» »

Izstop Velike Britanije iz EU

Izstop Velike Britanije iz EU

Temo vidijo: vsi
««
22 / 35
»»

Smrekar1 ::

ZbitaGrinta je izjavil:

'We WILL have our freedom back' Andrea Leadsom makes PM bid with vision for post-Brexit

ANDREA Leadsom this morning promised to take freedom back from Brussels for the British people as she delivered a punchy pitch to be the next Prime Minister laced with idealism and optimism.

http://www.express.co.uk/news/politics/...


The energy minister also offered a number of policy proposals for Britain's immediate future, including triggering Article 50 as soon as possible and introducing transitional border controls as soon as negotiations start to prevent a mass rush of workers from the continent.


Eni pa ste naivične ej :))

Tako, za info, VB že ima obmejne kontrole :D Plus otok je, ste vedeli? :D In ona vas kupi s tem, da jih obljubi? :))

Smurf je izjavil:


Me zanima koliksen del volivcev za izhod, je dosedaj dojela, da so jih nategnili.


Po raziskavah približno 1,2 milijona:

http://www.independent.co.uk/news/uk/po...

Me prav zanima ali so kasnejše stvari kaj popravile stanje. Glede na debakel an Brexitardski strani bi rekel, da ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ZbitaGrinta ::

Smrekar1 je izjavil:

'We WILL have our freedom back' Andrea Leadsom makes PM bid with vision for post-Brexit

ANDREA Leadsom this morning promised to take freedom back from Brussels for the British people as she delivered a punchy pitch to be the next Prime Minister laced with idealism and optimism.

http://www.express.co.uk/news/politics/...


The energy minister also offered a number of policy proposals for Britain's immediate future, including triggering Article 50 as soon as possible and introducing transitional border controls as soon as negotiations start to prevent a mass rush of workers from the continent.


Eni pa ste naivične ej :))

Tako, za info, VB že ima obmejne kontrole :D Plus otok je, ste vedeli? :D In ona vas kupi s tem, da jih obljubi? :))

Smurf je izjavil:





nobeden ni naiven samo ti ne razumeš stavka ki si ga prilepil v angleščini
Živa resnica:https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

Smrekar1 ::

ZbitaGrinta je izjavil:


nobeden ni naiven samo ti ne razumeš stavka ki si ga prilepil v angleščini


Če to meniš ga prosim prevedi tako, da bo povedal kaj drugega :))

Veliko sreče! :D

Matako ::

Še kolcalo se vam bo za Nigeli in Davidi... sedaj ni ovir, da teh likov ne nadomestijo pravi naceljni! Potem pa ne bi bil rad ahmed, sploh pakistanski.

Razen, če to ni bila njuna dvojna igra že ves čas. >:D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

buttplugs ::

ZaphodBB je izjavil:

A niso to isti liki?

Iluminati so reptilijancem to, kar je Hitler nacistom.
Hiissssss

Matako ::

buttplugs je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

A niso to isti liki?

Iluminati so reptilijancem to, kar je Hitler nacistom.
Hiissssss


Gotovo misliš obratno? Reptiljanci so šefi lumijev!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

SimplyMiha ::

bambam20 ::

SimplyMiha je izjavil:

Nigel Farage says he is standing down as leader of the UK Independence Party.

Podgane zapuščajo ladjo.



Zdaj jim pa ne diši biti več v politiki. Me res zanima kaj je v ozadju. Očitno bo za nagrado prejel, ker je tako zvazeto zagovarjal izstop in namešal drek nekaj milijonov funtov.

SimplyMiha ::

No, malo pred tem se je srečal z Murdochom in Lebedevem. Očitno je hitro pogruntal, koliko je ura.

Spajky ::

Včasih pride prav kakšen tak Nigel Farage, da malo prestraši vladajočo elito v EU .. Don´t Panic! .. OK, Panic! :)) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

asdwasdwa ::

Smrekar1 je izjavil:


A vam še ni jasno, da je vse tole poziranje z izstopom iz EU med za neuke množice in da nihče ki vneto zagovarja izstope nima niti najmanjše želje po dejanskem izstopu?


Ampak jim uspeva. Zakaj jim uspeva? Vprašaj Angelco in ostale veleume kaj so naredili iz Evrope v samo 6 mesecih. Evropejci pač nismo pripravljeni futrat migrante. To je dejstvo, ki velja v vseh evropskih državah. Mi imamo svoj finančni sistem v katerem ni prostora za nepismene, neizobražene in nezaposlene migrante. Evropejci ne želimo, da se naš denar porablja na migrante. Ne more EU zapravljat naš denar na migrante medtem ko imamo mi zastarelo aparaturo v bolnišnicah, ceste skoraj neprevozne, 23 milijonov nezaposlenih Evropejcev, še najmanj enkrat toliko jih živi pod pragom revščine. Dokler v EU ni vse v nulo poštimano (kar ne bo nikoli) ne rabimo parazitov. Če se je Evropa lahko sama postavila na noge po 2. svetovni vojni bomo pa tudi današnje probleme reševali sami, brez "pomoči" migrantov.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

asdwasdwa je izjavil:

23 milijonov nezaposlenih Evropejcev, še najmanj enkrat toliko jih živi pod pragom revščine.

