» »

Izstop Velike Britanije iz EU

Izstop Velike Britanije iz EU

Temo vidijo: vsi
««
34 / 35
»»

jype ::

ZaphodBB> Imam občutek, da si že nehal tepst ženo?

Ti si tisti, ki po krivem obtožuje. Vsi vemo, kakšni ste desničarji.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Ti si tisti, ki po krivem obtožuje. Vsi vemo, kakšni ste desničarji.

Ne, jaz nič ne obtožujem. Jaz imam samo občutke.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

Invictus je izjavil:

Britanski parlament je potrdil BREXIT.


Parlament je potrdil, da bodo zakon sprejeli in bo zdaj začel delati na tem kaj bi mu še dodali. Tam zadeva ne bo tako enoznačna, čeprav ga bodo načeloma sprejeli.

jype ::

ZaphodBB> Ne, jaz nič ne obtožujem. Jaz imam samo občutke.

Ne, ti obtožuješ. Desničarji ste vsi enaki.

mlamat ::

jype je izjavil:

mlamat> Kontrola nad mejami, anyone?

VB ni v Šengenskem območju, zato to ni smiseln razlog za izstop iz EU in je na nivoju argumenta, da je treba odrezati roko, ker te boli noga.


Romunom, Bolgarom, Poljakom... to ni nobena ovira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

nevone ::

jype je izjavil:

ZaphodBB> Ne, jaz nič ne obtožujem. Jaz imam samo občutke.

Ne, ti obtožuješ. Desničarji ste vsi enaki.


Ali misliš, da je razumel sedaj tole tvojo izjavo, tako kot jo ti občutiš, ali te bo obsojal?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

mlamat> Romunom, Bolgarom, Poljakom... to ni nobena ovira.

Seveda jim je. Meja zanje ni odprta - izkazati morajo upravičenost za vstop, sicer ne morejo not.

nevone> Ali misliš, da je razumel sedaj tole tvojo izjavo, tako kot jo ti občutiš, ali te bo obsojal?

Ah, midva se oba zelo dobro razumeva, ampak on vztraja, da je problem v tem, da so "oni" drugačni od "nas", jaz pa vem, da to ne drži nič bolj, kot smo "mi" drugačni od "nas".

Mufasa ::

jype je izjavil:

ZaphodBB> Ne, jaz nič ne obtožujem. Jaz imam samo občutke.

Ne, ti obtožuješ. Desničarji ste vsi enaki.


"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

mlamat ::

The Romanian community has been one of the fastest growing in the UK, reaching an estimated 223,000 in 2015, and more National Insurance numbers were issued to Romanians than any other nationality in the year to March. An NI number enables you to work and, potentially, claim benefits in the UK.

According to the Office for National Statistics, the number of Romanians in the UK was 128,000 in 2013, but that rose dramatically with the full opening of the UK labour market to Romanians and Bulgarians on 1 January 2014.

The growth in net migration for 2015 from EU countries came largely from Romanians and Bulgarians, and Romanians made up by far the biggest group of EU citizens requesting NI numbers in the past year.

The biggest job market for Romanian men is in construction and it is virtually impossible to pass a building site in London without hearing Romanian spoken.

AndrejO ::

mlamat je izjavil:

jype je izjavil:

mlamat> Kontrola nad mejami, anyone?

VB ni v Šengenskem območju, zato to ni smiseln razlog za izstop iz EU in je na nivoju argumenta, da je treba odrezati roko, ker te boli noga.


Romunom, Bolgarom, Poljakom... to ni nobena ovira.

Slovencem tudi ne, da ne bo slučajno kakšne pomote glede tega, v katero kategorijo spadamo.

jype ::

mlamat, če želiš, da ti verjamemo, moraš razkriti vir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dice7 ::

Niso Poljaki, Bolgari, Romuni nase zadnje upanje pred islamizacijo evrope? Zakaj jih sedaj nihce ne mara?

jype ::

Mufasa> [kul slikca]

S tem se strinjam in oba z Zaphodom kvalitetno obtožujeva en drugega skrajnih stališč. Edina razlika je, da moje ni skrajno, ker moje ne terja kršenja človekovih pravic.

dice7> Niso Poljaki, Bolgari, Romuni nase zadnje upanje pred islamizacijo evrope? Zakaj jih sedaj nihce ne mara?

Ker so ksenofobi in jih je strah vseh tujcev, ne zgolj muslimanov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SimplyMiha ::

Edina razlika je, da moje ni skrajno, ker moje ne terja kršenja človekovih pravic.


