» »

Težki pogoji zaposlenih v pošti slovenije

Težki pogoji zaposlenih v pošti slovenije

Temo vidijo: vsi
«
1
2

neon21 ::

Prilagam , članek in prosim, če ima kdo elektronsko izdajo večera, da prilepi cel članek. V članku gre za Celjsko pošto slovenije. Imam pa par prijateljev iz Mariborske pošte in so mnenja mešana, eni pravijo da je težko , da se še dodatno delo nalaga predvsem poštarjem drugi pa spet pravijo, da le ni tako hudo in da se najde tudi čas, da se ob 12 ko je teren skoraj končan lahko gre na kakšen kafe, seveda se le bolj skrivajo , da jih kdo od nadrejenih ne opazi. Govorim pa za poštarje , ki so na motorju in kolesu.

http://www.vecer.com/postar-s-pocitnic-...
Sem pa slišal , da poštar ki ima služben moped , da baje mora sam popravljati bodisi predrtje gum in takšne zadeve. Je to res? Ali je zgolj pretiravanje?

_pobesneli_ ::

Moped morajo sami popravljat in vzdrževat. Ko odsluži je pa njihov ali ga dobijo za simbolično ceno. Ne vem natančno.
Drugače zgodaj moras vstat, samo imas pa potem celo popoldne prosto. Vsak dan imas rutino tako da tisto hitro razdeliš
Gregor

clothes ::

Pošta potrebuje temeljito reoganizacijo.
Primer pošte v BTC kjer kjub dolgi vrsti ne odprejo dodatnega okenca
Urejenost poslovalnice je obupna. Na cenenih stojalih nametanih po celem prostoru ponujajo stvari, ki nimajo nikakršne zvze s poštnimi storitvami.
Če želim oddati paket moram dvakrat čakati v vrsti.
Pismonoši se ob dostavi paketa ne ljubi pozvoniti, ampak vrže listek v nabiralnik in potem moram osebno na pošto prevzeti paket, kljub temu da sem bil doma ob času dostave.

mlamat ::

Jaz verjamem da so pogoji težki. Praktično vsak mesec imajo razpis za zaposlitve, delovne sile v Sloveniji pa ne primanjkuje.

kuglvinkl ::

clothes je izjavil:

Pošta potrebuje temeljito reoganizacijo.
Primer pošte v BTC kjer kjub dolgi vrsti ne odprejo dodatnega okenca
Urejenost poslovalnice je obupna. Na cenenih stojalih nametanih po celem prostoru ponujajo stvari, ki nimajo nikakršne zvze s poštnimi storitvami.
Če želim oddati paket moram dvakrat čakati v vrsti.
Pismonoši se ob dostavi paketa ne ljubi pozvoniti, ampak vrže listek v nabiralnik in potem moram osebno na pošto prevzeti paket, kljub temu da sem bil doma ob času dostave.


In ko si pisal oz. klical o tem na pošto, so ti rekli kaj?
Your focus determines your reallity

Blinder ::

Javna firma. Navajeni delat ravno prav, torej ne kot zivali kot v nekaterih podjetjih. Ce se je posta lotila neke 'reorganizacije' (kar pomeni da pritiskajo na zaposlene da morajo vec vec vec in se vec delat) je normalno da pride do tega da zaposleni jamrajo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Machete ::

Jaz sem z našo ful zadovoljen. Migajo precej učinkovito. Ful grejo na roko ali osebno ali za firmo. Plače niso slabe, kolikor je meni znano. Jih kar ene par poznam, ki delajo na pošti, na različnih mestih. Nisem začutil kakega posebnega nezadovoljstva nikoli.
Poslovalnice pa ja. Za kozlat. Od natikačov, politank, čelk, do sploh ne vem česa še. Aja že neke prehrambene artikle so začeli tlačit vmes. Saj sploh ne vem več kaj sem videl. Njihove police so utelešanje alibabe.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

VelkBla ::

Pošta v Murgle Centru....sem potrpežljiv, ampak tam pa se načakaš za najmanj 10 let.

OvCa77 ::

Pošta v Gorici, bog ne daj da prideš od 5 uri, si tam do 6.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

clothes ::

kuglvinkl je izjavil:

clothes je izjavil:



In ko si pisal oz. klical o tem na pošto, so ti rekli kaj?


Tokrat nisem pisal, ampak sem ob prevzemu paketa podal ustno pritožbo in obljubili so mi do bodo opozorili pismonošo.
Pritožbo sem podal že enkrat prej. Takrat so iz oddelka za obravnavanju pritožb in reklamacij poslali nekoga, ki je preveril ali imam ustrezno označeno stanovanje in delovanje zvonca. Ker je bilo pri meni vse OK sem dobil opravičilo in ponovno dostavo paketa.

D3m ::

Sem eden bivši poštarjev (2008) in je vse res, kar piše.
|HP EliteBook|R5 6650U|

B-Stard ::

Se pravi ni neki težko

Furbo ::

clothes je izjavil:

Če želim oddati paket moram dvakrat čakati v vrsti.

Pa kaj še, zakaj že?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

neon21 ::

To kar se tiče razpisa za nove delavce na pošti sem tudi sam zasledil kar nekaj krat in je kolega dal prošnji in so mu takoj zavrnili oz. ni ustrezal pogojem , čeprav ni prišlo niti do razgovora. Ima pa logistično srednjo šolo in tudi nekaj izkušenj iz podobne stroke , ki jo ima pošta slovenije.