Torej imamo v EU 23 miljonov nezaposlenih parazitov. Ven z njimi! Potem tudi, ce sprejmemo nekaj miljonov beguncev smo se zmeraj na plusu.

pecorin ::

asdwasdwa ::

Smurf je izjavil:

Torej imamo v EU 23 miljonov nezaposlenih parazitov. Ven z njimi! Potem tudi, ce sprejmemo nekaj miljonov beguncev smo se zmeraj na plusu.


Nezaposlenih, ker EU ni sposobna ustvarit dovolj delovnih mest. Sicer pa se ne da primerjat Evropejca z migrantom. Evropejci so le nekaj razredov višje, izobraženi, pismeni. Naši starši in stari starši so gradili Evropo, imamo le več pristojnosti in pravice do te celine kot Jamal, ki se je še včeraj potepal po afriških džunglah, danes pa bi rad živel na račun davkoplačevalcev, imel zastonj zdravstvo, stanovanje in hrano. Ker vsak Evropejec od svoje države vsak mesec dobi 450EUR žepnine je edino pravično da jo dobi tudi Jamal. Mi ovce bomo pa vplačevali v državne blagajne, da bo Jamal lahko dal vse štiri v luft. Namesto, da nam s tem denarjem obnovijo bolnišnice, izobraževalne ustanove, vrtce.

In ja tudi za naše parazite velja isto, tiste na sociali ki se jim ne ljubi delat. Se mi zdi pravično, da pomagamo Evropejcem, ki so res brez službe ker je EU zavozila. Ne zdi se mi pravično, da ima do teh sredstev in pomoči pravico tudi Jamal, ki do včeraj ni vedel kje se Evropa sploh nahaja, kaj šele kako zgleda.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

ZbitaGrinta je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

'We WILL have our freedom back' Andrea Leadsom makes PM bid with vision for post-Brexit

ANDREA Leadsom this morning promised to take freedom back from Brussels for the British people as she delivered a punchy pitch to be the next Prime Minister laced with idealism and optimism.

http://www.express.co.uk/news/politics/...


The energy minister also offered a number of policy proposals for Britain's immediate future, including triggering Article 50 as soon as possible and introducing transitional border controls as soon as negotiations start to prevent a mass rush of workers from the continent.




Nisem vedel, da se imajo britanci za kontinent. Ker, če poostrijo kontrole bo raja bežala ven, ne noter.

Smrekar1 ::

asdwasdwa je izjavil:


Ampak jim uspeva. Zakaj jim uspeva?


Za dovolj nizke vrednosti termina "uspeva".

https://www.buzzfeed.com/lukebailey/the...
https://www.buzzfeed.com/matthewchampio...

Običajno takim rezultatom rečemo "debakel" in ne "uspeh".

Vprašaj Angelco in ostale veleume kaj so naredili iz Evrope v samo 6 mesecih. Evropejci pač nismo pripravljeni futrat migrante. To je dejstvo, ki velja v vseh evropskih državah. Mi imamo svoj finančni sistem v katerem ni prostora za nepismene, neizobražene in nezaposlene migrante. Evropejci ne želimo, da se naš denar porablja na migrante. Ne more EU zapravljat naš denar na migrante medtem ko imamo mi zastarelo aparaturo v bolnišnicah, ceste skoraj neprevozne, 23 milijonov nezaposlenih Evropejcev, še najmanj enkrat toliko jih živi pod pragom revščine. Dokler v EU ni vse v nulo poštimano (kar ne bo nikoli) ne rabimo parazitov. Če se je Evropa lahko sama postavila na noge po 2. svetovni vojni bomo pa tudi današnje probleme reševali sami, brez "pomoči" migrantov.


Pa kaj imate v bistvu s temi migranti? Povabili so jih v Nemčijo, ker Nemčiji primajnkuje delovne sile. Od kje v bistvu ideja, da jih bomo mi futrali?

Poleg tega je migrantska kriza stvar preteklosti, saj sistem zdaj spet deluje tako, da ostanejo v Turčiji kolikor je to mogoče, ostale se zadrži v Grčiji. Grčija res dobiva našo pomoč, ker je kriza zanjo prevelika (in niti slučajno ni omejena na migrante), Turčija pa tudi dobi nekaj, ker je Pedrogan kreten in izsiljuje s Sirci. Prvo je cenejši in bolj učinkovit sistem kot imeti razdeljeno Evropo in da vsaka država rešuje problem po svoje, drugo pa nujno zlo.

