» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
285 / 361
»»

YdoIPonU ::

Ja strani so neodzivne, request timeout v cmdju (ko pingnem), skajp prekine povezavo itd. Tega na Amisu oz. A1 nisem imel...dal so mi router Technicolor EPC3928S, izklopim sem praktično vse od firewalla do ip flood protection, do vseh drugih možnih stvari in še zmer ni boljš. Verjetn ISP blokira kej al ne vem...

CoreySteel ::

YdoIPonU je izjavil:

A kdo ve kak bi mogu naštelat utorrent, da se ne bi sesuvu net pri telemachu med dljanjem?


To tudi meni. Vse sem probal, tudi menjava modema.
Twitter: @CoreySteel_

XS!D3 ::

YdoIPonU je izjavil:

Ja strani so neodzivne, request timeout v cmdju (ko pingnem), skajp prekine povezavo itd. Tega na Amisu oz. A1 nisem imel...dal so mi router Technicolor EPC3928S, izklopim sem praktično vse od firewalla do ip flood protection, do vseh drugih možnih stvari in še zmer ni boljš. Verjetn ISP blokira kej al ne vem...

Ne vrjamem, da ISP karkoli blokira, ker meni deluje BP, imam pa res svoj router. Torrenti so že v osnovi problematični, ker odprejo veliko število povezav in lahko zasedejo neproporcionalno velik del pasovne širine. Poleg tega je veliko število povezav lahko problematično za (prešvoh) router. Pa tudi če router BP handla veliko število povezav, boš imel packet loss, če link (bilosčim in bilokakšen) zabiješ dokonca (predvsem UL boš zelo hitro zabil). In če ves promet tretiraš enako (torej če nimaš urejenega QoS), bo uporabniška takrat precej slaba. In ja v tem primeru je normalno, da se tudi ping requesti/replyi izgubljajo (seveda ne vsi). Pa tudi promet, ki se ne izgubi, bo vrjetno žrtev bufferbloata.

Da se to seveda rešit z dovolj zmogljivim hardwareom, ki za začetek nima problema z velikim številom povezav. Potem pa traffic shapping (z omejitvijo na nekje 90% dejanske max hitrosti) in prioritizacija prometa predvsem za upload, da lahko kontroliraš delay in ne mečeš stran pomembnega prometa. Pač ni enako, če se zgubi en košček filma, ki ga seedaš, ali pa kak TCP ACK/DNS request/itd. In če imaš to dobro porihtano, lahko na polno prenšaš in seedaš, pa se pri uporabi drugih aplikacij praktično ne bo poznalo.

Da se pa težave omilit že s tem, da torrent klientu omejiš število povezav in omejiš upload, da ti ga seedanje ne zabije.

Orias ::

@YdoIPonU, da kakšen antivirusni program ne zafrkava. Pa kolikor vem je EPC3XXX ciscotov jajc. O kakšen technicolorju lahko samo sanjamo pri Telemachu.

XS!D3 ::

Orias je izjavil:

@YdoIPonU, da kakšen antivirusni program ne zafrkava. Pa kolikor vem je EPC3XXX ciscotov jajc. O kakšen technicolorju lahko samo sanjamo pri Telemachu.

Ne več. Cisco je prodal ta segment Technicolorju že kaki 2 leti nazaj. Sicer pa modem only EPCji po mojih izkušnjah delujejo BP.

Spc ::

Jaz sem že 35 ur brez interneta, enostavno ne dobim statičnega IPja, ali pa mi DHCP neha delovati po določenem času oz. resetu serverja.

 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

jusv ::

Pa si jim javil napako? Kako so odreagirali?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Spc ::

jusv je izjavil:

Pa si jim javil napako? Kako so odreagirali?

Nočejo slišat za napako.
Jebe se njim, meni od danes naprej tudi.
 

Daniel ::

Kako je to sploh možno? Ti prijaviš, da ti ne dela net, oni pa kaj? Rečejo, Hvala za info in nasvidenje? Več sreče prihodnjič?

Spc ::

Daniel je izjavil:

Kako je to sploh možno? Ti prijaviš, da ti ne dela net, oni pa kaj? Rečejo, Hvala za info in nasvidenje? Več sreče prihodnjič?

Prej je bilo tako, da sem jaz imel vpisan statični route v CMTS, kar pomeni da lahko imam vpisan statični IP manualno, brez DHCPja.

Sedaj ko so dali nov CMTS stare baze "podatkov" niso prenesli na nov CMTS in so vsem dali DHCP statiko, tudi zdravstenim domovom itd itd. Tako,da so zdravstveni domovi tudi bili brez interneta 48 ur, poznam ljudi tam.

