» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
358 / 361
»»

krepki ::

A telemach na optiki z modemom innbox u92 ponuja internet in tv po enem kablu recimo priklop eon boxa in računalnika preko switcha.

delavec44 ::

strom_15 je izjavil:

Umik programov iz programske sheme EON in Total TV

Uporabnike obveščamo, da programi Cartoon Network (314), Cartoonito (318) in CNN (550) od 1. 12. 2023 ne bodo več del programske sheme EON in TOTAL TV.

Hvala za razumevanje.

Vaš Telemach

vir: https://telemach.si/novosti/obvestila/u...


Kaj je bilo to preklicano, ker so zbrisali obvestilo?

strom_15 ::

delavec44 je izjavil:

strom_15 je izjavil:

Umik programov iz programske sheme EON in Total TV

Uporabnike obveščamo, da programi Cartoon Network (314), Cartoonito (318) in CNN (550) od 1. 12. 2023 ne bodo več del programske sheme EON in TOTAL TV.

Hvala za razumevanje.

Vaš Telemach

vir: https://telemach.si/novosti/obvestila/u...


Kaj je bilo to preklicano, ker so zbrisali obvestilo?


Sem tudi jaz to opazil. Zgleda, da so res to preklicali in bodo omenjeni programi še naprej dobavljivi.

mtosev ::

Kul, da so preklicali.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

maverick25 ::

So pa nesramni na Telemachu s ponudbe za zveste naročnike:

Njihov odgovor za ponovno dveletno vezavo:
"Za ponovno vezavo za obdobje 24 mesecev, vam lahko za paket EON Premium ponudimo 6 mesecev 25% popusta na naročnino."

Za nove naročnike pa lepo 70% prvo leto......

gregyk ::

maverick25 je izjavil:

So pa nesramni na Telemachu s ponudbe za zveste naročnike:

Njihov odgovor za ponovno dveletno vezavo:
"Za ponovno vezavo za obdobje 24 mesecev, vam lahko za paket EON Premium ponudimo 6 mesecev 25% popusta na naročnino."

Za nove naročnike pa lepo 70% prvo leto......

Meni so najprej rekli preko telefona da ni možno več kot 25% za eno leto ... potem sem jim pa napisal email, pa so "čudežno" priznali 50% za celo leto. Odvisno na koga naletiš očitno.

maverick25 ::

Nisem še obupal, se še pogajam, če ne sledi premik k drugemu operaterju.

Mogoče bi pa lahko naredi kak skupinski push na Telemach...

PrimozR ::

Če imaš opcijo drugega operaterja se pač priklopiš tam za en mesec brez vezave pa je rešeno... Problem so lokacije, kjer alternativa ni možna.

gregyk ::

Meni so zaj... eno smart tv licenco. Imel sem 2, naročil Eon box. Tehnik mi ga prinese, ga montiramo me vpraša ali mi pusti 2 licenci in da Box na tretjo. Seveda se strinjam. Danes pa vidim da mi en TV ne dela več.... in imam v nadzorni plošči samo 1 licenco. Odgovor na email je bil: Eon premium pripada ena licenca. In to je to... banda :)

MrStein ::

Kako se vam zdi kvaliteta slike?

Ponekod so interlace artefakti. Včasih pa kot da aspect ratio ni pravilen (raztegnjene glave).

Imam EON box.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lightning5 ::

maverick25 je izjavil:

Nisem še obupal, se še pogajam, če ne sledi premik k drugemu operaterju.

Mogoče bi pa lahko naredi kak skupinski push na Telemach...


Največji popusti so za tiste, ki že imajo pogodbo z drugim operaterjem... wink wink

roman360 ::

Imam uprašanje glede telemacha in njihove hitrosti "do 1Gbps". Ko kupuješ pakete predn se vežeš ti itak vse najbolš razlagajo in pol dobiš mačka v žaklju.. uglavnem problem je sledeč imam paket eon premium in coaxalca se pravi do 1Gbps/100Mbps če prav razumem bi teoretično mogla bit hitrost vsaj do 900Mbps vsaj enkrat v dnevu al oni prodajajo take stvari ki pač niso možne.. iz njihovega modema imam izklopleno vse in vklopljen samo racunalnik povezan z utp kablom in hitrost ne gre več kot 700Mbps pa še to na dober dan drugače je hitrost vedno malo nad 500Mbps. Tehnik je biu že dostkrat tuki in preverjo signal in pravi da je super tako da ima mogoče kdo kakšno idejo?
Inštalacija je bila na novo narejena in kabli na novo spelani tako da tuki nebi smeu bit problem.
Na telemachu trdijo na pri njih kao ni nič narobe.