Kaj vam pravzaprav ni jasno? Saj se načeloma strinjam, da večina teh migrantov v Evropo ne sodi, ampak to ni relevanten komentar že več kot pol leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Matako ::

Smrekar1 je izjavil:


Poleg tega je migrantska kriza stvar preteklosti, saj sistem zdaj spet deluje tako, da ostanejo v Turčiji


Aaa, ne bi jaz zvitih ahmedov tako hitro odpisal:

http://www.rtvslo.si/begunska-kriza/ste...
/\/\.K.

asdwasdwa ::

Smrekar1 je izjavil:


Pa kaj imate v bistvu s temi migranti? Povabili so jih v Nemčijo, ker Nemčiji primajnkuje delovne sile. Od kje v bistvu ideja, da jih bomo mi futrali?


Nemčija je v EU, kjer velja prost pretok ljudi, torej se migranti lahko sprehajajo tudi po drugih članicah. Nemčija ne more 'zase' uvozit migrante, ker je v EU. Drugače povedano, ne more ena država uvozit milijon migrantov brez da bi to odobrile vse članice EU-ja.

Angelca jih je vabila v Nemčijo, en del je pristal v skandinavskih državah. A so jih Skandinavci vabili k sebi? Naj Nemčija zaostri socialno politiko in bodo migrantje šli v države, kjer se dobi več denarja. Ampak te države jih niso vabile pa se bodo vseeno morale soočati s posledicami.

Long story short, če hočemo močno EU je treba upoštevati vse članice. Če so Poljska, Madžarska in Slovaška rekle NE migrantom potem Nemčija ne more uvoziti migrante. Za vsako tako drastično potezo morajo soglašati vse članice.

Zgodovina sprememb…

jacal ::

asdwasdwa je izjavil:

Če so Poljska, Madžarska in Slovaška rekle NE migrantom potem Nemčija ne more uvoziti migrante. Za vsako tako drastično potezo morajo soglašati vse članice.


Zelo nazorno. NE more napisati stavke. Morebiti bi šlo v slovaščini?

Smrekar1 ::

asdwasdwa je izjavil:


Nemčija je v EU, kjer velja prost pretok ljudi, torej se migranti lahko sprehajajo tudi po drugih članicah. Nemčija ne more 'zase' uvozit migrante, ker je v EU. Drugače povedano, ne more ena država uvozit milijon migrantov brez da bi to odobrile vse članice EU-ja.

Angelca jih je vabila v Nemčijo, en del je pristal v skandinavskih državah. A so jih Skandinavci vabili k sebi? Naj Nemčija zaostri socialno politiko in bodo migrantje šli v države, kjer se dobi več denarja. Ampak te države jih niso vabile pa se bodo vseeno morale soočati s posledicami.

Long story short, če hočemo močno EU je treba upoštevati vse članice. Če so Poljska, Madžarska in Slovaška rekle NE migrantom potem Nemčija ne more uvoziti migrante. Za vsako tako drastično potezo morajo soglašati vse članice.


Ključno točko si povsem zgrešil. Omenjena kritika je prenehala biti relevantna novembra lani. Kaj je torej tvoja kritika EU? Vse kar vidim je, da je ena izmed držav članic sprejela odločitev, s katero se ne strinjaš. Je to tvoj standard za združevanje? Vsi lahko naredijo samo tisto, s čimer se strinjaš in če kdo naredi kaj narobe je potrebno vse zavreči ali kaj?

S tabo mora biti zanimivo živeti. Zanimivo v smislu Quentina Tarantina.

jacal je izjavil:


Zelo nazorno. NE more napisati stavke. Morebiti bi šlo v slovaščini?


Mislim da ne, ker imajo podobne sklone kot mi.

Slovak declension @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

asdwasdwa ::

Smrekar1 je izjavil:

Ključno točko si povsem zgrešil. Omenjena kritika je prenehala biti relevantna novembra lani. Kaj je torej tvoja kritika EU? Vse kar vidim je, da je ena izmed držav članic sprejela odločitev, s katero se ne strinjaš. Je to tvoj standard za združevanje? Vsi lahko naredijo samo tisto, s čimer se strinjaš in če kdo naredi kaj narobe je potrebno vse zavreči ali kaj?

S tabo mora biti zanimivo živeti. Zanimivo v smislu Quentina Tarantina.


