» »

Zaradi slabe prodaje telefonov razmah Windows 10 nekoliko za pričakovanji

1
2
3

cekr ::

Uporabljam ZX Spectrum. Do sedaj nisem imel boljšega sistema. Prej sem uporabljal ZX81.

Kregate se tam, kjer ni treba.
Vsak sistem je svoje okolje. Enemu paše eno, drugemu drugo.

Da W10M ni razširjen, je samo v fami o količini programov, ki so v večini balast.
Veliko pa je tudi v prodajnikih mobilnih operaterjev, ki želijo imeti čimman sistemov, da imajo čimmanj dela.
Ravno včeraj sem videl, kako je nekdo hotel kupit L650 pa ga je prodajnik skoraj prepričal, da to ni dobro.
Kupec je nazadnje sledil svoji želji in kupil omenjeno zadevo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Netrunner ::

Prav smešno mi je brati te komentarje proti windows telefonih. Držite se svojega androida in ne smetit te teme z nerelevantnimi komentarji.

klinker ::

Jst sem mu dal sanso...6 mesecev uporabe WPja je dovolj, da mu lahko recem polizdelek. Sva enakega mnenja jst in moja boljsa polovica, ki ga je celo leto pa pol drsala, po enem tednu na Redmi 3 je izjavla da ne povoha vec WPja pa da ji ga senkajo.
Se tasta bomo naslednji teden nazaj na Androida dali, ker tudi ni navdusen nad WP...meni da je storasta zadeva do amena...pred tem je imel krs od HTC Wildfire.
Tako da ja, eni smo ga konkretno sprobali in lahko podamo neko dejansko mnenje.

Anney ::

Kakšne naprave pa sta imela s svojo polovico.?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

klinker ::

Jst 920, ona 1520, katero sem nato prevzel jst ker si je ona kupla 930...tast pa ima 840ko. Imam se eno Lumio 800.
Pa sej je vse isti smorn, hw se razlikuje, v os-u, delovanju in fukcionalnosti pa ni razlik.
To da kaj stekne me ne moti kolko me moti omejenost platforme in manjko kvalitetnih bistvenih zadev.
Mogoce sem se pac razvadu z Android in iOS, ampak primerjam kar imamo doma, pa je WP enostavno precej za konkurenco kar se funkcionalnosti in featurjev tice. Nas je pac slo ene par na WP, ker je obetal...zal se je tresla gora, rodila pa mis.
Ne vem pa kaj desktop zadeve tu mesate ker so lih kontra...linux je tam kjer je WP, Win OS pa tam kjer je Android.
Dokler WP ne fura desktop aplikacij ga ne mesajte z desktop Winsi ker mesate jabuke in skornje.

Netrunner ::

@klinker => definiraj pol-izdelek !

Moj WP out of the box:
- Kličem in prejemam klice brez težav
- UI jasen in sem se ga privadil v prvih 20 minutah uporabe
- Imam vse aplikacije ki delujejo brez težav za:
--- gledanje slik in videa
--- pregledovalnik dokumentov (pdf,doc,xls,...)
--- Poslušanje glasbe
--- dobro delujoč GPS z zelo dobrimi mapami
--- Deljenje WIFI povezave
--- original brskalnik deluje super in ni potrebe po alternativah
--- .... sem pozabil kaj vse

Kar sem namestil dodatno je samo app za prikaz stanja baterije z par integriranimi shortcuti, app za budilko in štoparico in odštevalnikom časa ... pa še pardrugih app-ov

Zakaj naj bi to bilo pol-izdelek ?? ..res definiraj prosim kaj ti razumeš pod pod-izdelek??

Kar se tiče negativnih pogledov na WP pa so:
- ne prepozna imena v imeniku če imaš ++386 namesto 00386 (ali obratno)
- malo lesen pregledovalnik kontaktov napram androidu
- malo lesena tipkovnica oz. pisanje je malo bolj nerodno kot na andoroidu

drugih pripomb nimam... telefon deluje gladko in v 2 letih uporabe sem ga moral ene 3x restartat. LAstim si pa 925, moja punca pa ima 640 in sva oba izredno zadovoljna.