No poštar , ki skrbi za vso pošto v našem bloku je prijazn in ustrežljiv in že dolga leta vozi pošto v naši ulici in nisem nikoli zasledil, da bi bil preobremenjen ali kaj podobnega. Mislim pa , da je na pošti še vedno dokaj dober sistem dela in obnašanje do zaposlenih glede na druge privat firme , ki imajo te dostave paketov ipd. Vsekakor je še to državno podjetje , ki še kolikor sam predvidevam nima nekega strogega pritiska nad zaposlenimi mogoče se pa motim.

s1m0n ::

Na naši pošti je takole:
- poštarji, so super
- stare babe za šalterjem za v smeti

Včasih se načakaš preveč na enem okencu, ko imajo tri!
Delajo drugo delo, ko imajo stranke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

karnekdo1 ::

Na slo-techu sem prisoten že okrog deset let. Zaradi te teme sem si naredil nov profil(nikoli ne veš kdo bere)

Na pošti sem kot pismonoša zaposlen približno 5 let.
Delovni čas je različen od rajona do rajona nekateri so dobri drugi ok nekateri preveliki.
Ko si na novo zaposlen pismonoša si tako imenovana rezerva, kar pomeni, da se seliš po različnih poštah, tako da imam izkušnje vseh treh primerov od dobrih- do predimenzioniranih terenov. Včasih je rezerva menjala tudi tedensko 2-3 različne pošte, po reorganizaciji(centralni izhodi poštarjev iz prej različnih pošt iz ene) je tega "sprehajanja" malce manj. Trenutno sem že dlje časa na " prevelikem terenu. V času največjega navala, časa ko so položnice, pobiranjen naročnin na dnevne časopise in delno pokojnine se na takšnem terenu pogosto dela do 16-17 ure, s tem da je prihod na delo različen od pošte do pošte, glede na to kdaj prispe tovornjak s pošto. Kjer trenutno delam je prihod ob šesti uri. Pošta izvaja tudi razvoz dnevnega časopisja in to pomeni, če si na tej dolžnosti v času navala da začneš z delom okrog pete zjutraj ali še prej, izvajajo se tudi popoldanska dežurstva torej, zjutraj časopis, običajno delo+ dežurstvo tako, da si lahko na delu tudi skoraj do 19.(res da takšna situacija ni pogosta, vsaj tam kjer trenutni delam, recimo 3-4 krat letno).
Posledično se nabirajo tudi nadure. Iz vrha pošte se na upravnike izvaja močen pritisk, ki se potem izvaja tudi nad pismonoši, da ne smejo imeti nadur- kar pa ni mogoče(sam se ne zadržujem na terenu ozr. po gostilnah, kot velja stereotip) Istočasno pa se izvaja tudi pritisk na prodajo na terenu, zahteva se prodaja srečk, izdelkov, ki jih prodaja pošta, nudenje zavarovanj in prodaja izdelkov, ki so v spetni strani mojpaket, ki je v lasti pošte slovenije in če malce razmisliš, pritisk glede nadur in prodaja nekako ne gresta z roko v roki, če bi naj čez teren "letel" in če kljub temu občasno delaš tudi do 16-17 ure. Tudi norme za prodajo se večajo. Ko so zagnali mojpaket so govorili, da bi naj pismonoša prodal vsaj en izdelek na nekje 3 mesece. V zelo kratkem času je norma postala praktično obveza vsaj en artikel mesečno, verjetno ni potrebno posebaj povedati, da v večini primerov izdelek kupujejo pismonoše sami, prav tako je standard, da sami kupujemo srečke, saj če prodaja ni zadovoljiva ti hitro lahko zmanjšajo količnik pri plači, kar velja 3 mesece. Da še povečujejo pritisk redno pošiljajo okrožnice s statistiko prodaje in izpostavljajo dobre in slabe pošte.
Glede prevoznih sredstev: Moped ali skuter zadolžiš za tri leta ponavadi to pomeni okrog 30k kilometrov, dobivaš dodatek za vzdrževanje in bencin, če malo poračunam sam dobim ravno toliko, da poravnam stroške tankanja mogoče ostane kakšen evro a definitivno premalo za normalno vzdrževanje.
O dodatni opremi in uniformi nima smisla zgubljati besed(šparanje). Samo en primer, zadolženo čelado bi naj predvideno imel OSEM LET(slišal v pogovorih, nisem prepričan 100%, če je res) Bojda ponavadi proizvajalci jamčijo za 5 let(bi rekel občasne sezonske in ne vsakodneve uporabe).
Na koncu še plača z vsemi dodatki, tudi za vzdrževanje in bencin okrog 950-1000e.
Zaenkrat se nadure še plačujejo ob koncu leta, a jamrajo. Regres minimalen in ob koncu leta lani 100e božičnice.
Res pa da ni vse slabo, plača je redna na 10. v mesecu se lahko zaneseš, pa razgibano delo in veliko stika z ljudmi. Spomladi in poleti prijetno pozimi pa zaje.. delo.

PS: Pismonoš je zmeraj premalo še najbolj se to pozna v poletnem času, ko so dopusti in pozimi zaradi bolniških odsotnosti. Takrat se "krći", kar pomeni, da si več pismonoš razdeli delo izpadlega pismonoše in posledično se nabere še več nadur :) V času dopustov je to praktično standard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karnekdo1 ()

scipascapa ::

važno, da je imel un debel direktor kok že 8000e na mesec?

nikjozo ::

scipascapa je izjavil:

važno, da je imel un debel direktor kok že 8000e na mesec?


You don't get rich by giving people money :)

neon21 ::

karnekdo1 je izjavil:

Na slo-techu sem prisoten že okrog deset let. Zaradi te teme sem si naredil nov profil(nikoli ne veš kdo bere)