Tako je, če se ena članica ne strinja odločitev pade v vodo. Saj za vstop v EU tudi potrebujemo soglasje vseh članic. Zakaj ga ne bi tudi za migrante? Za vstop 2 milijonske Slovenije se je zahtevalo soglasje vseh članic, zakaj se ne bi še za milijon migrantov? EU ima težnje po enotnem tržišču, po enotni državi. ZDE. Tega se ne da doseči če Nemčija počne kontra vsem ostalim članicam. To ni enotnost. Jaz sem za EU vendar ne v taki obliki kjer se Angelca spomni, da bi pa ona milijon parazitov. Če rabijo delavno silo zakaj ne Ukrajina, Rusija? 23 milijonov brezposelnih Evropejcev in Nemčija nima kje dobit delavcev? Zgodbice za lahko noč.

Zgodovina sprememb…

jacal ::

@Smrekar
Ja sće napravičujem tabi, a ne mihrantame.

Smrekar1 ::

asdwasdwa je izjavil:


Tako je, če se ena članica ne strinja odločitev pade v vodo. Saj za vstop v EU tudi potrebujemo soglasje vseh članic. Zakaj ga ne bi tudi za migrante? Za vstop 2 milijonske Slovenije se je zahtevalo soglasje vseh članic, zakaj se ne bi še za milijon migrantov? EU ima težnje po enotnem tržišču, po enotni državi. ZDE. Tega se ne da doseči če Nemčija počne kontra vsem ostalim članicam. To ni enotnost. Jaz sem za EU vendar ne v taki obliki kjer se Angelca spomni, da bi pa ona milijon parazitov. Če rabijo delavno silo zakaj ne Ukrajina, Rusija? 23 milijonov brezposelnih Evropejcev in Nemčija nima kje dobit delavcev? Zgodbice za lahko noč.


Tvoje odgovore odlično okarakterizira tale skeč.



Da ne bo kakšne nejasnosti, ti prestavljaš strelski vod.

Matako ::

Ta priseljevalni aktivizem je spet in še enkrat potrditev Zadnjega zahodnega šovinizma: podcenjujete te ljudi in jih imate za neumne, nedorasle.

Folk, ti ljudje so dali skozi stvari. Preživeli vojne vihre, podivjane fotre, ki so jih želeli poročiti z najgršo sestrično na vasi, vsesplošno pomanjkanje interneta... kaj res verjamete, da jih bo zdaj zaustavil nek dogovor s Turčijo ali butalski znak "migrantom vstop prepovedan"?

Saj niste resni.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

asdwasdwa ::

Smrekar1 je izjavil:


Tvoje odgovore odlično okarakterizira tale skeč.


Potem ne rabimo EU, če je problem upoštevanje zahtev vseh članic in enotnost. Da EU ni enotna so potrdili tudi sami evropski politiki.

Dajmo si predstavljat, da zvezna država v ZDA uvozi milijon migrantov. Aaa čakaj, ne more kar nekaj po svoje delat. To je mogoče samo v EU. In potem nam pripovedujejo o enotnosti. Enotnost my ass ko je 70% Evrope proti migrantom oni jih pa še kar uvažajo.

Matako je izjavil:

Ta priseljevalni aktivizem je spet in še enkrat potrditev Zadnjega zahodnega šovinizma: podcenjujete te ljudi in jih imate za neumne, nedorasle.

Folk, ti ljudje so dali skozi stvari. Preživeli vojne vihre, podivjane fotre, ki so jih želeli poročiti z najgršo sestrično na vasi, vsesplošno pomanjkanje interneta... kaj res verjamete, da jih bo zdaj zaustavil nek dogovor s Turčijo ali butalski znak "migrantom vstop prepovedan"?

Saj niste resni.


Res jih ne bo. Zato je treba upoštevati nasvete ZDA in Avstralije, ter meje zavarovati z vojsko. Vsak čoln obrnit nazaj. Imamo dovolj vojakov, ladij, helikopterjev in letal, da lahko pokrijemo sleherni meter ob grški in italijanski meji. Pravzaprav še to ni potrebno. Samo reševalne ladje 'prizemljit' in noben migrant ne bo več dosegel evropskega kopna.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

asdwasdwa je izjavil:

Smurf je izjavil:

Torej imamo v EU 23 miljonov nezaposlenih parazitov. Ven z njimi! Potem tudi, ce sprejmemo nekaj miljonov beguncev smo se zmeraj na plusu.


