» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
128 / 361
»»

JK007 ::

Meni je tudi po dolgem času internet "crknil" ( MB Tabor ) - pomagal je izklop / vklop modema iz el. omrežja ( kdo je rekel, da na podpori nimajo pojma :) )
....... www.kabelska.net .........

Tilen ::

Tudi jaz sem imel včeraj na Rotovžu blackout.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Spc ::

No jaz ga še zdaj nimam.
To pišem preko kolega.

Trenutno sem 18 ur brez interneta.

8-O
 

Spc ::


Pozdrav,

ima kdo mogoce kaksne izkusnje z delovanjem UPC -ja na podrocju Lenarta? So tam tudi pogosti izpadi? Kolegico zanima paket 6/1. Hvala za vsak info.

Samo vstran od telemacha, raši si siol nabavi je bolj stabiln to potrjuje današnji blackout, čez 5 ur bom 1 DAN brez interneta na poslovnem paketu.
Sem jih klical pa noben ne ve zakaj ne dela ni jim več nič jasno.
Pogovarjal sem se 3 ure in v teh 3. urah mi niso nič naredili.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Gost ::

Položnica za april bye, bye?

Spc ::

Vse položnice bye bye dokler ne dobim statičnega ipja.
 

V-i-p ::

Lol, saj ga imaš :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Spc ::

NI RES.
Imam dinamični ip naslov kateri ima 1 mesečni lease.
Po enem mesecu tako zvani "statični ip" neha delovati za 10 sekund (da DHCP client requesta nov lease) in nato po 10 sekundah, ko mi vse dol pade iz interneta spet pridobi nazaj enak "statični ip".

Z tem DHCP strežnikom imam hude težave, saj si včasih vzame ip včasih DHCP request timeout-a.
Če vpišem Statični ip (ki mi ga dodeli DHCP) pa žal ne dela če lease na mojo mac addresso ni aktiven.
Torej Pogoj je:

1. Pogoj je DHCP request (da se odpre "stikalo" na casi, ki odpre IP Promet).
2. Casa binda ta DHCP request na moj mac naslov: 00-04-23-b7-93-31
3. Ta aktiven ip, ki ga dobim preko DHCPja deluje 1 mesec za ta mac naslov: 00-04-23-b7-93-31
4. Po enem mesecu casa prekine promet na 00-04-23-b7-93-31, DHCP Client porabi 10 sekund da pove casi naj naredi nov lease za 00-04-23-b7-93-31, ki bo spet trajal en mesec..
V Teh 10 sekundah pa pade internet.


Problem se zgodi ravno iz tega razloga:
1. DHCP Client requesta IP
2. DHCP Server timeout-a
3. Server ne dobi IPja.
4. Nastavim manualno ip
5. Ker DHCP Client ni requestal IPja, casa ne dovoli IP prometa.
6. Mac naslov case vidim fizično + IP ampak casa IP prometa ne dovoli.
7. Resetiram modem
8. Releaseam IP
9. Renewam IP
10. DHCP Server timeout-a
11. Spet na 1. točko

In to se potem ponavlja v nedogled.
Problem je v DHCP strežniku, saj so tudi DHCP requesti,ki pridejo iz case zmodificirani in niso po RFC standardu zato včasih DHCP deluje včasih ne.

Kaj hočem:
1. Statični ip oz, route, ki bo deloval brez, da mora moj DHCP client requestat ip.
2. Bind-an statični ip na mac naslov mojega modema, tako da tudi če imam vpisan ip manualno deluje.

Dokler teh zahtev telemach ne bo izpolnjeval ne bom plačeval položnic.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

V-i-p ::

Kaj hočem:
1. Statični ip oz, route, ki bo deloval brez, da mora moj DHCP client requestat ip.
2. Bind-an statični ip na mac naslov mojega modema, tako da tudi če imam vpisan ip manualno deluje.

Dokler teh zahtev telemach ne bo izpolnjeval ne bom plačeval položnic.


Oprosti, ti nisi pri pravi :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Spc ::

Bomo vidli kdo ni pri pravi.
27 ur brez interneta.
Pa mam neki poslovni paket.

Pa od danes naprej delam anti kampanijo proti telemachu.
Če me kdo vpraša bom mu priporočal t-2 ali pa kaj druga samo telemacha ne.
V tem mesecu sem bil vseskupaj 55 - 65 ur brez interneta.
Res full profesionalno od telemacha.

