» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
180 / 361
»»

Spc ::

floyd1 je izjavil:

pokličite Telemach in vam bodo poslali serviserja, ki bo stvar (upaj ;)) porihtal.

Serviser nima tukaj kaj za popravljat.
Če jaz lahko pingam lokalne serverje potem pomeni, da imajo njihovo mrežo zmrdano.
Pišem pa trenutno iz simobila.
 

Tero ::

Je začelo delati spet.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

KuntaKinte ::

pa spet crknilo...

Highlag ::

Eh... Imam občutek, da tujina ne deluje.
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

Spc ::

Sramota
 

repetitor ::

Pri meni tudi tujina ne deluje.
Dropbox - http://db.tt/QsWCWPSg

Spc ::

Ne deluje ne slovenija in ne tujina, edino kar deluje so njihovi lokalni serverji recimo 213.161.0.10.
Drugo pa vse ne deluje že 6 ur.
 

tebodi ::

Vsaj v tem trenutku deluje.
Nekdo je prišel v službo. Čestitke! :|

M.B. ::

Upajmo da tako tudi ostane. Najboljše pa je da še vedno nikjer na Telemachovi strani nič ne piše o kaki napaki. (Kar v bistvu ni nič novega)
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Spc ::

M.B. je izjavil:

Upajmo da tako tudi ostane. Najboljše pa je da še vedno nikjer na Telemachovi strani nič ne piše o kaki napaki. (Kar v bistvu ni nič novega)

Tudi verjetno ne bodo napisali nič ...
Še graf:

http://xi-networks.net:8005/cgi-bin/smo...
 

Tero ::

Torej mene ni bilo celi dan doma. Je pol kasneje delovalo normalno? Je kdo mogoče klical na telemach? In če je kaj vam rekli? :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Spc ::

Tero je izjavil:

Torej mene ni bilo celi dan doma. Je pol kasneje delovalo normalno? Je kdo mogoče klical na telemach? In če je kaj vam rekli? :)

Sem klical ja, so rekli da vse vejo ampak da se trudijo popravit.
Kdaj in kako je delalo pa vidiš iz zgornjega grafa...
 

Bezukhoff ::

Kaj zdaj, je Telemach že vzpostavil svoje omrežje?

Zdajle sem bil dva dni odsoten, pridem domov, in glej ga zlomka, na svoje e-poštne strežnike ne sprejemam več pošte.

Net sicer očitno deluje, a thunderbird ne sprejema/pošilja ničesar. No, pošiljanje/sprejemanje deluje, a ničesar ne pošlje/sprejme :))

kronik ::

MIš je bla lačna in si je privoščila kabel med Pesnico in Šentiljem.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

floyd1 ::

Nikjer ne najdemo pogodbe, pa me zanima če kdo slučajno ve, a so na MB kabelski (Triera) pred ca. 2 letoma šenkavali tiste tp-link routerje, ali jih (kot danes) le posojali?

Tero ::

Posojali? Jaz sem dobil wifi router kaki mesec ali mogoče dva nazaj pa nič nevem da bi se naj to posodlo :) Saj je bil originalno zapakiran, pa načeloma ga sploh nisem potreboval a so mi ga dali pač ker mi pripada. Celo ddwrt sem gor instaliral.... Tako da si ziher da se je to kdajkoli posojalo?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

floyd1 ::

Meni je nekdo (serviser?, nisem pa 100%) rekel, da je treba tako router, kot STB vrnit. Paket pa sem spremenil pred ca. 3-4 mesci. Bom poiskal še novo pogodbo, me res zanima, kaj piše tam.

Spc ::

Tero je izjavil:

Posojali? Jaz sem dobil wifi router kaki mesec ali mogoče dva nazaj pa nič nevem da bi se naj to posodlo :) Saj je bil originalno zapakiran, pa načeloma ga sploh nisem potreboval a so mi ga dali pač ker mi pripada. Celo ddwrt sem gor instaliral.... Tako da si ziher da se je to kdajkoli posojalo?

