» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
266 / 361
»»

EdoK ::

Ja, prišel je trenutek, ko bo treba reči bobu bob in izpeljati dano zaobljubo. Dve mobilni telemahovi številki sta v postopku prenosa na Bob, ne vem pa še kaj narediti z internetom in TV. Ali preklopim na paket silver in požrem cmok v grlu ali TV ukinem in vzamem 4G internet. Druge alternative nimam. Ima kdo izkušnje z mobilnim internetom, dela to primerljivo s fiksnim? Kaj pa sat TV? Verjetno med free programi ni nič uporabnega. Kakšna alternativa za gledanje vsaj nekaj slovensko podaslovljenih programov, kak SK?

webmaher ::

že 2 dni od mojega klica pa zvoka na Eurosport 2 HD še vedno ni.... že večkrat sem jim predlagal, da bi lahko dali izbiro vsaj še srbski, hrvatski, italijanski...
Dejte še drug mal jamrat a morm vedno jaz... verjetno sem najbolj priljubljen ne :))
Predlagal sem tudi kak SK v Ultra HD pa še kak filmsko-serijski zraven pol pa pozabm na ta dva ojra in pol :))
Nemški Eurosport 1 in 2 noben operater sploh ne sme vrteti zaradi avtorskih...T 2 to počne že ves čas ilegalno :)
Včeraj so drugače imeli hude težave zato tudi vsi problemi z izginjajočimi kanali in hudo počasnim internetom...
Telesmeh res nikoli ne razočara :))

Han ::

Včeraj je štekal zvok med Usodnim vinom. >:D:P

Kanal A se že nekaj dni zatika - med Housom slika na trenutke zmrzne in preskoči naprej... ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Anney ::

Važno, da je oglaševanje dobro in ne šteka. Naši imajo telesmeh na hiši, žal ni drugega ponudnika in je res žalostno. Ni meseca ko nebi kaj štekalo in seveda jih moram potem klicati jaz.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

hojnikb ::

Včeraj je štekal zvok med Usodnim vinom. >:D:P

Sj to je dobra stvar. Nerabiš poslušat tega obupa :)
#brezpodpisa

misek ::

Anney je izjavil:

Naši imajo telesmeh na hiši, žal ni drugega ponudnika in je res žalostno. Ni meseca ko nebi kaj štekalo
Ampak to ne velja za vse - meni že več kot leto vse deluje tako kot mora. Zadovoljen. Cena je sicer področje zase ampak vsi nimamo izbire vseh operaterjev (imam na voljo samo coax ali parico).

Anney ::

Tudi naši doma, zato pa vztrajajo, menda spomladi pride optika v naselje in preden bo kabel do bajte bodo prklopljeni. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

techfreak :) ::

BorutK-73 je izjavil:

Vsi ki uporabljate D3GO na FF, ne posodabljite na v52.
http://telemach.si/a16349/Pomoc/Novosti...
Kako si lahko nekdo sploh upa uporabniku reci, da naj izklopijo avtomatsko posodabljanje brskalnika?:O

Pripravili so celo PDF z navodili kako to storiti, ter dodali povezave do (kmalu) zasterele verzije brskalnika.

mujek ::

Tudi meni se to zdi zelo idiotsko.
Lahko jih je sram. Naj raje posodobijo ta zmazek od D3GO, ne pa iskat bližnic.

Spc ::

BorutK-73 je izjavil:

Vsi ki uporabljate D3GO na FF, ne posodabljite na v52.
http://telemach.si/a16349/Pomoc/Novosti...

To sem dobil na e-mail danes (glede firefox-a), o podražitvi pa še danes nisem dobil niti enega obvestila na e-mail.
Zgleda da je to, da uporabnik ostane na starem ranljivem software-u bolj pomembno kot pa podražitev zaradi POPTV.
:))

D3GO pa je itak nateg.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Han ::

Na 64 bitnih brskalnikih že deluje?

mtosev ::

nikoli probal d3go. a je sranje?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Spc ::

mtosev je izjavil:

nikoli probal d3go. a je sranje?

