» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
168 / 360
»»

SmeskoSnezak ::

Spc je izjavil:

http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora...

Spet bo treba skenirat za brezveze.

A da bi se pa dalo shraniti zaporedje kanalov, to ne gre? In bi po skeniranju, to zaporedje lahk nazaj dobil, namesto da ročno prestavlaš kanale gor/dol po "svojem" seznamu?
@ Pusti soncu v srce... @

Spc ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Spc je izjavil:

http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora...

Spet bo treba skenirat za brezveze.

A da bi se pa dalo shraniti zaporedje kanalov, to ne gre? In bi po skeniranju, to zaporedje lahk nazaj dobil, namesto da ročno prestavlaš kanale gor/dol po "svojem" seznamu?

Odvisno od receiverja.
 

Pesimist ::

moj reciver vsako noc skennira ob nekje 02:00 sicer siolovo optiko ko ni nikdar nic nvoega. lol

SmeskoSnezak ::

Spc je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Spc je izjavil:

http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora...

Spet bo treba skenirat za brezveze.

A da bi se pa dalo shraniti zaporedje kanalov, to ne gre? In bi po skeniranju, to zaporedje lahk nazaj dobil, namesto da ročno prestavlaš kanale gor/dol po "svojem" seznamu?

Odvisno od receiverja.

Imamo novejsi lcd z conaxovim modulom.
@ Pusti soncu v srce... @

JK007 ::

Na LCD-jih gre ( ponavadi ) brez problema.
....... www.kabelska.net .........

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

Mad_Lion ::

Kaj mi lahko kdo pove zakaj mi ne deluje Discovery World? Zadeva je taka da imamo 2 tv en je stara škatla z cisco sprejemnikom druga pa je Sharp LCD z conax modulom. In na cisco crapu deluje na conaxu pa konstantno piše da ni broadcasta. To že od samega začetka tako. Razni rescani ali ponastavitve, zamenjave držav itd ne pomagajo.

TyKee ::

@Mad_Lion: Ali ti napiše neko EPG 203 napako ali kaj podobnega? oz EPG[203]: Ni oddajanja.

Potem je problem televizorja... :)

plavko61 ::

A ima kdo info zakaj je discovery channel v 4:3 formatu? Mi res pokvali užitek gledanja American Chopper...
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

JK007 ::

Zato, ker je 3/4 tujih programov v naših shemah balkanska verzija !
....... www.kabelska.net .........

Spc ::

JK007 je izjavil:

Zato, ker je 3/4 tujih programov v naših shemah balkanska verzija !

Poceni srbarija pač.
 

Tero ::

Sem zahec jih vprašal na facebooku
http://www.facebook.com/DiscoveryChanne...
Mogoče bodo kaj pametnega napisali :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

JK007 ::

Naslednji mesec bo poljska verzija začela oddajat v 16:9 - naša pa verjetno kako leto pozneje ;)
....... www.kabelska.net .........

krispe ::

Zdaj je lep čas delal internet normalno, zdaj pa mi je že 2x v desetih minutah za nekje minuto crknil internet ;((
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

krispe ::

Pred minuto je spet crknil internet za nekje 30s.
Presnet Telemach. V kratkem bom jim pisal o tej težavi ker je precej moteča.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

PARTyZAN ::

Tudi meni se je pred kratkim dvakrat resetiral modem. Enako včeraj ob podobnem času.

Mad_Lion ::

Danes sem se odočil da sprobam D3 Go na svojem SGS 2. Mislil sem ga celo naročit ker se mi zdi celo uporaben. Sedaj mi pa D3 napiše: "Video Playback is not supported on rooted devices." Khm?! WTF? A mi lahko nekdo razloži kaj se tile šalabajzerji na telemachu gredo?
Root je dandanes osnova android telefonov sploh pa na taki napravi kot je Galaxy S2? (Da ne omenjam da skoraj nobenega custom roma ni brez privzeto vgrajenega roota) Me prav zanima odstotek uparabnikov ki nima rotanih android telefonov. (Verjetno je tako majhen kot bo število naročnikov na d3go)
A se fantom na telemachu malo rola? No moram reči da večjih idiotov v zadnjem času še nisem videl. Jim pa želim veliko sreče pri prodaji teh njihovih naročnin na to D3go. Mene so kot potencialnega kupca že zgubili. Vsaj dokler si ne razčistijo osnov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mad_Lion ()

PrimozR ::

No no, ne govori,d a je root osnova, to je kot da bi rekel, da je custom ROM osnova. Po drugi strani je pa VSEH uporabnikov Cyanogena okrog pol milijona (vseh aktivnih), vsak dan pa se trenutno aktivira 400.000 NOVIH Android naprav. Vsak dan. Torej vsak dan imaš za eno CyanogenMod bazo uporabnikov novih uporabnikov Androida, ki v veliki večini ne rootajo.

