» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
263 / 361
»»

MrStein ::

Zakaj preprosto, če lahko komplicirano? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

Spc je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Bom zgleda tudi sam moral klicat na 080. Včeraj mi je na FB rekla da je pri aktivaciji prišlo do težav in bodo porihtali.

Ja sej dosti težav je z tem, zato bi bilo super, če bi enostavno dali vse te programe FTA, brez da kdo kaj aktivira.

Tako ne bi bilo nobenih težav pa še vsi bi lahko to gledali.

Mislim da je bilo tako prejšno leto(ali 2) vse odklenjeno brez jebanja z aktivacijo in s tem navala na help desk.

Han ::

Na Gold Trojka Extra lahko vklopiš le Cinemaxx ter HBO 1 in 2.

SIMATIC ::

Telemach dela slabo že cel dan. Mb rotovž.

Spajky ::

Crknila Tujina ali SLO YT guglov proxy (KP)?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mujek ::

Jaz tudi imam težave.
Vse skupaj deluje čudno. Recimo 1/2 slik na strani naloži (iz istega strežnika), ostalo pa ne. Ali pa stran noče naložit, pa refreshaš pa gre.
Niti nevem kako kaj poskusim diagnosticirat (ali je težava pri meni, ali ni?). Kakšna ideja?

KuntaKinte ::

še vedno ne deluje optimalno

meho7 ::

Se komu glitcha HBO HD?

obsorsky ::

V Zasavju že cel dan internet on/off. Odkar so 14.11. nadgradili centralo in povišali hitrosti so stalno neki problemi ... da ne omenjam, da tudi pod razno ne dosegam niti blizu oglaševanih hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: obsorsky ()

Spc ::

meho7 je izjavil:

Se komu glitcha HBO HD?

Ja, na 4K TVju imam packet loss, na PCju pa ne.
 

Spc ::

meho7 je izjavil:

Se komu glitcha HBO HD?

Sedaj se je tudi začelo na PCju :))
Packet loss vsake tolko časa.
 

BorutK-73 ::

Pri meni dela hbo hd b.p. Je pa 1080i signal.

Spc ::

BorutK-73 je izjavil:

Pri meni dela hbo hd b.p. Je pa 1080i signal.

Jaz izgublam paketke na:

DVB-C | 610 MHz | 6875 | 256
ID: HD HBO (AC3,eng)

MPEG-4 4:2:0, 1080p25, 8.5Mbit/s | AC-3 5.1 384kbit/s


218 Discontinuities.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

Zgodi se to:


Na 4k televiziji in na PCju.
Zanimivo pa je to, da napaka nastane samo v sliki (MPEG-4) PID: 1101 , Audio PID: 1103 (AC-3) ne naredi nobenih napak.

 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Dajarra ::

Prosiim pomoč:

S Telemachom imam same pi*****...
2 meseca sem potreboval, da so mi menjali modem/router, ker je bil nestabilen. Sedaj so mi dali Tecnicolor Cisco EPC3928.

Stvar je v tem, da pri samem modemu/routerju je hitrost 50/60 mbps (paket je 150, je to potem ok hitrost?), ko pa grem 3-4 metre stran pa se hitrost zniža na 5mbps, včasih pa ga povsem izmuči in še tega ne doseže.

Sprašujem se:
1. Dati nekje vmes Wlan ojačevalnik omrežja
2. Težiti Telemachu, da router ni ok?
3. Si kupiti svoj router, ter posledično zahtevati samo modem od Telemacha?
4. Iti na drugega ponudnika? V našem naselju optike ni, telemach je pred kratkim polagal nove zemeljske kable, lahko sploh razmišljam o Telekomu?

Hvala za pomoč.

Spc ::

Sej to je normalna hitrost preko WiFi-a, uporabi gigabitni switch in ethernet kable pa bo šlo več kot 500Mbit/s skozi.
 

Dajarra ::

Največja težava je, da v sobi ki je stran 3 metre povsem zgubim signal.

MrStein ::

Je vmes mogoče betonski zid z železno mrežo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

Zakaj ne rečeš da ti dajo samo modem in nabaviš svoj router?

MrStein ::

Ker bi prej rad preveril, ali bo to pomagalo ali ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Dajarra je izjavil:

3. Si kupiti svoj router, ter posledično zahtevati samo modem od Telemacha?
To! Cisco modem/routerji imajo zanič WiFi...

Dajarra ::

Ja, pač. Sprašujem, kaj je najboljša opcija.
Pa pred kratkim so mi menjali ta modem/router, že tako sem jih to komaj dobil, ne vem kako bo spet z nadaljno menjavo.

