» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
162 / 361
»»

Spc ::

 

RockyS ::

Meni deluje normalno.

PARTyZAN ::

Meni tudi.

mtosev ::

A je res da se rabi pri Telemachu vzeti njihovo opremo, če hočeš imeti HD paket? foter bil tam in so mu rekli da dela samo na njihovi opremi. mi pa imamo svoj spremejnik Technisat HD4 CX
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ameba ::

Kdo mu je to reku oseba na recepciji ali zato usposobljen tehnik ?

mtosev ::

na recepciji

na njihovi strani piše to
Za popolno HDTV doživetje potrebujete le 3 stvari:

Telemachov paket HD, ki vključuje 11 programov v visoki ločljivosti
Telemachov digitalni HD sprejemnik
Televizor HD
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ameba ::

Mah te receptorji so smešne osebe. Velik povejo, sam bolj mal vedo ( vsaj pri večini je tako ). Najbolj ziher bo če pokličeš 080 22 88 in kontaktiraš tehnično pomoč za TV, tam ti bodo fantje največ znal povedat.

SmeskoSnezak ::

Zakaj bi nucal njihovo opremo, če je potrebna le NJIHOVA conax kartica? Moraš le vedeti, če tvoja oprema podpira te kartice.
@ Pusti soncu v srce... @

mtosev ::

sedajšnja telemachova kartica dela bp v technisatu.drugače jaz ne vem kaj so rekli fotru,ker me ni bilo zdraven
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

JK007 ::

Sem ti odgovoril v drugi temi ( tak je to, če napišeš vprašanje v večih temah ).
....... www.kabelska.net .........

mtosev ::

pisal sem v 2 temi, ker nisem takoj našel pravo temo:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Spc ::

mtosev je izjavil:

A je res da se rabi pri Telemachu vzeti njihovo opremo, če hočeš imeti HD paket? foter bil tam in so mu rekli da dela samo na njihovi opremi. mi pa imamo svoj spremejnik Technisat HD4 CX

Meni dela HD normalno z DVB Viewerjem na PCju.
 

mojsterleo ::

A kdo ve, če se da mogoče pri Telemachu dati paket v mirovanje?

Nekako sem se odločil, da bi se odjavil, ker sem od prejšnjega meseca brezposeln, in ne mislim zapravljat več 40 eur za to, ker televizije itak ne gledam veliko, telefom uporabljam 1x mesečno (mam mobitel), internet je pa itak v vsaki knjižnici zastonj (pa še na mobitelu za povrh).

V mirovanje predvsem zato, ker mam eno staro televizijo od doma, ki ne vem če se sploh da na digitalno priključit (ima samo antenski priključek), analognih paketov pa nimajo več.

Malo sem gledal na njihovi strani, pa ni nič o tem, samo en kup hvaljenja. Hvala!

Spc ::

mojsterleo je izjavil:

A kdo ve, če se da mogoče pri Telemachu dati paket v mirovanje?

Nekako sem se odločil, da bi se odjavil, ker sem od prejšnjega meseca brezposeln, in ne mislim zapravljat več 40 eur za to, ker televizije itak ne gledam veliko, telefom uporabljam 1x mesečno (mam mobitel), internet je pa itak v vsaki knjižnici zastonj (pa še na mobitelu za povrh).

V mirovanje predvsem zato, ker mam eno staro televizijo od doma, ki ne vem če se sploh da na digitalno priključit (ima samo antenski priključek), analognih paketov pa nimajo več.

Malo sem gledal na njihovi strani, pa ni nič o tem, samo en kup hvaljenja. Hvala!

Nimam pojma.
Pokliči pa vprašaj.
 

SmeskoSnezak ::

V mirovanje verjetno ne. Odjaviš pa lahko storitve, če nisi več vezan na njih kot operaterja.
@ Pusti soncu v srce... @

Tero ::

Še komu investigation discovery ful šteka? :/
Sploh ne morem gledat.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Pesimist ::

Jaz se bol pomikam k PCI izvedbam kartice, ker kolko gledam so vecinoma linux podrte tudi, ceprav brez CI modula.
Vecjo kompatibilnost rabim, ker nevem kje jo bom imel še. Ali doma in z VLCjem stremal kot delam zaj z IPTV. To seveda nevem, če sploh deluje ali na worku na telemach vendar analogne programe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

V-i-p ::

Lahko daš v mirovanje. Dvakrat po pol leta največ.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Spc ::

Tero je izjavil:

Še komu investigation discovery ful šteka? :/
Sploh ne morem gledat.

Slovenske reklame štekajo.
Zvok je 4x počasnejši pri slovenskih reklamah.
 

Tilen ::

Pesimist je izjavil:

Jaz se bol pomikam k PCI izvedbam kartice, ker kolko gledam so vecinoma linux podrte tudi, ceprav brez CI modula.
Vecjo kompatibilnost rabim, ker nevem kje jo bom imel še. Ali doma in z VLCjem stremal kot delam zaj z IPTV. To seveda nevem, če sploh deluje ali na worku na telemach vendar analogne programe.


