» »

Izstop Velike Britanije iz EU

Izstop Velike Britanije iz EU

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 35
»»

fireX88 ::

Kakšno imate mnenje glede tega? Kako bo to vplivalo na slo? Trg dela, pretok izdelkov in storitev ter kako bo vplivalo na zaposlitve v slo? Mislite, da bo dejansko izstopila? Bodo sledile še druge države?

\\edit: zee - popravil naslov
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!
  • zaklenil: Mavrik ()

petrus ::

Nigel Farage že veselo praznuje:
stati inu obstati

Sami ::

Postopek izstopa naj bi trajal najmanj 2 leti, lahko se zavleče do 2020. Jah upajmo, da bo zapustila EU in da se bo po tem zgledovala še kakšna evropska država, saj taka oblika unije že dolgo časa ni več učinkovita.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

2f4u ::

Posel bo našel poti in rešitve.

JE PA ČAS, da se POLITIKI streznejo. Žal se strinjam, kolikor poznam kolege v EU, da vsi želijo brcnt barabe in živet pošteno in (Sami) se strinjam UČINKOVITO. EU bo razpadla ali bistveno spremenila. Varnostno se bo poslabšalo.

Pa ja, MLADINA,čas je da začnete sodelovat v ekonomiji in politiki. Nova generacija je potrebna!

ohnowhy ::

Naslov si zaj*, to že veš, podobna tema Brexit je bila zaklenjena. Upam, da bo v tvojem primeru več sreče. Rezultati kažejo, da je Brexit referendum uspel, druge države bodo, domnevno, sledile, glavni razlog za Brexit pa bi naj bil, ehm, ne smem napisati, ker je ta tema prepovedana... Ne ljubi se mi iskati povezav po netu, gre samo za zgostitev, sicer pa, jasno, išči v tem smislu. Valutni trgi so se odzvali silovito, poglej v tej temi... V glavnem, je še za počakat, no, sam sem nek del EUR denarja na banki menjal v USD menda po tečaju 1,1250-1,1300. EU in US kapitalski trgi se še bodo odzvali krvavo. Pač, business as usual, če ostane pri tem in ne bo kakšnih (nacional)social(istič)nih izpadov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Sami ::

Varnostno se skoraj nebi smelo poslabšati, vsaj kar se malih držav tiče (Slo in podobne), naj vsaj ne bodo več povezovali z večjimi "okupatorji", ki se vmešavajo v svetovno politiko.

Biznis pa bo seveda našel svojo pot, pohabljeni sistem unije ne tolče samo po malih narodih....tudi Nemci, Francozi,...itd. imajo počasi dosti tega :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

harmony ::

Nic posebnega se ne bo zgodilo. Meje se ze tisocletja premikajo. Jaz se spomnim, ko se je govorilo, da bo do leta 2030 sledil popolen razpad EU. Ocitno je nekaj resnice na tem.

Matako ::

Največji schadenfreude užitek je bilo gledati lukce, ki so lep čas življenja vzklikali "ven iz EU"... kako so zadnje tedne postali pravi EU fani! Kajti za Brexit so vendar Farage, nogemetni navijači in ostali naceljni če so on proti ...
Enako velja za metamorfozo Mladine v pravo EU glasilo.

Težko je danes biti na liniji. :D

Drugače pa ... kakšna drama. Ampak na zahodu nič novega v resnici.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ohnowhy ::

Sami je izjavil:

Varnostno se skoraj nebi smelo poslabšati, vsaj kar se malih držav tiče (Slo in podobne), naj vsaj ne bodo več povezovali z večjimi "okupatorji", ki se vmešavajo v svetovno politiko.

Ker jaz nikakor nisem strokovnjak za geopolitiko, zato upam, da si ti. Vsekakor bi me veselilo prebrati kakšen link na to temo, sploh pričakovanja znotraj okvira 5 let. Seveda, nihče ne ve, zato pa me zanimajo kakšne studije na to temo. Tole "povezovanje z večjimi 'okupatorji'" meni niti ni neka drama, dokler ostaja samo pri verbalizmih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

maco-maco ::

sam sem nek del EUR denarja na banki menjal v USD


Mene je presenetilo, da moraš dolarje, če jih hočeš v fizični obliki naročit (NLB).
Kaj?

