» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
175 / 360
»»

flipflop ::

chucki je izjavil:

Mogoče kdo ve, kje je možna optika preko KABEL TV, Drešinja vas?


Par mesecev nazaj sem spraševal, za Zabukovico pravi da ni možno. Zdi se mi da sm tudi na strani gledal kje je možno, mislim da v Žalcu ponekod je. Tam pri njih imajo tiste prospekte, mislim da je tam napisano glede optike.

PrimozR ::

Meni precej težko odpira facebook, že par tednov. Na telefonu prek WLAN sicer deluje normalno, vsaj v appu. Tako da ne vem kaj bi bilo narobe. Na PC-ju je počasen v vseh treh večjih browserjih.

skyline ::

Hm, so ceniki in informacije o starih paketih (trojčkih) še kje dostopni?

Predvsem me zanima za telefonijo pri Trojčku L. So bili telefonski pogovori zastonj/zakupljeni v vsa stacionarna omrežja ali zgolj za Telemachove številke?

kljukec87 ::

PrimozR je izjavil:

Meni precej težko odpira facebook, že par tednov. Na telefonu prek WLAN sicer deluje normalno, vsaj v appu. Tako da ne vem kaj bi bilo narobe. Na PC-ju je počasen v vseh treh večjih browserjih.


mogoce http://24ur.com/novice/it/ali-ste-okuze... ?

PrimozR ::

Pravijo da ne.

floyd1 ::

skyline je izjavil:

Hm, so ceniki in informacije o starih paketih (trojčkih) še kje dostopni?

Predvsem me zanima za telefonijo pri Trojčku L. So bili telefonski pogovori zastonj/zakupljeni v vsa stacionarna omrežja ali zgolj za Telemachove številke?


Zastonj samo v Telemach. Za druge stacionarne klice imaš cenik na netu, a ni popoln.
Za klice k nekaterim, manj pogostim operaterjem, so cene nabili v nebo - oz. so enake(dražje) kot za klice v tujino. Npr. manjše lokalne kabelske TV. Sem se ravno prejšnji mesec spraševal, od kod je dodatnih ca. 15 EUR na položnici. Potem sem zahteval geslo za "moj račun", ga čez nekaj dni dobil, in ugotovil, da za nekatere klice res konkretno "lupijo". Pa ne rabi biti 090 ;).

PrimozR ::

AFAIK je bilo na starih za vse, 24/7, 2000 minut. V M pa mislim da 800 minut, ampak samo ponoči. Čeprav še vedno v vse.

floyd1 ::

Čisto možno, bi moral pogledati pogodbo, če kaj piše.
Pred podpisom pogodbe sem se pri Telemachu pozanimal za ceno klicev v Telekom in pri mojem paketu sigurno ni bilo zastonj (imam pa paket s 6/1 internetom), je pa bilo ceneje kot klici Telekom-Telekom.

PrimozR ::

Jah če imaš paket s 6/1 internetom to zagotovo ni to. Jaz vem, da smo doma šli na L trojčka (28/2,5 internet) prav zaradi teh 2000 24/7 minut, ker se je tako zadeva takrat pokrila s telemachovima in telekomovim računom, s tem da smo dobili bistveno več programov in bistveno hitrejši internet (prej je bil DL mislim da 10 Mbit ali pa še manj).

skyline ::

OK pardon, Trojček M sem mel v mislih (6/1 net).

floyd1, hvala za info!

PrimozR ::

A ni trojček M hitrejši? Tam nekje 10 do 15 Mbit DL-ja? Ne verjamem da je med M in L 22 Mbit razlike.

skyline ::

Da nimas ti XL, ne L?

bsslo ::

6/1 je stari M trojček. V novem MIX-M trojčku je pa 10/1.

PrimozR ::

skyline je izjavil:

Da nimas ti XL, ne L?

Hm, good point akšulyl, zjebal me je ta, ki je bil dodan naknadno in vsebuje HD kanale pa 50/nekineki internet. Maš prav v bistvu ja.