Pa vendar stalno terjaš oziroma izvajaš kršenje človekovih pravic.

ZaphodBB ::


Pa vendar stalno terjaš oziroma izvajaš kršenje človekovih pravic.

Ponoči je vsaka krava črna, pravijo... Antifaji?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

mlamat ::

jype je izjavil:

mlamat, če želiš, da ti verjamemo, moraš razkriti vir.


BBC :))

Po referendumu so ljudi spraševali zakaj so glasovali za Brexit. Na 1. mestu je bila suverenost, na 2. mestu je kontrola nad priseljevanjem.

dice7 ::

To, kar ljudje mislijo, ni dejansko zakon

mlamat ::

AndrejO je izjavil:


Slovencem tudi ne, da ne bo slučajno kakšne pomote glede tega, v katero kategorijo spadamo.


Prosim postreži nam s številom Slovencem v UK. Me prav zanima. Pa prosim še za povprečno UK, Slovensko in Romunsko plačo.

AndrejO ::

mlamat je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Slovencem tudi ne, da ne bo slučajno kakšne pomote glede tega, v katero kategorijo spadamo.


Prosim postreži nam s številom Slovencem v UK. Me prav zanima. Pa prosim še za povprečno UK, Slovensko in Romunsko plačo.

Komentar leti na to, da so zgoraj našteti v UK nezaželjeni. Lepo bi bilo, če se nehamo sprenevedati, da se to tiče "drugih" ali pa "južnjakov". V očeh povprečnega volilca v UK smo Slovenci eni navadni necivilizirani barbari iz Balkana za katere je bolje, da ostanejo na Balkanu.

Pri tem je čisto nerelevantno, če je mejo prestopil en sam Slovenec ali pa miljon Slovencev.

nevone ::

Pa vendar stalno terjaš oziroma izvajaš kršenje človekovih pravic.


Še eden, ki ne zastopi. Oziroma si razlaga tako, kot mu ustreza in ne kot je v osnovi mišljeno. Ali pa se jaz totalno motim. (?)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ZaphodBB ::

nevone je izjavil:

Pa vendar stalno terjaš oziroma izvajaš kršenje človekovih pravic.


Še eden, ki ne zastopi. Oziroma si razlaga tako, kot mu ustreza in ne kot je v osnovi mišljeno. Ali pa se jaz totalno motim. (?)

o+ nevone


No, razloži potem tole, kako je v osnovi mišljeno... (Tole so jypetovi kolegi v dialektičnem diskurzu).

"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

SimplyMiha> Pa vendar stalno terjaš oziroma izvajaš kršenje človekovih pravic.

Link?

dice7 ::

Nasa balkanskost je tako visoka, da so morali napisati ime drzave v all caps, da narod doume kako nizko so padli

nevone ::

ZaphodBB je izjavil:

nevone je izjavil:

Pa vendar stalno terjaš oziroma izvajaš kršenje človekovih pravic.


Še eden, ki ne zastopi. Oziroma si razlaga tako, kot mu ustreza in ne kot je v osnovi mišljeno. Ali pa se jaz totalno motim. (?)

o+ nevone


No, razloži potem tole, kako je v osnovi mišljeno... (Tole so jypetovi kolegi v dialektičnem diskurzu).



Očitno se z jypetom vseeno ne razumeta tako dobro.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

jype ::

mlamat> Po referendumu so ljudi spraševali zakaj so glasovali za Brexit. Na 1. mestu je bila suverenost, na 2. mestu je kontrola nad priseljevanjem.

Skratka, vse kaže, da so Romuni morali v državo vstopiti z ustreznimi dokumenti in zaprositi za NI številke, da so lahko legalno delali v VB, čemur tam pravijo "odprte meje"?

Zanimiv koncept. Meni ni treba tega.

nevone> Očitno se z jypetom vseeno ne razumeta tako dobro.

ZaphodBB trola, ker ne razume, kakšne posledice ima to. Dvomim, da si resnično želi fašizma, ki ga v resnici zagovarja.

ZaphodBB> No, razloži potem tole, kako je v osnovi mišljeno... (Tole so jypetovi kolegi v dialektičnem diskurzu).

Ne, to je odziv na nasilje, ki ga mnogi zagovarjate (in tak odziv je pravilen in nujen, če ne želimo novega holokavsta).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

ZaphodBB trola, ker ne razume, kakšne posledice ima to. Dvomim, da si resnično želi fašizma, ki ga v resnici zagovarja.


