» »

baterija - vprašanje

baterija - vprašanje

GummyBear ::

Razmišljam o nakupu rezervne baterije za prenosni računalnik. Rad bi imel eno v rezervi (dokler so še v prodaji) in bi jo uporabil šele takrat, ko bo sedanja baterija postala neuporabna. Razlog: imam nov, drag prenosnik (kupljen z namenom, da bo služil čim dlje) in ne bi rad po nekaj letih imel probleme z hitrim praznenjem baterije. Baterija bo torej morala počakati kakšno leto (ali več let), preden jo bom uporabil. Vprašanje pa je, ali se bi življenjska doba baterije kljub neuporabi zmanjšala? Ker pri običajnih baterijah je tako, da če predolgo stojijo, izgubijo precej energije.

R1710 ::

Če imaš li-ion baterijo jo napolni 50% in daj v hladen prostor.
Je računalnik Thinkpad T, W ali X serije? Če ni noben od teh, bo crknil pred baterijo.

hojnikb ::

kupi frisno baterijo k bo ta zanic
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

Kaksen pa je to drag prenosnik, da zanj po nekaj letih ne bo vec delov?

Vedno pa lahko das baterijo v obnovo, ce ne gre drugace.
Tomi

mat xxl ::

Ne kupuj na zalogo, se ne izplača, če ne gre za eksotičen model prenosnika z baterijo ne bo problem, konec koncev je zakonska obveza v EU, po dobavi rezervnih delov še 5 let od prodaje , kot zanimivost v Yugi je bilo celo 7 let.

GummyBear ::

Baterija zna biti velik problem! Dokler je prenosnik star leto ali dve, bo baterija dolgo držala, po nekaj letih pa se kapaciteta baterije zmanjša (ali kako bi temu rekel)... preprosto ne drži več tako dolgo kot na začetku, nove pa se ne da dobit ali pa po zelo visoki ceni in še to preko kakšnega tujega dobavitelja. To vem iz izkušenj: Imam tudi malce starejši prenosnik, ki se lahko po zmogljivosti kosa celo z današnjimi novimi modeli... edina težava je baterija: prenosnik je lahko na bateriji največ 15 minut. V tako kratkem času ne morem narediti ničesar, tako da sem odvisen od el. napajanja. Prav bi mi prišla baterija, vendar ni več v prodaji, saj je prenosnik že star. Podobne izkušnje imam tudi z mobilnimi telefoni. Naprava dela, vendar mora biti non-stop priklopljena na napajanje. Da se mi to ne bi dogajalo, sem si omislil nakup rezervne baterije. Če je baterija popolnoma prazna in pravilno shranjena, verjetno ne bi smelo biti problema.

hojnikb ::

Če je baterija popolnoma prazna in pravilno shranjena, verjetno ne bi smelo biti problema.

to je praktično najslabše kar lahko narediš za Li-Ion.

Priporočeno shranjevanje je pr 40% napolnjenosti in 0C
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

Daj napisi firmo in model, da vidimo, katere firme so to.
Tomi

Riff ::

po mojem se bo dala baterija dobit če je kakšna normalčna firma: asus, hp, toshiba, lenovo itd :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

blackbfm ::

nove pa se ne da dobit ali pa po zelo visoki ceni in še to preko kakšnega tujega dobavitelja


problem je vedno pri naših dobaviteljih.. tuji dobavitelji ponavadi imajo zalogo in nižje cene

Imam tudi malce starejši prenosnik, ki se lahko po zmogljivosti kosa celo z današnjimi novimi modeli...


žal se ne more niti približno, seveda če se primerja enak tip/razred prenosnika..

N0t0ri0us ::

za bratovega HPja sem dobil po 6ih letih bp baterijo. Večjo kapaciteto za 30€

STASI ::

N0t0ri0us je izjavil:

za bratovega HPja sem dobil po 6ih letih bp baterijo. Večjo kapaciteto za 30€

Kje pa si jo kupil? ker ravno iščem za svojega.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

shadeX ::

Večjo kapaciteto za 30EUR


Verjetno je dobil s kitajske (aliexpress?). Tam skoz obljubljajo večjo kapaciteto kot je tovarniška, na koncu pa še večji krš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

N0t0ri0us ::

kakšno naklučje, da gledam to temo :))

kupil sem jo preko amazona.

https://www.amazon.de/dp/B00GO487KQ/ref...

Takrat je bila še 5€ cenejša. Kaciteta je bolj ali manj realna, je pa res, da je prenosnik leto kasneje izdihnil. :)

STASI ::

Je pa zanimivo, da vse baterije za moj laptop ne pošiljajo v slovenijo.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

N0t0ri0us ::

zadnje leto so močno zaostirli pošiljanje baterij. Verjetno to izhaja tudi iz tega.

marjan_h ::

Mene zanima nekaj hipotetičnega, vendar ne morem preveriti.

Recimo da vežemo zaporedno eno 3V in eno 2V baterijo. Če izmerimo s voltmetrom na sponkah bi dobili napetost 5V.
Kaj pa, če 2V obrnemo? Bi potem na sponkah dobili 1V? Zaradi tega ker je 3V - 2V = 1V?

Teoretično že, vendar ali stvar deluje v praksi?

Assass1n ::

Ne gre to tako, v praksi bi dobil dim ali pa kaj v fris, tudi v teoriji ne deluje.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

googleg1 ::

marjan_h je izjavil:

Mene zanima nekaj hipotetičnega, vendar ne morem preveriti.

Recimo da vežemo zaporedno eno 3V in eno 2V baterijo. Če izmerimo s voltmetrom na sponkah bi dobili napetost 5V.
Kaj pa, če 2V obrnemo? Bi potem na sponkah dobili 1V? Zaradi tega ker je 3V - 2V = 1V?

Teoretično že, vendar ali stvar deluje v praksi?
Bi dobil samo prav bi se moral lotiti stvari. Ce minusa baterij vezes skupaj, med pozitivnima terminaloma pa vezes porabnika, bo porabnik obcutil 1V. Ubistvu bi pa polnil baterijo z 2V in praznil baterijo z 3V.

dvihtelic ::

Pozdravljeni.
Je kdo od vas kupoval na https://www.outletshop.si/ ali http://www.baterije.si/ ?

Han ::

Outleshop ja. Kvaliteta baterij je povprečna. Dvakrat sem pošiljal nazaj zaradi defekta.

mat xxl ::

Jaz sem tudi imel že od outletshop, pa sem bil razočaran....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo baterije prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
272366 (912) Vuli
»

Življenska doba baterije pri prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
716382 (4907) link_up
»

Zanič baterija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232139 (1637) Mare2
»

Baterija prenosnika se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
148481 (6990) Steinkauz
»

Kako ponovno kalibrirati baterijo IBM notesnika?

Oddelek: Strojna oprema
113364 (3071) Pyr0Beast

Več podobnih tem