Največji WP minusa je majhno število applikacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

klinker ::

No, sam si par zelo kljucnih zadev izpostavu ki normalno delajo ze na dumpphone-u. Sedaj pojdi za nekaj mescev na drugo platformo in se ti bo spisek se povecal.
Sej lahko na WP vse osnovne zadeve pocnes enako kot pri konkurenci, le da na konkurenci je vse to precej bolj uporabniku prijazno...pri konkurenci imas tudi razne launcherje za si prilagodit funkcionalnost, raznorazne profi backup zadeve, monitoring software,...plus vse MS storitve za poslovanje...itd itd...na iOS imas celo od Native Instrumets precej SWja za profi glasbenike.
Skratka, prilagodljivost, razsirjenost, siroka podrocja uporabe, dosti specializiranih aplikacij za tehnicne in poslovne namene, itd itd...o cemer WP lahko samo sanja se ene par let.

zmaugy ::

A se že da uvozit stike iz Outlooka na PCju v Win telefon brez oblaka? Leta 2016? Ker se mi nakako zdi, da bi to moralo delovati, ista platforma pa to...
Moja Lumia 920 je največji jajc od telefona, kar sem jih kdaj kupil. Zdaj obtežilnik za papir (po cca letu in pol uporabe).

Netrunner ::

klinker je izjavil:

... le da na konkurenci je vse to precej bolj uporabniku prijazno...


To pa si čisto mimo usekal. WP UI je dosti bolj prijazen kot bilokakšen andorid. Res je da ima določene pomankljivosti in so določene zadeve malo leseno narejene, vendar teh par malenkosti ne naredi telefona nič slabšega.

In mimogrede... telefon je v osnovi narejen za komuniciranje kar WP podpira v nulo (pogovori, internet, e-pošta,...) Vse dodatne applikacije pa so večinoma balast. Seveda če pa si eden tistih ki telefon uporablja za vse drugo potem verjamem da ti je android bolj kul.

Še vedno nisi definiral kaj je zate pol-izdelek.

PrihajaNodi ::

zmaugy je izjavil:

A se že da uvozit stike iz Outlooka na PCju v Win telefon brez oblaka? Leta 2016? Ker se mi nakako zdi, da bi to moralo delovati, ista platforma pa to...
Moja Lumia 920 je največji jajc od telefona, kar sem jih kdaj kupil. Zdaj obtežilnik za papir (po cca letu in pol uporabe).



Ja se da uvazat in izvazat. Zakaj je jajc? Meni je zadnjic padel v vodo za 5 min, posusim, spucam in dela ko sus. Kamera na 920 pa boljsa kot na 950, ki sem jo hvala bogu prodal.

klinker ::

Netrunner je izjavil:

klinker je izjavil:

... le da na konkurenci je vse to precej bolj uporabniku prijazno...


To pa si čisto mimo usekal. WP UI je dosti bolj prijazen kot bilokakšen andorid. Res je da ima določene pomankljivosti in so določene zadeve malo leseno narejene, vendar teh par malenkosti ne naredi telefona nič slabšega.

In mimogrede... telefon je v osnovi narejen za komuniciranje kar WP podpira v nulo (pogovori, internet, e-pošta,...) Vse dodatne applikacije pa so večinoma balast. Seveda če pa si eden tistih ki telefon uporablja za vse drugo potem verjamem da ti je android bolj kul.

Še vedno nisi definiral kaj je zate pol-izdelek.


Kaj nisi na kaki N95 ostal...saj klice, smse, mail, mms in nekaj surfanja podpira...balasta, ceprav koristen ga itak ne rabis ane ;)
Polizdelek, ki trenutno ponuja pol manj od konkurence.

PrihajaNodi je izjavil:

zmaugy je izjavil:

A se že da uvozit stike iz Outlooka na PCju v Win telefon brez oblaka? Leta 2016? Ker se mi nakako zdi, da bi to moralo delovati, ista platforma pa to...
Moja Lumia 920 je največji jajc od telefona, kar sem jih kdaj kupil. Zdaj obtežilnik za papir (po cca letu in pol uporabe).



