» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
179 / 361
»»

kronik ::

Naredil sem primerjavo slike med D3GO (Telemach) in TV2GO (T-2) na iPhone:

 TV2GO T-2

TV2GO T-2


 D3GO Telemach

D3GO Telemach



Sicer pa TV2GO deluje občutno hitreje od D3GO in ima več funkcij ter programov.

floyd1 ::

Ali za D3GO že obstaja kak način, kako ga spravit v delovanje na rootani napravi? Imamo doma 3 androide, le na enem SGS (od punce in tistega pač nisem rootal) dela.
Na Ainolu ne dela, čeprav nisem še nič mrdal po FW. Očitno je rootan že "iz trgovine" :(.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

floyd1 ::

Super, hvala, bom danes probal pa poročam. Zgleda točno to, kar potrebujem.

Spc ::

kronik je izjavil:

Naredil sem primerjavo slike med D3GO (Telemach) in TV2GO (T-2) na iPhone:

 TV2GO T-2

TV2GO T-2


 D3GO Telemach

D3GO Telemach



Sicer pa TV2GO deluje občutno hitreje od D3GO in ima več funkcij ter programov.

Obe sliki imata napačni aspect ratio.
Telemach-ova slika ima preveč pokončo sliko, T-2 slika pa ima preveč podolgovato sliko.
Sem primerjal z originalom iz satelita in iz telemacha.



Je pa res, da ima telemach dosti boljši kontrast in za malenkost bolj ostro sliko.
Telemach ima tudi dosti večjo resolucijo slike.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Mad_Lion ::

Floyd1 to uporabi:
https://play.google.com/store/apps/deta...
Sam ga uporabljam že pol leta in dela bp pa še brezplačna je in boljša. (Samo poglej si rating obeh)

floyd1 ::

Super, hvala še za to. Sem namestil in res dela ko šus.
Zdaj bom končno lahko kako stvar tudi na tablici pogledal. Tudi za računalnikom, ko delam še kaj za službo.

Spc ::

Kaj te to je neki program ?
POP TV GOSTILNA ?



:))
 

PARTyZAN ::

Gostilna išče šefa. Google it

floyd1 ::

Pridem danes zvečer domov in spet ne dela digitalna TV. V roku enega meseca že četrtič. Spet "tovarniški" reset in iskanje programov... STB pa je ta njihov novi Cisco, ki ga je treba po vsaki njihovi nadgradnji sistema popolnoma resetirati. Res ze zajebavajo. Poklical, povedal, da naj si ga nesejo. Banda.

Spc ::

Ta cisco je delan za balkanski trg, zato je tudi kvaliteta taškna kot je.
 

Tilen ::

Cisco je crap. Moram ene 3-4x resetirat preden ga začnem uporabljat. Prvič ni zvoka, drugič ni slike, tretjič imam šahovnico čez ekran, četrtič mogoče dela. Potem ugotovim, da ga mesec dni nisem uporabljal in da se mi je zaklenil, tako da so vsi programi kodirani in je potrebno klicat Telemach. Edina škoda je, da na tem TV ne morem uporabljat direktno kartice, ker na drugem TV kartica deluje zelo dobro. Se niti ne čudim, glede na to, da mi je njihov serviser že ob priklopu rekel, da bodo s tem STB težave. Ne razumem pa, da menjavo STB --> kartica zaračunavajo, glede na to, da se zavedajo problema z nezanesljivo opremo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

OVID ::

eno vprašanje...
Na amisu imam televizijo in internet, kaj kljub temu treba plačat KKS položnico?
hvala

JK007 ::

Misliš od RTV Slovenije ?
....... www.kabelska.net .........

OVID ::

ne rtv prispevek, to vem da se plača.....mislim kabelsko tv

Silck ::

Če imaš naročeno potem ja.
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

celada ::

Še kak uporabnik lastovke na Krimu tu? Zanima me, če ima še kdo katastrofalne probleme zadnje čase ali sem samo jaz tak? In to ne govorim o hudih nevihtah kjer bi še nekako razumel probleme z wireless internetno povezavo, ampak zadeva zafrkava že, ko je malo bolj oblačno kot ponavadi. Od štekanja TV-ja, do groznega packet lossa ( atm je 15+% ), ki naredi brskanje nemogoče...
Pizdenje na support pa tak in tak nič ne pomaga, ker oni na šalterju ni nič kriv, serviserji so pa tak in tak smotani.

Tero ::

Je kdo na youtube gledal redbull stratos skok? In mu je kaj štekalo?
Meni je zanimivo delalo brez problema. Sem pa slišal da so nekateri imeli težave.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tilen ::

Meni je delalo normalno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Spc ::

Ja meni se je ustavljal video vsake tolko časa.
Discovery HD je imel prenos v živo ampak ker imamo mi srbski discovery (SBB) so rajši ponavljali mythbusters iz leta 2003.
 

