» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
274 / 361
»»

MarkoMan ::

Oj,

Mi lahko kdo pove, če je res pri telemachu odpovedni rok za televizijo 1 mesec?

In Telemachov fant na šalterju je rekel, da je 3 mesece konkurenčne klavzule, da ne morem vzeti tv-ja nikjer drugje. Je to res?

Hvala, lp
vsak zacetek in zacetnik je tezek

andy2k13 ::

MarkoMan je izjavil:

Oj,

Mi lahko kdo pove, če je res pri telemachu odpovedni rok za televizijo 1 mesec?

In Telemachov fant na šalterju je rekel, da je 3 mesece konkurenčne klavzule, da ne morem vzeti tv-ja nikjer drugje. Je to res?

Hvala, lp


Zgleda pejstal napacne splosne pogoje. Predvidevam, da so tile se vedno v veljavi.

11.3.
Naročnik lahko kadarkoli odstopi od naročniške pogodbe s podajo pisne izjave in
odpovednim rokom v trajanju enega (1) meseca od dneva podaje odpovedi pogodbe
oziroma, v primeru sklenitve pogodbe za določeno minimalno obdobje veljavnosti, po
poteku roka vezave veljavnosti naročniškega razmerja. Ne glede na odpoved naročniške
pogodbe je naročnik dolžan v celoti poravnati svoje obveznosti do izvajalca nastale do
dneva prenehanja veljavnosti pogodbe in odklopa naročnika iz izvajalčevega omrežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

MrStein ::

MarkoMan je izjavil:


In Telemachov fant na šalterju je rekel, da je 3 mesece konkurenčne klavzule, da ne morem vzeti tv-ja nikjer drugje.

Ja, pa na OMV ne smeš en mesec tankat.
Mislim kdo si take stvari zmišljuje?

Lahko kupiš karkoli češ, kadarkoli češ. Edino če bi na istem kablu kaj bilo, potem bi imel Telemach kako besedo zraven.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sade ::

MarkoMan je izjavil:


In Telemachov fant na šalterju je rekel, da je 3 mesece konkurenčne klavzule, da ne morem vzeti tv-ja nikjer drugje. Je to res?


Dej nam povej, če ti je tako bedarijo povedu kdo slučajno na Telemachu, v kar sicer močno dvomim, al so tako prjavl pri pooblaščenem prodajalcu????


Lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

PARTyZAN ::

Kadarkoli lahko naročniško razmerje skleneš s komurkoli. Lahko jih imaš več na enkrat, če ti paše. Pa pazi na odpovedni rok, ko bodo prejeli tvojo pošto kjer odpoveduješ razmerje te bodo odklopili natanko po enem mesecu oz. rajši še kak teden kasneje.

spyker123 ::

Morda kdo ve, če se da zmeniti, da bi lahko imel več televizorjev na digitalni shemi? sedaj je omejeno na tri televizije, kar se mi zdi izjemno malo, saj imamo dandanes že v vsaki spalnici tv..v konkretnem primeru bi rabil še za vsaj dve tv zraven, vse skupaj 5..se da s kakimi razdelilci signala to urediti ali kako? to mi je res glupo, plačuješ malodane 60 evrov, ne moreš pa gledati na več kot 3 televizorjih..

MrStein ::

Za denar vse...
Dodatne kartice so verjetno v ceniku. Kabel pa tudi treba potegniti oziroma razdeliti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

s1m0n ::

Ne vem, če ti dajo več kot 3 kartice :)
Ko sem nazadnje bil je bilo to maksimum za več, četrto je nova naročnina...

andy2k13 ::

Res je, ce hoces vec kot 3, placujes se eno narocnino (verjetno zgolj za TV paket).

Mas pa na voljo zadeve, kot so http://smartwi.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

dc10 ::

Brez dodatne naročnine ne bo šlo, razen če imam kakšnega "strica" na telesmehu... Jaz sem rešil s tem sistemom, sicer verzija 2, sedaj je najnovejši verzija 3.

Spc ::

spyker123 je izjavil:

Morda kdo ve, če se da zmeniti, da bi lahko imel več televizorjev na digitalni shemi?

Tisti, ki smo bili na Trieri, smo v osnovi dobili 3 kartice tako, da so nam ostale 3. kartice.
Za nove pakete pa je samo 1 se mi zdi, nisem pa prepričan.
 