Veliko.
Na telefonih sploh ne dela, na firefoxu tudi ne.
 

Han ::

Na FF dela, a le na 32-bitnem.

Yossarian ::

Spc je izjavil:

mtosev je izjavil:

nikoli probal d3go. a je sranje?

Veliko.
Na telefonih sploh ne dela, na firefoxu tudi ne.


Meni na tablicah in telefonih dela brez problema, na prenosniku pa mi že nekaj mesecev ne dela več. Preden se mi zažene določen program, mi vedno hoče namestiti vtičnik, ki pa ga že imam nameščenega. Ne vem, kaj je tu narobe.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Tilen ::

Tudi meni na telefonu normalno deluje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Malcolm_Y ::

Meni se je to dogajalo in sem hitro in prijazno dobil support:

Pozdravljeni,
svetujemo vam da v Firefoxu sledite temu postopku:
1. Kliknite gumb menija in izberite Dodatki. Odpre se Upravitelj dodatkov.
2. Na zavihku Upravitelja dodatkov izberite pano Vtičniki.
3. Izberite vtičnik na seznamu in nato v spustnem seznamu izberite Vedno omogoči v spustnem meniju.
4. Zaprite brskalnik in ga ponovno odprite in preizkusite delovanje.


Ampak na FF ni pomagalo. Mi pa deluje na IE, Chrome pa je tako že dolgo onemogočil vse to.

/moj.telemach.si še vedno ne dela. To pa bo očitno nadgradnja in pol. Sam upam, da ne bo isti kot prej./

Romancek1 ::

Yossarian je izjavil:

Spc je izjavil:

mtosev je izjavil:

nikoli probal d3go. a je sranje?

Veliko.
Na telefonih sploh ne dela, na firefoxu tudi ne.


Meni na tablicah in telefonih dela brez problema, na prenosniku pa mi že nekaj mesecev ne dela več. Preden se mi zažene določen program, mi vedno hoče namestiti vtičnik, ki pa ga že imam nameščenega. Ne vem, kaj je tu narobe.



Ko sem jaz imel take težave, sem izklopil antivirusni program Avast, pa mi je potem delovalo na IE. Sedaj mi tega ni potrebno več početi in mi dela normalno na IE-11.

RockyS ::

Ampak kdo komplicira s tem? Telemach, zunanji izvajalec ali lastniki programov ?
Če na youtube vse laufa brez vtičnikov, zakaj tukaj ne? Na nobenih straneh si nisem rabil namestit dodatnih vtičnikov,samo na rtv in d3go. Zakaj pri bogu???

Pa ni taka zadeva zrela za IP? Da ti svetujejo da ostaneš na starejši verziji, kjer tvegaš z raznimi varnostnimi luknjami? Koga lahko tožiš, če ti zaradi buga v starejši verziji pridejo do računalnika? Telemach?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

PARTyZAN ::

Obskurne vtičnike uporabljajo zaradi DRM. Se pa strinjam, da je to kar predlagajo oni nesprejemljivo. Njihova naloga je, da poskrbijo da reč teče na vseh sodobnih brskanlnikih, svetovanje uporabnikom, da ostanejo na ranljivih starih verzijah je pa absurdno.

hojnikb ::

nemorejo nardit en desktop app ?
#brezpodpisa

webmaher ::

vse kar znajo pri Telesmehu je štetje cekinčkov..sam da je profit, je besh ostalo :))

stara mama ::

BorutK-73 je izjavil:

MrStein je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

dejanslo je izjavil:

Pa se ne bi dalo izpodbijati te vezave tv+net podobno, kot se je to nekako zgodilo z ISDN+ADSL? Ne poznam podrobnosti.

Rahlo dvomim. Tam kjer imajo optiko, kolikor vem lahko vzameš internet brez televizije (od 8/8 za 20,5EUR dalje). Na coaxu je pa tehnično nemogoče, da ti priklopijo internet brez televizije vsaj dokler je v ponudbi analogna TV. Šenkat ti je vrjetno niso dolžni. Čim vzameš zraven še TV, se ti pa itak po mojem bolj splača izkoristit paketno ponudbo.

