» »

innbox v60u nastavitve

innbox v60u nastavitve

«
1
2

refosk ::

Torej dobil sem optiko preko telekoma in me zanima kako naj nastavim innbox da bo deloval samo kot modem? Vse ostalo imam že nastavljeno na tp-link routerju ker omogoča bandwidth control. Trenutno imam innbox na 192.168.1.1 router pa na 192.168.1.2, na innbox sem disablal dhcp na tp-linku pa je ostal enable. Problem imam z WOL, iz zunanjega omrežja ne morem vklopit domač PC, prav tako ne vidim nadzorne kamere.

SaXsIm ::

TP-link daj v router mode, LAN naj bo v drugem subnetu (recimo 192.168.2.0/24). Na Innboxu maš pod advanced setup -> NAT -> DMZ host, pa daj IP od TP-linka (192.168.1.2 - pa ne pozabi ga nastaviti na static!). Potem port forwarding delaš vse na tp-linku.
SaXsIm

refosk ::

Kako dam tp-link v router mode? Ni mi čisto jasno na kateri ip naj dam potem innbox in na katerega router?

refosk ::

Ali je možno vzpostaviti internetno povezavo mimo innbox-a? Imam samo optični internet brez TV, router pa je tp-link archer C7.

SaXsIm ::

Ne.

"Router mode" je privzeti način delovanja. Če nisi v kakšen AP bridge ali repeater mode dajal, ne spreminjaš ničesar. Ne razumem, kakšen ip bi ti vpisoval v innbox? Če ti internet dela in si vnesel WAN 192.168.1.2 pod DMZ na innboxu si konec. Vse nadaljnje stvari (port forwarding in podobno) urejaš na tplinku.
SaXsIm

Klemenn ::

Ne razumem kje je tole z dmz-jem ok...

Povezi:
Innbox port3 - router wan Port

Na innbox Portu 3 in 4 naj bi dobil wanip. Če ga ne, Pokliči na t2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

AC_DC ::

Pokliči na telekom in dajo innbox v bridge mode.

refosk ::

Internet dela samo v primeru da imam lan1 iz innbox povezan na lan port routerja. Sem dal 192.168.1.2 pod DMZ vendar mi wol iz zunajega omrežja vseeno ne dela. Problem je tudi bandwidth control na routerju ker deluje samo če gre internet preko WAN.

Vaseer ::

Kliči/piši (mail, chat) na Telekom, da se z modema umakne PPPoE sejo (prestavi v bridge) in boš lahko na routerju vzpostavil PPPoE in vse urejal na njem.

Pesimist ::

DMZ nima veze z bridge modom. Inbnboxov privzet IP je 192.168.1.1 user user. Najlazje je ta IP spremenit v 192.168.100.1 recimo. DHCP pusti vkloplen zaradi ostale siol opreme kot tvbox.
Ruterjev WAN port vtakni v innboxov LAN. Na ruteru nastavi PPOE in vpisi svoje podatke. Router IP Address pa spremeni recimo v 192.168.1.1 ce ze ni. Samo istega ko modem nesme imeti.
V kolikoe imas dinamični IP imas zdaj obe zadevi ločeno povezani na internet z svojim zunanjim IP.
Ce imas pa fixni IP pa prej v innboxu disable Internet Connection Configuration

Ce imas močno optiko ne priporočam uporabo teh poceni 100€ ruterjev ker vec ali majn vsi klecnejo hitro.
Innboxi so zelo spodobne ruter mašince za heavy duty torentanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

refosk ::

Innbox imam na 192.168.1.1, DHCP disable (nimam TV samo internet), router je na 192.168.1.2, dhcp enabled. Imam fiksni IP. Kot si svetoval sem v innbox disable internet connection configuration. Če povežem lan port od innbox na wan od routerja vedno izgubim povezavo z internetom ne glede na to ali v router wan configuration vnesem podatke za PPPoE ali pa fix IP.

Dr_M ::

Innbox u60 nima direktne nastavitve za bridge mode. V bridge mode ga postavis tako, da prekines pppoe sejo in onemogocis avtomatsko vzpostavljanje povezave.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

romex ::

nastavi svoj router na ip 192.168.2.1, njihovega pa pusti na default 192.168.1.1 pa bo delalo vse. na innboxu samo izklopi wireless pa si zmagal.

refosk ::

romex je izjavil:

nastavi svoj router na ip 192.168.2.1, njihovega pa pusti na default 192.168.1.1 pa bo delalo vse. na innboxu samo izklopi wireless pa si zmagal.