Na pošti sem kot pismonoša zaposlen približno 5 let.
Delovni čas je različen od rajona do rajona nekateri so dobri drugi ok nekateri preveliki.
Ko si na novo zaposlen pismonoša si tako imenovana rezerva, kar pomeni, da se seliš po različnih poštah, tako da imam izkušnje vseh treh primerov od dobrih- do predimenzioniranih terenov. Včasih je rezerva menjala tudi tedensko 2-3 različne pošte, po reorganizaciji(centralni izhodi poštarjev iz prej različnih pošt iz ene) je tega "sprehajanja" malce manj. Trenutno sem že dlje časa na " prevelikem terenu. V času največjega navala, časa ko so položnice, pobiranjen naročnin na dnevne časopise in delno pokojnine se na takšnem terenu pogosto dela do 16-17 ure, s tem da je prihod na delo različen od pošte do pošte, glede na to kdaj prispe tovornjak s pošto. Kjer trenutno delam je prihod ob šesti uri. Pošta izvaja tudi razvoz dnevnega časopisja in to pomeni, če si na tej dolžnosti v času navala da začneš z delom okrog pete zjutraj ali še prej, izvajajo se tudi popoldanska dežurstva torej, zjutraj časopis, običajno delo+ dežurstvo tako, da si lahko na delu tudi skoraj do 19.(res da takšna situacija ni pogosta, vsaj tam kjer trenutni delam, recimo 3-4 krat letno).
Posledično se nabirajo tudi nadure. Iz vrha pošte se na upravnike izvaja močen pritisk, ki se potem izvaja tudi nad pismonoši, da ne smejo imeti nadur- kar pa ni mogoče(sam se ne zadržujem na terenu ozr. po gostilnah, kot velja stereotip) Istočasno pa se izvaja tudi pritisk na prodajo na terenu, zahteva se prodaja srečk, izdelkov, ki jih prodaja pošta, nudenje zavarovanj in prodaja izdelkov, ki so v spetni strani mojpaket, ki je v lasti pošte slovenije in če malce razmisliš, pritisk glede nadur in prodaja nekako ne gresta z roko v roki, če bi naj čez teren "letel" in če kljub temu občasno delaš tudi do 16-17 ure. Tudi norme za prodajo se večajo. Ko so zagnali mojpaket so govorili, da bi naj pismonoša prodal vsaj en izdelek na nekje 3 mesece. V zelo kratkem času je norma postala praktično obveza vsaj en artikel mesečno, verjetno ni potrebno posebaj povedati, da v večini primerov izdelek kupujejo pismonoše sami, prav tako je standard, da sami kupujemo srečke, saj če prodaja ni zadovoljiva ti hitro lahko zmanjšajo količnik pri plači, kar velja 3 mesece. Da še povečujejo pritisk redno pošiljajo okrožnice s statistiko prodaje in izpostavljajo dobre in slabe pošte.
Glede prevoznih sredstev: Moped ali skuter zadolžiš za tri leta ponavadi to pomeni okrog 30k kilometrov, dobivaš dodatek za vzdrževanje in bencin, če malo poračunam sam dobim ravno toliko, da poravnam stroške tankanja mogoče ostane kakšen evro a definitivno premalo za normalno vzdrževanje.
O dodatni opremi in uniformi nima smisla zgubljati besed(šparanje). Samo en primer, zadolženo čelado bi naj predvideno imel OSEM LET(slišal v pogovorih, nisem prepričan 100%, če je res) Bojda ponavadi proizvajalci jamčijo za 5 let(bi rekel občasne sezonske in ne vsakodneve uporabe).
Na koncu še plača z vsemi dodatki, tudi za vzdrževanje in bencin okrog 950-1000e.
Zaenkrat se nadure še plačujejo ob koncu leta, a jamrajo. Regres minimalen in ob koncu leta lani 100e božičnice.
Res pa da ni vse slabo, plača je redna na 10. v mesecu se lahko zaneseš, pa razgibano delo in veliko stika z ljudmi. Spomladi in poleti prijetno pozimi pa zaje.. delo.

PS: Pismonoš je zmeraj premalo še najbolj se to pozna v poletnem času, ko so dopusti in pozimi zaradi bolniških odsotnosti. Takrat se "krći", kar pomeni, da si več pismonoš razdeli delo izpadlega pismonoše in posledično se nabere še več nadur :) V času dopustov je to praktično standard.


Odlično povedano. Evo nam iz prve roke stanje v pošti slovenije od poštarja. Hvala , da si delil z nami postopek v pošti slovenije. Glede pismonoš v avtomobilih mislim predvsem tiste , ki vozijo v naseljih in tudi po težko dostopnih terenih , tisto pa jim vrjetno pošta vzdržuje vozila in gorivo ne? Saj bi vrjetno bil strošek prevelik , če bi še avtomobil morali sami rihtat. Res pa je , da je to žalostno , da eno veliko podjetje ne zmore oz ne želi vzdrževati vozni park zaposlenih. Vrjetno , če bi se direktor vozil z mopedom zagotovo ne bi rabil sam vzdrževat oz. ne bi dobil nekega deleža za gorivo in vzdrževanje , ki je po besedah tebe in mnogih premajhen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

dexterboy ::

uf, uf, tole pisanje @karnekdoja me pa spominja na dokumetarni film, se pa naslova sedaj ne spomnim, ampak je bilo v naslovu nekaj "popusti", ko je govorilo o zaposlenih v hoferju, lidlu, reno bolgariji... Bil je letos na nacionalki.
No, tudi v tem dokumentarcu so bila pričevanja bivše stevardese pri Ryan Airu, kako mora med poletom prodajati gsm kartice pa druge "pi.karije"... Pa kako je vodja trgovine pri Aldiju (naš Hofer) zvečer spušča rampo, gre zadnji domov, zjutraj prvi med zaposlenimi... skratka, za bruhat. Tisto o razporeditvi stvari v predalu pa je bila čisto v stilu Severne Koreje!
Pri vsem tem me zanima, kam na dolgi rok vse skupaj pelje. Da so namreč zaposleni vse bolj obremenjeni ob sočasni vojski nezaposlenih, da skoraj ni več privatnega časa... Žižek je pred kratkim nekaj govoril na to temo, ampak mi je žal ušlo iz glave. Ampak vseeno, bomo pa prijeli za 7,62 in pred parlament :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

radmannsdorf ::

pri nas so poštarji super, v poslovalnici pa taki kot je predhodnik rekel, alibaba šara in 2 od treh okencev odprta, zaposleni opravljajo drugo delo ko je v obeh vrstah po 5 ljudi. nazadnje sem bil v vrsti 20(?!) minut.
pošta ima prevelik monopol in se delajo norca iz zaposlenih in strank.

zato pa zadnje čase vse kar naročam, če je če možno, naročim preko ostalih dostavnih služb.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

karnekdo1 je izjavil:

Na slo-techu sem prisoten že okrog deset let. Zaradi te teme sem si naredil nov profil(nikoli ne veš kdo bere)

Na pošti sem kot pismonoša zaposlen približno 5 let.
Delovni čas je različen od rajona do rajona nekateri so dobri drugi ok nekateri preveliki.
Ko si na novo zaposlen pismonoša si tako imenovana rezerva, kar pomeni, da se seliš po različnih poštah, tako da imam izkušnje vseh treh primerov od dobrih- do predimenzioniranih terenov. Včasih je rezerva menjala tudi tedensko 2-3 različne pošte, po reorganizaciji(centralni izhodi poštarjev iz prej različnih pošt iz ene) je tega "sprehajanja" malce manj. Trenutno sem že dlje časa na " prevelikem terenu. V času največjega navala, časa ko so položnice, pobiranjen naročnin na dnevne časopise in delno pokojnine se na takšnem terenu pogosto dela do 16-17 ure, s tem da je prihod na delo različen od pošte do pošte, glede na to kdaj prispe tovornjak s pošto. Kjer trenutno delam je prihod ob šesti uri. Pošta izvaja tudi razvoz dnevnega časopisja in to pomeni, če si na tej dolžnosti v času navala da začneš z delom okrog pete zjutraj ali še prej, izvajajo se tudi popoldanska dežurstva torej, zjutraj časopis, običajno delo+ dežurstvo tako, da si lahko na delu tudi skoraj do 19.(res da takšna situacija ni pogosta, vsaj tam kjer trenutni delam, recimo 3-4 krat letno).
Posledično se nabirajo tudi nadure. Iz vrha pošte se na upravnike izvaja močen pritisk, ki se potem izvaja tudi nad pismonoši, da ne smejo imeti nadur- kar pa ni mogoče(sam se ne zadržujem na terenu ozr. po gostilnah, kot velja stereotip) Istočasno pa se izvaja tudi pritisk na prodajo na terenu, zahteva se prodaja srečk, izdelkov, ki jih prodaja pošta, nudenje zavarovanj in prodaja izdelkov, ki so v spetni strani mojpaket, ki je v lasti pošte slovenije in če malce razmisliš, pritisk glede nadur in prodaja nekako ne gresta z roko v roki, če bi naj čez teren "letel" in če kljub temu občasno delaš tudi do 16-17 ure. Tudi norme za prodajo se večajo. Ko so zagnali mojpaket so govorili, da bi naj pismonoša prodal vsaj en izdelek na nekje 3 mesece. V zelo kratkem času je norma postala praktično obveza vsaj en artikel mesečno, verjetno ni potrebno posebaj povedati, da v večini primerov izdelek kupujejo pismonoše sami, prav tako je standard, da sami kupujemo srečke, saj če prodaja ni zadovoljiva ti hitro lahko zmanjšajo količnik pri plači, kar velja 3 mesece. Da še povečujejo pritisk redno pošiljajo okrožnice s statistiko prodaje in izpostavljajo dobre in slabe pošte.
Glede prevoznih sredstev: Moped ali skuter zadolžiš za tri leta ponavadi to pomeni okrog 30k kilometrov, dobivaš dodatek za vzdrževanje in bencin, če malo poračunam sam dobim ravno toliko, da poravnam stroške tankanja mogoče ostane kakšen evro a definitivno premalo za normalno vzdrževanje.
O dodatni opremi in uniformi nima smisla zgubljati besed(šparanje). Samo en primer, zadolženo čelado bi naj predvideno imel OSEM LET(slišal v pogovorih, nisem prepričan 100%, če je res) Bojda ponavadi proizvajalci jamčijo za 5 let(bi rekel občasne sezonske in ne vsakodneve uporabe).
Na koncu še plača z vsemi dodatki, tudi za vzdrževanje in bencin okrog 950-1000e.
Zaenkrat se nadure še plačujejo ob koncu leta, a jamrajo. Regres minimalen in ob koncu leta lani 100e božičnice.
Res pa da ni vse slabo, plača je redna na 10. v mesecu se lahko zaneseš, pa razgibano delo in veliko stika z ljudmi. Spomladi in poleti prijetno pozimi pa zaje.. delo.

PS: Pismonoš je zmeraj premalo še najbolj se to pozna v poletnem času, ko so dopusti in pozimi zaradi bolniških odsotnosti. Takrat se "krći", kar pomeni, da si več pismonoš razdeli delo izpadlega pismonoše in posledično se nabere še več nadur :) V času dopustov je to praktično standard.


Mater se je veliko spremenilo odkar me ni več pri pismonoših (2008).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Matevz96 ::

Pri nas so pismonoše zelo prijazni (včeraj me je iskal okrog hiše, da sem vzel paket namesto da bi samo listek dal v nabiralnik) na pošti pa ti 15 minutno čakanje ne pobegne.
#hooldthedoor

gruntfürmich ::

tipično slovensko javno podjetje. psihopatski vodstveni kader, ki je tam samo zato da krade in tala denar pravi politični opciji. vizija nula, poslovanje idiotsko: enkrat so na okencu bobi palčke, drugič posoda delimano, vsepovsod pa krama da se ven ne vidiš. konkurenca pa jih bo verjetno počasi pokopala...
ampak kaj čemo, takšna je slovenija ki jo delamo slovečki. ne zdaj jokat!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TOP ::

Konkurenca jo ne more pokopat,ker je še slabša,do delavcev.

LeQuack ::

Mogoče pa zato velikokrat ne dostavijo paketov, čeprav si doma, da moraš na pošto in tam kupiš še srečko ali kaj drugega kao.
Quack !

Furbo ::

Nehajte iskati teorije zarote, meni so dostavili še vedno, pa veliko kupujem prek spleta.

