» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
277 / 361
»»

Spc ::

M.B. je izjavil:

Pa mi ni jasno zakaj en kanal nebi mel signala.

Sej ima signal, ampak majnka:
Video: MPEG-2
Audio: MPEG1 Layer2
Teletext
Ponapisi

Ima samo PMT, drugo pa vse majnka, bom naredil screenshot, da si lažje predstavljate.
 

Spc ::

 

mujek ::

Čudno, da telemach obvešča o posodobitvah. Ponavadi predlagajo izklop le teh.

Spc ::

mujek je izjavil:

Čudno, da telemach obvešča o posodobitvah. Ponavadi predlagajo izklop le teh.

Ja se strinjam.
To niso posodobitve ampak UpDat.
 

EdoK ::

Ima kdo direktno izkušnjo s kvaliteto slike pri telemahu in telekomu?
Ubija me nizek upload na kablu, zato razmišljam o vdsl-ju. Po svoje žalostno, da na zmogljivejšem mediju dobiš precej manj.

misek ::

A administracija pri Telemachu je popolnoma nesposobna? Kolikokrat bom še moral reklamirati računa? In zapravljati čas, da se spet osebno zglasim v poslovalnici in čakam v vrsti :(

MrStein ::

Za reklamacijo je dovolj dopis.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

misek je izjavil:

Kolikokrat bom še moral reklamirati računa?

Jaz sem čakal 1.5 meseca, da so mi dobropis naredili, pač računa niso tako dolgo dobili plačanega dokler niso poslali pravilne položnice.
 

webmaher ::

Ups, zazvoni tulifon in klic iz Telesmeha... dobrotniki, so verjetno čuli, da sem dobil optiko in da odhajam počasi h konkurenci in mi ponujajo neverjetnih 25% popusta za obdobje 6ih mesecev, vkolikor .... vkolikor se veeeeeežeeeeem za 2 leti :))

Ponudba velja samo v juliju in jo na spletni strani ni zaznati :))

fl0w ::

Katero obmocje, ce smem vprasat?
Woop-woop! That's the sound of da police!

Spc ::

Samo 6 mesecev ? naj ti lepo dajo za 2 leti 25% popusta.
8-)
 

webmaher ::

se nič ne mudi mi, tako da počakam do jeseni, ko pričakujem kake novosti dodatne....morda UHD SportKlub in vsaj 10Mb uploada :))

ombre ::

Meni so ponujali 27 € za Silver trojček če prešaltam nazaj iz T-2.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Orias ::

webmaher je izjavil:

....morda UHD SportKlub in vsaj 10Mb uploada :))


Optimist :D:D. Za to vse je potrebno nadgraditi omrežje ampak to na žalost ni zastonj. Že pred leti so obljubljali docsis 3.1 in mine nekaj let, pa še nič od tega.

Spc ::

UHD v MPEG4 @ 15Mbit/s ?
:))
 

webmaher ::

normalno, vedno optimist.... kad tad stiže i 8k ... dont vori bi hepi :))
v pondelk pritisnem na Telekom, da se do konc mesca morm odločit...če me priklopjo v 3 tednih sem njihov... drugače verjetno Telesmeh še 2 leti... pa saj niso tako slabi :))

neooo ::

pojdi na optilo!!! upload bos nel vecji. kako lahko sploj kdo razmislja ali kabel ali optika:8)

KuntaKinte ::

po mojem izbira med telemachovo optiko in telekomom

Spc ::

Je imel še kdo prekinitev od modema do gateway-a danes zjutraj:

5 - 7 minutna prekinitev ob:

4:28 - 4:34
5:25 - 5:32

100% packet loss od modema do gateway-a, modem (192.168.100.1) je bil non stop ping-able.

Po logih zgleda, da se je modem resetiral, zakaj pa mi ni jasno.

 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

XS!D3 ::

Pri meni nič ni videt, da bi se kaj dogajalo čez noč. Gateway je bil ves čas dosegljiv in tudi rtt povprečje ves čas pod 7ms. Nazadnje je bil down včeraj popoldne, ko sem nekaj testiral WAN failover in sem parkrat ugasnil modem.

BorutK-73 ::

Spc je izjavil:

Je imel še kdo prekinitev od modema do gateway-a danes zjutraj:

5 - 7 minutna prekinitev ob:

4:28 - 4:34
5:25 - 5:32

100% packet loss od modema do gateway-a, modem (192.168.100.1) je bil non stop ping-able.

Po logih zgleda, da se je modem resetiral, zakaj pa mi ni jasno.


