» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
299 / 361
»»

Daniel ::

Najbrž je najbolje, da se kar navadiš. Pri nas je že dvakrat bil daljši izpad (od večera pa nekje do poldneva ali še dlje naslednjega dne), pa so Teleing prevzeli šele letos... in to na optiki.

Sade ::

Daniel je izjavil:

Najbrž je najbolje, da se kar navadiš. Pri nas je že dvakrat bil daljši izpad (od večera pa nekje do poldneva ali še dlje naslednjega dne), pa so Teleing prevzeli šele letos... in to na optiki.


Ne glih pospološevat... V Celju sem že 18 mesecev na Telemach optiki... ni bilo niti enga izpada še(odkar je optika) .....

strom_15 ::

Tudi sam sem že 3 leta na Telemachovi optiki in ni bilo izpada.

gregyk ::

Ima še kdo težave na Bledu danes s počasnim internetom slučajno?

Občasno hitrost samo 1/0.2, paket 150/4 - trenutno 35/0.4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

Daniel ::

Sade je izjavil:

Daniel je izjavil:

Najbrž je najbolje, da se kar navadiš. Pri nas je že dvakrat bil daljši izpad (od večera pa nekje do poldneva ali še dlje naslednjega dne), pa so Teleing prevzeli šele letos... in to na optiki.


Ne glih pospološevat... V Celju sem že 18 mesecev na Telemach optiki... ni bilo niti enga izpada še(odkar je optika) .....


Ja saj pravim različne izkušnje. Pri nas je težava znana, centrala nima UPSa, ima pa izjemno občutljiv FID avtomat. Ampak preden bojo birokratsko vse to rešili, da se neredi neka redundanca bo minilo še kaj nekaj časa. Ko dela, dela brezhibno.

FMinus ::

V Kamnici (pri Mariboru) non stop crkuje kablski net že vsaj en mesec, malo dela malo ne. To zdaj prišem prek telefona, ker je net spet doli, sem klical in mi je tehnik rekel, da je na območju večja napaka, ki se ne da odpravit tako hitro (whatever that means), in da pošiljajo tehnika na teren, da to zakrpa da deluje kanček časa, predno spet vse crkne, in pol jovo na novo, seveda po uradnem delovnem času se tehnik ne bo zmigal na teren to popravljat, tako da sem zadnja dva tedna dobesedno brez interneta od 21:00 ure dalje, mogoče, da se vse samo postavi nazaj ali pa ne, samo živce mi para ta zadeva.

Jaz ne vem, očitno sem edini v Kamnici, ki ima net prek Telemacha, da se jim dobesedno jebe. Zdaj se grizem, ker sem pozabu tega tehnika vprašat kaj mi priporoča, drugega operaterja ali kaj podobnega. Na vsak način bom probal reklamirat teh 70EUR računa vsaj, kaj se tiče internetnega in fiksnega telefonskega dela položnice. Televizija dela normalno.

Skratka v sistemu je šum, večja napaka, ki se jim enostavno "jebe", da bi ta problem dokončno odstranli, in rajši vsaki dan pošiljajo tehnika, tudi večkrat, da to začasno zakrpa, totalni balkanski odnos.

Bakunin ::

mislim, da si tudi sam prišel do rešitve - drug operater.
nenazadnje - če ti mobilni signal dela v redu imaš še to opcijo, če ni žic/optike speljanih v tisti plac.

bastadu ::

Nekateri žal nimamo privilegija izbirati med večimi operaterji ...

FMinus ::

Optika je speljana do bajte, na bajti imam omarco v kateri je kabl, to so kopali nekje v začetku leta, in še zdaj imam pred bajto razkopano neasfaltirano blato (cela ulica). Zdaj samo čakam, kdaj bo to začelo delovat, oziroma, kdaj bom lahko prešaltal iz kablske na optiko, in upam, da bo to bolje delovalo kot kablski net. Drugač pa ni ne vem kakšne izbire operaterjev, edino ARIO prek lufta, telefonskega priključka nimam (VDSL ipd.), tak ta da trenutno samo kablska, ario in pa ta optika, ko bo začela delovat oziroma mogoče naročit to zadevo.