Bo treba zdosat DHCP serverje pa bomo potem vidli komu vse dela internet in komu ne.
;((
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Kami ::

@SPC:

Sam sem imel, dokler nisem pred kratkim prešel na optiko kar pogosto podobne težave z nedelovanjem oz. zelo slabim delovanjem interneta, ki so se vlekle v nedogled (če pogledaš moja starejša sporočila v tej temi boš našel kar veliko sporočil podobnih tvojim - smešno mi je edino to, da si takrat, ko sem jaz pisal kakšne težave imam ti Telemach / Triero hvalil in dvigoval v višave, sedaj pa si zadevo izkusil na lastni koži :))).

Drugače pa bi sam Telemach pohvail, ker odkar imam optiko še nisem imel nobene težave z internetom in res vse deluje super (upam, da bo tako še naprej).

Podpora in televizija sta sicer še vedno zgodba za sebe (obup) zato upam, da se bo tudi tukaj stanje izboljšalo.

Spc ::

Zdaj sem si skloniral mac in mirroral port.
Naredil sem DHCP generator, ki vsako mili sekundo pošlje DHCP request, da mi lease nikoli ne poteče.
Glavni server lahko ima sedaj statični ip ker ga klon nazaj pobira vsako mili sekundo in tako je lease neskončen.

EAT THAT TELEMACH.

Kaj pa je to ??
traceroute to 194.152.22.1 (194.152.22.1), 30 hops max, 38 byte packets
1 Server (192.168.0.1) 0.327 ms 0.200 ms 0.159 ms
2 194.152.22.1 (194.152.22.1) 7.377 ms 6.989 ms 7.038 ms

Še lahko kdo drug to trace-a ?
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

PrimozR ::

Tracing route to 194.152.22.1 over a maximum of 30 hops

1 9 ms 1 ms 1 ms my.router [192.168.1.1]
2 177 ms 177 ms 182 ms 10.160.128.1
3 135 ms 132 ms 127 ms cmtsgw-gor.upctelemach.net [213.143.64.129]
4 182 ms 187 ms 172 ms 10ge-1-4.ar2.lju.ip.triera.net [213.161.1.125]
5 179 ms 202 ms 183 ms 10ge-e1-4.mar.ip.triera.net [213.161.2.189]
6 175 ms 155 ms 150 ms ruby.ip.triera.net [213.161.2.9]
7 167 ms 151 ms 160 ms 194.152.22.1

Trace complete.

Spc ::

wtf ?

4102 146.974276 cnet-undef.ac.triera.net Broadcast ARP Who has 194.152.22.120? Tell 194.152.22.1 (duplicate use of 194.152.22.1 detected!)
 

333333 ::

Jao jao... jaz ne vem dečki zakaj se ne zmenite en dan pa se dobite pred Telemachom na temo "Zrihtajte internet že 1x banda nesposobna" :=)
You got to fight to your right to internet if your isp is Telemach :))
Zakaj sploh plačujete to?
Spiritual

*TV* ::

meni danes izgino poptv in A-kanal iz sheme.

Spc ::

*TV*: Po novem moraš kupit dodatni paket za poptv in a-kanal.
 

PrimozR ::

O_O

Ja, POP in A kanal sta izginila, pri meni je pomagalo, da sem dal novo namestitev kanalov. Posodobitev ni palila, ker je našla pop in a kanal (pravzaprav 3 pope - a kanal, pop in mislim da TV 3 vse z enakim imenom) in iz sheme vrgla kanale 1, 2 in 3. Kot rečeno, frišna namestitev je pomagala.

Na Conaxu, Philipsov 42'' LCD.

V-i-p ::

No, da ne bo kdo spet prehitro "pameten". Kriv je bil Proplus, jebiga.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Spc ::

No, da ne bo kdo spet prehitro "pameten". Kriv je bil Proplus, jebiga.

Seveda vedno je nekdo drug kriv, samo telemach ne.
Proplus je verjetno tudi zato kriv, da na analogni deluje samo desni audio kanal že 7 mesecev.
:\
 

Vanquish ::

mogoce ve kdo zakaj imam preko dvb-c obrise a-kanala na drugi programih :)? Obrisi so zelo medli kot vodni tisk se opazijo, ampak kvari kvaliteto slike

Kami ::

Spc je izjavil:

Zdaj sem si skloniral mac in mirroral port.
Naredil sem DHCP generator, ki vsako mili sekundo pošlje DHCP request, da mi lease nikoli ne poteče.
Glavni server lahko ima sedaj statični ip ker ga klon nazaj pobira vsako mili sekundo in tako je lease neskončen.

