» »

Zaradi slabe prodaje telefonov razmah Windows 10 nekoliko za pričakovanji

1 2
3
»

MrNighthawk ::

gus5 je izjavil:

Zakaj svojih telefonov ne opremijo z Windows tudi drugi proizvajalci, npr. LG, Samsung, Sony idr.?


Samsung je naredil Win telefon, HTC tudi.

klinker ::

krneki0001 je izjavil:

android:
slabosti:
- glup UI
- počasnost
- neodzivnost
- kreširanje
- požiranje baterije
- milijoni programov, pa samo 10 dobrih
- virusi

prednost:
- več proizvajalcev, pa lahko tudi slepa kura kako zlato zrno najde, oziroma, občasno se najde kaj kar bi bilo uporabno.

WP:
prednosti:
- dober UI
- ni kreširanja, stabilnost
- odziven sistem

slabosti:
- ni toliko programja, ampak tudi virusov ni

PrihajaNodi je izjavil:

Kateri Android aparat ima še gumb ob straneh in dela res top slike>?


Lej, fotoaparate v telefonih lahko izpustiš in jih raje ne primerjaj, ker ti lahko dam samo en primer - Lumia 1020. 41 miljonov pikslov, carl zeiss leče, raw format, stabilizacija slike, ....
Ga sploh ni primerljivega telefona, da bi imel tako dober fotkič. Že vežina mini fotoaparatov se lahko skrije.


V kerem letu si to bil...

Kresiranje....ja, kreshanja ze dolgo ni, niti v beta N preview
Odzivnost WP pogori...ze bivsi N4 je bil odzivnejsi
Hitrost...hehe, lahko stestiramo, enako je ze N4 bil hitrejsi
UI...stvar prilagodljivosti posameznika, ce se ne znas prilagodit ni problem v napravi
Poziranje baterije...ne vem od kje ti ta, sem bral vec o tem na WP, sam pa nikjer imel te izkusnje
Virusi...enako kot win desktop, najpopularnejsa platforma je najbolj na udaru
Miljon programov...med katerimi enostavno izberes kvalitetne in koristne, ne vem zakaj bi nalagal vsak srot na fon...na WPju si npr. obsojen na en browser, pa se ta je pogreb

Dr_M je izjavil:

Trenutno imam kitkat 4.4.2 z Optimus UI 3.0 (LG telefon). Ta verzija dela precej uredu, hitro in stabilno. Vmesnik je eden najboljsih in napreglednejsih, kar sem jih videl.
Ampak to kar je google naredil z lollipop, je pa katastrofa. Vmesnik na stock (nexus) je porazen, ze na pogled grd, ampak ok, stvar navade, nepregleden, kot da bi voda nekaj nakljucno naplavila na kup. Sicer alternativni vmesniki nekako popravijo ta slab vtis, ampak vsemogocni pa tudi niso.

Ce bi dal na kup vse dobre stvari (funkcije), ki jih ima in jih je imel, pa jih je google odstranil in odstranil vse slabe, ki jih trenutno ima, bi bil to sicer dober OS.

Nekako bi rad letos nabavil nov telefon, pa nisem ziher, ce hocem to naplavino od androida se imet (ubistvu vztrajam le zaradi kupljenih aplikacij). Bom pocakal na 7.0 v upanju, da se bodo odmikal od tega sranja, ki ga sedaj ponujajo.


Hmm, moj bivsi G2 je imel enak vmesnik na KK in LP...LP par funkcij vec, overall pa enaka zadeva.
Se pa strinjam da je LGjev UI precej dober in med najbolj funkcionalnimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

cekr ::

@kliker:
še vedno nisi razkril, kaj je tako narobe z IE oz. Edgem?
Res bi rad videl tvojo razlago.
Uporabljam vse mogoče brskalnike na vseh mogočih platformah pa mi ni noben takšen, da bi zlival gnojnico nanj.
Še najmanj je pa to pri mobilnih verzijah, ki so več ali manj vse okleščene na minimum.
So stvari, vendar nobena takšna, da bi tu jokal.

