» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
282 / 361
»»

webmaher ::

@Spc maš pa hudo grafikuljo in mlinček 8-)

Spc ::

webmaher je izjavil:

@Spc maš pa hudo grafikuljo in mlinček 8-)

Core i7-3930k @ 4.6GHz, Pascal GTX 1070 @ 2075MHz
32GB RAM-a, ASUS Sabertooth X79.

To je to.

Za HEVC pa uporabljam LAV filtre preko CUDA-e.

webmaher je izjavil:

velikokrat bi gledali tudi brez komentatorja

UPLINKI na satelitu so vedno brez komentatorja, in brez reklam.
Pa še first encode je, kar pomeni, da je slika kljub 15mbit/s še vseeno dosti boljša kot pa na šrot tvju.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

dejanslo ::

Ko sma imela z enim upraviteljem coax omrežja "debato" o uploadu, se je končalo pri, kaj čem delat z višjim uploadom. Sprijaznite se, ne bo ga. Omejitve, če so, bi očitno lahko bile rešene, če drugi na coaxu lahko ponujajo več. In to JE politika podjetja.

Še pomnite tovariši, ono o najjačem omrežju, nvmkolikokrat boljšem od optike? Hah hah, jok jok, tragikomedija. Škoda le, da all in all nadrajsamo samo mi, uporabniki, ki drugega pač nimamo.

Ne vem, kako je drugje, ampak tu okoli se mi zdi, da bo edini način, da se pride do optike, selitev.
There`s More Than One Way To Do It

mumbo ::

Eni mamo pa preko kablov max 3 mega hitrost (telekom adsl, drugega ni) pa bi tudi raje meli kake normalne trojčke za normalno ceno doma. Tako da ne jokaj preveč. ;) Rešuje zadevo sicer sedaj mobilni internet + total tv ampak to seveda ni to, če bi rad imel nizek ping in ogled nazaj na TVjih.

dejanslo ::

Hehe, ne jočem, ker ne boli tako zelo, ko me kvazi monopolistični operater na suho, saj nisem tako zelo odvisen od interneta oz uploada in čisto dobro shajam s Silverjem. Gre mi pa toliko na živce, da je moj impression slab in bom ob prvi priložnosti, ki je žal še ni na vidiku, menjal. Zanimivo je, da kao delajo na zadovoljstvu, nas vprašajo, česa si želimo, pa vendarle se na področju STBjev, EPGja in tako želenega večjega UL ne premakne ama ništa. Dobili smo pa forsiran pop+a, kar nam je zrihtal Telemach, zvišanje cene storitev, pa neke bedne bundle žnj programov, ki jih nihče ne gleda.

Želel sem samo pojasniti, zakaj menim, da gre za politiko podjetja in ne tehnološko oviro, če 10 let ne ponudiš, kar drugi z isto/podobno tehnologijo ponujajo. Pa sem spet malo zašel ;) sicer pa i feel for ya, v družini mobilni net dela zelo dobro, res pa ni za gaming.
There`s More Than One Way To Do It

XS!D3 ::

Vse se začne in konča pri denarju. Jasno je možno tudi na coaxu ponudit več, vprašanje če je folk pripravljen to plačat. Ni nujno, da je njihovo omrežje enako kot neko drugo coax, pa tudi vzorci uporabe se razlikujeno. Sploh danes vrjetno ne bodo šli delat nekih ekstremnih sprememb na coaxu, če se vlaga predvsem v optiko. Še vedno pa na coaxu večinoma dobiš precej več kot na parici, če že optika ni na voljo.

Sicer pa če prav razumem, plačuješ najcenejši paket in se pritožuješ nad uploudom. Torej je rešitev v tvojem primeru zelo enostavna. Samo plačaš dražji paket in bo tudi uploada ustrezno več.

Spc ::

Ima še kdo zelo velik packet loss v telemach omrežju ?

