» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
264 / 361
»»

misek ::

Malcolm_Y je izjavil:

A chat-a na supportu Telemach nima več?

http://chat.telemach.si/

Spc ::

Telemachu nagaja slovenski promet / six.
Slovenskih spletnih strani ne odpre, time-out, medtem ko vsa tujina deluje nemoteno.

:))
 

BorutK-73 ::

So še komu zakodiral programe ki jih plačujete na telemachu? Meni ne dela scifi in pop kino.

Zgodovina sprememb…

webmaher ::

nič novega meni so v času odprtih vrat zakodirali čisto vse kanale, ki so sicer kodirani ... Telesmeh v vsej svoji veličini :))

Spc ::

Meni deajo programi, si pa močno želim, da zakodirajo vse pop tv kanale, ker jih ne gledamo.
 

webmaher ::

mi lahko poveš katero kartico imaš, ker za mojo ni in ne bo šoferjev za W10 in bom 1X nabavil novo... dokler ne podražijo me prav malo briga koliko plačajo Brankecu :))

Spc ::

webmaher je izjavil:

mi lahko poveš katero kartico imaš, ker za mojo ni in ne bo šoferjev za W10 in bom 1X nabavil novo... dokler ne podražijo me prav malo briga koliko plačajo Brankecu :))


https://www.amazon.de/TechniSat-CableSt...

Stestirano Deluje na:
Windows xp: x86 | x64
Windows Server 2003: x86 | x64
Windows Vista: x86 | x64
Windows Server 2008: x86 | x64
Windows 7: x86 | x64
Windows Server 2008 R2: x64
Windows 8/8.1: x86 | x64
Windows Server 2012/2012 R2: x64
Windows 10: x86 | x64
Windows Server 2016: x64

*Za Windows Server 2008 R2 / 2012 / 2012 R2 rabiš BDA driver, ker ni intergriran.
*Server 2016 ima intergriran BDA driver.

Žal pa tega več ne delajo, probaj poiskat ebay.de.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

KraitPay ::

Je kdo pri Telemach koritu? Zanima me, če je že možno plačilo položnic preko E-računa? Ko sem nazadnje spraševal, je bil možen samo za mobilne storitve, ne pa za fiksne (lahko da tudi obratno). Po telefonu težijo da bi se prestavil, pa bi res šel iz Boba, količno podatkov in ostalega ostane isto, tudi cena, samo bi imel na eni položnici vse, pa še preko E-računa bi ga plačal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraitPay ()

smacker ::

Da se vse storitve (mobilne + stacionarne) na eno položnico, e-račun v obliki da ga dobiš na mail kot pdf in ne po klasični pošti je tud možen, nisem pa preverjal če je možno tudi e-račun direktno v spletno banko prejemat. Pa saj zneska pa zadnjih treh številk v sklicu ni problem popravit vsak mesec :D

KraitPay ::

Na njihovi strani piše tako:

Uporabniki mobilnih storitev se na E-račun lahko naročite na dva načina:

Na Telemachovom spletnem portalu Moj Telemach izberite Računi in "Uredi" pod rubriko Nastvitve E-računa. Ob prvem obisku portala boste morali vnesti številko vašega zadnjega prejetega mesečnega računa in sklic. V naslednjem koraku se vam bo odprla možnost naročila E-računa.
Obiščite eno od Telemachovih prodajnih mest in izpolnite obrazec za naročilo na E-račun.


Zakaj tega ne morem? Imam fiksne storitve, zato verjetno ne. Zakaj potem vsi pravijo da se lahko da na položnico oboje. Najprej naj zrihtajo fiksne storitve.

avokado ::

Kako pa je s kabli pri Telemachovi optiki. Optični kabel do modema, od tu pa coax do televizorjev in ethernet do routerja?

strom_15 ::

avokado je izjavil:

Kako pa je s kabli pri Telemachovi optiki. Optični kabel do modema, od tu pa coax do televizorjev in ethernet do routerja?