M.B. ::

Tilen je izjavil:

Cisco je crap. Moram ene 3-4x resetirat preden ga začnem uporabljat. Prvič ni zvoka, drugič ni slike, tretjič imam šahovnico čez ekran, četrtič mogoče dela. Potem ugotovim, da ga mesec dni nisem uporabljal in da se mi je zaklenil, tako da so vsi programi kodirani in je potrebno klicat Telemach. Edina škoda je, da na tem TV ne morem uporabljat direktno kartice, ker na drugem TV kartica deluje zelo dobro. Se niti ne čudim, glede na to, da mi je njihov serviser že ob priklopu rekel, da bodo s tem STB težave. Ne razumem pa, da menjavo STB --> kartica zaračunavajo, glede na to, da se zavedajo problema z nezanesljivo opremo.


Mogoče neumno vprašanje. Kak se reštarta Cisco. Namreč vse kar sem od gumbov našo so vklop/izklop pa +- programi pa zvok. Sam imam probleme da na 24kitchen ni zvoka. Pa sem ga imel že po uro iz elektrike izklopleno pa ni pomagalo.

Ve kdo mogoče kaj več o Telemach reklami? Na dom je namreč prišla reklama, kjer piše da lahko gledaš programe z zamikom pa nevem kaj še vse Mythtv skratka. Nikjer pa ne piše o kakih cenah pa nič. Na spletni strani tud ne. Fajn bi blo če bi lahko zastonj Cisco za kaj boljšega zamenjal pa ne verjamem da je menjava zastonj.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Spc ::

M.B. je izjavil:

Tilen je izjavil:

Cisco je crap. Moram ene 3-4x resetirat preden ga začnem uporabljat. Prvič ni zvoka, drugič ni slike, tretjič imam šahovnico čez ekran, četrtič mogoče dela. Potem ugotovim, da ga mesec dni nisem uporabljal in da se mi je zaklenil, tako da so vsi programi kodirani in je potrebno klicat Telemach. Edina škoda je, da na tem TV ne morem uporabljat direktno kartice, ker na drugem TV kartica deluje zelo dobro. Se niti ne čudim, glede na to, da mi je njihov serviser že ob priklopu rekel, da bodo s tem STB težave. Ne razumem pa, da menjavo STB --> kartica zaračunavajo, glede na to, da se zavedajo problema z nezanesljivo opremo.


Mogoče neumno vprašanje. Kak se reštarta Cisco. Namreč vse kar sem od gumbov našo so vklop/izklop pa +- programi pa zvok. Sam imam probleme da na 24kitchen ni zvoka. Pa sem ga imel že po uro iz elektrike izklopleno pa ni pomagalo.

Ve kdo mogoče kaj več o Telemach reklami? Na dom je namreč prišla reklama, kjer piše da lahko gledaš programe z zamikom pa nevem kaj še vse Mythtv skratka. Nikjer pa ne piše o kakih cenah pa nič. Na spletni strani tud ne. Fajn bi blo če bi lahko zastonj Cisco za kaj boljšega zamenjal pa ne verjamem da je menjava zastonj.

Vsak TV / STB, ki podpira TimeShift lahko zamakne sliko.
Daš na en program in stisneš pauzo ali pa nastaviš timer kdaj ti naj zadevo posname.
Ko prideš domov ali se drugi dan zbudiš imaš zadevo "zamakjeno" ali posneto za to ni potrebno plačati, saj imaš funkcijo vgrajeno že v samo napravo.
 

M.B. ::

Kar pomeni da rabim STB ki podpira TimeShift kar moram doplačat ker ta Cisco tega nima. Vsaj predvidevam da rabi Trdi disk za to.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Alexius Heristalski ::

Spc je izjavil:

Ja meni se je ustavljal video vsake tolko časa.
Discovery HD je imel prenos v živo ampak ker imamo mi srbski discovery (SBB) so rajši ponavljali mythbusters iz leta 2003.
Kateri Discovery HD je imel ta prenos? Na britanskem ga ni bilo. Sicer pa je prenašal tudi ORF1.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spc ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Spc je izjavil:

Ja meni se je ustavljal video vsake tolko časa.
Discovery HD je imel prenos v živo ampak ker imamo mi srbski discovery (SBB) so rajši ponavljali mythbusters iz leta 2003.
Kateri Discovery HD je imel ta prenos? Na britanskem ga ni bilo. Sicer pa je prenašal tudi ORF1.

Ameriški.
 