Nezaposlenih, ker EU ni sposobna ustvarit dovolj delovnih mest. Sicer pa se ne da primerjat Evropejca z migrantom. Evropejci so le nekaj razredov višje, izobraženi, pismeni. Naši starši in stari starši so gradili Evropo, imamo le več pristojnosti in pravice do te celine kot Jamal, ki se je še včeraj potepal po afriških džunglah, danes pa bi rad živel na račun davkoplačevalcev, imel zastonj zdravstvo, stanovanje in hrano. Ker vsak Evropejec od svoje države vsak mesec dobi 450EUR žepnine je edino pravično da jo dobi tudi Jamal. Mi ovce bomo pa vplačevali v državne blagajne, da bo Jamal lahko dal vse štiri v luft. Namesto, da nam s tem denarjem obnovijo bolnišnice, izobraževalne ustanove, vrtce.

In ja tudi za naše parazite velja isto, tiste na sociali ki se jim ne ljubi delat. Se mi zdi pravično, da pomagamo Evropejcem, ki so res brez službe ker je EU zavozila. Ne zdi se mi pravično, da ima do teh sredstev in pomoči pravico tudi Jamal, ki do včeraj ni vedel kje se Evropa sploh nahaja, kaj šele kako zgleda.

Me ne zanima. Mene te ljudje stanejo enako kot begunci. To kar so njihovi starsi delali je nerelevantno (sej njihovih starsev ne bi izgnal). Ampak nezaposleni so pa samo ovira napredku druzbe, ki jemljejo denar.

Ce se ze gremo za boljso EU, kjeri del so produktivne osebe, potem naredimo zadevo ornk. Jamal se je res da potepal po afriski dzungli in ravno zado bo verjetno bil pripravljen pomivati posodo za nizjo ceno kot avtohtoni prebivalci.

Matako ::

Smurf je izjavil:

Jamal se je res da potepal po afriski dzungli in ravno zado bo verjetno bil pripravljen pomivati posodo za nizjo ceno kot avtohtoni prebivalci.


Jamal ima čisto druge plane. Pot mu je še dodatno izostrila preživetvene nagone in odločnost, da si _vzame_ kar mu pripada.

On ne bo pomival.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Smrekar1 ::

asdwasdwa je izjavil:


Potem ne rabimo EU, če je problem upoštevanje zahtev vseh članic in enotnost.


Problema sta dva. Prvi je ta, da si očitno nepismen in še vedno nabijaš izključno o problemu, ki smo ga rešili že pred več kot pol leta.

Drugi problem je v tem, da po tvoji 'logiki' (ki si tega imena ne zasluži) članice tudi ne smejo zavrniti vstopa migrantom, če glede tega niso enotne. Heh.

Dajmo si predstavljat, da zvezna država v ZDA uvozi milijon migrantov. Aaa čakaj, ne more kar nekaj po svoje delat. To je mogoče samo v EU.


Ena izmed ključnih točk EU je politična unija, ki bi nam dala zvezno vlado, ki bi urejala te stvari. Zanimivo, ampak Brexitardi so ekplicitno sovražno nastrojeni proti temu. Čudno, kajne? Ti podpiraš tako reformo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

asdwasdwa ::

Smrekar1 je izjavil:


Ena izmed ključnih točk EU je politična unija, ki bi nam dala zvezno vlado, ki bi urejala te stvari. Zanimivo, ampak Brexitardi so ekplicitno sovražno nastrojeni proti temu. Čudno, kajne? Ti podpiraš tako reformo?


Dokler se stvari urejajo na tak način, da ustreza večini Evropejcev je čisto vseeno a zadeve ureja zvezna vlada al pa vsaka posebej. Zvezna vlada pa nikakor ne more funkcionirati če jo vodijo zagrizeni kvazi humanitarci ala Angela Merkel, ki bo pol Afrike uvozila v Evropo.

Smrekar1 je izjavil:

Problema sta dva. Prvi je ta, da si očitno nepismen in še vedno nabijaš izključno o problemu, ki smo ga rešili že pred več kot pol leta.


Rešili? Še vedno je več kot milijon migrantov v EU. Rešen bo ko jih vse deportirajo.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

asdwasdwa je izjavil:


Dokler se stvari urejajo na tak način, da ustreza večini Evropejcev je čisto vseeno a zadeve ureja zvezna vlada al pa vsaka posebej.


Zanimivo, da smo šli iz konsenza vseh držav na "ustreza večini Evropejcev". Kolikor vem nobena vlada nima v opisu del in nalog, da morajo njihova dejanja "ustrezati večini volivcev". Zakaj imaš za EU drugačen set pravil? Poleg tega me zanima ali v principu podpiraš politično unijo in nadalje me zanima zakaj na to vprašanje ne boš odgovoril?

Rešili? Še vedno je več kot milijon migrantov v EU. Rešen bo ko jih vse deportirajo.


