» »

Slabost med delom v avtu

Slabost med delom v avtu

Osprey ::

V avtu mi načeloma ni slabo, razen če berem ali delam kaj podobnega. Ker me v bližnji prihodnosti čaka več daljših poti, med katerimi bom moral tudi izkoristiti čas za delo na računalniku, iščem rešitve za to. Bi znale pomagati neke tablete, ki menda obstajajo proti slabosti med vožnjo? Ali se spomni kdo še kake druge možnosti?

Ciklamen ::

Kakšno delo imaš? Če imaš veliko tipkanja, potem se nauči (če že ne znaš) layout tipkovnice pa raznorazne bližnjice, ki ti eventuelno lahko koristijo, da čim manj gledaš v ekran (imam sam tudi podobne težave da mi je slabo če gledam v ekran telefona ali kaj berem).
- End of the Post ->

Osprey ::

Hm, ni lih samo tipkanje, pravzaprav programiranje, tako da je treba še kar precej gledati v ekran.

harvey ::

Bi znale pomagati neke tablete, ki menda obstajajo proti slabosti med vožnjo? Ali se spomni kdo še kake druge možnosti?

Imaš difenhidramin (Dramina) v lekarni brez recepta, je pa stranski učinek, da si zaspan in nekako trajanje 3 ure :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

TehDucky ::

Tudi jaz sem bil na Dramini večino otroštva, za razne daljše ture z busom ali pa na morje s starši. Je pa res, da sem ponavadi kar zaspal, ker je stranski učinek kar močan.
Lahko bi pa probal s kakšnim ingverjevim čajem, je baje odlično naravno zdravilo za potovalno slabost in slabosti nasplošno. Pa še stranskih učinkov ne bo.
Pa svetilnost ekrana si prilagodi razmeram, da ne bo preveč močno svetil.

kirvaMredep ::

Adderal, good stuff. Kje ga dobiš, vprašaj svojega zdravnika.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: K3kec ()

Onlyx ::

Mogoče akupresurne zapestnice?
Recimo nekaj takega...
http://www.lekarnar.com/izdelki/sea-ban...

gtx970op ::

Placebo... Lahk si potem tudi popek zalepiš pa je isti efekt

Tilen ::

Predlagam obisk okulista. Preventivno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

c3p0 ::

S časom se navadiš, podobno kot VR očal ali jadranja. Začni s par minut na dan & work your way up.

Onlyx ::

Glede na to, da so bile opravljene klinične študije in je izdelek klasificiran kot medicinski pripomocek dvomim, da gre za placebo efekt. Verjamem pa, da si zapestnico lahko izdelas sam, glede na to, da je za ucinek potreben samo pravilen pritisk na doloceno točko.

bela120 ::

Dramina je zakon(v osnovi so tablete namenjene proti slabosti) jaz jo občasno uporabim tudi za spanje

jalovec09 ::

Poskusi s soljo, nekaj zrnc bo 100x boljš kot tableta.

pegasus ::

c3p0 je izjavil:

S časom se navadiš, podobno kot VR očal ali jadranja. Začni s par minut na dan & work your way up.
To je dejansko edina reč, ki dela. Vzrok je nenavadna kombinacija signalov čutila za ravnotežje v notranjem ušesu in vizualnih informacij (predvsem horizont oz. "bright side up"), ki pri nekaterih povzroči slabost in bruhanje. Če se počasi privajaš na to, se navadiš.

vincere ::

kirvaMredep je izjavil:

Adderal, good stuff. Kje ga dobiš, vprašaj svojega zdravnika.


Adderall v slo? Yeah right.

borisk ::

Osprey je izjavil:

Hm, ni lih samo tipkanje, pravzaprav programiranje, tako da je treba še kar precej gledati v ekran.


programirat na poti, v avtomobilu? nekaj uporabnega zagotovo ne. Če je daljša pot premisli o avionu, če pa ne gre skozi, pa rajši zadremaj, pa naredi kar je potrebno v hotelu oz kje boš pač nastanjen.

Thuban ::

Osprey je izjavil:

Hm, ni lih samo tipkanje, pravzaprav programiranje, tako da je treba še kar precej gledati v ekran.


programiral boš v avtu? Fant, preveč gledaš filme Mission impossible.
V avtu nimaš kaj programirat.

Osprey je izjavil:

Bi znale pomagati neke tablete, ki menda obstajajo proti slabosti med vožnjo? Ali se spomni kdo še kake druge možnosti?


Preden greš na pot zvrni kozarec viskija, prenosnik daj v torbo in uživaj v vožnji. Programira se v pisarni.

