» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
281 / 361
»»

webmaher ::

jaz sem včeraj naredil čistko in zbrisal vse naprave dokler to še gre ... potem pa eno po eno in lepo preimenoval, tako da zdaj vem kaj mam kje... sem pa danes prvič v zgodovini Telesmeha opazil, da so zatemnili na HRT 2 serijo Umori na podeželju... bi člouk še zastopu ako bi šlo za sezono iz leta 2016 ali pa letošnjo... ta je bila iz leta 2011... le kdo pritožil se je zdaj ... RTV Slovenija ali Diva... predlagam vsem ponudnikom, da nemudoma izbrišejo iz svoje ponudbe vse nemške, avstrijske, EX YU ker itak nimajo pravice za nobeno serijo ali film, da o športu sploh ne izgubljamo besed...

Sade ::

webmaher je izjavil:

jaz sem včeraj naredil čistko in zbrisal vse naprave dokler to še gre ... potem pa eno po eno in lepo preimenoval, tako da zdaj vem kaj mam kje... sem pa danes prvič v zgodovini Telesmeha opazil, da so zatemnili na HRT 2 serijo Umori na podeželju... bi člouk še zastopu ako bi šlo za sezono iz leta 2016 ali pa letošnjo... ta je bila iz leta 2011... le kdo pritožil se je zdaj ... RTV Slovenija ali Diva... predlagam vsem ponudnikom, da nemudoma izbrišejo iz svoje ponudbe vse nemške, avstrijske, EX YU ker itak nimajo pravice za nobeno serijo ali film, da o športu sploh ne izgubljamo besed...


OMG ti se pa res sam prtožuješ, je že bilo pojasnjeno, da je BIL spored , ki ga je HRT poslal drugačen....

webmaher ::

a dej no, lenuhi tut sporeda oz. EPGja ne osvežujejo tako kot se za gre... pojdi solit pamet komu drugemu in ne nekomu, ki plačuje redno preko 70 ojrov Telesmehu :))

Sade ::

webmaher je izjavil:

a dej no, lenuhi tut sporeda oz. EPGja ne osvežujejo tako kot se za gre... pojdi solit pamet komu drugemu in ne nekomu, ki plačuje redno preko 70 ojrov Telesmehu :))



Neki mi ni jasn, če te tok vse moti in je vse tok hudo , zakaj za vraga ne greš k drugemo operaterju, ko ma to TOP SHIT porihtano!
Dvomim pa , da bo kir operater ti vnašu vsako spremembo v EPG( vprašanje če je sploh dobil popravek)....

Sam pazi, vsaj še enemu velikemu operaterju ( t-2 ) dobavlja signal HRT Telemach.... Tko da bo posledično tut tam zatemnjeno( s Telemachovim obvestilom)...

Skratka tut če je vse ok boš TI najdu napako....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

webmaher ::

@Sade daj mi izbiro in to tako kot se za gre....vidiš ne moreš, ker jo enostavno ni in to je problem verjetno pri večini.... saj ni vse tako slabo ampak, ko vidiš kake neumnosti počnejo enostavno ne morem biti tiho... sicer sem jih že nehal klicariti, ker sem nekoč le prišel do nekega šefa in ta mi je povedal nekaj kar verjetno ne bi smel in jim od takrat dalje dam mir :))
Zdaj oni kličejo mene in mi ponujajo cukrčke :)) .... ampak zdaj bom kmalu tudi jaz mel izbiro saj je Telekomova oz. Europska optika slabih 10m od bajte :))
Kar se pa EPGja tiče sem pa "stručko" tako, da presneto dobro vem kaj in kako, tako, da ko udriham po nekomu to ni nekaj na pamet :))
Sicer pa EON mi je včeraj malo pred polnočjo totalno zatajil...nisem mogel gledati nič preko HBO na zahtevo pa tudi na vsakem kanalu črna slika ... ja in Vem, da majo že nekaj dni na svoji strani obvestilo, tako, da jim dam mir :))