Seveda si ne želi fašizma, to je meni jasno. Samo njemu ni jasno, da si ga tudi ti ne želiš. Ali pa se totalno motim. (?)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ZaphodBB ::

@Nevone:
Ne, to je odziv na nasilje, ki ga mnogi zagovarjate.


1. Sogovornika označi z rasistom, ksenofobom, whatever...
2. Pretepi sogovornika, ker fašiste se lahko tepe.
3. Piši bedarije kakršne piše jype.

Samo njemu ni jasno, da si ga tudi ti ne želiš. Ali pa se totalno motim. (?)

Pojdi si prebrat Umbertov Ecov esej "Ur-Fascism". Potem pa poglej dejanja in posledice dejanj različnih političnih skupin. Potem pa razmišljaj o tem kaj kdo hoče in kaj kdo je.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

Pojdi si prebrat Umbertov Ecov esej "Ur-Fascism". Potem pa poglej dejanja in posledice dejanj različnih političnih skupin. Potem pa razmišljaj o tem kaj kdo hoče in kaj kdo je.


Jaz Umbertov Ecov esej berem vsak dan tukaj na forumu. Posploševanje na podlagi ene knjige ni nek dosežek.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

jype ::

ZaphodBB> Pojdi si prebrat Umbertov Ecov esej "Ur-Fascism". Potem pa poglej dejanja in posledice dejanj različnih političnih skupin. Potem pa razmišljaj o tem kaj kdo hoče in kaj kdo je.

Trump je tvoj predsednik. Zagovarjaš njegovo politiko (pa čeprav zgolj tako, da obsojaš protest zoper njegovo politiko in pri tem ne ponudiš "boljše rešitve", ki v resnici ne obstaja). Dvoma o tem, ali zagovarjaš fašizem, dejansko ni več nobenega.

Ko bo prepozno, ti bo žal, ampak takrat bo, kot rečeno, prepozno.

49106 ::

Trump je tvoj predsednik.


Trump ni naš predsednik

Zagovarjaš njegovo politiko


Zagovarjam politiko Billa Clintona, za katero je dobil stoječe ovacije demokratov

Dvoma o tem, ali zagovarjaš fašizem, dejansko ni več nobenega.


Seveda ni, ker si fašist v resnici ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Vanich ::

mlamat je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Slovencem tudi ne, da ne bo slučajno kakšne pomote glede tega, v katero kategorijo spadamo.


Prosim postreži nam s številom Slovencem v UK. Me prav zanima. Pa prosim še za povprečno UK, Slovensko in Romunsko plačo.


Prikladne slike emigracije po Evropi v % št.šprebivalstva - in pa druga slika, kam se je prebivalstvo odselilo. (BiH rastura v %, Albanci niso daleč zadaj)



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

jype ::

Messiah> Trump ni naš predsednik

Ne, njegov je.

Messiah> Zagovarjam politiko Billa Clintona, za katero je dobil stoječe ovacije demokratov

Ti si drugačen od ZaphodaBB. Bill Clinton je neoliberalec, ki verjame, da lahko prosti trg reši socialne težave, kar je znatno bolje od tega, da verjameš, da socialne težave lahko reši deportiranje revežev (kar je po definiciji stalinizem).

Messiah> Seveda ni, ker si fašist v resnici ti.

Utemelji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

Da pripeljemo stvar do absurda:

Vsak je fašist, samo jaz nisem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Mislim, da je iz podatkov popolnoma jasno:

http://www.bbc.com/news/uk-38836536

SimplyMiha ::

jype ::

Razumem, vsi vemo, da so židje odgovorni za vse zlo na svetu. Ne le, da rišejo svastike, tudi sinagoge razbijajo in požigajo, da tega, da sami sebe pretepajo, sploh ne omenjam.

Podatki kažejo jasno sliko, SimplyMiha, ni ti treba poskušat slona pomest pod preprogo.

SimplyMiha ::

Ja, je treba nekako prikriti dejstvo, da ste antifaji največji nasilneži.

ZaphodBB ::

SimplyMiha je izjavil:

Ja, je treba nekako prikriti dejstvo, da ste antifaji največji nasilneži.

In da sponzorirajo priseljevanje muslimanov, ki potem pretepajo Jude in požigajo sinagoge, da spet dobijo izgovor, da lahko napadajo "nacije".

Sounds like a sick joke.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

SimplyMiha> Ja, je treba nekako prikriti dejstvo, da ste antifaji največji nasilneži.

Zanimivo, torej, da daleč največ nasilja izvedejo skrajni desničarji.