Ja se da uvazat in izvazat. Zakaj je jajc? Meni je zadnjic padel v vodo za 5 min, posusim, spucam in dela ko sus. Kamera na 920 pa boljsa kot na 950, ki sem jo hvala bogu prodal.


A kdo klinca kako so Lumie narjene mogoce? Tu jim ni za oporekat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Machete ::

Dobro so narejene. Moja pade vsaj trikrat na teden na tla. Vsakič dela še malo bolje.

Se pa oglašam, ker je zgoraj nekdo napisal, da mu imenik ne prepozna imena če ima +386.. Jaz imam skoraj vse tako shranjene in nimam težav z imeni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Imenik prepoznava tako 00386 kot ++386 kot 03(4,5)1.

Ne prepozna pa če imaš številko dvakrat vpisano, ker ne ve kaj naj izbere. ampak to tudi polizdelek od androida ne zna razbrati. Poleg tega je androidov UI tako glup, da se nič ne da delat z njim. Skor tok glup kot iphone.

Netrunner ::

Jaz sem imel težave da če me je kdo klical iz Slo in sem imel pri njegovi tel. vnešeno ++386 mi ni izpisalo imena, če sem dal 00386 pa ja. Mogoče so z kako nadgradnjo to odpravili in nisem niti opazil.

krneki0001 je izjavil:

Poleg tega je androidov UI tako glup, da se nič ne da delat z njim. Skor tok glup kot iphone.


Dopovej ti to klinker-ju, kateri si misli da je nekaj polizdelek če nima vseh stvari kot konkurenca. Še dobro da nima vsega sranja kot ga ima android, saj če ne bodo naredili neke čistke se bodo vse dobre aplikacije izgubije v nesnagi.

klinker ::

Imenik v bistvu dela nekaj po svoje. Meni dolocenih imen ni izpisal pa jih imel shranjene pod +386, 00386 ali pa brez tega...imena klicatelja ni pokazal nikakor.
Edge ga tudi serje na marsikateri strani...tu na slo-tech mi npr. smajlije pokne cisto na zacetek, namesto tam kjer je cursor, ipd gluposti. Dosti je kiksov, taksnih in drugacnih, manjsih in vecjih.
Bomo vidli kaj bo prinesla nova vecja nadgradnja...1520ko sem namrec obdrzal za rezervo.

Klinker uporablja Nexuse aka clean Android in ima fon se za kaj drugega kot klicat, pisat in mail pogledat, ce ne, ne bi imel smartphone-a. In to niso pokemon go, fb ipd srot ki ga sploh ne uporabljam, ampak aplikacije tehnicne narave s katerimi monitoriram ali upravljam kak kos hwja na remote ipd, kar na WPju samo sanjam.
Surfal, mailal, ipd si pa lahko ze na 3330...tipicno za fanboye, povelicevat pomanjkljivosti neke naprave, zato ker tvoja naprava tega pac nima in je zato nepotrebno.
Jst sem vsaj WPju dal sanso in ga dodobra sprobal, vi pa se omejujte naprej na tem polizdelku, ker vam vec ni potrebno.

loveJDM ::

Morda pa živite v dolgčasu in si nimate kaj začet pa vam je zato tak kul 100mio appov na storu,pa čeprav so neuporabne...ko pogledam pri drugih imajo še manj appov gor kot jaz,edino kar WP nima je snapchat,pa tu pa tam še kaj(običajno nepotrebna bedarija)...pač ne vidim potrebe po katerih drugih appih kot so FB,yt(pa še tega uporabljam v brskalniku),Instagram,kake športne novice...Doma fona itak ne rabiš za druga kot klice,če pa kam greš pa greš z nekim namenom ne pa da boš v družbi na fon gledal?Vedno pa lahko prebereš novice,pogledaš kaj na net ipd če nisi doma pa imaš viška časa...Za kake namene pa drugi uporabljate fon pa res ne vem...