Moj kolega je tudi dobil router zraven čeprav je 2 routerja že imel doma, in sicer ima dva WRT54GL povezana med sabo ker ima veliko hišo.
Zakaj so mu še dali extra nov router pa nima pojma, sedaj se mu praši v škatli na omari, verjetno ga ne bo nikoli uporabil.
 

floyd1 ::

Torej nihče ne ve, ali moraš ob prekinitvi (pa čeprav po preteku 2 let) ta router vrniti ali ne? Sem gledal v pogodbo, ne piše nič. V daljnih starih časih je za edino opremo, ki si jo dobil (modem) posebej pisalo, da je po 2 letih tvoja. Na T2 sem po prekinitvi naroč. razmerja moral vrniti tako modem kot SIM kartico (za stac. in mobilni net).
Bom poklical, pa preveril. Tudi na Bolhi vidim, da jih kar veselo prodajajo za nekaj evrov, upam da folk ve, kaj dela... Tudi jaz sem ga mislil šenkat, ampak bom še raje počakal.

Silck ::

Router ti tako kot modem in sprejemnike dajo le na uporabo (posodijo). Ob prekinitvi naročniškega razmerja moraš vrnit.
Lp
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

Spc ::

floyd1 je izjavil:

Na T2 sem po prekinitvi naroč. razmerja moral vrniti tako modem kot SIM kartico (za stac. in mobilni net).

No jaz ne razumem potem zakaj je moj kolega dobil router od telemach-a če pa je imel svojo mrežo že sestavljeno iz dveh routerjev.
Pri mobitelu in drugih je telefon po poteku pogodbe tvoj (2 leti), mislim, da je tudi tukaj podobno ali pa se mogoče motim.
 

SmeskoSnezak ::

Spc je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Na T2 sem po prekinitvi naroč. razmerja moral vrniti tako modem kot SIM kartico (za stac. in mobilni net).

No jaz ne razumem potem zakaj je moj kolega dobil router od telemach-a če pa je imel svojo mrežo že sestavljeno iz dveh routerjev.
Pri mobitelu in drugih je telefon po poteku pogodbe tvoj (2 leti), mislim, da je tudi tukaj podobno ali pa se mogoče motim.

Meni so vedno rekli, da po dveh letih je stvar odkupljena. Doma imamo že dva stara modema. Če je zdaj kak drugače, pa ne vem.
@ Pusti soncu v srce... @

cvetkob ::

Dan. Imam en problem, ravnokar sem klical na telemach, ker me je zanimalo, kako zamenjati komunikator za tv za kartico.

No vprasal sem tudi, kateri paket imam in mi je operater rekel, da imam osnovnega. Sem z radovednosti vprasal, kaksno hitrost ma intwrnet in mi je rekel, da imam 1/1 mbit. Ravno vceraj sem meril hitrostb in mi je pokazalo da mam 6/6 mbit, downloada je 600 kilo bitov.

Zdaj nevem ce on ne vidi al pa mi laze download?

floyd1 ::

Ravnokar sem jih klical glede vračanja in sem zgleda kar prav slišal - vsa oprema (tudi router) se ob prekinitvi pogodbe mora vrniti. Tudi po 2 letih ali več.

plavko61 ::

Kaj bo Telemach v kratkem kaj upload hitrosti povečal? Ker se mi zdi da zadnje čase samo v reklame vlagajo, ker ta D3GO, D3 v2.0, TELEMAG, tisoč in en škart program iz juga, MIX paketi. Vse skupaj en jajc in nateg, potem pa te domov klicarijo pa bi radi da to vzameš. Uporabniki vemo kaj je pre-etiketiranje ene in ta istih jajc, ali se motim?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Veron ::

floyd1 je izjavil:

Ravnokar sem jih klical glede vračanja in sem zgleda kar prav slišal - vsa oprema (tudi router) se ob prekinitvi pogodbe mora vrniti. Tudi po 2 letih ali več.

jajks, moj je crknil in letel v smeti (sem imel že druzga tako, da nisem nič gor klical, odzivnost je itq.....)

CaqKa ::

plavko61 je izjavil:

Kaj bo Telemach v kratkem kaj upload hitrosti povečal? Ker se mi zdi da zadnje čase samo v reklame vlagajo, ker ta D3GO, D3 v2.0, TELEMAG, tisoč in en škart program iz juga, MIX paketi. Vse skupaj en jajc in nateg, potem pa te domov klicarijo pa bi radi da to vzameš. Uporabniki vemo kaj je pre-etiketiranje ene in ta istih jajc, ali se motim?

tudi meni se toži po časih ko sem imel simetrično linijo.
pa čeprav je bila samo 64/64 :)
nič ne zgleda da se bo kaj premaknilo na tem področju.

