» »

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Compufreek ::

Živijo!
Malo me zanima kako bi se vi odločili.
Živim v najetem stanovanju v Ljubljani vsaj še do naslednjega poletja , naprej nevem kako bo, ali bom rabil ali ne. Ampak trenutno stanje je takšno da brez klime ne gre ... tale vikend se do 1 ih zjutraj ni nikakor ohladilo in je nemogoče spat če nebi mogel ob 7ih v službo niti nebi bil takšen problem ampak ker temu ni tako se odločam za nakup neke klime ali podobne zadeve, celo stanovanje je cca 28 kvadratov tako da velikost ni problematična. Odločam se med prenosno klimo, pri kateri je problem da ma ipuh vročega zraka in nimam drugega načina kot da mam na Kip odprto okno, druga opcija je tale eco cooler ki se sliši zanimiv ampak tudi nisem prepričan če deluje zadostno in me zanima ali ima kdo kakšne izkušnje ali pa če ga imajo kje predstavljenega:
http://tark-trade.com/eco-cooler/eco-co...

budget je zelo omejen ... oz ga skoraj ni, zato se odločam med zgornjim ali pa tole prenosno klimo (ni zadnja bom še pogledal če kje dobim ceneje):
https://www.mimovrste.com/prenosne-klim...

Se pa na te zadeve ne spoznam in nikoli v življenju še nisem uporabljal niti potreboval.

Mi drugače nebi bil problem dati malo več ampak se mi zdi da bom zelo malo uporabljal cca 2 meseca potem pa do naslednjega poletja nič.

Magic1 ::

Ni druge, kot da potrpiš. Eco cooler je smeh. Prenosna malo manjši smeh, a še vedno dosti neefiktivno, če nimaš zelo dobro urejenega izpuha pa še glasna je za znoret. Poglej si zadnjih nekaj strani namenske teme:
https://slo-tech.com/forum/t154302/2999
Magic

jernejl ::

Bauhaus ima v zadnjem katalogu neko prenosno klimo za 199EUR (če jih še niso razprodali... cenejše pri nas nisem videl nikjer):
https://www.bauhaus.si/ponudba/aktualni...

Jaz bi kupil prenosno klimo (jo imam in deluje, je pa hrupna... ponoči ne boš spal, če boš imel vključeno).
Za te "coolerje" pa si ne znam predstavljati, kako naj bi delovali in hladili. Toplotno energijo je treba spraviti iz stanovanja, če ga želiš ohladiti.
Za to napravo rabiš najprej zamrzovalnik, ki naredi led (in primerno zagreje stanovanje), potem pa ta naprava z ledom hladi in vlaži zrak. Končni efekt bi moral biti tak, da se temperatura nič ne zniža (kvečjemu je bolj vroče), zrak pa je bolj vlažen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

AC_DC ::

Prenosna klima, kakšna okna imaš ?


Z lastnikom se ne da dogovoriti, da urediš montažo split klime in jo lastnik potem odšteje od najemnine ?

Invictus ::

V sredo bo 20 stopinj.

To vreme bo najboljša klima...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mehmed ::

Ce imas en zracnik viska, ki ga lahko namenis prenosni klimi, kaj ostane od slabosti? Glasnost?

radmannsdorf ::

Compufreek, imaš vsaj ventilator zdaj? Jaz imam enega 15 let starega, dela kot urca, me rešuje. Brez tega, bi se tudi meni zmešalo.

Magic1 ::

Mehmed je izjavil:

Ce imas en zracnik viska, ki ga lahko namenis prenosni klimi, kaj ostane od slabosti? Glasnost?

Glasnost, ves zrak, ki gre iz klime ven, mora nekje not pridet. Kar pomeni da lahko pozabiš na efekt razvlaževanja. Zelo vroča izpušna cev, ki fajn greje, če je ne izoliraš. Slabih strani kolikor hočeš...
Magic

Okapi ::

Mehmed je izjavil:

Ce imas en zracnik viska, ki ga lahko namenis prenosni klimi, kaj ostane od slabosti? Glasnost?

Nič ne pomaga, oziroma praktično nič. Problem prenosnih klim je, da ustvarjajo pretok zraka med zunaj in notri. Ne glede na to, kako spelješ vroč izpuh ven, pride topel zrak od zunaj v sobo, ker sicer bi v sobi nastajal čedalje močnejši podtlak. Malo si lahko pomagaš v bloku, če imaš okna dobro zaprta, izpuh klime speljan v zračnik, zrak v sobo pa prihaja iz stopnišča, kjer je običajno malo hladneje kot zunaj.