Pa vsak dan uporabljam andoid in WP v približno enaki meri,pa vem da bo naslednji fon zopet WP,ker manjka samo en app ki pa ni vreden tistega blesavega OS-a

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

Modri dirkač ::

Jep, trenutno manjka samo snapchat pa pokemon go.
Počasi se bo zadeva popravila, če ne pa gremo 2017 v apple ecosystem ...
Everybody lies!

krneki0001 ::

telefoniranje
sms
mail
avtentikacija
občasno brskanje po netu
navigacija - here drive+ (zato ostajam na zadnjem updejtu pred windows 10 - zalaufaš update na win 10, naredi zadnji update win 8.1, kjer da gor nekaj hudih posodobitev, potem pa prekineš in pobrišeš program za nadgradnjo dol in imaš na mašini dobesedno 8.1.1 sistem).

To je vse za kar uporabljam telefon. In za to je lumia 920 odlična. Dolgo časa zdrži baterija (4 dni), navigacija je vrhunska, ...

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Ker se nisi poskusu iGO navigacije...here drive pa imas tudi na droidu, uporablja moja za od izida, samo nas je iGO parX ze spasu, ker nas je Here peljal narobe, mislim da kiksnu na Poljskem in v Dresdnu, sicer pa vsekakor ok zadeva sploh ker je free.

Kot sem ze gor napisal...
"tipicno za fanboye, povelicevat pomanjkljivosti neke naprave, zato ker tvoja naprava tega pac nima in je zato nepotrebno."

krneki0001 ::

mene here še ni odpeljal narobe, igo, sygic in garmin pa že. Pa uporabljam here sedaj že nekje od windows phone 7.5 (od lumie 800 naprej).

klinker ::

Hmm, Here se obstajal ni takrat.
Sicer pa trollas very much...da so te kar vsi trije zajebali je bolj nemogoce. Mene se nobena ni, razen ta dva kiksa na Here, sicer pa tudi ta dela super.
Pa kot pravim, imas Here tudi na droidu, kje je problem.
AC DC...WP je pac boljsi ker manjka pol stvari. Oni jih ne potrebujejo in je zihr sam balast, ce oni tako recejo.
Android v fazi kateri je danes, je na visjem nivoju od iOSa...ce gledamo izkljucno Googlove naprave...kaj sele napram oskubljenem WPju ki je na ravni modernega dumbphone-a.

zmaugy ::

PrihajaNodi je izjavil:

zmaugy je izjavil:

A se že da uvozit stike iz Outlooka na PCju v Win telefon brez oblaka? Leta 2016? Ker se mi nakako zdi, da bi to moralo delovati, ista platforma pa to...
Moja Lumia 920 je največji jajc od telefona, kar sem jih kdaj kupil. Zdaj obtežilnik za papir (po cca letu in pol uporabe).



Ja se da uvazat in izvazat. Zakaj je jajc? Meni je zadnjic padel v vodo za 5 min, posusim, spucam in dela ko sus. Kamera na 920 pa boljsa kot na 950, ki sem jo hvala bogu prodal.

Se pravi vtaknem kabel v računalnik in prenesem stike iz outlooka na Lumio? Ko sem jo uporabljal, ni bilo mogoče.
Zakaj je jajc? Ker te sogovorniki ne slišijo (mislim da so bili problemi z mikrofonom za utišanje šumov) - po nekaj takšnih epizodah, ko kličeš ljudi iz normalne lokacije in te sredi pogovora nehajo slišat, sem zamenjal ekosistem. In teh težav nimam več. Je pa bilo treba tudi na trenutnem telefonu stike prenašati preko šmentanega oblaka (kar sem mislil, da se bom pri M$ izognil, ker gre za isto osnovo). Še vedno je legenda HTC Desire HD, kjer sem sinhroniziral stike in koledar brez oblaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

PrihajaNodi ::

Se pravi vtaknem kabel v računalnik in prenesem stike iz outlooka na Lumio? Ko sem jo uporabljal, ni bilo mogoče.


Preko oblaka gre to, prav tako imaš tam shranjene zadnje nastavitve telefona.