Se pravi vsakič ko računalnik ali naprava zahteva nov ip preko DHCP clienta, vedno dobi istega "kao statični ip", tukaj pa se začnejo težave.

DHCP ima lease time 1 dan kar pomeni, da DHCP client sprašuje DHCP server 2x na dan, se pravi na 12 ur, če request ne pride do DHCP serverja ali zaradi nekega čudnega razloga potem DHCP time-outa, posledično CMTS ne dovoli prometa če v 24urah ne dobi vprašanja za "nov" ip, kar pomeni če DHCP client v roku 24urah ne more kontaktirat DHCP serverja internet preneha delovat, ker ga CMTS zablokira.

ENAKE PROBLEME SEM IMEL 7 LET NAZAJ DOKLER ME NISO VPISALI V CMTS KOT STATIČNI ROUTE:
https://slo-tech.com/forum/t67849/p2707...

Sedaj pa bi zadevo rešli v 30 sekundah če bi me vpisali v statični route, da tudi če CMTS ne dobi DHCP requesta meni internet deluje oz, ni blokiram.
Ampak so baje spremenili politiko glede tega in me več nočejo vpisat v CMTS.

Se pravi situacija je takšna:
1. IP moram renewat vsaj 20 krat, da en DHCP request pride do CMTSja
2. DHCP server skoraj vedno time-out-a, ker je relay-an.
3. Tudi če DHCP time-out-a in vpišem manualno moj IP mi ta IP/internet deluje 24 ur koliko traja lease time
4. Po 24 urah ko lease time poteče me fukne iz interneta
5. Tudi če vmes zmajka elektrike ali se resetira server je promet blokiran
6. Vsake toliko časa moram 20 krat renewat ročno ip, da spet prične delovati za 24 ur.
7. Če me ni doma ali smo vsi odsotni in ne dela internet ne dobim ne mailov, domene ne delajo, ne dela nič, dokler nekdo ne gre do strežnika in requesta DHCP oz. nov IP.

Temu se ne more reči statični ip ampak je zelo omejen internet, še LTE je 10000x boljši.
Sosed ima podobne probleme, njemu tudi noče vzeti IP naslova oz, verjetno DHCP timeout-a, pa ima telemachov cisco modem z vgrajenim routerjem, katerega bi morali nastaviti telemachovci.

Od leta 2010 do danes 2017, 14 novembra nisem imel nobene težave kaj se tiče IP naslovov, sedaj ko so menjali CMTS pa se jih ne morem rešit.
Še logi iz CMTSja (telemachova stran):


Kot se opazi, da DHCP res ne dobi requesta, saj je IP naslov 0.0.0.0 namesto moj pravilen ip naslov.
 

MrStein ::

Ni vprašal o tehnikalijah, ampak o poslovnem odnosu. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

MrStein je izjavil:

Ni vprašal o tehnikalijah, ampak o poslovnem odnosu. ;)

Odnos pa je takšen:
Izjem več ne vpisujemo v CMTS in potem ti telefon prekine.
 

MadMen ::

Spc je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ni vprašal o tehnikalijah, ampak o poslovnem odnosu. ;)

Odnos pa je takšen:
Izjem več ne vpisujemo v CMTS in potem ti telefon prekine.

Seveda, potem ti prekinejo/s

Daniel ::

Nekako mi zadeva ni čisto jasna. Ti imaš dinamični Ip in router za modemom (bridge) in ti enostavno zaradi tega, ker nisi vpisan v neko bazo ne dodeli IPja potem ko poteče lease? Ker sam sem trenutno na Teleingu (Telemach ga kupuje), kjer je načeloma dinamika vendar je vezana na MAC naslov in dokler se ne spremeni MAC vmesnika, ki zahteva DHCP je IP isti (če sem prav razumel kar so mi povedali).

Spc ::

Daniel je izjavil:

Nekako mi zadeva ni čisto jasna. Ti imaš dinamični Ip in router za modemom (bridge) in ti enostavno zaradi tega, ker nisi vpisan v neko bazo ne dodeli IPja potem ko poteče lease? Ker sam sem trenutno na Teleingu (Telemach ga kupuje), kjer je načeloma dinamika vendar je vezana na MAC naslov in dokler se ne spremeni MAC vmesnika, ki zahteva DHCP je IP isti (če sem prav razumel kar so mi povedali).

Ne nimam routerja, imam server.