Žal ne bo šlo. Programi so že nekaj časa kodirani.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mayne ::

A je še kdo dobil prazen email z naslovom Telemach obvestilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayne ()

mojsterleo ::

V-i-p je izjavil:

Lahko daš v mirovanje. Dvakrat po pol leta največ.
A mogoče veš pod kakšnimi pogoji? Bi bil zlo hvaležen, ker je njihov user support kanta za smeti. Sem klical in nimajo pojma. Spet eni nesposobni študenti na telefonih. Naj greo nekam......... zgleda bom moral osebno tja samo bi rad prišel že pripravljen.

Kar se tiče odjave, problem je v tem, če se odjavim, se ne morem več prijavit, ker analognega paketa ni več v ponudbi, moral bi kupit novo televizijo, kar se mi zdi brezvezen strošek, ker je nič ne gledam skoraj. Raje si za bakšiš kupim tist dekoder za anteno....

mayne ::

Zravn digitalnega paketa dobiš tist Cisco box ki ga priključiš v analogno televizijo pa gledaš normalno naprej.

mojsterleo ::

mayne je izjavil:

Zravn digitalnega paketa dobiš tist Cisco box ki ga priključiš v analogno televizijo pa gledaš normalno naprej.
Hm kolikor sem čul, tist box ne gre priklopit na antenski priključek. Menda samo SCART. Kako je zdej s tem? Tist njihov info na Telesmehu je podn, sem že rekel. Mi same traparije govorijo skos. Pa o mirovanju če kdo kaj več ve...

JK007 ::

Mojster, obstaja adapter, ki ti pretvori video signal ( scart, chinch ) v frekvenčnega ( res pa da tega že dolgo nisem nikjer videl za kupit ).
....... www.kabelska.net .........

Alexius Heristalski ::

RF modulator.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spc ::

mojsterleo je izjavil:

mayne je izjavil:

Zravn digitalnega paketa dobiš tist Cisco box ki ga priključiš v analogno televizijo pa gledaš normalno naprej.
Hm kolikor sem čul, tist box ne gre priklopit na antenski priključek. Menda samo SCART. Kako je zdej s tem? Tist njihov info na Telesmehu je podn, sem že rekel. Mi same traparije govorijo skos. Pa o mirovanju če kdo kaj več ve...

cisco ima zadaj še "RF IN" in "RF OUT" tako, da ne rabiš nič dokupovat.
 

Tom-Cat ::

Spc je izjavil:

cisco ima zadaj še "RF IN" in "RF OUT" tako, da ne rabiš nič dokupovat.


Si siguren da Cisco pretvarja digitalen signal, ki ga trenutno gledas v analogni signal in ga posilja na eno od analognih frekvenc na RF-OUT? Ker, ce tega ne dela potem lahko preko tega RF-OUT gledas samo navadne analogne programe, ki so prisotni na kablu itak vedno. Vem da tega Handani ne delajo in vecina drugih tudi ne.

Tako da bo moral nekako priklopiti receiver na TV preko SCART kabla, ce bo hotel gledati tudi digitalne programe - po navadi imajo vsi TV-ji vsaj en SCART vhod, ce pa ne pa vsaj navadni Video/Audio-IN. Lahko se kupi kabel SCART -> Video/Audio, ki bo deloval ok (na eni strani je SCART prikljucek, na drugi strani pa so CHINCH prikljucki za Video (Rumen) in Audio (Rdec in Beli)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tom-Cat ()

mojsterleo ::

Mam en star TV od RIZ Zagreb, in ima samo antenski priključek, kolikor vem. Bom pa še enkrat preveril. Činč priključkov 100% nima. Ima sicer nekakšen slot (luknje), kjer naj bi bili, a jih očitno niso takrat zmontirali noter. Sej analogno shemo itak že sedaj gledam, če bi se vsaj to dalo nekak zrihtat da dela v digitalnem paketu, bi zadostovalo zaenkrat.

Telemach še vedno ni odgovoril na moj mail glede mirovanja, lol.

Spc ::

Tom-Cat je izjavil:

Spc je izjavil:

cisco ima zadaj še "RF IN" in "RF OUT" tako, da ne rabiš nič dokupovat.


Si siguren da Cisco pretvarja digitalen signal, ki ga trenutno gledas v analogni signal in ga posilja na eno od analognih frekvenc na RF-OUT? Ker, ce tega ne dela potem lahko preko tega RF-OUT gledas samo navadne analogne programe, ki so prisotni na kablu itak vedno. Vem da tega Handani ne delajo in vecina drugih tudi ne.

Oboje lahko gledaš preko RF-a.
Analogne, Digitalne oz. output pa si lahko določiš na kateri frekvenci ga boš imel.
 

Tom-Cat ::

Spc je izjavil:

Oboje lahko gledaš preko RF-a.
Analogne, Digitalne oz. output pa si lahko določiš na kateri frekvenci ga boš imel.


Super :) Tega pa res nisem vedel... me malo spominja na stare video rekorderje :)

Spc ::

Tom-Cat je izjavil:

Spc je izjavil:

Oboje lahko gledaš preko RF-a.
Analogne, Digitalne oz. output pa si lahko določiš na kateri frekvenci ga boš imel.


