» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
275 / 361
»»

...:TOMI:... ::

Saj so podpisali.
Tomi

MrStein ::

Nisem to vprašal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ombre ::

U kako lepo. Povišal bodo še ceno klicev v tujino. V mojem primeru se klici v USA podražijo od 5c/min na 70c/min. Ta zadnji čas je, da zamenjam...
OmbreMan - Galaxy of knowledge

mumbo ::

Od kje ta informacija?

ombre ::

http://telemach.si/Pomoc/Novosti-in-Obv...

Pod obvestila - od 1. maja. Je bilo tudi natisnjeno na položnici.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ombre ()

MrStein ::

V kateri novici je to? Kaj je naslov?
Ker ne vidim nobene s takim naslovom, ki bi namigoval na spremenjene cene klicev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

seminal ::

Pakete so vsaj meni podražli za 2,5€? je bilo o tem kakšno obvestilo?
Pa kje lahko pogleedam kaj vsebuje gold extra 2

Drućak ::

Obvestilo je bilo ja, po pošti in na spletni strani.

Gold troja Extra, tukaj imaš vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drućak ()

ombre ::

http://telemach.si/Pomoc/Dokumenti-in-C...

Če greš v Telemach strani pod novosti in obvestila in klikneš zavihek obvestila ter poiščeš obvestilo pod datumom prvi maj. Fejst skrito drgač. :)
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ombre ()

MrStein ::

He he, res. (sem našel).
Sicer ISP-ji zgleda tekmujejo, kdo ima bolj kafkovsko in čim težje uporabljivo spletno stran (recimo T-2).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

seminal je izjavil:

Pakete so vsaj meni podražli za 2,5EUR? je bilo o tem kakšno obvestilo?

POP TV plačuješ, sej veš... prisilno plačevanje je obvezno...
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

misek ::

Že drugič so mi zaračunali paket CUTV. Dobropisa iz prejšnjega meseca pa od nikjer. Me zanima kaj bi se zgodilo, če bi tudi jaz pozabil plačati položnico...

Spc ::

Jaz sem že dobil drugo napačno položnico.
Tokrat 5€ več kot piše v pogodbi.
Takoj ko sem dobil položnico sem jim to tudi javil, ampak se še noben ni odzval...
Plačal pa tega ne bom ker ni pravilen znesek, že drugič, prvič je bil 18.8€ preveč..
 

Malcolm_Y ::

A lahko kdo meni, bebcu, razloži kako aktiviram Unifi? Če ga preko moj.telemach.si, mi javi, da sem uspešno vklopil dostopovno točko in si s tem... Ko pa osvežim stran, je gumbek unifi spet izklopljen. Odveč razlagat, da se na Wifi ne morem prijaviti ne z opcijo "SIM", ne s svojimi prijavnimi podatki z moj.telemach.si.

A je mogoče krivo, da so mi na mojo željo menjali njihov modem z vgrajenim wifi za takega brez wifi, ker imam svoj ruter? Torej, če jaz ne omogočam drugim unifija, ga tudi uporabljat ne morem?

EDIT: Najdu - če ga ne deliš, ga tudi uporabljat ne moreš. Neke vrste torent princip, očitno.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Ima UniFi kakšno posebno prednost pred WiFi na lastnem routerju?

andy2k13 ::

Malcolm_Y je izjavil:

A lahko kdo meni, bebcu, razloži kako aktiviram Unifi? Če ga preko moj.telemach.si, mi javi, da sem uspešno vklopil dostopovno točko in si s tem... Ko pa osvežim stran, je gumbek unifi spet izklopljen. Odveč razlagat, da se na Wifi ne morem prijaviti ne z opcijo "SIM", ne s svojimi prijavnimi podatki z moj.telemach.si.

A je mogoče krivo, da so mi na mojo željo menjali njihov modem z vgrajenim wifi za takega brez wifi, ker imam svoj ruter? Torej, če jaz ne omogočam drugim unifija, ga tudi uporabljat ne morem?

EDIT: Najdu - če ga ne deliš, ga tudi uporabljat ne moreš. Neke vrste torent princip, očitno.



Razumem foro, da ce ga izklopis, da ga tut uporabljat ne mores. Ne razumem pa fore, da Telesmeh kaznuje tudi tiste, ki smo zahteval samo modem, ker je njihov router kup kadecega dreka. Pardon my french.

Han je izjavil:

Ima UniFi kakšno posebno prednost pred WiFi na lastnem routerju?