Sem že večkrat napisal.
Eno leto nazaj sem rekel, da so win10desktop še v beta stanju. To so jeseni popravili, da nimam hudih pripomb.
Decembra sem napisal, da je win10mobile v beta stanju. Sedaj lahko rečem, da že en čas ni več tako.
Je pa res, da sem v fast krogu. Ni pa hudo tudi v rtm verziji.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

klinker ::

Enako kar je narobe z WP, lesen in nefunkcionalen. Na dolocenih straneh zajebava, bodisi copy/paste, bodisi vstavljanje smajlijev, na partisu so tezave med iskanjem torrentov, bookmarke sem mogu 2 scistit po posodobitvi, ker mi je vedno kreshnu ko sem jih odpru, ipd malenkosti ki najedajo.
Chrome mobile je pac ohoho boljsi, pa Dolphin je na androidu tudi precej ok, pa se flash podpira ki je sicer crap, ga pa nucam za se ene par strani, ki imajo neke online kalkulatorje za kemijo in biologijo.

harvey ::

zmaugy je izjavil:

A se že da uvozit stike iz Outlooka na PCju v Win telefon brez oblaka? Leta 2016? Ker se mi nakako zdi, da bi to moralo delovati, ista platforma pa to...
Moja Lumia 920 je največji jajc od telefona, kar sem jih kdaj kupil. Zdaj obtežilnik za papir (po cca letu in pol uporabe).

Z lahkoto, uporabiš aplikacijo transfer my data. Prav tako lahko preneseš stike, sms, koledar z drugega telefona preko bt. Nič ne potrebuješ oblaka. Iz outlooka izvoziš stike in jih posnameš na sd kartico in potem uvoziš v telefon. Uvoz iz notranjega pomnilnika ne deluje.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Lonsarg ::

Stvar je enostavna, vse 3 platforme so prišle dovolj daleč, da če kdorkoli trdi za KATEROKOLI platformo da je za ne vem kok faktorjev bolša/slabša pač zgubi vso kredibilnost. Zdaj nima veze ali je v zmoti, ali pač pretirava nalašč da bi vzpodbudil pozornost, platforme so tako blizu dandanes, da kaj takega objektivno NE moreš trditi. Ni pa za rečt da različnim ljudem različne zadeve veliko pomenijo in je čisto možno da je za nekoga neka platforma veliko boljša/slabša.

Recimo moj pogled je tak: Jaz platform, ki ne omogočajo da poljuben OEM izdela hardware ne dotaknem iz preproste IT/potrošniške ozaveščenosti(Apple odpade). Platforme, kjer so updajti prepuščeni OEMu tudi če se le da izognem. Nexus je sicer OEM in izdelovalec Softwerja isti(Google), tako da bi za silo šlo. Ampak Nexus predstavlja zanemarljiv delež Androidov, če govorimo o platformi na splošno. Največji minus WP platforme je pa pri meni da premalo OEMov na trg daje produkte, da bi ob nakupu imel izbiro. Zdaj Microsoft je Lumio v low-midrange skenslal, high end bo še delal, potem imamo tukaj HP, ki ima sicer zasoljeno ceno, ampak naredil vsaj je nekaj spodopbnega (Elite 3X).

Vsaj še kak soliden OEM mora vskočiti, da bo WP prva izbira, ker zaenkrat sem tam tam med Lumio in Nexusom, če bi kupoval. Ne nexus androida ni za dotikat, dokler se Google ne neha zajebavat pa uštima platformo tako kot je treba z updajti direktno in ločenim driver layerjem. Pa še lastni Nexus ni nek vzor, moraš po dveh letih custom ROMe začet drzat, konstantno delo...

WP10 je obljuba da je zadnja verzija to. Zadnja verzija pomeni konstantni update, če se bo tega MIcrosoft držal bomo sicer izvedeli šele čez cirka 3 leta, če bodo najstarejše W10 naprave še podprte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Markoff ::

Precej veliko komentarjev za en spyware izdelek...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

krneki0001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Lej, fotoaparate v telefonih lahko izpustiš in jih raje ne primerjaj, ker ti lahko dam samo en primer - Lumia 1020. 41 miljonov pikslov, carl zeiss leče, raw format, stabilizacija slike, ....
Ga sploh ni primerljivega telefona, da bi imel tako dober fotkič. Že vežina mini fotoaparatov se lahko skrije.


