» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
292 / 361
»»

Yossarian ::

Malcolm_Y je izjavil:

Jaz mam sicer še @t-1, ampak posebne razlike ne more bit.


kako naj pridem do desne slike, Nastavitve internetne e-pošte?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Dimnik ::

Malcolm_Y ::

Yossarian je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Jaz mam sicer še @t-1, ampak posebne razlike ne more bit.


kako naj pridem do desne slike, Nastavitve internetne e-pošte?
Na levi sliki klikni "Več nastavitev, potem zadnji zavihek

Yossarian ::

Meni se pokaže drugače, zato ne gre tako. Sicer pa sem ugotovil, da sem pošto sicer dobil, vendar mora biti Outlook odprt kar nekaj minut, da pride. Na istem računalniku imam še Thunderbird, ta pa dela neprimerno hitreje in tudi pravilno.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Malcolm_Y ::

Yossarian, mogoče imaš tule prevelik čas (tako kot jaz, 30 minut)

Tools-Options-Mail Setup:

Yossarian ::

Iz neznanega razloga je vse začelo delovati, tako kot treba, Ponovno sem nastavil račun in zdaj deluje. Malcolm, hvala za trud.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

seminal ::

Mene pa zanima če so že komu povišali hitrost interneta, če dajo neki dopis, potem pa nič iz tega kao iz 80 na 150? Al jih je treba poklicat pa dat eno brco v rit?

Han ::

Izklopi oziroma resetiraj modem. Če ne bo šlo hitreje, jih pokliči...

Spc ::

seminal je izjavil:

Mene pa zanima če so že komu povišali hitrost interneta, če dajo neki dopis, potem pa nič iz tega kao iz 80 na 150? Al jih je treba poklicat pa dat eno brco v rit?

Mojemu sosedu so povišali, prej je imel 10Mbit downloada sedaj ima 40Mbit.
Ampak mu to kaj dosti ne pomaga, ker non-stop internet pada.
 

s1m0n ::

seminal je izjavil:

Mene pa zanima če so že komu povišali hitrost interneta, če dajo neki dopis, potem pa nič iz tega kao iz 80 na 150? Al jih je treba poklicat pa dat eno brco v rit?


Še enkrat preberi dopis :) "OD APRILA"

gregor ::

se opravičujem če je to že bilo obdelano...

EON na TV.

Katere znamke podpirajo EON, ali se app lahko naloži samo na Sony in Philips, ki sta na android platformi.

Kaj pa Samsung, Panasonic in ostali ki imajo drugačne smart platforme. Se da na njih naložit EON?

Kako deluje ta app na TV-jih, deluje tekoče, brez štekanja in drugih problemov?

Se morda ve kdaj bodo izdali novo eon škatlo ki bo zamenjala staro D3 škatlo?

Hvala

LP

webmaher ::

EON je žalost od Telesmeha :))
Šteka nonstop v vseh brskalnikih... na Sony TV je pa na vsake toliko časa črna slika za sekundo dve in potem s5 nekaj časa OK... Ni podpore za Pickbox, Voyo in HBO OD...že 100let piše kmalu.... baje je na Samsung TVjih to bolje, ker imajo "boljši dogovor"... kako je v praksi vem ne... podpore za ostale znamke ni...
edino kar je na zadovoljivi ravni je kvaliteta slike... če bi HD kanale šibali do 10Mb/s bi bilo že skoraj sanjsko :))
Ne vem če bo kdaj nova škatla, glede na dejstvo, da neumnih TV skoraj ne delajo več...ampak kdo ve ali je Telesmeh lahko še bolj neumen :))

s1m0n ::

Ne vem meni je do zdaj delal BP v FF in na android napravah...

webmaher ::

pol si pa srečko srečković :)
Sprobano na 3 PCjih z W10 v vseh brskalnikih in tudi v enem ni bilo brez štekanja ne glede na to kaj se gleda... kolega, ki nonstop gleda prek Sonya tudi stalno jamra in jih kliče pa nič od nič...

gregor ::

se pravi, da je potem samsung tv še najbolj primeren za eon
če se ne motim ima samsung tizen platformo

je morda kdo na tem forumu ki ima eon na samsungu, izkušnje?

res čudno da ne morejo porihtat app tako kot je treba, verjetno ti ni neka znanstvena fantastika ;)

LP

Sade ::

Prek brsklalnika, je v razponu 2 tednov do prejšnjega tedna cca 1x na uro javl napako 1000 ( ampak si potegnu slider mal naprej al pa nazaj in je zadeva delala naprej BP) , ta tedn pa ni še niti enkrat javl napake ( ogled nazaj kar nekaj ur ) , gledam itak sam HD programe, s tem da kockic o katerih nekateri govorite ni BILO NIKOLI ( je pa res , da sem na Telemach optiki) .