Zakaj je jajc? Ker te sogovorniki ne slišijo


Problem je HW ne software.

zmaugy ::

Torej ne gre brez oblaka. Čeprav bi lahko šlo. In od M$ bi to upravičeno lahko pričakoval. Ampak ne, oni morajo po bližnjici kot vsi ostali, čeprav imajo veliko prednost v prisotnosti na desktopih.
Kar se tiče HW - menda je mnenje veliko ljudi, da je Nokia znala delati telefone kot HW. Se pač popravi gonilnik. Pa ga niso.

Ostalo: app za telefoniranje je originalni v primerjavi z Androidom neuporaben. Enako tudi na ios - tudi iphone ima skrajno butast app za telefoniranje in iskanje po kontaktih.
Predvajanje glasbe: Originalni app seveda ni ok, ko sem kopiral glasbo iz itunes, mi večine ni predvajalo. Je bilo treba kupiti poseben app, ki pa je počasen u pm. To seveda ni slučaj na androidu (mislim na tistem prastarem iz Desire HD).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

klinker ::

Seveda gre.
Dodas google account in imas vse stike sinhronizirane kjer si vpisan s tem accountom, ne glede na platformo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

zmaugy ::

Kakšen google account? Jaz v google accountu nimam nobenih stikov online. V androidnem telefonu sem jih prenesel na kabel. Ne vem, morda je bila napaka, ampak v svojem google računu nisem imel nikoli nobenih stikov iz telefona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

klinker ::

Kako da ne. Ce imas stike sinhronizirane z google accountom jih imas vse na gmailu, tako na Androidu kot na WP.
Ce gres s PCjem na gmail, imas pod zavihkom stiki vpisane vse svoje stike, tako maile kot tel. st., kateri se ti prenesejo na napravo, ko jo sinhroniziras z gmail accountom.
Ce si na fonu vpisan samo z MS accountom pojdi pod accounts, naredi nov racun in izberi google, naprej pa verjetno ves.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Netrunner ::

klinker => daj, "odandroidaj" se iz te teme ven, ker očitno si ti en veik android fanboy. Nam zaupaš koliko si star? .... 16 ? koliko sem zgrešil ?

klinker ::

Netrunner je izjavil:

klinker => daj, "odandroidaj" se iz te teme ven, ker očitno si ti en veik android fanboy. Nam zaupaš koliko si star? .... 16 ? koliko sem zgrešil ?


Da, zato imamo doma 3 lumie, 2 iPhone-a in 4 androide :))
Sej razumem da resnica nekatere boli, ceprav se gre za gluposti ki niso kaj dosti pomembne v lajfu.
Eni pac radi testiramo razlicne platforme, da se znamo znajdet v raznih ekosistemih in izbrat pravega za dolocen namen in tako lahko tudi povemo kako prednost ali pomanjkljivost.
Zal, dokler jst na iOSu in droidu nardim vse kar lahko na WP in se vec, je pac konkurenca boljsa. Izbiro imam veliko, kaj in kako uporabit, na WPju si pa omejen na to kar pac je in na to da dela kot dela...ce je to za vas superiorno, khm khm :)
Leta ne sklepaj po sebi ker si moja zelo zgresil... jst povem dejstva ki sem jih poskusu na lastni kozi, ne ker se mi zdi in ker bi zelel, da je moja igracka top ker je moja, vse ostalo je pa srot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

krneki0001 ::

klinker je izjavil:

Hmm, Here se obstajal ni takrat.
Sicer pa trollas very much...da so te kar vsi trije zajebali je bolj nemogoce. Mene se nobena ni, razen ta dva kiksa na Here, sicer pa tudi ta dela super.
Pa kot pravim, imas Here tudi na droidu, kje je problem.
AC DC...WP je pac boljsi ker manjka pol stvari. Oni jih ne potrebujejo in je zihr sam balast, ce oni tako recejo.
Android v fazi kateri je danes, je na visjem nivoju od iOSa...ce gledamo izkljucno Googlove naprave...kaj sele napram oskubljenem WPju ki je na ravni modernega dumbphone-a.