Vem, ampak zaenkrat še nisem videl telefona z lepšimi slikami od l920 niti 950 s tremi ledicami ne.


Boš moral Lumio 1020 sprobat. Tako 920 kot 950 se skrijeta.

krneki0001 ::

klinker je izjavil:


Kresiranje....ja, kreshanja ze dolgo ni, niti v beta N preview

one plus one, one plus two, G2, G3, G4, ASUS - močnejši hardware od lumie 920, veliko kreširanja. Sprobano, imajo vsi sodelavci te telefone in imajo stalne probleme

klinker je izjavil:


Odzivnost WP pogori...ze bivsi N4 je bil odzivnejsi
Hitrost...hehe, lahko stestiramo, enako je ze N4 bil hitrejsi


Odzivnost? Si kdaj imel v roki kaj več kot lumio 800 ali 8x0?

klinker je izjavil:


UI...stvar prilagodljivosti posameznika, ce se ne znas prilagodit ni problem v napravi

ni problem v prilagajanju. UI je grd, neuporaben in zanič.

klinker je izjavil:


Poziranje baterije...ne vem od kje ti ta, sem bral vec o tem na WP, sam pa nikjer imel te izkusnje

Začuda mi lumia 920 drži 3 dni kr pogoste dnevne uporabe, one plus xxx ne zdrži celega dneva ob enaki uporabi, lenovo Axxxx crkne že po parih urah.

klinker je izjavil:


Virusi...enako kot win desktop, najpopularnejsa platforma je najbolj na udaru

Na windows desktopu zadnjih 8 let še nisem dobil virusa, kljub temu da uporabljam samo defender.

klinker je izjavil:


Miljon programov...med katerimi enostavno izberes kvalitetne in koristne, ne vem zakaj bi nalagal vsak srot na fon...na WPju si npr. obsojen na en browser, pa se ta je pogreb


Če bi kvalitetni programi obstajali, tako imaš pa miljon šrota.

Pa očitno si bolj malo uporablja wp, ker nisi omejen samo na en browser. (maxthon, uc, nokia express, next, surfy,...)

tikitoki ::

loveJDM je izjavil:

Samo baje je nov windows maps res fini,aja pa slovensko te vodi tak da ulice niso problem...Lej potegneš dol offline mape pa tudi če ti ona reče turn left po 150m je ok,tudi če ne pove ulice :)
Skratka pripelje te do cilja...


Window map SUCKS! Vsaj v tretjem svetu je popolnoma neuporabna zadeva.

klinker ::

krneki0001 je izjavil:

klinker je izjavil:


Kresiranje....ja, kreshanja ze dolgo ni, niti v beta N preview

one plus one, one plus two, G2, G3, G4, ASUS - močnejši hardware od lumie 920, veliko kreširanja. Sprobano, imajo vsi sodelavci te telefone in imajo stalne probleme

klinker je izjavil:


Odzivnost WP pogori...ze bivsi N4 je bil odzivnejsi
Hitrost...hehe, lahko stestiramo, enako je ze N4 bil hitrejsi


Odzivnost? Si kdaj imel v roki kaj več kot lumio 800 ali 8x0?

klinker je izjavil:


UI...stvar prilagodljivosti posameznika, ce se ne znas prilagodit ni problem v napravi

ni problem v prilagajanju. UI je grd, neuporaben in zanič.

klinker je izjavil:


Poziranje baterije...ne vem od kje ti ta, sem bral vec o tem na WP, sam pa nikjer imel te izkusnje

Začuda mi lumia 920 drži 3 dni kr pogoste dnevne uporabe, one plus xxx ne zdrži celega dneva ob enaki uporabi, lenovo Axxxx crkne že po parih urah.

klinker je izjavil:


Virusi...enako kot win desktop, najpopularnejsa platforma je najbolj na udaru

Na windows desktopu zadnjih 8 let še nisem dobil virusa, kljub temu da uporabljam samo defender.

klinker je izjavil:


Miljon programov...med katerimi enostavno izberes kvalitetne in koristne, ne vem zakaj bi nalagal vsak srot na fon...na WPju si npr. obsojen na en browser, pa se ta je pogreb


Če bi kvalitetni programi obstajali, tako imaš pa miljon šrota.