Ali je bolje kupiti kar ojačevalec?

romex ::

Jaz sem preprosto poslal zahtevo, da telemach njihov modem/router skonfigurirajo v bridge mode, nato pa ves promet preko trunk porta vozim na svoj router in od tam naprej filtriram vse ostalo.

setup:

innbox (bridge mode+static IP) - linksys ea4500 - tplink TL-SG108.

LAN leti kot treba, linksys router pri vseh napravah povezanih še nekaj časa nebo počepnil kakor se je to dogajalo pri inboxu.

Works perfect.

Dajarra ::

Zveni super, samo če lahko v malo bolj laičnem jeziku napišeš, prosim :)
Nisem nek stručko na tem področju.

Hvala

romex ::

Najprej kupiš router kateri ti ustreza, potem pošlješ zahtevo telemachu, da vklopijo bridge mode, pri tem moraš obvezno poslat mac naslov tvojega novega routerja katerega si kupil (ne sprašuj zakaj, retardirano pač).

Nato bo telemachov router spustil ves promet čez port 1 na katerega priklopiš svoj router in vse naprej konfiguriraš in nastavljaš tam (port forwarding, firewall...).

Pri njihovem modemu izklopiš wifi ter spremeniš IP iz 192.168.1.1 na recimo 192.168.2.1, da boš lahko normalno dostopal do svojega. Pri svojem routerju enostavno nastaviš avtomatski DHCP ter vse naprave priklapljaš na svoj router. Jaz imam pač na ta router povezan še en switch, ker imam vse na LANu, tebi verjetno ne bo potreben.. če imaš pa več kot 4 naprave na kablu potem priklopiš še switch katerega ni potrebno nič konfigurirat, ker bo itak dhcp naredil svoje.


bere se mogoče komplicirano, vendar ni :)

Dajarra ::

Super, hvala!

bom skušal slediti navodilom ;)

Dajarra ::

Kateri router se pa kaj priporoča za neko normalno ceno?
Hvala

BorutK-73 ::

Kaj je za tebe nomalna cena?

MrStein ::

Ugibam da nekje v rangu 50 EUR za "osnovni" model in 100 EUR za "napredno" (torej AC, gigabit, možnost aplikacij in podobno).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

Dajarra je izjavil:

Kateri router se pa kaj priporoča za neko normalno ceno?
Hvala

Najbolje da vprašaš v tej temi:
https://slo-tech.com/forum/t509478/2299

Han ::

Npr. ASUS RT-N18U ali RT-N66U.

Dajarra ::

romex je izjavil:

Najprej kupiš router kateri ti ustreza, potem pošlješ zahtevo telemachu, da vklopijo bridge mode, pri tem moraš obvezno poslat mac naslov tvojega novega routerja katerega si kupil (ne sprašuj zakaj, retardirano pač).

Nato bo telemachov router spustil ves promet čez port 1 na katerega priklopiš svoj router in vse naprej konfiguriraš in nastavljaš tam (port forwarding, firewall...).

Pri njihovem modemu izklopiš wifi ter spremeniš IP iz 192.168.1.1 na recimo 192.168.2.1, da boš lahko normalno dostopal do svojega. Pri svojem routerju enostavno nastaviš avtomatski DHCP ter vse naprave priklapljaš na svoj router. Jaz imam pač na ta router povezan še en switch, ker imam vse na LANu, tebi verjetno ne bo potreben.. če imaš pa več kot 4 naprave na kablu potem priklopiš še switch katerega ni potrebno nič konfigurirat, ker bo itak dhcp naredil svoje.


bere se mogoče komplicirano, vendar ni :)


Ok. Kupil sem ASUS N18-u.
Povezal sem ga z modem/routerjem od Telemacha preko ethernet kabla in namestil zadevo. Laufa super, veliko bolje kot prej. Nisem nič klical Telemacha...
Ali je sploh še kakšna potreba, da ustvarjam bridge?

Hvala

BorutK-73 ::

Če kdo ve:
Kdaj so začeli z digitalno na kabelski, še preden so zakodirali z conax-i? 2008?

Spajky ::

Gugl pravi, da pred 6 leti ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Gapi ::

Se kdo spomni kaj je bilo prej? Mam neki v spominu da HBO si moral met nek posebn sprejenik.
No person is rich enough,to buy back his past.

Han ::

@Dajarra: Če ti vse deluje ok, ni potrebe po spremembi. Asus router zdaj uporabljaš kot stikalo in WiFi dostopno točko, kot podaljšek Ciscota.

BorutK-73 ::

Spajky je izjavil:

Gugl pravi, da pred 6 leti ...