CoreySteel ::

Po tistem, ko prejšnji teden dva dni niso delal Skype/Discord, Twitter, 24kur in še kaj, mi od takrat naprej zdaj zlo zlo slabo odpira linke. Kdaj mi kar piše "Connecting...", ko odprem nov tab in se nič ne zgodi. Čez 30 sekund spet vse odpira normalno.

Komaj čakam, da se jih losam čez par mesecev ;((
Twitter: @CoreySteel_

Fsegula62 ::

Ima kdo težave danes z UL?

Silck ::



Običajna žalost
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

Fsegula62 ::

Pa dobro, kaj je zaj z temu UL -_-

Vanquish ::

meni dela normalno:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

Fsegula62 ::

Ftth, ti kabli se ne "strosijo" skozi leta, tako kot bakreni, ki koruzirajo. Se dobro, da jo tudi jaz kmalu do čakam.

misek ::

A Telemach mobilna omogoča kakšno spletno pošiljanje SMS?

Dejv ::

Nikjer še ni objavljena ta akcija, danes sklenil naročnino za trojček gold extra, cena pa reči piši 36€ na dve leti vezave (prej 54,4€). Tole pa je huda pocenitev, me zanima kaj bodo naredili ostali operaterji.

Fsegula62 ::

Vse naj tukaj bolj zanima VIŠJI UL na kablu, kot pa cena -_-, ja in vidim da je spet signal zelo padel in pričakujem spet izpad čez kako uro.

grašek ::

Dejv je izjavil:

Nikjer še ni objavljena ta akcija, danes sklenil naročnino za trojček gold extra, cena pa reči piši 36€ na dve leti vezave (prej 54,4€). Tole pa je huda pocenitev, me zanima kaj bodo naredili ostali operaterji.

Pri nam so isto naredli (mislim da 39€ če se ne motim).

andy2k13 ::

Mal presenetljivo je tole ce popust res traja dve leti.

Sta vidva nova ali obstojeca narocnika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

andy2k13 ::

Fsegula62 je izjavil:

Vse naj tukaj bolj zanima VIŠJI UL na kablu, kot pa cena -_-, ja in vidim da je spet signal zelo padel in pričakujem spet izpad čez kako uro.



Tvoj power level in SNR je blizu spodnje mejne vrednosti. Ni cudno, da mas tolk problemov.

Ko se bo zuni ogrel na 30+ bo jakost se nekolk padla in pricakuj totaln izpad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

Fsegula62 ::

andy2k13 je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

Vse naj tukaj bolj zanima VIŠJI UL na kablu, kot pa cena -_-, ja in vidim da je spet signal zelo padel in pričakujem spet izpad čez kako uro.



Tvoj power level in SNR je blizu spodnje mejne vrednosti. Ni cudno, da mas tolk problemov.

Ko se bo zuni ogrel na 30+ bo jakost se nekolk padla in pricakuj totaln izpad.


Ko bi ti vedel, jaz se z tem borim že 3 LETA vsaki mesec, nekaj časa smo plačevali polovično, sedaj pa še tega ne moremo več, nam je po teleofnu rekla gospa z reklamacij naj ne plačamo, ker ve za težave, naslednji mesec pa dobili opomin,... moje težave so od prvega dne, 4mb vdsl od telekoma, je pa se slabse

Downstream Power: -15dbmV - +15dbmV
Upstream Power: 37dbmV - 55dbmV
Signal Noise Ratio: >30dB

Tole je optimalno če ima še kdo težave doma

Zgodovina sprememb…

seminal ::

Akcija za 36 oz 39€ za paket kje se to da videt?? BI jaz tudi šel menjat

Dejv ::

seminal je izjavil:

Akcija za 36 oz 39€ za paket kje se to da videt?? BI jaz tudi šel menjat

direkt pri njih se oglasi, ker jst sm danes šel trojčka sklenit in mi je rekla gospod ta paket mamo ravno v akciji po 36€, pa jst pravim kako nikjer ni še oglasa blo, je rekla sigurno in na pogodbi tak piše. neka nenadna odločitev zgleda :) super stvar :)

Sade ::

ombre ::

Piše, da kao velja za nove naročnike. A obstoječim pa bodo nadgradili Silver na Gold Extra al kako, ob podpisu vezave?
OmbreMan - Galaxy of knowledge

hojnikb ::

Fsegula62 je izjavil:

andy2k13 je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

Vse naj tukaj bolj zanima VIŠJI UL na kablu, kot pa cena -_-, ja in vidim da je spet signal zelo padel in pričakujem spet izpad čez kako uro.