Mogoče se je modem posodobil?

predi ::

Danes sem dobil pompozno obvestilo od Telemacha, v katerem piše sledeče:

Pred časom ste si paket, del katerega je bila tudi storitev HBO Premium spremenili v paket, ki je več ne vključuje, zato vam sporočamo, da vam bomo DD. M. YYYY paket HBO Premium izklopili. Kljub temu pa smo se odločili, da vam polepšamo letošnje poletje, zato vam bomo še za 2 meseca omogočili brezplačen ogled vaših najljubših vsebin (uporaba storitve je možna ob ustrezni tehnični opreme - digitalni sprejemnik).

(snip)

Ker nisem absolutno ničesar spreminjal že leta, sem poklical k jim, kjer so mi potrdili, da ni bilo nikakršnih sprememb, da plačujem 8,50€ za HBO+Cinemax in da je obvestilo brezpredmetno.

Kaj za vraga se dogaja?

Sumljivo se mi zdi, ker imam že od nekdaj dostop to HBO GO, čeprav naj bi bil to del HBO Premium only. Pač sem sklepal, da je bil takrat, davno tega, ko smo sklenili pogodbo, del deal-a. A so mi pravkar na nek kvazi zvit način skenslali HBO GO (in morda HD različice programov), ker pač zanj drugi plačujejo 11,50€?

KuntaKinte ::

jup,skenslali,sam sem naročil hbo premium v neki akciji pred 3 leti za 3 mesece,delovalo je do zdaj,zgleda je neki nadebudni
novinec zagnal kako skripto,tough luck

Spc ::

predi je izjavil:


Ker nisem absolutno ničesar spreminjal že leta, sem poklical k jim, kjer so mi potrdili, da ni bilo nikakršnih sprememb, da plačujem 8,50€ za HBO+Cinemax in da je obvestilo brezpredmetno.

Meni so tudi hoteli 8,50€ zaračunat posebej za HBO+Cinemax, takoj sem jim poslal e-mail in opozoril, da je HBO+Cinemax že v paketu (pogodbi) in da tega ne bom plačal.
Plačal sem pa navadni znesek, ki je na položnici po pogodbi in ne zneska z tem 8,50€, sedaj mi pišejo češ, da imam dolg ampak tega ne bom plačal, saj nisem nič spreminjal plus tega je v sami pogodbi že to vključeno.

Dobil pa sem takoj nazaj sporočilo, da naj ignoriram ta znesek ker je prišlo do napake in da naj plačam navadno ceno tako kot vsak mesec.
Sedaj pa nevem kdo se tukaj norca dela.
 

Han ::

V Telesmeh računovodstvu so skoraj sami šalabajzerji. Ko sem se pritožil, da so mi zaračunali telefonski klic v lastno omrežje, so potrebovali za reklamacijo skoraj dva tedna, potem so pa še tri mesece pošiljali položnice z dolgom 0,01 eur, ker niso bili sposobni odštet preveč zaračunanega zneska točno na cent. ;((:)) Tega centa jim iz principa nisem hotel plačat, stornirali pa so ga šele po ponovni pritožbi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

predi ::

A ima slučajno še kdo drug HBO+Cinemax paket in lahko dostopa tudi do HBO GO, nima pa HBO Premium?

Daniel ::

BorutK-73 ::

Daniel je izjavil:

http://teleing.com/novice/teleing-vstop...

Počasi Telesmeh kupuje majhne kablaše zaradi Pop davka.

XS!D3 ::

BorutK-73 je izjavil:

Daniel je izjavil:

http://teleing.com/novice/teleing-vstop...

Počasi Telesmeh kupuje majhne kablaše zaradi Pop davka.

Telemach kupuje manjše kablaše že več kot 10 let....

Daniel ::

Pa Teleing ni ravno majhen. Očitno gre počasi vse skupaj k večjim. Že gledam ponudbo Telemacha...

Spc ::

BorutK-73 je izjavil:

Mogoče se je modem posodobil?

Zgleda,da so nekaj z config-om delali, firmware ostaja enak.

XS!D3 je izjavil:

Telemach kupuje manjše kablaše že več kot 10 let....

Na koncu bo samo telemach.
Še T-2 bojo baje kupili, tako se govori.
Seveda so to samo govorice in ni nič 100%.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

seminal ::

A se da kako v moj telemach ko imaš zgodovino klicev naredit da ti zadnje tri številke prikaže? Pri mobilnih se je to dalo tukaj pa nikjer ne najdem te opcije?
LP

Orias ::

XS!D3 je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Daniel je izjavil:

http://teleing.com/novice/teleing-vstop...

Počasi Telesmeh kupuje majhne kablaše zaradi Pop davka.

Telemach kupuje manjše kablaše že več kot 10 let....


... da ustavijo konkurenco. Naj ta Telemach začne vlagati v omrežje, da bo sposobno prebaviti več kot 6 Mbitov uploada, da o kakem IPv6 in HD programih bolje da ne sanjam. Še v Bosni in Srbiji imajo več uploada. Pač ne moremo pomagati če je politika poslovanja Telemacha takšna.

andy2k13 ::

Poletje je tle, nove D3GO aplikacije se vedno ni.