Sade ::

webmaher: res iščeš vsake pikice, če si tak "stručko" pol tut veš , da ti ga ne klofa skupi (EPG-ja) Telemach...
Drgač pa čudn , da se noben ne razburja za kake res problematične zadeve pri EPG-ju, ki je pri telemachu skoraj totalno neuporaben ( zaenkrat še) ker ti ne piše katera sezona in epizoda pri nadaljevankah recimo... ( sam tut to baje bo , in to tok na Eon-u kot na DVB-C-ju), včasih je sicer to že blo zdej, pa že nekaj let ni več, kot rečeno bo pa baje spet....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

webmaher ::

ja, saj sem ti napisal, da zdaj vem Več, kot bi smel :))
a EON tebi zdaj dela, ker pri meni še vedno ne ?

Sade ::

Ravnokar dal mami ogled nazaj itaq dela BP ( to na Pc-ju prek brsklalnika)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

Orias ::

Nekje pred dnevi mi je tukaj nekdo omenil, da je UNIFI na Ubee modemih izključen, kar tudi sam opažam :D. Kličem na Telemach in o tem nič ne vedo.

BorutK-73 ::

Sade je izjavil:

webmaher: res iščeš vsake pikice, če si tak "stručko" pol tut veš , da ti ga ne klofa skupi (EPG-ja) Telemach...
Drgač pa čudn , da se noben ne razburja za kake res problematične zadeve pri EPG-ju, ki je pri telemachu skoraj totalno neuporaben ( zaenkrat še) ker ti ne piše katera sezona in epizoda pri nadaljevankah recimo... ( sam tut to baje bo , in to tok na Eon-u kot na DVB-C-ju), včasih je sicer to že blo zdej, pa že nekaj let ni več, kot rečeno bo pa baje spet....

EPG je res polomija, včasih so ga imeli za 5 dni, sedaj komaj za dva. To bi bilo še ok, če ne bi tudi prevajali naslove filmov in nadaljevank.

Zgodovina sprememb…

modelno1 ::

T-2 ima zraven napisan tudi originalen naslov in oceno z imdb, sicer šele potem, ko pritisneš info, ampak je.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Sade ::

modelno1 je izjavil:

T-2 ima zraven napisan tudi originalen naslov in oceno z imdb, sicer šele potem, ko pritisneš info, ampak je.


Tut pr telemachu bo baje drug EPG...

maxy ::

Vanquish je izjavil:

maxy je izjavil:

Vanquish je izjavil:

Ima se kdo gold trojka extra in nima moznosti dodajati eon smart tv in mu pise 0 kot da ji na voljo v tem paketu?


Tudi jaz imam gold trojko extra in imam 0/0 Smart TV naprav.
Sem pisal na support in čakam na odgovor.


mislim, da nas je kar vec takih - fino bi bilo, da ko kdo dobi koncn odgovor ali resitev da tu objavi, ker vprasanje kdaj bodo uspeli vse obdelat pri njihovi hitrosti


Klical sem tehnično pomoč. Problem je bil v tem, da sem bil v moj telemach prijavljen preko mobilnega accounta in ne fiksnega.
Zbrisali so mi account in potem sem se lahko na novo prijavil s podatki o fiksnih storitvah(številka kupca in pogodbe).
Zadeva sedaj deluje.

Vanquish ::

maxy - odlicno, hvala ti na odgovoru!

BorutK-73 ::

Danes opazil na "Moj telemach" da mi sedaj kasirajo za Cinestar TV premiere 5€!;(

misek ::

BorutK-73 je izjavil:

Danes opazil na "Moj telemach" da mi sedaj kasirajo za Cinestar TV premiere 5€!;(

Kje to vidiš, da ti posebej kasirajo? Ker v paketu Gold trojka je ta paket vsebovan privzeto.

