» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
359 / 361
»»

MrStein ::

Piše v istem stavku. So se mogoče čudno izrazili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

delavec44 ::

MrStein je izjavil:

Piše v istem stavku. So se mogoče čudno izrazili.


Telemach pa že ne :P

ombre ::

Jaz sem vprašal če imam lahko dve Smart TV aplikaciji, ker ne rabim boxa. No go.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

gregor ::

gregyk je izjavil:

gregor je izjavil:

2X EON SMART TV APP
Je to še mogoče, da se dogovoriš, da ti namesto dodatnega EON BOX, dajo dodatno licenco za SMART TV?

Smo v letu 2024, ona pa še vedno furajo z možnostjmo samo enega pametnega TV. :'(
Se morda motim?

Hvala

LP

Samo če nimaš nobenega box-a imaš lahko 2 smart tv licenci - po mojih osebnih izkušnjah.


Trenutno immm eden SMART TV z EON app in starejšo plazmo z EON BOX.
Če vrnem BOX, torej dobim možnost za dodaten EON SMART TV app.?

MrStein je izjavil:

gregor je izjavil:

2X EON SMART TV APP
Je to še mogoče, da se dogovoriš, da ti namesto dodatnega EON BOX, dajo dodatno licenco za SMART TV?

Smo v letu 2024, ona pa še vedno furajo z možnostjmo samo enega pametnega TV. :'(
Se morda motim?

Hvala

LP

Kateri paket?
Za nove EON pakete piše, da se lahko namesti na 5 naprav, in istočasno gleda na 3.


EON Premium
Morda veš kje to piše? Da preverim...
Verjetno gre tukaj za app, ki jih namestiš na telefone, tablice. Ne gre za EON SMART TV app. To je druga zadeva.

Hvala

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

ombre je izjavil:

Jaz sem vprašal če imam lahko dve Smart TV aplikaciji, ker ne rabim boxa. No go.


V letu 2024 popolnoma nesprejemljivo. Gospodinjstva imajo po 2, 3 in tudi več pametnih TV. Kaj sedaj, pa naj kupujemo brezvezne EON BOX, da se pokrijejo ostale naprave, če je na voljo samo eden SMART TV app.
Kamena doba!

MrStein ::

Javit jim. Več kot jih to zahteva, prej bodo se s tem ukvarjali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Mi nimamo EON škatle, pač pa 2 Conax kartici, zato je lahko EON naložen na dveh TV.

gregor ::

OK, dobro da vem, ko bom spraševal.

delavec44 ::

Han je izjavil:

Mi nimamo EON škatle, pač pa 2 Conax kartici, zato je lahko EON naložen na dveh TV.


To ti je pa najslabša varianta. Še ogleda za nazaj ne podpira.

Han ::

Direktno prek koaksa (DVB-C) je boljša slika, ogled za nazaj je pa prek EON TV aplikacije.

delavec44 ::

Aja, nisem razumel. Conax + eon TV.

Meni drugače box + TV niso hoteli dati. Mogoče je res s conax drugače.
Je pa tudi res, da na optiki gre vse preko interneta pa bi morala biti kvaliteta primerljiva koaksu.

Daniel ::

Kvaliteta je takšna, kot jo nastavijo v enkoderju. In možnost, da delajo posebej kodiranje za EON na kabelski in EON na Optiki je praktično 0. Imaš kar se pošilja direkt na DVB-C in pa EON opcijo. DVB-C RTV SLO 1 ima tam 12,3 Mbps, EON pa na max kvaliteti verjetno tam 7 Mbit+, nisem preveril.

knap ::

Je na tem forumu kdo, ki ima dva 2x EON SMART TV app?
Drugi TV z app namesto EON BOX ali kaj podobnega?

Hvala

LP

bigbada ::

A je kdo to dobil tudi?

 hbo

hbo



to pomeni da lahko to brezplačno aktiviram do 18.1 brez kakšnih stroškov? da ni kaka fora da se ti potem paket spremeni na eon premium ali?