Če klime nimaš, moraš čez dan zagrniti vsa okna, in to od zunaj (rolete ali karkoli drugega). V stanovanju mora biti praktično tema. Zvečer, oziroma ponoči, ko se zunaj temperatura spusti nižje od sobne, moraš odpreti vsa okna in doseči, da se do jutra temperatura v sobi izenači z zunanjo. Včasih je za to treba imeti ventilator, ker sicer izmenjava zraka ni dovolj močna. Ob sončnem vzhodu je temperatura zunaj najnižja. Takrat (oziroma ko temperatura v sobi ne pada več) zapreš in zagrneš vsa okna. Zahteva pa to precej dela, ker moraš spremljati zunanjo temperaturo, ki je včasih šele ob enih ali dveh zjutraj nižja od sobne, potem pa še paziti, da okna ob pravem času (recimo ob polsedmih zjutraj) zapreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

shotalick ::

Okapi je izjavil:

Mehmed je izjavil:

Ce imas en zracnik viska, ki ga lahko namenis prenosni klimi, kaj ostane od slabosti? Glasnost?

Nič ne pomaga, oziroma praktično nič. Problem prenosnih klim je, da ustvarjajo pretok zraka med zunaj in notri. Ne glede na to, kako spelješ vroč izpuh ven, pride topel zrak od zunaj v sobo, ker sicer bi v sobi nastajal čedalje močnejši podtlak. Malo si lahko pomagaš v bloku, če imaš okna dobro zaprta, izpuh klime speljan v zračnik, zrak v sobo pa prihaja iz stopnišča, kjer je običajno malo hladneje kot zunaj.

Če klime nimaš, moraš čez dan zagrniti vsa okna, in to od zunaj (rolete ali karkoli drugega). V stanovanju mora biti praktično tema. Zvečer, oziroma ponoči, ko se zunaj temperatura spusti nižje od sobne, moraš odpreti vsa okna in doseči, da se do jutra temperatura v sobi izenači z zunanjo. Včasih je za to treba imeti ventilator, ker sicer izmenjava zraka ni dovolj močna. Ob sončnem vzhodu je temperatura zunaj najnižja. Takrat (oziroma ko temperatura v sobi ne pada več) zapreš in zagrneš vsa okna. Zahteva pa to precej dela, ker moraš spremljati zunanjo temperaturo, ki je včasih šele ob enih ali dveh zjutraj nižja od sobne, potem pa še paziti, da okna ob pravem času (recimo ob polsedmih zjutraj) zapreš.


This. +1.

thramos ::

Tudi +1. S prenosno klimo v takšnem scenariju, kot ga je opisal Okapi (izpuh speljan v zračnik - s tem da se je zelo segrel :/) je par ur hrupnega delovanja temperaturo znižalo kvečjemu za kakšno stopinjo ali dve. Pa še kondenzirano vodo je bilo treba menjat.

energetik ::

Okapi je izjavil:

Mehmed je izjavil:

Ce imas en zracnik viska, ki ga lahko namenis prenosni klimi, kaj ostane od slabosti? Glasnost?

Nič ne pomaga, oziroma praktično nič. Problem prenosnih klim je, da ustvarjajo pretok zraka med zunaj in notri. Ne glede na to, kako spelješ vroč izpuh ven, pride topel zrak od zunaj v sobo, ker sicer bi v sobi nastajal čedalje močnejši podtlak. Malo si lahko pomagaš v bloku, če imaš okna dobro zaprta, izpuh klime speljan v zračnik, zrak v sobo pa prihaja iz stopnišča, kjer je običajno malo hladneje kot zunaj.
Boš še kar pisal neresnice? V namenski temi imaš moje meritve dejanskega stanja z izračunom neto hladilne moči. Ja, vleče zunanji zrak, je glasna in ima precej slabši EER kot split klima, ampak deluje. In razvlažuje. Proklima iz baubava izpareva kondenzat čez izpuh, odlivat ni potrebno nikoli. Če pa narediš modifikacijo in na kondenzatorska rebra pripelješ še eno cev od zunaj, pa EER še izboljšaš.
Včeraj je delovala večino dneva, prav tako ponoči in v 70m2 stanovanju je 24°/50% vlage. Pred vklopom klime je bilo 26°/68%, kar je ogromna razlika v počutju. Če bi pa lahko namontiral zunanja senčila na tistih 4m2 oken, kjer nabija sonce, bi pa lahko temp. še precej bolj znižal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Compufreek ::