EAT THAT TELEMACH.

Kaj pa je to ??
traceroute to 194.152.22.1 (194.152.22.1), 30 hops max, 38 byte packets
1 Server (192.168.0.1) 0.327 ms 0.200 ms 0.159 ms
2 194.152.22.1 (194.152.22.1) 7.377 ms 6.989 ms 7.038 ms

Še lahko kdo drug to trace-a ?


traceroute to 194.152.22.1 (194.152.22.1), 64 hops max, 52 byte packets
1 10.0.0.1 (10.0.0.1) 0.181 ms 0.125 ms 0.081 ms
2 86.58.76.1 (86.58.76.1) 1.093 ms 1.031 ms 0.971 ms
3 ro-pop-ca.ip.triera.net (213.161.1.69) 0.882 ms 0.974 ms 0.773 ms
4 ruby.ip.triera.net (213.161.2.9) 0.785 ms 0.695 ms 0.663 ms
5 194.152.22.1 (194.152.22.1) 1.200 ms 1.144 ms 0.946 ms

Tilen ::

Ponovno izpad.

Date/Time Event ID Event Level Description
04/17/2010 18.57 68000300 03 DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.
04/17/2010 18.57 82000200 03 No Ranging Response received - T3 time-out
04/17/2010 18.56 82000700 03 Unicast Ranging Received Abort Response - Re- initializing MAC
04/17/2010 18.56 68000100 03 DHCP FAILED - Discover sent, no offer received
04/17/2010 18.56 82000200 03 No Ranging Response received - T3 time-out
04/17/2010 18.55 82000700 03 Unicast Ranging Received Abort Response - Re- initializing MAC
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

psychoshorty ::

Za vse tiste, kateri si ne morete / ne znate usposobiti Smokepinga za monitoring, lahko uporabite PRTG od Paesslerja. Je windows aplikacija, easy za uporabiti. Freeware edicija podpira 10 senzorjev ( npr. ciljev za pingati) in izrisuje grafe ter podrobno statistiko. Google for PRTG in prvi zadetek. :)

Spc ::

194.152.22.1 je casa.
Lahko se tudi telnetate gor.

Bom probal brute force password attack.
>:D
 

psychoshorty ::

LOL Spc. :) Ce ti uspe, te vabim na pijaco. :)) Probaj z geslom: 123456. :)

Spc ::

LOL Spc. :) Ce ti uspe, te vabim na pijaco. :)) Probaj z geslom: 123456. :)

Jaz pa vsem častim statične ipje ko bom caso na novo skonfiguriral.
8-)
 

Spc ::


Ponovno izpad.

Date/Time Event ID Event Level Description
04/17/2010 18.57 68000300 03 DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.
04/17/2010 18.57 82000200 03 No Ranging Response received - T3 time-out
04/17/2010 18.56 82000700 03 Unicast Ranging Received Abort Response - Re- initializing MAC
04/17/2010 18.56 68000100 03 DHCP FAILED - Discover sent, no offer received
04/17/2010 18.56 82000200 03 No Ranging Response received - T3 time-out
04/17/2010 18.55 82000700 03 Unicast Ranging Received Abort Response - Re- initializing MAC

Ja, sem zaznal DHCP izpad ampak mi ga je moj novi skloniran, mirroran DHCP client "slave server" takoj nazaj pobral.
Glavni server pa je na statiki.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

Zgleda, da je sedaj še primarni dns padel, sekundarni dela ...

Pinging 213.161.0.10 with 32 bytes of data:

Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.

Ping statistics for 213.161.0.10:
Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),

--------------------------------------------------------------
Pinging 213.161.0.20 with 32 bytes of data:

Reply from 213.161.0.20: bytes=32 time=5ms TTL=60
Reply from 213.161.0.20: bytes=32 time=4ms TTL=60
Reply from 213.161.0.20: bytes=32 time=6ms TTL=60
Reply from 213.161.0.20: bytes=32 time=5ms TTL=60

Ping statistics for 213.161.0.20:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 4ms, Maximum = 6ms, Average = 5ms
 

psychoshorty ::

To je res ze nenormalno, kaj se dogaja ...

Spc ::

Evo našel sem edini način kako narediti statični ip na telemachu.
Zadeva deluje 100% pa še dober fail over sistem je, kajti ko pade casa ali pa jo morajo resetirati se sistem postavi v milisekundi nazaj...