Sami ::

ohnowhy je izjavil:

Sami je izjavil:

Varnostno se skoraj nebi smelo poslabšati, vsaj kar se malih držav tiče (Slo in podobne), naj vsaj ne bodo več povezovali z večjimi "okupatorji", ki se vmešavajo v svetovno politiko.

Ker jaz nikakor nisem strokovnjak za geopolitiko, zato upam, da si ti. Vsekakor bi me veselilo prebrati kakšen link na to temo, sploh pričakovanja znotraj okvira 5 let. Seveda, nihče ne ve, zato pa me zanimajo kakšne studije na to temo. Tole "povezovanje z večjimi 'okupatorji'" meni niti neka drama, če ostaja samo pri verbalizmih.


Nisem strokovnjak...zdrava pamet....samo poglej primer Libije, Francozi so se obnašali kot da so doma, da je vse njihovo...zakaj bi morali posledici zaradi takih nositi vsi v uniji.

Jaz se spomnim, ko se je govorilo, da bo do leta 2030 sledil popolen razpad EU. Ocitno je nekaj resnice na tem.


Že leta nazaj sem bral na netu (ne vem več na katerih straneh) kako je ameriška CIA že leta 1980 napovedala točen razpad Yuge, zmotili so se le pri tem da Slovenija in Hrvašaka nista v konfederaciji, v istem članku je pisalo, da ocenjujejo tudi razpad EU okoli 2020.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

ohnowhy ::

maco-maco je izjavil:

sam sem nek del EUR denarja na banki menjal v USD


Mene je presenetilo, da moraš dolarje, če jih hočeš v fizični obliki naročit (NLB).

Če imaš podračune v različnih valutah in ne pričakuješ "bančnih počitnic", da bi ti omejili dostop do gotovine, ni potrebno fizično skakat na banko, zadosti je vsaj, da ohraniš vrednost. Če dobiš nazaj čez X let, je pač čez X let, nekaj gotovine (ja, vijolične) pa itak moraš imet vedno doma :-)

Ne vem, zakaj sem napisal predračune, namesto podračune, verjetno večkrat delam s predračuni kot podračuni :-)
SPET :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

avani ::

Wow, zdaj znamo dobiti combo Trump - Boris johnson. Bo se kar zanimivo

Matako ::

Nekje v VB, danes zjutraj:
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

maco-maco ::

ni potrebno fizično skakat na banko
Grem na morje, pa sem šel po malo kun. Pa sem mislil še nalo dolarjev sabo vzet. Kune majo, dolarje moraš pa naročit.
Čisto off. Se opravičujem.
God Save the Queen
Kaj?

Loocas ::

Preblem tega Brexita je v tem, da je praktično 50/50... Škotska, Severna Irska ter London so bili proti Brexitu... Pričakuje se nov referendum na Škotskem in ostanek Škotske v EU.. itd.
Matev - najslabši troll vseh časov

Nagi Bator ::

No, pa so šli. Svakog gosta, tri dana dosta. Upam, da se več ne vrnejo! :))
Sem malo gledal BBC v zzadnjih urah in je prav smešno videt te liderje zagovornikov izstopa.
So sami kar malo šokirani, da jim je ratalo in ko jih sprašujejo, kaj pa zdaj naprej, kar nekako nimajo pojma.

Matako ::

Škotska ne bo mogla "ostati" v EU, ampak iti čez vso dramo pristopnih pogajanj... poleg tega bodo ves ta čas morali uporabljati funt, ki ga nadzira Banka _Anglije_ ;)

Drugače pa prvi učinek bo, da bo roba na mrežnih botegah cenejša!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Machete ::

Škoda. Za par poslov v firmi je bilo kar priročno da so v EU. Pomoje niso nič veliko pridobili. Še vedno bodo morali špilat večinoma po EU pravilih, če bodo želeli poslovati z njo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Loocas ::

Nagi Bator je izjavil:

No, pa so šli. Svakog gosta, tri dana dosta. Upam, da se več ne vrnejo! :))
Sem malo gledal BBC v zzadnjih urah in je prav smešno videt te liderje zagovornikov izstopa.
So sami kar malo šokirani, da jim je ratalo in ko jih sprašujejo, kaj pa zdaj naprej, kar nekako nimajo pojma.


