» »

Microsoft mora plačati 10.000 dolarjev odškodnine zaradi samodejne namestitve Windows 10

1
2
»

MrStein ::

krneki0001 je izjavil:


Uporabiš motilec kamer in mikrofonov, ter prekineš prenos podatkov najboljšem ponudniku. Prtljažnik pa zamenjaš z novim, starega pa prodaš skupaj s starim avtom.

Ali pa ostaneš na starem, ne narediš nič od naštetega in namesto tega svoj čas porabiš za kaj pametnega.

RobertDev je izjavil:

bambam20 je izjavil:


To je enako, kot, da bi kupil avto in bi ti čez 7 let tovarna hotela vsilit novi model, ker je pa starejši varnostno slabši, ima manj konj, slabše pospeške in ne bodo izdelovali več rezervnih delov.


Ne to je enako kot, si prisiljen v nakup novih gum, ko se obrabijo. Za tvojo varnost in varnost ostalih. 10 let starega sistema jim ni potrebno vzdrževat, kar pomeni, da tvoj luknjast OS predstavlja nevarnost zame.

Windows 7 (in 8) so čisto lepo vzdrževani in varni.
Razen če ti veš nekaj kar mi ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

noraguta ::

Prov je tko, nej plačajo. Siljo sto winx k daj zlata.al pa uni linuxi...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

asdwasdwa ::

bbf je izjavil:

"Štos je v tem, da na win 10 to lahko izklopiš, na googlu in facebooku pa ne. "
Se izklopiš iz facebooka in googla? Gre preživeti?


Brskal boš pa prek česa? DuckDuckGo? Tudi prek IP-ja ti lahko Google sledi. Slej ko prej boš kje pustil osebni podatek, ki ga bodo povezali z IP-jem in zgodovino brskanja. In že imajo tvoj profil. Si prepričan da Google Chrome nič ne beleži? Internetni ponudnik? Sem naletel že na kar nekaj strani ki beležijo podatke prek IP-ja. Greš na stran v Incognito mode pa vseeno ve vse o tebi. Obiščeš to isto stran še s tablice, mobitela in spet ve vse o tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

krneki0001 ::

asdwasdwa je izjavil:

bbf je izjavil:

"Štos je v tem, da na win 10 to lahko izklopiš, na googlu in facebooku pa ne. "
Se izklopiš iz facebooka in googla? Gre preživeti?


Brskal boš pa prek česa? DuckDuckGo? Tudi prek IP-ja ti lahko Google sledi. Slej ko prej boš kje pustil osebni podatek, ki ga bodo povezali z IP-jem in zgodovino brskanja. In že imajo tvoj profil. Si prepričan da Google Chrome nič ne beleži? Internetni ponudnik? Sem naletel že na kar nekaj strani ki beležijo podatke prek IP-ja. Greš na stran v Incognito mode pa vseeno ve vse o tebi. Obiščeš to isto stran še s tablice, mobitela in spet ve vse o tebi.


Še en znalec!
Edino preko IP-ja ti lahko sledijo. Preko česa ti bodo pa na netu sledili? Preko številke tvojega čevlja?

Kdo pa še uporablja chrome in firefox? Polizdelka!

Zgodovina sprememb…

asdwasdwa ::

krneki0001 je izjavil:

Še en znalec!
Edino preko IP-ja ti lahko sledijo. Preko česa ti bodo pa na netu sledili? Preko številke tvojega čevlja?


Ti si pa očitno neznalec. Za piškotke si že kdaj slišal?

krneki0001 ::

asdwasdwa je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Še en znalec!
Edino preko IP-ja ti lahko sledijo. Preko česa ti bodo pa na netu sledili? Preko številke tvojega čevlja?


Ti si pa očitno neznalec. Za piškotke si že kdaj slišal?


In kako vežejo piškotke na uporabnika?

asdwasdwa ::

krneki0001 je izjavil:

asdwasdwa je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Še en znalec!
Edino preko IP-ja ti lahko sledijo. Preko česa ti bodo pa na netu sledili? Preko številke tvojega čevlja?


Ti si pa očitno neznalec. Za piškotke si že kdaj slišal?


In kako vežejo piškotke na uporabnika?


Greš na ebay in nato na Facebook. Facebook ti prikaže oglase izdelkov, ki si jih tri minute prej gledal na ebayu. Zelo verjetno je uporabnik prijavljen na Facebook tri minute prej brskal po ebayu.

Ne uporabljaš Facebook? Twitter, Google & co počnejo isto. Slej ko prej boš nekje pustil svoj digitalni odtis s katerim bodo lahko povezali piškotke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

krneki0001 ::

asdwasdwa je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

asdwasdwa je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Še en znalec!
Edino preko IP-ja ti lahko sledijo. Preko česa ti bodo pa na netu sledili? Preko številke tvojega čevlja?


Ti si pa očitno neznalec. Za piškotke si že kdaj slišal?