Zakaj ne? Kabel "privarijo" na "modem" in fertik.
To gre za "politiko" oziroma "poslovne odločitve".

Zato ker lahko vsak ki nima dveh levih rok kabel preščipne in da vmes spliter.

ps
To velja za coax, ne za optiko.

Joj ste pametni vsi skupaj....
Pri nas je telemach že zdavnaj skinil vse analogne programe.
Ni njihove škatle, ni televizije -> ni tehničnih omejitev, so samo politične...
Ekologija™ in Trajnost™

RockyS ::

PARTyZAN je izjavil:

Obskurne vtičnike uporabljajo zaradi DRM. Se pa strinjam, da je to kar predlagajo oni nesprejemljivo. Njihova naloga je, da poskrbijo da reč teče na vseh sodobnih brskanlnikih, svetovanje uporabnikom, da ostanejo na ranljivih starih verzijah je pa absurdno.



To mi je jasno, ampak čemu, če tega nimaš ne na youtube, ne na netflixu...

Seveda govorim o vsebinah, ki so tudi plačljive, tako kot d3go.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

XS!D3 ::

Spc je izjavil:

mtosev je izjavil:

nikoli probal d3go. a je sranje?

Veliko.
Na telefonih sploh ne dela, na firefoxu tudi ne.


Kater telefon?
Na Androidu in iOS načeloma ni problemov, če nimaš jailbreaka/roota. Do sedaj še nisem imel problemov na mobilnih napravah. Še največji problem je ta ViewRight vtičnik za web, pa še to mi je do sedaj delalo v Firefoxu.

Spc ::

Stestiral sem na dveh iPhone-ih.

Na mojem ne deluje ker je "kao" jailbreak-an.
Na drugem pa tudi ne deluje, čeprav je gor najnovejši iOS še vedno napiše, da je jailbreak-an, kar pa ni res.

Na Windowsih javi nek čuden error, verjetno zato ker uporabjam antivirus ?!
 

techfreak :) ::

Najmanj dela bi imeli ce bi naredili Chrome/Firefox based app z dovolj staro verzijo brskalnika, zbundlali ta NPAPI plugin, ter omejili dostop do omrezja na *.telemach.si, oz. karkoli pac potrebuje stran za delovanje.

Netflix in ostali uporabljajo Encrypted Media Extensions, ki spada pod HTML5, in omogoca predvajanje DRM vsebin, vendar bi telemach za kaj taksnega moral spremeniti sifriranje/streamanje videov, v kar pa se verjetno ne bodo spuscali.

M.B. ::

Netflix in Youtube/Google Play movies uporabljata Widevine vtičnik za DRM, ki je privzeto že vključen v Chrome.

Vprašanje kak dolgo bo NPAPI še sploh obstajal. Firefox 52 ga je nehal podpirat. Chrome v Linuxu ga že nekaj cajta ne podpira. Potem pride verjetno še Chrome Windows pa mogoče še IE. Pol pa nebomo mogli več D3Go gledat pa se podpisovat na e-javni upravi.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

XS!D3 ::

Spc je izjavil:

Stestiral sem na dveh iPhone-ih.

Na mojem ne deluje ker je "kao" jailbreak-an.
Na drugem pa tudi ne deluje, čeprav je gor najnovejši iOS še vedno napiše, da je jailbreak-an, kar pa ni res.

Na Windowsih javi nek čuden error, verjetno zato ker uporabjam antivirus ?!