Android je polizdelek z zanič ui-jem, osebno mi ni všeč. Here na androidu deluje pa polovičarsko in počasi (na primerljivem hardveru deluje počasneje na androidu kot na wp). Android nikoli ne bo dosegel iosa in wp. Je namreč preveč zanič izdelek.

Here drive je bil že za windows phone 7.5 in potem za nadgradnjo 7.8.
Here drive+ je bil pa potem za 8.0 in 8.1. windows 10 na telefonu me trenutno ne zanimajo (čeprav imam dve lumii 920 in na eni 8.1 na drugi pa 10, ampak samo za test, da vidim če so stvari že izboljšali). Ker pa telefon deluje z windows 8.1 hitreje in ozivnejše, tako da s tem telefonom ne bom nadgrajeval (pa še leto in pol ga imam v garanciji, tako da ga bom vsaj še toliko časa uporabljal).

Mi pa stalno kdo ponujaj jajca od androida, ampak sorry, mi je pač polizdelek in nikakor se ne morem navadit na ušiv UI.

Netrunner ::

Ok klinker ... Naj bo po tvoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

klinker ::

In po cemu ti, nebivedu, klasificiras android kot polizdelek?
To da se UIja ne mores navadit pove samo to da si nefleksibilen, Here pa je enak, na droidu in wp, sem prav sel zdaj preverit, uporabljal sem pa ga tudi na SGS2, na katerem je delal super in boljse od vseh navigacij na tej starini, saj so ostale tu in tam steknile, HERE pa prav lepo dela na njem.
Pa se 1x, dejte navest za kero napravo se gre, ker Android so samo Nexusi. Samsung ima TW, Huawei EMUI, HTC ima Sense, itd...
Pa kar je blo 3 leta nazaj nema veze, ker govora je o WP10, katerega lahko primerjate z danasnjimi android napravami in te so dandanes ze konkretno zrele, sploh AOSP Android je klasa zase.
Pa se to, na 5X furam testni N preview...po vasem skropucalo, dela pa zadeva ze vec kot teden brez bilokakega kiksa, crasha, ipd nebuloze ki se drzijo od prvih verzij androida.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Netrunner ::

ha ha .. WP je polizdelek po mnenju nekeg pametnjakoviča, zdaj pa je vse narobe ker se je android označil kot polizdelek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

klinker ::

Netrunner je izjavil:

ha ha .. WP je polizdelek po mnenju nekeg pametnjakoviča, zdaj pa je vse narobe ker se je android iznačil kot polizdelek.


Hocem razloge, zakaj polizdelek...jst sem podal svoje, glede WPja.

Netrunner ::

Tvoja razlaga ne naredi WP polizdelka, zato ustavi se s tem. Razumem da se ti WP ne dopade, vendar zaradi tega ne poveličuj androida.

klinker ::

Tvoja, ki je nisem prebral, pa ne androida.
Android uporablja vec folka, ima vec appsov, ima vec funkcij, ima vec browserjev, podpira vse MS produkte, vec izbire navigacij, itd itd
Cakam na vase kontra pojasnilo

Netrunner ::

klinker je izjavil:

Android uporablja vec folka

Ker je več časa na tržišču, pa če jih več ljudi uporablja še ne pomeni da je najboljše. Včasih je večina ljudi vozila yugo, pa je bil daleč od dobrega.

klinker je izjavil:

ima vec funkcij

Katerih 3/4 uporabnikov ne potrebuje

klinker je izjavil:

ima vec browserjev

Ker jih potrebuješ a ne ? ... surfaš z tremi ustočasno ?

klinker je izjavil:

podpira vse MS produkte

uf ... to pa ti je razlog za nakup

klinker je izjavil:

vec izbire navigacij, itd itd

Nokia here je dovolj, mimogrede nekateri znamo priti na cilj tudi brez navigacije.

klinker ::

A ti sploh potrebujes kaj :))
Pa, a pomanjkljivosti ki ga nardi polizdelek pa ni al kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Netrunner ::

Ne da se mi več debatirat s tabo ker si očitno nek android fantik.