Prek mobilnega omrežja pa ne vem če se glih splača hodit na net, nisem kaj dost gledal cen, ampak mislim, da ima to vse omejitve prenosa podatkov, tak da to ni zame preveč mamljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FMinus ()

Han ::

Potem pa začni težit operaterju, ki ima čez optiko, da naj zadevo čimprej dokonča, ker imaš že predolgo razkopano pred bajto in ker je na koaksu ves čas sranje...

fl0w ::

FMinus, a si ti siguren, da nimaš możnosti telekomove optike (posledično T-2 in A1)? Kolikor vem, so lansko leto in še nekaj letos celo Kamnico prekopali in potem kasneje je za njimi kopal še Telemach. Verjetvo te cev čaka pri ograji ali pa je v bližini spojka in je potreben kak manjši gradbeni poseg, ki ga financira operater, če skleneš pogodbo. Pošlji povpraševanje ali pa pojdi v kak bližnji prodajni center in boš takoj zvedel.

Lahko preveriš tudi tukaj: https://optika.t-2.net (uporabljajo podatke od TS)
Woop-woop! That's the sound of da police!

Mitja86 ::

Zanima me zakaj Telemach ne omogoča več HBB funkcionalnosti na RTVSlo HD programih če mogoče kdo ve, sicer sem jim poslal tudi mail s tem vprašanjem pa že dolgo čakam na odgovor?

dajoker ::

Selil bi se na Telemachov trojček; TV, net in stacionarc. Ker imam vse razkopano bi vnaprej pripravil instalacijo, pa me zanima sledeče;
- koax kabel do treh televizij napeljem vsakega ločeno iz omarice ali napeljem en kabel in ga pri vsaki televiziji odcepim? Prva TV je od omarice cca. 6m, druga cca. 15m, tretja cca. 25m.
- koliko vpliva gledanje HD kanalov na vsaki televiziji na hitrost delovanja interneta - je to tako, kot pri Amisu, ko je pri hkrati prižganih HD kanalih in DL torrentov zadeva kockala?
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

LapD ::

Vseeno kje narediš splitter ... kakor ti je najbolj praktično iz vidika kablovja. Gledanje TV ne vpliva oziroma ne odžira internetne hitrosti.
web&motion designer

starfotr ::

Najboljši sistem je zvezda. Torej, do vsakega TV svoj kabel in vsi kabli se stikajo v eni točki.

Jaz bi si naredil poleg CATV še en kabel na podstrešje, kjer bi lahko dal anteno za DVB-T.

In še potegnil bi si cevi ali pa napeljal 1 ali 2 mrežna kabla do TVjev.

BigHugo ::

Mitja86 je izjavil:

Zanima me zakaj Telemach ne omogoča več HBB funkcionalnosti na RTVSlo HD programih če mogoče kdo ve, sicer sem jim poslal tudi mail s tem vprašanjem pa že dolgo čakam na odgovor?


Meni dela brez problema. Področje Maribora.
LP BigHugo

XS!D3 ::

BigHugo je izjavil:

Mitja86 je izjavil:

Zanima me zakaj Telemach ne omogoča več HBB funkcionalnosti na RTVSlo HD programih če mogoče kdo ve, sicer sem jim poslal tudi mail s tem vprašanjem pa že dolgo čakam na odgovor?


Meni dela brez problema. Področje Maribora.

Tudi meni dela BP, ravno kar probal v LJ.

strom_15 ::

yoco ::

A mejbi kdo ve, če se da na Samsung tv naštimat, da se ob gledanju risanke (nick Jr., itd) predvaja angleški zvok namesto sinhronizacije?

strom_15 ::

Mislim, da se na vsakem TV da naštimat tako audio sinhronizacijo kakor podnapise (če so na voljo).