 

M.B. ::

Jup. Sem mislo da je v hitrosti problem pa je package loss. Studenci MB. 20% loss do googla. pa 30% do Nemškega lastnega serverja. 70% do Slo-techa. Čeprav na sami spletni strani ni videt problemov. Netflix neče predvajat, pa eon.tv. tud ne.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

XS!D3 ::

Na ljubljanskem koncu ni videt problemov:
 WAN latency

WAN latency

M.B. ::

Poskusi pingat http://feri.um.si/ (Ker je v MB in ker so zgleda v MB problemi)
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

XS!D3 ::

M.B. je izjavil:

Poskusi pingat http://feri.um.si/ (Ker je v MB in ker so zgleda v MB problemi)

Pecket lossa iz moja strani ni videt. Vrjetno so problemi na dostopovnem omrežju v vašem koncu, FERI je pa itak priklopljen preko Arnesa in gre moj promet že v LJ čez SIX na Arnes in potem dalje do tja.

Spc ::

XS!D3 je izjavil:

M.B. je izjavil:

Poskusi pingat http://feri.um.si/ (Ker je v MB in ker so zgleda v MB problemi)

Pecket lossa iz moja strani ni videt. Vrjetno so problemi na dostopovnem omrežju v vašem koncu, FERI je pa itak priklopljen preko Arnesa in gre moj promet že v LJ čez SIX na Arnes in potem dalje do tja.

Probaj pingat gateway od telemach-a 213.161.8.1

Jaz sem trenutno na backup-u, ne na telemachu.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

XS!D3 ::

Router od žlahte, ki je v Slovenski Bistrici, in do koder imam Site-2-Site VPN lahko pingam BP (normalna latenca brez packet lossa) in tudi od tam naprej izgledajo stvari OK (ping do googla, itd).

Ravno tako iz lj ping do "mariborskega" DNSja (213.161.0.10), ki si ga prej napisal, dela BP.

Do tega getewaya 213.161.8.1 pa je že nekje težava, ker je konstantno packet loss okrog 30% tako iz Lj kot iz Bistriške lokacije. Očitno imate tam nekje sranje....

misek ::

Spc je izjavil:

Ima še kdo zelo velik packet loss v telemach omrežju ?
Jaz. Se zgodi občasno zadnje mesece. Na žalost vedno bolj pogosto.

M.B. ::

Se še komu firmware posodablja na CISCO Z3375DVB?. Danes ob 9 sem opazil da se posadablja in restarta. In do zdaj še ni končal. Nevemkolkokrat se je restartal že pa mi to ni normalno.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Spc ::

Danes sem videl to par korakov vstran:



Mogoče so začeli optiko polagat. :))
 

...:TOMI:... ::

Nerjavečega traka pa ni na tem plastičnem traku. Torej, domnevam, da gre po isti trasi, kot coax, da lahko zaznajo z detektorjem kovin.
Tomi

fl0w ::

Iz slik sklepam, da gre za prenovo dolocenega odseka ulice in pac telemach polozi alkaten cevi (fi50, fi32), da ima urejeno kabelsko kanalizacijo na ulici. Kasneje se lahko uvlecejo opticni kabli skozi te cevi, ni pa nujno da takoj. Opozorilni trak je polozen toliko, da se v primeru kasnejsih gradbenih posegov, neposredno ob izkopu ze vidi, kje je polozena kanalizacija.

Nerjavecega traku ni, ker se trasa geodetsko posname in pri kasnejsi zaznavi tudi z GPS signalom ponovno trasa zakolici (kot pri vodovodu), saj opticne kable drugace ni mozno zaznati.
Woop-woop! That's the sound of da police!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fl0w ()

...:TOMI:... ::

No, saj je vseeno, vendar pogosto geodeti in gradbinci niso usklajeni, zato se naknadno isče in vrisuje trase.

Trak s prevodnikom je narisan na sliki v dokumentu spodaj.

http://www.andotehna.si/images/dokument...
Tomi

Spc ::

Kaj se spet dogaja ?



Velik packet loss do lokalnih trierinih dns serverjev / 10GbE linkov.
Tako je že 3 ure.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

M.B. ::

Jup. V MB dela pa ne dela. Če vpišem Google DNS vsaj ne traj 3-4 sekunde da resolva domeno, ampak še vedno je 1-2% package loss. EON sploh ne dela, ker se video vsake tolko vstavi zaradi 403 napak.!?!