Dejstvo je to, da je WP zelo dober izdelek in kdor tega ne vidi je njegov problem.

Se umikam iz tega post-a in klinker to svetujem tudi tebi, ker ta tema ni namenjena poveličevanju androida.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

klinker ::

Al pa ti wp fanatik. Jst imam doma vse platforme, pa ti?
Nisem rekel da je slab, le slabsi od konkurence.
A ko ni kontra argumenta se vsi fanboycki tu na forumu spustite na osebne zaljivke al kaj?
Enako je v AMD/Nvidia temah ;((
Nasvetov ne potrebujem od fanboya, hvala.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Netrunner ()

Machete ::

Zakaj pišete 2x ++ ? Eden je dovolj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

klinker je izjavil:

Al pa ti wp fanatik. Jst imam doma vse platforme, pa ti?
Nisem rekel da je slab, le slabsi od konkurence.
A ko ni kontra argumenta se vsi fanboycki tu na forumu spustite na osebne zaljivke al kaj?
Enako je v AMD/Nvidia temah ;((
Nasvetov ne potrebujem od fanboya, hvala.


Mi tudi ne rabimo nasvetov nekoga, ki ima vse platforme doma, uporablja jih pa samo pavšalno in pojma nima o nobeni.

klinker ::

Kot ze napisano...ko ni kontra argumenta padajo osebne zaljivke. Tipicno fanboyevsko :)

PrihajaNodi ::

Kateri Android aparat ima še gumb ob straneh in dela res top slike>?

krneki0001 ::

android:
slabosti:
- glup UI
- počasnost
- neodzivnost
- kreširanje
- požiranje baterije
- milijoni programov, pa samo 10 dobrih
- virusi

prednost:
- več proizvajalcev, pa lahko tudi slepa kura kako zlato zrno najde, oziroma, občasno se najde kaj kar bi bilo uporabno.

WP:
prednosti:
- dober UI
- ni kreširanja, stabilnost
- odziven sistem

slabosti:
- ni toliko programja, ampak tudi virusov ni

PrihajaNodi je izjavil:

Kateri Android aparat ima še gumb ob straneh in dela res top slike>?


Lej, fotoaparate v telefonih lahko izpustiš in jih raje ne primerjaj, ker ti lahko dam samo en primer - Lumia 1020. 41 miljonov pikslov, carl zeiss leče, raw format, stabilizacija slike, ....
Ga sploh ni primerljivega telefona, da bi imel tako dober fotkič. Že vežina mini fotoaparatov se lahko skrije.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Lej, fotoaparate v telefonih lahko izpustiš in jih raje ne primerjaj, ker ti lahko dam samo en primer - Lumia 1020. 41 miljonov pikslov, carl zeiss leče, raw format, stabilizacija slike, ....
Ga sploh ni primerljivega telefona, da bi imel tako dober fotkič. Že vežina mini fotoaparatov se lahko skrije.


Vem, ampak zaenkrat še nisem videl telefona z lepšimi slikami od l920 niti 950 s tremi ledicami ne.

- ni toliko programja, ampak tudi virusov ni


Najlepše je ko ti napiše: "vaš android telefon ima virus".

ivanuscha ::

Pod črto ima Klinker prav. WP ni zanič izdelek, je pa slabši od konkurence. Na tržišču je prisoten več kot dovolj časa, da bi se lahko izkazal ter pritegnil kupce, ampak tega očitno ne zmore. Je sistem, ki zadovolji nezahtevne uporabnike. Komur je pač en vgrajeni brskalnik dovolj, bo zadovoljen. Kdor pa hoče uporabljati Chrome ali pa Firefox, Opero... potem je izbira jasna. Res je, da je veliko programov tudi neuporabnih, ampak to v ničemer ne spremeni prednosti, saj je na izbiro še vedno veliko več uporabnih dodelanih programov kot jih ima WP.

Jaz osebno sem hotel iti na WP po Symbianu, pa sem v enemu mesecu spoznal da bo to nemogoče. Marsikatero funkcijo sem pogrešal, WP 8 bi mirno lahko rekel polizdelek. Najbrž da so do verzije 10 sedaj že kaj porihtali? Ni bilo mogoče nastaviti posebej niti glasnosti zvonenja ter za druge aplikacije... Potem sem le šel na Android, kjer sem se takoj počutil kot doma.

