» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
261 / 360
»»

grašek ::

Spc je izjavil:

grašek je izjavil:

Tak pa smo dobili optiko. Zanima me če še ima kdo težave s hitrostijo, namreč imamo 150/150 paket.


Gigabitna mrežna karica je obvezna, pa obvezno preko ethernet kabla stestirat.

Testiral preko kabla:



Zgleda, da Wi-Fi ni tako hiter kot sem pričakoval :D

MrStein ::

802.11g     -> 20-25 Mbps
802.11n-150 -> 50-70 Mbps
802.11g-300 -> 70-130 Mbps
802.11g-450 -> 70-130 Mbps [:D]
802.11ac    -> mogoče 150 in več


Sploh, če nisi v isti sobi, je še slabše.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Spc ::

grašek je izjavil:

Zgleda, da Wi-Fi ni tako hiter kot sem pričakoval :D

Valda, da ni. Wi-Fi je največji drek kaj se hitrosti tiče.
Jaz sem povezal 2 routerja skupaj kot client-a z 450Mbit/s 5GHz band, pa je delalo maximum z 113Mbit/s.
Preko kabla sem dobil preko 230Mbit/s.

Sem pa edini v naši ulici, ki ima 5GHz band, drugi so vsi na 2,4GHz tako,da ni bilo nobenih motenj.
 

seminal ::

Pri prejšni položnici sem dobil zraven list da so spet povišali hitrst neta in da moj paket zajema po novem 150/4, prej imel 80/4. Sem tudi šel preverit v poslovalnico če bi anj imel te hitrosti, in mi je bilo rečeno da ja.. Vendar se še ni nič spremenilo, sem resetiral modem pa nič, tak da bo treba poklicat pa vprašat... Še kdo s podobno izkušnjo?

BorutK-73 ::

Pa imaš dovolj močan router? Za 150mbs rabiš gigabitne porte.

Zgodovina sprememb…

seminal ::

TP Link AC1750 oz C7 bi moral to tudi preko wifija nest :D ampak ne dela :( 77 je tako kot je bilo prej, če bi bilo več bi vsaj do 90 prišlo če bi bil 100mega port problem... Je pa rekel za pultom da je lahko 10% odstopanja, več pa ne.

dc10 ::

Sem tudi jaz dobil obvestilo, da so "povišali" hitrost na 150/4, pa mi tudi ni delovalo, sem jim zatežil preko chat.telemach.si, pa so ugotovili, da so bili spet šalabajzerji, kot je to bilo že več 100 krat... za moj paket namreč to ne velja, ker je gold paket, ki so ga doedelili vsem, ki smo prej imeli stare pakete in je po njihovem 80/4 pravilna hitrost, samo so rabili 5 dni, da so to ugotovili...:))

Tako da preveri, če je pri tebi mogoče enako, da so se "zmotili", ko so ti poslali obvestilo...

lp

Han ::

Tisti, ki ste na Gold Extra (80/4), imate do konca leta možnost prehoda na Gold Trojka Extra (150/4) in koriščenje 25% popusta na naročnino prvih 6 mesecev po zamenjavi paketa. Za prve 3 mesece odklenejo še Balkan in Pink TV shemi + še nekaj dodatnih HD kanalov. Po želji zamenjajo tudi modem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

seminal ::

Han ma prav ja :D pa dc10 tudi :P pfff kao pomota ja, 0,5€ al kolko je razlike pa neja morejo starim naročnikom dat takšne hitrosti. Sem pa rabil kar nekaj klicev da se je kdo javil majo nonstop zasedeno.

s1m0n ::

Han, kolišna pa je cena tega paketa ?
Sem trenutno na GX 80/4.

strom_15 ::

To starim naročnikom ne želijo dvigniti hitrosti 8predvsem starim paketom torej tistim ki v paketu nimajo besede trojka), ker želijo, da se ti naročniki vežejo ponovno za neko obdobje. Politika podjetja pač. Menim, pa da se na starih paketih ne izplača več biti in jaz bi to vzel v zakup in se vezal ter s tem pridobil boljše storitve. Odločitev je od vsakega posameznika

Han ::

Gold Extra je 51 eur/mesec, Gold Trojka Extra pa 52 eur/mesec. Če menjaš in se vežeš za 2 leti, imaš prvih 6 mesecev 25% popust na teh 52 eur.

seminal ::

Ja če se vežeš in imaš teg 25 postov, je to 78€ popusta, to se splača, samo mam filing da bodo po novem letu spet neki novi paketi in boš mel že 2 letno vezavo, pa bo mogoče kaj boljšega spet ponudili

Han ::

Katere modeme imajo trenutno v ponudbi? Imajo kaj boljši WiFi kot Cisco EPC3925?

grašek ::

Han je izjavil:

Katere modeme imajo trenutno v ponudbi? Imajo kaj boljši WiFi kot Cisco EPC3925?