TOPOLOGIJA:

http://www.netsky.org/telemachstaticsetupbyspc.png

Opombe:
**Port 8 je mirroran port porta 1
**NAS ima enak mac naslov kot glavni Server / Gateway / Router na mirrorem portu.
**Link mirror-enega porta je 10mbps Full Duplex, da serverska mrežna porabi majn energije, in tudi switch se majn segreva.
**DHCP request se pošlje vsako milisekundo ( release, renew ).
**Server ima dva statična IPja, enega za internet, enega za 3com switch 3CDSG8 (192.168.10.1).
**DHCP lease time nikoli ne poteče, saj ima DHCP Requester resolucijo 1ms, tako, da se DHCP lease time non-stop povečuje v neskončnost.

Če ima kdo kakšno boljšo idejo se priporočam.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

psychoshorty ::

Aja, se ena zanimivost. Sam sem opazil, da so kar naekrat odprti porti 0-1024. :)

Spc ::

Ja po novem so vsi porti odprti.
 

LUCiNhO ::

Pozdravljeni.

Malo sem prebiral vaše poste in opazil da imate morda nekateri podobne težave kot jaz. Sem naročnik interneta pri telemachu(trio), na območju tabora Maribor. Zadnje 2-3 mesce pa imam non-stop težave z internetom. 1 teden mi internet ne deluje kot bi moral. Tehnično podporo kličem vsaki drugi dan in so tak nesposobni, da je to nekaj neverjetnega. Serviser neve kaj bi naredil, oni pravijo da pri njih ni težav itd itd... Pojavljata pa se mi 2 težavi, ki se izmenjujeta. En čas se mi nonstop resetirava modem in me vedno znova disconecta in nato ponovno poveže, pol pa en čas pa je modem ok ampak vsakih 5-10 min se mi pojavlja neki pocket loss. V glavnem v tistem času ki traja približno 15sek mi ne gre odpret nobene strani, vsepovsod me disconecta, v glavnem vse skupaj je nevzdržno in zelo motoče. Routera ne uporabljam, internet imam priključen direkt na mrežno kartico. Probal sem priključit na drugi računalnik ter prek usb-ja vednar težava je enaka.

Zanima me, če ima morda kdo enake težave zadnje čase in ali morda kdo pozna rešitev za te težave. Res nevem več kaj naj naredim druga, kot da menjam operatera kar pa mi ni preveč.

Hvala za pomoč in lp, Luka

Spc ::

Modem probaj hladit z ventilatorjem. Če boš še vedno dol padal je verjetno to posledica slabega signala.
Če so ti na telemachu povedali, da imaš dober signal pa bo pomojem verjetno kriva casa na kateri včasih sfali uplinka za par sekund do par minut.
 

Svizec69 ::

Vidim, da vas ima kar nekaj težave s tem Telemachom na Taboru. Imel bi samo eno vprašanje, če je že mel kdo tak problem. Povezano imamo iz modema v swich in potem po celi hiši dalje. Deluje "OK" ko je priklopljen samo en računalnik, če se priključi hkrati še drug pa javi napako "spor ip naslovov" in ne deluje več ne en ne drug. Oba pa delujeta, če sta priključena samostojno.

Ima kdo kakšno idejo, kaj bi tu lahko bilo narobe? Aja pa se da kako dostopat do tega modema od Telemacha?

JK007 ::

Kolko vem, ne moreš modema direktno vezat na switch - vmes moreš dat router.
Če se motim, me naj nekdo popravi.
....... www.kabelska.net .........

SmeskoSnezak ::

Lahko, lahko. S tem da moraš ročno vsem računalnikom dodeliti različne IP-je. Router ti jih lahko samodejno dodeli. Torej, en naj bo 192.168.0.5 , ostali pa 192.168.0.x, switch tak ima 192.168.0.1.
@ Pusti soncu v srce... @

gregyk ::

JK007 je izjavil:

Kolko vem, ne moreš modema direktno vezat na switch - vmes moreš dat router.
Če se motim, me naj nekdo popravi.


Ne motiš se.

Spc ::

Vidim, da vas ima kar nekaj težave s tem Telemachom na Taboru. Imel bi samo eno vprašanje, če je že mel kdo tak problem. Povezano imamo iz modema v swich in potem po celi hiši dalje. Deluje "OK" ko je priklopljen samo en računalnik, če se priključi hkrati še drug pa javi napako "spor ip naslovov" in ne deluje več ne en ne drug. Oba pa delujeta, če sta priključena samostojno.

