» »

Flashanje Xperie Ray nazaj na stock Android

Flashanje Xperie Ray nazaj na stock Android

Rias Gremory ::

Živjo,

že nekaj časa nazaj sem flashal Xperio Ray na nek CM, ne spomnim se točno kaj vse sem naredil. Zdaj ga bo uporabljal nekdo drug in me zanima:
1. Je možno da telefon priklopim na računalnik in bo PC companion sam namestil njihov stock Android kljub temu da je na telefonu drug ROM in odklenjen bootloader?
2. Je možen downgrade na v2.3 preko kakšnega njihovega uradnega "softwera" ali se bom moral sam zafrkavat?

Lep pozdrav
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

BivšiUser2 ::

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Thunder wave ::

K točki 1: Ne, ne bo tako enostavno, žal.
Verjetno je najlažja pot, da si preneseš Flashtool in zanj najdeš kak tutorial (jih je precej). Nisem pa ziher, da bo tam tudi Android 2.3, verjetno boš dobil le 4.0, ker ponuja samo zadnje verzije, ki jih je izdal Sony za posamezen telefon.

radmannsdorf ::

pošlji mi mail na ZS, pa ti pošljem Flashtool + ST18_4.0.2.A.0.62_Central Europe-STOCK ROM.
pa če imaš win 8 ali 10, boš moral še flashtool driver najprej omogočit na kompu, takole:
https://theconfuzedsourcecode.wordpress...

radmannsdorf ::

je čist simpl, ti samo rabiš rom v *.FTF obliki. svoj ray sem tako flashal ene 50x, ker sem skoz neki sprobaval druge rome hehe. ampak stock je še zmeri najboljš. če ga pa še rootaš in namestiš NoBloat, odstraniš ves bloatware, pa zadeva leti ko sneta skirca :)

Rias Gremory ::

Mogoče kdo ve kako naredit backup vsega kar je na telefonu (SD kartico že imam backupirano)?
Na telefonu je CM 9.1.0-urushi.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Rias Gremory ::

Živjo,

poročam, da mi je uspelo s pomočjo uporabnika radmannsdorf.

Uporabil sem Windows 7 SP1 64-bit.
Postopek:
1. Snel sem Flashtool v0.6.6 iz tu. Stran ima na grobo opisan postopek ampak je Google translate angleščina.
2. Namestil sem Flashtool.
3. V mapi (pri meni je to "C:\Flashtool") kamor sem namestil Flashtool je mapa "drivers" ki vsebuje "Flashtool-drivers.exe" datoteko. To je potrebno zagnati in namestiti gonilnike za flashmode in fastboot. Slike za ta postopek najdete na strani iz koraka 1. Ko se vam pokaže kakšno okno kliknete accept/allow oz. nekaj v tem stilu.
4. Ponovni zagon
5. Firmware .ftf datoteko sem skopiral v mapo "firmwares", ki se prav tako nahaja v mapi kamor sem namestil Flashtool. Ni pa to nujno za to verzijo Flashtoola saj omogoča tudi drag-and-drop.
6. Zagnal sem Flashtool in nadaljeval po navodilih videa, ki ga je zgoraj prilepil radmannsdorf.
7. Ko je telefon uspešno "flešan" se bo tudi sam ponovno zagnal.

Opomba 1: Najprej sem probal na Linux Mintu z najnovejšo verzijo Flashtoola in mi ni uspelo. Sem probal še predzadnjo in je aplikaciji nekako uspelo (domnevam) pojesti ves RAM, disku se je zmešalo, na terminalu sem pa videl "out of memory" oz. nekaj v tem stilu. Potem sem naredil hard reboot in se odločil, da bom zadevo naredil na Windowsih.
Opomba 2: Domnevam tudi, da je stabilnost močno odvisna od verzije Flashtoola, ker je ta program delo nekaj prostovoljnih ljudi. Priporočam, da poskusite kakšno starejšo verzijo v kolikor vam ne uspe.

Lep pozdrav

EDIT: Polepšal.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xperia Z1 compact help

Oddelek: Mobilne tehnologije
111462 (1327) r3dkv1c4
»

Android Marshmallow 6.0 na napravah XPERIA v Sloveniji

Oddelek: Mobilne tehnologije
474835 (2926) Thunder wave
»

Unbrick sony ericsson live with walkman navodila

Oddelek: Pomoč in nasveti
7552 (511) xda develope
»

root xperie - začetki

Oddelek: Mobilne tehnologije
193278 (2915) zajovic
»

android 2.3.4 (4.0.1.A.0.283)

Oddelek: Pomoč in nasveti
181551 (991) jastreb

Več podobnih tem