BorutK-73 ::

To je samo promocijsko za praznike

Imaš promocijsko tudi za Voyo

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Telemach za več kot polovico zmanjša bitrate:



Še vizualna primerjava:
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

webmaher ::

a to si šele zdej ugotovil :D
sicer so pa vsi ponudniki pri nas isti, mar ne ?
In vsaj pri športnih bi lahko navili na višje obrate... sicer pa kaj bi se sekiral, gusarji majo to že bolje :D

MrStein ::

webmaher je izjavil:


sicer so pa vsi ponudniki pri nas isti, mar ne ?

Če kdo pozna odgovor na to vprašanje, je tema: Primerjava kvalitete TV "signalov"?

;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

webmaher je izjavil:

a to si šele zdej ugotovil :D
sicer so pa vsi ponudniki pri nas isti, mar ne ?
In vsaj pri športnih bi lahko navili na višje obrate... sicer pa kaj bi se sekiral, gusarji majo to že bolje :D

Ja ker več ne gledam dvb-c ampak samo še DVB-S2 program in uplinke.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

lubej1 ::

Dober dan

Ali je kakšna možnost, da bo Telemach v letu 2024 ponudil več EON SMART TV na eden priključek?
Ker to kar imajo sedaj, da lahko imaš samo eden smart tv app, za ostale TV pa ti ponudijo EON BOX, je zelo žalostno.
Žalostno sploh ni prava beseda, bolj pravilno bi bilo, da je to porazno in v letu 2024 nesprejemljivo.

Vsi, ki ste uporabniki EON TV, nimate problemov s tem, da uprabljate dodatne EON BOX namesto EON SMART TV app?

Hvala

LP

Han ::

12.12.23 sem napisal, da nimam EON škatle, pač pa dve Conax kartici in zato na voljo dva EON Smart TV dostopa.

gregor ::

Jaz sem decembra z njimi izmenjal več kot 20 emailov, od zelo prijaznih, do malo manj prijaznih. :D
Povzetek vsega dopisovanja je precej žalosten, kratek: ni nobene možnosti za dva EON SMART TV.

Torej v letu 2024, ko so vsi TV pametni, oni ponujajo eden smart tv app, za ostalo pa je edina možnost, da se doplača za EON BOX.
To je več kot žalostno...:'(;(

Han, meni niso predlagali, da bi se z dodatno conax kartico kaj rešilo
lahko grem sicer v poslovalnico in jo vzamem, pa da vidimo, če se bo kaj spremenilo v moj telemach?

LP

Han ::

V preteklosti si lahko dobil dodatno Conax kartico in zanjo plačeval 5 eur / mesec. Če je tako še danes in če s tem avtomatsko dobiš še en dostop do TV aplikacije, ne vem.

Jaz sem v štartu za EON Premium namesto boxov vzel dve Conax kartici, zato imam na voljo dve EON TV aplikaciji.

Daniel ::

Jaz imam dve Conax kartici, dva Eon Boxa in eno aplikacijo. Nikakor dobiti več.

delavec44 ::

Po moje bolje dati nekomu 5EUR na mesec in odstopi EON smart tv, ki ga ne rabi. Seveda če se rabijo TV kanali in ne kaj drugega ali dodatno plačljivega. Jaz imam eno z razširjeno shemo prosto.

Kaj pa je problem z boxom? Ali le 2 daljinca? Obstajajo boxi, ki rabijo le internet kabel.

Drugače pa Eon Premium je imel včasih 2 smart TV licenci vključeni, če se prav spomnim. Zgleda je to ostalo le starim uporabnikom.

Zgodovina sprememb…

misek ::

delavec44 je izjavil:

Po moje bolje dati nekomu 5EUR na mesec in odstopi EON smart tv, ki ga ne rabi.
Točno tako. Ampak zgleda smo ljudje tako "čudni", da nismo pripravljeni na nekaj takega. Tudi če nekdo ne potrebuje EON TV ga noče dati nekomu proti plačilu. Škoda.

6151 ::

lubej1 je izjavil:

Dober dan

Ali je kakšna možnost, da bo Telemach v letu 2024 ponudil več EON SMART TV na eden priključek?
Ker to kar imajo sedaj, da lahko imaš samo eden smart tv app, za ostale TV pa ti ponudijo EON BOX, je zelo žalostno.
Žalostno sploh ni prava beseda, bolj pravilno bi bilo, da je to porazno in v letu 2024 nesprejemljivo.

