» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
276 / 361
»»

starboi ::

EdoK je izjavil:

Ponavadi, ko se vežeš na enega operaterja, hitro ugotoviš, da vezava morda ni bila najbolj pametna, ker ugodnost vezave včasih ne odtehta morebitne ponudbe drugega operaterja. V prihodnost ne vidim, bom pa vseeno vprašal: kaj pričakujete jeseni od telemacha, razen višje cene? Kak rumor, insiderski leak...?


100% kakšno novo podražitev.

misek ::

Preden se spet razjezim povprašam tukaj: imam en mobilni paket več in danes je prišla prva položnica. Ampak cena ni 4 €, kot sem pričakoval, ampak 4,84 €. A oglašujejo ceno brez ddv ali so se spet nekaj zmotili? Ker paket Gold Trojka pa ima pravo ceno 48,50 € na spletu in položnici.

Kot sem pričakoval mi 1.5 € za paket CUTV iz prejšnjega meseca niso vrnili :(

BorutK-73 ::

Pri meni je točno 4€. Poglej račun za kašne impulze..

misek ::

Ne, nič ni bilo dodatnih klicev ali sms-jev. Vsaj moj telemach tega ne kaže. Se bo treba spet pritožiti.

Je pa hecno, da tudi cena brez ddv ni 4 EUR ampak 3,97 EUR. Kakšne številke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

BorutK-73 ::

Končno sem odjavil razširjen paket preko Moj Telemach strani. Programi so še vsi vidni, izklopijo z prvim v mesecu?

dejanslo ::

Glede tistega 1,5€ .. ko sem jaz nedavno imel uspešno reklamacijo in sem dobil naslednji račun brez odbitega zneska, so mi na supportu rekli, naj pri plačilu odštejem sam. In je bilo OK. Sicer zanimiv način... Pa saj nas težko tu še kaj preseneti :)
There`s More Than One Way To Do It

Keth Selhan ::

Pozdravljeni.

Spet imam težavo s Telemachom. Tokrat gre za registracijo na Moj Telemach, ker so s prenovo spletnih strani očitno zbrisali stare uporabniške račune. Ker zahtevajo cel kup podatkov, sem na položnici lahko našla le šifro kupca (pa še tu sem morala biti na ravni kvantnih matematikov, da sem razvozlala, kaj je kaj), ker pa ne najdem pogodbe med papirji, sem večkrat izpolnila njihov obrazec, ko daš email, geslo, davčno in št. kupca da dobiš številko pogodbe. Ker sem z ene stare Telemachove položnice pobrala št. kupca, je bila ta napačna, ker je bila to še stara pogodba. Več kot en mesec je trajalo, da smo preko e-pošte uredili, da mi izbrišejo napačen račun. Sedaj sem preko njihove centrale dobila številko pogodbe. Se hočem registrirat in mi pojavi to okno: https://prnt.sc/fjsztp (link).

Teta po telefonu mi je rekla, da vedo za ta problem in da naj se probam registrirati v drugem brskalniku. Poskusila sem na mobitelu iOS brez Telemachovega WiFija na Safariju in Chromu, na laptopu Apple na Safariju, Chromu in Firefox in še na kišti, kjer tečejo Windowsi 10 na Chromu, Firefoxu in Edgeju. Povsod to okno o napaki na strežniku. Torej že dobre 3 mesece (odkar so pametno preračunano šli v "prenovo" spletnih strani, ko se je "uvedla" Pro Plus naročnina) ne morem dostopati do Moj Telemacha in mojih naročniških podatkov, vpogleda v paket in račune.

Kaj naj še storim? Ima še kdo ta problem?