Če ti ni jasno da je ta tvoja 'logika' povsem nelogična in skregana sama s sabo ti ne morem več pomagati. Pokazal sem ti, da negira samo sebe, če kdaj odgovoriš na to se lahko pogovarjamo naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

asdwasdwa ::

Smrekar1 je izjavil:


Zanimivo, da smo šli iz konsenza vseh držav na "ustreza večini Evropejcev". Kolikor vem nobena vlada nima v opisu del in nalog, da morajo njihova dejanja "ustrezati večini volivcev". Zakaj imaš za EU drugačen set pravil? Poleg tega me zanima ali v principu podpiraš politično unijo in nadalje me zanima zakaj na to vprašanje ne boš odgovoril?


Konsenz vseh držav -> da bi država dala zeleno luč mora najprej pridobiti podporo svojih državljanov. Posredno se z odločitvijo morajo strinjati državljani.

Politično unijo podpiram v primeru da bo tako močna kot je ameriška, kjer ni prostora za lutke, in kjer se vse dela v interesu države, ne glede na ceno, tudi z vojaškim posredovanjem. Se pravi močna politika, ki ne bo sanjala o multikulturnosti ampak o tem kako Evropo narediti še močnejšo, varnejšo velesilo. Multikulti = destabilizacija. Ne more Evropa sprožiti vojaške ofenzive proti muslimanskim državam, če jih ima doma nekaj deset milijonov. Takoj nastane kaos. Zato je edina varna rešitev, da Evropa ostane v rokah Evropejcev, in da je čim manj priseljencev.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

asdwasdwa je izjavil:


Konsenz vseh držav -> da bi država dala zeleno luč mora najprej pridobiti podporo svojih državljanov. Posredno se z odločitvijo morajo strinjati državljani.


Čakaj, a ti bi za vsako zadevo hodil na referendum? Zakaj pa imamo potem dobro plačane poslance?

Politično unijo podpiram v primeru da bo tako močna kot je ameriška, kjer ni prostora za lutke, in kjer se vse dela v interesu države, ne glede na ceno, tudi z vojaškim posredovanjem. Se pravi močna politika, ki ne bo sanjala o multikulturnosti ampak o tem kako Evropo narediti še močnejšo, varnejšo velesilo. Multikulti = destabilizacija. Ne more Evropa sprožiti vojaške ofenzive proti muslimanskim državam, če jih ima doma nekaj deset milijonov. Takoj nastane kaos. Zato je edina varna rešitev, da Evropa ostane v rokah Evropejcev, in da je čim manj priseljencev.


Kako boš pa naredil močno, centralizirano državo, ki ne bo multikulti, če delaš z de-facto multikulti osnovo? Govorimo jezike sedmih različnih jezikovnih skupin, od katerih dve nista niti indo-evropski in ti sanjaš o tem, da ne bomo multikulti?

asdwasdwa ::

Smrekar1 je izjavil:

Kako boš pa naredil močno, centralizirano državo, ki ne bo multikulti, če delaš z de-facto multikulti osnovo? Govorimo jezike sedmih različnih jezikovnih skupin, od katerih dve nista niti indo-evropski in ti sanjaš o tem, da ne bomo multikulti?


Ne sprenevedaj se. Dobro veš o čem govorim. Kulturna 'obogatitev' iz tretjega sveta.

Smrekar1 ::

asdwasdwa je izjavil:


Ne sprenevedaj se. Dobro veš o čem govorim. Kulturna 'obogatitev' iz tretjega sveta.


V bistvu se mi ne sanja o čem govoriš. Daj tole malo bolj razdelaj. Poleg tega prosim obrazloži nesmisel glede konsenza - je po tvoje za vse odločitve po tvoje nujen konsenz vseh volilnih teles vseh držav članic ali ne?

asdwasdwa ::

Smrekar1 je izjavil:

asdwasdwa je izjavil:


Ne sprenevedaj se. Dobro veš o čem govorim. Kulturna 'obogatitev' iz tretjega sveta.


V bistvu se mi ne sanja o čem govoriš. Daj tole malo bolj razdelaj. Poleg tega prosim obrazloži nesmisel glede konsenza - je po tvoje za vse odločitve po tvoje nujen konsenz vseh volilnih teles vseh držav članic ali ne?


Islam ne sodi v Evropo, o tem govorim.

Za odločitev je potrebna večina v vseh članicah EU-ja. V nekaterih primerih sploh ni potrebe po referendumih ker se že po socialnih medijih vidi kakšno je stališče glede nekega vprašanja. Npr. migracije lansko leto. V vsaki državi bi bil izglasovan NE za migrante. Ne rabiš biti Enistein, da to vidiš.

Sicer pa kaj je narobe z referendumi? So temelj demokracije. V Švici s tem nimajo težav, samo v EU, ki se ima za najbolj demokratično, referendumi predstavljajo problem. Verjetno zato, ker politikom rezultati glasovanj ne bi bili všeč.

nevone ::

V bistvu se mi ne sanja o čem govoriš. Daj tole malo bolj razdelaj. Poleg tega prosim obrazloži nesmisel glede konsenza - je po tvoje za vse odločitve po tvoje nujen konsenz vseh volilnih teles vseh držav članic ali ne?