Nima se pa smisla prepirati. Tisti, ki ste z sistemom zadovoljni, bodite še naprej. Tisti ki pa nismo, uporabljamo alternativne platforme. Na srečo je izbira tu.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

klinker je izjavil:

Kako da ne. Ce imas stike sinhronizirane z google accountom jih imas vse na gmailu, tako na Androidu kot na WP.
Ce gres s PCjem na gmail, imas pod zavihkom stiki vpisane vse svoje stike, tako maile kot tel. st., kateri se ti prenesejo na napravo, ko jo sinhroniziras z gmail accountom.
Ce si na fonu vpisan samo z MS accountom pojdi pod accounts, naredi nov racun in izberi google, naprej pa verjetno ves.


Mislim da me nisi razumel. Meni ne predstavlja problem izvoziti stike v google, M$, whatever account. Jaz si tega ne NE ŽELIM. In edino na Androidu mi tega NI BILO TREBA (dopuščam možnost, da je bila kje kakšna napaka pri postopku, končni rezultat je bil ta, da na moje veselje moji stiki niso bili izvoženi v Google account. Pri Applu in M$ se temu nisem mogel izogniti, čeprav bi pri M$ to pričakoval, saj se je združljvost platform propagiralo kot zelo močan prodajni argument.
Na žalost so se odločili drugače in predvidevam da zaradi butaste želje po čimveč osebnih podatkih (hej, google tudi to dela, dajmo še mi, kaj bomo s tem še ni čisto jasno, bomo že nekaj!) to pač niso hoteli omogočiti. Pač pristanek na trdnih tleh - M$ dela stvari za kvartalna poročila in ne na dolgi rok in po pameti. Zato tudi rezultati pod pričakovanji. In ko vidiš da te začenjajo na finto s pojavnimi okni s spremenjenimi znaki, s sneak downloadi ipd., potem je jasno, da so na dolgi rok mrzli.

Dr_M ::

Trenutno imam kitkat 4.4.2 z Optimus UI 3.0 (LG telefon). Ta verzija dela precej uredu, hitro in stabilno. Vmesnik je eden najboljsih in napreglednejsih, kar sem jih videl.
Ampak to kar je google naredil z lollipop, je pa katastrofa. Vmesnik na stock (nexus) je porazen, ze na pogled grd, ampak ok, stvar navade, nepregleden, kot da bi voda nekaj nakljucno naplavila na kup. Sicer alternativni vmesniki nekako popravijo ta slab vtis, ampak vsemogocni pa tudi niso.

Ce bi dal na kup vse dobre stvari (funkcije), ki jih ima in jih je imel, pa jih je google odstranil in odstranil vse slabe, ki jih trenutno ima, bi bil to sicer dober OS.

Nekako bi rad letos nabavil nov telefon, pa nisem ziher, ce hocem to naplavino od androida se imet (ubistvu vztrajam le zaradi kupljenih aplikacij). Bom pocakal na 7.0 v upanju, da se bodo odmikal od tega sranja, ki ga sedaj ponujajo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zmaugy ::

Netrunner je izjavil:

Ne da se mi več debatirat s tabo ker si očitno nek android fantik.

Dejstvo je to, da je WP zelo dober izdelek in kdor tega ne vidi je njegov problem.

Se umikam iz tega post-a in klinker to svetujem tudi tebi, ker ta tema ni namenjena poveličevanju androida.


Glede na tržni delež je WP problem M$.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft mora plačati 10.000 dolarjev odškodnine zaradi samodejne namestitve Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
6321493 (18348) filipk
»

Microsoft z novimi triki za namestitev Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13149816 (42211) opeter
»

Windows 10 na 300 milijonih naprav (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
541137789 (126165) japol
»

Windows 10 bo zastonj, očala HoloLens za navidezno resničnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15560844 (49323) SimplyMiha

Več podobnih tem