Vsi, ki ste uporabniki EON TV, nimate problemov s tem, da uprabljate dodatne EON BOX namesto EON SMART TV app?

Hvala

LP


Jaz ob priklopu nisem dobil EON boxa in imam možnost 2x SMART TV na telemachovem portalu. (sicer uporabljam le enega)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

knap ::

To da lahko nekateri imate 2 x app, je verjetno anomalija..., ki pa ni pravilo.

Jaz sem lansko leto težil za dodatni app, pa ni bilo uspeha. Niso hoteli niti slišati o tem. Znova in znova so ponavljali, da lahko imam samo eden app.

Če pa hočem dodatni app, pa so mi ponudili dodatni TV paket:

https://sl.eon.tv/tv-paketi/

Torej za EON premium, po 6 mesecih 37 EUR, poleg 80+ EUR, ki jih že plačujem za trojček.
Sem jim odgovoril, če se morda norca delajo, pa je bil odgovor, da je to edina rešitev za dodaten smart tv app.

Pozvetek: v letu 2024, ko so vse TV pametne in bi lahko na vseh imeli EON app, telemach živi v preteklosti. ;(

Ne vem pa, kako ima to rešeno konkurenca, morda kod ve?

LP

predi ::

Moj kolega je tudi imel 2x Smart TV App naveden na portalu, dokler se ni Box prvič priklopil na omrežje.

-JM- ::

Saj obstaja EON prepaid . A ni to rešitev?
https://www.petrol.si/eshop/avdio--vide...

gregyk ::

Imel sem 2x conax in 2x smart tv. Vzel sem eon box in imel samo se 1x smart tv. Vrnil box in vzel nazaj conax in imam spet 2x smart tv.

_obby ::

Kdo še ima na coaxu modem Cisco Model EPC3208 in npr. linijo 500/50 ali več?
Nam leti max. do 350/50, router imamo top ki je komot zmožen 1000/500.

hojnikb ::

sj to je maximum tega modema... Ta ma teoretični max ~440Mbit, če so vsi kanali razpolozljivi, v praksi itk manj.

zatez da menjajo.
#brezpodpisa

Orias ::

_obby je izjavil:

Kdo še ima na coaxu modem Cisco Model EPC3208 in npr. linijo 500/50 ali več?
Nam leti max. do 350/50, router imamo top ki je komot zmožen 1000/500.


Zahtevaj nov modem. Morali bi ti že sami zamenjati modem.

_obby ::

Se mi je zdelo, ker je ta ze kar star model. Kaj pa sploh imajo zdaj, samo modem+router ali se kaksne samo modeme?
Gre za to, da hocem uporabljat svoj router, ce dobim od njih "se enega" je treba potem bridge-at, sklepam...

hojnikb ::

zahtevas da dajo bridge mode in je to to...
#brezpodpisa

Orias ::

Mislim, da imajo samo modeme na voljo. Pa tudi če imaš modem, ki ti deluje kot router, ti ga lahko prestavijo v bridge mode.
Sam še vseeno ne omogočajo unifija, če imaš modem v bridge mode. Zato še jaz vztrajam v router mode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()

6151 ::

knap je izjavil:

To da lahko nekateri imate 2 x app, je verjetno anomalija..., ki pa ni pravilo.

Jaz sem lansko leto težil za dodatni app, pa ni bilo uspeha. Niso hoteli niti slišati o tem. Znova in znova so ponavljali, da lahko imam samo eden app.

Če pa hočem dodatni app, pa so mi ponudili dodatni TV paket:

https://sl.eon.tv/tv-paketi/

Torej za EON premium, po 6 mesecih 37 EUR, poleg 80+ EUR, ki jih že plačujem za trojček.
Sem jim odgovoril, če se morda norca delajo, pa je bil odgovor, da je to edina rešitev za dodaten smart tv app.

Pozvetek: v letu 2024, ko so vse TV pametne in bi lahko na vseh imeli EON app, telemach živi v preteklosti. ;(

Ne vem pa, kako ima to rešeno konkurenca, morda kod ve?