Hvala za vse izčrpne odgovore, tudi sam sem se bal, da bo efekt zelo mali oz. da efekt preprosto ni tak kot bi bil pri navadni klimi. Gledal sem kako je ta EcoCooler narejen in ker mam glih 5 dni dopusta (grem v domač kraj kjer imam delavnico) Bom si probal izdelati tole EcoCool hlajenje sam ... koncept je zelo preprost in bi mogoče znal biti dovolj ... dejansko je samo "Fancy" Ventilator, ki poleg tega da piha še malce vlaži prostor ... prilepim slike končnega izdelka in sporočim efekt naslednji teden v sredo ali četrtek.
Bi pa še nekaj vprašal ... kuhinja je pregrajena oz ločena od ostalega stanovanja.... in en plan je bil da bi prenosno klimo postavil v kuhinjo in jo nastavil, da bi pihala v glavni prostor, sama naprava pa bi bila v kuhinji. Bi znalo izboljšat efekt ? Oz moj cilj je, da ko grem iz službe, da se mi klima prižge na MAX. Prostor bi bil zaprt, na okna sem že prilepil srebrno izolacijo, ki že kar precej pomaga, in da ko pridem v stanovanje bi bilo le to hladno, klimo ugasnem in je do večera pred spanjem ne zaganjam. Potem tudi hrup nebi bil tako grozen .... glede na vročino v stanovanju pa se bom pogovoril z lastnikoma ... če bi bila pripravljena montirati klimo. Pogodba pa mi je prejšnji mesec potekla .... seicer bi lahko šel v drugo stanovanje ampak se mi ne da s selitvijo ubadati.

energetik ::

@Compufreek: ta Ecocooler in podobne zadeve so nateg. Delujejo le v puščavskem podnebju ob zelo suhem zraku, ki ga pri nas poleti nikoli ni. Tudi če boš sam improviziral, boš samo povečal vlago v prostoru in bo počutje še slabše.
Nabavi najcenejšo prenosno klimo (če ni možnosti za split), iz bele vezane plošče naredi blendo za na okno (ki ga takrat odpreš), v ploščo narediš luknjo za izpuh, izpuh izoliraš s 3cm peno.
Napak, če jo misliš laufat le preden prideš domov. Laufaš jo VEDNO, ko te NI doma, če te hrup moti. Če te ne moti, pa naj bo vklopljena 24/7, itak izklaplja termostat. Tako imaš ohlajeno termalno maso v stanovanju (notranje stene, tla, pohištvo) in temperaturo veliko bolj konstantno.

Compufreek ::

@energetik
tvojega posta sploh nisem videl ... v vsakem primeru se bom odločil naslednji teden kako naprej ... da se ne prenaglim do četrtka bom nakako preživel v petek pa tak pičim iz Ljubljane za par dni

Okapi ::

energetik je izjavil:

Okapi je izjavil:

Mehmed je izjavil:

Ce imas en zracnik viska, ki ga lahko namenis prenosni klimi, kaj ostane od slabosti? Glasnost?

Nič ne pomaga, oziroma praktično nič. Problem prenosnih klim je, da ustvarjajo pretok zraka med zunaj in notri. Ne glede na to, kako spelješ vroč izpuh ven, pride topel zrak od zunaj v sobo, ker sicer bi v sobi nastajal čedalje močnejši podtlak. Malo si lahko pomagaš v bloku, če imaš okna dobro zaprta, izpuh klime speljan v zračnik, zrak v sobo pa prihaja iz stopnišča, kjer je običajno malo hladneje kot zunaj.
Boš še kar pisal neresnice?
Kaj pa če bi se raje naučil brati?
A sem napisal, da ne deluje? Bom čisto počasi, samo zate, ponovil. Ne pomaga, če spelješ izpuh v zračnik. Učinek je praktično enak (kakršenkoli že je), kot če izpuh spelješ skozi okno ven.

Okapi ::

In, mimogrede, z dobro zagrnjenimi okni in vestnim ter učinkovitim nočnim zračenjem lahko v spodobno izoliranem stanovanju najvišjo dnevno temperaturo zmanjšaš za 2-3 stopinje (v primerjavi s stanjem brez nočnega zračenja). Učinek ni dosti slabši, če sploh, kot pri prenosni klimi. Imaš sicer več dela, pa zato manj hrupa in stroškov.

energetik ::

Jasno da je učinek enak če spelješ skozi zračnik ali skozi okno. Vedno toliko m3/h zraka potegne od nekje v stanovanje, kot ga izpiha ven. Neto učinek pa je še vedno hlajenje, boljše ali slabše odvisno od zunanje temperature. Če pa pripelješ še dovodno cev do kondenzatorja, je učinek precej manj odvisen od zunanjih pogojev in se počasi približuje slabim split klimam.

iKst ::

Deluje čisto OK, samo tako moraš narediti, kot je napisal energetik. Izpuh skozi okno, skozi temu prilagojeno blendo. Teh 28m2 bo zadeva čisto spodobno ohladila.

