» »

Davčni nezavezanec in prejet račun

Davčni nezavezanec in prejet račun

hrunn ::

Pozdravljeni!

Imam s.p. in NISEM davčni zavezanec. Preko interneta sem kupil storitev in za njo prejel račun s podatki mojega s.p-ja, vendar brez DDV številke. Kolikor vem, mora biti na vsakem računu, ki ga prejmem moja DDV številka. Sedaj ne vem, ali naj jim pišem, da izdajo novi račun ali pa je OK tako kot je? Je se kdo od vas že srečal s takim problemom?

Hvala.
  • spremenilo: hrunn ()

Ales ::

Nisi registriran za plačilo DDV in posledično nimaš "DDV številke" (ID za DDV) pač pa le davčno številko. Samo toliko.

Izraza "ID za DDV" in "davčna številka" sta splošno uporabljana pri nas, zato ti svetujem, da konstantno uporabljaš enega oz. drugega, da ne bo kaj narobe razumljeno.

Ali mora biti tvoja davčna številka na tvojih prejetih fakturah ali ne ti bo pa moral kdo drug povedati, sam se s prav takim primerom nisem srečal...

Miha 333 ::

Če nisi davčni zavezanec, je dovolj naziv in naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

MadMicka ::

Kot rečeno, ti nimaš ID za DDV in zato ne more biti napisana na računu.

Razlika med davčno številko in ID za DDV pa je pri s.p. v priponi "SI".

Morda si prejel račun od prodajalca, ki prav tako ni DDV zavezanec in je zraven pripis ala "oproščen DDV po 94. členu ZDDV-1.

Yohan del Sud ::

Tako tudi jaz razumem. Če nedavčni zavezanec pošlje račun drugemu nedavčnemu zavezancu (z izjavo), potem je to ok. Pošlji še vprašanje na email na davkarijo za zihr. Saj odgovorijo. Čez cajt.
www.strancar.com

Miha 333 ::

Odgovorili bodo seveda kot sem jaz že napisal zgoraj. Sicer pa za običajne dobave med slovenskimi DDV zavezanci tudi ni več potrebna ID DDV prejemnika. Toliko manj za nezavezance.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

normirani sp in problem z izdajo računov

Oddelek: Loža
176866 (724) ITFleet
»

DDV, davčni zavezanci itd. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5516394 (15031) Ales
»

Kaj je EU VAT?

Oddelek: Loža
224886 (4243) St235
»

Davčna številka v bazi - vprašanje redundatnosi

Oddelek: Pomoč in nasveti
3213364 (12602) gokky

Več podobnih tem