Zgodovina sprememb…

webmaher ::

če nimaš možnosti enakovredne izbire za prehod h konkurenci potem NIČ ne moreš...tudi sekiraj se ne preveč, ker v sreči ne nikoli nisi sam :)
sploh pa jeze ne stresaj po tetah na telefonu, ker to že itak jaz počnem preveč intenzivno, čeprav dobro Vem, da tete kaj dosti morejo ne :))

jusv ::

Meni na androidu bp odpre (in bi strežniške napake) Moj Telemach.
Morda lahko probaš še na IE, če ne pa teto na telefonu vprašaj, kater brskalnik priporoča.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

M.B. ::

Samo moj uporabniški račun je brez problemov deloval na prenovljeni strani.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

mujek ::

Telemach podpora:
V zvezi z upravičenostjo reklamacije vam sporočamo, da ste v okviru splošnih pogojev poslovanja in samoregulacijskega kodeksa o nadomestilih, ki vam je dostopen na spletni povezavi http://telemach.si/Binary/338/samoregul... upravičeni do sorazmernega znižanja mesečne naročnine, v kolikor gre za neprekinjeno prekinitev, daljšo od 12 ur za storitve interneta, televizije in telefonije. D3GO in Portal Moj Telemach je brezplačna storitev in boste razumeli, da v tem primeru nimamo osnove, da bi vam upravičili znižanje mesečne naročnine.
Telemach se je ponovno izkazal. Storitve D3GO in UNIFI (sicer v citatu ni omenjen, ampak je zgodba enaka) pač delajo ali ne delajo. Oglašujejo jih kot najboljše po svežih zemljicah (vsaj jaz tako vidim), za delovanje storitev pa jim je vseeno. V treh mesecih niso sposobni ugotoviti zakaj mi UNIFI ne deluje.

Spc ::

Sej D3GO meni še ni nikoli deloval od kar imam telesmeh.
 

XS!D3 ::

Spc je izjavil:

Sej D3GO meni še ni nikoli deloval od kar imam telesmeh.

Ne rečem, da je super platforma, sploh ta plugin za PC je zgodba zase. Bodo mogli počasi nadgradit vse skupaj in vrjamem da bodo.

Vendar če ti nikoli ni deloval, očitno delaš nekaj narobe. Meni že od nekdaj deluje brez večjih težav praktično na vseh napravah, ki sem jih imel v tem času. Nazadnje smo malo več uporabljali pri kolegu na vikendu za prvega maja (AirPlay iz telefona na AppleTV) in je laufal tudi po cel dan BP. Prav pogosto sicer ne gledam TVja ampak sem in tja tudi prižgem, da pogledam stanje kakšne tekme, ko nisem doma, in je do sedaj vedno šlo. Zadnjič sem imel recimo v avtu kot sovoznik prižgan D3GO na poti 2uri skupaj tudi brez težav. Tudi ravnokar probal odpret in mi deluje tako na iPhoneu, iPadu kot na Macu (macOS 10.12.5 in Firefox ESR 52.2.0).

Spc ::

XS!D3 je izjavil:

Vendar če ti nikoli ni deloval, očitno delaš nekaj narobe.


1. Telefon je jailbreak-an ker imam svoj UI in svoje ikone, applov flat design mi ni všeč.
2. Android je root-an, ker imam tudi drugi design gor.
3. Novejši FireFox ni supportan.
4. še kaj ostane ?

Torej ne deluje, ne nič narobe ne delam.
Vse našteto je njihov problem, ne moj.
 

Han ::

Na PC "deluje" D3GO trenutno le v Internet Explorerju.

XS!D3 ::

Spc je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Vendar če ti nikoli ni deloval, očitno delaš nekaj narobe.


1. Telefon je jailbreak-an ker imam svoj UI in svoje ikone, applov flat design mi ni všeč.
2. Android je root-an, ker imam tudi drugi design gor.
3. Novejši FireFox ni supportan.
4. še kaj ostane ?

Torej ne deluje, ne nič narobe ne delam.
Vse našteto je njihov problem, ne moj.

Glede brskalnikov se strinjam, da je problem njihove platforme, ki še vedno uporablja NPAPI plugin. Dela pa še vedno v zadnji verziji Firefoxa ESR (Extended Support Release) in to uporabljam tudi sam.

Glede ostalega se pa nekako ne strinjam. Na iOS in Androidu zadeva out of the box deluje. Na jailbreakanih in rootani napravah pa še marsikaj drugega ne deluje. Če se greš to, pač skleneš kompromis oziroma sam iščeš takšne ali drugačne rešitve. Ko sem imel nazadnje jailbreakan telefon, je bila na Cydiji na voljo tudi rešitev za to in mi je D3GO delal, ampak se tega ne grem več, tako da nisem več na tekočem. Za Android pa mislim, da je tudi obstajal popatchan apk, ki to omejitev odpravi.