Han ::

V paketu Silver se ta postavka vidi, a je račun za avgust še vedno enak kot prej, torej 36 eur, kar pomeni, da še ne kasirajo +5EUR. Bo pa v prihodnjih mesecih potrebno bolj pazljivo spremljati postavke in porabo, saj se jeseni izteče enoletna promocija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Izgleda, da bodo to kasirali na septembrskem računu. Jaz sem poslal zahtevek za izklop, ker Moj TELEsmeh samodejnega izklopa trenutno ne omogoča... BARABE lupijo brez soglasja. ;(

Želite izklopiti CineStar TV Premiere?

Spoštovani uporabnik,

sporočamo vam, da samodejni izklop storitev in dodatnih paketov na portalu Moj Telemach zaradi nadgradnje portala trenutno ni možen. Kljub temu bo ob kliku na gumb "Oddajte zahtevo" vaša zahteva za izklop izbrane storitve sprejeta, izklopili pa jo bomo najkasneje v roku enega delovnega dne.

Po izklopu vam bomo na vaš e-poštni naslov poslali potrditveno sporočilo.


Hmm, postavka je že izginila. Me prav zanima, kakšen bo račun prihodnji mesec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mumbo ::

Ne kasirajo, ampak je promocijsko vklopljeno. Je pa napaka da kaže v moj telemach da bo zaračunano 5 eur.

Han ::

Dvomim, da je napaka, ker je bilo lani ob tem času rečeno, da gre za enoletno promocijo...

mumbo ::

jusv ::

Prav je, da je zapisano. Itak je promocija in je cena na koncu odbita.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

webmaher ::

Telesmeh je zatemnil HRT 2 zaradi usrane košarke v SD kvaliteti... kaj se bojijo da bo folk si mazal super duper HD in UHD televizorje s takimi zmazki :))
Zdaj, ko so lastniki svega in svačega naj na vseh kjer se prenaša šport 1. kakovostne lige poveča bitno na vsaj 20Mb/s če že nič ne more biti v Ultra HD 8-)
amaterji na vsej črti pa denarja neomejno, da o onem v oazah govorimo sploh ne :))

BorutK-73 ::

misek je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Danes opazil na "Moj telemach" da mi sedaj kasirajo za Cinestar TV premiere 5€!;(

Kje to vidiš, da ti posebej kasirajo? Ker v paketu Gold trojka je ta paket vsebovan privzeto.

Nadzorna, vaša televizija, Dodatni paketi:
Imam pa Silver trojček.

So mi pa že odjavili paket, imam še samo 2x po 3€ za dodatne TV-je.:)

webmaher ::

ta nadzorna pri meni nikoli delala ni tako kot bi morala...tudi danes ne..neke čudne postavke in izračuni, ki so skregani s pogodbo, ki sem jo podpisal... ampak dokler končni znesek štima me briga prav nič :))

Sade ::

webmaher je izjavil:

Telesmeh je zatemnil HRT 2 zaradi usrane košarke v SD kvaliteti... kaj se bojijo da bo folk si mazal super duper HD in UHD televizorje s takimi zmazki :))
Zdaj, ko so lastniki svega in svačega naj na vseh kjer se prenaša šport 1. kakovostne lige poveča bitno na vsaj 20Mb/s če že nič ne more biti v Ultra HD 8-)
amaterji na vsej črti pa denarja neomejno, da o onem v oazah govorimo sploh ne :))


Poglej si mal listo frekvenc DVC-C zahodnoevropskih ponudnikov ( avstrija, nemčija, nizozemska,...) lahk ti dam linke če jih rabiš, pa boš vidu da majo isto število programov stlačenih na eno frekvenco kot mi ali pa še več ( da ne bo pomote DVB-C in modulacija 256 QAM isto kot pri nas) ....

NETFLIX ti ma HD ( med 3.2 in 5.2 Mbps) UHD pa 15,2 Mbps /vsaj slovenski/.... Pa ne slišim, da bi se kdo prtoževal čez kvaliteto...
Pol maš pa še SPC-ja ko ti bo dal kak satelitski FEED z nevem kakim bitrate-om, in pol bote vsi, da to sploh ni pravi HD in ne vem kaj: vsi HD-ji so 1080i ( FULL HD), niso pa 720p, kot pri konkurenci pri določenih pogojih....