Točno tako. Ena burleska vse skupaj.
Ko da bi Združena levica zmagala v Sloveniji, pa da vidimo kako bodo uresničevali svoj program.
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

Matako ::

Ampak slike so pa spet epske.

 Nazi ol' chaps

Nazi ol' chaps


 Mična SJWka. Človek bi jo vzel v objem in potolažil... :P

Mična SJWka. Človek bi jo vzel v objem in potolažil... :P

/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Loocas ::

Matako je izjavil:

poleg tega bodo ves ta čas morali uporabljati funt, ki ga nadzira Banka _Anglije_ ;)


In kaj pol? Saj vse države EUja ne uporabljajo EURa za plačilno sredstvo. Pač bodo imeli monetarno unijo.
Matev - najslabši troll vseh časov

Furbo ::

Ja EU se je pač iz dobre ideje o odpravi mej, koristnih trgovskih sporazumov.. prelevila v birokratsko diktaturo, kjer se nam birokrati vtikajo v vse pore življenja, se na skrivaj dogovarjajo z ZDA o škodljivih sporazumih..
..britanci so pač to prvi poštudirali oziroma kot prvi naredili nekaj glede tega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pesimist ::

Anglijo diskvalificirati na Euro 2016. :D

VaeVictis ::

Pesimist je izjavil:

Anglijo diskvalificirati na Euro 2016. :D


Nima smisla, itak bodo izpadli v naslednjih dveh krogih, verjetno že v naslednjem :))

opeter ::

Pesimist je izjavil:

Anglijo diskvalificirati na Euro 2016. :D


Politika in šport naj ne bi imela povezave.
Sicer pa čestitke VB!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Matako ::

Nekateri že nabijajo, da se bodo zdaj odcepili celo Valižani!

Narobe ste razumeli. Wales v resnici nima industrije - tiste ovce so vendar za zabavo. >:D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

_dice7 ::

Če so volili za to dejansko nima nobenega pomena za ostanek/izhod iz EU za UK. Fora EUja je ravno v tem, da tam sedijo neizvoljeni vladarji.

opeter ::

Furbo je izjavil:

Ja EU se je pač iz dobre ideje o odpravi mej, koristnih trgovskih sporazumov.. prelevila v birokratsko diktaturo, kjer se nam birokrati vtikajo v vse pore življenja, se na skrivaj dogovarjajo z ZDA o škodljivih sporazumih..
..britanci so pač to prvi poštudirali oziroma kot prvi naredili nekaj glede tega.


Točno tako.

Če bi EU ostal pri prvih - kot si napisal - dobrih idejah, pol ne bi bilo današnje situacije (ne glede na to, da je VB hotela zapustiti Evropsko skupnost že v 70. letih).

"Skupna" Evropa, kot si jo nekateri predstavljajo ima samo dve možnosti, da obstane:

1. Ali bo ponovno samo (ohlapna) povezava v smislu trgovskih sporazumov, prosti pretoke blaga ipd. kot je nekdaj bila Evropska skupnost (ampak brez te povečanega administracije kot ji dandanes pravimo EU)

2. ali pa se bo prelevila v federacijo držav po vzoru ZDA in podobno, kar pomeni:
- skupna vojska (iz NATO-a morajo vse evropske države izstopit, ki želijo postati del federacije )
- skupni denar
- skupni zakoni (čeprav bi verjetno obstajala še vedno določena svoboda)
- predsednik, parlament ipd. se volijo s strani prebivalcev
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Zmajc ::

opeter je izjavil:


"Skupna" Evropa, kot si jo nekateri predstavljajo ima samo dve možnosti, da obstane:

1. Ali bo ponovno samo (ohlapna) povezava v smislu trgovskih sporazumov, prosti pretoke blaga ipd. kot je nekdaj bila Evropska skupnost (ampak brez te povečanega administracije kot ji dandanes pravimo EU)

2. ali pa se bo prelevila v federacijo držav po vzoru ZDA in podobno, kar pomeni:
- skupna vojska (iz NATO-a morajo vse evropske države izstopit, ki želijo postati del federacije )
- skupni denar
- skupni zakoni (čeprav bi verjetno obstajala še vedno določena svoboda)
- predsednik, parlament ipd. se volijo s strani prebivalcev


To

maco-maco ::

Ja, ideja je bila dobra. Škoda.



S&P: UK likely to lose AAA credit rating

Bank of England: We will take all necessary steps...
Kaj?

ohnowhy ::

Skoraj nič linkov, tema pa še kar odklenjena... Zanimivo...

_dice7 ::

Zmajc je izjavil:


- skupni zakoni (čeprav bi verjetno obstajala še vedno določena svoboda)


Skupni zakoni kot v USA, kjer centralna vlada ukazuje kako bojo ljudje plesali?

Kvote raznolikosti na delovnem mestu, zahteve o uporabi vcja, prisilno seljenje raznolikih družb v homogena okolja... čisto nič si ne želim take prisilne raznolikosti, kjer moraš biti popolnoma enak. Sploh v evropi, kjer je 5 let resta če se zmotiš v kakšni številki iz zgodovine.
No, saj z vrha že prihajajo ukazi o temu kako ni potrebno nobene papirologije za gradnjo mošej z davkoplačevalskim denarjem, a isto ne velja za lopo na vrtu, kjer ti zaračunajo prisilno podiranje ker ti je manjkal cerfitikat o ustreznosti nadstreška zaradi slabega oprijemanja pajčevine.

Gregor P ::

Če ne drugega, je sedaj vsaj vsakomur jasno, da EU ni neka totalitarna tvorba v katero si bil nasilno priključen in zlobnimi vladarji v Bruslju, temveč da so se narodi dejansko sami odločili, da pristopijo v unijo in jo lahko tudi kadarkoli zapustijo ...

 Brusselo

Brusselo

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Heavy ::

#TeamFelix

maco-maco ::

Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

zmaugy ::

Američanom je znova uspelo. Zabili so klin med EU in Rusijo (Ukrajina), dodatno destabilizirali severno Afriko in Bližnji vzhod in nato ob primernem trenutku ustvarili pogoje za sprehod migrantov iz destabiliziranih regij čez EU, kar je bila zadnja kapljica za njihovo evropsko letalonosilko VB.
Trenutno jim je največje tveganje če se Rusija in EU ponovno zbližata - prva prilika je že obisk Putina v Sloveniji (skoraj neverjetno kako še slepa kura zrno najde!), zato bo zdaj zanimivo spremljati kaj bodo ZDA počele v povezavi z EU in NATO državami. Sicer kar se slednjega tiče lahko spremljamo manevre NATO in povečevanje ZDA vojaške prisotnosti v EU in NATO državah v zadnjih mesecih.

Treba je Američanom priznati, da so nas dobro nadigrali v globalni partiji šaha, ampak dejstvo je, da so ZDA ena redkih pravih držav, ki delujejo globalno in načrtujejo dolgoročno, oslabitev/razbitje EU je bilo verjetno načrtovano že s prvim napadom na Irak.

EU bi se lahko iz tega kaj naučila in se zbudila iz svojega spanja, vendar sem po eni strani pesimist (preveč različnih igralcev s svojo zgodovino in nasprotujočimi si parcialnimi interesi), po drugi strani pa morda lahko še ohranim malo upanja, ker gre za zbirko držav z dolgo tradicijo, kjer morda obstaja dovolj resnih ljudi, ki bi morda lahko še kaj naredili - ne tako kot v slučaju razpada juge.

