» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
267 / 361
»»

andy2k13 ::

Orias je izjavil:

webmaher je izjavil:

delajo na gigabitni optiki, zato malo potrpljenja prosim :)
Telesmeh nikoli ne razočara :))


Sem slišal, da bo prihodnji mesec pri vseh paketih podvojen upload :D:D.


Don't even joke about things like that.

webmaher ::

sanja svinja kokuruz a kokuruza nema :))
verjetno bodo tudi vsi SportKlubi v UHD ločljivosti kenede :))
sam letnica še ni znana :))

alexz ::

ma kakšen UHD če še niti v HD niso vsi kanali :

tv 1000
diva
axn
axn spin
cbs reality
cbs drama
viasat explore
tlc
e!
disney
disney xd
cartoon
boomerang
mtv adria
scifi
nick jr
comedy central extra

gremo lepo po vrsti :D

Spc ::

To misliš na HD kanale v 2mbit/s
:))
 

jusv ::

webmaher je izjavil:

sanja svinja kokuruz a kokuruza nema :))
verjetno bodo tudi vsi SportKlubi v UHD ločljivosti kenede :))
sam letnica še ni znana :))


Če bodo kateri, bodo prvi kanali v UHD od sportkluba.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Sade ::

alexz je izjavil:

ma kakšen UHD če še niti v HD niso vsi kanali :

tv 1000
diva
axn
axn spin
cbs reality
cbs drama
viasat explore
tlc
e!
disney
disney xd
cartoon
boomerang
mtv adria
scifi
nick jr
comedy central extra

gremo lepo po vrsti :D


Ja tole se boš mogu pa obrnat kr na tv hiše prvo, ker od vseh tule napisanih na tvojem seznamu so HD verzije za slovenski trg na voljo samo cca 3.....

Bojo prej na vrsti verjetno AMC HD ( sbs ga ma v shemi ze od decembra) , Discovery ID Xtra HD ( sbs mislim, da ga ma že od septembra).....

mumbo ::

AMC HD je že v slovenskem total tv, žal pa ni slovenskih podanpisov ampam samo hrvaški in srbski.

webmaher ::

to je pa zato, ker merikanci bolj zaupajo Srbu, slovenčki smo pa boljkone le za številke in seveda redno plačevanje položnic, ki so verjetno malce višje kot tiste v EX YU :))
@alexz čisto lep realističen spisek si naredil..jaz bi dodal še ORF 1, ZDF in ARD... pa jebenim SKjem naj dajo celih 25Mb/s da bomo imeli občutek kot da je že Ultra HD :))

Spc ::

webmaher je izjavil:

naj dajo celih 25Mb/s da bomo imeli občutek kot da je že Ultra HD :))

Športni HD uplinki so MPEG-4 po 60Mbit/s 4:2:2 10bpc z Dolby-E 8.0 prostorskim zvokom.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

neooo ::

orf 1 in 2 še bosta sploh obstajala v prihodnosti glede nato da Avstrijci želijo da je viden le v Avstriji.

Sade ::

webmaher je izjavil:


@alexz čisto lep realističen spisek si naredil..jaz bi dodal še ORF 1, ZDF in ARD... pa jebenim SKjem naj dajo celih 25Mb/s da bomo imeli občutek kot da je že Ultra HD :))


Še enkrat!!kok ti naj Telemach ponudi HD verzije iz spiska, če večina teh sploh ni na voljo za slovenski trg še... in to ti je pol realističen spisek....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

ombre ::

Zadnjič sem šel na Telemach center da odpovem razširjeno shemo in reveži tam tega ne morejo narediti zaradi "ker je prišla nova programska oprema, ne moremo dodajati ali spreminjati dodatnih storitev." Mislim... Če bi bili kolikor tolikor resna firma, bi lahko imeli vzporeden sistem ob prehodu, ne pa da ti povejo da pridi čez en teden... Na računu pa tko lepo napišejo da so dodali dodatne programe in tako opravičujejo podražitev zaradi pop tvja... Ja itak. Zato pa najbrž tudi ne deluje moj telemach... U glavnem šlamparija.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

M.B. ::

Deluje komu nemški RTL brez problema? Zadnje čase in tudi trenutno praktično vedno zvečer ko se da na RTL šteka. Cuka sliko ko, da je slabo zakodirano/odkodirano drugi programi pa delajo OK. Restart settop boxa včasih pomaga včasih pa ne. Pa nevem zakaj en kanal glih nebi delal.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

webmaher ::

trenutno je pri meni že vsaj 5 minut OK... je pa kanal trenutno odkodiran tako kot še vsaj 90% ostalih...

BorutK-73 ::

Kako to misliš odkodiran? Nemški RTL 1 je na voljo že v začetni shemi.

Zgodovina sprememb…

webmaher ::

očitno imajo težave s kodiranjem že dalj časa...

Spc ::

M.B. je izjavil:

Deluje komu nemški RTL brez problema? Zadnje čase in tudi trenutno praktično vedno zvečer ko se da na RTL šteka. Cuka sliko ko, da je slabo zakodirano/odkodirano drugi programi pa delajo OK. Restart settop boxa včasih pomaga včasih pa ne. Pa nevem zakaj en kanal glih nebi delal.