ZAENKRAT maš v sloveniji največji bitrate na programih na Telemachu ( prever sliko A1, siol, T-2,... ) .

Se pa strinjamo , da bi lahka mel SPORTKLUBe z višjim Bitrate-om ( čeprav jih jaz osebno NIKOLI ne gledam), drgač maš pa ti razne HBO-je in FOX-e v več kot zadvoljivi sliki tut na 48 incnem UHd-ju....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

webmaher ::

točno tako, športni bi z lahkoto imeli precej več saj za prenose v živo tistih top športnih dogodkov nedvomno dobijo s satelita vrhunski signal.... za filmske in serijske kanale je pa tam do 8Mb/s čisto OK... sicer če misliš, da jim manjka frekvenc bi lahko uporabljali tudi variabilno bitno.... da je pa za sliko na navadnih SD kanalih zadosti tam do 4 je pa tudi jasno... očitno je kvaliteta doma samo še na satelitih....

Spc ::

BorutK-73 je izjavil:

Danes opazil na "Moj telemach" da mi sedaj kasirajo za Cinestar TV premiere 5€!;(

Tega ne smejo, če imaš ta paket že v pogodbi vklučen ti ne smejo posebej računat.

webmaher je izjavil:

Telesmeh je zatemnil HRT 2 zaradi usrane košarke v SD kvaliteti.

Bo treba začet objavljat BISS-E key-e na pop tv spletnih straneh.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Sade ::

webmaher je izjavil:

točno tako, športni bi z lahkoto imeli precej več saj za prenose v živo tistih top športnih dogodkov nedvomno dobijo s satelita vrhunski signal.... za filmske in serijske kanale je pa tam do 8Mb/s čisto OK... sicer če misliš, da jim manjka frekvenc bi lahko uporabljali tudi variabilno bitno.... da je pa za sliko na navadnih SD kanalih zadosti tam do 4 je pa tudi jasno... očitno je kvaliteta doma samo še na satelitih....


Če bi bla sila za frekvence , čist enostavno zmanjšajo za začetek število analognih programov za 5 do 10 , v skrajnem primeru, pa ukinejo analogno programsko shemo ( pustijo 5 programov samo, to delajo pri nas že nekateri mali lokalci in pa v končni fazi tut SBB ponekod po mestih), v nemčiji ma pa glih največji operater ta mesec analogni izklop....
Je pa še zmeraj kar nekaj frekvenc ( več kot 20) z modulacijo 64 QAM ( tam bi šli na 256QAM , in pridobijo cca 10Mbps na frekvenco), dvomim , da ma še tok ljudi prastare DVB-c receiverje , ki bi jih mogl zamenjat.

Pa da ne pozabimo od lanskega septembra je prazna frekvenca 194 Mhz ( 1 testni kanal samo)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

techfreak :) ::

Spc je izjavil:

webmaher je izjavil:

Telesmeh je zatemnil HRT 2 zaradi usrane košarke v SD kvaliteti.

Bo treba začet objavljat BISS-E key-e na pop tv spletnih straneh.
Ni veliko ljudi, ki bi vedeli kaj si z njimi pomagati oz. ki imajo opremo za to.

BorutK-73 ::

Sade je izjavil:

webmaher je izjavil:

točno tako, športni bi z lahkoto imeli precej več saj za prenose v živo tistih top športnih dogodkov nedvomno dobijo s satelita vrhunski signal.... za filmske in serijske kanale je pa tam do 8Mb/s čisto OK... sicer če misliš, da jim manjka frekvenc bi lahko uporabljali tudi variabilno bitno.... da je pa za sliko na navadnih SD kanalih zadosti tam do 4 je pa tudi jasno... očitno je kvaliteta doma samo še na satelitih....


