» »

Nadgradnja (UPGRADE) Android OS-a

Nadgradnja (UPGRADE) Android OS-a

WinXP ::

Imam še eno vprašanje: Rad bi nadgradil Android verzijo 2.3 z kakšno BOLJŠO.Kot sem bral je najnovejša do zdaj Android 6.0 oz. z update-om Android 6.1 Marshmallow.

Verzije 6.0 Marshamallow in 5.0 Lollipop sem gledal za download tukaj:
http://download.cnet.com/s/android-6-0-...

Ne vem,tole pa so verjetno samo update iz 6.0 na 6.1?
http://www.droid-life.com/2015/12/09/do...

Ampak je to verjetno odvisno od modela telefona katerega imaš,kajne? Vsak telefon verjetno ne bo hotel sprejeti tega? Imam starega Samsung Galaxy S5G830i z Androidom 2.3 in Huawei G630i z Androidom 4.0. Je kakšna možnost za nadgradnjo?

Program za upgrade novejšega androida sem pa sicer že snel danes dol...

Hvala za pomoč in pojasnilo.V kolikor je to riskantno,da postane s tem flashanjem lahko telefon tudi neuporaben,pa potem ne vem...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

R1710 ::

Zadnja uradna verzija za Ace (S5G830i) je 2.3.6, za G630 pa 4.3 (link).

V kolikor želiš novejši andoroid, lahko telefonu odkleneš bootloader in nanj namestiš custom ROM (ROM, katerega je en fanatik prilagodil tvojemu telefonu), ne moreš kar namestit androida brez driverjev za tvoj telefon (enako kot bi namestil Windows OS, potem pa ga uporabljal brez driverjev).

Sta pa oba telefona bolj otroška hobi varianta za klicanje, kot kaj več. Vsak izvengarancijski poseg v softwer, je riskanten. Rešljiv, ampak ne za laika.

Po drugi strani pa imaš 2 šit telefona, kupi nekaj normalnega za 200€, s tema pa se igraj in uči. Za samsung najdeš tukaj;
http://forum.xda-developers.com/galaxy-...

111111111111 ::

Huawei G630i gre do 4.3
Na samsunga kar pozabi.

Treba najti kak community, če obstaja, ampak višja verzija andorida večje strojne zahteve, tako da po moje se niti ne splača.

EDIT: so me prehiteli. :)

Zgodovina sprememb…

WinXP ::

E jbg... Nimamo vsi toliko denarja,v tem je problem... sicer se da tudi z naročnino
kupiti popolnoma nov in dober telefon,je pa tko saj sami veste,kot pravijo pri nas,više para više muzike... to je to...
Evo SAMSUNG Galaxy S7 bi bil zelo dober primer,:Pima fin velik display,Android 6.0 Marshmallow gor,povečan mu je tudi notranji spomin,ki ga telefoni potrebujejo za shranjevanje programov, sicer ne vem zakaj se mora 98% programov shranjevati v notranji spomin in da ne gre na SD kartico,kar me zelo moti pri teh pametnih telefonih oz.smartphone-ih a tako je...

Ampak so tudi cene za zdaj še previsoke...nisem pa gledal kateri bi bil kaj boljši od mojih trenutnih,tam do 200 Eur,recimo z Androidom 5.0 ali 4.0 gor...

Hvala za pomoč in odgovore. Pozdrav.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

R1710 ::

Ni treba kupit Galaxy S7, lahko kupiš tega, pa imaš enako android 6.0.1 (skoraj AOSP (original) andoid s par dodatnimi funkcijami).

"Nisem bogat, da bi kupoval poceni". Lažje je kupit telefon na linku, kot pa neko jajco, s katero imaš probleme in bi ga po pol leta najraje vrgel proč.

sicer ne vem zakaj se mora 98% programov shranjevati v notranji spomin in da ne gre na SD kartico,kar me zelo moti pri teh pametnih telefonih oz.smartphone-ih a tako je...

Ker je interni flash spomin hitrejši kot razširljiva SD kartica. Na SD kartico shranjuješ slike, muziko, filme, office datoteke, nikoli programov.

Drugače pa testirano dober nizkocenovnik je tale.

R1710 ::

Brez trgovinske marže; 100€ + 22% DDV + carina.
http://www.aliexpress.com/item/Original...

bobby ::

WinXP je izjavil:

E jbg... Nimamo vsi toliko denarja,v tem je problem... sicer se da tudi z naročnino
kupiti popolnoma nov in dober telefon,je pa tko saj sami veste,kot pravijo pri nas,više para više muzike... to je to...
Evo SAMSUNG Galaxy S7 bi bil zelo dober primer,:Pima fin velik display,Android 6.0 Marshmallow gor,povečan mu je tudi notranji spomin,ki ga telefoni potrebujejo za shranjevanje programov, sicer ne vem zakaj se mora 98% programov shranjevati v notranji spomin in da ne gre na SD kartico,kar me zelo moti pri teh pametnih telefonih oz.smartphone-ih a tako je...

Ampak so tudi cene za zdaj še previsoke...nisem pa gledal kateri bi bil kaj boljši od mojih trenutnih,tam do 200 Eur,recimo z Androidom 5.0 ali 4.0 gor...

Hvala za pomoč in odgovore. Pozdrav.



Kupi enega rabljenega Nexus 5 tel za cca 150eur in to je to.
Vec kot soliden tel pa redni uodejti se zaenkat, zelo podprt iz strani open skupnosti.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

broken/link ::

bobby je izjavil:


Kupi enega rabljenega Nexus 5 tel za cca 150eur in to je to.
Vec kot soliden tel pa redni uodejti se zaenkat, zelo podprt iz strani open skupnosti.

This. Nexusa nabavi, in boš imel uradne update vsaj še nekaj let. Ni ti treba dat plače, da maš posodobljen telefon.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava pri prenosu programov na MicroSD

Oddelek: Mobilne tehnologije
181310 (1056) joker16_7
»

Kateri NOV Smartphone na naročnino kupiti (od 150-200 Eur)

Oddelek: Pomoč in nasveti
112257 (1920) amacar
»

Nadgradnja Androida na "predpotopnem" telefonu (Sony Xperia Active)

Oddelek: Mobilne tehnologije
62138 (1956) jabba
»

Android 6 zgolj na odstotku naprav (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5319359 (14006) Vajenc
»

Prihaja Android 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5323792 (20322) MrStein

Več podobnih tem