Meni deluje brez problema, je pa kodiran v Conax+PowerVu.
 

berlusconi ::

Podražitev za 2,5 € vseh fiksnih storitev. Pred tem 1 €. Kako so si oni to zamislili? Iz paketa za 32,5 € bomo zdaj prišli na 36€. Kakšna kurčeva politika pa je to...

andy2k13 ::

berlusconi je izjavil:

Podražitev za 2,5 EUR vseh fiksnih storitev. Pred tem 1 EUR. Kako so si oni to zamislili? Iz paketa za 32,5 EUR bomo zdaj prišli na 36EUR. Kakšna kurčeva politika pa je to...


...ciganska.

TBH za tole pro plus podrazitev je kriva izkljucno nasa predraga vlada in nadzorni organi, ki se ne zganejo. Tle gre za ocitno izkoriscanje polozaja na trgu s strani pro plusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

techfreak :) ::

To izkoriscanje (ce sploh gre za to) je bolj v relaciji pro plus - ponudniki TV storitev, kot pa med pro plus in uporabniki/gledalci. Ponudniki so sicer prostovoljno podpisali pogodbo glede doplacila za njihove TV kanale, podrazitve so pa tudi prostovojno dejanje teh ponudnikov.;)

Dejstvo je, da so ponudniki profitirali pri odklopu pro plus kanalov iz DVB-T oddajanja, prav tako bi lahko vsaj eden izmed vecjih (npr. Telemach ali Telekom) odklonil sodelovanje, in bi pro plus bil primoran spremeniti pogoje, ali pa se ukvarjati z nezadovojnimi uporabniki (verjamem, da se pro plus ne bi odpovedal 1/3 gledalcev, ker bi jim precej znizalo dohodek s strani oglasevalcev).

EdoK ::

berlusconi je izjavil:

Podražitev za 2,5 € vseh fiksnih storitev. Pred tem 1 €. Kako so si oni to zamislili? Iz paketa za 32,5 € bomo zdaj prišli na 36€. Kakšna kurčeva politika pa je to...


Zgodba z podražitvami za letos še ni zaključena (baje). Fantje, antene v luft, pa smo zmahali!

Malcolm_Y ::

Kaj je zdaj z moj.telemach.si, že 15 dni ne dela.

EdoK ::

Ko mine prehodno obdobje ko lahko odstopiš od pogodbe, bo delalo.

Malcolm_Y ::

:) !

webmaher ::

stran bo v 8k UHD resoluciji...japončki nimajo za burek :))

Spc ::

Ravnokar spet enako, celoten izpad DOCSIS-a po celotnem Mariboru.
Telemach deluje hudo slabo zadnji teden, im potem še hočejo da POOP TVju prisilno plačujemo.
:))

To lahko samo sanjajo.

10GbE Core Switch (213.161.2.81)
Last seen: March 15, 12:09.07
Error: 100% Packet Loss
 

MrStein ::

Ovce bodo lepo plačale.
Zakaj ponudniki ne bi kasirali?

Ajde, koliko vas je reklo ponudniku "tega pa ne bom plačeval" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Malcolm_Y ::

Mr. Stein, začetni paket je skoraj obvezen, razen za tiste, ki nimajo TV.

Bom pa v zameno za podražitev tega odpovedal osnovnega, takoj se moj.telemach.si vrne.

Spc ::

Sem posnel današnjo oddajo:

 

andy2k13 ::

Psi lajajo, karavana gre dalje.

M.B. ::

Zanimivo da RTL vsem dela, potem je zgleda problem v Settop boxu. Mogoče mi ga končno menjajo, da bom lahko vse kanale za katere plačujem gledal + PickBox.

@Spc: Kak to misliš da je DOCSIS dol pado? Ni blo kabelske (slike)? Ker internet je vsak pri meni na Studencih cel dan delal brez težav.

Val 202 ma kar nekaj oddaj celo na spletu. Kje pa vas čevelj žuli?.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Spc ::

Padel je samo DOCSIS.
Na telemachu so mi povedali, da je celoten maribor odrezan, so pa zadevo uredili v 49 minutah.

 

berlusconi ::

Cigani res. Dejstvo pa je, da se vse cene vseh ponudnikov iste, neglede na neke "obljube" 1 leto pol ipd... Nimamo izbire niti. Ali imamo izbiro? Kaj izbrati?

mailer ::

Jaz grem konec meseca na Telemach in znižam paket za 15€ zdaj plačujemo okoli 60 za trojček.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

MrStein ::

andy2k13 je izjavil:

Psi lajajo

Misliš "ovce blejejo" kajne?

Ceno določa trg. Trg ste vi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andy2k13 ::

MrStein je izjavil:

andy2k13 je izjavil:

Psi lajajo

Misliš "ovce blejejo" kajne?

Ceno določa trg. Trg ste vi.


Na zalost to kar mamo mi na tem podrocju ni trg. Moja izbira je zgolj Telemach ali nic.