LP


Ni anomalija, pač imamo namesto boxa kartico, in se sprosti 2x app.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

PrimozR ::

Orias je izjavil:

Mislim, da imajo samo modeme na voljo. Pa tudi če imaš modem, ki ti deluje kot router, ti ga lahko prestavijo v bridge mode.
Sam še vseeno ne omogočajo unifija, če imaš modem v bridge mode. Zato še jaz vztrajam v router mode.

Česa ne omogočajo? Njihovega WiFi omrežja? Zakaj bi pa to hotel podpirati?

gregor ::

6151 je izjavil:

knap je izjavil:

To da lahko nekateri imate 2 x app, je verjetno anomalija..., ki pa ni pravilo.

Jaz sem lansko leto težil za dodatni app, pa ni bilo uspeha. Niso hoteli niti slišati o tem. Znova in znova so ponavljali, da lahko imam samo eden app.

Če pa hočem dodatni app, pa so mi ponudili dodatni TV paket:

https://sl.eon.tv/tv-paketi/

Torej za EON premium, po 6 mesecih 37 EUR, poleg 80+ EUR, ki jih že plačujem za trojček.
Sem jim odgovoril, če se morda norca delajo, pa je bil odgovor, da je to edina rešitev za dodaten smart tv app.

Pozvetek: v letu 2024, ko so vse TV pametne in bi lahko na vseh imeli EON app, telemach živi v preteklosti. ;(

Ne vem pa, kako ima to rešeno konkurenca, morda kod ve?

LP


Ni anomalija, pač imamo namesto boxa kartico, in se sprosti 2x app.


kaj pa če imam npr. 2 x conax kartici in 1 x box, ali imam potem tudi 2 x app?

6151 ::

gregor je izjavil:

6151 je izjavil:

knap je izjavil:

To da lahko nekateri imate 2 x app, je verjetno anomalija..., ki pa ni pravilo.

Jaz sem lansko leto težil za dodatni app, pa ni bilo uspeha. Niso hoteli niti slišati o tem. Znova in znova so ponavljali, da lahko imam samo eden app.

Če pa hočem dodatni app, pa so mi ponudili dodatni TV paket:

https://sl.eon.tv/tv-paketi/

Torej za EON premium, po 6 mesecih 37 EUR, poleg 80+ EUR, ki jih že plačujem za trojček.
Sem jim odgovoril, če se morda norca delajo, pa je bil odgovor, da je to edina rešitev za dodaten smart tv app.

Pozvetek: v letu 2024, ko so vse TV pametne in bi lahko na vseh imeli EON app, telemach živi v preteklosti. ;(

Ne vem pa, kako ima to rešeno konkurenca, morda kod ve?

LP


Ni anomalija, pač imamo namesto boxa kartico, in se sprosti 2x app.


kaj pa če imam npr. 2 x conax kartici in 1 x box, ali imam potem tudi 2 x app?


Ne, se boš moral boxa "znebiti".
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

gregor ::

če prav razumem, to potem pomeni, da če imam 3 conax in sem brez box, da imam na volje 3 smart tv app?
to bi bilo idealno, če bi bilo tako :)

samo, ko sem na dolgo in široko "težil" njihovi email podpori, te opcije niso predlagali
stalno so ponavljali, da je samo eden smart tv app na voljo

hvala

LP

6151 ::

gregor je izjavil:

če prav razumem, to potem pomeni, da če imam 3 conax in sem brez box, da imam na volje 3 smart tv app?
to bi bilo idealno, če bi bilo tako :)

samo, ko sem na dolgo in široko "težil" njihovi email podpori, te opcije niso predlagali
stalno so ponavljali, da je samo eden smart tv app na voljo

hvala

LP


ne, če želiš 2x app boš moral box dati nazaj in vzeti conax kartico. Ne vem če lahko dobiš 3x app, mogoče na premiumu če si brez boxov?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

stratosD ::

od včeraj na Telemachu - coax - prej T2 bakrena parica 10/2 prenosa (ja tako mamo tu v starih mestnih jedrih Slovenske Istre).
Paket Premium za 28eur- vezava 2 leti.
Od opreme dobil:
- modem UBEE
- box KAON KSTB60 (tega mi je tehnik priključil na coax)
- box SDSTB02