Spc ::

Se pravi bo telemach določal kako bom jaz uporabljal moj telefon in kakšne ikone in UI bom imel inštaliran ?
Meni deluje čisto vse na jailbreak-anem iphone-u.
Niti enkrat nisem imel nobene težave z jailbreak-anim iphone-om, ampak seveda telemach ima pač to napako, da svoje naprave ne smeš uporabljat kako ti paše, uporabljaš lahko samo to kar ti oni rečejo.

To je napaka na strani telemach-a in ne moja.

Enako bi bilo če bi kupil prenosnik z windowsi, in bi si gor dal OpenBSD nato bi mi rekli da nimam več garancije na prenosnik.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

XS!D3 ::

Vrjemi, da jim popolnoma dol visi za tvoje ikone in UI na telefonu.
Omejitev je zgolj zaradi DRMja in jo ima praktično vsak podoben app. Pa še to je bolj zaradi contect providerjev in ne zaradi Telemacha. Če je smiselna ali ne, glede na to, da se praktično vedno najde nek workaorund, je pa druga stvar.

Dejstvo pa je, da ne odločajo, kako boš uporabljal svoj telefon, samo svoje aplikacije pač ne podpirajo na jailbreakanih in rootanih napravah. Še vedno lahko svoj iPhone jailbreakaš, to jih ne briga.

Spc ::

XS!D3 je izjavil:

Vrjemi, da jim popolnoma dol visi za tvoje ikone in UI na telefonu.

Zato pa pravim, da D3GO ne deluje na nobeni napravi, lahko dokažem.
 

XS!D3 ::

Spc je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Vrjemi, da jim popolnoma dol visi za tvoje ikone in UI na telefonu.

Zato pa pravim, da D3GO ne deluje na nobeni napravi, lahko dokažem.

Težko dokažeš, da ne deluje na nobeni napravi, ker to pač ni res (deluje recimo na vseh mojih in še na kupu drugih naprav).
Lahko pa dokažeš, da ne deluje na jailbreakanih in rootanih, ampak ne vem, zakaj bi to dokazoval, ker je itak že jasno in celo piše v uradnih navodilih.

Sicer pa je meni vseeno. Je pa sedaj jasno, zakaj ti ne deluje. Ti pa pri tem težko kakorkoli pomagam.

Spc ::

Ja na moji napravi nobeni ne deluje.
Drugo mene ne zanima.
Če meni ne deluje pomeni da mi ne deluje in to je to, kar pomeni, da je neuporabna zadeva ta D3GO in je zato ne zaračunavajo.
 

kuvanasarma ::

Spc je izjavil:

Ja na moji napravi nobeni ne deluje.
Drugo mene ne zanima.
Če meni ne deluje pomeni da mi ne deluje in to je to, kar pomeni, da je neuporabna zadeva ta D3GO in je zato ne zaračunavajo.


Tale tvoja logika pa ni glih najboljša.
Pri nas že nekih 12 let Telemach deluje BP, pa na 2 računalnikih, tablici in telefonu mi deluje D3GO.

Mislim da imaš ti PEBKAC problem...

Spc ::

Ja verjetno uporabljate zelo star firefox ali zelo star chrome na PCjih.
 

Fsegula62 ::

Še kdo danes GROZNE TEŽAVE z Telemachom!?!

Spc ::

Fsegula62 je izjavil:

Še kdo danes GROZNE TEŽAVE z Telemachom!?!


Povej mi kateri IP naj dam trace-at pa ti naredim graf.
:)
 

Fsegula62 ::

Spc je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

Še kdo danes GROZNE TEŽAVE z Telemachom!?!


Povej mi kateri IP naj dam trace-at pa ti naredim graf.
:)

8.8.8.8, sicer se je sedaj malo umirilo.

Spc ::

 

Fsegula62 ::

Spc je izjavil:

Izvoli:
http://xi-networks.net:8005/cgi-bin/smo...

Zdaj je za silo, bomo videli zvečer:

XS!D3 ::

Spc je izjavil:

Ja verjetno uporabljate zelo star firefox ali zelo star chrome na PCjih.