Če bi bla sila za frekvence , čist enostavno zmanjšajo za začetek število analognih programov za 5 do 10 , v skrajnem primeru, pa ukinejo analogno programsko shemo ( pustijo 5 programov samo, to delajo pri nas že nekateri mali lokalci in pa v končni fazi tut SBB ponekod po mestih), v nemčiji ma pa glih največji operater ta mesec analogni izklop....
Je pa še zmeraj kar nekaj frekvenc ( več kot 20) z modulacijo 64 QAM ( tam bi šli na 256QAM , in pridobijo cca 10Mbps na frekvenco), dvomim , da ma še tok ljudi prastare DVB-c receiverje , ki bi jih mogl zamenjat.

Pa da ne pozabimo od lanskega septembra je prazna frekvenca 194 Mhz ( 1 testni kanal samo)...

Naj raje ukinejo radio! S tem bi še lahko povišali upload.
Ajde, kdo posluša radio preko kabelske?

Spc ::

BorutK-73 je izjavil:

Ajde, kdo posluša radio preko kabelske?

Jaz ne več, ker slovenski radiji so tak drek, včasih so bili super, sedaj pa že par let brezveze, same reklame.
Vsi dobri radiji so na satelitu, drugi na HLS-u.
BBC Radio 2, Radio veronica (nl), sky radio (nl) itd itd pa poslušam preko HLSa / shoutcasta, tako da ne rabim analognega radia na kabelski.

Pa če bi že res ukinili analogno shemo, imamo vse radije v DVB-C shemi, tako da analogni radijo je čisto brezveze.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

misek ::

BorutK-73 je izjavil:

Ajde, kdo posluša radio preko kabelske?
Jaz osebno ne. Pa ti očitno tudi ne. Ampak po mojih informacijah je uporaba večja kot bi pričakoval.

MrStein ::

BorutK-73 je izjavil:


Naj raje ukinejo radio! S tem bi še lahko povišali upload.
Ajde, kdo posluša radio preko kabelske?

Jezus, ne že spet ta mit. ;((
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

webmaher ::

Očitno so avtorske pravice pri Telesmehu vzeli zelo resno...poleg HRT 2 so danes zakodirali še ORF 1 zaradi žogobrca v LP.... kaj, ko se bi tega držali še pri vseh serijah in filmih saj sem od ORF-ja pravkar prejel sporočilo, da za Slovenijo nimajo nobenih pravic :))

P.S. ko se bo začela zimska športna sezona naj redno kodirajo še ARD in ZDF 8-)

Sade ::

webmaher je izjavil:

Očitno so avtorske pravice pri Telesmehu vzeli zelo resno...poleg HRT 2 so danes zakodirali še ORF 1 zaradi žogobrca v LP.... kaj, ko se bi tega držali še pri vseh serijah in filmih saj sem od ORF-ja pravkar prejel sporočilo, da za Slovenijo nimajo nobenih pravic :))

P.S. ko se bo začela zimska športna sezona naj redno kodirajo še ARD in ZDF 8-)


Mal sem firbčen, dej mi prosim razlož, a bi slučajno gledu tekmo raj na ORF SD ( če bi bla v ponudbi HD verzija pol ne rečem)=???? Itaq,da ne ( razen kdo s prastarim tv-jem ...) , in pol še pišete tv hišam, tko da bomo na koncu mel zablokiranih še več vsebin al pa mogoč zgubil kak program.....
BTW: so pa mel pred par leti pri ET-ju, na fm radiu na eni frekvenci audio HTV 2 , zato ker so mogl blokirat tv signal, pa so bli "baje" takrat komentatorji NA hrt veliko boljši....