Modem > Server > LAN

IP mi dodeli vedno enak, ampak če DHCP request ne pride do DHCP serverja je promet na CMTSju blokiran.
 

Tommytik ::

Spc je izjavil:

Daniel je izjavil:

Nekako mi zadeva ni čisto jasna. Ti imaš dinamični Ip in router za modemom (bridge) in ti enostavno zaradi tega, ker nisi vpisan v neko bazo ne dodeli IPja potem ko poteče lease? Ker sam sem trenutno na Teleingu (Telemach ga kupuje), kjer je načeloma dinamika vendar je vezana na MAC naslov in dokler se ne spremeni MAC vmesnika, ki zahteva DHCP je IP isti (če sem prav razumel kar so mi povedali).

Ne nimam routerja, imam server.

Modem > Server > LAN

IP mi dodeli vedno enak, ampak če DHCP request ne pride do DHCP serverja je promet na CMTSju blokiran.


Iz zgornje slike je razvidno, da DHCP klient prosi za IP in DHCP server mu ponuja IP 213.161.8.44, kar se mi zdi cist ok...

Ali imaš slučajno rigorozen FW, da ne pride skozi DHCP acknowledgement od DHCP serverja?

Si probal še s kakšnim drugim ruterjem ala ddwrt, openwrt, pfsense itd na hw ali PC? Da slučajno ni težava ravno na tvojem Windows serverju. Osebno z DHCPjem in osveževanjem IPja nimam težav na Telemach omrežju. Za modemom imam Mikrotik prej Pfsense PC.

Spc ::

Vse sem sprobal, več naprav, firewall ni vklopljen nikjer.
Isto se dogaja kot pred 7 leti.

Če bi bila težava z server windowsi jih noben ne bi uporabljal plus tega bi vsi navadni windowsi tudi imeli isto težavo.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Tommytik ::

Spc je izjavil:

Vse sem sprobal, več naprav, firewall ni vklopljen nikjer.
Isto se dogaja kot pred 7 leti.


Če si probal res vse prilepi še kakšne loge iz svoje strani... Dvomim, da je to generalna težava, ker če je sistem centraliziran tudi meni v LJ nebi smelo delovat.

Spc ::

Idi gledat 7 let nazaj, isti problemi.
Pri meni pa so logi takšni da sploh ne vidim DHCP serverja in mi vzame včasih ip naslov 192.168.100.10
 

XS!D3 ::

Če ti res DHCP klient deluje tako, kot si pisal v tistih zapisih izpred 7ih let, se pravi, da DHCP request pošlje šele po tem, ko ti lease dejansko poteče (in ne že pred potekom), ti deluje precej čudno. In če prav vidim, si potem naredil "generator", ki pošilja 1000 DHCP requestov za nov IP na sekundo, IP pa še vedno vpisuješ ročno.

Spc je izjavil:


Naredil sem DHCP generator, ki vsako mili sekundo pošlje DHCP request, da mi lease nikoli ne poteče.

Če ti to še kje laufa, je čudno, da ti sploh kaj dela.

Daniel je izjavil:

Kako je to sploh možno? Ti prijaviš, da ti ne dela net, oni pa kaj? Rečejo, Hvala za info in nasvidenje? Več sreče prihodnjič?


Kolikor jaz razumem, ne kliče, da ne deluje net ampak kliče, naj mu ročno vpišejo IP v CMTS, da bo lahko imel ročno vpisan statičen IP tudi pri sebi. Nekaj česar načeloma že dolgo ne počnejo, ampak so do sedaj očitno delali izjemo.

Jaz imam že 15 let na Telemachu statičen IP, ki se dodeljuje preko DHCP, in še nisem imel težav, da ne bi dobil naslova od strežnika DHCP. Je pa res, da IP-ja ne vpisujem not ročno, čeprav izrecno piše, da tak setup ni podprt, in ne pošiljam 1000 fake requestov na sekundo, ker me ni všeč njihov način dodeljevanja naslovov.

Spc ::

To me ti citiraš iz leta 2010, tega več nimam narejenega, saj sem imel statični ip, sedaj pa spet DHCP.
 

YdoIPonU ::

Zdle sem 4 lete star utorrent dal dol in dela precej precej bolje. Lahk celo spet srfam po netu, medtem ko se dlja...kdaj še kak paket gre v cugrund, ampak se ne pozna tolk. Torej starga utorrenta gor, če mate probleme s sesuvanjem neta med dljanjem.

Bakunin ::

YdoIPonU je izjavil:

Zdle sem 4 lete star utorrent dal dol...


sicer je to bolj tema za p2p, ampak mislim, da je problem v stevilu hkratnih povezav in ne v "verziji". Sam sicer uporabljam qbittorent z manj kot 200 max global connections.