Tale izjava TypeScript-a je kar bistvenega pomena:

Nemčija je v EU, kjer velja prost pretok ljudi, torej se migranti lahko sprehajajo tudi po drugih članicah. Nemčija ne more 'zase' uvozit migrante, ker je v EU. Drugače povedano, ne more ena država uvozit milijon migrantov brez da bi to odobrile vse članice EU-ja.


Da je Amerika ostala velesila, je pripomoglo tudi to, da so imeli precej jasno politiko glede migrantov. V glavnem so notri spuščali tiste, ki so pokazali kompatibilnost s sistemom in ne kar vsakega loleka, ki bi hotel delat štalo tam.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Smrekar1 ::

asdwasdwa je izjavil:



Za odločitev je potrebna večina v vseh članicah EU-ja. V nekaterih primerih sploh ni potrebe po referendumih ker se že po socialnih medijih vidi kakšno je stališče glede nekega vprašanja. Npr. migracije lansko leto. V vsaki državi bi bil izglasovan NE za migrante. Ne rabiš biti Enistein, da to vidiš.


Socialni mediji ti povedo kvječemu to katera skupina je bolj glasna in ne katera je bolj popularna (kaj šele ima prav). Očitno si težka naivčina, ni čudno, da imaš okrutno izkrivčen pogled na svet.

Sicer pa kaj je narobe z referendumi? So temelj demokracije.


Zanimivo, ampak referendumi so bolj pogosto temelj demagogije in tiranije. Fora je v tem, da povprečen volivec vprašanju nameni bistveno premalo razmišljanja, odloča se po čustvih in puhli propagandi, kar vodi v napačne odločitve - tipičen primer obravnavamo tule.

nevone je izjavil:


Da je Amerika ostala velesila, je pripomoglo tudi to, da so imeli precej jasno politiko glede migrantov. V glavnem so notri spuščali tiste, ki so pokazali kompatibilnost s sistemom in ne kar vsakega loleka, ki bi hotel delat štalo tam.


S tem se načeloma strinjam, ni mi pa jasno kako bi uničevanje EU tu pripomoglo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

nevone ::

S tem se načeloma strinjam, ni mi pa jasno kako bi uničevanje EU tu pripomoglo.


Ne razumem, kako si ti iz TypeScriptovih postov izluščil, da je za uničevanje EU.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Smrekar1 ::

nevone je izjavil:


Ne razumem, kako si ti iz TypeScriptovih postov izluščil, da je za uničevanje EU.e


TypeScript pravzaprav samo nabija čez migrante in kritizira EU, brez da bi podal kakršenkoli predlog kaj bi naredil on. Dokler ne dokaže nasprotno je njegov cilj razbiti EU, ker so migranti večje zlo. Drugače njegovih objav ne morem interpretirati.

ZaphodBB ::


Implikacija vsake kritike je, da obstaja še kaj boljšega. Prav, ampak to je potrebno dokazati - predlog kaj storiti drugače je absolutni minimum, ki ga je potrebno navesti.

Implikacija tvojega pisanja je pa, da si aroganten kreten, ki _ve_ da so njegove ideje edine pravilne.

Tvoje opletanje z "proof plox" je pač samo izmikanje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:

Implikacija tvojega pisanja je pa, da si aroganten kreten, ki _ve_ da so njegove ideje edine pravilne.


Seveda sem prepričan, da so moje ideje pravilne, sicer jih ne bi trobil naokoli. Za njimi stojim in jih po želji tudi argumentiram. Če sogovornik tega ni sposoben narediti za svoje ideje pa od mene dobi zgolj posmeh. Če sem aroganten kreten, ker se ne strinjam z vsakim lolekom ki nabija tjavendan, pa tudi prav.

Tvoje opletanje z "proof plox" je pač samo izmikanje.


Izmikanje pred čem pa?

Razen kadar kritiziraš ti, ne?


Če kdaj česa nisem utemeljil na tak ali drugačen način prosim pokaži objavo ki te moti in bom to storil. Odgovora ne boš dobil kvječemu v primeru, da sem to že storil in da je problem v tvoji pismenosti in ne v moji nedoslednosti.

ZaphodBB ::

Seveda sem prepričan, da so moje ideje pravilne, sicer jih ne bi trobil naokoli. Za njimi stojim in jih po želji tudi argumentiram. Če sogovornik tega ni sposoben narediti za svoje ideje pa od mene dobi zgolj posmeh. Če sem aroganten kreten, ker se ne strinjam z vsakim lolekom ki nabija tjavendan, pa tudi prav.