Tako je

smacker ::

@KraitPay: raje se v poslovalnici oglasi, boš hitreje rešil ;) Jaz prejemam račun za fix. + 2x mobilne (oboje dodal naknadno, ena je celo prenešena iz TušMobila) na isti položnici preko maila, torej se da. Za direkt e-račun v spletno banko nisem preverjal, ampak pomoje ne bi smel bit problem.
@avokado: do TV boxov gresta coax in UTP - za spored, časovni zamik, snemalnik itd. rabiš UTP.

avokado ::

Ok. Hvala

NooB ::

E-račun no go pri Telemachu.
LP, JAZ

KraitPay ::

Ma vem, pa stalno mi govorijo da je možno, pa ne morem vklopiti. Ljudje sploh ne vedo o čem sprašujem. Res je da različne firme različno označujejo te račune.
Govora je o računu, ki pride v spletno banko, kjer, če želim, ga samo potrdim. Lahko si pogledam tudi priloge itd. Tukaj ni govora o pdf računu na mail, ali trajniku.

Gre se za to, ker me kličejo tile posiljeni agenti od telemacha, če bi si prestavil mobitel k njim. Pa sem jim povedal, da ko bodo zrihtal E-račun in ko bo ceneje od konkurence.
Bob in Telemach imasta isti paket, tako da čisto nič ne prišparam in sem mu komaj dopovedal.

Sade ::

avokado je izjavil:

Kako pa je s kabli pri Telemachovi optiki. Optični kabel do modema, od tu pa coax do televizorjev in ethernet do routerja?



Če hočeš met ogled nazaj še rabiš ethernet do tv( oz. njihovga boxa)!!!!

Prkloplen v Celju na optiko Gold Trojko Extra 150/150

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

Sade ::

avokado je izjavil:

Kako pa je s kabli pri Telemachovi optiki. Optični kabel do modema, od tu pa coax do televizorjev in ethernet do routerja?


Pa še glede routerja, vprašanje za kaj vse ga rabiš.... Če si na njihovi GPON optiki ( ne OŠO itd.), dobiš zdej itaq verjetno CALIX-a 854G , in tole je test narejen na Wi-
Fi-ju 5 GHz na njihovem routerju paket 150/150 ( na Wi-Fi-ju 172.20/156.03)

http://www.speedtest.net/my-result/a/25...

+ tega je tut pokritost stanovanja odlična v najbolj oddaljenem delu za 2 zidovoma , še zmeri odličen signal in to 5GHz ( veliko boljše od prejšnjih docsis cisco/ubee), na prejšnjih dveh je bil čist na meji na istem mestu....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

BorutK-73 ::

Ima kdo priklopljen na stb še internet (lan kabel)?
Stb je Cisco PDS2100, telemach.

smacker ::

Jap, LAN kabel na stb-ju ti omogoča časovni zamik, snemalnik,... Moraš pa met te storitve naročene.

harvey ::

Nova programska shema s 23.01.2017 analogna TV - PDF/LJ.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Spc ::

harvey je izjavil:

Nova programska shema s 23.01.2017 analogna TV - PDF/LJ.

Sedaj bo POPTV na prvem mestu ?
:))
 

jusv ::

Jap. Saj RTV do sedaj tudi nisi nekaj preveč gledal, da bi upravičil No1.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

harvey ::

jusv je izjavil:

Jap. Saj RTV do sedaj tudi nisi nekaj preveč gledal, da bi upravičil No1.

To je nacionalna shema ;-) in mora biti No.1 ne glede na gledanost.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Saintek ::

Pozdrav, zanima me ali ob naročilu telemach trojčka (priključek že ima telemach TV) dobiš modem ob podpisu pogodbe, recimo v enem od njihovih centrov (MB mercator- recimo) in če ti internet takoj vklopijo (prideš domov priklopiš modem in dela net), telefonija pa se doda, ko se uredi prenos številke ?

harvey ::

Pozdrav, zanima me ali ob naročilu telemach trojčka (priključek že ima telemach TV) dobiš modem ob podpisu pogodbe, recimo v enem od njihovih centrov (MB mercator- recimo) in če ti internet takoj vklopijo (prideš domov priklopiš modem in dela net), telefonija pa se doda, ko se uredi prenos številke ?