Daniel ::

Koliko je star računalnik s katerim testiraš? Ker enkrat sem (sicer v primeru Telekoma) že naletel na situacijo, kjer računalnik, ki je delal speedtest enostavno ni zmogel 1 Gbps downloada na Speedtestu. Po menjavi računalnika vse OK.

hojnikb ::

kako meriš hitrost?
#brezpodpisa

Han ::

Hitrosti so različne, odvisno od oddaljenosti in starosti kablovja. Na obrobju Celja je okrog 700/100 Mbps, bliže centru 850+ Mbps, MB Rošpoh tudi okrog 850.

hojnikb ::

tle "obrobje celja" bp leti na ~930Mbit (kar je itk max, kar je lohk na 1Gbit), če ni glih kakšn heavy traffic.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PrimozR ::

Ravnokar narejen speedtest v ruralni okolici Radovljice, 887 Mbit downloada na Archer C7 V1, ki mi bo požrl živce (po enem dnevu web vmesnik postane neodziven, nisem pa še ugotovil, a je OrangePi s PiHole, router ali kar modem kriv, da mi zaklene link na 100 Mbit). Upload 111 Mbit.

roman360 ::

V računalniku ni problema ker na drugi lokaciji na T2-ju leti brez problema čez 900Mbps.
Hitrost merim preko njihovega modema kjer imam wifi izklopljen in je povezan samo moj računalnik preko cat 6e kabla, strani sm pa probu akos, speedtest, nPerf pa tut prek cmdja v windowsih pa je pesem vedno ista.
Sej drugač nism tok picajzlast glede tega ampak 30% majn od plačane hitrosti je že skor mal premal ka pravte. Mam sosede okol k jim dela krepko čez 850-900Mbps in mi ni jasn v čem bi lahk biu pr men problem. Slišu sm že dostkrat da znajo tut v centrali bit kaki problemi z kablovjem pa to in da rabjo zlo dougo da se zrajtajo pa porihtajo..

Lightning5 ::

roman360 je izjavil:

Imam uprašanje glede telemacha in njihove hitrosti "do 1Gbps". Ko kupuješ pakete predn se vežeš ti itak vse najbolš razlagajo in pol dobiš mačka v žaklju.. uglavnem problem je sledeč imam paket eon premium in coaxalca se pravi do 1Gbps/100Mbps če prav razumem bi teoretično mogla bit hitrost vsaj do 900Mbps vsaj enkrat v dnevu al oni prodajajo take stvari ki pač niso možne.. iz njihovega modema imam izklopleno vse in vklopljen samo racunalnik povezan z utp kablom in hitrost ne gre več kot 700Mbps pa še to na dober dan drugače je hitrost vedno malo nad 500Mbps. Tehnik je biu že dostkrat tuki in preverjo signal in pravi da je super tako da ima mogoče kdo kakšno idejo?
Inštalacija je bila na novo narejena in kabli na novo spelani tako da tuki nebi smeu bit problem.
Na telemachu trdijo na pri njih kao ni nič narobe.


https://www.akostest.net/sl/wizard pravi:
V kolikor imate pomisleke ali pritožbe glede hitrosti dostopa do interneta, vam bo AKOS Test Net omogočil preizkus povezave in prenos kopije rezultatov meritev.

V kolikor želite preveriti dejansko običajno razpoložljivo hitrost, morate izvesti meritev in shraniti rezultate vsaj pet (5) krat v petih (5) dneh, v različnih vsaj eno (1) urah oddaljenih časih in izven vršnih ur ponudnika dostopa.

V kolikor želite preveriti dejansko minimalno razpoložljivo hitrost, morate izvesti meritev in shraniti rezultate vsaj pet (5) krat v petih (5) dneh, v različnih vsaj enem (1) uro oddaljenih časih ne glede na obdobje vršnih ur ponudnika. Sledite spodnjim navodilom, da opravite test in predložite svoje rezultate.


1. Izmeri
2. prijavi
3. Zahtevaj popust

hojnikb ::

PrimozR je izjavil:

Ravnokar narejen speedtest v ruralni okolici Radovljice, 887 Mbit downloada na Archer C7 V1, ki mi bo požrl živce (po enem dnevu web vmesnik postane neodziven, nisem pa še ugotovil, a je OrangePi s PiHole, router ali kar modem kriv, da mi zaklene link na 100 Mbit). Upload 111 Mbit.


Imam točno tega in z openwRT deluje BP. Res pa je, da ne deluje kot router, ker je za 1Gbit linijo prepočasn (vsaj na openwrt). Lahko se da custom bootloader in overclock na ~1Ghz, potem je pa zmozn teh hitrosti tut na openwrt..
#brezpodpisa

PrimozR ::

In kaj ima potem veze, če ne deluje kot router? :D
V AP mode ne potrebujem nekaj veliko web vmesnika. Pa V5ka (sicer v AP mode) deluje super stabilno :P

hojnikb ::

In kaj ima potem veze, če ne deluje kot router? :D


Sj tudi ko je še bil router, je delal BP.