Spc ::

MrStein je izjavil:

Ovce bodo lepo plačale.
Zakaj ponudniki ne bi kasirali?

Ajde, koliko vas je reklo ponudniku "tega pa ne bom plačeval" ?

Jaz sem jim lepo povedal, da tega ne bom plačal, pa če se na glavo postavijo.
Lahko mi naredijo samo novo pogodbo po kateri bom plačeval enako ali majn, več kot plačujem sedaj ne bom plačal.
Tega pravila se bom 100% držal.

Če pa jim ni kaj prav pa lahko spizdijo iz moje hiše z vsemi kabli vret, in če ulica ne bo več imela telemacha ni moj problem.
Seveda pa se lahko dogovorimo za najemanje prostorov 1000EUR na mesec + ogrevanje prostora, da lahko kabl položijo skozi mojo hišo.

Če se lahko ponudniki skivno pogovarjajo o nekih skritih pogodbah in to prevalijo na uporabnike, bom jaz tudi skrivne stroške prevalil na ponudnike.

Sosedje se že tudi pizdijo, da ne bodo tega plačali in so že rekli, da če bodo morali menjati ponudnika bodo vse kable vrgli ven iz njihovih hiš.

Sosedje in jaz smo že zahtevali novo pogodbo, ker stara pogodba ni več legalna, ampak do danes še nisem dobil nove pogodbe, čeprav so mi napisali, da jo dobim.
Zahteval pa sem jo takoj, 1.3.2017.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

MrStein ::

No , super, ena ne-ovca. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

Spet, popolni izpad DOCSIS-a v mariboru.
:|
 

DarwiN ::

Spc je izjavil:

Spet, popolni izpad DOCSIS-a v mariboru.
:|

Pri meni že tretji teden zapored.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Spc ::

Evo spet izpad DOCSIS-a...


8-O
 

Han ::

Moj Telesmeh je še vedno nedostopen...

"V Telesmehu želimo svojim naročnikom zagotoviti edinstveno uporabniško izkušnjo, zato neprestano prenavljamo in nadgrajujemo svoje omrežje, ki zato le redkokdaj deluje brezhibno..." :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

delfinus ::

Ena izmed odlicno nastudiranih potez Telemacha. So pravi mojstri v skrivanju informacij. Verjetno bo tako do 31.03., da se nam cim bolj otezi odjavljanje storitev in prestavljanje med paketi.

DarwiN ::

Ali je teoretično (in praktično) možno brez stroškov prekiniti naročniško razmerje in sklenit na novo kot nov naročnik z novimi paketi (hitrejši internet) in prve 3 mesece samo 1EUR?

Od objave obvestila o spremembah (1. marca 2017) do njihove uveljavitve, imajo obstoječi naročniki-potrošniki Telemachovih fiksnih storitev, v skladu z določili 2. odst. 129. člena ZEKom-1 pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

alexz ::

te ugodnosti ne boš mogel koristiti

Novi naročnik: naročnik na kabelskem priključku (odjemno mesto), ki še nikoli ni bil priključen na storitve Telemach, in naročnik, ki je na obstoječem kabelskem priključku naročniško pogodbo s Telemachom prekinil pred več kot tremi meseci.


http://telemach.si/Binary/1679/SPP-Fiks...

Spc ::

Sem že več kot 17 ur brez interneta.
Ni DOCSIS signala in nekje majnkajo PIDi v DVB-Cju, recimo HBO HD nima PIDov.
 

Han ::

Spc, tvoj link v podpisu ne deluje...

starboi ::

DarwiN je izjavil:

Ali je teoretično (in praktično) možno brez stroškov prekiniti naročniško razmerje in sklenit na novo kot nov naročnik z novimi paketi (hitrejši internet) in prve 3 mesece samo 1EUR?

Od objave obvestila o spremembah (1. marca 2017) do njihove uveljavitve, imajo obstoječi naročniki-potrošniki Telemachovih fiksnih storitev, v skladu z določili 2. odst. 129. člena ZEKom-1 pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo.


Se pravi če prav razumem poudarjeno ti zakonsko ne morejo "vsiliti" 30 dnevnega odpovednega roka, če zaradi teh pogojev hočeš prekiniti pogodbo ? Ker mi je tudi pogodba pretekla prejšnje leto, kar so mi že potrdili na telemachu. Hvala za info. Lp

Spc ::

Han je izjavil:

Spc, tvoj link v podpisu ne deluje...

https://tinyurl.com/lr8hydo

Sem popravil.
:))
 

webmaher ::

:)) @spc ti nis normalen, lohk bi nama Ditka kako službo zrihtala jaz bi bil pa tvoj šef :))
V glavnem tu na Gorenjskem zadeva deluje OK...posledica zgodovinskega dejstva, da je to delo nekoga, ki je obvladal zadeve... Telesmeh pa je pač kupil in skoraj 17 let staro omrežje je še vedno OK... logično bi bilo, da se ga počasi nadgradi z optiko ampak predno bomo mi prišli na vrsto bomo prej gledal Zimske OI iz Planice v UHD 8k trodimenzionalno brez očal :))
««
267 / 361
»»