Hvala za nasvet, zadeva rešena !

romex ::

Ni problema :) Potrebuješ obrazložitev zakaj taka nastavitev ali ti je dovolj da deluje? :D

SaXsIm ::

Ma ne, da sem to napisal že v prvem odgovoru...
SaXsIm

refosk ::

Romex je to napisal čisto enostavno.

romex je izjavil:

Ni problema :) Potrebuješ obrazložitev zakaj taka nastavitev ali ti je dovolj da deluje? :D


Ja razloži, vedno se lahko kaj novega naučim (pa še kdo drug tudi).

kari ::

Romex bi lahko razložil zakaj so te nastavitve kaj si ti navedel najboljše.Da bi stvar bolje razumel.:)

car100 ::

Pozdravljeni, imam Telekomov modem Innbox V60U z privzetimi nastavitvami in sedaj bi rad z enim kablom povezal Asusov ruter rt N12+. Iz Asusovega ruterja bi rad imel brezžični internet, žični internet in pa 1 iptv. (Na Innbox V60U ostane priklopljen drugi tv in drugi računalniki. Je kakšna enostavna rešitev glede tega?

Hvala za odgovor! :)

konspirator ::

Ni.

Načeloma na Innbox V60U priklopiš iptv-je, router (v wan port) in na slednjega pcje (kabel/wifi).
Da router prepušča iptv mora podpirati IGMP snooping.
IGMP snooping @ Wikipedia
Mikrotik T-2 IPTV IGMP Proxy
https://slo-tech.com/forum/isci/?q=IGMP+

Imaš optiko ali dsl ?


Ruckus Wireless, optimiziran za iptv
http://www.telos.si/ruckus/MediaFlex_pa...
--

Zgodovina sprememb…

car100 ::

Ok drži bo za iptv šel nov kabel iz telekomovga V60 stvar urejena.

Sedaj me pa zanima če je možno uredit da obstoječi Innbox V60U oddaja brezžičen in žičen internet zraven bi pa pol na en kabel priklopil Asusov ruter rt N12+ da še ta naprej deli internet.

Mora kaj telekom modem spremenit?

SaXsIm ::

Ne. Vse lahko narediš sam.
SaXsIm

car100 ::

Ve mogoče kdo v grobem kaj je treba nastavit v ruterju? (optika)

Dr_M ::

Router moras nastavit kot access point in to je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

car100 ::

Sem nastavil Asusov ruter rt N12+ v access point in dela brez težav! Je pa v primerjavi z Innbox V60U prej omenjeni Asus dosti slabši čez meter betona ne pride signal (za pokrit eno sobo pa čez en zid naprej je kaj več pa ne). Zanima me če pri postavitvi ruterja v access point je normalno da se ne moreš z ip vpisat v ruter in urejat nastavitve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

Dr_M ::

Ne, ni normalno, si nastavil ip na asusu drugacen, kot je na v60?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

car100 ::

Bom probal drug tedn še enkrat nastavit, fora je ker vse nastavitve ko kreiraš access point sam naredi (tudi za wifi imaš samo za ime pa geslo za nastavit. In potem niti prek lana niti žično ne pusti da bi prek ipja not pršu tud če ni povezan z V60U.

Dr_M ::

Staticen ip na mrezni, ker ti DHCP ne dela (logicno je, da na AP nimas DHCPja vlopljenga, ampak ga imas na glavnem routerju)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

car100 ::

Sem danes še enkrat naredil ročno AP dal drug IP in sedaj dela vse tako kot mora :D Hvala za pomoč Dr_M!

bobi23 ::

Pozdravljeni.
Tudi sam imam nekaj težav z Innbox-om in Asusom.
Imam Asus RT-AC68U za Innbox-om. Na njemu imam OpenVPN strežnik in priklopljen NAS strežnik. Iz zunanjenega sveta želim dostopati do njiju, pa tudi BOX mora videti NAS, ker na njemu teče PLEX media strežnik. Vse to bi moralo biti v enem in istem omrežju. Poizkusil sem onemogočiti Innbox in vse furati na ASUS, TV deluje, VPN deluje BOX pa ne poveže v isto omrežje (gre v 10.x.x.x) in posledično ne vidi PLEX-a.
Če ASUS-a povežem preko LAN in IPTV ostane na Innbox-u, sem z napravami v istem omrežju, ne dostopam pa nikakor do VPN (nastavlejn NAT na Innbox), zgleda da ne zna preko LAN na Asusu delat.
Kakšna ideja kako to spravit v eno omrežje?
Tnx

MacGyver141 ::

Če uporabljaš velik box, lahko sprobaš preko wi-fi. Asusa nastavi kot rutar. BOX preko kabla povežeš direkt v innbox in še preko wi-fi na asus (oz. na svoj domač wi-fi). Tako ti bo delala TV preko innboxa in ostale storitve (youtube, media center,...) preko wi-fi.

Zgodovina sprememb…

bobi23 ::

Ma nimam velikega, BOX S imam. Nism dobr specificiru.