Slika na KAON-u je bila res boga, sprane barve, rahlo motna, box nima nastavitev brightness/contrast etc...
Odklopil sem KAON-a in priključil SDSTB02 na UTP kabel - slika opazno boljša - pa še onega debela coaxa ne rabim vleč po dnevni.
Mogoče bi tudi KAON dela ok na UPT kablu - je večja škatla heh:D
V paketu naj bi bilo še do 5 EON app (računalnik,tablica,mobitel) - rad bi vsaj 1 ali 2 usposobil na Android boxih (Android 9 in Android 11) - je to za potegnit s Play Store ali boljše mod Kafe snet? (to lahko težim tudiv temi o Android boxih - moogoče kdo tudi tukaj kaj ve)

TV vmesnik je sicer obup - je misus preklinjala par ur ko je dodajala programe v custom playlisto - ampak ok -> T2 1.800eur 2 leti - Telemach 1.100 2leti (skupaj z 2 mobilnima številkama) - pa še povezava je (zaenkrat) 100/100 - so obljubli da bo DL še mal višji...

Če sem kaj naredil narobe bi bil hvaležen za kak tip - pa za ta EON app če se komu da odgovorit..;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()

lubej1 ::

Ali je leto 2024 prineslo kakšne novosti glede EON SMART TV app?
Je še vedno mogoče uporabiti samo eno EON TV aplikacijo na priključek?
Torej v letu 2024 in dobi pametnih TV, lahko imamo samo eden EON SMART TV APP. :'( Za ostale TV pa EON BOXe. ;(

Hvala

LP

yogy ::

Jaz sem nedavno videl primer, kjer ima uporabnik doma 2x TV in na obeh aktiviran EON SMART TV App. Mi je pa omenil, da ima 1x EON Box doma in ga ne sme vrniti, ker je za drugi App vezana neka številka iz boxa in bi mu v tem primeru izklopili 1 smart app. Torej, definitivno (preverjeno) lahko imaš 2x Smart App ampak moraš imeti naročen en box (ampak ne priklopljen).

misek ::

Imam Eon Light paket, kjer je 1x Smart TV aplikacija privzeta + imam nepriključen Eon box. Box je bil priključen samo 1x na začetku, ko ga je aktiviral tehnik. Pa vendar je na portalu vidna samo 1x Smart TV licenca.
Morda Eon box sploh ne bi smel biti "aktiviran"?

alesp56 ::

Imam EON Premium na optiki - dva nepriklopljena/aktivirana EON boxa in trenutno eno aktivirano licenco za EON Smart TV. Portal pravi tako:
EON Smart TV
Registrirana na toliko napravah: 1/2

Očitno lahko imaš dve licenci
in to je to...

gregor ::

Morda se motim, ampak to da imate nekateri na voljo 2x EON SMART TV je bolj izjema kot pravilo.
Velika večina nas lahko ima samo eden EON SMART TV.

------

Kratka analiza, morda tudi napačna. :)

Zakaj Telemach ne ponuja npr. 4 x EON SMART TV APP?
Zato ker licenc očitno ne morejo zakleniti na posamezen priključek (uporabnika). Očitno so za to kakšne tehnične omejitve.
To torej pomeni, da če bi jaz npr. uporabljal samo eno licenco (EON SMART TV APP), bi ostale tri lahko dal prijateljem, sodelavcem, sorodnikom...
In če bi bila cena za eden EON SMART TV npr. 5 EUR, bi to bilo zelo ugodno za njih...
Zato vztrajajo pri enem EON SMART TV APP na priključek.

Če sem udaril mimo, pa prosim vi napišite vaše mnenje.

LP

Daniel ::

Kolikor sem se pogovarjal s tehniki je cel sistem (backend) zasnovan tako, da ne omogoča več kot treh naprav na naročnino. Mogoče bi šle štiri. Za kaj več bi bilo potrebno menjat celoten sistem, kar pa najbrž ni enostavno, glede na to, da se uporablja v več državah
««
359 / 361
»»