EDIT: ja, Video Trojček ima bolj ali manj enake specse s HD snemalnikom in več HD kanali. Pa malo višjo ceno. Imamo XL trojčka, ja, ampak lepo pokaže tudi, da so klici brezplačni v vsa omrežja, ne samo v Telemach. http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

zweistein ::

Živijo, imam problem. Do zdaj sem imel nek Trierin paket, za katerega sem plačeval 39 evrov na mesec. Zdaj (vem, da pozno) sem ugotovil, da dobim za isto ceno boljšo ponudbo na telemachu, h kateremu je šla Triera (paket Mix M) in za malo več denarja dosti boljši internet (Mix L). Ko sem poklical na telemach, pa so mi na moje začudenje povedali, da na mojem naslovu njihovi paketi niso mogoči. Zdaj pa me zanima, če nimam Telemacha, katerega ponudnika torej sploh imam trenutno, da pri njemu naročim boljši paket???

Aja, pa na speedtestu mi pokaže Telemach Rotovž

Zgodovina sprememb…

BigHugo ::

zweistein: in od koga dobivaš račune?
LP BigHugo

Spc ::

Lepo bi prosil če telemach odstrani "zažgane v sliko" podnapise iz History TV HD in Travel HD ker so zelo moteči pa še ne moreš oddaje v miru pogledat, kajti pol stvari sploh ne moreš prebrati kaj piše.

Primer:


Najlepše bi bilo če bi podnapise spravili v dvb format tako, da si jih lahko vsak izklopi ali pomajnša velikost črk.
 

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

zweistein ::

BigHugo je izjavil:

zweistein: in od koga dobivaš račune?


Hvala za pomoč, ne vem, kako se nisem sam tega spomnil :D
Račune dobivam od Kabel TV, ki pa nima boljše ponudbe, kot jo plačujem sedaj. Torej se bom očitno moral sprijazniti s tem paketom.

Je pa zanimivo, da mi na računu od Kabel TV piše, da imam Internet Paket S (2 Mb / 384 Kbit/s), na speedtestu pa mi kaže 5.95 Mbps. Ali uporabljam hitrejši internet kot ga plačujem ali pa česa ne razumem?

Zgodovina sprememb…

Tero ::

Ima mogoče kdo kakšne probleme z mednarodno povezano danes? Ali se meni to samo zdi?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

techfreak :) ::

Lepo bi prosil če telemach odstrani "zažgane v sliko" podnapise iz History TV HD in Travel HD ker so zelo moteči pa še ne moreš oddaje v miru pogledat, kajti pol stvari sploh ne moreš prebrati kaj piše.

Niti ne razumem, zakaj bi kdorkoli podnapise dal k sliki. DVB/IPTV tako podpira podnapise, edino za analogno kabelsko bi moral ponudnik to sam storiti.

Je pa zanimivo, da mi na računu od Kabel TV piše, da imam Internet Paket S (2 Mb / 384 Kbit/s), na speedtestu pa mi kaže 5.95 Mbps. Ali uporabljam hitrejši internet kot ga plačujem ali pa česa ne razumem?

Preizkusi http://ndt.arnes.si/ ki je večkrat natančnejši kot speedtest.net.

Tero ::

techfreak: Na History HD so "zažgani" podnapisi noter. Recimo vsi drugi programi imajo tako da lahko podnapisi vklopiš in izklopi a le na History HD pa so noter kar v sliki.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

BorutK-73 ::

zweistein je izjavil:

Je pa zanimivo, da mi na računu od Kabel TV piše, da imam Internet Paket S (2 Mb / 384 Kbit/s), na speedtestu pa mi kaže 5.95 Mbps. Ali uporabljam hitrejši internet kot ga plačujem ali pa česa ne razumem?


Mogoče imaš 6-1 paket, zmeri še upload da vidiš.

Spc ::

Tero je izjavil:

techfreak: Na History HD so "zažgani" podnapisi noter. Recimo vsi drugi programi imajo tako da lahko podnapisi vklopiš in izklopi a le na History HD pa so noter kar v sliki.

Točno tako, in to nas vse zelo hudo moti.
 