Sem pri tebi na netsky smokepingu opazo da je linija z Dunajem tud problematična, če sem prav zastopo. Ravno od 16 ko so se težave začele.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Spc ::

Še six.arnes.si:



M.B. je izjavil:

Jup. V MB dela pa ne dela. Če vpišem Google DNS vsaj ne traj 3-4 sekunde da resolva domeno, ampak še vedno je 1-2% package loss. EON sploh ne dela, ker se video vsake tolko vstavi zaradi 403 napak.!?!

Sem pri tebi na netsky smokepingu opazo da je linija z Dunajem tud problematična, če sem prav zastopo. Ravno od 16 ko so se težave začele.

Ja točno ob 16. uri se je začelo.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

XS!D3 ::

Iz moje (LJ) strani je tudi tokrat vse kar spremljam ok, od mojega gatewaya, tako ljubljanska kot mariborska Telemachova DNS-ja, oba Telemachova vmesnika na SIXu, oba Arnesova vmesnika na SIXu, oba Arnesova DNS-ja, SBB peer, oba Googlova public DNS-ja (dostopna čez DE-CIX), kot tudi HEjev IPv6 tunnel server v Budimpešti (dostopen čez Dunaj).

Sem pa probal pingat še tist gateway 213.161.8.1, ki si ga zadnjič objavil. Do tja je pa res okrog 40% pkt lossa, tako da more bit spet tam nekje problem.

Spc ::

XS!D3 je izjavil:

Iz moje (LJ) strani je tudi tokrat vse kar spremljam ok, od mojega gatewaya, tako ljubljanska kot mariborska Telemachova DNS-ja, oba Telemachova vmesnika na SIXu, oba Arnesova vmesnika na SIXu, oba Arnesova DNS-ja, SBB peer, oba Googlova public DNS-ja (dostopna čez DE-CIX), kot tudi HEjev IPv6 tunnel server v Budimpešti (dostopen čez Dunaj).

Sem pa probal pingat še tist gateway 213.161.8.1, ki si ga zadnjič objavil. Do tja je pa res okrog 40% pkt lossa, tako da more bit spet tam nekje problem.

Ja, isti problem kot pred par dni nazaj.
 

Spc ::

Izpad celotnega omrežja v Mariboru.
DVB-C, DOCSIS.

Ne deluje čisto nič.
 

kumer ::

Dober dan

Razmišljam, da bi zamenjal ponudnika za tv, fiksen tel, internet. Sedaj sem na T2.
Imamo pa doma tudi dve TV na telemach in vse mobilce tudi.

Imam nekaj vprašanj.

Če prav razumem mora imeti vsak TV sprejemnik svoj kabel ki pride iz zunanje škatle? Na njega potem priklopim cisco TV. Kako deluje ta cisco, je odziven, brez hroščev ipd?

Kaj pa fiksen telefon in internet. Ali do telefona speljem mrežni kabel iz kabelskega modema? PC tudi priključim preko mrežnega kabla na kabelski modem. Modem se prilopi na antenski kabel.

Ali ima kabelski modem tudi wifi oz dobim zraven še wifi router?

Če sem zabluzil, se opravičujem.

Verjetno bom imel še kako vprašanje. :)

Hvala

LP

Spc ::

Mi lahko kdo razloži ta čudni route ?
IP: 208.95.186.62

http://xi-networks.net:8005/smokeping/t...
 19   536 ms   782 ms   645 ms  198.49.243.252
 20   122 ms   120 ms   124 ms  208.95.186.62


kumer je izjavil:

Dober dan

Razmišljam, da bi zamenjal ponudnika za tv, fiksen tel, internet. Sedaj sem na T2.
Imamo pa doma tudi dve TV na telemach in vse mobilce tudi.

Imam nekaj vprašanj.

Če prav razumem mora imeti vsak TV sprejemnik svoj kabel ki pride iz zunanje škatle? Na njega potem priklopim cisco TV. Kako deluje ta cisco, je odziven, brez hroščev ipd?

Kaj pa fiksen telefon in internet. Ali do telefona speljem mrežni kabel iz kabelskega modema? PC tudi priključim preko mrežnega kabla na kabelski modem. Modem se prilopi na antenski kabel.

Ali ima kabelski modem tudi wifi oz dobim zraven še wifi router?

Če sem zabluzil, se opravičujem.