Pride monter in ti aktivira storitve - MAC naslov registrira in opravi nastavitev ustreznega profila. Ne moreš sam prevzeti modema in priklopiti.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Saintek ::

Hvala lepa

springfield ::

Je uspelo komu to Ubee skatlo spravit v bridge mode? Da se izklopi wifi in router del. Na spletu zaenkrat še nisem našel nič pametnega, kako to naredit.

Orias ::

Ne. Firmware nima nikjer na voljo te funkcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()

springfield ::

Ah, monter mi je zatrdil, da se da. Očitno rečejo vse, da se hitro rešijo stranke.

Orias ::

Jih pa pokliči, pa naj ti uredijo :D

springfield ::

Bom raje ponudnika menjal :) so mi najprej trdili, da mi bojo optiko priklopli (ki jo je gradil telekom), priklopli so mi pa kabelsko. Ko sem še povprašat zakaj, so se mi na veliko začeli opravičevat, da je prišlo do pomote in da pri njih ne morem met optike. Nimam časa za take fore.

Pegart ::

Doma imamo Cisco EPC3928S modem, ampak dela res porazno. Sam od sebe prekinja (zadnje čase tudi več kot 10x na dan), Bittorrent programi ga zlomijo hitro, naključno prekinja ethernet povezavo. Klicali smo jih že trikrat in vsakič so nekaj obljubljali (nazadnje celo, da bodo posodobili firmware, pa sem bil načrtno pozoren na verzijo pred in po in je itak ostala ista ;(( ), nič se pa ne spremeni.

Skratka, zdaj jih bom poklical in zahteval, da se zrihta v najkrajšem možnem času, če ne se bomo prek AKOSa pogovarjali. In me zanima, kaj se najbolj splača, da bo karseda stabilna povezava? Kakšne so sploh možnosti?
    1. Menjava modema z drugo fizično napravo, ampak isti model?
    2. Drug model?
    3. Menjava modema samo za modem, ki bi se priključil na naš router in ne bi bil več 2-in-1 modem/router, kot je zdaj?
    4. Kaj drugega?

Han ::

3. Navaden modem brez WiFi + lasten router. Če ti zadošča 300-600 Mbps WiFi, se odlično obnese npr. Asus RT-N18, če rabiš AC in dual-band WiFi, npr. RT-AC68U.

4. Poleg tega naj stestirajo povezavo od/do centrale...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

KuntaKinte ::

enih dvakrat ga resetiraj,meni je to pomagalo,še vsakič,ko so posodabljali fw mi je trokiral

Pegart ::

@Han
Hvala za odgovor! Imajo pa zasedene delavce na terenu. Šele v po sredi se bo (mogoče) nekdo prislikal na dom z novim modemom.

@KuntaKinte
Ah, je bil resetiran in rebootan že neštetokrat. Nič bolje.

strom_15 ::

Orias ::

Jupi :D. Bi že skor mogli ponudit PiP :D

harvey ::

strom_15 je izjavil:

Novi programi:

http://telemach.si/a16233/Pomoc/Novosti...

Najbolj je vreden TV5 Monde :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

wragetz ::

Ti novi programi mi delujejo samo kot povod za (proplusovo) podražitev, ki bo sledila.

2f4u ::

Eno vprašanje; imam 2 stanovanja; v obeh telemahov signal. V enem imam lokacija Celje vse routerj in opremo "HW".
Potem imam službeno stanovanje, Domžale. Samo kabel in SLO1 in SLO2; pa še nekaj odkodiranih signalov.