ZaphodBB> In da sponzorirajo priseljevanje muslimanov,

Zabeleženo: ZaphodBB nasprotuje človekovi pravici do enakopravnosti in spoštovanju konvencij o beguncih. S tem se prostovoljno odpoveduje sodelovanju v zahodni civilizaciji in sprejema, da so posledice zanj dokončne.

ZaphodBB ::

ZaphodBB nasprotuje človekovi pravici do enakopravnosti in spoštovanju konvencij o beguncih.

Masovne migracije Albancev, Maročanov, Tunizijcev in Alžircev nimajo ničesar z begunci - razen tega, da so izkoristili gužvo. Tudi Sircem, Iračanom in Afganistancem to bolj malo pomaga.

Zabeleženo: Jypetu ni kaj dosti mar za ljudi, ki trpijo. Njega zanima samo njegova ideologija.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

nevone ::

Zabeleženo: Jypetu ni kaj dosti mar za ljudi, ki trpijo. Njega zanima samo njegova ideologija.


Vidim, da se dobr zastopta, ja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

ZaphodBB> Masovne migracije Albancev, Maročanov, Tunizijcev in Alžircev nimajo ničesar z begunci - razen tega, da so izkoristili gužvo. Tudi Sircem, Iračanom in Afganistancem to bolj malo pomaga.

Ampak tebe moti "priseljevanje muslimanov" in "sponzoriranje" le-tega. Skratka, tvoj argument je, da je treba muslimane izločiti iz družbe, ali jih vsaj ustrezno označiti.

ZaphodBB> Zabeleženo: Jypetu ni kaj dosti mar za ljudi, ki trpijo. Njega zanima samo njegova ideologija.

Motiš se. Politika, ki jo zagovarjam jaz, vsem tem ljudem omogoča zasledovati kvalitetno življenje.

SimplyMiha ::

Ne. Tvoja politika znižuje kvaliteto življenja. Vse več je teh "no-go" con, posilstva in drugi spolni napadi so vse pogostejši, socialno breme pa vse višje. Do tega ne bi prišlo, če bi se ti "begunci" obnašali kot civilizirani ljudje.

49106 ::

Motiš se. Politika, ki jo zagovarjam jaz, vsem tem ljudem omogoča zasledovati kvalitetno življenje.


A ne zagovarjaš tega, da grem v puščavo, če mi tukaj ne paše?

ZaphodBB ::

Ampak tebe moti "priseljevanje muslimanov" in "sponzoriranje" le-tega. Skratka, tvoj argument je, da je treba muslimane izločiti iz družbe, ali jih vsaj ustrezno označiti

Jaz ves čas zagovarjam spoštovanje zakonodaje katero imamo. Hkrati nasprotujem uvajanju zakonodaje, ki povečuje moč države in zmanjšuje svobodo posameznika.

V tem sem precej konsistenten.

Ti si pa precej konsistenten v tem, da izkrivljaš stvari katere ljudje govorijo. In z uporabo post-modernističnih (beri post-fact) semantičnih akrobacij zagovarjaš, da zakonodajo lahko krši vsak, ki ima ustrezno moralno osnovo (beri pravo politično usmeritev) ali pa mu spoštovanje zakonodaje povzroča nevšečnosti.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

Messiah> A ne zagovarjaš tega, da grem v puščavo, če mi tukaj ne paše?

Ne. Zagovarjam to, da lahko storiš karkoli želiš.

ZaphodBB> Jaz ves čas zagovarjam spoštovanje zakonodaje katero imamo.

To ni res. Zagovarjaš nespoštovanje zakonodaje in potvarjaš dejstva, da bi dosegel spremembe zakonodaje tako, da zakonodaja ne bi bila več združljiva s človekovimi pravicami.

ZaphodBB> Hkrati nasprotujem uvajanju zakonodaje, ki povečuje moč države in zmanjšuje svobodo posameznika.

Ne, v resnici nasprotuješ uvajanju zakondaje, ki povečuje svobodo posameznika.

ZaphodBB> Ti si pa precej konsistenten v tem, da izkrivljaš stvari katere ljudje govorijo.

Ne, jaz sem konsistenten v tem, da izpostavljam neresnice v trditvah, ki jih postavljate desničarski skrajneži.