Okapi ::

Jasno da je učinek enak če spelješ skozi zračnik ali skozi okno.
Kaj me potem obtožuješ pisanja neresnic, če si sedaj napisal natanko to, kar sem napisal malo prej jaz (kot odgovor na vprašanje glede izpuha prenosne klime v zračnik).

AC_DC ::

Okapi je izjavil:

In, mimogrede, z dobro zagrnjenimi okni in vestnim ter učinkovitim nočnim zračenjem lahko v spodobno izoliranem stanovanju najvišjo dnevno temperaturo zmanjšaš za 2-3 stopinje (v primerjavi s stanjem brez nočnega zračenja). Učinek ni dosti slabši, če sploh, kot pri prenosni klimi. Imaš sicer več dela, pa zato manj hrupa in stroškov.

Če nisi ravno na Primorskem je nočno zračenje slaba ideja, ja dobiš 2°C nižjo temperaturo v idealnem primeru (prepih čez celo stanovanje brez komarnikov), za minus dobiš 80-90% vlago, ki je slučajno ponoči najvišja.

Maribor Tabor
graf:
http://www.vremenskapostaja.com/Graphs/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

energetik ::

Okapi je izjavil:

Jasno da je učinek enak če spelješ skozi zračnik ali skozi okno.
Kaj me potem obtožuješ pisanja neresnic, če si sedaj napisal natanko to, kar sem napisal malo prej jaz (kot odgovor na vprašanje glede izpuha prenosne klime v zračnik).
Sem očitno narobe prebral, sem mislil da klima nič ne pomaga, pa si zgleda pisal o izpuhu v zračnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Magic1 ::

AC_DC je izjavil:

Okapi je izjavil:

In, mimogrede, z dobro zagrnjenimi okni in vestnim ter učinkovitim nočnim zračenjem lahko v spodobno izoliranem stanovanju najvišjo dnevno temperaturo zmanjšaš za 2-3 stopinje (v primerjavi s stanjem brez nočnega zračenja). Učinek ni dosti slabši, če sploh, kot pri prenosni klimi. Imaš sicer več dela, pa zato manj hrupa in stroškov.

Če nisi ravno na Primorskem je nočno zračenje slaba ideja, ja dobiš 2°C nižjo temperaturo v idealnem primeru (prepih čez celo stanovanje brez komarnikov), za minus dobiš 80-90% vlago, ki je slučajno ponoči najvišja.

Maribor Tabor
graf:
http://www.vremenskapostaja.com/Graphs/...

Vlaga je popolnoma ista, le temperatura se spreminja in s tem relativna vlažnost. Je pa res, da zrak te dni ni najbolj primeren za zračenje, saj ima pri temperaturi 25°C čez 70% relativno vlažnost.
Magic

MiaPupanc ::

Jaz imam doma Eco Cooler. Ta naprava deluje preko vodnega stolpca voda se ne segreva ampak porablja.. Ohladi ti prostor za kakšno stopinjo dve, da pa ti filing kot da je v prostoru nekje 5 stopinj manj zaradi kroženja zraka... je pa potrebno met odprto okno zato da se ne nabira vlaga v prostoru.. Ni to klima sploh, ampak mi nismo hotl klime ker nam ne paše pa izsuši zrak pa ni dobr za sluznico.. tko da če hočeš klimo to res ni primerjave.. če pa rabiš neki da ti v unih najbl vročih dneh olajša dihanje pa da mal spuca zrak je pa eco cooler čist ok. :)

Klemen86 ::

Verjetno ta teden ne rabi ne enega ne drugega :)

Okapi ::

Tito bi rekel - delajte, kot da bo večno mraz, pripravljajte se, kot da bo jutri vroče.;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830419 (24581) BorutK-73
»

Prenosna klima naprava

Oddelek: Loža
204099 (2099) BorutK-73
»

Prenosna klima???

Oddelek: Kaj kupiti
4145480 (31209) kobilica

Več podobnih tem