Mad_Lion ::

Mene pa bolj moti kako je lahko telemach tako zelo nesposoben da jim po celem mesecu dni še vedno ni uspelo porihtati EPG pri SLO1 in SLO2 HD.
Slo 2 ima podnapise od slo 1, slo 1 pa jih sploh nima.
Tehnično se mi to ne zdi tako velika stvar za uredit. Včasih se prav že sprašujem zakaj tem šalabajzerjem sploh še plačujem. ;(
Aja sem se spomnil: ker žal na moji lokaciji skorajda ni konkurence za dobit. (In mislim da je to glavni razlog zakaj ima telemach še vedno toliko uporabnikov)

Brainstorm ::

Kaj je lahko vzrok, da mi veliko tujih strani odpre samo nekje do polovice in še to brez slik, nekaj strani sploh ne odpre, samo nalaga in nalaga, če pa srfam preko proxyja, jih naloži v celoti in v trenutku.
Z domačimi stranmi pa ni težav.
Internetni ponudnik je Telemach.

Cosmo ::

Ima še kdo drug težave s prekinjanjem povezave na modemu Cisco EPC3212 (aktiven ostane le še en downstream kanal)? Lokacija MB-sever.



Lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Spc ::

Jaz imam vse tri aktivne ampak mi določena tujina pade.

Brainstorm je izjavil:

Kaj je lahko vzrok, da mi veliko tujih strani odpre samo nekje do polovice in še to brez slik, nekaj strani sploh ne odpre, samo nalaga in nalaga, če pa srfam preko proxyja, jih naloži v celoti in v trenutku.
Z domačimi stranmi pa ni težav.
Internetni ponudnik je Telemach.

Jaz imam podobne težave z tujino, ampak ne celotno tujino samo določene strani in team speak-i.
Mislim, da je telia kriva.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Brainstorm ::

No saj, jaz imam isto probleme samo z določenimi stranmi, recimo ebay, amazon, imdb itd... tudi če pingam te strani, se ping nikoli ne izvrši do konca, pač pa obstane v določenem koraku, to se dogaja okoli 14 dni. Na Telemachu ne najdejo nobene napake.
Zakaj pa vse deluje kot po maslu, če uporabim proxy, kje je potem vzrok, na moji strani zagotovo ne.

cvetkob ::

Mi lahko povete v čem je fora?
optika 6/6 v MBju pa taka hitrost, počasi odpira strani, pa nevem kaj je narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvetkob ()

KuntaKinte ::

tudi sam imam probleme,vse počasi,najbolj pa redirectanje

RockyS ::

Potem ko nam je danes parkrat vzelo elektriko je crknil router (od telemach, netgearov). Najbolj smešno je to, da ga ne moreš nest v poslovalnico, da ga zamenjajo ampak mora prit serviser, kateri je sicer najavljen za jutri, ampak vemo kako je s tem, potem pa je vikend.

Bomba!

Spc ::

Brainstorm je izjavil:

No saj, jaz imam isto probleme samo z določenimi stranmi, recimo ebay, amazon, imdb itd... tudi če pingam te strani, se ping nikoli ne izvrši do konca, pač pa obstane v določenem koraku, to se dogaja okoli 14 dni. Na Telemachu ne najdejo nobene napake.
Zakaj pa vse deluje kot po maslu, če uporabim proxy, kje je potem vzrok, na moji strani zagotovo ne.

Jaz imam enak problem z določenimi stranmi, ko uporabim njihov proxy pa deluje super.
 

AndrejS ::

@RockyS: Bodi srečen da ti ni crknil v petek popoldan , tak kot meni modem. Čakal sem da je v ponedeljek prišel serviser!

Saintek ::

RockyS in AndrejS......eno partizansko za vaju:

Kaj pa ko še ni bilo interneta, kaj sta počela ? :D

RockyS ::

Od babice in staršev sem denar "fehtal", sedaj si ga morem zaslužit sam(ah...), brez interneta ne morem služit.

Btw, pohvale telemachu, serviser je že prišel in zamenjal router. Nice work!

FiReFTW ::

Razmišljam da bi naročil novi paket pri telemachu glede na to da imajo akcijo pa nove pakete pa me zanima, kako izvem koliko je največja možna hitrost interneta na moji lokaciji? Ker če ni možna tak velika hitrost pol je škoda denarja za paket, raje vzamem cenejšega.

Gre se pa za Maribor in sicer področje Tezno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()

Silck ::

Pokličeš 080 22 88 in ti povejo kakšna je največja možna hitrost.
Pa če boš naročil 80/6 zahtevaj da ti zamenjajo modem (Arrisi so so samo do 30 Mb). Meni so poslali samo pogodbo na modem so pa kar pozabili in na drug sprejemnik tudi tako da sem moral klicat in težit.