Imamo optiko in smo dobili Calix T077G.
Wifi pa ni nevem kaj. Povprečen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grašek ()

chucki ::

Jaz pa imam občutek, da bodo spet pakete podražili.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

dc10 ::

To pa itak, sploh če bosta pop in A kanal plačljiva... pa tudi sicer "že dolgo" niso podražili paketov...

Orias ::

Han je izjavil:

Tisti, ki ste na Gold Extra (80/4), imate do konca leta možnost prehoda na Gold Trojka Extra (150/4) in koriščenje 25% popusta na naročnino prvih 6 mesecev po zamenjavi paketa. Za prve 3 mesece odklenejo še Balkan in Pink TV shemi + še nekaj dodatnih HD kanalov. Po želji zamenjajo tudi modem.


Pa še to bi lahko omenil. Da v nobenem primeru ne moreš zamenjati paketa brez vezave. Bi se takoj vezal, če bi dobil kvaliteten modem in kvaliteten STB za TV. Telemach niti ne ponuja kvalitetne opreme, tudi če si pripravljen za to doplačati.

Han ::

Sem omenil v naslednjem sporočilu/odgovoru... Sam se nagibam v kombinacijo zgolj modem (Cisco EPC3208 ?) + dober lasten WiFi router. STB zaenkrat ne rabim - mi zadošča Conax kartica.

dc10 ::

Tudi sam bi že davno prešaltal na drug paket, če ne bi bil še vedno porazen UL, kaj mi pomaga 150/4, če pa ne morem normalno preko VPN gledat D3GO, ko sem odsoten od doma... Sem jim že 100x pisal in tudi povedal, ko se me poklicali po oddani anketi, da mi je DL čisto dovolj 80, ki ga imam sedaj, samo UL naj dvignejo vsaj na 10, pa so same obljube, iz tega pa ni nič...

XS!D3 ::

Net Gold Diamant ima 120/10, če si pripravljen plačat :) Drugače pa lahko samo čakaš na optiko, tam ponujajo tudi 150/150 in 220/220 v trojčkih.

dc10 ::

To so pretirane cene.... Za obstoječo ceno in 80/10 bi bilo čisto OK, glede na to, da so na TV programih tako ali tako same reklame...;)

Gapi ::

Da se sline cedijo Internet v ZDA gigabit town chattanooga. 100 Mbps 58 $ , 1000 Mbps 70 $ 10 Gbps je 299,99 $ per month excluding taxes and fees. Sej slovenija ni tako velika da to ne bi šlo tudi pri nas.
No person is rich enough,to buy back his past.

Orias ::

Ponekod je trg bolj zahteven kot pri nas. Zakaj bi Telemach npr. ponudil 1 Gbps in 6 Mbitov uploada za npr. 50 EUR, če lahko 100 Mbitov in 6 Mbitov uploada ponudijo za tak denar. Pa vsi potem vriskajo, kot da bi boga nekam prijeli :D :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()

Ajnstajn` ::

kaj je bilo ponoči s telemachom? na vsako uro približno je bil izpad.
//

Spc ::

Ajnstajn` je izjavil:

kaj je bilo ponoči s telemachom? na vsako uro približno je bil izpad.

Pri meni isto, pol tujine sploh ni delovalo.
 

Orias ::

Pr men isto. Malo čez polnoč se je začelo. Od kakih 23.00 pa tudi pošta ( webmail.t-1.si) ni delovala.