Daniel ::

Kolikor sem sam preizkušal torrente na 100/100 liniji je povsem vseeno kaj nemečeš gor pod obremenitev, tudi če torrente DLja z 93 Mbit še zmeraj ping ne pride kaj dosti čez 25 pri straneh lociranih v Sloveniji, če si na optiki. Torej je baker tukaj precej omejujoč. Za parico vem, da je, za Coax pa nimam izkušenj. Router je Mikrotik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

6151 ::

Daniel je izjavil:

Kolikor sem sam preizkušal torrente na 100/100 liniji je povsem vseeno kaj nemečeš gor pod obremenitev


*V primeru da imaš gigabiten link. Na VDSL meni tudi lepo dela, saj imam sinhronizacijo 70/30, naročen je pa paket 20/10. Na coaxu je pa vsaj pri telemachu sranje, in mora biti linija nekje max 2/3 obremenjena
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Spc ::

Danes opažam velik packet loss do gateway-a...

http://xi-networks.net:8005/cgi-bin/smo...

Ima še kdo takšne probleme ?
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

Ravnokar je bil pri meni serviser in je ugotovil, da DHCP res ne deluje, tudi z njegovim prenosnikom.
Kako sedaj naprej pa še sami ne vedo.
 

IL_DIAVOLO ::

Kako ste zadovoljni s telemachom, predvsem tisti na štajerskem koncu? Na mojem koncu ni možna kabelska storitev in imajo alternativo preko partnerskega omrežja D3i Ošo Mix

Kaj to sploh pomeni oz. kakšna je zmogljivost tega omrežja?

Spc ::

Zaenkrat je omrežje zelo slabo, saj imajo hude probleme po menjavi CMTSja.
Recimo če resetiraš računalnik ali modem se internet ne postavi nazaj.
 

IL_DIAVOLO ::

To pa je kar motece, ze itak mi je tecno ce moram karkoli klicat in cakat da sploh pridem na vrsto.

Han ::

Na celjskem je v glavnem OK.

XS!D3 ::

Tudi v LJ. Vsaj zaenkrat ni bilo večjih težav.

Spc ::

Sedaj so mi še zamenjali modem in imam enake probleme kot z starim modemom.
Modem je bil menjan 14:35 včeraj 21.11.2017
Prvo so flashali firmware, potem so ga 2 krat resetirali a še vedno DHCP ni uspel pridobiti ip naslova.
Moral sem vsaj 3x renew-at ip da je CMTS promet dovolil (5 attempt-ov, 2x reset in 3x renew)

Stari Modem:
Cisco EPC3212
SOC
 +Chipset: Broadcom BCM3380 DOCSIS 3.0 1st GEN
  +Dual 32MHz Tunners
   +CPU: 333 MHz
    +Mips32
    +USB: 1.1
    +miniPCIe
    +Ethernet: 1GbE
    +WiFi: N/A

    +8 Downstream Channels
    +4 Upstream Channels

    +Flash: 8 MB
    +RAM: 32 MB DDR2-800 6-6-6 
    +OS: eCOS



Nov Modem:
Cisco EPC3208 ( Technicolor )
SOC
 +Chipset: Broadcom BCM3382 DOCSIS 3.0 2nd GEN
  +Single 96MHz Tunner
   +CPU: 600 MHz
    +Mips32
    +USB: N/A
    +miniPCIe
    +Ethernet: 1GbE
    +WiFi: N/A
    
    +8 Downstream Channels
    +4 Upstream Channels

    +Flash: 16 MB
    +RAM: 32 MB DDR2-800 6-6-6 
    +OS: eCOS


Firmware na novem modemu:
Model: 	EPC3208
Hardware Revision: 	1.0
Bootloader Revision: 	2.3.1_R3
Current Software Revision: 	e3200-ES-16-c1000r5593-160215c
Firmware Name: 	e3200-ES-16-c1000r5593-160215c.bin
Firmware Build Time: 	Feb 15 14:44:45 2016
Cable Modem Status: 	Operational 


http://www.mtlcable.cz/other/BCM3380_BC...
https://wiki.openwrt.org/doc/hardware/s...
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Vanquish ::

Spc - ne mores ti svojih tezav generalizirat na vse. V tem trenutku imas ti tezave, ne pa vsi - vsaj glede na stevilo vpisov tukaj.
Jaz sem v centru pa nimam niti ene najmanjse tezave naprimer.