EON trenutno prekaša Telekom in t-2, tako, po številu programov , kot tudi po kakovosti slike, in pa tudi načinih uporabe, tko , da daleč da bi bil sama žalost!
JE PA ŠE ZMERAJ HUDA SLABOST EPG ( ne piše sezona in epizoda) TAKO, DA JE PRAKTIČNO NEUPORABEN!

Poglejte si malo Telekom forum, ko majo zdej tut tam testni HTML5 , in se ful prtožujejo nad slabo kvaliteto slike ( tudi v primerjavi z EON-om) itd itd, in pa IPTV pri drugih ponudnikih, ne mine dan , da ne bi bil kak tv program v izpadu , zamrznjena slika , testna slika ( pižama) , ali pa podnapisi prehitevajo/zaostajajo oz.jih ni..... Medtem ko pri Telemachu tako na DVB-Cju kot na EON-u takih izpadov ( vsaj trenutno) ni...

yoco ::

gregor je izjavil:

se pravi, da je potem samsung tv še najbolj primeren za eon
če se ne motim ima samsung tizen platformo

je morda kdo na tem forumu ki ima eon na samsungu, izkušnje?

res čudno da ne morejo porihtat app tako kot je treba, verjetno ti ni neka znanstvena fantastika ;)

LP

Doma imamo Samsung tv in EON je naštiman. Kaj preveč se nisem ukvarjal z aplikacijo. Parkrat sem uporabil funkcijo "nazaj". Mi je pa decembra zaštekal in edina možnost je bila da se aplikacija zbriše in ponovno naloži.

webmaher ::

@Sade sram te bodi, da nas z optiko dražiš...za isto ceno maš 200 aplouda jaz revež pa po 18 let starem kablu komaj dobrih 5...ni pravice na tem svetu vam rečem :))
OK, imaš prav kar se slike tiče in ponudbe, samo 1X bi res lahko poštimali tako kot se zagre....ampak zakaj, če pa je konkurenca še slabša kenede :)
Najboljše od vsega kar premore Telesmeh pa je da so meni omogočili pogajanje za ceno tako, da konkurenca trenutno nima za burek....ampak pozor na lovorikah ne smejo spat zato, jim bom še težil...in prva stvar je ta EON... na začetku sem mislil, da je to problem preobremenjenih strežnikov in da bodo sčasoma popravili...ampak očitno nič od tega...in upal bi si trditi, da je napaka 1000% njihova oz. je omrežje kljub starosti zadosti dobro, da bi to moralo delat brez štekanja, ki se pojavlja na čisto vseh kanalih bili to SD ali HD ali 4k ali 8k :))

Sade ::

webmaher: problem EON-a je v temu, da se lahka ti buniš kolker se hočeš tuki pr Slo Telemach-u, pa ti itak ne bo čist nobenga efekta, ker z EON-om noben v slo nima čist 0 , dvomim pa , da telemach javla naprej težave v Beograsd , ki jih ti prjavlaš... majo pa itak iste težave še na SBB-ju , in ostalih Telemachih in jim tut oni dol težijo...

webmaher ::

@Sade jasno ko je beli dan, s5 imaš POPolnoma prav, žal tko je...tiho pa ne bom nikoli...nenazadnje so mi celo sami 1X predlagali, da naj zberem podpise... :))
Štab je v jasno u Beogradu... naslednjič se pogajam januarja 2020 pa bomo videli kaj in kako... :)

xidokok ::

Moja zgodba z temi Teleti pa je z računi.Konstantno pošiljajo opomine za račun,ki je že plačan. Reklamiram odgovorijo, da je ok. In naslednji mesec se zgodba ponovi. Zrelo za kako prijavo na Zps ali tržno? Perkinil bi razmerje samo sem vezan pa mi ni za plačevati penalov. Kakšna ideja?

Han ::

Če reklamiraš pisno (e-pošta) z dokazilom, ponavadi v dveh mesecih uredijo zadevo in prenehajo težit z opominom.

Sade ::

webmaher: drgač pa za UL na Coaxu, počak še kak mesec al pa 2 če bo vse kot more bit....

Spc ::

xidokok je izjavil:

Moja zgodba z temi Teleti pa je z računi.Konstantno pošiljajo opomine za račun,ki je že plačan. Reklamiram odgovorijo, da je ok. In naslednji mesec se zgodba ponovi. Zrelo za kako prijavo na Zps ali tržno? Perkinil bi razmerje samo sem vezan pa mi ni za plačevati penalov. Kakšna ideja?

Pri meni isto, vsak mesec drugačen račun, enkrat 2€ več drugič 1.2€ več.