PARTyZAN ::

Važno, da se v trojčke sili razne pop non stope, hboje in hd snemalnike. Če jih rabiš ali ne...

FMinus ::

Jaz imam tudi poln kufer tega telemacha. Od junija, ko sem šel na ta Mix XXL paket mi modem neprestano pada. Menjali so mi že, dva cisco modema, tehniki so bili najmanj 10x pri meni in klical sem jih najmanj 100x od takrat.

v 60% pade ko zafilam upload ali download za več kot 5 minut, v 40% dela ok tudi če je upload zafilan, včasih ga kr nenkrat spiga in pade iz lepega, tudi če ni noben PC v bajti ali bilo kak net potrošnik v uporabi.

Tehniki, mi zagotavljajo da je linija več kot zadostna za 80/6, in da je problem na Telemachu ne na kablih in sistemu. Kot rečeno premaknlo se ni nič od junija. Oziroma, zdaj sploh tehnikov k meni več ni, čeprav mi na Telemach helpdeskt skoz pošiljajo le te na dom, pri vsakem pogovoru. Saj mi je jasno, da je v moji bajti vse ok in nimajo tu kaj iskat, ampak mal smešno se mi zdi, verjetno me majo tudi poln kurac.


Predno sem šel na ta paket sem mel Arrisov modem, ki ga je tudi včasih kr zlepega pobralo za 5 sekund, samo ni prekinil povezave ampak se je direkt naprej delal, in sumim da je to ta ista napaka in da je ta Cisco modem enostavno bolj občutljiv na nihanja + da je linija nezadostna za te hitrosti.

Sem pa v Kamnici na Telemach Rotovž vezan.

Zdaj sem zasledil novega providerja Ario (ario.si), mislim, da je lastnik celo Tibor, ki je prej mel prek Triero. Sicer kot zgleda nudijo samo Doscsis+ prek MMDSja (če se ne motim) in 8mbit/1mbit max hitrost ampak če se to stanje pri Telemachu po teh klicih in zadnjem emailu, ki sem ga poslal prejšnji tedn pa še ni odgovora ne bo izboljšalo, bom pač prestopu k njim. Velike hitrosti so cool, sam rajš mam da mi zadeva deluje kot treba, pa brez podjebavanja in reševanje ene napake pol leta.

Ma kdo kake izkušnje z MMDS netom, ker meni se ne sanja kaj dosti, je zlo odvisno od vremena, al je cool, tudi če je oblačno, sneži ali lije kot iz škafa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FMinus ()

Spc ::

Pa je šel DOCSIS signal tukaj na taboru.
Zaenkrat ni interneta bomo videli kako dolgo bodo popravljali zadevo.
:|
 

FMinus ::

Spc je izjavil:

Pa je šel DOCSIS signal tukaj na taboru.
Zaenkrat ni interneta bomo videli kako dolgo bodo popravljali zadevo.
:|


Tu (Kamnica/Rotovž) je ob istem cajtu ispadu samo telefon, zaenkrat.

Pričakovano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FMinus ()

Spc ::

Internet je pričel delovati.
Vprašanje je če bo zadeva stabilna.
 

floyd1 ::

Spet sem dobil napačno zaračunan znesek na njihovi položnici, tokrat celo en drobiž v njihovo škodo 8-). To je že četrta položnica zaporedoma, ko znesek ne "štima". Spet niso nič poračunali za nazaj, čeprav so mi obljubili, da bo s to položnico vse poračunano. Nimam več besed za tako šlamparijo. Sem že 3x po telefonu točno povedal, kakšen paket in opcije imam, pa še vedno nič od njih. Bom zdaj zgleda moral še eno priporočeno "ljubavno pismo" poslat.
Vsaj njihov (Cisco) STB mi več ne zašteka popolnoma, je pa delovanje včasih katastrofalno počasno.

Mater, če se spomnim, kako jim je v času Triere vse štimalo...

Zeitgeist ::

ima kdo probleme zadnji teden z zmrzovanjem slike na DTV? na slovenskih programih.

cordoba ::

Ja obolevam! Skoz mi prekinja zvečer, že 4 dni zapored....