Me zanima zdej ( ko baje dobiš optiko od konkurence) , če se boš tam tok razburju , ker ne IPTV-ju PRI KONKURENCI so pa RES KONSTANTNO DELNI PROBLEMI na nekaj programih ne vseh ( npr. zamrzjena slika, mavrica, podnapisov ni, ali pa so na sredini slike, SIOL TVIN je pa itaq porazn)) pa , da ne pozabmo nižji bitrate in itaq ti TELEMACH edini v Sloveniji trenutno nudi ogled nazaj za 7 dni na VSEH PROGRAMIH in ima tudi NAJBOLJŠO programsko shemo.. Je pa res , da TRENUTNO še mal šepa pri EPG-ju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

webmaher ::

kaj bom dobil kdaj bom dobil pitaj boga :))
Eto neuradno je EON kod mene i u KOdiju :))
 Kodi začetna

Kodi začetna


 Kodi EON

Kodi EON

Spc ::

Uradni uplink za košarko, danes ESP vs SLO:





Kot vidite je vseskupaj 15mbit/s.
Audio 1 je samo dvorana
Audio 2 je angleški/španski komentator
Audio 3 je nemški/polski komentator
Audio 4 je italianski/francoski komentator

ID KANALA: PATH2 E360
Satelit: Eutelsat 7°E
Frekvenca: 12627MHz
Polarizacija: Vertikalna
Symbol Rate: 7200
FEC: 3/4
Modulacija: 8PSK

Kodirano v BISS-E.

Seveda telemach ima vse zatemnjeno:
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Kekec ::

webmaher je izjavil:

kaj bom dobil kdaj bom dobil pitaj boga :))
Eto neuradno je EON kod mene i u KOdiju :))
 Kodi začetna

Kodi začetna


 Kodi EON

Kodi EON


Lahko poveš kako si to naredil?

webmaher ::

kaj me matraš, sem že vse pozabil :))
namestiš Chrome Launcher addon, daš začetno stran EONa med favorite potem pa v nastavitvah skina dodaš na začetni meni....
Na PCju mislim da morš imeti Chroma kot privzeti brskalnik, ki pa ne sme biti zagnan takrat, ko uporabljaš EONa na KOdiju...
Pa če sem prav videl se to smatra za novo napravo zato merki ker boš hitro pokuril vseh 5 ... hvalabogu, da so pustili, da lahko brišeš in dodajaš kakor češ in ne samo 2 na mesec :)
Zdaj bi jim moral še nekdo dopovedat, da bi se lahko po menijih sprehajal s smernimi tipkami na tipkovnici ... pa da ko izbereš Favorite si to zapomni ne da te vedno vrže na vse....
Saj bi jim jaz ammpak sem na njihovi Blacklisti že lep čas in me nihče ne upošteva.... ups me upoštevajo samo fazni zamik je najmanj leto
in več :))

Orias ::

MrStein je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:


Naj raje ukinejo radio! S tem bi še lahko povišali upload.
Ajde, kdo posluša radio preko kabelske?

Jezus, ne že spet ta mit. ;((


Kdo še pa verjame temu ? Avstrijci, Švicarji, Romuni in še marsikje drugje ponujajo dosti višje uploade, kot jih imamo mi pa imajo tudi v shemi analogno TV in radio. Še SBB ponuja v Srbiji 8 Mbitov uploada, Telemach BIH ponuja 9 Mbitov uploada v paketih neglede na to ali si zaposlen na Telemachu ali ne.
Vse je odvisno od politike podjetja. In dokler bo naš Telemach imel takšno vodstvo kot ga ima sedaj lahko samo sanjamo o višjem uploadu, kaj šele o kakem IPv6 in kakšnih bolj kvalitetnih STBjev.
Najbolj na organ mi pa pri njih gre to, da ti še pošljejo anketo in jaz jim vedno dam oceno maksimalno 1. Potem te pa pokliče en kekec, pa ti predava o tem da zaradi tehnoloških ovir ne morejo ponudit več uploada. Ko ga pa povprašaš katere so te tehnične ovire, pa začne jecljat in nekaj mutit.
Tudi za UNIFI sem v zadnjih 2 tednih 3x pisal na njihov e-mail in 2x klical, da mi ne deluje UNIFI na modemu. Še danes mi ne dela. Samo rečejo da so zadevo posredovali tehnikom.

misek ::

Kekec je izjavil:

Eto neuradno je EON kod mene i u KOdiju
No, ni v Kodiju ampak v Chrome-u. In jaz sem to imel že prejšnji teden :|

Idealno bi bilo imeti pravi Kodi addon. To bi bila zmaga.