Sedaj pa... ali lahko samo PRENESEM HW in bo delalo v novem stanovanju?

Spc ::

wragetz je izjavil:

Ti novi programi mi delujejo samo kot povod za (proplusovo) podražitev, ki bo sledila.

Točno tako, in teh novih programov sploh ne rabim, ker imam krožnik in gledam uplinke.

2f4u je izjavil:

Eno vprašanje; imam 2 stanovanja; v obeh telemahov signal. V enem imam lokacija Celje vse routerj in opremo "HW".
Potem imam službeno stanovanje, Domžale. Samo kabel in SLO1 in SLO2; pa še nekaj odkodiranih signalov.

Sedaj pa... ali lahko samo PRENESEM HW in bo delalo v novem stanovanju?

Bo Delovalo ja.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

HD iConcerts:
MPEG-4 4:2:0
5.4Mbit/s 1440x1080 Progressive Scan 25 FPS
MPEG-1Layer2 256kbit/s Stereo

Temu pravi telemach HD, 5mbit/s.
Na youtube-u je lepša slika in več mbit/s.

:))

HD QYOU:
MPEG-4 4:2:0
10.0Mbit/s 1280x720 Progessive Scan 50 FPS
MPEG-1Layer2 192kbit/s Stereo

HD Trace Urban:
MPEG-4 4:2:0
8.0Mbit/s 1920x1080 Progessive Scan 25 FPS
MPEG-1Layer2 192kbit/s Stereo

TV5 Monde:
MPEG-2 4:2:0
3.3Mbit/s 720x576 Progessive Scan 25 FPS
MPEG-1Layer2 192kbit/s Stereo
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

delfinus ::

Spc lahko prosim sporocis frekvence teh kanalov? Tnx. lp, d.

Sade ::

TRACE URBAN HD 202 MHZ (QAM256)

Iconcerts HD in QYOU HD 626 MHz (QAM256)

TV5 514 MHz (QAM64)

webmaher ::

HD iConcerts: 626MHz QAM 256
MPEG-4 4:2:0
5.4Mbit/s 1440x1080 Progressive Scan 25 FPS
MPEG-1Layer2 256kbit/s Stereo

HD QYOU: 626MHz QAM 256
MPEG-4 4:2:0
10.0Mbit/s 1280x720 Progessive Scan 50 FPS
MPEG-1Layer2 192kbit/s Stereo

HD Trace Urban: 202MHz QAM 256
MPEG-4 4:2:0
8.0Mbit/s 1920x1080 Progessive Scan 25 FPS
MPEG-1Layer2 192kbit/s Stereo

TV5 Monde: 514MHz QAM 64
MPEG-2 4:2:0
3.3Mbit/s 720x576 Progessive Scan 25 FPS
MPEG-1Layer2 192kbit/s Stereo

smacker ::

Je**š tako, če je edini pametn program (iConcerts) samo v HD paketu :'(

EdoK ::

HD bi že zdavnaj moral biti standard, ne izjema.
A še komu, mesec dni po promocijskem obdobju, še dela HBO in Cinemax? Meni še vedno na stb-ju, na kartici pa ne. Mogoče ker sem jim napisal da ob podražitvi grem pa-pa?:)

Spc ::

smacker je izjavil:

Je**š tako, če je edini pametn program (iConcerts) samo v HD paketu :'(

Pa še to samo 5mbit/s.

:))
 

BorutK-73 ::

EdoK je izjavil:

HD bi že zdavnaj moral biti standard, ne izjema.
A še komu, mesec dni po promocijskem obdobju, še dela HBO in Cinemax? Meni še vedno na stb-ju, na kartici pa ne. Mogoče ker sem jim napisal da ob podražitvi grem pa-pa?:)

Meni so kljub temu da je trajalo 3 dni da so mi sploh aktivirali akcijo ugasnili 15.1.

Zgodovina sprememb…

««
264 / 361
»»