Lp

FiReFTW ::

Silck je izjavil:

Pokličeš 080 22 88 in ti povejo kakšna je največja možna hitrost.
Pa če boš naročil 80/6 zahtevaj da ti zamenjajo modem (Arrisi so so samo do 30 Mb). Meni so poslali samo pogodbo na modem so pa kar pozabili in na drug sprejemnik tudi tako da sem moral klicat in težit.

Lp


Zadnjič enkrat so mi prišli menjat (sicer nevem zakaj), in imam modem cisco, a ta bo vredu?

Silck ::

Ciscoti so vredu.

Lp

FiReFTW ::

ta klub scena pa je kr zanič morm rečt, sem pričakoval da bo bolša, filmov ni nevem kolk pa ti ko so tudi niso nevem kaj pa eni zlo stari tudi not. Pri serijah je ponekod samo 1 sezona pa ni nujno da prva, ponekod samo par epizod..

krispe ::

Še komu internet trenutno dela ful počasi? (Telemach)
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Tilen ::

Ne..
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krispe ::

Zdaj dela okay.
Nekje 20 minut je zajebavalo, sem pa iz SV dela Slovenije...
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

d0rK ::

Na koliko problemov lahka računam ker imam v ceveh RG59 kable in ne RG6?

Net ne bo nikoli čez 20/2, na TVju bi rad gledal HD programe.

Alexius Heristalski ::

In jih tudi boš, saj to ni IPTV, da bi te morala skrbeti pasovna širina internetne povezave.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

d0rK ::

Pri polni kvaliteti? Baje kabel naj ne bi bil ustrezen za HD.

Pesimist ::

JK007 je izjavil:

Jaz pa sem pred nekaj meseci nazaj prešaltal na T-2 optiko, kjer plačujem 10/10 linijo, mam pa realno tole:



Mi je upload bolj pomemben od downloada ( oddaljeno namizje iz pisarne domov ).

Za TV pa še vedno uporabljam TM ( zaradi vgrajenega DVB-C kanalnika v TV-ju in sem tudi zadovoljen ).


Si v to trdno preprican? Jaz namrec tudi nucam upload izkljucno za remote connection z Splashtopom kateri omogoča 60fps video stream in igranje AAA iger in ce speedtestu verjamem imam
kar pa ni res. Ker imam samo 20Mbit uploada.
No ker je to pac siol lahko sklenes 2 pppoe seiji in imas tako efektivnih 2x 50/20Mbit a vednarle speedtest kaze narobe.
Drugace pa osebno mislim, da ni boljsega ISPja kot Telemacha v sloveniji, prej sicer Triera a menda so vendarle prevzeli del njihovega omrezja.
Tak da na moji novi lokaciji bo to primerna izbira, ceprav lahko imam vbistvu vse, tudi preko optike.
Tu se mi gre predvsem za peeringe v tujino kateri je telemahov neprimerno boljso od vse konkurence.
Siol in T2 pa imata prakticno identicnega slabega na vseh podrocjih kot ping in prepustnost.
Imam namreč direkten dostop do Telemaha/Siola , T2 pa preko frenda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

mtosev ::

mi lahko kdo odgovori zakaj se ne morem registrirati na d3go? vedno vrže ven Neveljavna referenčna številka.
foter je včeraj klical, da se ne da aktivirati in so mu rekli da se rabi zamenjati naš stari thomson TCM390 modem. danes je prišel tehnik in zamenjal naš TCM390 s arrisom in jasno se še vedno ne morem registrirati na d3go
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Silck ::

D3go nima veze z modemom. Kliči na telemcah in teži dokler ti ne poštimajo.
Pa pri regitraciji bodi pozoren a zahteva naročniško številko (je na pogodbi) a zahteva referenčno (na položnici)

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Silck ()

mtosev ::

vem,da nima veze. samo očitno ljudje na telemachu tega ne vedo, ker je fotru reko da D3go ne bo delal in da rabi nov modem in danes je prišo tehnik in nam je priklopil arrisov modem

Referenčna številka (Sklic računa)
prepišeš iz računa in se nič ne zgodi oz vrže ven neveljavna referenčna št
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()
««
175 / 360
»»