XS!D3 ::

Orias je izjavil:


Kdo še pa verjame temu ? Avstrijci, Švicarji, Romuni in še marsikje drugje ponujajo dosti višje uploade, kot jih imamo mi pa imajo tudi v shemi analogno TV in radio. Še SBB ponuja v Srbiji 8 Mbitov uploada, Telemach BIH ponuja 9 Mbitov uploada v paketih neglede na to ali si zaposlen na Telemachu ali ne.

Telemach v Slo ponuja 10Mbit/s uploada na coaxu in 220Mbit/s uploada na optiki. Ne rabiš bit zasplon ne Telemachu :)

Za več pa tudi dvomim, da je samo stvar politike, glede na to, da na optiki dobiš 220Mbit/s uploada. V praksi niso vse samo specifikacije z wikipedije, je še kup drugih faktorjev in specifik omrežja, tako ali drugače pa se vse konča pri denarju. Lahko bi šle v končni fazi tudi na večji oversubscription, samo dvomim, da bi bil folk pri nas tega vesel.

webmaher ::

misek je izjavil:

Kekec je izjavil:

Eto neuradno je EON kod mene i u KOdiju
No, ni v Kodiju ampak v Chrome-u. In jaz sem to imel že prejšnji teden :|


ne sanjaj in raje poklič ter jih prepričaj, da se boš po menijih lahko sprehajal s tipkovnico :D

Sade ::

XS!D3 je izjavil:

Orias je izjavil:


Kdo še pa verjame temu ? Avstrijci, Švicarji, Romuni in še marsikje drugje ponujajo dosti višje uploade, kot jih imamo mi pa imajo tudi v shemi analogno TV in radio. Še SBB ponuja v Srbiji 8 Mbitov uploada, Telemach BIH ponuja 9 Mbitov uploada v paketih neglede na to ali si zaposlen na Telemachu ali ne.

Telemach v Slo ponuja 10Mbit/s uploada na coaxu in 220Mbit/s uploada na optiki. Ne rabiš bit zasplon ne Telemachu :)

Za več pa tudi dvomim, da je samo stvar politike, glede na to, da na optiki dobiš 220Mbit/s uploada. V praksi niso vse samo specifikacije z wikipedije, je še kup drugih faktorjev in specifik omrežja, tako ali drugače pa se vse konča pri denarju. Lahko bi šle v končni fazi tudi na večji oversubscription, samo dvomim, da bi bil folk pri nas tega vesel.


Pa tole je itaq edino pravilno, pa napisal smo tut že vsaj kakih 20krat na tem forumu, pa še kje, popolnoma isto ampak eni pač še naprej prbijajo svoje BEDARIJE , da gre pri upload-u za politiko podjetja!!!!
Ne pogledajo pa , da SBB in ostali v United Group-u, pa majo 10x manjše upload-e na optiki, kot jih mamo v SLO, itaq ma pa telemach TRENUTNO najvišji UPLOAD na GPON OPTIKI v Sloveniji ( telekom ma trenutno 40, t-2 pa mislim, da preko telekomovega gpona celo samo 20 Mbps)...

Spc je izjavil:

Uradni uplink za košarko, danes ESP vs SLO:





Kot vidite je vseskupaj 15mbit/s.
Audio 1 je samo dvorana
Audio 2 je angleški/španski komentator
Audio 3 je nemški/polski komentator
Audio 4 je italianski/francoski komentator

ID KANALA: PATH2 E360
Satelit: Eutelsat 7°E
Frekvenca: 12627MHz
Polarizacija: Vertikalna
Symbol Rate: 7200
FEC: 3/4
Modulacija: 8PSK

Kodirano v BISS-E.