Res pa imajo zdaj nek čuden sistem, kjer en poštar teka okoli s pošto, drug s paketi in se lahko zdi, da vas ta s paketom ni obiskal, če tisti dan ni bilo pošte za vas, ker ste gledali napačnega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

diler515 ::

pošta za to stanovanje v kjerem sem je dost porazna, na sosednji, ki se razlikuje za eno poštno št so pa super prijazni in vse, tko da zmeri pošiljam pošto pri njih oziroma kar se le da dobivam ke poštno ležeče

Scorpia ::

Jaz ne vem ce bi jih vec imenoval samo posta. Vcasih so dolocene firme talale reklame, zdaj pa vse to postarji talajo. Mogoce 1x na teden dobim kako posto, kaksen dan vec poloznic, vsak dan pa vidim poln nabiralnik.
Tudi motorja ni enostavno voziti, ce imas polno krame, sploh ce imajo na balanci obeseno.
////

run2 ::

Vse, kar je karnekdo1 napisal, je res. Ni pa nič omenil glede strank in njihovih pritožb. Že preden sem delal na pošti (sicer kot študent) mi ni niti na pamet prišlo, da bi klical na pošto, če je bilo kaj narobe (potem pa še manj) - v sosednjem bloku živi družina z istim priimkom in tu pa tam pride k nam pošta za njih. Pač se sprehodiš do sosednjega bloka in vržeš kuverto v njihov nabiralnik. Žal pa mnoge stranke/občani raje kličejo na pošto in se tako pritožijo. Potem maš klasično pritožbo, da poštar ni zvonil, čeprav največkrat to ni res. Se spomnim ene stranke, ki je bila navajena, da pride poštar ob 11 h. Jaz kot študent (pač rabiš nekaj tednov, da se navadiš) sem bil že tako malo počasnejši, tisti dan je bilo pa še en kup priporočenih, kar še močno podaljša delovnik in sem bil tako pri njej ob 13 h. Nje ni bilo doma in se je pritožila, da poštar ni zvonil. Potem nek dan je kar naenkrat začelo zelo močno deževati in sem samo tisti dan malce spremenil vrstni red in najprej obdelal bloke (da sem bil pod streho), zatem pa hiše. In isti dan nekdo od tistih hiš kliče na pošto, da je dobil pošto pozno. Če bi bila pa njegova pošta mokra, bi se pa spet pritožil. Ne moreš zmagat. Najbolj bizarna od vseh pa je bila neka gospa, ki je živela na hribu v eni malce bolj odmaknjeni hiši. Jaz sem delal peš in je tako, da ti pot do te hiše nardi 10 min v hrib in potem 10 min nazaj ovinka na rajonu. In če so bile nek dan samo reklame za tisti naslov, se ti zdi res brezveze, da greš. Gospa je VSAKIČ, ko ni dobila reklam, klicala, da poštar ni prišel.

Le nekaj takih primerov, ko ljudje kličejo na pošto, pritožbe se beležijo v nek zvezek in so potem posredovane pismonoši naslednji dan.

Pa če ravno pišem, lahko še malo o teh reklamah. Ko dobite domov tist kupček reklam, si kdaj predstavljajte, da imate 450 takih kupčkov. Toliko približno pride na enega poštarja. Ko sem bil zadnjič delal na pošti, je bilo vsaj tako narejeno, da so že v LJ na stroju zložili te kupčke, pred tem pa je vsak poštar dobil recimo 450 komadov od Špara, 450 komadov od Tuša, 450 komadov od ostalih in je blo treba zjutraj vse skupaj zložit, da si potem lahko dajal v nabiralnike na terenu. Da ne govorimo o teži tega paprija. Sodelavec, ki je razvažal vreče z reklamami in pošto po terenu, je mel že tako uničen hrbet, da ni mogel več normalno hodit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: run2 ()

BorutK-73 ::

Ravno te reklame so največji problem, ampak bi rekel da pošta ravno zaradi teh reklam preživi.

asdwasdwa ::

s1m0n je izjavil:

Na naši pošti je takole:
- poštarji, so super
- stare babe za šalterjem za v smeti


Znano. Na pošti mi baba ni želela izpolnit obrazca čeprav je to ena izmed storitev, ki jih ponujajo, in tudi zaračunajo 1EUR. Sem želel da mi izpolni obrazec, in to tudi po poštnem ceniku zaračuna, pa ni hotla. Je rekla da ona pa že ne bo obrazcev men izpolnjevala. Gospa na drugem okencu je to naredila brez nesramnosti, in zaračunala po ceniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

Furbo ::

Jaz imam tisto anti-reklame nalepke in je super.
Te dni sicer dobivam reklame, ker je en nadomestni poštar, ne morem verjeti, koliko tega šita pošljejo vsak dan. To bi morali tem firmam gladko prepovedati, to ni normalno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Malajlo ::

Bi morali sprožiti akcijo za anti-reklame. Me ne moti, če dobim letak za nov izfelek. Ampak kataloga iz sosednjega Merkatorja ali Spara (ali Lidla, Hoferja, Merkurja, Leclerca) pa res ne rabim. Vsaj poštarjem hrbet pršparamo!

s1m0n ::

asdwasdwa je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Na naši pošti je takole:
- poštarji, so super
- stare babe za šalterjem za v smeti


Znano. Na pošti mi baba ni želela izpolnit obrazca čeprav je to ena izmed storitev, ki jih ponujajo, in tudi zaračunajo 1EUR. Sem želel da mi izpolni obrazec, in to tudi po poštnem ceniku zaračuna, pa ni hotla. Je rekla da ona pa že ne bo obrazcev men izpolnjevala. Gospa na drugem okencu je to naredila brez nesramnosti, in zaračunala po ceniku.


Bolj me moti, da ne pomagajo kakšni starejši osebi, ki mogoče že slabše vidi/piše... In to sem že večkrat videl, ko jo oseba lepo prosi, če lahko izpolni obrazec pa jezno zavrne.

diler515 ::

ful je odvisno od pošte do pošte... kot sem že rekel na tej za trenutno stanovanje so tečni^2 na drugi mal bolj oddaljeni pa ful prjazni... od tega da se mi je en paket zgubil in šel na napačno pošto pa so mi ga hotli zastojn pripeljat na to, do tega da so sprejeli paket dostavljen preko neke x dostavne službe, čeprav jim tega ne bi blo treba, ....