Imam pa samo Internet+TV tako, da drugih "večjih" zneskov ne bi smelo biti, ampak so, ker so sproti zmišljujejo cene.
 

McClane ::

Webmaher, s kom si se pa ti lahko pogajal in izpogajal?
Ker močno dvomim da ti je nek študent na telefonu odobril nekaj posebnega? Tisti na prodajnih mesti so pa tako nesposobni urejanja česarkoli več od čisto osnovnih zadev.
Sprašujem namreč zato, ker je našo ulico pred kratkim prekopal Telekom in potegnil optiko, tako da imamo sedaj možnost izbire, ki jo prej nismo imeli.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Orias ::

Sade je izjavil:

webmaher: drgač pa za UL na Coaxu, počak še kak mesec al pa 2 če bo vse kot more bit....


Prej kakšno leto al pa 2.

webmaher ::

@McClane ne bodi len pa mal nazaj preglej, mislim, da sem kar podrobno razložil :))
Potem si zdaj srečko Srečkovič tako kot jaz in maš izbiro med Smehom in Komom...če nisi zahteven potem podpiši za Kom za 2 leti, saj prišparaš Več, potem pa nazaj na Smeh in tako v nedogled... če sem prav ujel se smatraš vedno za novega naročnika će preteče več kot pol leta :))
Če si v dvomih kaj bi mal razloži pa ti bomo pametno svetovali in boš lahko izbiral :)

McClane ::

Hja, sem bral za nazaj pa nič konkretnega :)

Ok, po klicu na Telemach in obrazložitvi so se nekaj zganili in bodo danes pripravili ponudbo da bi ostali pri njih. Popust za naročnino naj bi bil konkreten, tako da bom počakal do pisne oblike, da imam črno na belem.

Če stvar zdrži bomo ostali pri njih saj Telekom nima nobene pametne ponudbe - prvo leto je resda poceni, ampak v drugem vse notri prineseš. Sva šla z mojo preračunavat stroške v dveh letih in bi prišla z Telemachom ceneje čez.

Bi bila kakšna varianta da bi jih malo stisnil da bi zamenjali sedanji kabel za optiko?
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

delfinus ::

McClane, daj prosim deli tukaj, ko dobis tole ponudbo. Ker pri meni niso bili nic socutni glede bilokaksnih popustov za stare narocnike.

lp, d.

webmaher ::

@McClane ja, če brez mobija ti živeti ni potem vse drži... jaz kamot odmislim mobi in potem je Telekom za 2 leti čisto v redu...itak bo 1x treba, da nam potegnejo optiko v bajto...
Zdej, če je v vaši ulici več naročnikov zberi kake podpise in morda se zganejo...
Morda je pri meni prevagalo stalno argumentirano teženje...in ko so slišali da prihaja Telekomova optika so me kar sami poklicali in mi dali številko, da jih pokličem kadarkoli...in to se je potem zgodilo po 6 mesecih...
@delfinus imaš ti konkretno izbiro, če jih pustiš... pod konkretno se kakopak smatra optika al od Telekoma al od T-2ja...

delfinus ::

Optike nimam na voljo se. Alternativa Telekom in T-2 obstaja, ampak ne zelim dodatne skatle. Kar mi je pri Telemachu ok je Conax kartica. To pa ostali ne ponujajo. Ce ne bo popusta bom downgrejdal, se odpovedal par programom in se navadil.

lp, d.

spyker123 ::

pozdravljeni,
koliko imata frekvenco programa planet tv 2 in planet tv plus? ne morem najti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spyker123 ()

BorutK-73 ::

Planet TV 2: 226mHz - 256QAM
Planet TV plus: 194mHz - 256QAM

To je za std.

BorutK-73 ::

BorutK-73 je izjavil:

Planet TV 2: 226mHz - 256QAM na isti frekvenci je tudi HD
Planet TV plus: 194mHz - 256QAM -na isti frekvenci je tudi HD

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Neverjetno, ta tema je pred kratkim praznovala 15. obletnico
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Spc ::

Evo spet.
Izpad celotnega omrežja na območju Tabora.

DHCP več ne deluje, vseeno kolikokrat hočem pridobiti IP naslov.


 

EdoK ::

Spc, ti sploh kdaj spiš?:)
Da ob teh urah internet pade, me ne prizadene, nadležno pa je piskanje hišne alarmne naprave in nervozno obračanje žene v postelji, ki je jezna na partnerja, ki nič ne naredi.:) Bo potrebno izklopiti net na alarmu, itak je neuporaben.

Spc ::

EdoK je izjavil:

Da ob teh urah internet pade, me ne prizadene

Tebe ne, ker uporabljaš internet za brskanje in tu pa tam kakšen mail, ko boš imel pa server pa ne boš dobival mailov za firmo in druge svari ne bojo delovale pa bo drugače.
 