Verjetno bom imel še kako vprašanje. :)

Hvala

LP

1. Iz modema potegneš navadni telefonski kabel
2. Cisco SD sprejemniki so šrot roba, rajši si priklopi direktno na TV DVB-C tuner
3. Modemi imajo Wi-Fi plus lokalno mrežo ( 192.168.0.*)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

XS!D3 ::

Spc je izjavil:

Mi lahko kdo razloži ta čudni route ?
IP: 208.95.186.62

http://xi-networks.net:8005/smokeping/t...

19 536 ms 782 ms 645 ms 198.49.243.252
20 122 ms 120 ms 124 ms 208.95.186.62


Kaj točno te zanima? Oba hopa (ciljni in predzadnji), ki si ju izpostavil, sta v ASju od Cryptic Studios fizično verjetno nekje čez lužo.

Zakaj je zakasnitev pri odzivu predzadnjega hopa večja od zadnjega pa lahko samo ugibamo. Sicer pa to niti ni tako nenavadno, lahko pač predzadnji hop z ICMP odgovarja z zelo nizko prioriteto oziroma ICMP odgovore namerno omejujejo, lahko je pri tem tudi ta še nekoliko bolj obremenjen in si enostavno vzame več časa za odgovor. Tovrstni eventi (odogvor s TTL time exceeded, ki ga izkorišča traceroute) morajo pač čez CPU, CPU v routerjih pa ima načeloma drugo bolj pomembno delo kot da se ukvarja s tvojimi tracei. Kot vidiš, se latenca pri posredovanju paketa na naslednji hop praktično ne zveča. No celo na klasičen ping z ICMP Echo Request odgovorja brez neke dodatne zakasnitve (zakasnitev v istem rangu kot pri zadnjem ali predpredzadnjem hopu) verjetno dokler ne pretiravaš in ga zafloodaš z requesti, očitno pa odgovore s TTL time exceeded še nekoliko bolj omejujejo.

Spc ::

XS!D3 je izjavil:

Zakaj je zakasnitev pri odzivu predzadnjega hopa večja od zadnjega pa lahko samo ugibamo.

To je ravno čudno ja, to se sprašujem..
 

XS!D3 ::

Spc je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Zakaj je zakasnitev pri odzivu predzadnjega hopa večja od zadnjega pa lahko samo ugibamo.

To je ravno čudno ja, to se sprašujem..

Pri tem se je pač treba zavedat omejitev tracerouta. Kot vidiš s forwardingom ni težav, ker se zakasnitev na naslednjem hopu ne pozna več. Jaz bi rekel, da gre enostavno za posledico namernega rate limitinga ali cpu prioritizacije na tistem usmerjevalniku iz varnostnih razlogov. Za več pa techops@perfectworld.com, oni so navedeni kot tehnični kontakt za ta blok IPjev :)

M.B. ::

Pa spet malo dela pa nedela. Samo čudi pa me, da ko pingam google DNS (8.8.8.8) mi odgovori 213.161.29.145.
mabu ~ $ ping 8.8.8.8
PING 8.8.8.8 (8.8.8.8) 56(84) bytes of data.
From 213.161.29.145 icmp_seq=3 Destination Host Unreachable
From 213.161.29.145 icmp_seq=9 Destination Host Unreachable
From 213.161.29.145 icmp_seq=12 Destination Host Unreachable


Ker če internet dol pade, bi odgovoril router al pa modem, paket pa zgleda pride ven samo nekje drugje je split. Tracerout to tega IPja je pa prazn. V Traceroutu do 8.8.8.8 ga pa tudi ni
mabu ~ $ traceroute 8.8.8.8
traceroute to 8.8.8.8 (8.8.8.8), 30 hops max, 60 byte packets
 1  192.168.0.1 (192.168.0.1)  0.642 ms  0.638 ms  0.632 ms
 2  * * *
 3  185.72.62.13 (185.72.62.13)  14.994 ms  15.001 ms  14.996 ms
 4  185.66.148.131.ipv4.telemach.net (185.66.148.131)  18.549 ms  18.548 ms  18.797 ms
 5  185.66.148.131.ipv4.telemach.net (185.66.148.131)  18.262 ms  18.261 ms  18.255 ms
 6  peer-AS31042.sbb.rs (82.117.193.217)  18.504 ms  11.116 ms  11.378 ms
 7  de-cix.fra.google.com (80.81.192.108)  23.159 ms  23.132 ms  29.228 ms
 8  108.170.251.193 (108.170.251.193)  36.374 ms * *
 9  108.170.237.181 (108.170.237.181)  36.354 ms 108.170.236.83 (108.170.236.83)  35.821 ms 216.239.59.179 (216.239.59.179)  36.330 ms
10  google-public-dns-a.google.com (8.8.8.8)  35.792 ms  36.592 ms  30.281 ms
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Spc ::