Pa očitno si bolj malo uporablja wp, ker nisi omejen samo na en browser. (maxthon, uc, nokia express, next, surfy,...)


Ce bi znal brat, bi vidu da sem z WP bolje opremljen od tebe.

Imel G2...katerikoli WP se skrije...opo je krs, lenovo pa tudi, nisem jih pa imel po rokah, ima pa opo sodelavec in pac CM srot itak od vedno serje

Ne, UI je stvar posameznika, tu se konca...pac, se nisi sposoben prilagajat in to je tvoj problem.

Zgleda res ne rabis smarphone-a...moja 1520 cez 2 dni ni sla, pa ima baterijo kot se zagre

Zdaj instaliraj en dober antivirus in se cudi...uni defender je luknjast za popizdit

A se pravi so po tvoje kar vsi appi za android krs...hehe

Beri spet...uporabljal aktivno pol leta in tej ostali so se vecje sranje od Edge.

amacar ::

krneki0001 je izjavil:

klinker je izjavil:


Kresiranje....ja, kreshanja ze dolgo ni, niti v beta N preview

one plus one, one plus two, G2, G3, G4, ASUS - močnejši hardware od lumie 920, veliko kreširanja. Sprobano, imajo vsi sodelavci te telefone in imajo stalne probleme

Na 930 crasha fb app, crasha viber, ne kaže pravilno notifications...

krneki0001 je izjavil:

klinker je izjavil:


Odzivnost WP pogori...ze bivsi N4 je bil odzivnejsi
Hitrost...hehe, lahko stestiramo, enako je ze N4 bil hitrejsi


Odzivnost? Si kdaj imel v roki kaj več kot lumio 800 ali 8x0?

Večkrat napisi "nalagam..." sploh na win10, animacije so zelo počasne, zato dajo občutek gladkega delovanja, načeloma ni kaj za uporekati, zadovoljivo hitro.

krneki0001 je izjavil:

klinker je izjavil:


UI...stvar prilagodljivosti posameznika, ce se ne znas prilagodit ni problem v napravi

ni problem v prilagajanju. UI je grd, neuporaben in zanič.

Meni je pa ravno wp UI grd (ampak to je itak subjektivno mnenje), tako da nima smisla razglabljati o tem, če se ne moreš prilagoditi na UI si pač čuden ali star ali fanboy

krneki0001 je izjavil:

klinker je izjavil:


Poziranje baterije...ne vem od kje ti ta, sem bral vec o tem na WP, sam pa nikjer imel te izkusnje

Začuda mi lumia 920 drži 3 dni kr pogoste dnevne uporabe, one plus xxx ne zdrži celega dneva ob enaki uporabi, lenovo Axxxx crkne že po parih urah.

Itak, 920 poseduje neverjetno baterijo, začuda na testih temu ni tako, pa tudi izkušnje ne kažejo tega.
Url: http://www.gsmarena.com/battery-test.ph...

krneki0001 je izjavil:

klinker je izjavil:


Virusi...enako kot win desktop, najpopularnejsa platforma je najbolj na udaru

Na windows desktopu zadnjih 8 let še nisem dobil virusa, kljub temu da uporabljam samo defender.

Na androidu tudi ne, pa sploh nimam antivirusnega programa, beat that :))

krneki0001 je izjavil:

klinker je izjavil:


Miljon programov...med katerimi enostavno izberes kvalitetne in koristne, ne vem zakaj bi nalagal vsak srot na fon...na WPju si npr. obsojen na en browser, pa se ta je pogreb


Če bi kvalitetni programi obstajali, tako imaš pa miljon šrota.

