» »

Motorolina nova modularna pametna telefona

Motorolina nova modularna pametna telefona

Android Police - Iz Googlovega modularnega telefona se ni materializiralo še nič, je pa Googlova nekdanja in Lenovova sedanja podružnica Motorola izdala nova pametna telefona Moto Z in Moto Z Force, ki prinašata elemente modularnosti.

Moto Z ima običajen 5,5-palčni zaslon AMOLED z ločljivostjo 1440p, 4 GB pomnilnika, procesor Qualcomm Snapdragon 820, 32 ali 64 GB prostora, glavno kamero s 13 milijoni točk in lečami f/1.8 in optično stabilizacijo, čitalnik prstnih odtisov, zadnjo kamero s petimi milijoni točk, baterijo s kapaciteto 2600 mAh (kar naj bi zadostovalo za 30 ur uporabe) in priključek za razširitvene module na zadnji strani - sistem se imenuje MotoMods. Tja lahko priključite kakovostnejši zvočnik, miniprojektor, dodatno baterijo ali preprosto drugačno ohišje.

Model Moto Z Force je podoben, le da ima zmogljivejšo baterijo (3500 mAh), boljšo kamero (21 milijonov točk) in namesto steklenega zaslona (Gorilla Glass) plastičen Moto ShatterShield. Ta se resda ne razbije, deluje pa precej ceneno in se lahko opraska. Oba poganja Android 6.

Podatkov o ceni še ni.

14 komentarjev

djurodrljaca ::

A ni bilo rečeno, da se Motorola brand ukinja?

FireSnake ::

Tudi jaz sem nekaj bral o tem.

Pa nekaj mi ni jasno: zakaj nexuse ne delajo pri Motoroli? Če so jih pa kupili. Petko je delal LG šestko pa Xiaomi ... hecno, res :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

broken/link ::

Slabo si bral.
Motorola ni več Googlova, prodana je bila Lenovotu. Šestko oz Nexus 6p pa ni delal Xiaomi ampak Huawei.

FireSnake ::

Ja (hvala, da si me popravil), mešam jaz ta dva kitajca Huawei in Xiaomi
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

matobeli ::

Uh, Shatter Shield! To človek rabi, ne pa gaziljone MHz, GB, PPI in MP.

MatH ::

Naj ga že nehajo srat s temi nagravžnimi izbočenimi kamerami ;(( (vsi po vrsti)
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

PrimozR ::

djurodrljaca je izjavil:

A ni bilo rečeno, da se Motorola brand ukinja?

Se, Moto brand pa ostaja.

FireSnake je izjavil:

Tudi jaz sem nekaj bral o tem.

Pa nekaj mi ni jasno: zakaj nexuse ne delajo pri Motoroli? Če so jih pa kupili. Petko je delal LG šestko pa Xiaomi ... hecno, res :D

Nexus 6. Sicer pa zakaj bi pa Nexuse proizvajal Lenovo? Mislim zakaj ravno oni?

broken/link je izjavil:

Slabo si bral.
Motorola ni več Googlova, prodana je bila Lenovotu. Šestko oz Nexus 6p pa ni delal Xiaomi ampak Huawei.

Šestko v bistvu ravno Motorola.

Sicer pa, 'zadnja' kamera s 5 Mpix je v bistvu sprednja. Pa Force model je Verizon ekskluziva, navaden Z bo pa na voljo se mi zdi da že v kratkem v ZDA, s septembrom pa po celem svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

Aja, še precej pomemben feature (oz. pomanjkanje), telefon nima priključka za slušalke, bo pa priložen adapter z USB C na 3,5 mm.

win64 ::

Torej imamo že vsaj 3 "standarde" za modularno opremo. (nekateri so v prototipni fazi)
Super za pospešitev razvoja dodatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

roberto1 ::

Ne vem zakaj je Google to prodal, ko pa bi imeli lastno proizvodnjo za Nexuse. Verjetno so Kitajci hoteli odkupiti brand, ki ga bodo sedaj vsaj zaenkrat tržili kot Moto by Lenovo. Google pa se raje dogovorja z OEM-i kot so HTC ali Huawei.

Motorolin adut po tem, ko so ponovno zaživeli, je bila zmeraj ugodna cena. Sedaj pa ko bo na tržišču na voljo kup kitajskih SD820 telefonov za zelo soliden denar (Oneplus 3, Zuk Z2, Xiaomi Mi5), ne vem kako jim bo šlo.
Na koncu pa je debata pri nas tako ali tako brezpredmetna, ker dosedaj Motorol uradno ni prodajal nihče. Mogoče bo Lenovo tukaj kaj spremenil
Someday never comes!

Lion29 ::

na engadgetu sem pogledal review... sicer zlo malo podatkov o velikosti zaslona, resoluciji, etc... ampak je pudarek kolko jetanek, kolko je trden in da je modularen...

jaz ne vem, zakaj ostali proizvajalci ne igrajo na modularno noto

jaz bi z veseljem vidu pri SGS-u princip, da z lagkoto priklopim gor boljso kamero (z veliko vecjim senzorjem)... ali boljse speakerje, ali vecjo baterijo... zdaj pa vse dela prek bogega USB porta
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PrihajaNodi ::

jaz bi z veseljem vidu pri SGS-u princip, da z lagkoto priklopim gor boljso kamero


Ne splača se. Tako kot se ne izplača menjat baterij. Proizvajalci to dobro vedo, da vsak raje menja telefon kot baterijo. Zato modularni telefoni ne bodo nikoli prodrli na trg.

djurodrljaca ::

djurodrljaca je izjavil:

A ni bilo rečeno, da se Motorola brand ukinja?

OK ... poiskal malo kaj je bilo s tem in baje ukinjajo brand "Motorola" in baje bojo namesto tega uporabljali "Moto"...

PrimozR ::

roberto1 je izjavil:

Ne vem zakaj je Google to prodal, ko pa bi imeli lastno proizvodnjo za Nexuse. Verjetno so Kitajci hoteli odkupiti brand, ki ga bodo sedaj vsaj zaenkrat tržili kot Moto by Lenovo. Google pa se raje dogovorja z OEM-i kot so HTC ali Huawei.

Motorolin adut po tem, ko so ponovno zaživeli, je bila zmeraj ugodna cena. Sedaj pa ko bo na tržišču na voljo kup kitajskih SD820 telefonov za zelo soliden denar (Oneplus 3, Zuk Z2, Xiaomi Mi5), ne vem kako jim bo šlo.
Na koncu pa je debata pri nas tako ali tako brezpredmetna, ker dosedaj Motorol uradno ni prodajal nihče. Mogoče bo Lenovo tukaj kaj spremenil

Ker je Google v poslu prodajanja reklam v lastnem operacijskem sistemu, tukaj pa lahko pride do težav, če ima svojo tovarno telefonov (konkurenca pa to).

djurodrljaca je izjavil:

djurodrljaca je izjavil:

A ni bilo rečeno, da se Motorola brand ukinja?

OK ... poiskal malo kaj je bilo s tem in baje ukinjajo brand "Motorola" in baje bojo namesto tega uporabljali "Moto"...

Skoraj točno 12 ur po mojem identičnem odgovoru...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorola kot prva začela ponujati uradne komplete za menjavo delov v svojih telefonih

Oddelek: Novice / Android
115692 (3214) MrStein
»

Motorola predstavila nove Moto G, Moto X Style in Moto X Play

Oddelek: Novice / Android
2011326 (8880) blackbfm
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13745775 (37299) amacar
»

Motorola v razred niže z Moto G (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8332305 (26876) krucymucy

Več podobnih tem