Kot pravim, čisto zadnja up to date verzija Firefoxa ESR (trenutno 52.2.0) pri meni deluje BP. Mora pa bit Extended Support Release. Ampak imam raje to kot outdateano verzijo brskalnika ali pa nedelujoč D3GO.

MrStein ::

Kaj dlakocepite? Je čisto v detajle razložil kaj in kako.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mumbo ::

Spc, netflix app tudi ne deluje na jailbreakanih ali rootanih napravah. To je TVOJ problem in ne od telemacha ali netflixa. Meni tudi dela d3go na ios, android in PCju. Edino kar ni okej je zastarela aplikacija, ki bi lahko bila boljša. Tudi z nepodporo brskalnikov zaradi stare tehnologije ni ok a baje se dela na novi aplikaciji. Upajmo daš e letos. :D

EdoK ::

Na OSX že par let ne morem gledati d3go, na moj.telemach že par mesecev ne morem upravljati zadev... To vsekakor ni MOJ/NAŠ problem. Moj edini problem je, da jih še nisem poslal v ... Pa smo pri alternativah, ki jih ni.

XS!D3 ::

EdoK je izjavil:

Na OSX že par let ne morem gledati d3go, na moj.telemach že par mesecev ne morem upravljati zadev... To vsekakor ni MOJ/NAŠ problem. Moj edini problem je, da jih še nisem poslal v ... Pa smo pri alternativah, ki jih ni.

Inštaliraj Firefox ESR, meni na zadnjem macOS zaenkrat dela (pa tudi prej mi je na vseh starejših). Seveda pa upam, da bo čimprej boljša rešitev.

mumbo ::

EdoK je izjavil:

Na OSX že par let ne morem gledati d3go, na moj.telemach že par mesecev ne morem upravljati zadev... To vsekakor ni MOJ/NAŠ problem. Moj edini problem je, da jih še nisem poslal v ... Pa smo pri alternativah, ki jih ni.


Glede OSX ne vem. Jaz sem govoril o D3go in o delovanju le tega na "odklenjenih" telefonih. Kakšne probleme imaš z moj.telemach.si ne vem. Predlagam mail na tehnicna.pomoc@telemach.si

mujek ::

Kot sem že prej napisal - to so zastonj storitve. Telemachu je vseeno če delajo ali ne (njihova logika je "Podarjenemu konju se ne gleda v zobe").

EdoK ::

mujek je izjavil:

Kot sem že prej napisal - to so zastonj storitve. Telemachu je vseeno če delajo ali ne (njihova logika je "Podarjenemu konju se ne gleda v zobe").

Njihov konj je fejst škrbast...

Spc ::

mumbo je izjavil:

Spc, netflix app tudi ne deluje na jailbreakanih ali rootanih napravah. To je TVOJ problem in ne od telemacha ali netflixa.

Sorry ampak ni moj problem.
To je čisto isto ko da bi rekel, da če uporabljaš linux na PCju nimaš garancije na processor, ki si ga kupil pred 1 dnevom.
 

Spc ::

HD Discovery Science, deluje samo LEVI AUDIO KANAL.
Zgleda da na telemach-u v letu 2017 nimajo pojma kaj je to stereo.

 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

BorutK-73 ::

Mislim da je isto na SD.

Sade ::

Spc je izjavil:

HD Discovery Science, deluje samo LEVI AUDIO KANAL.
Zgleda da na telemach-u v letu 2017 nimajo pojma kaj je to stereo.



SPC: Tole pa res na fuul pretiravas, po možnosti sploh ni problem pr telemach-u, ampak na source-u.... Ampak itaq ti je dolgcajt....

TV afterall deluje večino časa BP( edin zanič EPG), bitrate-i so eni višjih , če ne najvišji v SLO ( pa ne spet o tem da mas ti posamezne feed-e po satelitu za 20 ,40 Mbps...), večina HD-jev, če ne vsi grejo naprej taki kot so na source-u, in tut če bi šou gledat liste DVB-C providerjev po nemčiji in avstriji, bi vidu , da imajo približno isti bitrate, lahka ti dam tut linke( po možnosti imajo isto ali še več programov stišanih na frekvenci in ne niso na DVB-C2....