Ima kdo kakšno idejo, kaj bi tu lahko bilo narobe? Aja pa se da kako dostopat do tega modema od Telemacha?

Ja Finta je v tem, da si vsak PC hoče preko DHCPja vzet IP naslov in ker casa vsakemu pcju javi enak ip pride do konfliktov.
Če dodeliš statične ipje vsem drugim pcjem razen enemu potem bo zadeva delovala, saj si bo samo en pobral ip, drugi pa bodo imeli lokalne ipje.
Lahko pa seveda probaš še z statičnimi ipji.

Če ne veš točno kako nastavit me kontaktiraj, da ti razložim.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

JK007 ::

Meni so vedno govorili, da za deljenje kabelskega interneta potrebuješ obvezno ruter ( da preko Switcha ne gre, ker si modem zapomni mac adreso mrežne kartice PC-ja ).
....... www.kabelska.net .........

Spc ::

To je blo za časa triere, ko so bli statični ipji, sedaj ko so ipji dinamični pa si vzame mac naslov mrežne kartice, ki pošlje DHCP request, druge ignorira.
Seveda pa rabiš PC, ki deluje kot router ampak lahko uporabiš en switch.

Tako imam jaz sedaj nareto, ker drugače ne gre oz. ne deluje tako kot bi moralo:
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Gost ::

A kdo ve password in username od modema Cisco EPC3212 na naslovu 192.168.100.1?


Se opravičujem, sem našel:
admin
W2402

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

marjanX ::

@spc:

sorči, ampak ko berem tvoja sporočila ne morem mimo občutka, da se tebi ne sanja ravno veliko glede tega kako deluje dhcp. in karkoli imaš ti priklopljeno na modem (na slikici, ki si jo objavil je svašta), me čudi, da te niso že odklopili. jaz bi te.

a si nisi koga poklical, da pridejo pogledat kaj dogaja? saj pa imajo koga tam, ki se bo prideval z nb in pogledal ali tvoj čudežni modem res ne ve kaj je to dhcp?

med drugim, sam imam dhcp od prvega dne, pa mi povezava še ni uspela odpovedat poslušnosti.

malo me čudi vse skupaj, glede na to, da si tak veteran na tej trieri...
Ajd, Marjan

Spc ::

spc:

sorči, ampak ko berem tvoja sporočila ne morem mimo občutka, da se tebi ne sanja ravno veliko glede tega kako deluje dhcp. in karkoli imaš ti priklopljeno na modem (na slikici, ki si jo objavil je svašta), me čudi, da te niso že odklopili. jaz bi te.

a si nisi koga poklical, da pridejo pogledat kaj dogaja? saj pa imajo koga tam, ki se bo prideval z nb in pogledal ali tvoj čudežni modem res ne ve kaj je to dhcp?

med drugim, sam imam dhcp od prvega dne, pa mi povezava še ni uspela odpovedat poslušnosti.

malo me čudi vse skupaj, glede na to, da si tak veteran na tej trieri...

Glej DHCP včasih dela, včasih ne, včasih rabi 3 minute, da pridobi IP, včasih timeout-a.
Zgodilo pa se je to, da je casa CMTS zaštekal, ko so to opazli na telemachu je minlo 3 ure in tako 3 ure uradno ni bilo interneta.

Telemach je nato takoj resetiral caso in casa se je resetirala, problem pa je nastal ker moj server po tem, ko se je casa resetirala ni pridobil ip naslova iz DHCP strežnika zakaj je temu tako nevem ker me ni bilo doma.

Ko sem domov prišel sem renew-al in releaseal in renew-al ampak je DHCP request vedno time-out-al.
Klical sem jih in vse smo sprobali (pogovor je trajal 4 ure) od modem reset-a, server reseta do DHCP renew-a, a DHCP server skoraj vedno time-out-a.
Internet pa sem dobil nazaj čez 28 ur nekje, ko so popravli DHCP server oz. ga resetirali.

Primer:

C:\>ipconfig /renew
Windows IP Configuration

An error occurred while renewing interface Internet : unable to contact your DHCP server. Request has timed out.

Torej finta je v tem, da DHCP lease time poteče točno čez en mesec. Ko lease time poteče čez točno 1. mesec na 1. sekundo moj DHCP client spet requesta ip, če se DHCP strežnik ne odzove v določenem času potem neha probavat in interneta ni tako dolgo, dokler uporabnik ne pride do pcja in na novo renew-a.