Glede wanabe tablet pa:
Fishermens friend ali črni Halls.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Gwanaroth ::

Popolnoma naravno: THC+CBD kapljice. Google: marihuana and motion sickness
Lights often keep secret hypnosis..

c00L3r ::

1.) Jaz ne bi programiral v avtu. Predlagam, da dobro oceniš svoje delovno okolje oz. službo.
2.) Večina zdravil, katera pomagajo proti slabosti so v osnovi pomirjevala. Stranski učinki so zaspanost, slabša koncentracija, slabši spomin... Če boš v takem stanju pisal slabo kodo, ti ne bo nič kaj koristil privarčevan čas, ko boš moral za nazaj popravljat.
3.) Po mojih izkušnjah rabim pri programiranju skoraj vedno zraven internet za dokumentacijo, primere in druga dodatne informacije (stackoverflow). V teoriji lahko imaš 3G/4G hotspot na telefonu, v praksi pa so vmes prekinitve in hitro lahko prekoračiš zakupljene podatke.

krneki0001 ::

Proti slabosti v avtu pomaga če gledaš naravnost in ne dol.

          ::

Moj foter se je s časom navadil, da med vožnjo tudi kaj malega poprogramira. Sploh na DE avtocestah, ko je veliko ravnin in mu ni potrebno biti ves čas skoncentriran na vožnjo. Jaz pa med vožnjo niti brati ne morem.

kirvaMredep ::

vincere je izjavil:

kirvaMredep je izjavil:

Adderal, good stuff. Kje ga dobiš, vprašaj svojega zdravnika.


Adderall v slo? Yeah right.

Pol pa Ritalin.
Anyway, vprašaj svojega zdravnika.

Gwanaroth je izjavil:

Popolnoma naravno: THC+CBD kapljice. Google: marihuana and motion sickness

Ni pa legalno. Vsaj brez zdravnika ne. Če hočeš CBD, naročiš s hrvatije konopljin čaj, ga skuhaš in daš v termovko. THC je itak samo za to, da te poči.

Zgodovina sprememb…

Osprey ::

A zdaj smo že na to prišli, da naj zadet programiram? :D

kirvaMredep ::

Od CBDja ne boš zadet, le bolj sproščen. Od Ritalina tudi ne, le bolj skoncentriran. Eno dobiš legalno pri Hrvatih za zelo malo denarja, drugo pri svojem zdravniku zastonj.

mojca ::

Koliko CBD-ja pa potrebuješ, da pomaga? Doma imam industrijsko konopljo, pogosto se vozim po ovinkasti cesti (na kateri mi je vedno slabo, če slučajno berem ali tipkam) in lahko brez problema naredim preizkus, če pitje čaja kaj pomaga.

(Jaz bi tudi kdaj pa kdaj delala v avtu, če bi imela osebnega šoferja. Tako pa sem na daljših furah večinoma v vlogi šoferja in kaj več od poslušanja audio knjig niti ne morem početi.)

gtx970op ::

Onlyx je izjavil:

Glede na to, da so bile opravljene klinične študije in je izdelek klasificiran kot medicinski pripomocek dvomim, da gre za placebo efekt. Verjamem pa, da si zapestnico lahko izdelas sam, glede na to, da je za ucinek potreben samo pravilen pritisk na doloceno točko.


Klinične študije pravijo tole:
this study did not show a
significant difference in the
incidence of postoperative
nausea between the
treatment and placebo
groups, even though there is
a trend toward a reduced
incidence of postoperative
nausea in the treatment
group in SDS


Torej med placebo in to zadeve ni bistvene razlike

chort ::

Po mojih izkušnjah je 99% vzrokov morske bolezni v glavi. Če se sprašujem ali mi bo slabo ko na ladji gledam v monitor, potem mi definitivno bo slabo. Če o slabosti ne razmišljam in se skoncentriram na delo, mi ni nikoli slabo. Programiram še posebej z veseljem, ko so zunaj 6m valovi, ker med programiranjem zagotovo nimam časa razmišljat o slabosti...

Dramina deluje odlično, si malo bolj zaspan in tok misli malenkostno počasnejši, nisi pa butast (za razliko od nekaterih drugih tablet proti slabosti).

In pa, praksa pomaga, tako kot pri vrtoglavici. Možgani se pač morajo navadit na novo situacijo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uhajanje misli, zmedenost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579057 (6901) Avenger
»

Starostniki - lajšanje bolečin, motnje spanja

Oddelek: Loža
295471 (4443) mat xxl
»

Placebo: namesto operacije meniskusa samo narkoza (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9332749 (25547) Mipe

Več podobnih tem