Mitja86 ::

XS!D3 je izjavil:

BigHugo je izjavil:

Mitja86 je izjavil:

Zanima me zakaj Telemach ne omogoča več HBB funkcionalnosti na RTVSlo HD programih če mogoče kdo ve, sicer sem jim poslal tudi mail s tem vprašanjem pa že dolgo čakam na odgovor?


Meni dela brez problema. Področje Maribora.

Tudi meni dela BP, ravno kar probal v LJ.


Meni pa ne deluje na televizorju Philips 49PUS7502 sedaj že kakšen mesec, drugače pa imam optiko preko OŠO omrežja Slovenj Gradec, ne vem v čem je problem

Izaso ::

V LJ na Samsungu dela BP

ropo009 ::

Pozdravljeni,

razmišljam o prehodu na telemachov internet (kabelska paket silver). Sedaj imam
njihov DTV (conax kartica), internet pa preko konkurence na adsl.

Zanimajo me izkušnje in zanesljivost/stabilnost delovanja (Maribor, Nova vas 2).

lp

jusv ::

jaz ga imam pod Pohorjem in dela brez pripomb..
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Orias ::

Kdaj bodo pa kaj ponudili EON STBje ?

harvey ::

Orias je izjavil:

Kdaj bodo pa kaj ponudili EON STBje ?

Bilo je samo nekaj najavljeno, kdaj pa nič konkretnega. Morda ob naslednji podražitvi paketov:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

BorutK-73 ::

Spomladi drugo leto.

spyker123 ::

kako pa bodo zgledali eon set top boxi? kaj bo drugače od zdajšjnih?

misek ::

spyker123 je izjavil:

kako pa bodo zgledali eon set top boxi? kaj bo drugače od zdajšjnih?
Kombinirani DVB-C in IP: https://sites.google.com/view/droid-tv/...

spyker123 ::

aha, torej bo to android box, gor pa bo pač eon aplikacija? To ni slabo, praktično boš dobil smart tv..jaz bedak pa nabavil nvidio shield tudi zaradi eona in kodija..

misek ::

spyker123 je izjavil:

jaz bedak pa nabavil nvidio shield
Boš pa igre igral na njem.

gregor ::

pomlad prihodnje leto je še zelo daleč
morda sploh ne bo ta škatla prispela v slo ali pa bo kakšna drugačna...
vsekakor se ne držijo tega kar so rekli, da bo eon box na voljo v tem letu

LP

XS!D3 ::

gregor je izjavil:

pomlad prihodnje leto je še zelo daleč
morda sploh ne bo ta škatla prispela v slo ali pa bo kakšna drugačna...
vsekakor se ne držijo tega kar so rekli, da bo eon box na voljo v tem letu

LP

Zaenkrat še ni konec leta, uradne informacije, da ga ne bo letos, pa tudi še nisem nikjer zasledil...

gregor ::

upanje umre zadnje ;)
mogoče pride za božič oz novo leto :D

Pinturicchio ::

Telemach je najhujši operater kar jih je v Sloveniji. Konstantni izpadi interneta, vsaj enkrat na dan (če ne še več) po 10 min, zelo pogosto kockasta slika na TV, ko pokličem pomoč mi tehnik zmeraj bluzi eno ta isto, posodabljanje omrežja in pa naj preverim vse konektorje, saj naj bi po meritvah imel super linijo brez kakršnihkoli motenj. Bil sem na Telekomu prej in mi je net vrglo ven vsega 2× in to v dveh letih!! Katastrofa, na Telesmeh sem šel zaradi nizkih cen in sedaj imam kar imam (sej ne pravijo zastonj malo denarja, malo muzike). Nikoli več, kar je najhuje, da imam še približno leto in pol do izteka pogodbe...

misek ::

No ja, tako slabo pa spet ni. Preden pa daješ takšne izjave preveri pri sosedih v okolici ali imajo vsi popolnoma enake težave. Bi skoraj rekel da ne :)

Pinturicchio ::

"tako slabo", torej je slabo samo ne pa zelo, "skoraj" je tudi zajca ujel, zelo kredibilni post.

misek ::

Jaz osebno uporabljam izključno EON za gledanje TV, ki mi dela fantastično. Izjemno zadovoljen. Pa tudi z delovanjem interneta. Je to bolj kredibilno?

gregyk ::

misek je izjavil:

Jaz osebno uporabljam izključno EON za gledanje TV, ki mi dela fantastično. Izjemno zadovoljen. Pa tudi z delovanjem interneta. Je to bolj kredibilno?