Poglej si tut mal ostale providerje iptv-ja v SLO, on daily basis majo izpade vsaj nekaj programov, pa itaq slabši bitrate kot TELEMACH....


JE PA RES , da je na TELEMACHU ogled nazaj čist v KU**!!!!!!!!!!!!!!! Od tega, da ni HD programov, pa d3g0 NPAPI plugin, čist mim vmesnik ( po koncu izbrane oddaje te vrže na trenutni program, pa še velik tega bi se našl)...


Internet pa se strinjam , da tisti ki niste še na optiki, bi vam lahka UL-e povišal x2, oz. vam čimprej napelal optiko , ki se tut dela vsaj na določenih področjih kr intenzivno.....

Ni pa treba zdej za vsako piko sam jamrat, pa šimfat stvari, ki sploh niso slabe.....

Aja pa kak UHD bi še lahk dal ja....

ombre ::

Ta mesec sem prešel iz Telemacha na t-2. In ravno danes sem prejel poslovilni klic od njih, zakaj sem šel ipd. Dejansko so ponudili 10% popusta na naročnino, če si obstoječa stranka (ravno za Pop tv takso), če ostanem pri njih. Mogoče pridem nazaj čez dve leti. Who knows. :)
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Spc ::

Sade je izjavil:

Po možnosti sploh ni problem pr telemach-u, ampak na source-u....

Po možnosti sem šel pogledat na 0.8°W in vse lepo deluje, normalni stereo, tako da source je čisto vredu.

Mene pač moti če slišim samo na levo uho na slušalkah in če je desno uho gluho se mi zmeša, ker to pač ni prijetno, da samo na levo uho slišiš.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Sade ::

Spc je izjavil:

Sade je izjavil:

Po možnosti sploh ni problem pr telemach-u, ampak na source-u....

Po možnosti sem šel pogledat na 0.8°W in vse lepo deluje, normalni stereo, tako da source je čisto vredu.

Mene pač moti če slišim samo na levo uho na slušalkah in če je desno uho gluho se mi zmeša, ker to pač ni prijetno, da samo na levo uho slišiš.


A maš odkodiran signal , da si ga precekiru na THOR-u??? Ker lahk ti je tut tam en kanal mute...., Lahk ga pa tut telemach dobiva drgač...


V skrajni sili boš pač začasno si nastavu output zvoka, tko da boš mel isti kanal na obeh slušalkah........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

Spc ::

Sade je izjavil:

A maš odkodiran signal , da si ga precekiru na THOR-u???

Imam ključ in ja vse deluje normalno na thor-u, sem že stestiral, lahko ti pa še screenshot sem gor zalimam, ampak trenutno ne morem ker snemam glastonbury 2017 iz 23.5°E in 12.5°W.

:)
 

Spc ::

Hude napake na DVB-Cju in sicer programi vsebujejo samo PMT.
Majnka MPEG-2,MPEG4, Audio, Teletext, EPG.

Zgleda, da zaradi toče scientific atlanta receiverji ne dobijo signala in zbrišejo ven vse razen PMTja.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

M.B. ::

@Spc: Je kaka razlika v kodeku, kodiranju, frekvenci med RTL, RTL II, Pro7? Ker RTL ni. Piše da ni signala. Tudi vklop izklop settop boxa ne pomaga. Settop box je bil en tedn brez štroma in potem je RTL delal. Potem pa spet nehal. Pred par dnevi ni delal ob 20:00 ob 23:00 pa je, vsi ostali kanali pa delajo. Pa mi ni jasno zakaj en kanal nebi mel signala.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

BorutK-73 ::

To da ni slike se meni dogaja z AXN, Fox in Fox crime. Izgine slika za par minut.

Zgodovina sprememb…

M.B. ::

Pri meni pa ko ni slike kaže da ni signala. Ko pa je pa večkrat šteka, kot da nima dovolj računske moči za dekodiranje, ampak samo ta kanal.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Spc ::

Ja ni nič druga kot PMT.
"Kodeka" ni, ker vse majnka, je pa čudno da TV napiše no signal, ker signal je, samo PIDi majnkajo.
 

BorutK-73 ::

Pri meni je isto, isto piše "no signal" za tsti program.
««
276 / 361
»»