Majhen odstotek je kvečjemu torej ZA rootane uporabnike, ne za ne-rootane. Torej ne kvasi neumnosti. In prepoved uporabe rootanim uporabnikom je popolnoma smiselen - imajo (imamo) veliko globlji dostop do filesystema oz. HW-ja, torej je kraja oz. piratiziranje posnetkov neprimerno lažje, kot na nerootanih napravah.

PARTyZAN ::

Seveda. Kdor bo hotel "piratizirat" (shranit TV stream) bo to šel početi na mobilnem aparatu in ne na kakšnem PCju, kjer omejitev praktično ni.

Right?

psychoshorty ::

Ima kdo kaksno idejo, zakaj mi ta hudic ne dela? Registriral uspesno, po vpisu mi je zacelo dol jemati nek plugin. Po tem mi vedno napise: Error: failed to read "IM" (error="500: Internal server error"). Dafuq je to?

Spc ::

psychoshorty je izjavil:

Ima kdo kaksno idejo, zakaj mi ta hudic ne dela? Registriral uspesno, po vpisu mi je zacelo dol jemati nek plugin. Po tem mi vedno napise: Error: failed to read "IM" (error="500: Internal server error"). Dafuq je to?

Zgleda, da imajo neko napako.
Jaz sem to že na začetku rekel, da se to niti ne splača probat kaj šele, da bi si to naročil.
 

KuntaKinte ::

na operi ne dela če slučajno uporabljaš,drugače pa probaj zbrisat pa še enkrat naloži ta program

Oxudes ::

Poizkušam staršem naštimat telemach email v thunderbirdu, pa mi vedno zavrne uporabniško ime in geslo (nastavitve pobere vredu, potem pa ko hočem ustvariti račun reče, da je geslo / up. ime nepravilno. A je še kaj treba nastavit poleg pop3 / smtp serverjev? Tisti njihov web interface za email je grozen

Tilen ::

A se komu tukaj sanja od kod Telemachu 45.33 EUR osnove za Jackpot paket brez davka oziroma 54.40 EUR z davkom, če je -50% 24,50 EUR?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

logit ::

Tilen pri meni je osnova 40,83 EUR z davkom 49 EUR. Tako da se obrni na Telemach za obrazložitve.

Tilen ::

Hvala. Bom jutri poklical.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DIGITel ::

Mad_Lion je izjavil:

Danes sem se odočil da sprobam D3 Go na svojem SGS 2. Mislil sem ga celo naročit ker se mi zdi celo uporaben. Sedaj mi pa D3 napiše: "Video Playback is not supported on rooted devices." Khm?! WTF? A mi lahko nekdo razloži kaj se tile šalabajzerji na telemachu gredo?
Root je dandanes osnova android telefonov sploh pa na taki napravi kot je Galaxy S2? (Da ne omenjam da skoraj nobenega custom roma ni brez privzeto vgrajenega roota) Me prav zanima odstotek uparabnikov ki nima rotanih android telefonov. (Verjetno je tako majhen kot bo število naročnikov na d3go)
A se fantom na telemachu malo rola? No moram reči da večjih idiotov v zadnjem času še nisem videl. Jim pa želim veliko sreče pri prodaji teh njihovih naročnin na to D3go. Mene so kot potencialnega kupca že zgubili. Vsaj dokler si ne razčistijo osnov.


Lahko si pomagaš s tem programčkom temprootremover:

https://play.google.com/store/apps/deta...

Tero ::

Je kdo opazil fa NGC ni več "balkanska" verzija? Zanimivo je da so kočno vklopli 16 9 in da slo reklame podnaslovaljene :)
Zdaj še morajo za discovery to naredit.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

PrimozR ::

A ima danes popoldne/zvečer še kdo probleme s Telemachom? Jaz opažam cel kup timeoutov in na pol naloženih strani, GMail Notifier pogosto javi nedosegljivost, IRC pa sicer deluje brez težav.