To, da ti verjameš in argumentiraš še ne pomeni, da nisi v totalni zablodi. In ta kanček distance do samega sebe je tisto kar ti fali.

Lahko bi bil moder, si pa samo domišljav.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Spajky ::

Vse je metanje peska v oči, glavnina je tu :
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

nevone ::

Sprejel bi tudi kaj drugega, ampak nabijanje Merkelca to, Merkelca ono


Saj ni napisal samo tega. Mislim, da si preveč selektiven v razumevanju sogovornika, česar edini efekt je deskriditiranje sogovornika.

Lepo je razložil nekaj stvari in iz mojega vidika ni prav nič destruktiven kar se EU tiče, ampak samo želi, da smo previdni pri priseljevanju migrantov.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Smrekar1 ::

nevone je izjavil:


Saj ni napisal samo tega.


Prav kaj dosti več na kar bi se lahko človek oprl pa tudi ne. Bilo je nekaj bluzenja o konsenzu, ki ga je pustil v oblakih, to je pa tudi počasi vse.

Lepo je razložil nekaj stvari in iz mojega vidika ni prav nič destruktiven kar se EU tiče, ampak samo želi, da smo previdni pri priseljevanju migrantov.

o+ nevone


Morda. Kot si videl sem se s tabo strinjal, ko si to povedal. Nekajkrat sem ga vprašal kaj je za narediti, odgovor si podal ti, ne on. Z ameriško/avstralskim odnosom do migrantov se vsekakor strinjam, če je hotel povedati to se posipam s pepelom, ker nisem razumel da tole:

Za odločitev je potrebna večina v vseh članicah EU-ja. V nekaterih primerih sploh ni potrebe po referendumih ker se že po socialnih medijih vidi kakšno je stališče glede nekega vprašanja. Npr. migracije lansko leto. V vsaki državi bi bil izglasovan NE za migrante.

pomeni:

Da je Amerika ostala velesila, je pripomoglo tudi to, da so imeli precej jasno politiko glede migrantov. V glavnem so notri spuščali tiste, ki so pokazali kompatibilnost s sistemom in ne kar vsakega loleka, ki bi hotel delat štalo tam.

Se mi pa zdi, da problem kljub vsemu vendarle ni v meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

BigWhale ::

XsenO je izjavil:

Pa saj Farage bi odstopil tudi, če bi večina glasovala proti.


Nisem sledil iz začetka, toda a ni Farange pravil, da če prvi referendum pade bo šel takoj pripravljat naslednjega?


Rekel je, da ce ne bo Stay vote vsaj z dvotretjinsko vecino, pol to se nic ne pomeni in da bodo sli se enkrat v to. Ker decision mora bit res solid. :)))

ZaphodBB ::

Smrekar, lej te ksenofobne nacije, ki hočejo uničit EU!!!

http://www.latimes.com/world/la-fg-brit...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

ZaphodBB ::

Mora, če hoče da ima njegov prispevek kakšno dodano vrednost. Drugače gre za navaden rant. Jokat znamo vsi, treba je bit sposoben ponudit boljše alternative.

Kako lahko kdorkoli tukaj na forumu ponudi karkoli za tematiko, ki zahteva usklajevanje 28(27) držav in ogromno pogajanj.

To je samo cenen poskus cenzure.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

St235 ::

Kako lahko nekdo tukaj na forumu kritizira nekaj kar zahteva usklajevanje 27 držav in ogromno pogajanj?

Razlika je samo v tem, da za kritizirat zna vsaka opica, ki mlati po tipkovnici, za napisat kaj konstruktivnega je pa pač treba več.

Smrekar1 ::

ZaphodBB je izjavil:

Smrekar, lej te ksenofobne nacije, ki hočejo uničit EU!!!

http://www.latimes.com/world/la-fg-brit...


Ne vem če bi jim rekel naciji, prej težke naivčine:

Some Sikh voters said they were swayed by arguments from the Leave campaign that quitting the EU would prevent migrants from Syria and the wider Muslim world, who arrived in Europe by sea, from ending up in Britain — even though few such arrivals have been recorded.

Nekateri imajo tudi povsem kredibilne ozke osebne interese in zadeve samo niso dobro premislili:

As a pharmacist for a national chain of drugstores, he said his hourly wage of about $30 had shrunk by about 20% over the last two years, which he blamed on more competition in the workforce.

Zdaj vidiš kako se to dela?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()
««
22 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

a bo Hard Brexit al ne bo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
789334 (6164) AndrejO
»

Kaj se zgodi ce drzava zapusti Euro

Oddelek: Loža
236918 (5354) Furbo

Več podobnih tem