ZaphodBB> zakonodajo lahko krši vsak, ki ima ustrezno moralno osnovo

Ne, precej bolj preprosto je: Če skrajni desničarji kršite temeljne vrednote naše družbe in izsilite sprejemanje zakonodaje v nasprotju z ustavo, človekovimi pravicami in drugimi temeljnimi predpisi in načeli sodobne zahodne civilizacije, potem vas je treba ustaviti - za vsako ceno, brez kakršnihkoli omejitev. Ker smo chamberlainski prag že enkrat prestopili in si ne moremo privoščiti, da ga še enkrat, bo zdaj prestop praga pomenil neizogibno prelivanje krvi - in ker vemo, kakšne pičke ste desničarji, je tudi vsakomur jasno, kdo bo potegnil kratko. Ne preizkušajte svoje sreče na tak način, da zagovarjate ali celo zahtevate kršenje človekovih pravic drugih ljudi.

Tudi diagnostika vaših težav je trivialna: Postavi se v kožo IT inženirja iz Alepa z družino in otroci, ki je izgubil prebivališče, ter razmisli, kakšno politiko bi si želel od EU v takem primeru - in potem raje zagovarjaj to, kot "zapiranje mej, ker skoznje prihajajo Albanci".

49106 ::

"zapiranje mej, ker skoznje prihajajo Albanci"


Ironično, a to zagovarja tudi marsikateri musliman v Sloveniji. Če še muslimani pravijo, da je mimgrialo preveč šiptarjev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

Messiah> A ne zagovarjaš tega, da grem v puščavo, če mi tukaj ne paše?

Ne. Zagovarjam to, da lahko storiš karkoli želiš.

ZaphodBB> Jaz ves čas zagovarjam spoštovanje zakonodaje katero imamo.

To ni res. Zagovarjaš nespoštovanje zakonodaje in potvarjaš dejstva, da bi dosegel spremembe zakonodaje tako, da zakonodaja ne bi bila več združljiva s človekovimi pravicami.

ZaphodBB> Hkrati nasprotujem uvajanju zakonodaje, ki povečuje moč države in zmanjšuje svobodo posameznika.

Ne, v resnici nasprotuješ uvajanju zakondaje, ki povečuje svobodo posameznika.

ZaphodBB> Ti si pa precej konsistenten v tem, da izkrivljaš stvari katere ljudje govorijo.

Ne, jaz sem konsistenten v tem, da izpostavljam neresnice v trditvah, ki jih postavljate desničarski skrajneži.

ZaphodBB> zakonodajo lahko krši vsak, ki ima ustrezno moralno osnovo

Ne, precej bolj preprosto je: Če skrajni desničarji kršite temeljne vrednote naše družbe in izsilite sprejemanje zakonodaje v nasprotju z ustavo, človekovimi pravicami in drugimi temeljnimi predpisi in načeli sodobne zahodne civilizacije, potem vas je treba ustaviti - za vsako ceno, brez kakršnihkoli omejitev. Ker smo chamberlainski prag že enkrat prestopili in si ne moremo privoščiti, da ga še enkrat, bo zdaj prestop praga pomenil neizogibno prelivanje krvi - in ker vemo, kakšne pičke ste desničarji, je tudi vsakomur jasno, kdo bo potegnil kratko. Ne preizkušajte svoje sreče na tak način, da zagovarjate ali celo zahtevate kršenje človekovih pravic drugih ljudi.

Tudi diagnostika vaših težav je trivialna: Postavi se v kožo IT inženirja iz Alepa z družino in otroci, ki je izgubil prebivališče, ter razmisli, kakšno politiko bi si želel od EU v takem primeru - in potem raje zagovarjaj to, kot "zapiranje mej, ker skoznje prihajajo Albanci".

Toliko jeze zaradi namišljenega desničarskega nasilja in hkrati racionalizacija skrajnega levičarskega nasilja.

I rest my case.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Vanich ::

jype je izjavil:

ZaphodBB> .

Ampak tebe moti "priseljevanje muslimanov" in "sponzoriranje" le-tega. Skratka, tvoj argument je, da je treba muslimane izločiti iz družbe, ali jih vsaj ustrezno označiti.


Ohoh. Oboje je delajo muslimani kar sami, in to izredno uspešno in povsod.

jype ::

Messiah> Ironično, a to zagovarja tudi marsikateri musliman v Sloveniji. Če še muslimani pravijo, da je šiptarjev preveč...

Marsikateri človek, ki živi v Sloveniji, si domišlja, da so zaprte meje rešitev. Hkrati nihče, ki živi v bedi in revščini in več let življenja porabi za administrativno dokazovanje usposobljenosti in upravičenosti do boljšega življenja v EU, si ne domišlja podobnih neumnosti.
««
34 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

a bo Hard Brexit al ne bo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
789260 (6090) AndrejO
»

Kaj se zgodi ce drzava zapusti Euro

Oddelek: Loža
236873 (5309) Furbo

Več podobnih tem