D3m ::

run2 je izjavil:

Vse, kar je karnekdo1 napisal, je res. Ni pa nič omenil glede strank in njihovih pritožb. Že preden sem delal na pošti (sicer kot študent) mi ni niti na pamet prišlo, da bi klical na pošto, če je bilo kaj narobe (potem pa še manj) - v sosednjem bloku živi družina z istim priimkom in tu pa tam pride k nam pošta za njih. Pač se sprehodiš do sosednjega bloka in vržeš kuverto v njihov nabiralnik. Žal pa mnoge stranke/občani raje kličejo na pošto in se tako pritožijo. Potem maš klasično pritožbo, da poštar ni zvonil, čeprav največkrat to ni res. Se spomnim ene stranke, ki je bila navajena, da pride poštar ob 11 h. Jaz kot študent (pač rabiš nekaj tednov, da se navadiš) sem bil že tako malo počasnejši, tisti dan je bilo pa še en kup priporočenih, kar še močno podaljša delovnik in sem bil tako pri njej ob 13 h. Nje ni bilo doma in se je pritožila, da poštar ni zvonil. Potem nek dan je kar naenkrat začelo zelo močno deževati in sem samo tisti dan malce spremenil vrstni red in najprej obdelal bloke (da sem bil pod streho), zatem pa hiše. In isti dan nekdo od tistih hiš kliče na pošto, da je dobil pošto pozno. Če bi bila pa njegova pošta mokra, bi se pa spet pritožil. Ne moreš zmagat. Najbolj bizarna od vseh pa je bila neka gospa, ki je živela na hribu v eni malce bolj odmaknjeni hiši. Jaz sem delal peš in je tako, da ti pot do te hiše nardi 10 min v hrib in potem 10 min nazaj ovinka na rajonu. In če so bile nek dan samo reklame za tisti naslov, se ti zdi res brezveze, da greš. Gospa je VSAKIČ, ko ni dobila reklam, klicala, da poštar ni prišel.

Le nekaj takih primerov, ko ljudje kličejo na pošto, pritožbe se beležijo v nek zvezek in so potem posredovane pismonoši naslednji dan.

Pa če ravno pišem, lahko še malo o teh reklamah. Ko dobite domov tist kupček reklam, si kdaj predstavljajte, da imate 450 takih kupčkov. Toliko približno pride na enega poštarja. Ko sem bil zadnjič delal na pošti, je bilo vsaj tako narejeno, da so že v LJ na stroju zložili te kupčke, pred tem pa je vsak poštar dobil recimo 450 komadov od Špara, 450 komadov od Tuša, 450 komadov od ostalih in je blo treba zjutraj vse skupaj zložit, da si potem lahko dajal v nabiralnike na terenu. Da ne govorimo o teži tega paprija. Sodelavec, ki je razvažal vreče z reklamami in pošto po terenu, je mel že tako uničen hrbet, da ni mogel več normalno hodit.


Poznam to. Največ so nas ubile reklame. Sploh v Domžalah imaš včasih po 10 različnih reklam v enem dnevu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

karnekdo1 ::

run2 je izjavil:

Vse, kar je karnekdo1 napisal, je res. Ni pa nič omenil glede strank in njihovih pritožb. Že preden sem delal na pošti (sicer kot študent) mi ni niti na pamet prišlo, da bi klical na pošto, če je bilo kaj narobe (potem pa še manj) - v sosednjem bloku živi družina z istim priimkom in tu pa tam pride k nam pošta za njih. Pač se sprehodiš do sosednjega bloka in vržeš kuverto v njihov nabiralnik. Žal pa mnoge stranke/občani raje kličejo na pošto in se tako pritožijo. Potem maš klasično pritožbo, da poštar ni zvonil, čeprav največkrat to ni res. Se spomnim ene stranke, ki je bila navajena, da pride poštar ob 11 h. Jaz kot študent (pač rabiš nekaj tednov, da se navadiš) sem bil že tako malo počasnejši, tisti dan je bilo pa še en kup priporočenih, kar še močno podaljša delovnik in sem bil tako pri njej ob 13 h. Nje ni bilo doma in se je pritožila, da poštar ni zvonil. Potem nek dan je kar naenkrat začelo zelo močno deževati in sem samo tisti dan malce spremenil vrstni red in najprej obdelal bloke (da sem bil pod streho), zatem pa hiše. In isti dan nekdo od tistih hiš kliče na pošto, da je dobil pošto pozno. Če bi bila pa njegova pošta mokra, bi se pa spet pritožil. Ne moreš zmagat. Najbolj bizarna od vseh pa je bila neka gospa, ki je živela na hribu v eni malce bolj odmaknjeni hiši. Jaz sem delal peš in je tako, da ti pot do te hiše nardi 10 min v hrib in potem 10 min nazaj ovinka na rajonu. In če so bile nek dan samo reklame za tisti naslov, se ti zdi res brezveze, da greš. Gospa je VSAKIČ, ko ni dobila reklam, klicala, da poštar ni prišel.

Le nekaj takih primerov, ko ljudje kličejo na pošto, pritožbe se beležijo v nek zvezek in so potem posredovane pismonoši naslednji dan.

Pa če ravno pišem, lahko še malo o teh reklamah. Ko dobite domov tist kupček reklam, si kdaj predstavljajte, da imate 450 takih kupčkov. Toliko približno pride na enega poštarja. Ko sem bil zadnjič delal na pošti, je bilo vsaj tako narejeno, da so že v LJ na stroju zložili te kupčke, pred tem pa je vsak poštar dobil recimo 450 komadov od Špara, 450 komadov od Tuša, 450 komadov od ostalih in je blo treba zjutraj vse skupaj zložit, da si potem lahko dajal v nabiralnike na terenu. Da ne govorimo o teži tega paprija. Sodelavec, ki je razvažal vreče z reklamami in pošto po terenu, je mel že tako uničen hrbet, da ni mogel več normalno hodit.


