj in modem / brouter Innbox GPON 2400. Ima dva vtiča (in še dva mrtva) za kable naprej. Se vseeno da spelat po celi hiši, če veš kaj delaš. Dovolj za recimo ene pet hkratnih uporabnikov voyota.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Heh, do danes sem imel staticen IP (nisem ga sploh zahteval). Danes sem pa menjal router (in s tem MAC naslov) ter sem ze 2 razlicna dobil (verjetno je router restartal WAN interface vmes).

Tilen ::

Še enkrat preberi, kar si zapisal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

psychoshorty ::

Meni so sedaj staticni ip, ki sem ga imel leta bindali na mac. Drugace enostavno ne funkcionira.

RockyS ::

Kako naj registriram svojo telefonsko številko na moj.telemach (ali v mobilni aplikaciji), če mi piše "ZDI SE, DA VREDNOST NI VELJAVNA" potem ko vnesem 040...

MrStein ::

Brez vodilne ničle?
Ali kot 3864...
Ali +3864...

Znano tudi kot "super UX". ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RockyS ::

Nep :) Šalabajzeri vsi po vrsti. Od tistega, ki je načrtoval portal, programerjev in testerjev.
Sej ni čudno, da ne dela, če še osnovnih stvari niso ugotovili:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

BorutK-73 ::

Verjetno te jebe 040.

techfreak :) ::

Tilen je izjavil:

Še enkrat preberi, kar si zapisal.
Huh? Saj razumem da je naceloma IP vezan na MAC naslov routerja, samo zanimivo mi je bilo da je na starem MACu bil isti do vceraj (ne glede na restart modema/routerja), po menjavi MAC naslova pa imam ocitno dinamicni IP.

Orias ::

Od kdaj pa ima Telemach dinamične IPje ? Moj je že par let isti, kljub menjavi modema pred meseci. Zgleda, da sem dobil modem iz istim MAC naslovom :D :D :D. Meni se IP ni spremenil, ko sem imel modem 1 teden izštekan, ko sem bil na morju. Naj oni raje ponudijo IPv6, če so že sploh slišali kaj je to. Kolikor sam vem jim je IPv6 isti trn v peti kot upload.

MrStein ::

Orias je izjavil:

Od kdaj pa ima Telemach dinamične IPje

Od vedno? Ali vsaj že veliko let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Yohan del Sud ::

Ja. Moj se mi je brez napovedi spremenil ene 10x, preden sem obupal. Je veliko stvari, ki jih lahko (lažje) počneš s statičnem IP in manj z dinamičnem.
www.strancar.com

Izaso ::

Yohan del Sud je izjavil:

Ja. Moj se mi je brez napovedi spremenil ene 10x, preden sem obupal. Je veliko stvari, ki jih lahko (lažje) počneš s statičnem IP in manj z dinamičnem.


FYI: kakšno leto nazaj so spremenili in postopoma začeli z dinamičnimi IP-ji. Ampak lahko doplačaš (mislim da en €) za statičnega.

BorutK-73 ::

1€ na mesec je za statični IP.

s1m0n ::

Kako je z menjavo paketa ? (Gold Extra 2 51€/mesec trenutno) na Gold Trojka Extra, ki je le 1€/mesec več?

strom_15 ::

Enostavno pokličeš na tel (ali se oglasiš v poslovalnici) in podpišeš novo pogodbo (spet vezava 12 mesecev) in ko je pogodba podpisana ti zvišajo hitrost. Menim da je tako.

LapD ::

Ima kdo trenutno težave z ogledom za nazaj? Sam namreč zadnji mesec opažam, da sprejemnik ob TVju nekaj časa utripa, nekaj časa pa neprekinjeno sveti (kot da bi se zaganjal). Načeloma sicer gledam preko conaxa, na sprejemnik pa preklopim, ko želim kaj pogledati za nazaj. Včasih dela, včasih pa med ogledom zašteka ter izpiše obvestilo, da je prišlo do napake.

Je težava s programsko opremo sprejemnika, s samim sprejemnikom, ali ima telemach kakšne težave (kar sicer dvomim, ker vse ostalo dela normalno)? Sam sumim, da je sprejemnik šel po gobe, me pa zanima, če je še kdo opazil podobno (ne)delovanje.
web&motion designer

jusv ::

LapD je izjavil:

Ima kdo trenutno težave z ogledom za nazaj? Sam namreč zadnji mesec opažam, da sprejemnik ob TVju nekaj časa utripa, nekaj časa pa neprekinjeno sveti (kot da bi se zaganjal). Načeloma sicer gledam preko conaxa, na sprejemnik pa preklopim, ko želim kaj pogledati za nazaj. Včasih dela, včasih pa med ogledom zašteka ter izpiše obvestilo, da je prišlo do napake.