Mogoče maš probleme z napajalnikom al pa slabimi kondiči znotraj routerja. Checkni.
#brezpodpisa

PrimozR ::

2 enaka routerja iste HW verrzije z istimi nastavitvami delata isto.

hojnikb ::

zanimiv...Tezko sicer sprobam na V1, ker mam sam V2 in V5 verzije teh routerjov. In vsi 3je delajo BP...
#brezpodpisa

PrimozR ::

Ah, typo, V2 je. 2xV2 problematika, 1x V5. Da ne omenjam, da V2 GUI vzame resolucijo monitorja, ne okna browserja za prikaz elementov. Ko vržeš okno na četrtino displeja moraš horizontalno scrollati ko zmešan, da dobiš vse informacije... Ki bi sicer zlahka prišle na eno osmino širine displeja.

hojnikb ::

si probu z openwrt 23.05, je isto?
#brezpodpisa

PrimozR ::

Nisem, ni ravno intuitiven kos SW-ja, kar pomeni, da če se bom trudil z neko tako zadevo, da se bom trudil na i226 routerboxu.

markk1 ::

Zdravo, vceraj so mi zamenjali modem za paket eon full. Zanima me ali je možno dosdtopati do njega?
Druga stvar je da imam na njega prikljucen svoj router do katerega ne morem dostopati preko aplikacije tether. Kako se da urediti?
Hvala

Han ::

Kateri modem - znamka, model? Se na 192.168.0.1 ne odziva?

Če imaš svoj router, se zmeni, da preklopijo modem v BRIDGE način...

ruski76 ::

Han je izjavil:

Kateri modem - znamka, model? Se na 192.168.0.1 ne odziva?
Če imaš svoj router, se zmeni, da preklopijo modem v BRIDGE način...


A nimajo telemahovci nastavljene svoje modeme na 192.168.1.1 in ne 192.168.0.1?
Vsaj na 192.168.1.1 nastavljenega sem dobil jaz ...

PrimozR ::

Jaz svojega upravljam prek 192.168.100.1.

markk1 ::

Tehnicolor cga2121 so nam dali. se da na eon box uparit kaksen daljinec iaz AE? Identičen sicer pride 20€ imas pa pa druge ki so kar nekaj cenejsi.
Kaksne so pa kaj karakteristike glede skgnala koliko dB da je optimalen signal brez kockanja?

Vedran ::

Katero aplikacijo za mobilni telefon bi priporočili za uporabo Triera (Telemach) službenega mail-a?

Malcolm_Y ::

Zakaj komplicirati - če imaš Exchange Outlook za Android oz iOS. Ali pa kar native proizvajalčevo - jaz s Samsungovo nimam težav.

Pa še nasvet - če misliš brati službene emaile izven delovnega časa, se moraš pred in po tem štempljati.

MrStein ::

ruski76 je izjavil:

Han je izjavil:

Kateri modem - znamka, model? Se na 192.168.0.1 ne odziva?
Če imaš svoj router, se zmeni, da preklopijo modem v BRIDGE način...


A nimajo telemahovci nastavljene svoje modeme na 192.168.1.1 in ne 192.168.0.1?
Vsaj na 192.168.1.1 nastavljenega sem dobil jaz ...

Verjetno odvisno od modela.
Moj je na 192.168.0.1

model NE1611B
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Še komu zvok nagaja zadnje dni?
Preko EON škatlice.

Za pol sekunde je tišina med TV programom.

Danes pa na kanalu 918 Rock Radio, večsekundne tišine.


PS: Ve kdo kako nastaviti, da z vtipkanjem 001 preklopi na SLO 1, potem pa z recimo 918 nazaj na radio ?
Če je na TV, potem številke radijskih kanalov ignorira. In obratno, če je v radio, potem 001 prikaže, ampak ne preklopi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

micka ::

Pred dnevi so mi priklopili telemach preko kabla. Je..b..ga, so bili pač najcenejši. Pride tehnik, katerega prosim, da mi njihov router (technicolor CGA2121), preklopi v bridge, ker uporabljam svoj boljši router. Pokima z glavo, priklopi kable, preveri če dela tv in razloži, da ostale stvari zrihtam preko portala moj telemach. No sedaj babji firbec kot sem, poskušam preveriti nastavitve na technicolorju, tuhtam, če je mogoče modem zakljenjen, ker me standardna prijava ne spusti skozi. Ugotovim, da sta user in geslo prazna in ugotovim, da technicolor ni v bridge mode, temveč samo izklopljen wifi.
No sedaj pa bistvo, vprašanje za vas strokovnjake. Ko izberem v meniju technicolorja, da ga preklopi v bridge mode, v tem primeru ostanem brez neta. So potrebne še kakšne nastavitve na mojem routerju oz routerju/modemu od telemacha ? Tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: micka ()