In kako vežejo piškotke na uporabnika?


Greš na ebay in nato na Facebook. Facebook ti prikaže oglase izdelkov, ki si jih tri minute prej gledal na ebayu. Zelo verjetno je uporabnik prijavljen na Facebook tri minute prej brskal po ebayu.

Ne uporabljaš Facebook? Twitter, Google & co počnejo isto. Slej ko prej boš nekje pustil svoj digitalni odtis s katerim bodo lahko povezali piškotke.


Po netu brskaš z IP-jem, kukiji so pa "obogatitev", da se še bolj točno ve kaj iščeš, kaj kupuješ,...

MrStein ::

krneki0001 je izjavil:


In kako vežejo piškotke na uporabnika?

Tako da v kuki vpišejo "sem Janez Novak iz Pirnič".

Kako pa IP naslov vežejo? Na Telekomu jim namreč ne bodo nič o uporabniku povedali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Sami kukiji ti nič dost pametnega ne povedo, rabiš še čas in ip. Če imaš IP in čas, pa iz kukijev pridobiš še kje si brskal, kaj si iskal, kaj si kupil,.... In potem vežeš to skupaj in profiliraš človeka.

Ampak ko sem to govoril nekaj let nazaj, da to google počne, se je večina tukaj gor smejala, češ da to pa ni res. Danes ko pa to počnejo vsi večji igralci, se pa večinoma ljudje na ST obešajo samo na ms. Za ostale jih pa ne skrbi.

A lahko kdo zagotovi, da vsega tega v ubuntuju ni?

737 ::

V pravilno nastavljenem brskalniku se piškotki izbrišejo ob zaprtju brskalnika. V Firefox in Pale Moon se to nastavi s par kliki.

Ubuntu ima spyware, ki ga je vedno teže izklopiti, pri 12.04 še gre. Bo treba počasi na čisti Debian.

asdwasdwa ::

737 je izjavil:

V pravilno nastavljenem brskalniku se piškotki izbrišejo ob zaprtju brskalnika. V Firefox in Pale Moon se to nastavi s par kliki.

Ubuntu ima spyware, ki ga je vedno teže izklopiti, pri 12.04 še gre. Bo treba počasi na čisti Debian.


A misliš da se mi res da vsakič ko odprem brskalnik klikat 'I agree with cookies'? Piškotki imajo svoje prednosti. Ko se enkrat prijavim v Google, Microsoft, Facebook račun sem prijavljen forever and ever. Ne rabim zgubljat čas za prijavljanje vsakič ko želim dostopati do omenjenih računov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

737 ::

Hm, kaj pa vem. Nekaj malega udobja se splača žrtvovati za povečano anonimnost. Sam teh obvestil o piškotkih niti ne dobim, ker imam nameščen še NoScript. V malo primerih stran za zadovoljivo delovanje potrebuje kakšen javascript. Imam pa v Firefox-u bolj sproščene nastavitve, kot v Pale Moon, da na primer Youtube ne jadikuje.

filipk ::

bluesands je izjavil:

Popolnoma nesprejemljivo je že, da te windows update nenehno obvešča in reklamira windows 10, čeprav sem že odklikal, da posodobitve nočem.
Samodejna namestitev je še toliko bolj nesprejemljiva.

Ni mi jasno, zakaj v novejših windowsih ni mogoče uprorabljati starega vmesnika (star start menu, explorer, ...). Enako velja za office. Sicer me ne moti, da imajo po defaultu nov vmesnik, zelo moteče je pa, da ga vsiljujejo in uporabnik ne more izbrati starega in to v letu 2016.

Ne pozabi, da Microsoft obstaja zaradi profita in ne zato, da bo tvoj računalnik deloval točno tako, kot si želiš. Če želiš več izbire, moraš izbrati tak sistem, ki ti jo ponuja.

bluesands je izjavil:


Kar se tiče strojne zahtevnosti je XP še vedno najbolj ugoden. Ni mi jasno, zakaj proizvajalci lahko izdelujejo driverje za Linux,... za win xp pa ne, ker ga sigurno uporablja več namiznih računalnikov

Firme, ki pišejo gonilnike za Linux, to delajo zato, ker se jim bolj splača. Od uporabnikov XP bodo dobili precej manj denarja kot od uporabnikov Linuxa.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft mora Fincu plačati odškodnino zaradi samodejne nadgradnje na Windows 10

Oddelek: Novice / Tožbe
96539 (2977) nsa_ag3nt
»

Microsoft mora plačati 10.000 dolarjev odškodnine zaradi samodejne namestitve Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
6321495 (18350) filipk
»

Microsoft z novimi triki za namestitev Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13149820 (42215) opeter
»

Windows 10 še ni prehitel XP-jev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9737890 (33640) zmaugy
»

nakup tablicnega racunalnika - za studij

Oddelek: Pomoč in nasveti
124230 (3650) kerco46

Več podobnih tem