Na lastnem omrezju pac ne uporabljas UniFi, uporabljajo ga drugi ;) Ti ga pa pac uporabljas pri njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

Vanquish ::

kaj je sploh ta CUTV?

tudi meni so ga zaracunali

NiKeC ::

Vanquish je izjavil:

kaj je sploh ta CUTV?

tudi meni so ga zaracunali


Uradno je to ogled nazaj 72ur...
Tudi meni so ga zaracunali in to ze 2x zapored - priznali, da gre za napako in rekli da bodo izdali dobropis. Racun sem placal brez te postavke. Pri taki "svetlobni hitrosti" odgovarjanja bi verjetno cakal pol leta na ta dobropis. Opomin bi pa sigurno poslali ekspresno.

Vanquish ::

NiKeC hvala!

jusv ::

Tako je najbolje naredit, da ne plačaš postavke, ki je nimaš v paketu in jih obvestiš oz. daš reklamacijo. Kako hitro bodo uredili je njihov problem. Ti pa imaš čiste račune.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

misek ::

Kako pa lahko ne-plačaš neko postavko, če je račun preko trajnika?

MrStein ::

Lahko banki rečeš, da prekliče.
Ali pada naj naslednji mesec plača toliko manj (če banka omogoča, malo dvomim, da bi se toliko trudili za stranko...).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

anketar ::

tisti, ki nimate druge opcije kot telesmeh se mi resno smilte, bil bivši naročnik skor desetletje nazaj, a majo še vedno nesposobne na supportu? in če še vedno ko zagrmi al pa je mal večji naliv gre povezava v 3 krasne in morš čakat par ur da popravjo?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

misek ::

anketar, sem naročnik leto in 5 mesecev. Lansko leto sem bil izjemno zadovoljen z delovanjem in sem se čudil kakšne probleme imajo eni. No, zadnjih nekaj mesecev pa je kvaliteta tudi pri meni padla. Pade povezava, nedelovanje za kakšno urco, ...

Fsegula62 ::

Neki jih spet matra

webmaher ::

prišla je prva POP podražitvena položnica, ki je Premium paketu dodala 2,5 ojra in statičnemu IP paketu (za katerega sploh nisem porajtal, da ga imam in da je celih 10 centov) 90 centov...
To pomeni, da se mi je vse skupaj podražilo za 3,4 ojra... ker pričakujem, da bodo kmalu vsi SportKlubi v UHD jim dam še nekaj časa na voljo predno grem na paket nižje :))
Vkolikor pa me prehitijo s Planet podražitivjo potem pa takoj brez obotavljanja naredim kar je za narediti :))

BorutK-73 ::

Potem so pocenili static IP, prej je bil evro.

webmaher ::

kako ti misliš pocenili...na prejšnji marčevski položnici so mi ga računali 10 centov zdaj na aprilski pa 100 centov...to je podražitev za 900% banda telesmehovska :))

Spc ::

webmaher je izjavil:

kako ti misliš pocenili...na prejšnji marčevski položnici so mi ga računali 10 centov zdaj na aprilski pa 100 centov...to je podražitev za 900% banda telesmehovska :))

Morajo nekje noter spravit za pop tv ...
 

BorutK-73 ::

Static IP je bil 1 Evro ko so ga začeli kasirat.

Orias ::

Jaz si ga nisem vklopil ( statičnega IP-ja). Do sedaj še imam skoz istega.

CoreySteel ::

Zadnje mesece dobival položnico 17ga, z rokom na 18. Zdaj pa niti še danes dobil. Nice :P
Twitter: @CoreySteel_

webmaher ::

a je poštar zbolel..jaz dobil včeraj plačal danes :))

Fsegula62 ::

WUUUT, sedajle mi torrent ze pol ure seeda z 9Mbps pri paketu z 6UL

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fsegula62 ()

Fsegula62 ::

Telemachov kombi pod nezaščiteno kamero :D
http://213.143.85.230/main.htm



(insecam.org)

Spc ::

Telemach je že spet v večeru:
http://www.vecer.com/telemachovi-narocn...

Meni so tudi že 2 napačni položnici poslali ...
 

Spc ::

Še komu IPv6 sploh ne deluje na telemachu?

http://ipv6-test.com/
 

M.B. ::

Pa dela ipv6 sploh na katerem slo operaterju? Razen mogoče Arnes testno.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Spc ::

M.B. je izjavil:

Pa dela ipv6 sploh na katerem slo operaterju? Razen mogoče Arnes testno.