ProGo ::

Vedno znova sem hvaležen, da sem šel stran od Telesmeha.

psychoshorty ::

Kako ste tisti, kaj imate telemachovo optiko kaj zadovoljni? Pri nas so nam ravno naredili omarico in bi naj do konc leta bili priklopljeni na optiko.

strom_15 ::

psychoshorty je izjavil:

Kako ste tisti, kaj imate telemachovo optiko kaj zadovoljni? Pri nas so nam ravno naredili omarico in bi naj do konc leta bili priklopljeni na optiko.


Odlično, če imaš možnost le pojdi k njim. Kljub prižganim TV-jem vedno dosegam polno hitrost tako down kakor up-load (še celo malo več kakor je napisano). Menim, da je trenutno na Telemachovi optiki najboljša ponudba za ta denar (še posebej upload, ki ga sam veliko rabim).

mailer ::

Če je možno it na optiko grem takoj, ker signal na vsako uro ali dve mrkne za par sekund na kablu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

grašek ::

psychoshorty je izjavil:

Kako ste tisti, kaj imate telemachovo optiko kaj zadovoljni? Pri nas so nam ravno naredili omarico in bi naj do konc leta bili priklopljeni na optiko.

Dela kot treba, 155/155 :).
Zadovoljen, čeprav komaj en mesec pri njih. :)

_njc ::

Pozdravljeni!

Septembra nam je Telemach spremenil paket/povišal hitrosti interneta. Iz paketa Trojček Gold Extra (80/4 Mbps) smo tako prešli na Gold Trojka Extra (do 150/4 Mbps). Strojna oprema pa ostaja ista (modem Cisco EPS3212, router TP-Link TL-WR740N). Zanima me, kakšne hitrosti dosegate tisti z enakim paketom? Sam se približam 100 Mbps, kar pa je verjetno meja routerja, ki ga imamo.

 Trenutna hitrost interneta

Trenutna hitrost interneta



Gledam po Telemachovi strani in vidim, da je v paketu Gold Trojka Extra nek drug router. Bi moral Telemach zamenjati router s tem "novejšim", da bi lahko dosegel hitrost interneta preko 100 Mbps?

hojnikb ::

router z gigabitnim switchom rabiš za zečetek
#brezpodpisa

_njc ::

hojnikb je izjavil:

router z gigabitnim switchom rabiš za zečetek


Hvala, to mi je nekako jasno. Zanima me predvsem, ali ima kdo informacijo kateri router pripada k paketu Gold Trojka Ekstra, kakšne hitrosti dosega s tem paketom in če sem upravičen do menjave routerja?

hojnikb ::

misliš modem..
#brezpodpisa

KuntaKinte ::

Cisco EPC3928S žično 148/4,wireless pa nekje 65/4

Zgodovina sprememb…

psychoshorty ::

Hola,

glede optike: ali sem jaz blesav, ali pa mutav, nekaj od tega je sigurno. :D Kje vidite vi na telemachovi strani 150/150 pakete za optiko?

Han ::

Jaz najdem samo tele pakete na temo optike, pa še to le prek iskalnika...

120/120 so septembra povečali na 150/150, tako kot na koaksu 120/4 na 150/4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

psychoshorty ::

Ah, hvala ti, sploh nisem videl tega. Vidim, da bom kar na 200/200 lepo sel. Fala kurcu za optiko. :)

_njc ::

_njc je izjavil:

Pozdravljeni!

Septembra nam je Telemach spremenil paket/povišal hitrosti interneta. Iz paketa Trojček Gold Extra (80/4 Mbps) smo tako prešli na Gold Trojka Extra (do 150/4 Mbps). Strojna oprema pa ostaja ista (modem Cisco EPS3212, router TP-Link TL-WR740N). Zanima me, kakšne hitrosti dosegate tisti z enakim paketom? Sam se približam 100 Mbps, kar pa je verjetno meja routerja, ki ga imamo.

Gledam po Telemachovi strani in vidim, da je v paketu Gold Trojka Extra nek drug router. Bi moral Telemach zamenjati router s tem "novejšim", da bi lahko dosegel hitrost interneta preko 100 Mbps?


KuntaKinte je izjavil:

Cisco EPC3928S žično 148/4,wireless pa nekje 65/4

Najlepša hvala!