Vse kar si napisal drži. Ljudje so pač ljudje, eni dobri drugi slabi tretji pa imajo preveč časa. Se pa ljudje razlikujejo od terena do terena. Na nekem terenu nisem imel celo leto nobene pritožbe na enem drugem pa skoraj ne mine teden, da nebi kdo poklical na pošto.
Človek si ne bi mislil, a ljudje so najbolj alergični, če ne dobijo reklam :)
Redkeje, da ne bi pozvonil, se pa zgodi tudi to. Čeprav pozvoniš pokličejo, zdaj ali ne slišijo ali imajo težave z zvoncem, ne vem. Jaz včasih še potrkam. Res pa, da k hiši, z ograjo in spuščenim psom ne rabiš iti in velikokrat takšni tudi nimajo na ograji zvonca. Je pa res, da ko si nekaj časa na terenu veš, kdo je ponavadi doma in kogar nikoli ni in si predhodno pripraviš obvestila.
Glede reklam pa je tako, za večje pošte pridejo večinoma zložne v kompletih, včasih je potrebno kakšno še dolagati, na manjših pa se jih zlaga ročno in to je kar zamudno, če si moreš zložiti recimo 400-500 kompletov. Ker na nekaterih rajonih reklam 2x tedensko ne nosijo in se prispele reklame zlagajo naslednji dan s tistimi, ki pridejo naslednji dan se jih lahko nabere preveč. NAjveč, kar sem jih zlaga je bilo 21 reklam. Polek časa, ki ga porabiš je umetnost že sama priprava na zlaganje, glede na to, da si omejen s prostorom, da omejenosti prostora in obremenjenosti motorja niti ne rabim omenjati. Tako, da se na tak dan, če je v kombinaciji z veliko pošte lahko zgodi, da pošto zapustiš tudi okrog 12 ure.
Nekdo je vprašal kako je s paketnim(z avtomobilom), seveda ta ne rabi sam tankati in vzdrževati avtomobila a vzdrževanje je milo rečeno slabo. Avto na pošti, na kateri sem trenutno je krsta na štirih kolesih, zvokov, ki jih avto spušča pri tehnično polizpravnih kaj šele izpravnih avtomobilih ne slišiš.

KOt pa sem v prvem sporočilu pozabil napisati, ozr, sem napisal samo, da so tudi dobri tereni, pa je treba povedati, da so seveda tudi takšni tereni, na katerih se med delom , lahko bres težave ustaviš na kavici ali dveh pa vseeno brez težav končaš znotraj delovnega časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karnekdo1 ()

Matevz96 ::

karnekdo1 je izjavil:


Nekdo je vprašal kako je s paketnim(z avtomobilom), seveda ta ne rabi sam tankati in vzdrževati avtomobila a vzdrževanje je milo rečeno slabo. Avto na pošti, na kateri sem trenutno je krsta na štirih kolesih, zvokov, ki jih avto spušča pri tehnično polizpravnih kaj šele izpravnih avtomobilih ne slišiš.


Se to mogoče razlikuje med poštami? Sam sem bolj na vasi doma in poštar vedno hodi z avtom pa večkrat opazim nadomestega ker je poštni na popravilu.
#hooldthedoor

karnekdo1 ::

Ja špara se tudi pri servisih, trenutni avto tudi pri slepem mehaniku na tehničnem pregledu nebi prišel skozi.
Pa ne zaradi prekoračenih izpušnih plinov 8-)

Furbo ::

s1m0n je izjavil:

Bolj me moti, da ne pomagajo kakšni starejši osebi, ki mogoče že slabše vidi/piše... In to sem že večkrat videl, ko jo oseba lepo prosi, če lahko izpolni obrazec pa jezno zavrne.

A dej no, ti tastari se vsi naredijo maksimalno komot, vse naj drugi naredijo namesto njih.

Vsakemu funkcionalno nepismenemu naj izpolnjujejo obrazce, istočasno se pa usaja folk čez gužvo na pošti.

Zakaj pa ostali lahko izpolnimo doma vse od UPN do ostalih obrazcev in pridemo na pošto pripravljeni?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

s1m0n ::

Bi rad videl kako ti bo, ko boš star pa ti nihče ne bo pomagal! Ne želi si tega.

Yohan del Sud ::

Tukaj okrog, na pošti na robu Ljubljane, je standarden poštar, za teh par ulic super (drugo so študenti). Eden redkih ljudi, ki mu dvignem palec, če ga opazim. Tudi šefica teta za šalterjem ni napačna.
www.strancar.com

okica11 ::

Pri nas je tako:
stanje v poslovalnici je OBUPNO (kot je že večina napisala; neprijaznost, vrste, nesposoben ali ne motiviran kader,...) je pa res, da ima kdaj katera dober dan.

Poštarji (par se jih menja čez leto) zelo prijazni in ustrežlivi. Vedno, ko prinesejo kak paket ponudim čaj, sok, vino kakšen keks ampak v večini prijazno odvrnejo, da se jim mudi dalje (le redko res popijejo kozarec vode ali soka) so pa zelo veseli povabila. Spregovoriš nekaj besed o vremenu ali o čem drugem, podpišeš pa so v večini vsi prijazni. Res odličen odnos imam/-o z našimi raznašalskimi poštarji.

Spomnim se ene res lepe prigode, ko je en starejši poštar prišel k nam, spet mu ponudim sok in odvrne, da sedaj nebi ampak, da se spomni, da je pri naši hiši že od nekdaj vedno dobil nekaj ponujeno (vmes je očitno delal na kaki drugi pošti saj se nišče že dolgo ni videl). Spomnil se je celo mojega pradedka, ki je umr v letu 1982. Res lepo :). Zato (kot tudi drugje) daš dobro in zelo verjetno dobiš dobro nazaj (tečna babnca za šaltarjem pa naj ostane tečna ;) )

Ales ::

Tečna babnca za šalterjem komunicira z veliko veliko več prav tako tečnih babnic in dedcev pred šalterjem. Kar sicer še zdaleč ne bi smel biti izgovor, je pa v veliki meri vzrok za kake izpade blage nečloveškosti pri naslednjih v vrsti. Tu in tam pa je sigurno tudi kaka, ki ji niti 1000 prijaznih strank ne bi pomagalo. :))

Sam imam sicer tudi na šalterjih kar srečo, so prijazni z mano in se potrudijo. Naš dolgoletni poštar je tako super in tudi z občasnimi srečanji z dostavljalci paketov itd. sem do sedaj imel v 99% dobre izkušnje.