Rabimo prekinitev sovražnosti z Rusijo in postopno federalizacijo preostanka EU, poenostavitev EU pravil za delanje poslov in iskanje skupnega imenovalca vseh EU narodov - priznanje, da naša civilizacija izvira iz stare Grčije, Rima in ima krščanske vrednote.
Rabimo svojo vojsko in izstop iz NATO pakta.
Rabimo informacijsko neodvisnost od ZDA.
Moramo si priznati, da je Turčija eden glavnih zaveznikov ZDA in naš sovražnik - kar ne pomeni, da je treba biti do njih odkrito sovražen, zamo nehajmo se pretvarjati, da nam hočejo dobro in da smo zavezniki in se temu primerno tudi obnašajmo. A ni zanimivo, kako lepo so nas zaprli v okvire - VB na eni strani, Turčija na spodnji delu druge strani, Rusija na osrednjem in zgornejm delu druge strani.
Do kdaj bo ta naivnost EU še trajala? Nam bodo spet ponovili štirideseta leta dvajsetega stoletja?
Glavno vprašanje: kako daleč v slabljenju EU so ZDA pripravljene iti (in koliko sploh še lahko nadzorujejo procese, ko enkrat sprožijo plaz)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Loocas ::

Ob novem referendumu na Škotskem, gre Great Britain papa. Tale referendum bo prej povzročil razpad Velike Britanije kot pa razpad EU.

Američanom je znova uspelo.


Jop, kdo drug kot Američani vsepovsod... najboljš bi blo, da bi nas pustili pri miru med drugo svetovno vojno, pa bi bila cela Evropa suženj ali Hitlerja ali Stalina. KAj za enega boga so se sploh vmešavali.
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

WarpedGone ::

Anglija se bo pridružila Srbiji in Rusiji na seznamu držav, ki so dobile samostojnost proti svoji volji.
Zbogom in hvala za vse ribe

Spc ::

Vse statistike na enem mestu:

http://www.theguardian.com/politics/ng-...
 

noraguta ::

Referenduma za neodvisno škotsko še nekaj časa ne bo. Ko pa bo bog ve kakšno bo stanje. Anglija je še zmer intelektualna meka evrope.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zmaugy ::

Loocas je izjavil:

Ob novem referendumu na Škotskem, gre Great Britain papa. Tale referendum bo prej povzročil razpad Velike Britanije kot pa razpad EU.

Američanom je znova uspelo.


Jop, kdo drug kot Američani vsepovsod... najboljš bi blo, da bi nas pustili pri miru med drugo svetovno vojno, pa bi bila cela Evropa suženj ali Hitlerja ali Stalina. KAj za enega boga so se sploh vmešavali.


1929, dvig denarja iz nemških bank, zlom Nemčije, vzpon Hitlerja.
V kakšni meri se bo farsa tokrat razlikovala? Tudi tokrat je kriza prišla iz ZDA. Nemčija je dobila nestabilnost, Francija že prej, odlični pogoji za vzpon novih norcev.
Kdo je kreiral pogoje na Bližnjem Vzhodu zadnjih 25 let?

Kar se tiče Škotske - ne bit naiven. Škoti bodo lepo počakali, da vidijo kako se bo razpletlo in kako drago so jih Britanci pripravljeni podkupiti da ostanejo/na kako umazan način so jih pripravljeni prisiliti v to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Matako ::

Loocas je izjavil:

Ob novem referendumu na Škotskem, gre Great Britain papa. Tale referendum bo prej povzročil razpad Velike Britanije kot pa razpad EU.

Američanom je znova uspelo.


Jop, kdo drug kot Američani vsepovsod... najboljš bi blo, da bi nas pustili pri miru med drugo svetovno vojno, pa bi bila cela Evropa suženj ali Hitlerja ali Stalina. KAj za enega boga so se sploh vmešavali.


Najbolj zabavno je bilo brati spletne nabijače zadnjih nekaj dni.

Predvčerajšnjim: Američani jim ne bodo pustili ven! Danes: Spet je Jenksom uspelo! :))

V bistvu je bilo mnenje ali je Brexit ameriška zarota, ali pa je ravno obratno med našimi ljubiteljskimi analitiki razporejeno... ja približno tako kot glasovi na referendumu.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

zmaugy ::

Matako je izjavil:

Loocas je izjavil:

Ob novem referendumu na Škotskem, gre Great Britain papa. Tale referendum bo prej povzročil razpad Velike Britanije kot pa razpad EU.