M.B. je izjavil:

Pa spet malo dela pa nedela. Samo čudi pa me, da ko pingam google DNS (8.8.8.8) mi odgovori 213.161.29.145. Destination Host Unreachable

To pomeni, da ni route-a do tega ipja, nekje vmes je route prekinjen.
8-O
 

M.B. ::

Fajn. Samo nevem kaj te je zadnje cajte to. Ob zlati medalji pri košarki je bil package loss taki da dol padeš. Potem 17.9,25.9,28.9. Pa vedno to popoldne pa zvečer, ko bi rad kaj pogledal na Netflix/YouTube/Eon šteka tak, ker linija dol pade za par sekund. Ampak ironično je da Eon najbolj šteka. YouTube pa Netflix se vsaj pobereta ko linja pride nazaj. Eon pa samo zmrzne. :)
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

misek ::

M.B. je izjavil:

Pa vedno to popoldne pa zvečer
Jaz opažam popolnoma isto. Ko pridem domov je prva operacija ugašanje modema. Imam občutek, da je stanje potem boljše. Ali pa je samo placebo efekt. Le kdo bi vedel.

kumer ::

Spc je izjavil:

Mi lahko kdo razloži ta čudni route ?
IP: 208.95.186.62

http://xi-networks.net:8005/smokeping/t...

19 536 ms 782 ms 645 ms 198.49.243.252
20 122 ms 120 ms 124 ms 208.95.186.62


kumer je izjavil:

Dober dan

Razmišljam, da bi zamenjal ponudnika za tv, fiksen tel, internet. Sedaj sem na T2.
Imamo pa doma tudi dve TV na telemach in vse mobilce tudi.

Imam nekaj vprašanj.

Če prav razumem mora imeti vsak TV sprejemnik svoj kabel ki pride iz zunanje škatle? Na njega potem priklopim cisco TV. Kako deluje ta cisco, je odziven, brez hroščev ipd?

Kaj pa fiksen telefon in internet. Ali do telefona speljem mrežni kabel iz kabelskega modema? PC tudi priključim preko mrežnega kabla na kabelski modem. Modem se prilopi na antenski kabel.

Ali ima kabelski modem tudi wifi oz dobim zraven še wifi router?

Če sem zabluzil, se opravičujem.

Verjetno bom imel še kako vprašanje. :)

Hvala

LP

1. Iz modema potegneš navadni telefonski kabel
2. Cisco SD sprejemniki so šrot roba, rajši si priklopi direktno na TV DVB-C tuner
3. Modemi imajo Wi-Fi plus lokalno mrežo ( 192.168.0.*)


Hvala za odgovor.

Če te prav razumem se iz kabelskega modema potegne mrežni kabel do vsakega tv-ja, pc, tel?

Cisco SD; kako SD, če pa imajo malo morje HD kanalov?
Če prikopim direktno na tv dvb-c potem nimam naprednih funkcij, kot so časovni zamik, programski vodič ipd... se motim?

Kako ste na splošno zadovoljni z tv, internet in ostalo telemach ponudbo. Ali vse deluje tako kot mora?
Kako deluje EON?

Hvala

LP

XS!D3 ::

Kar se tiče podrobnosti priklopa, je odvisno od tega ali je na lokaciji njihov coax, optika ali pa gre morda za priklop na Telekomovi optiki.