Boljše imeti med 5000 aplikacijami 5 dobrih, kot med 10 aplikacijah 0 dobrih, žal jih na wp ogromno manjka.

krneki0001 je izjavil:


Pa očitno si bolj malo uporablja wp, ker nisi omejen samo na en browser. (maxthon, uc, nokia express, next, surfy,...)

Sami priznani browserji ja (kot si napisal zgoraj za aplikacije, šrot).

krneki0001 ::

Zanalašč nisem napisal opere in ostalih, ki na wp tudi delujejo brez problemov.

klinker ::

Da, trollas so much... nick imas pravi ocitno.
Razen opere in edge pa imas priznanih kolko? Chrome in FFja ni...uradnih, ostalo pa je vse ekzptika.
Pa Opero si res poskusu za nekaj casa al samo nabijas?
Ker meni je samo nehala nalagat, kot da je zgubila povezavo z netom. Po restartu fona je spet delala nekaj casa, pol pa spet mrk. No, od takrat so verjetno kaj porihtali, je pa spet se vecji srot kot Edge.
Baje da tuc tuc (nekaj takega) browser ni tako slab, nisem ga pa se sprobal ker je WP trenutno v predalu in caka na boljse case.

PrihajaNodi ::

klinker je izjavil:

Da, trollas so much... nick imas pravi ocitno.
Razen opere in edge pa imas priznanih kolko? Chrome in FFja ni...uradnih, ostalo pa je vse ekzptika.
Pa Opero si res poskusu za nekaj casa al samo nabijas?
Ker meni je samo nehala nalagat, kot da je zgubila povezavo z netom. Po restartu fona je spet delala nekaj casa, pol pa spet mrk. No, od takrat so verjetno kaj porihtali, je pa spet se vecji srot kot Edge.
Baje da tuc tuc (nekaj takega) browser ni tako slab, nisem ga pa se sprobal ker je WP trenutno v predalu in caka na boljse case.



Ga prodajas?

klinker ::

1520ko lahko prodam, 930ka je ze rezervirana, 840ka pa tast se nuca dokler ne dobi novega.
Ima pa 1520ka pri tipkah za glasnost 1mm okruseno steklo. Ce te zanima ti posljem slike.

amacar ::

840-ka sploh obstaja?

Modri dirkač ::

nope ...:D
Everybody lies!

PrihajaNodi ::

klinker je izjavil:

1520ko lahko prodam, 930ka je ze rezervirana, 840ka pa tast se nuca dokler ne dobi novega.
Ima pa 1520ka pri tipkah za glasnost 1mm okruseno steklo. Ce te zanima ti posljem slike.


Kakšna je pa cena?

krneki0001 ::

klinker je izjavil:

1520ko lahko prodam, 930ka je ze rezervirana, 840ka pa tast se nuca dokler ne dobi novega.
Ima pa 1520ka pri tipkah za glasnost 1mm okruseno steklo. Ce te zanima ti posljem slike.


Tok o temu kdo trola. lumie 840 ni.

klinker ::

Hmm, bo pol 830 verjetno, pac zadnji model 8xx. Je od tasta in ne citam modela vsakic ko sem na obisku ;)

PrihajaNodi je izjavil:

klinker je izjavil:

1520ko lahko prodam, 930ka je ze rezervirana, 840ka pa tast se nuca dokler ne dobi novega.
Ima pa 1520ka pri tipkah za glasnost 1mm okruseno steklo. Ce te zanima ti posljem slike.


Kakšna je pa cena?


150€

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft mora plačati 10.000 dolarjev odškodnine zaradi samodejne namestitve Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
6321496 (18351) filipk
»

Microsoft z novimi triki za namestitev Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13149822 (42217) opeter
»

Windows 10 na 300 milijonih naprav (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
541137809 (126185) japol
»

Windows 10 bo zastonj, očala HoloLens za navidezno resničnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15560849 (49328) SimplyMiha

Več podobnih tem