KTr1sk ::

Imam Innbox v60u in vse izhode na modemu imam tako nastavljene


Televizija (BOX in/ali BOX S) in dela hkrati TV BOX S in Internet preko utp kabla v pc

Na enem vhodu Televizija (BOX in/ali BOX S) imam pa iz modema innboox 192.168.1.1 v svoj "ddwrt router 192.168.2.1" in brez nastavitev oz Automatic Configuration DHCP kot je na fotki


samo da imam iz modema v router na WAN priklopljen in dela brez težav wifi (razen hitrosti niso enako napram UTP kablu)

zanima me v čem je razlika, če bi imel drugače nastavljen siolov modem (npr nastavljen na internet in ne na BOX) in če bi imel
pppoe na ddwrt vpisano uporabniško ime in geslo (geslo sploh ne vem kje je napisano oz. kje ga izvem)

imam optiko in ne xDSL..verejtno to ne igra vloge pri teh nastavitvah?

hvala za pomoč :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Daniel ::

Če nastaviš port na internet ne bo nobene razlike. Če pa vzpostaviš PPPoE sejo na routerju boš imel težave z internetom na BOXih. Razen če boš onemogočil IPv6 na modemu in bojo Boxi imeli svoje lokalno omrežje, naprave na DDWRT pa svoje. To imaš pravzaprav že sedaj, ker bi za normalno delovanje omrežja moral izklopiti DHCP na DDWRT in vklopiti kabel iz Innboxa v LAN in ne v WAN. Potem bi se vse naprave na mreži videle med sabo.

Sedaj pa imaš na DDWRT dejansko dvojni NAT, kar ni ravno praktično, če rabiš kakšne odprte porte.

kokpa ::

Zdravo, mogoce ve zakaj ima tale modem omejitev na max 16 uporabnikov na brežičnem omrežju? Posledicno se mi vcasih kaksna naprava me poveze. Mogoce je ena rešitev če bi naredil dve brežični omrežji na modemu(home and guest)?

akulp ::

kokpa je izjavil:

Zdravo, mogoce ve zakaj ima tale modem omejitev na max 16 uporabnikov na brežičnem omrežju? Posledicno se mi vcasih kaksna naprava me poveze. Mogoce je ena rešitev če bi naredil dve brežični omrežji na modemu(home and guest)?


Jaz imam precej več kot 16 wifi userjev gor, pa deluje bp.
Lukcc

DeeCoy ::

kokpa je izjavil:

Zdravo, mogoce ve zakaj ima tale modem omejitev na max 16 uporabnikov na brežičnem omrežju? Posledicno se mi vcasih kaksna naprava me poveze. Mogoce je ena rešitev če bi naredil dve brežični omrežji na modemu(home and guest)?

Mogoče premali dhcp range? Sicer taka omejitev ne obstaja..

bobby ::

Probaj z zmanjsanjem DHCP leas time iz 1440 na naprimer 60
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Dr_M ::

Res trapasta omejitev na v60.

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dussan ::

Imam Innbox V60U-AC in iščem opcijo, da bi v določenem časovnem obdobju (preko noči) povsem izključil WiFi. Ali ne najdem opcije ali pa je res ni. Mogoče bi se dalo to izključiti na kakšen drug način (pa ne cel router :( ).

Daniel ::

Zakaj točno bi pa to bilo dobro?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Daliborg ()

dussan ::

Razlogov je več, glavni pa je, da ponoči WiFija ne rabim. Posebej pa otroci ne. (Filtiranje po mac in urah je sicer možno ampak grozno nerodno).

starfotr ::

Vedno je veljalo in še vedno velja, da se uporabi svoj router, če kdo rabi kake bolj napredne nastavitve, kot je izklop wifi. Govorimo o nekaj desetakih. To je 15 dni do 1 meseca naročnine in imaš mir. Tema kateri router je pa tudi že odprta.

dunda ::

Je kakšna možnost, da bi ta nesrečni Innbox ugasnil lučke (brez ugašanja seveda)? Sveti nenormalno ...
https://www.kacnje.eu

Daniel ::

Izolirni trak.

dunda ::

Ja, to sem pomislil. Ampak ima vrag polno rež in lukenj ... potem pa seveda na vseh koncih sveti ven.
https://www.kacnje.eu

Daniel ::

Potem boš pa moral kakšno škatlo z luknjicami čez celega dati, če te tako motijo.

DeeCoy ::

dunda je izjavil:

Je kakšna možnost, da bi ta nesrečni Innbox ugasnil lučke (brez ugašanja seveda)? Sveti nenormalno ...

Odpreš, pocvikaš ledice, zapreš. Ali pa je enostavno v prostoru, v katerem nihče ne spi.

Daniel ::

Potem te pa na tehnični pomoči vpraša, če dioda za sinhronizacijo gori rdeče ali zeleno, pa rečeš ne vem, sem jih pocvikal...

secops ::

dunda je izjavil:

Je kakšna možnost, da bi ta nesrečni Innbox ugasnil lučke (brez ugašanja seveda)? Sveti nenormalno ...

Pred njega postavi sliko z dopusta 8-)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava Routerja na Innbox od T2

Oddelek: Omrežja in internet
303890 (3526) mzakelj
»

Internetna povezava preko routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
162725 (2496) Ganon
»

Innbox v50 in ruter - volume 2

Oddelek: Omrežja in internet
213101 (2555) mayne
»

strežnik skozi dva ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
226330 (5636) Yohan del Sud
»

Innbox v50 in ruter

Oddelek: Omrežja in internet
199807 (9334) Malajlo

Več podobnih tem