Zato je tvoj komentar ne malo ampak kar fejst zavajujoc.

Spc ::

Jaz govorim tukaj za tabor v mariboru.
Sosed ima tudi težave, se mu noče na internet povezat telemachov (modem/router+wifi v enem).

Kako so rešli nevem, ampak kakšen dan nazaj tudi on ni imel interneta.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

MadMen ::

Spc ne zavajej, splošnih težav na področju, ki spadajo pod CMTS Tabor, ni več.

Spc ::

Ne zavajam.
Včeraj je bil pri meni serviser in je ugotovil napako na DHCP omrežju.
Napaka nastane ko se modem oz računalnik resetira.
To za navadnega uporabnika ni nek problem za strežnik, kateri se mora sam od sebe avtomatsko postavit na omrežje pa je zelo velik problem.

Uporabnik pač resetira morem in renew-a ip naslov in ima spet mir do naslednjega izpada, kar lahko traja par mesecev.
 

Spc ::

Evo ravnokar so me klicali.
Rekli so da so bile napake na DHCP relay-u in so zadevo popravili.

Sedaj mi deluje tako kot mora, pohvala telemachu.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

jusv ::

Tudi jaz sem kar zadovoljen. Nobenih težav v zadnjem obdobju.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Spc ::

Po več testih, ki sem jih naredil od včeraj na danes sedaj deluje tako kot mora.
Tudi kolegi več nimajo težav.

Sem pa opazil še eno zadevo.

Telemachovi DNSji ne znajo resolvat ipv6 naslovov oz. so verjetno blokirali ipv6.
Sedaj smo v Mariboru preko DHCPja dobili nove dns strežnike, in sicer:

  53 (DHCP Message Type): offer
   54 (Server Identifier): 172.16.128.140
    2 (Time Offset): 3600 (1 hour)
    1 (Subnet Mask): 255.255.255.0
    3 (Router Option): 213.161.8.1
    6 (Domain Name Server Option): 217.72.64.222, 31.15.131.11
   51 (IP Address Lease Time): 86400 (1 day)


Naredil sem tudi test telemachovih DNS strežnikov za ipv6:
Server:  ns1.clients.telemach.net
Address:  31.15.131.11

Non-authoritative answer:
Name:    www.vecer.com
Addresses:  104.25.120.6
            104.25.121.6
Server:  ns2.clients.telemach.net
Address:  217.72.64.222

Non-authoritative answer:
Name:    www.vecer.com
Addresses:  104.25.120.6
            104.25.121.6


Se pravi, da noben tudi stari DNS strežniki od triere ( 213.161.0.10 in 213.161.0.20 ) ne ponudijo ipv6 naslovov.

Še test z mojim osebnim lokalnim DNS strežnikom (ISC BIND9):
Server:  localhost
Address:  127.0.0.1

Non-authoritative answer:
Name:    www.vecer.com
Addresses:2400:cb00:2048:1::6819:7906
          2400:cb00:2048:1::6819:7806
          104.25.121.6
          104.25.120.6


Kar pomeni, da tudi če uporabnik na nek način dobi ipv6 naslov, mu DNS strežnik ne bo nikoli resolval ipv6 naslovov, kar bo imelo za posledico nedosegljivost ipv6 domen.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

Trace IPv6 do www.vecer.com

Moj lokalni dns server, ISC BIND9 ( BIND 9.10.6 ):
Tracing route to www.vecer.com [2400:cb00:2048:1::6819:7806]
over a maximum of 30 hops:

  1    28 ms    25 ms    25 ms  2002:c058:6301::1
  2    26 ms    25 ms    28 ms  ge8-19.core1.zrh1.he.net [2001:470:0:257::1]
  3    24 ms    22 ms    21 ms  2001:7f8:c:8235:194:42:48:14
  4    32 ms    21 ms    25 ms  2400:cb00:2048:1::6819:7806

Trace complete.
Telemachov Server:
Unable to resolve target system name www.vecer.com.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Bakunin ::

krasno. :-/

saj ti se vedno ostane 8.8.8.8 ali pa arnesovi rDNS.

ali pa svoj lasten rDNS tako kot ga imas ti. (zakaj pa ne unbound? 8-) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Spc ::

Bakunin je izjavil:

saj ti se vedno ostane 8.8.8.8 ali pa arnesovi rDNS.

ali pa svoj lasten rDNS tako kot ga imas ti. (zakaj pa ne unbound? 8-) )

Ja "ostane" ti ravno ne, če hoče telemach, da imaš vse nastavljeno preko DHCPja, je tudi DNS avtomatsko nastavljen preko DHCPja.