Seveda telemach ima vse zatemnjeno:

SPC takega "zmazka", ki po tvoje sploh ni "pravi HD" ja nisi mogu gledat..... Drgač vedno govoriš kaka slaba kakovost je na naših HD-jih medtem ,ko maš ti na uplinkih Super visok Bitrate in kakovost slike , vsekakor pa ne samo 15 , pol ti je tak skor istko ko Kanala A....
Glede zatemnitve maš pa itaq obestilo na strani, da bo zatemnjeno, in še ENKRAT A BI GLEDU SD zmazek na HRT2=????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

webmaher ::

sej ne rabš gledat zmazek na HRTju, lahko vzameš samo ton in sliko od Kanala A obdržiš :))

Sade ::

ton bi ti pa lahka Telemach legalno ponudu ( kot sem že napisu pred časom so to včasih počel pri Turnšku, zvok HTV2 je bil na eni FM frekvenci glih zarad tega).

webmaher ::

briga njih, še original ton s tekme ne morejo ponudit... velikokrat bi gledali tudi brez komentatorja 8-)... da recimo o kakem SKju, kjer bi gledal vse tekme Lige Prvakov ali pa Premiershipa ob 16 uri v živo sploh ne govorimo... studio po tekmah in hiter pregled vseh skupin in bla bla bla je pa sploh znanstvena fantastika :))

Spc ::

Sade je izjavil:

SPC takega "zmazka", ki po tvoje sploh ni "pravi HD" ja nisi mogu gledat..... Drgač vedno govoriš kaka slaba kakovost je na naših HD-jih medtem ,ko maš ti na uplinkih Super visok Bitrate in kakovost slike

Šport pač, šrot slika.
Koncerti pa so 100mbit/s.

Primer:


Video:
Format                         : HEVC reXT
Format/Info                    : High Efficiency Video Coding
Format profile                 : @L5.1@High
Codec ID                       : 36
Duration                       : 22 min 40 s
Bit rate                       : 99.8 Mb/s
Width                          : 3 840 pixels
Height                         : 2 160 pixels
Display aspect ratio           : 16:9
Frame rate                     : 50.000 FPS
Standard                       : Component
Color space                    : YUV
Chroma subsampling             : 4:2:2 (Type 2)
Bit depth                      : 10 bits per channel

Audio 1:
Format                         : MPEG Audio
Format version                 : Version 1
Format profile                 : Layer 2
Codec ID                       : 3
Duration                       : 22 min 40 s
Bit rate mode                  : Constant
Bit rate                       : 384 kb/s
Mode                           : Stereo

Audio 2:
Format                         : Dolby E
Mode                           : 20
Format settings, Endianness    : Little
Muxing mode                    : SMPTE ST 302 / SMPTE ST 337
Codec ID                       : 6
Duration                       : 22 min 40 s
Bit rate mode                  : Constant
Decoded bit rate               : 9 216 kb/s
Channel(s)                     : 8 channels
Channel positions              : Front: L C R, Side: L R, LFE, L,R
Sampling rate                  : 48.0 kHz
Frame rate                     : 25.000 FPS (1920 SPF)
Bit depth                      : 24 bits
 

Orias ::

@sade, jaz sem pisal za koax in primerjal ponudbo med več operaterji na isti tehnologiji. To je glih tak, da grem jaz zdaj primerjat ponudbo enega operaterja, ki ponuja ADSL, primerjati z ponudbo drugega, ki ponuja VDSL z višjimi hitrostmi.

Telemach.ba ponuja v trojčkih hitrosti (40/4, 80/5, 120/7, 150/9)
Pri nas pa ( 25/1, 70/2, 150/4, 220/6). Vsaj upload, bi lahko v prvih dveh podvojili, glede na to če njihovo omrežje ni zmožno prebavit več kot 6 Mbitov uploada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()
««
281 / 361
»»