Razmišljam, da bi šel na t2, ker mi gre že na živce tole!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

Spc ::

Zeitgeist je izjavil:

ima kdo probleme zadnji teden z zmrzovanjem slike na DTV? na slovenskih programih.

hmm.
Meni se ustavi slika na SLO 1/2 HD vsake tolko časa na DVB Viewerju, pa nevem v čem je finta tega.
Potem moram dvb-c kartico resetirat in zadeva deluje naprej.
 

plavko61 ::

Spc je izjavil:

Zeitgeist je izjavil:

ima kdo probleme zadnji teden z zmrzovanjem slike na DTV? na slovenskih programih.

hmm.
Meni se ustavi slika na SLO 1/2 HD vsake tolko časa na DVB Viewerju, pa nevem v čem je finta tega.
Potem moram dvb-c kartico resetirat in zadeva deluje naprej.


Imam enake težave na TV z SLO1 HD, SLO2 HD, HD Planet TV.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

fire_3 ::

Meni isto ven meče net. potem pa moram dat router na factory reset da spet začne delat. a mogoče kdo ve user pa password od Cisco EPC3212 ?

lp
[img]http://www.shrani.si/f/h/jw/4OsRPxPG/1.gif[/img]
[img]http://www.shrani.si/f/2g/ij/V4Clye4/2.gif[/img]
[img]http://www.shrani.si/f/Y/W2/3fquY2IA/3.gif[/img]

RockyS ::

Kaj še koga zajebava d3go na windows 8? Ne dela v IE,FF,Chrome ali Operi! Vse zadnje verzije, ta njihov plugin se enostavno sesuje.

RockyS ::

Sem klical na telemach in so mi predlagali da izklopim windows firewall, ko vprašam če so prepričani da je to dobra ideja mi zatrdijo da so. No, d3go vseeno ne deluje.

scenic16 ::

V Chromu (Win8) meni deluje bp...

Desni gumb-lastnosti-združljivost-zaženi ta program v zdr. načinu za win.7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scenic16 ()

corwin68 ::

RockyS je izjavil:

Kaj še koga zajebava d3go na windows 8? Ne dela v IE,FF,Chrome ali Operi! Vse zadnje verzije, ta njihov plugin se enostavno sesuje.


Popolnoma ista situacija. Trije browserji crashnejo in to na dveh različnih mašinah. Od update 2.x ... na začetku mi je delalo b.p.
Podpora clueless....

RockyS ::

Podpora je za en kurac, ko jim poveš da imaš windows 8 ostanejo brez besed, kot da so sto let za leseno žlico. Sej razumem da ne more delat ampak jebemo boga daj windows v FAQ in reči da se dela na tem...

scenic16 je izjavil:

V Chromu (Win8) meni deluje bp...

Desni gumb-lastnosti-združljivost-zaženi ta program v zdr. načinu za win.7


Ne pali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Nagi Bator ::

Se komu v Mariboru prav nic ne dela?
Na Studencih je vse padlo ze pred eno uro !?

Zelnick ::

Jap. Televizija se ne postavi. Sem pa na Taboru. Net dela zaenkrat!
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Nagi Bator ::

Po dobrih dveh urah je TV nazaj. Za ostalo ne vem, ker na sreco nisem pri njih. Prej izvedel od sosedov, da ne dela prav nic.
Je pa bil mrk ravno dovolj dolg, da je TV izgubil vse nastavitve programov. In ker ne uporabljam tistega "Cisco dreka" mi je spet vzelo pol ure ponovnega nastavljanja vseh programov tam kjer jih zelim imeti. So pa trenutno vsi programi razen HBO odklenjeni. Kar me pa prav nic ne gane.

RockyS ::

Mislim da imajo do 10.1.2013 akcijo da so vsi kanali odklenjeni.

DIGITel ::

Naročniki na digitalno televizijo boste med 10. 12. 2012 in 10. 1. 2013 spremljali določene programe in uporabljali določene storitve, na katere niste naročeni:

Razširjena shema
Paket HD
Paket PINK
Paket POP NON STOP
Paket KLUB SCENA
Storitev Časovne funkcije

Veron ::

Pop non stop nam javi - "ni signala"

Spc ::

Veron je izjavil:

Pop non stop nam javi - "ni signala"

Na novo preskeniraj 634MHz, symobol rate: 6875.
 
««
180 / 361
»»