DIGITel ::

Spc je izjavil:

M.B. je izjavil:

Tilen je izjavil:

Cisco je crap. Moram ene 3-4x resetirat preden ga začnem uporabljat. Prvič ni zvoka, drugič ni slike, tretjič imam šahovnico čez ekran, četrtič mogoče dela. Potem ugotovim, da ga mesec dni nisem uporabljal in da se mi je zaklenil, tako da so vsi programi kodirani in je potrebno klicat Telemach. Edina škoda je, da na tem TV ne morem uporabljat direktno kartice, ker na drugem TV kartica deluje zelo dobro. Se niti ne čudim, glede na to, da mi je njihov serviser že ob priklopu rekel, da bodo s tem STB težave. Ne razumem pa, da menjavo STB --> kartica zaračunavajo, glede na to, da se zavedajo problema z nezanesljivo opremo.


Mogoče neumno vprašanje. Kak se reštarta Cisco. Namreč vse kar sem od gumbov našo so vklop/izklop pa +- programi pa zvok. Sam imam probleme da na 24kitchen ni zvoka. Pa sem ga imel že po uro iz elektrike izklopleno pa ni pomagalo.

Ve kdo mogoče kaj več o Telemach reklami? Na dom je namreč prišla reklama, kjer piše da lahko gledaš programe z zamikom pa nevem kaj še vse Mythtv skratka. Nikjer pa ne piše o kakih cenah pa nič. Na spletni strani tud ne. Fajn bi blo če bi lahko zastonj Cisco za kaj boljšega zamenjal pa ne verjamem da je menjava zastonj.

Vsak TV / STB, ki podpira TimeShift lahko zamakne sliko.
Daš na en program in stisneš pauzo ali pa nastaviš timer kdaj ti naj zadevo posname.
Ko prideš domov ali se drugi dan zbudiš imaš zadevo "zamakjeno" ali posneto za to ni potrebno plačati, saj imaš funkcijo vgrajeno že v samo napravo.


Telemach časovne funkcije:

http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DIGITel ()

Spc ::

Vse to lahko narediš z DVB Viewerjem in še več.
Jaz si lahko posnamem kanal nazaj za koliko hočem dokler mi diska ne zmanjka in če je video recimo 4mbit/s je to zelo dolgo snemanje če imaš 2TB disk.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

Še preko lokalne mreže si lahko streamaš transport stream.
 

RockyS ::

Spc je izjavil:

Vse to lahko narediš z DVB Viewerjem in še več.
Jaz si lahko posnamem kanal nazaj za koliko hočem dokler mi diska ne zmanjka in če je video recimo 4mbit/s je to zelo dolgo snemanje če imaš 2TB disk.


Pozabil si glavno - ceno za opremo in seveda premikanje teh vsebin če hočeš gledat na TV in ne na računalniku.

Spc ::

RockyS je izjavil:


Pozabil si glavno - ceno za opremo in seveda premikanje teh vsebin če hočeš gledat na TV in ne na računalniku.

Imaš tudi TVje, ki imajo vgrajene 2TB diske.

Če pa imaš prenosnik kupiš samo tv kartico za 40€, TV pa tako ali tako lahko komot priklopiš na PC z VGA ali HDMI kablom.
 

RockyS ::

Tisti imajo tud timeshift vgrajen.

Spc ::

Spc je izjavil:


Discovery HD je imel prenos v živo ampak ker imamo mi srbski discovery (SBB) so rajši ponavljali mythbusters iz leta 2003.

Komentar na cnn.com

Nitsuj1028
bravo to the discovery channel for televising this from start to finish, no editing like CNN did (out of an abundance of caution) For those of us who sat around our tv in 1969 to watch mans first steps on the moon, I am certainly happy that network news didn't have the same "abundance of caution"
(Edited by author 17 hours ago)

Torej samo "naš" discovery ni tega prenašal ?
 

Alexius Heristalski ::

Če ti pravim, da tudi britanski ni, niti katera druga britanska postaja ne, vsaj tiste, ki so na Skyju.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

celada ::

Sam tole pa ratuje že počas blesavo. Dobesedno samo zagrmi pa pade linija za 10 min.

win64 ::

Imam eno vprašanje. Živim v podnajemniškem stanovanju, v katerem si telemachovo kabelsko delim še z nekom. Uporabljamo staro CRT televizijo brez nobenega pretvornika in dela okoli 30 programov v redu, okoli 10-20 programov pa je negledljivih. Zvok je skoraj popoln, slika pa ima precej šuma. Ali ima to kaj z dejstvom, da telemach počasi ukinja analogno televizijo in ali bi nakup pretvornika karkoli rešil?

floyd1 ::

Folk, DOBRO PREVERITE TELEMACH RAČUNE (navadno ne pišem z velikimi, ampak to pa je sedaj šlo čez vse meje). Ne moreš verjet, če ne vidiš.