TheCableGuy ::

Pozdravljeni!

Sem zaposlen na telemachu, tako da če imate kakšna konkretna vprašanja oz. rabite pomoč se lahko obrnete name ali na DIGItel-a.

Oxudes: Načeloma ni nič posebnega za nastavljat za pošto. User in pass, pop3 in smtp, vse enkripcije in varna preverjanja gesel morajo biti onemogočena, pa označit je treba da SMTP zahteva preverjanje userja in passworda.

Tero: Sam format slike ne moramo pri Telemachu spreminjat. To je možno spremeniti samo na sprejemniku (ali TVju če je DVB-C) ali pa če se same TV hiše odločijo nam pošiljat v drugačnem formatu. Mi sliko pošljemo naprej tako kot jo dobimo.

krispe ::

TheCableGuy je izjavil:

Pozdravljeni!

Sem zaposlen na telemachu, tako da če imate kakšna konkretna vprašanja oz. rabite pomoč se lahko obrnete name ali na DIGItel-a.

Oxudes: Načeloma ni nič posebnega za nastavljat za pošto. User in pass, pop3 in smtp, vse enkripcije in varna preverjanja gesel morajo biti onemogočena, pa označit je treba da SMTP zahteva preverjanje userja in passworda.

Tero: Sam format slike ne moramo pri Telemachu spreminjat. To je možno spremeniti samo na sprejemniku (ali TVju če je DVB-C) ali pa če se same TV hiše odločijo nam pošiljat v drugačnem formatu. Mi sliko pošljemo naprej tako kot jo dobimo.


Jaz bi vprašal, zakaj zadnje čase večkrat na dan za nekaj sekund preneha delovati internet?
Sem iz SV konca Slovenije.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

TheCableGuy ::

Splošno nimamo nobenih težav te dni v tem koncu, tako da brez naročniških podatkov težko povem.

Lahko pokličeš na podporo ali pa mi na ZS pošlješ podatke(Ime, priimek in naslov naročnika ali pa šifro kupca) in bom rade volje pogledal kaj se dogaja.

Spc ::

DNS strežniki telemacha, vključno z "triero" lažno reportajo ip naslove nekaterih spletnih strani.
Predlagam, da jih vsak blacklista in uporabi svoj dns strežnik ali pa google, yahoo itd itd..

Lažejo se pa v toliko ker resolvajo v drug ip kot pa v resnici je.

http://www.telemach.si/sl/o-podjetju/no...
 

Spc ::

80.243.162.175 naenkrat postane 195.88.82.139

Torej namesto tega:
http://80.243.162.175

Dobite to:
http://195.88.82.139

Vprašanje pa je če so še v lažni listi katere druge spletne strani, ki niso omenjene v zgornjem linku oz. niso igre na srečo.

DNS Strežnik za windows dobite tukaj:
http://www.isc.org/software/bind

Če ima kdo kakšno vprašanje kako se postavi dns strežnik pa mu lahko pomagam.
 

Pesimist ::

Jaz mam vprasanje. Kak bo te moj lastni dns server vedo ki se kaj nahaja?

Tero ::

Sicer po mojem ni ravno treba imeti svojega lastnega dns strežnika, ampak se vpiše kakega drugega.
Pesimist: Če imaš svojega bo vsaka dns poizvedba šla direktno do galvnih (root) strežnikov.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Pesimist ::

je to kaj hitreje kot uporablat ispjevega?

Tero ::

Pponavadi ne, saj isp-jev dns strežnik ima veliko shranjeno v njegovem pomnilniku. Tako da ti dela celo počasneje. Ampak to je zgolj samo v teoriji. Recimo če te moti da namesto 30ms traja 100ms pol ni problemov(no številke sem si izmislil
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Pesimist ::

ok sem si isntallo svojega sicer ne tega advanced od SPCja. Pac neki simple dns plus trial ki dela out of box. Vidim da se cache databasa gradi. Bom runo malo tak da vidim te. Tak da bi potem mogo biti hitreje kot vsak ISP, ko mas enrkat neki databse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

bi rabo navodila kak bins nastavit ja. Zaj sem ga na g:\dns installo

Jaz sem tak mel od unblock us dnsj not kateri verjetno niso lih 3ms. Tak da me speed tak ne moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

SmeskoSnezak ::

Prosil bi za malce vec informacij oz. lepsih navodil, kaj in kako je treba narediti?!?
@ Pusti soncu v srce... @

Tero ::

Najbolj enostavno je da se nastavi kakšen drug dns server ni ni potrebe svojega nastavljat. Recimo googlovi public dns-ji so čisto vredu. Moraš torej nastavit dns na 8.8.8.8 in 8.8.4.4
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Spc ::

Pesimist je izjavil:

Jaz mam vprasanje. Kak bo te moj lastni dns server vedo ki se kaj nahaja?