Bakunin ::

hja. moral boš iti na "dual homed" rešitev....

XS!D3 ::

Vsaka vsaj približno resna firma ima redundanco. Če ne drugega, je treba opremo kdaj pa kdaj tudi nadgradit in ponovno zagnat. Karkšen koli sistem, ki ima SPOF, bo garantirano imel downtime prej ko slej. Če si downtimea ne moreš privoščit, moraš SPOF tako ali drugače eliminirat.

Je pa pri marsikomu s tem podobno, kot pri backupu podatkov. Noben ga ne rabi in je vedno problem plačat ustrezno rešitev, dokler ne gre kaj narobe....

Spc ::

Ni moja oprema, ki ima težave ampak telemachovo omrežje.
To da njim pade omrežje ni moj problem in ga ne morem rešit.

Moja oprema dela brez napake že 15 let.
 

MrStein ::

Titanik je tudi deloval brezhibno. Problem je bil v ledeni gori.
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

MrStein je izjavil:

Titanik je tudi deloval brezhibno. Problem je bil v ledeni gori.
;)

Točno tako, torej bo potrebna menjava operaterja počasi, da se ne zaletim v ledeno goro.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

MrStein ::

Me čudi, da nisi že davno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

XS!D3 ::

Spc je izjavil:

Ni moja oprema, ki ima težave ampak telemachovo omrežje.
To da njim pade omrežje ni moj problem in ga ne morem rešit.

Moja oprema dela brez napake že 15 let.

Sploh ni pomembno čigava oprema ima težave. Da konkretna povezava ne deluje, je morda že res “kriv” Telemach. Da pa to ni tvoj problem, pa očitno ni čisto res, če se nad tem pritožuješ. In če gostiš storitev, ki ti je tako ali drugače kritična, na sistemu, ki ima samo eno povezavo v svet, je to pač fail. Lahko še 10x menjaš ponudnika ampak dokler boš samo iz ene točke z enim kablom povezan samo na eno točko na drugi strani, boš od te povezave vedno odvisn. In blizu 100% uptimea na dolgi rok ne boš imel na ta način nikoli.

Vrjamem, da tudi backupa podatkov ne delaš, saj tvoji diski pač ne crkujejo pa tudi virusi za tvoje naprave ne obstajajo....

McClane ::

Evo, po večdnevni debati z Telemachom se stvari niso dale dogovoriti in odhajamo na Telekom.

Ne morejo dati popusta, da bi bila cena paketa konkurenčna drugim ponudnikom, razen če bi vzeli večji paket od zdajšnjega, kar pa nima smisla saj spet plačava več kot pa npr. Telekomu. Trenutni izračun pri nama je, da se telemacha preplača cca. 350€ v dveh letih napram Telekomu.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Bakunin ::

Spc je izjavil:

Da pa to ni tvoj problem, pa očitno ni čisto res, če se nad tem pritožuješ.


in to je razlika med Internet ter "service" providers. .-)


jaz osebno bi raje naredil dva izhoda v Internet preko dveh razlicnih tehnologij in na dva razlicna ISP ter potem vse servise selil nekam v kakšen cloud...

fl0w ::

McClane je izjavil:

Evo, po večdnevni debati z Telemachom se stvari niso dale dogovoriti in odhajamo na Telekom.

Ne morejo dati popusta, da bi bila cena paketa konkurenčna drugim ponudnikom, razen če bi vzeli večji paket od zdajšnjega, kar pa nima smisla saj spet plačava več kot pa npr. Telekomu. Trenutni izračun pri nama je, da se telemacha preplača cca. 350€ v dveh letih napram Telekomu.


Bravo! Vsaj nekdo ki ne naseda vsem marketinškim trikom, ki jih ima Telemach in je naredil računico za dve leti. Dejstvo je, da veliko ljudi (predvsem v Mariboru) misli, kolk je Telemach cenejši v primerjavi s Telekomom ter raje ostanejo na koaksialnem omrežju, kot pa da bi prešli na optiko od Telekoma.
Woop-woop! That's the sound of da police!

Han ::

Vsi imajo marketinške trike. V dveh letih morda res nekoliko prištediš, ker ob sklenitvi naročniškega razmerja prvo leto plačuješ manj, po tem pa začne boleti glava...

domenc ::

Če povprašuješ preko telefona za popust ne gre, preko emaila in malo "jamranja", pa sem dobil klic in novo pogodbo za obdobje 2 let in sicer -25% za 2 leti na paketu Gold Trojka Extra (prej imeli enaki paket).
««
292 / 361
»»