Modem načeloma dobiš tak, da ima integriran tudi usmerjevalnik, wi-fi dostopno točko, itd. Računalnike priklopiš z mrežnim kablom ali preko wi-fi, vrjetno tako, kot si imel do sedaj. Če imaš svoj malo boljši router, zahtevaj, da ti dajo samo modem, ker ti integrirane naprave, ki jo dobiš po defaultu, ne bodo dali v bridge mode.

Cisco sprejemnikov je več različnih. Kaj dajejo trenutno ven, ne bi vedel. SD sprejemnika skoraj sigurno ne dobiš, ker ima že osnovni trojček vključene HD kanale. Ta, ki smo ga imeli nazadnje, sicer ni nek višek tehnike, ampak je deloval. Sedaj uporabljam kombinacijo DVB-C s Conax modulom in EON za Smart TV za ogled nazaj. No večino časa se glede kar vse preko EONa, je pa DVB-C za backup in pa vseeno ima nekoliko višji bitrate kanalov.

EON je za moje pojme super, tako na PC kot telefonu in televizorju. Je pa na televizorju delovanje precej odvisno od HWja, tako da na starejših predvsem pa cenejših TVji deluje občasno počasneje.

Telemachov internet in TV imam mislim, da že 14 let, njihovo mobilno telefonijo pa zadnje leto. Nekih večji težav sam nisem imel, je pa vrjetno tudi odvisno od omrežja na določeni lokaciji.

Spc ::

kumer je izjavil:

Če te prav razumem se iz kabelskega modema potegne mrežni kabel do vsakega tv-ja, pc, tel?LP

Ne.
Coax se potegne posebej do TVja, nima blage veze to z modemom, ker je DVB-C ne IPTV.
 

kumer ::

Hvala obema.

Kaj pa fiksen telefon? Gre tudi na modem (mrežni kabel) ali na coax?

Sem iz Miklavža (2204), morda je Telekom optika na voljo, lahko to kje preverim?

Lp

Han ::

Navaden telefonski kabel se priklopi v modem.

https://telemach.si/Pomoc/Storitve/Mozn...

M.B. ::

Še bil kdo danes brez celotne kabelske (TV, internet, telefon)v MB med 10:22 pa 12:25? Na Telemachu niso nič vedli da česa nebi blo, pa je bla cela ulica brez. (Studenci).
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

mujek ::

Rotovž je deloval.

Spc ::

Na taboru brez težav (zaenkrat).
 

Spc ::

Telemachu ckrnil page:
 

Spc ::

Še komu ne deluje triera mail server ?
*.*@triera.net 8-O

Pa ravno danes ko pričakujem pobemben mail.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

spyker123 ::

Mi lahko kdo pove, kako spremenim mail naslov na Moj Telemach? trenutnega želim izbrisati, pa mi nikakor ne gre..moram klicati?

Malcolm_Y ::

Mislim, da pokličeš tja, pa pobrišejo vse podatke z računa, in se registriraš z nule, kot bi se prvič. In takrat daš pač drug mail. Tako da ja, jaz bi najprej tja poklical. Če/ko jih dobiš, so čisto prijazni.

Drago3 ::

Spc je izjavil:

Še komu ne deluje triera mail server ?
*.*@triera.net 8-O
>Pa ravno danes ko pričakujem pobemben mail.

Tudi meni ne dela že cel dan... in prav tako čakam pomemben mail ;/
A kdo ve, kaj se dogaja?

VoodooFX ::

Drago3 je izjavil:


Tudi meni ne dela že cel dan... in prav tako čakam pomemben mail ;/
A kdo ve, kaj se dogaja?


Ne deluje ne webmail ne pop3, zanimivo pa da odhodni strežnik deluje.
In ja, tudi jaz čakam pomemben mail.

Bakunin ::

moj predlog - ali se preselite na @gmail.com ali pa si omislite svojo domeno za e-posto in potem lasten MX server zanj.

Drago3 ::

VoodooFX je izjavil:

Drago3 je izjavil:


Tudi meni ne dela že cel dan... in prav tako čakam pomemben mail ;/
A kdo ve, kaj se dogaja?


Ne deluje ne webmail ne pop3, zanimivo pa da odhodni strežnik deluje.
In ja, tudi jaz čakam pomemben mail.


Nekaj se dogaja - mogoče pa bo sedaj tudi dohodni server zakurblal...
««
282 / 361
»»