Zato pa sem sedaj naredil (zgornja slika) tako, da je renew force-an neglede na kaj in kako.
Tudi če pridobi IP ga še enkrat requesta. Na ta način tudi če casa spet zašteka in dol pade kot je in ne broadcasta DHCPja pobere moj sekundarni server ip nazaj ne glede na to ali ima DHCP že aktivni lease ali ne.
8-)

To je pač edini način, da deluje 100% in da lahko imam statični ip.
"Statični IP" za mene pomeni to, da ne rabim zahtevat (DHCP Request) interneta vsakič ko jim pade CMTS ali ko se jim DHCP server ne odzove v določem času in timeout-a, za posledico pa nimam tako dolgo interneta dokler spet ne renew-am.

Ta sistem preko DHCPja je čisti fail zato sem se tako znašel kot sem se.
Sedaj mi deluje 100% in si lepo daljšam lease time, da nikoli ne poteče, če pa jim spet pade CMTS pa bo moj sekundarni server takoj nazaj pridobil DHCP lease.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

marjanX ::

@spc: aaa, sorči, nisem vedel, dhcp crknil.... hja, se zgodi.



čak mal? kako pa je vsem ostalim delovalo, samo tebi ne? če je dhcp crknil? wtf?

pa mimogrede, dhcp klient zahteva renew že po 50% pretečenega časa, tako da če mu v prvo ne gre, še lahko poizkuša... nekaj časa... to je narejeno ravno za takšne izpade dhcpja, o katerih ti govoriš, pa se izgleda dogaja le tebi. no, nisem zasledil, da bi se kdo iz tvoje okolice tudi javil da ima enake težave kot ti. pa sem siguren, da jih je na taboru dovolj, sosedov s triera, opa telemach internet.

ali kako že rečejo angleško govoreči? rtfm.
Ajd, Marjan

Spc ::

Tilen je to napisal:


Ponovno izpad.

Date/Time Event ID Event Level Description
04/17/2010 18.57 68000300 03 DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.
04/17/2010 18.57 82000200 03 No Ranging Response received - T3 time-out
04/17/2010 18.56 82000700 03 Unicast Ranging Received Abort Response - Re- initializing MAC
04/17/2010 18.56 68000100 03 DHCP FAILED - Discover sent, no offer received
04/17/2010 18.56 82000200 03 No Ranging Response received - T3 time-out
04/17/2010 18.55 82000700 03 Unicast Ranging Received Abort Response - Re- initializing MAC


Čudno, da tilenu tudi ni delalo pa Sosedu ni deloval internet 28 ur in še verjetno komu tukaj na taboru.

Opažam, da si iz lblan.
V lblan ni takšnih težav kot so v Mariboru to so mi tudi potrdili na telemachu.


DHCP Server . . . . . . . . . . . : 213.161.2.98
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 213.161.0.10
213.161.0.20
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 22. april 2010 2:49:34
Lease Expires . . . . . . . . . . : 22. maj 2010 2:49:34
Lahko tudi opaziš, da server na katerem teče DHCP server sploh ni skonfiguriran in nastavljen:
http://213.161.2.98

Kdo bi pustil apache laufat in default config na DHCP strežniku ?
Že tukaj lahko vidiš veliko malomarnost telemach-a.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

marjanX ::

@spc: hja, ne vem zakaj to meni praviš in nisi tega povedal telemachu, že 17. aprila, ne poznam lokalnih navad, vendar če mi internet ne bi delal, bi to javil. mogoče pa vam je kdo ojačevalec v bajti izklopil. ob 7h zvečer. >:D
Ajd, Marjan

SmeskoSnezak ::

Preden bo vsa strojna oprema zamenjana z docsis 3.0 še bo kar nekaj časa preteklo, sn slišal.
@ Pusti soncu v srce... @

Tilen ::

Packet loss za kozlat. Saj ne vem več kaj si naj mislim.

www.google.com -n 100

Ping statistics for 72.14.221.99:
Packets: Sent = 100, Received = 81, Lost = 19 (19% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 51ms, Maximum = 80ms, Average = 56ms


Ping statistics for 72.14.221.99:
Packets: Sent = 29, Received = 23, Lost = 6 (20% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 52ms, Maximum = 60ms, Average = 54ms


Ping statistics for 74.125.43.99:
Packets: Sent = 100, Received = 78, Lost = 22 (22% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 68ms, Maximum = 286ms, Average = 75ms
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
««
128 / 361
»»