Tvoj power level in SNR je blizu spodnje mejne vrednosti. Ni cudno, da mas tolk problemov.

Ko se bo zuni ogrel na 30+ bo jakost se nekolk padla in pricakuj totaln izpad.


Ko bi ti vedel, jaz se z tem borim že 3 LETA vsaki mesec, nekaj časa smo plačevali polovično, sedaj pa še tega ne moremo več, nam je po teleofnu rekla gospa z reklamacij naj ne plačamo, ker ve za težave, naslednji mesec pa dobili opomin,... moje težave so od prvega dne, 4mb vdsl od telekoma, je pa se slabse

Downstream Power: -15dbmV - +15dbmV
Upstream Power: 37dbmV - 55dbmV
Signal Noise Ratio: >30dB

Tole je optimalno če ima še kdo težave doma

nič, bo treba menjat komplet kablovje od omare do modema. Drgač se boš pač še 2 leti pizdu, kako je, haska pa nebo
#brezpodpisa

Sade ::

hojnikb je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

andy2k13 je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

Vse naj tukaj bolj zanima VIŠJI UL na kablu, kot pa cena -_-, ja in vidim da je spet signal zelo padel in pričakujem spet izpad čez kako uro.



Tvoj power level in SNR je blizu spodnje mejne vrednosti. Ni cudno, da mas tolk problemov.

Ko se bo zuni ogrel na 30+ bo jakost se nekolk padla in pricakuj totaln izpad.


Ko bi ti vedel, jaz se z tem borim že 3 LETA vsaki mesec, nekaj časa smo plačevali polovično, sedaj pa še tega ne moremo več, nam je po teleofnu rekla gospa z reklamacij naj ne plačamo, ker ve za težave, naslednji mesec pa dobili opomin,... moje težave so od prvega dne, 4mb vdsl od telekoma, je pa se slabse

Downstream Power: -15dbmV - +15dbmV
Upstream Power: 37dbmV - 55dbmV
Signal Noise Ratio: >30dB

Tole je optimalno če ima še kdo težave doma

nič, bo treba menjat komplet kablovje od omare do modema. Drgač se boš pač še 2 leti pizdu, kako je, haska pa nebo


Kabl od omarce do razdelilca v stanovanju ni skor nikol problematičen ( v več kot 99 % ) je ok, prej bojo problem ojačevalci.... Al pa notranja napeljava oz.splitter , če je kdo kaj sam doma čaru...

Fsegula62 ::

Sade je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

andy2k13 je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

Vse naj tukaj bolj zanima VIŠJI UL na kablu, kot pa cena -_-, ja in vidim da je spet signal zelo padel in pričakujem spet izpad čez kako uro.



Tvoj power level in SNR je blizu spodnje mejne vrednosti. Ni cudno, da mas tolk problemov.

Ko se bo zuni ogrel na 30+ bo jakost se nekolk padla in pricakuj totaln izpad.


Ko bi ti vedel, jaz se z tem borim že 3 LETA vsaki mesec, nekaj časa smo plačevali polovično, sedaj pa še tega ne moremo več, nam je po teleofnu rekla gospa z reklamacij naj ne plačamo, ker ve za težave, naslednji mesec pa dobili opomin,... moje težave so od prvega dne, 4mb vdsl od telekoma, je pa se slabse

Downstream Power: -15dbmV - +15dbmV
Upstream Power: 37dbmV - 55dbmV
Signal Noise Ratio: >30dB

Tole je optimalno če ima še kdo težave doma

nič, bo treba menjat komplet kablovje od omare do modema. Drgač se boš pač še 2 leti pizdu, kako je, haska pa nebo


Kabl od omarce do razdelilca v stanovanju ni skor nikol problematičen ( v več kot 99 % ) je ok, prej bojo problem ojačevalci.... Al pa notranja napeljava oz.splitter , če je kdo kaj sam doma čaru...

Splitter je nov, kabel pa tudi direktno iz omarice pri hiši, skozi okno do modema 8m

andy2k13 ::

Verjetno je problem od tvoj hise naprej. Od hise do Telesmehovga razdelilca oz tapa in naprej do opticnega noda. Z vmesnimi ojacevalci vred.

