» »

RAM se ne ujema. Sem kupil napacnega?

RAM se ne ujema. Sem kupil napacnega?

maliskrat ::

Kupil sem Transcend Jetram 2gb DDR2 (https://www.bigbang.si/racunalniski-pom.... Ploscica je ubistvoma tanjsa kot tista, ki se ze nahaja v racunalniku.

Nov RAM lahko vtaknem in gre notr, ampak ne da pa se z tistimi plasticnimi pokrovcki zapret. Stoji tudi brez, samo ce pogledam mi ne pokaze, da imam kaj vec RAMa.


Ali sem kupil napacnega, ali bi moral bolj na silo?
  • spremenilo: maliskrat ()

shadeX ::

Kakšno matično ploščo imaš?

Compufreek ::

Kiro matično ploščo imaš ... ali ram sigurno paše not ? Torej če tam ko je ureznina na sredini ram-a normalno v slotu za ram potem mogo samo nisi dovolj trdno pritisnil ram, neglede na plato, če ram paše skoraj sigurno kliknejo plastični zatiči, tudi če je ram nižji od drugega.
Če ne veš kakšno opremo imaš lahko tudi poslikaš.

Kurzweil ::

Katero matični imaš? Kolikšna je frekvenca prvotnih in novih RAMov? Sta oba DDR2?

solatko ::

Velikost RAM-ov je problematična samo pri določenih hladilniki, ko visok ram ne gre pod njega. Zatič mora prijeti, če je pravi.
Delo krepa človeka

maliskrat ::

MS-7360
Na skatli pise, da pase DDR2. 800hz, kar sem tudi narocil (link je za 667, ker zgleda da 800 nimajo vec)

Tudi ta ploscica, ki je ze notri , pise da je DDR2 1GB 800. Samo, kot se vidi na sliki je ta moja nova dosti manjsa.

 ram

ram


Naj probam bol na silo?ker se mi je zdelo da negre bolj pa nisem zelel cesa unicit...

Kurzweil ::

Bolj na silo in bo lepo skočilo noter.

maliskrat ::

Ok, bom poizkusil.

Kupil sem tudi SSD, ampak mislim da plosca nima se enega kabla. Ta vecja sta 2, malega pa mislim da ni.

 pin

pin



Kako se rece kablu ki bi pasal v to tamalo rezo, da vem po cem vprasati v trgovini?

hojnikb ::

katero plato maš sploh ?
#brezpodpisa

maliskrat ::

MS-7360

chucki ::

Pa spihaj ga, ker je polno praha
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

hojnikb ::

sata kabl rabiš
#brezpodpisa

frudi ::

maliskrat je izjavil:

Ok, bom poizkusil.

Kupil sem tudi SSD, ampak mislim da plosca nima se enega kabla. Ta vecja sta 2, malega pa mislim da ni.

 pin

pin



Kako se rece kablu ki bi pasal v to tamalo rezo, da vem po cem vprasati v trgovini?

Ta "veliki" priključki, ki jih imaš, so iz napajalnika in so za napajanje SSD. Poleg tega rabiš še SATA kabel, s katerim povežeš ploščo in SSD:

 sata kabel

sata kabel

1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

maliskrat ::

Na silo je slo, le na eni strani nisem cist do konca moral zapret, ampak res malo.

Ce pogledam mi zdaj pise da imam 3,25GB ram(prej je bilo 2GB)... To je normalno, glede na to da sem dodal 2GB?

hojnikb ::

ja, zato ker maš 32biten sistem
#brezpodpisa

maliskrat ::

Aha no okej, hvala.

Gleded SSDja, ali lahko nalozim windows pac na en zunanji trdi disk na katerem so tudi drugi datoteke(nimam 12gb kljucka), in potem bootam preko trdega diska, bi lahko tako instaliral windows?

Han ::

A ne boš imel sistema na SSD?

Priklopiš SSD in odklopiš ostale diske. Na SSD namestiš 64 bitna Polkna in priklopiš ostalo diskovje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

OvCa77 ::

maliskrat je izjavil:

Aha no okej, hvala.

Gleded SSDja, ali lahko nalozim windows pac na en zunanji trdi disk na katerem so tudi drugi datoteke(nimam 12gb kljucka), in potem bootam preko trdega diska, bi lahko tako instaliral windows?

Ne rabiš 12gb, je 4-8GB dovolj, ne sme bit pa nič gor
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

maliskrat ::

Na dvdju nikakor ni slo, installing files al nekaj podobnega in pri 80% priblizno sem dobil nek error, mogoce na dvdju ni dovolj prostora(4,7G)

No pa sem probal se z UsBjem in je vse lepo slo ampak sedaj pa ze 1uro zamzrznjeno pri "Completing installation". Miška se ne odziva, ampak se pa po Completing installation prikazujejo tiste 3 pike ...

maliskrat ::

Sm restartu racunalnik in ja, instalacija ni bila uspesna.
Nekateri so pisali da je delovalo, ko so izstekali vse vkljucene usb-je samo glede na to da instaliram iz kljucka, to nebo mogoce....

Han ::

Fino bi bilo, če bi napisal kaj več. Kakšna je zdaj konfiguracija - kaj imaš priklopljeno. Kaj sploh nameščaš?

maliskrat ::

Na SSdju sem probal instalirat windows7 64bit, vse je lepo slo (preko bootable usb), ampak na koncu pri "Completing installation" stvar zamzrzne.

Sem probal instalirat na drugem, novejsem racunalniku in mi je lepo instaliralo, ampak ko dam SSD v moj racunalnik, dobim blue screen.

Mogoce nemorem instalirat 64bitni in bi lahko le 32bitni windows? nevem, tudi v cem je razlika nevem

hojnikb ::

vrzi novo palco ven..
#brezpodpisa

maliskrat ::

hojnikb je izjavil:

vrzi novo palco ven..


Hvala, sedaj deluje

fosil ::

Ram moraš čisto notri porinit do konca in zapret zatiče.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Medion Akoya E4214 - vredno nadgradnje z SSD in dodatnim ramom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
455687 (3808) anddrej
»

Nadgradnja RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
413712 (2939) Hanzo
»

Kateri windows naložiti na netbook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5611134 (10091) toblak
»

Windows se noče inštalirat.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101540 (1404) JebatGa
»

Widows 7 ne gre na 2 leti star računalnik

Oddelek: Operacijski sistemi
5695 (518) Duhec

Več podobnih tem