Izpostaviti velja, da uporabniki storitev D3GO v veliki večini uporabljajo preko mobilnih telefonov in tablic, kjer aplikacija še naprej deluje nemoteno, sicer pa pri Telemachu to poletje načrtujemo lansiranje nove različice storitve D3GO, ki jo bodo naši uporabniki lahko brezskrbno in nemoteno uporabljali v vseh brskalnikih.

BorutK-73 ::

Do konca poletja je še 2 meseca.

Sade ::

Orias je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Daniel je izjavil:

http://teleing.com/novice/teleing-vstop...

Počasi Telesmeh kupuje majhne kablaše zaradi Pop davka.

Telemach kupuje manjše kablaše že več kot 10 let....


... da ustavijo konkurenco. Naj ta Telemach začne vlagati v omrežje, da bo sposobno prebaviti več kot 6 Mbitov uploada, da o kakem IPv6 in HD programih bolje da ne sanjam. Še v Bosni in Srbiji imajo več uploada. Pač ne moremo pomagati če je politika poslovanja Telemacha takšna.


O kakih HD programih se ti to sanja, mogoč lahka pokukaš k drugim ponudnikom , ki ti majo še nižji bitrate....???? Samo sanjaš lahka trenutno žal še o UHD.... Pa ko se primerjaš s telemachom v bosni dobr, da ne zahtevaš še cca 15 manj HD programov , kot jih majo v BIH....

Itaq se pa dela velik na optiki, kot je blo že povedan marsikdaj, pa ko primerjas telemach-e iz exYU , majo pa zato na optiki, ki je v bosni nimajo , max UL 30 Mb/s, medtem ko maš v slo max 220 Mb/s max UL na optiki....

Telemachova optika itaq rules , tole je paket 150/150 , na njihovem CAliX-ovem WI-Fi-ju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

techfreak :) ::

Manjsi kablasi (zal) niso bili ravno konkurenca, prej monopol (vsaj kar se tice kabla) na tistem podrocju, ki so ga pokrivali, ponudba je pa pri vseh bila slabsa kot pri Telemachu.

Proti xDSL ponudbi Telemach se vseeno ponuja vec, ce odmislimo da vsiljujejo trojcke.

Daniel ::

Če bi kupil še T2 bi postal operater s pomembno tržno močjo? Bi potem lahko tudi na tem omrežju koristili storitve vseh večjih operaterjev?

6151 ::

Upam da ne, t2 je kar nekaj nivojev visje po kvaliteti storitev.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Spc ::

andy2k13 je izjavil:

veliki večini uporabljajo preko mobilnih telefonov in tablic, kjer aplikacija še naprej deluje nemoteno

To ni res, saj ne deluje zadeva na jailbrake-anih napravah.
Samo lažejo se.
 

PARTyZAN ::

Torej trdiš, da ima velika večina uporabnikov rootane/jailbreakanae mobilne naprave?

Ti se lažeš.

MrStein ::

Podtikaš mu trditev katere ni iztekel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Fsegula62 ::

So besede potrebne?

FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

BorutK-73 ::

Mogoče je problem z njihovim hardvareom, poškodovan kabel, slab ojačevalec ali spliter...
NE preostane ti drugega da jim stalno težiš.

jusv ::

Kar pošlji jim tale print-screen skupaj s svojimi podatki. Bodo verjetno uspeli razvozlati kaj je narobe...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Fsegula62 ::

Saj imajo Tri leta ze "odpravljajo" tezavo. Evo med tem ko sem sladko spal



Še slika zadnjih 24H

FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fsegula62 ()

Spc ::

Kaj se dogaja z telemachom in tujino ?
nVIDIA driver mi downloada z 120KB/s kar je hudo počasi, driver pa zasede 433MB.
8-O

Še komu zelo počasi deluje tujina ?
 

Han ::

V Celju tanka z 1,6 - 3,6 MB/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

psychoshorty ::

Pipa z 20,6 MB/s. Rotovz / optika.

XS!D3 ::

Spc je izjavil:

Kaj se dogaja z telemachom in tujino ?
nVIDIA driver mi downloada z 120KB/s kar je hudo počasi, driver pa zasede 433MB.
8-O

Še komu zelo počasi deluje tujina ?


Sem probal za foro en random driver potegnit iz njihove strani in prenaša konstantno 12-13MB/s. Je pa vrjetno odvisno tudi kater strežnik izbereš. To je bilo iz UK. "Tujina" je zelo širok pojem in faktorjev, ki lahko vplivajo na hitrost prenos, en kup niti ne nujno povezanih s tvojim ISPjem.
««
277 / 361
»»