Po eni strani mas morda celo sreco, ker ste verjetno na kaki prioritetni listi za prehod na opticno omrezje, ker verjetno vam ne bodo na novo koaxa vlekl 2017.

Fsegula62 ::

andy2k13 je izjavil:

Verjetno je problem od tvoj hise naprej. Od hise do Telesmehovga razdelilca oz tapa in naprej do opticnega noda. Z vmesnimi ojacevalci vred.

Po eni strani mas morda celo sreco, ker ste verjetno na kaki prioritetni listi za prehod na opticno omrezje, ker verjetno vam ne bodo na novo koaxa vlekl 2017.

Bodo ja junija

spyker123 ::

ombre je izjavil:

Piše, da kao velja za nove naročnike. A obstoječim pa bodo nadgradili Silver na Gold Extra al kako, ob podpisu vezave?


obstoječi naročniki bodo pa dobili prst v rit...kar se mi zdi rahlo čudno, taki popust, da bi trajal dve leti? tu ni logike, vsaj z finančnega stališča ne..potem se mi splača prekiniti pogodbo in jo skleniti pod drugim imenom...

BorutK-73 ::

ombre je izjavil:

Piše, da kao velja za nove naročnike. A obstoječim pa bodo nadgradili Silver na Gold Extra al kako, ob podpisu vezave?


Za koga velja akcija:
Akcija velja za nove naročnike na koaksialnem ali optičnem priključku
(odjemnem mestu) Telemacha. Pojem »novi naročniki« za potrebe teh
Posebnih pogojev pomeni naročnike na kabelskem ali optičnem priključku
(odjemno mesto), za katere je omogočeno sklepanje paketov GOLD
TROJKA EXTRA, ki še nikoli niso bili priključeni na fiksne storitve Telemach,
in naročnike, ki so na obstoječem kabelskem oz. optičnem priključku
naročniško pogodbo s Telemachom prekinili pred več kot tremi meseci.
Akcija NE velja za naročnike na območjih OŠO ter na tehnologijah
Lastovka, ADSL, Total in D3i ter na optičnih povezavah družbe Telekom
Slovenije d.

Zgodovina sprememb…

krepki ::

A mogoče kdo ve kakšne so cene in hitrosti če vzameš telemach na telekomovi optiki.
Včasih so bile hitrosti nižje in manj programov,kako pa je sedaj najdem samo tole.

http://telemach.si/paketi/paketi-v-kabe...

strom_15 ::

krepki je izjavil:

A mogoče kdo ve kakšne so cene in hitrosti če vzameš telemach na telekomovi optiki.
Včasih so bile hitrosti nižje in manj programov,kako pa je sedaj najdem samo tole.

http://telemach.si/paketi/paketi-v-kabe...


Enaka kakor na coax kablu, le hitrost je simetrična enak download (ki je enak coax) in upload (na optiki je mnogo višji).

Sade ::

strom_15 je izjavil:

krepki je izjavil:

A mogoče kdo ve kakšne so cene in hitrosti če vzameš telemach na telekomovi optiki.
Včasih so bile hitrosti nižje in manj programov,kako pa je sedaj najdem samo tole.

http://telemach.si/Binary/1699/Programs...


Enaka kakor na coax kablu, le hitrost je simetrična enak download (ki je enak coax) in upload (na optiki je mnogo višji).


Sigurno ni enaka hitrost kot na Telemach optiki, ker je zdej skor vso novo optično zgrajeno omrežje telekomovo GPON ( in še telekom ne da svojim uporabnikom več UL-a kot 40) tko da skor sigurno pri telekomu ni paketov 150/150 in pa 220/220, pa tut programska shema pri njih je druga , ker tam ni DVB-C in analoga, ampak je iptv z drugačno shemo ( osiromašeno), treba je gledat shemi D3i :

http://telemach.si/paketi/paketi-izven-...

Lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

Sade ::

tule je programska shema D3i

http://telemach.si/Binary/1699/Programs...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

...:TOMI:... ::

Ni res,da je 40 M max na telekom optiki. Trenutno je max 300 M.

http://www.telekom.si/operaterji/bro/BR...
Tomi

Sade ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ni res,da je 40 M max na telekom optiki. Trenutno je max 300 M.

http://www.telekom.si/operaterji/bro/BR...