Drugače pa se ISC BIND uporablja 98% v vseh serverjih, od linux-a do unix-a.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

XS!D3 ::

Spc je izjavil:


Ja "ostane" ti ravno ne, če hoče telemach, da imaš vse nastavljeno preko DHCPja, je tudi DNS avtomatsko nastavljen preko DHCPja.

In katera naprava ti ne omogoča izbire poljubnih strežnikov DNS, tudi če nastavitve sicer dobi preko DHCP?

Če ti ne pustijo, da imaš fiksno nastavljen IP, še ne pomeni, da bmoraš nujno uporabljat tudi njihove DNSje, saj gre za dve ločeni stvari. Kolikor vem, nikjer to niti ne piše niti v praksi ne drži.

Poleg tega bi morala praktično vsaka naprava omogočat, da nastaviš poljuben DNS. Še za tvoj Windows Server, sem pripričan, da je to relativno enostavno nastavit.

Verjetno pa filtrirajo AAAA zapise zato, da se izgonejo problemom z raznimi terredo tuneli in napačno nastavljenim IPv6 na lokalni mreži, glede na to da prave IPv6 povezljivosti njihovi običajni userji pri njih itak nimajo. Ne enega ne drugega (odsotnost IPv6 in filtriranje AAAA zapisov) sicer ne podpiram, ampak realno gledano bodo uporabniki, ki si bodo sami uredili IPv6 povezljivost, poskrbeli tudi za ustrezne nastavitve DNS.

Spc ::

XS!D3 je izjavil:

Poleg tega bi morala praktično vsaka naprava omogočat, da nastaviš poljuben DNS.

To je res, ampak tisti, ki imajo cisco modem/router (od telemach-a) v enem verjetno tega ne morejo nastavit v samem modemu.
Seveda pa lahko to spremenijo v clientu, windowsih recimo.
 

XS!D3 ::

Spc je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Poleg tega bi morala praktično vsaka naprava omogočat, da nastaviš poljuben DNS.

To je res, ampak tisti, ki imajo cisco modem/router (od telemach-a) v enem verjetno tega ne morejo nastavit v samem modemu.
Seveda pa lahko to spremenijo v clientu, windowsih recimo.

Kolikor vem, na Ciscotu komot nastaviš (poljubne) strežnike DNS, ki jih bo lokalni DHCP ponujal klientom. Je celo opisano v njihovih slovenskih navodilih. Druga opcija je seveda, da se nastavlja strežnike na samih klientih. Tako da je DNS še najmanjši problem, kar se tiče IPv6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

SmeskoSnezak ::

XS!D3 je izjavil:

Spc je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Poleg tega bi morala praktično vsaka naprava omogočat, da nastaviš poljuben DNS.

To je res, ampak tisti, ki imajo cisco modem/router (od telemach-a) v enem verjetno tega ne morejo nastavit v samem modemu.
Seveda pa lahko to spremenijo v clientu, windowsih recimo.

Kolikor vem, na Ciscotu komot nastaviš (poljubne) strežnike DNS, ki jih bo lokalni DHCP ponujal klientom. Je celo opisano v njihovih slovenskih navodilih. Druga opcija je seveda, da se nastavlja strežnike na samih klientih. Tako da je DNS še najmanjši problem, kar se tiče IPv6.

Da, ker vecina uporabnikov se bo res s tem ukvarjala.... se v glavo jim ne pade, da bi razmisljali oz. vedeli kaj o iPv6, kaj sele da bi nastavitve naprave spreminjali. Televizija se gre, radio tudi. Modem? Prevelika znanost :P
@ Pusti soncu v srce... @

Spc ::

Lahko kdo sproba pingat in trace-at www.etiketa.si ?

Jaz dobim TTL expired.
Pinging www.etiketa.si [195.246.0.125] with 32 bytes of data:
Reply from 195.246.2.17: TTL expired in transit.
Tracing route to www.etiketa.si [195.246.0.125]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  SERVER [192.168.0.1]
  3     5 ms     3 ms     4 ms  10.225.0.1
  4     3 ms     5 ms     4 ms  185.72.62.13
  5     3 ms     5 ms     6 ms  185.66.148.89.ipv4.telemach.net [185.66.148.89]
  6     9 ms     8 ms     8 ms  185.66.148.89.ipv4.telemach.net [185.66.148.89]
  7    10 ms     8 ms     9 ms  six.perftech.si [91.220.194.106]
  8     8 ms     8 ms     9 ms  kolokacija-1.lj.perftech.si [195.246.1.27]
  9    10 ms     9 ms    10 ms  195.246.2.17
 10    11 ms    13 ms    10 ms  195.246.2.17
 11    15 ms    13 ms    12 ms  195.246.2.17
 12    15 ms    10 ms     9 ms  195.246.2.17
 13    12 ms    33 ms    11 ms  195.246.2.17
 14    11 ms    13 ms    29 ms  195.246.2.17
 ...
255    11 ms    13 ms    29 ms  195.246.2.17
TTL expired in transit.