Sem stestiral hitrost direktno preko modema (Cisco EPS3212) in doseže tam nekje do 130/3, preko routerja pa 95/2. Sem bil tudi v kontaktu s Telemachom in pravijo da lahko opravim brezplačno menjavo modema (Cisco EPC3928), router gre v tem primeru stran. Zdaj sem pred dilemo, ali menjati modem ali kupiti boljši router? Doma imamo dva PC-ja (oba povezana na internet preko kabla), dva TV-ja in digitalna sprejemnika, nekaj telefonov in PS4. Preko enega PC-ja tudi pretakamo video vsebine na smart TV. V prihodnosti nameravam preklopiti tudi na njihov optični internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _njc ()

Han ::

Cisco EPC modem/router ima slab WiFi. Domet je pravzaprav katastrofalen.

Orias ::

Se strinjam. epc3925 ima katastrofalen WIFI. Priporočam nakup routerja.

_njc ::

Hvala za pomoč in predloge.
Zamima me še,ali bi bilo vseeno dobro menjati modem ter nanj priključiti kakšen boljši router?

Han ::

Če modem deluje v redu, ga Telesmeh ne menja. Itak je samo modem, ki zagotavlja zgolj žični internet. Za vse ostalo imaš potem router.

BorutK-73 ::

Če imaš še star modem (aries) ti ga bodo zamenjal za Cisco-ta

Zgodovina sprememb…

_njc ::

Han je izjavil:

Če modem deluje v redu, ga Telesmeh ne menja. Itak je samo modem, ki zagotavlja zgolj žični internet. Za vse ostalo imaš potem router.


BorutK-73 je izjavil:

Če imaš še star modem (aries) ti ga bodo zamenjal za Cisco-ta


Modem dela v redu. Trenutno imam Cisco EPS3212, brezplačno mi ga zamenjajo za Cisco EPC3928. V tem primeru gre star router stran.

M.B. ::

Sam sem informativno gledal nekaj glede uploada intereta.
Telemach:
8/1 20.5 EUR
20/2 30.5EUR
40/4 45.5EUR
80/4 60.5EUR
100/6 68.5EUR
120/10 73.0EUR


In pa Simobil domači internet LTE
4/2 24,99EUR
10/3 29.99EUR
20/5 39.99EUR

Glede na upload je vsaka varianta cenejša na Simobilu preko LTE kot pa kabelski internet kar nima nobene logike. Edina caka je da je pri simobilu omejitev prenosa. Gre namreč za paket z neomejenim prenosom podatkov:
Neomejen prenos podatkov!
Pri porabljeni količini 100 GB se hitrost prenosa podatkov zniža na 2/1 Mbit/s.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

XS!D3 ::

M.B. je izjavil:

Sam sem informativno gledal nekaj glede uploada intereta.
Telemach:
8/1 20.5 EUR
20/2 30.5EUR
40/4 45.5EUR
80/4 60.5EUR
100/6 68.5EUR
120/10 73.0EUR


In pa Simobil domači internet LTE
4/2 24,99EUR
10/3 29.99EUR
20/5 39.99EUR

Glede na upload je vsaka varianta cenejša na Simobilu preko LTE kot pa kabelski internet kar nima nobene logike. Edina caka je da je pri simobilu omejitev prenosa. Gre namreč za paket z neomejenim prenosom podatkov:
Neomejen prenos podatkov!
Pri porabljeni količini 100 GB se hitrost prenosa podatkov zniža na 2/1 Mbit/s.


Je logika in ravno ta "edina" caka je precejšna caka. Neomejeno imaš pri Simobilu samo 2/1, ostale hitrosti pa samo do 100GB in še to čisto odvisno od zasedenosti bazne (nazadnje je nekdo jambral da mu na Simobilu 10/4 v določenih urah dela max 3-4Mbps dol, včasih pa komaj 0.5Mbps). Tudi Telemach bi komot bistveno bolj overprovisional userje, če bi imeli cap na prenosu potem pa neko striktno omejitev ali ekstra charge, mislim pa da si noben od nas tega ne želi. Nekako imaš dve opciji, omejiš hitrost ali pa omejiš količino podatkov, oboje skup pa pač stane toliko več.

MrStein ::

Koliko pa "povprečen" uporabnik porabi na mesec?
Nekdo, ki je zasvojen z bluray ripi bo seveda imel več, kaj pa drugi?

Ima kateri ponudnik na voljo statistiko (če ne drugo, za uporabnika samega v servisnih straneh)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
261 / 360
»»