Vrste v poslovalnicah... no, to je druga stvar. Sicer bi bolj rekel, da je za kako občasno po nepotrebnem zaprto okence še lahko odgovorna prav dotična pošta, na splošno pa je to sistemski problem.

anko ::

okica11 je izjavil:


Spomnim se ene res lepe prigode, ko je en starejši poštar prišel k nam, spet mu ponudim sok in odvrne, da sedaj nebi ampak, da se spomni, da je pri naši hiši že od nekdaj vedno dobil nekaj ponujeno (vmes je očitno delal na kaki drugi pošti saj se nišče že dolgo ni videl). Spomnil se je celo mojega pradedka, ki je umr v letu 1982. Res lepo :). Zato (kot tudi drugje) daš dobro in zelo verjetno dobiš dobro nazaj (tečna babnca za šaltarjem pa naj ostane tečna ;) )


So zanimivi stari poštarji. V Kranju je bil en tak. Legenda. Skoraj prepričan sem, da je že pokojen. Vedno je kar stopil v stanovanje, ne da bi pozvonil ali potrkal. Si predstavljate - nekaj počneš v kuhinji in kar naenkrat stoji nekdo ob tebi :) V tistih časi se niti ni tako zaklepalo kot se dane.
Najraje je seveda raznašal penzije. V časih, ko so upokojenci po večini še dobili penzijo zadnjega ali prvega v mesecu zastonj. Za tako zadevo je prišel poleti tudi z dopusta (tako kot vsi poštarji takrat), ker je s "trinkgeldom" zaslužil skoraj še eno plačo :)
In ravno on je bil razlog, da je moja babica enkrat pop... in ni hotela več penzije prejemati na tak način. Enkrat je pač ni bilo doma, ko je poštar raznašal penzije in se je dogovorila s sosedo, da naj prevzame pokojnino. In model od poštarja je naštel denar, potem pa vzel neko vsoto in rekel: "Toliko mi običajno da". Babica je naslednji dan šla rihtat račun na banki :)

Res pa je - kar tudi marsikateri tukaj pravi - včasih ni bilo 97% od vsega kar poštarji raznašajo, reklam. Sam sem se udinjal kot študent par poletij tam okoli 93, 94. Najbolj smotano je bilo, ko smo dobili dohodninske odločbe, katere si moral vročiti osebno. Tisto je bilo mukotrpno in smo hodili nazaj včasih tudi po zaprtju pošte. Sploh če si imel srečo in smotan rajon. Folk je norel, ker so bile dostave pozne, ti si pa imel v torbi tudi po več kot 50 priporok z osebno vročitvijo.

Furbo ::

Jaz lahko samo pohvalim (žal bivšo-zgrešene optimizacije pošte slovenije) pošto 1219 Laze in 1241 Kamnik. Tudi na šalterjih so vsi prijazni. Na glupe ideje ekonomistov (tlačenje cenene krame v poslovalnice) pa zaposleni nimajo vpliva.

V vseh letih odkar hodim na pošto, ni bil še nikoli nihče neprijazen z menoj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

johnnyyy ::

Imam različne izkušnje. Najbolj zanimiva je bila v firmi, ko je prišel koma pijan poštar in je iskal direktorja podjetja (ne našega ampak tega kjer smo v najemu). Upam da ga ni našel :).

Pa še ena, čakamo na paket, pa ga ob 11:00 še ni (poštar pride po navadi ob 10:00) kličem na pošto in povprašam, če imajo kakšen paket za našo firmo. Seveda nihče nič ne ve, rabite referenčno cifro. Kličem dobavitelja za referenčno cifro, gledam na netu tracking in piše "Ljubljana, v dostavljanju". Kličem nazaj, povem referenčno cifro in me zanima kaj to pomeni "v dosatvljanju". A je to danes ali ne, mi imamo proizvodnjo in moramo vedet ali material pride danes ali ne. Njegov odgovor: "Ja, paket pride danes, ali pa jutri". Moje podvprašanje "ja jutri je sobota?!". Odg.: "Aja, ja pol pa v pondelk". Kje je paket itak ni vedel, da pa bi poklical poštarja "pa nima kontaktov in ga ne more poklicat". V glavnem, potem sem stvar predal sodelavcu, ki je bolj oster. Pa ga je poklical nazaj, zahteval nadrejenega, pobral vsa imena in priimke, grozil da bomo prekinili sodelovanje itd. Po končanem pogovoru je poštar prišel prej kot 10 min. Malce je bil prešvican, pa pir se je tudi vonjal :).

Imam pa tudi dobre izkušnje, od dveh poštarjev imam kar GSM cifro in če nam gre res za nohte, se ga pokliče prejšnji dan, da se dogovorimo, da prej dobimo pošiljko. Ali pa da povprašam kdaj cca bo na naši lokaciji.

Šimpanz ::

Tudi jaz imam za poštarje samo pohvalo, enkrat me je eden z motorjem celo peljal do pošte, tetke za okenci pa bi lahko bile malo bolj fleksibilne in hitre.

dripac ::

Če drži da so delovne razmere težke, potem samo kapo dol poštarjem in ženskam za šalterji. Toliko birokracije kot jo je potrebno opravit da prevzamem eno priporočeno pismo še nisem videl nikjer.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije - šalabajzerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8815828 (5899) dice7
»

Sledenje pošiljke

Oddelek: Loža
467103 (3837) profii
»

Zaposlitev pošta in zdravstveni pregled (THC) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9918439 (10541) karnekdo1
»

Pošta Slovenije si dela še naprej sramoto (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18330214 (23314) Baja
»

Delo pismonoše

Oddelek: Pomoč in nasveti
307697 (5936) mojster_joni

Več podobnih tem