Ker lastni dns strežnik sprašuje root dns strežnike, ki pa ne smejo lagati kaj se tiče ipjev.

Pesimist je izjavil:

je to kaj hitreje kot uporablat ispjevega?

Ne ponavadi deluje isto hitro.
Se ti pa lokalni dns strežnik ne laže in ne zavaja ipjev kot recimo telemachovi dns strežniki.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

TechBeats ::

@SPC

Sem videl ta nateg, sicer ne igram poker in podobnih iger, samo vseeno dost si upajo in ta naša požrešna politika.


Sem glihkar naštimal na gogglov DNS 8.8.8.8 in testiral speedtest.net. Dobil povsem isti ping in DL speed, pa še pokerstars.EU.si dela :))


In kako pa je kaj s temi DNS so varni oz je ista zasebnost kot pri default Telemach al kako je s tem?
AciD TriP

TechBeats ::

Zdele sem resetiral na privzet DNS in sedaj pa kar vse te blokerane strani delajo?
http://www.telemach.si/sl/o-podjetju/no...


haha fail za vse skupaj xD
AciD TriP

TechBeats ::

nvm je blo še v DNS strežniku. Ko sem resetiral pc je že zablokiral.. Barabe lol >:D
AciD TriP

Pesimist ::

kaj zaj, bo spisal kdo navodila za bins.

Spc ::

TechBeats je izjavil:

@SPC

Sem videl ta nateg, sicer ne igram poker in podobnih iger, samo vseeno dost si upajo in ta naša požrešna politika.

Jaz tudi ne igram pokerja ali nekih iger na srečo.
Pokerja sploh ne znam igrati vbistvu.

Moti me pa to, da mi nek dns strežnik laže o ip naslovih in me usmerja na čisto drug server.
Tak server je lahko potem še samo blacklistan, ker zavaja uporabnika.
Lahko da je v tej lažni listi še kaj drugih strani noter kot pa samo igre na srečo, tega ne bomo nikoli izvedeli razen če gremo stestirati vse resolve.
Torej vbistvu je to rouge dns server.
DNS hijacking @ Wikipedia

TechBeats je izjavil:

Zdele sem resetiral na privzet DNS in sedaj pa kar vse te blokerane strani delajo?
http://www.telemach.si/sl/o-podjetju/no...


haha fail za vse skupaj xD

Meni ne deluje.
Uporabim pa 213.161.0.10 , 0.20 za dns.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

PARTyZAN ::

Iz muhe delaš slona.

SmeskoSnezak ::

A bo kdo povedal, kako te dns-e spremenis ali ne? Sploh ker ima vecina verjetno nastavljeno Automatic Configuration - DHCP in dobi dns-e od telemacha.
@ Pusti soncu v srce... @

Spc ::

Evo simple navodila za vse.

1. Dowloadajte http://www.netsky.org/BIND8.4.5-RC2.zip
2. Razpakirajte v nek direktorij
3. Zaženite BINDInstall.exe
4. Odkljukajte: automatic startup, keep config files after uninstall, start bind service after install.
5. Skopirajte odpakiran etc direktorij v C:\Windows\System32\dns\etc
6. resetirajte PC
7. V omrežnih nastavitvah nastavite za dns strežnik localhost oz. 127.0.0.1, ali pa ip računalnika na katerem je bind inštaliran.

to velja za Windows XP/2003, za Windows 7 pa bom še pogledal.

Windows 7/2008 R2 ima probleme in install ne naredi direktorija c:\windows\system32\dns zato je najboljše, da ga inštalirate v nek drug, svoj direktorij recimo C:\DNS
etc mapo pa potem skopirate v C:\DNS\

to je to.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()
««
168 / 360
»»