 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Tommytik ::

enako tudi iz A1

[admin@] > tool traceroute 195.246.0.125 use-dns=yes
 # ADDRESS                          LOSS SENT    LAST     AVG    BEST   WORST STD-DEV STATUS
 1 asr-lj.amis.net                    0%    1  28.2ms    28.2    28.2    28.2       0
 2 mx-lj1-te-0-3-0.amis.net           0%    1  36.7ms    36.7    36.7    36.7       0
 3 109.239.185.9                      0%    1  30.4ms    30.4    30.4    30.4       0
 4                                  100%    1 timeout
 5 six.perftech.si                    0%    1  30.4ms    30.4    30.4    30.4       0
 6 kolokacija-1.lj.perftech.si        0%    1  29.9ms    29.9    29.9    29.9       0
 7 195.246.2.17                       0%    1  30.8ms    30.8    30.8    30.8       0
 8 195.246.2.17                       0%    1  31.4ms    31.4    31.4    31.4       0
 9 195.246.2.17                       0%    1  30.1ms    30.1    30.1    30.1       0
10 195.246.2.17                       0%    1  31.8ms    31.8    31.8    31.8       0
11 195.246.2.17                       0%    1  33.8ms    33.8    33.8    33.8       0
12 195.246.2.17                       0%    1  31.9ms    31.9    31.9    31.9       0
13 195.246.2.17                       0%    1  32.8ms    32.8    32.8    32.8       0
14 195.246.2.17                       0%    1  34.3ms    34.3    34.3    34.3       0
15 195.246.2.17                       0%    1  33.3ms    33.3    33.3    33.3       0
16 195.246.2.17                       0%    1  33.8ms    33.8    33.8    33.8       0
17 195.246.2.17                       0%    1  34.8ms    34.8    34.8    34.8       0
18 195.246.2.17                       0%    1  33.8ms    33.8    33.8    33.8       0
19 195.246.2.17                       0%    1  33.8ms    33.8    33.8    33.8       0
20 195.246.2.17                       0%    1  35.8ms    35.8    35.8    35.8       0
21 195.246.2.17                       0%    1  37.3ms    37.3    37.3    37.3       0
22 195.246.2.17                       0%    1  43.4ms    43.4    43.4    43.4       0
23 195.246.2.17                       0%    1  39.7ms    39.7    39.7    39.7       0
24 195.246.2.17                       0%    1  37.1ms    37.1    37.1    37.1       0
25 195.246.2.17                       0%    1  41.2ms    41.2    41.2    41.2       0
26 195.246.2.17                       0%    1  38.3ms    38.3    38.3    38.3       0
27 195.246.2.17                       0%    1  35.8ms    35.8    35.8    35.8       0
28 195.246.2.17                       0%    1    37ms      37      37      37       0
29 195.246.2.17                       0%    1  38.8ms    38.8    38.8    38.8       0
30 195.246.2.17                       0%    1  60.2ms    60.2    60.2    60.2       0
31 195.246.2.17                       0%    1  37.5ms    37.5    37.5    37.5       0
32 195.246.2.17                       0%    1  43.1ms    43.1    43.1    43.1       0
33 195.246.2.17                       0%    1  80.9ms    80.9    80.9    80.9       0
34 195.246.2.17                       0%    1  42.2ms    42.2    42.2    42.2       0
35 195.246.2.17                       0%    1    40ms      40      40      40       0
36 195.246.2.17                       0%    1  43.2ms    43.2    43.2    43.2       0
37 195.246.2.17                       0%    1  51.8ms    51.8    51.8    51.8       0
38 195.246.2.17                       0%    1  45.9ms    45.9    45.9    45.9       0
39 195.246.2.17                       0%    1  44.9ms    44.9    44.9    44.9       0
40 195.246.2.17                       0%    1  75.7ms    75.7    75.7    75.7       0
41 195.246.2.17                       0%    1    59ms      59      59      59       0
42 195.246.2.17                       0%    1  71.7ms    71.7    71.7    71.7       0
43 195.246.2.17                       0%    1    49ms      49      49      49       0
44 195.246.2.17                       0%    1  52.3ms    52.3    52.3    52.3       0