+1

XS!D3 ::

Tudi jaz s Telemachom do sedaj nisem imel nekih težav. Že prej na coaxu mi je delovalo, tako kot je treba (cca. 15 let), sedaj na optiki sem pa sploh presrečen predvsem zaradi UL (simetrični paketi FTW), izpadov pa tudi zaenkrat na optiki še ni bilo.

Kar nekaj časa sem edino odlašal z njihovo mobilno predvsem zaradi slovesa iz časa Tuša, pa sem nato pred dobrimi dvemi leti tudi to prenesel k njim in mi ni žal.

Vrjamem pa, da omrežje ni povsod na enakem nivoju in da ima kdo tudi težave, je pa daleč od tega, da bi bil Telemach generalno zanič. Kar se mene tiče, je s trenutno ponudbo na mojem koncu definitivno top.

gregor ::

vsi nimamo smart TV, ki podpirajo EON in ta njihova stara 1080i škatla se mi prav nič ne dopade
samo 3 dni nazaj itd...

misek ::

gregor je izjavil:

vsi nimamo smart TV, ki podpirajo EON in ta njihova stara 1080i škatla se mi prav nič ne dopade
Moj smart tv je prestar za EON, zato mi teče na računalniku (kot sem že omenil na prav poseben način :) Trenutna realizacija mi prav fino služi. Upam, da še dolgo.).

Če ti njihova škatla ni všeč si pa omisli en Android sistem za EON.

webmaher ::

Telemach je pač Telesmeh že od vedno....ampak tako zanič pa s5 ni oz. konkurenca prav nič ne odskakuje :)
In dokler se lahko pogajam za ceno je vse OK :)

Izaso ::

kaj pa vem, dajte malo naokrog preverit. mi imamo telemach že dve leti in ni prav nobenih težav;)

webmaher ::

Upam, da čimprej prodajo Skje oz. izgubijo pravice za Premiership... danes so dali tekmo Liverpoola na webeni SK6 in dali prednost webeni odbojki ter brezvezni tekmi La Lige... cepci na kubik, zdaj so jim še blondinke fouš :))

alba ::

webmaher je izjavil:

Upam, da čimprej prodajo Skje oz. izgubijo pravice za Premiership... danes so dali tekmo Liverpoola na webeni SK6 in dali prednost webeni odbojki ter brezvezni tekmi La Lige... cepci na kubik, zdaj so jim še blondinke fouš :))



Stari, ti rabiš sobno anteno :)

jusv ::

webmaher je izjavil:

Upam, da čimprej prodajo Skje oz. izgubijo pravice za Premiership... danes so dali tekmo Liverpoola na webeni SK6 in dali prednost webeni odbojki ter brezvezni tekmi La Lige... cepci na kubik, zdaj so jim še blondinke fouš :))

meni SK6 dela isto, kot SK1... ne vem v čem je problem
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Alexius Heristalski ::

V Srbiji jih imajo že deset.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

webmaher ::

nekateri so pač zadovoljni z vso navlako, ki jo nudijo ti podpovprečni SKji... niti sporeda na svoji spletni strani ne znajo porihtat za Golf so ga pa nekje založili ... pa tudi komunicirati ne znajo... obnašanje v znanem balkanskem stilu "najjaći smo, niko nam ništa ne može... jaći smo od sudbine itd."
:))

BorutK-73 ::

A te kdo sili da moreš to gledat? Jaz se ne pizdim nad greznico ki je Pro plus in jo še plačujem!

Zgodovina sprememb…

««
299 / 361
»»