Je težava s programsko opremo sprejemnika, s samim sprejemnikom, ali ima telemach kakšne težave (kar sicer dvomim, ker vse ostalo dela normalno)? Sam sumim, da je sprejemnik šel po gobe, me pa zanima, če je še kdo opazil podobno (ne)delovanje.


Nimam opisanih težav. Poskusi z resetom, če ne pa jih pokliči ali pa še boljše, jim piši na chat.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Tero ::

Še komu ne dela telefonija? (voip)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Ajnstajn` ::

Se komu trenutno timeouta tujina na telemachu?
//

Spc ::

Ajnstajn` je izjavil:

Se komu trenutno timeouta tujina na telemachu?

Meni sicer ne timeout-a ampak mi zelo zelo počasi download-a.
Tujina je v dreku verjetno smo na backup-u.

Pa speedtest serverja od telemach-a ni več:
http://www.speedtest.net/

Še speedtest iz par dni nazaj:
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Truga ::

To je tud na drugih providerjih btw. Jaz mam u sluzbi prov morijo, ker mi skos smsi hodjo da se mi zadeve v tujini ne odzivajo, pa nismo na telesmehu.

Spc ::

Truga je izjavil:

To je tud na drugih providerjih btw. Jaz mam u sluzbi prov morijo, ker mi skos smsi hodjo da se mi zadeve v tujini ne odzivajo, pa nismo na telesmehu.

Sej jaz tudi:
Weather Station Owner,

Oh No, your station below has stopped sending us data.

ID: ITABORMA1

We have not received any weather observations since Oct 03 11:44 AM. We want you back!

 

*
This PWS is not reporting
Last updated: 3. 10. 2016 11:44:28,
3 hours ago
*
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

webmaher ::

tudi meni je tujina dons čudn delala..zdej mislim da je OK...

grašek ::

Tak pa smo dobili optiko. Zanima me če še ima kdo težave s hitrostijo, namreč imamo 150/150 paket.

hojnikb ::

da nimaš to na kak švoh router prkloplen
#brezpodpisa

grašek ::

Router je od Telamacha, GPON. (bom pogledal model)
WiFi adapter pa je Linksys AE 1200.

hojnikb ::

a preko wifija to testiraš. Testiraj preko kabla
#brezpodpisa

grašek ::

Ok. Opazil sem tudi, da je hitrost ob prvem testu 30 down, po nekaj testih pa se dvigne. Je to od mojega adapterja (oziroma wifi signala)?
Z drugimi besedami, hitrost ni vedno enaka.

hojnikb ::

testiraj na kablu da izločiš probleme s strani telemacha
#brezpodpisa

Spc ::

grašek je izjavil:

Tak pa smo dobili optiko. Zanima me če še ima kdo težave s hitrostijo, namreč imamo 150/150 paket.


Gigabitna mrežna karica je obvezna, pa obvezno preko ethernet kabla stestirat.
 

viknet ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: viknet ()

viknet ::

Ps. Prosim kake moderotorja, da popravi mojo zgornjo objavo,ker sem z mobilcem nalagal in mi je vseskup zabluzilo.

skovac13 ::

Ima kdo še težave z visokim pingom pri telemachu?

Zadnje časa se kar pogostokrat zviša od 250-500ms.

webmaher ::

ne da bi vedel...ponavadi je 7, redkokdaj 3....trenutno 8... da slučajno nimaš kakega nepovabljenega gosta :-)

Spc ::

skovac13 je izjavil:

Ima kdo še težave z visokim pingom pri telemachu?

Zadnje časa se kar pogostokrat zviša od 250-500ms.

Do katerega IPja / providerja ?
 

skovac13 ::

Trenutno se je spet umiril. Ali je to napaka na njihovi strani?




Edit: SKocil na 100ms
Edit: Skočil na 100ms spet

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skovac13 ()

Spc ::

Meni zgleda to napaka na modemu ali CMTSju.
 

skovac13 ::

Težava je odpravljena, sem poklical in smo odpravili.

LP
««
260 / 361
»»