XS!D3 ::

Karkoli se dogaja, je povezano s konfiguracijo usmerjevalnikov v Perftecovem omrežju, kjer je očitno hostana ta stran. Sicer pa meni traceroute preko TCP porta 80 pride normalno skozi:
 2  217-72-74-225.ipv4.telemach.net (217.72.74.225)  9.519 ms  9.499 ms  9.492 ms
 3  185.66.148.89.ipv4.telemach.net (185.66.148.89)  10.372 ms  10.509 ms  10.508 ms
 4  185.66.148.89.ipv4.telemach.net (185.66.148.89)  9.657 ms  9.740 ms  10.087 ms
 5  six.perftech.si (91.220.194.106)  9.429 ms  9.430 ms  9.431 ms
 6  kolokacija-1.lj.perftech.si (195.246.1.27)  9.429 ms  12.112 ms  11.044 ms
 7  195.246.0.125 (195.246.0.125) <syn,ack>  10.966 ms  10.214 ms  10.241 ms


Medtem ko UDP filtrirajo že nekje prej:
 2  217-72-74-225.ipv4.telemach.net (217.72.74.225)  8.555 ms  8.650 ms  8.602 ms
 3  185.66.148.89.ipv4.telemach.net (185.66.148.89)  7.657 ms  8.380 ms  7.697 ms
 4  185.66.148.89.ipv4.telemach.net (185.66.148.89)  7.628 ms  7.923 ms  8.175 ms
 5  six.perftech.si (91.220.194.106)  7.428 ms  7.590 ms  5.915 ms
 6  kolokacija-1.lj.perftech.si (195.246.1.27)  9.221 ms  9.711 ms  12.186 ms
 7  * * *


Za ICMP Echo Request (ki ga po defaultu uporablja tudi tracert orodje v Win) jim pa res tist 195.246.2.17 odgovorja s TTL exceeded za vse requeste, ki grejo čez, tako da se pri tracert odgovori ponavljajo...:
  2     8 ms     7 ms     7 ms  217-72-74-225.ipv4.telemach.net [217.72.74.225]
  3     7 ms     7 ms     7 ms  185.66.148.89.ipv4.telemach.net [185.66.148.89]
  4     7 ms     7 ms     7 ms  185.66.148.89.ipv4.telemach.net [185.66.148.89]
  5     9 ms     6 ms     7 ms  six.perftech.si [91.220.194.106]
  6    11 ms    16 ms     9 ms  kolokacija-1.lj.perftech.si [195.246.1.27]
  7    10 ms    16 ms     7 ms  195.246.2.17
  8    13 ms     7 ms     8 ms  195.246.2.17
  9     7 ms     7 ms     9 ms  195.246.2.17
 10     8 ms     7 ms    11 ms  195.246.2.17
 11    12 ms    11 ms    11 ms  195.246.2.17
 12    30 ms    28 ms    37 ms  195.246.2.17
 13    14 ms    11 ms    11 ms  195.246.2.17
 14    11 ms     9 ms    15 ms  195.246.2.17
 15    10 ms    11 ms    13 ms  195.246.2.17
 16    18 ms    16 ms    12 ms  195.246.2.17
 17    15 ms    14 ms    15 ms  195.246.2.17
 18    12 ms    13 ms    15 ms  195.246.2.17
 19    14 ms    13 ms    17 ms  195.246.2.17
 20    17 ms    21 ms    15 ms  195.246.2.17
 21    14 ms    16 ms    13 ms  195.246.2.17
 22    14 ms    13 ms    14 ms  195.246.2.17
 23    16 ms    16 ms    17 ms  195.246.2.17
 24    15 ms    13 ms    15 ms  195.246.2.17
 25    56 ms    33 ms    17 ms  195.246.2.17
 26    32 ms    19 ms    15 ms  195.246.2.17
 27    14 ms    21 ms    18 ms  195.246.2.17
 28    22 ms    19 ms    16 ms  195.246.2.17
 29    15 ms    18 ms    21 ms  195.246.2.17
 30    35 ms    26 ms    38 ms  195.246.2.17

Za ping, ki je itak ICMP Echo Request, pa seveda tudi dobiš isti odgovor (TTL exceeded).

Ampak to nima neke veze s Telemachom. Promet kakršenkoli že vedno pride do Perftecha, od tam naprej je pa tudi obnašanje enako ne glede na source.
««
285 / 361
»»