Jaz sem dobil score 18/20 pred enim tednom, sedaj pa dobim 4/20.
 

MrStein ::

M.B. je izjavil:

Pa dela ipv6 sploh na katerem slo operaterju? Razen mogoče Arnes testno.

Baje že en čas novim uporabnikom vklopijo IPv6 po defoltu. Vsaj nekateri ISP-ji.
"Starci" pa lahko zaprosijo za vklop.

Plug'n Play pa še vedno ni čisto.

To je tak povzetek "na pamet", nekje na forumu je tema o tem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

XS!D3 ::

Kolikor vem Telekom IPv6 po defaultu vklaplja za nove naročnike, medtem ko morajo stari naročniki zaprosti za IPv6 prek servisnih strani (po potrebi je treba potem menjat še CPE). T-2 vklopi na željo, po defaultu pa ne, če se ne motim (AFAIK jih boli število rut na core usmerjevalnikih). Poleg tega je bil vsaj nazadnje na DSL problem še nedelovanje NDP, ki potrebuje multicast (problem kombinacije DSLAMa in omejevanja multicasta zaradi IPTV), in si moral na roke kucat MAC naslov njihovega usmerjevalnika v tabelo sosedov (vsakič, ko se MAC spremeni na njihovi strani...). Na optiki menda gre, ne vem pa, kako je tam, kjer nimajo svoje optike recimo Telekomov GPON.

Telemach kolikor vem tudi še nima po defaultu vklopljeno in nazadnje na coaxu sploh ni bilo možno dobit. Dvomim, da bi začelo nekomu delat kar samo od sebe pa potem nehalo, sploh če nima usmerjevalnika od Telemacha oziroma tist njihov HGW. Drugače je treba tako ali tako najprej vsaj lokalno skonfigurirat IPv6 oziroma povedat usmerjevalniku naj zahteva naslov IPv6 in prefix (prefix delegation) iz katerega potem naprej lokalno dodeljuje naslove (oziroma advertisea prefix, klienti pa se potem skonfigurirajo preko SLAAC). Če ima kdo kaj več info, pa naj javi.

Bakunin ::

več IPv6 informacij.
Pri A1 (ex-amis/ex-simobil) napišeš email na tehnicna.podpora@a1.si in navedeš na katerem uporabniškim imenom želiš IPv6. ni vklopljeno "by default".

Navodila za IPv6 slovenskih ISP

Spc ::

Moj novi rekord:


248.30Mbit/s | 8.94Mbit/s | 6ms.
 

Fsegula62 ::



PL na delu

MrStein ::

A bi lahko dajal slike na neki bolj normalen hoster?
Tu je slika ali stisnjena in se ne vidijo detajli, ali pa raztegnjena na en in pol ekrana.
Preprosto stvar zakomplicirali po nepotrebnem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Fsegula62 ::

MrStein je izjavil:

A bi lahko dajal slike na neki bolj normalen hoster?
Tu je slika ali stisnjena in se ne vidijo detajli, ali pa raztegnjena na en in pol ekrana.
Preprosto stvar zakomplicirali po nepotrebnem.

Slika se čist ok vidi, drugače na mas tuki zlovdaj.ga/foto.jpg

Zgodovina sprememb…

Yossarian ::

Na tulifon (Android) sem si naložil aplikacijo Blue Mail, vendar se ne morem povezat. Napišem svoj telemach mail, geslo, nato pa moram napisat še:

- IMAP server (tu se mi izpiše "mail.telemach.net")
- Security (tu se mi izpiše "None")
- Authentication (tu se mi izpiše "PLAIN")
- Port (tu se mi izpiše "143")

Ko kliknem next, pa se mi izpiše "Error: Cannot connect to server (3014)". In tu se mi fse ustavi.

Eh, sem že popravil. Nisem pravilno nekaj vtipkal.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Zeitgeist ::

ti kekci od telemacha niso sposobni niti spremembe paketa normalno sprocesirat....

Spc ::

unsecured mail je samo 110 ali 25.

Port 143 je IMAP.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

EdoK ::

Ponavadi, ko se vežeš na enega operaterja, hitro ugotoviš, da vezava morda ni bila najbolj pametna, ker ugodnost vezave včasih ne odtehta morebitne ponudbe drugega operaterja. V prihodnost ne vidim, bom pa vseeno vprašal: kaj pričakujete jeseni od telemacha, razen višje cene? Kak rumor, insiderski leak...?
««
275 / 361
»»