Daniel ::

Gor pokliči naj ti ga oni dajo v bridge tako kot mora biti in potem samo priključi svojo opremo. Ali je v bridge ali ne se vidi tudi po dobljenem WAN IPju na tvoji opremi. Če je recimo 192.168.X.X potem ni v bridge.

mtosev ::

A bo Telemach letos spet odklenil dodatne programe kot to vsako leto storijo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

strom_15 ::

mtosev je izjavil:

A bo Telemach letos spet odklenil dodatne programe kot to vsako leto storijo?


Najverjetneje bo tudi letos. Saj Telemach vedno odklene programe po 10 oz. 15 v mesecu decembru za mesec dni. Tako, da lahko podobno odločitev pričakujemo tudi letos. Nenazadnje je T-2 že odklenil za mesec december vse programe.

delavec44 ::

Jah, tudi za črni petek so imeli vsako leto akcije za nove naročnike, letos pa nič.

Orias ::

Kakšno "boniteto" bomo pa dobili tisti, ki že tak in tak imamo skor vse kanale odklenjene ?

gregyk ::

Orias je izjavil:

Kakšno "boniteto" bomo pa dobili tisti, ki že tak in tak imamo skor vse kanale odklenjene ?

Nam jih bodo pa zaklenili

Orias ::

Sej lansko leto so nam HBO in Cinestar zaklenal :D :D.

Lightning5 ::

micka je izjavil:

Pred dnevi so mi priklopili telemach preko kabla. Je..b..ga, so bili pač najcenejši. Pride tehnik, katerega prosim, da mi njihov router (technicolor CGA2121), preklopi v bridge, ker uporabljam svoj boljši router. Pokima z glavo, priklopi kable, preveri če dela tv in razloži, da ostale stvari zrihtam preko portala moj telemach. No sedaj babji firbec kot sem, poskušam preveriti nastavitve na technicolorju, tuhtam, če je mogoče modem zakljenjen, ker me standardna prijava ne spusti skozi. Ugotovim, da sta user in geslo prazna in ugotovim, da technicolor ni v bridge mode, temveč samo izklopljen wifi.
No sedaj pa bistvo, vprašanje za vas strokovnjake. Ko izberem v meniju technicolorja, da ga preklopi v bridge mode, v tem primeru ostanem brez neta. So potrebne še kakšne nastavitve na mojem routerju oz routerju/modemu od telemacha ? Tnx


PPPoE dela pri Telemach včasih tudi, če router poda naslov IP. Lahko pa odstraniš Telemach router in narediš PPPoE direktno.

strom_15 ::

mtosev je izjavil:

A bo Telemach letos spet odklenil dodatne programe kot to vsako leto storijo?


Po informacijah, ki sem jih dobil na vprašanje glede odprtja Tv paketov + video klub naj bi bilo enako kakor prejšnja leta in sicer od 12.12.2023 --> 18.1.2024.

Bomo videli.

gregor ::

2X EON SMART TV APP
Je to še mogoče, da se dogovoriš, da ti namesto dodatnega EON BOX, dajo dodatno licenco za SMART TV?

Smo v letu 2024, ona pa še vedno furajo z možnostjmo samo enega pametnega TV. :'(
Se morda motim?

Hvala

LP

gregyk ::

gregor je izjavil:

2X EON SMART TV APP
Je to še mogoče, da se dogovoriš, da ti namesto dodatnega EON BOX, dajo dodatno licenco za SMART TV?

Smo v letu 2024, ona pa še vedno furajo z možnostjmo samo enega pametnega TV. :'(
Se morda motim?

Hvala

LP

Samo če nimaš nobenega box-a imaš lahko 2 smart tv licenci - po mojih osebnih izkušnjah.

MrStein ::

gregor je izjavil:

2X EON SMART TV APP
Je to še mogoče, da se dogovoriš, da ti namesto dodatnega EON BOX, dajo dodatno licenco za SMART TV?

Smo v letu 2024, ona pa še vedno furajo z možnostjmo samo enega pametnega TV. :'(
Se morda motim?

Hvala

LP

Kateri paket?
Za nove EON pakete piše, da se lahko namesti na 5 naprav, in istočasno gleda na 3.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Daniel ::

Mobilni. Smart TV je pa nekaj čisto drugega.
««
358 / 361
»»