Hvala. Sem razmišljal koliko je star moj tv ker sem ga kupil kakšno leto pred tem in je že imel slot za conax, pa ni bil high end takrat.:P

Zgodovina sprememb…

EdoK ::

Amazon mi spet pravi:
No sellers are currently delivering this item to Serbia!
JMPM!

Kibby ::

LP!

Mogoče sem spregledal, ali obstaja mogoče kje seznam dostopnosti optike pri Telemachu?

Hvala & LP!

romex ::

Dajarra je izjavil:

romex je izjavil:

Najprej kupiš router kateri ti ustreza, potem pošlješ zahtevo telemachu, da vklopijo bridge mode, pri tem moraš obvezno poslat mac naslov tvojega novega routerja katerega si kupil (ne sprašuj zakaj, retardirano pač).

Nato bo telemachov router spustil ves promet čez port 1 na katerega priklopiš svoj router in vse naprej konfiguriraš in nastavljaš tam (port forwarding, firewall...).

Pri njihovem modemu izklopiš wifi ter spremeniš IP iz 192.168.1.1 na recimo 192.168.2.1, da boš lahko normalno dostopal do svojega. Pri svojem routerju enostavno nastaviš avtomatski DHCP ter vse naprave priklapljaš na svoj router. Jaz imam pač na ta router povezan še en switch, ker imam vse na LANu, tebi verjetno ne bo potreben.. če imaš pa več kot 4 naprave na kablu potem priklopiš še switch katerega ni potrebno nič konfigurirat, ker bo itak dhcp naredil svoje.


bere se mogoče komplicirano, vendar ni :)


Ok. Kupil sem ASUS N18-u.
Povezal sem ga z modem/routerjem od Telemacha preko ethernet kabla in namestil zadevo. Laufa super, veliko bolje kot prej. Nisem nič klical Telemacha...
Ali je sploh še kakšna potreba, da ustvarjam bridge?

Hvala



Kul ruterček, mislim da neboš imel težav, tole bi moralo sfolgati celo familijo pa še kakšnega soseda zraven :)

V bistvu ti je dober odgovor podal že Han. Če potrebe ne vidiš potem ni potrebno. še vedno ves promet filtrira innbox, če želiš večji nadzor potem daj v bridge, če si navaden uporabnik potem pusti kakor je. Samo na innboxu izklopi wifi, če slučajno še nisi.

Me veseli, da ti je uspelo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romex ()

Dajarra ::

Super, hvala še enkrat!

berlusconi ::

Prešaltati s Simobila na Telemach - da ali ne?

Silck ::

berlusconi je izjavil:

Prešaltati s Simobila na Telemach - da ali ne?


Da.

Meni se je splačalo.
Lp
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

berlusconi ::

Hvala za odgovor.

Se pravi je nižja cena prevladala nad "neoptimalno" pokritostjo s signalom. V mojem primeru gre za štajersko regijo, Maribor.

PS: zakaj mi "iskanje" ne vrže ničesar ven, tudi če vthipkam samo telemach.

Silck ::

Saj fora je ravno v tem da nimam nobenih problemov z pokritostjo (gorenjska).
LP
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

mjaa ::

Samo pazi kdaj boš delal prenos. Pri meni je bilo tako da sem imel 20. v mesecu obračunski dan, 21. je bila pa številka prenešena k Telemachu. No in ker je politika Simobila takšna, da se račune zaključuje ob koncu obračunskega obdobja moram zdaj Simobilu za brezveze plačevati še en mesec naročnine. Ne vem sicer kako delajo ostali operaterji, vendar se mi zdi ogabna parksa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mjaa ()

MrStein ::

berlusconi je izjavil:


PS: zakaj mi "iskanje" ne vrže ničesar ven, tudi če vthipkam samo telemach.

Ker je iskalnik zanič. Išči z google (v iskalni niz dodaj site:slo-tech.com, da išče samo tule)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jusv ::

Mislim, da ima samo Simobil takšno prakso, da ima drugačno obračunsko obdobje od ostalih operaterjev.

Glede pokritosti telemacha pa jaz v zadnjem času ne opažam nobenih pomanjkljivosti in sem precej na poti. So porihtali zadevo v nulo. Nekaj časa nazaj se je dalo 14 dni brezplačno testirat, tako da priporočam, da se pozanimaš če je to še vedno možno in sprobaš kar sam.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

BorutK-73 ::

Telemach ima gostovanje na Telekomu kjer ni nihovega signala.

Malcolm_Y ::

A chat-a na supportu Telemach nima več?
««
263 / 361
»»