Zaradi zadnjih kar TREH narobe računov (nobeden v njihovo škodo, vsi v najino) sva šla z mojo boljšo polovico gledati še zadnji njen račun za njeno firmo in... surprise, surprise. Na njem je internet zaračunan 2x. Na prejšnjih tudi. Ženske kot ženske niso nikoli gledale specifikacije in pridno plačevale. Mislim da od marca, ko je šla na drugi paket...

Naj samo povem, da tu v naklučja več ne verjamem. Ropajo in to na veliko.

Tilen ::

floyd1 je izjavil:

Folk, DOBRO PREVERITE TELEMACH RAČUNE (navadno ne pišem z velikimi, ampak to pa je sedaj šlo čez vse meje). Ne moreš verjet, če ne vidiš.

Zaradi zadnjih kar TREH narobe računov (nobeden v njihovo škodo, vsi v najino) sva šla z mojo boljšo polovico gledati še zadnji njen račun za njeno firmo in... surprise, surprise. Na njem je internet zaračunan 2x. Na prejšnjih tudi. Ženske kot ženske niso nikoli gledale specifikacije in pridno plačevale. Mislim da od marca, ko je šla na drugi paket...

Naj samo povem, da tu v naklučja več ne verjamem. Ropajo in to na veliko.


Enako se je zgodilo meni pri HBO premium, katerega bi naj po njihovem naročil. Ko sem zahteval skenirano kopijo pogodbe, sem takoj dobil dobropis 5€, ker je seveda niso imeli.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tom-Cat ::

Niste edini... meni so 3 mesece zaracunavali DVR sprejemnik (ki ga nikdar nisem narocil) in pa okoli 2 uri telefonskih pogovorov, ceprav ima moj paket 200 minut pogovorov zastonj. VSAK mesec sem klical in so rekli da bodo pofiksali ter bo naslednji mesec dobropis in OK racun... no, cetrto poloznico sem dobil OK, ampak brez dobropisa... so rekli da bo dobropis odstet od trajnika ko se bo vzelo dol - pa da vidimo. JAO - je treba res VEDNO pregledati kaj ti zaracunavajo. Po mojem nategujejo 50% folka, ki ne pogleda poloznic in placa vse.

Spajky ::

win64 je izjavil:

..telemachovo kabelsko delim še z nekom. ... dela okoli 30 programov v redu, okoli 10-20 programov pa je negledljivih. ...
signal je slab, ker ni ojačan ali pa je druga TV na katero je priključen sosed defektna ali ima defekten kabel ipd. tako imajo ene postaje dovolj signala, druge pa ne... ni to problem ponudnika ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tero ::

Nevem zakaj bi še kdo sploh uporabljal analogno kabelsko?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

floyd1 ::

Kjer je analogen signal slab (kot opisuje zgoraj) tudi digitalna včasih ne deluje OK. Kockanje, ustavljanje slike na trenutke itd.

Spajky ::

Zato ker ni nič narobe z njo ?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

floyd1 ::

In prešaltovanje med programi je v primerjavi z digitalno noro hitro.

win64 ::

Kaj pa predlagate za ojačitev signala?

kronik ::

win64 je izjavil:

Kaj pa predlagate za ojačitev signala?


Nič. Z ojačevanjem boš ojačal tudi šum in bo še slabše. Idi na digitalno.

win64 ::

Digitalno ni opcija.

JK007 ::

Če ti pride že v bajto slab signal nemoreš nič naredit ! Drugo pa je, če imaš signal dober v vstopu in ti ga npr. kvari kakšen delilnik.
....... www.kabelska.net .........

Sandi1987 ::

Ali še komu ne dela internet? uTorrent normalno seje, spletne strani pa ne delajo. Niti Google ne dela.

Ta spletna stran ni na voljo
Spletna stran na naslovu https://www.google.si/ morda začasno ne deluje ali pa je trajno premaknjena na novi spletni naslov.
Napaka 137 (net::ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED): Neznana napaka.

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Nič ne deluje razen telemachovih lokalnih serverjev.
Že od 3:30 naprej torej 4 ur in 10 min. Vsaka čast telemachu, da še ni odkril napake in je odpravili.
Upam, da nebomo 4 dni brez interneta.

Res sramota.
 

floyd1 ::

win64: Kot so ti že predlagali. Preveri kable, preveri delilnik. Če je to OK, pokličite Telemach in vam bodo poslali serviserja, ki bo stvar (upaj ;)) porihtal.
««
179 / 361
»»