Američanom je znova uspelo.


Jop, kdo drug kot Američani vsepovsod... najboljš bi blo, da bi nas pustili pri miru med drugo svetovno vojno, pa bi bila cela Evropa suženj ali Hitlerja ali Stalina. KAj za enega boga so se sploh vmešavali.


Najbolj zabavno je bilo brati spletne nabijače zadnjih nekaj dni.

Predvčerajšnjim: Američani jih ne bodo pustili! Danes: Spet je Jenksom uspelo! :))

V bistvu je bilo mnenje ali je Brexit ameriška zarota, ali pa je ravno obratno med našimi ljubiteljskimi analitiki razporejeno... ja približno tako kot glasovi na referendumu.


Ma ne, Američani sploh nimajo pojma kaj se dogaja in nobenega vpliva, Obama zjutraj prebere cajtenge in je vsak dan znova presenečen.

LuiIII ::

Gospodarski učinki za VB bodo kratkoročno precej negativno. No so že. Močna pocenitev funta v izvozno deficitarnem gospodarstvu nekako ni najboljša novica.
Drugače mi je njihov "exit" pa všeč. Bo prinesel malce več razmisleka v trenutno ureditev EU. Pa še na dopustu jih zna biti prihodnji mesec malo manj. No upam.

Matako ::

zmaugy je izjavil:



Ma ne, Američani sploh nimajo pojma kaj se dogaja in nobenega vpliva, Obama zjutraj prebere cajtenge in je vsak dan znova presenečen.


Za razliko od nas, ki nam je vse jasno. ;)

Meni sploh ni jasno zakaj države po svetu trošijo denar za obveščevalne službe in brokerji trepetajo po borzah kaj bo.. če smo pa mi tukaj v Deželici taki preroki? Vedno rečem: to analitično znanje bi morali monetizirati, nekateri bi ubijali za naš info!
/\/\.K.

MadMen ::

Matako je izjavil:

Nekateri že nabijajo, da se bodo zdaj odcepili celo Valižani!

Narobe ste razumeli. Wales v resnici nima industrije - tiste ovce so vendar za zabavo. >:D

Zakaj bi se, če je Wales glesoval v večini za "Brexit". Po drugi strani pa ni 2x za rečt, da škotska in NI ne bosta mele referenduma... ugiba se celo o Združeni Irski... ampak to so dolgi postopki, ne bo prišlo do tega čez noč.

Loocas ::

zmaugy je izjavil:

1929, dvig denarja iz nemških bank, zlom Nemčije, vzpon Hitlerja.
V kakšni meri se bo farsa tokrat razlikovala? Tudi tokrat je kriza prišla iz ZDA. Nemčija je dobila nestabilnost, Francija že prej, odlični pogoji za vzpon novih norcev.
Kdo je kreiral pogoje na Bližnjem Vzhodu zadnjih 25 let?


Svetovna gospodarska kriza v letih 1929-1939 je en lep pokazatelj kaj nastane v Evropi in kaj nastane v ZDA.

V Evropi smo imeli fašizem/nacizem, v USA so pa krizo reševali na drugačen način (Keynesianizem in Roosveltov New Deal).
Pač Evropa je fucked. Nobene Amerike ne rabiš za to. Si sploh ne znam predstavljat, da bi recimo Nemčija izvolila na primer črnega predsednika, kot ga imajo ZDA. Pač mentalitetno smo daleč odzadaj.
Matev - najslabši troll vseh časov

s1m0n ::

Počakat bo treba par let, da vidimo na primeru britancev, če se splača it ven :)

ohnowhy ::

««
«
1 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

a bo Hard Brexit al ne bo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
789167 (5997) AndrejO
»

Kaj se zgodi ce drzava zapusti Euro

Oddelek: Loža
236821 (5257) Furbo

Več podobnih tem