Morš v linku , ki ga daš prebrat tut opombo !!!!!


OPOMBA: Vključitev in zakup paketov višjih od FTTH do 100/100 Mbit/s je možno zagotavljati za
omejeno število končnih uporabnikov in na geografsko omejenih območjih.

...:TOMI:... ::

Seveda, zaradi omejitve GPON tehnologije. Vendar možnost je. Tako da si ti zavajal, ko si rekel, da je 40 max. Ni, trenutno je 300 max.
Tomi

Sade ::

ja sej sem napisu, da na GPON-u halo!!!!!!!!

Ti zavajaš sploh nisem napisu, da je 40 max, ampak , da telekom svojim uporabnikom ponuja max 40 UL-a na GPONU!!!!!!!!!!!

Sej nima Telemach ločene ponudbe ( GPON al pa P2p) paketov na telekom optik. Še sam telekom ponuja pakete modri samo do 40UL-a ( tut kjer je na voljo optika p2p), kar je sramota!!

Drgač pa itak pretiravajo z omejevanjem paketov na 40 UL-a, edin , če majo na telekomu faktor 1:64, kot je blo neki za slisat, in ne 1:32 kot jih ma Telemach!

...:TOMI:... ::

Telekom ima 1:32 in 1:16.

Poleg tega je telekom nudil 1G/1G preko FTTH, tako da govorit, da je max 40 je spet nekaj za lase privlečeno.
Tomi

Sade ::

...:TOMI:... je izjavil:

Telekom ima 1:32 in 1:16.

Poleg tega je telekom nudil 1G/1G preko FTTH, tako da govorit, da je max 40 je spet nekaj za lase privlečeno.



Pa halo a bereš sploh Pogovarjamo se o GPON optiki,na GPON-u ponujajo max 40 UL-a na telekokmu v svojih paketih( kar sem tut napisu) , lahka , da so kdaj v preteklosti več ( lahka daš link) , nikol pa niso 1G dal UL-ja na GPON-u!!!!

Sicer je pa sramota , če ma 1:32 in 1:16 , da ponuja na modrih do 40 UL-a še večja!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

...:TOMI:... ::

Poglej si stare cenike.

Oni ne ločujejo med GPON in P2P, ker jim je vseeno. Ni pa vseeno ostalim ponudnikom, ker so na bitnem toku zaradi GPONa. Poleg tega je zmogljivost GPONa cca. 2G/1G, tako, da brez težav parim uporabnikom nudijo 1G/1G na GPONu.
Tomi

Sade ::

...:TOMI:... je izjavil:

Poglej si stare cenike.

Oni ne ločujejo med GPON in P2P, ker jim je vseeno. Ni pa vseeno ostalim ponudnikom, ker so na bitnem toku zaradi GPONa. Poleg tega je zmogljivost GPONa cca. 2G/1G, tako, da brez težav parim uporabnikom nudijo 1G/1G na GPONu.


Tole je zdej moj zadnji post tuki o telekom-u, ker je tole telemach topic....


Lej ne zavajat , kaj lahka nudijo, sej sem napisu, da je sramota, da ne ponudijo več, itak bi lahk več , telemach ma pakete do 220/220 trenutno ...

Sam če bi pa ponujal 1G UL-a na GPONU( razn pol , če bojo nadgradil v NG-PON2, je pa itak sky is the limit... almost....), maš ti limit za UL 1244 Mbps , pa boš ponuju pakete do 1G UL-a ( pri DL ti lažje delaš velik oversubscribing od skupnih 2488 Mbps ) medtem ko se ti pa UL zlo hitr zabije (pa tut pri 1:16)...


Zdej pa res dost o telekomu....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

Fsegula62 ::

Evo ga, ko te imajo za neumnega:

Sreda zvečer jih prijazno opozoriš, da je nivo signala tik nad zadnjo mejo:



Danes pa:


...:TOMI:... ::

Čim prej prijavi napako in nato reklamiraj račun. Upoštevaj sledeč kodeks.

http://www.akos-rs.si/files/Koncni_upor...
Tomi

MrStein ::

A Telemach pravi, da ta kodeks "velja"?
Ker še nisem videl, da bi ga kje omenjali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
274 / 361
»»