Super :) Tega pa res nisem vedel... me malo spominja na stare video rekorderje :)

V meniju si nastaviš RF out kanal.
Enako finto ima handan in kaon.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

Telemach moram pohvalit, Moj novi rekord:
 

chucki ::

Ko bo 116 Mb/s ter najmanj 20 Mb/s , potem boš pa lahko hvalil Telesmeh. :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Spc ::

chucki je izjavil:

Ko bo 116 Mb/s ter najmanj 20 Mb/s , potem boš pa lahko hvalil Telesmeh. :)

Prej mi niti download ni šel čez 103mbit/s, pa ne zaradi mojega hardware-a, vse je še vedno isto pri meni kot pred enim letom.
 

nbicek ::

Zdravo
Sem iz Škofje Loke in na analogni televiziji že od včeraj zvečer nimamo slike. Na vseh programih je "sneg". Klicali smo na telemach in so nam odgovorili, da vedo za napako in jo odpravljajo. Se je kaj podobnega zgodilo še komu in iz kje ste?

Spc ::

nbicek je izjavil:

Zdravo
Sem iz Škofje Loke in na analogni televiziji že od včeraj zvečer nimamo slike. Na vseh programih je "sneg". Klicali smo na telemach in so nam odgovorili, da vedo za napako in jo odpravljajo. Se je kaj podobnega zgodilo še komu in iz kje ste?

Maribor, Tabor - Analogna deluje normalno.
 

DOOM_er ::

problem je na centrali pri banki, bojda težave z elektriko.
Robots will steal your job. But that's OK

mtosev ::

pozabo sn geslo od emaila pri trieri aka telemachu.jih pokličem al lahko kak drugače?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

VidKo ::

Pokliči in ti bodo poslali pisno po pošti.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

SmeskoSnezak ::

A kdo ve če kje nagaja Telemachu? Internet je začel nekaj štrajkat in nekako počasneje deluje tu gor na Pohorju. :))
@ Pusti soncu v srce... @

Tilen ::

Pri meni je ok - Rotovž. Preveri še na ndt.arnes.si, ker ima speedtest.net zadnje čase precej težav.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SmeskoSnezak ::

Zdaj se je umirilo, deluje spet normalno.
@ Pusti soncu v srce... @

Spc ::

SmeskoSnezak je izjavil:

A kdo ve če kje nagaja Telemachu? Internet je začel nekaj štrajkat in nekako počasneje deluje tu gor na Pohorju. :))

Tukaj na taboru deluje vse čisto normalno.
 

Veron ::

Lastovka Krim - do prek kratkim tudi internet delal zelo počasi, sedaj malo bolje

Pesimist ::

Kaj je lahko narobe če chat v gmailu nedela? Windows XP SP3. Druga nič gor.
paket je superbabi. Slučajno blokirajo porte tu?

Fireall, porti....? Javi samo da so neki blemi s strežnikom v kolikor se še spomnim. Modem je direktno prikloplen na komp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Spc ::

Pesimist je izjavil:

Kaj je lahko narobe če chat v gmailu nedela? Windows XP SP3. Druga nič gor.
paket je superbabi. Slučajno blokirajo porte tu?

Fireall, porti....? Javi samo da so neki blemi s strežnikom v kolikor se še spomnim. Modem je direktno prikloplen na komp.

Z tem porti nimajo blage veze.
Mogoče ti java nagaja.
 

Tilen ::

Še kdo s povečanim packet lossom? - Rotovž


--- www.amis.net ping statistics ---
93 packets transmitted, 47 packets received, 49% packet loss
round-trip min/avg/max = 5.357/8.138/35.516 ms

--- 8.8.4.4 ping statistics ---
22 packets transmitted, 13 packets received, 40% packet loss
round-trip min/avg/max = 22.246/25.137/42.438 ms
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pesimist ::

Spc je izjavil:

Pesimist je izjavil:

Kaj je lahko narobe če chat v gmailu nedela? Windows XP SP3. Druga nič gor.
paket je superbabi. Slučajno blokirajo porte tu?

Fireall, porti....? Javi samo da so neki blemi s strežnikom v kolikor se še spomnim. Modem je direktno prikloplen na komp.

Z tem porti nimajo blage veze.
Mogoče ti java nagaja.


Java instalirana na novo in tudi brez da javo instaliras to mora delovati. Preizkuseno na novi virtualbox SP3 isntalaciji.

Spc ::

Tilen je izjavil:

Še kdo s povečanim packet lossom? - Rotovž


--- www.amis.net ping statistics ---
93 packets transmitted, 47 packets received, 49% packet loss
round-trip min/avg/max = 5.357/8.138/35.516 ms

--- 8.8.4.4 ping statistics ---
22 packets transmitted, 13 packets received, 40% packet loss
round-trip min/avg/max = 22.246/25.137/42.438 ms

Tukaj na taboru je vse vredu:
http://xi-networks.net:8005/cgi-bin/smo...
 
««
162 / 361
»»