Čudno. Praktično ne poznam nikogar, ki bi imel na iOS težave s tem. Ko sem imel nazadnje jailbreakan telefon, je obstajal fix na Cydiji, ki je rešil tudi to. Ne vem pa, če je še aktualno. Videl sem edino, da so imeli nekateri težave s kitajskimi Androidi, ki jih je zaznalo kot rootane.

webmaher ::

Iščem rešitve in jamram pri Telesmehu... angleškemu zvoku na Eurosport 2HD, ki 3 dni ni deloval so sedaj dodali še ruski in srbski :)
Jamranje sem želel podaljšati tudi danes pa imajo neznosne tehnične probleme in mi ni uspelo priti do tehnične pomoči... takoj, ko bo to mogoče jim zajamram še za Eurosport 1HD...
Miro jamranje se splača samo ob pravem času pri pravem ponudniku :))

M.B. ::

@EdoK: Mogoče probaj Alternet tv. Gledanje TV preko interneta (pol leta 80€), lahko pa se tudi zakupi za dan/tedn/mesec. Med drugim ima tudi Šport TV, Šport TV 2, Sportklub 1, Eurosport.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Sade ::

M.B. je izjavil:

@EdoK: Mogoče probaj Alternet tv. Gledanje TV preko interneta (pol leta 80€), lahko pa se tudi zakupi za dan/tedn/mesec. Med drugim ima tudi Šport TV, Šport TV 2, Sportklub 1, Eurosport.



Res top ponudba HD programov................... SRAMOTA!!

webmaher ::

neznosne tehnične težave se nadaljujejo in skoraj vse je nekodirano :)

andy2k13 ::

Komu znano kaj hudica Telemach pocne na Vicu? Celo dopoldne ze signal crkuje.

Han ::

TELEkom napeljuje optiko poleg njihovega koaksa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Malcolm_Y ::

Še vedno... že najmanj 10 dni.

imi ::

Včasih se res sprašuješ, kakšen kader dela v tem podjetju...

webmaher ::

zelo sposoben kader, ki vestno izpolnuje vse komande generalštaba iz Beograda :))

Spc ::

Popoln izpad interneta na taboru v Mariboru.
Prvo me je klical sosed, da mu ne deluje internet potem pa je še meni nehal delat.


:))
 

Spc ::

Zgleda, da je kar celoten Maribor brez DOCSIS signala, vsaj tako kaže.
 

Tero ::

Še vedno ne dela :(
Sem klical na tm pa edino kar znajo povedat je da vedo da je večji del maribora brez interneta in da popravljajo. Ne vedo pa kdaj bodo zrihtali.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Vanquish ::

Spc je izjavil:

Popoln izpad interneta na taboru v Mariboru.
Prvo me je klical sosed, da mu ne deluje internet potem pa je še meni nehal delat.
:))


ob 2:30 zjutraj te sosed klice, da nima neta :)?

Spc ::

Vanquish je izjavil:

Spc je izjavil:

Popoln izpad interneta na taboru v Mariboru.
Prvo me je klical sosed, da mu ne deluje internet potem pa je še meni nehal delat.
:))


ob 2:30 zjutraj te sosed klice, da nima neta :)?

Ne, ob 22:00, pa sem mu rekel, da bo verjetno popravljeno, ampak ker še vedno ni, sem pač ob 2:30 objavil tukaj na slo-techu.
 

frudi ::

MB Studenci, tukaj se je izpad začel okrog polnoči in trajal do pred približno 15 minutami (8:50), ko je spet začelo delat.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

EdoK ::

Hja, od Telemacha se niti odklopiti ne moreš ker nič ne dela, poslovalnice pa polne.:)

Spc ::

Še sedaj mi ne deluje internet.
Upstream se ne vzpostavi.

:|
 

chucki ::

Takšen izpad sem imel jaz včeraj na območju Žalca.. Cca 5 ur se upstream ni vzpostavil.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

webmaher ::

delajo na gigabitni optiki, zato malo potrpljenja prosim :)
Telesmeh nikoli ne razočara :))

Spc ::

Končno je začelo delovati, ampak še vedno imam rahli packet loss.
Se pravi:

23:17 - 11:41

12ur, 24minut.
 

Orias ::

webmaher je izjavil:

delajo na gigabitni optiki, zato malo potrpljenja prosim :)
Telesmeh nikoli ne razočara :))


Sem slišal, da bo prihodnji mesec pri vseh paketih podvojen upload :D:D.
««
266 / 361
»»