» »

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

Temo vidijo: vsi
««
9 / 9
»
»»

Izi ::

WizzardOfOZ je izjavil:

A sta v eni igri dve skupaj. Tamalo sem videl da spila frozen wilds. A je to samo par levelov, al je cel frozen wilds v hzd zapakiran?

Frozen Wilds je razširitev, ki na severu doda precej velik zasnežen zemljevid, ki postane del celotnega zemljevida.
Čeprav piše, da je to level 30+ ozemlje, se lahko tja odpraviš kadarkoli, ampak sovražniki so vsi tako visok level, tako da se priporoča da tja ne odideš pred level 45.
Drugače pa tudi spodaj v puščavi srečaš človeka, ki ti pove o izoliranem plemenu ki živi tam v zasneženih hribih in te pošlje tja. Ampak po moje je najbolje najprej končati osnovno zgodbo in se potem odpraviti tja.

ahac ::

oo7 je izjavil:

Horizon Zero Dawn Patch 1.04 Release Notes

Še 10 takih patchov pa bi že playable... :|
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

dolenc ::

No sej to čakamo :P

oo7 ::

Na konzoli sem že preigral na PC-ju se mi pa sploh ne mudi ko bo bo :))

oo7 ::

Horizon Zero Dawn Complete Edition pride na GOG 24 novembra 2020.

yoco ::

oo7 je izjavil:

Horizon Zero Dawn Complete Edition pride na GOG 24 novembra 2020.

Kul! A pride še kakšen patch al so igro že dovolj popravili?

oo7 ::

yoco je izjavil:

oo7 je izjavil:

Horizon Zero Dawn Complete Edition pride na GOG 24 novembra 2020.

Kul! A pride še kakšen patch al so igro že dovolj popravili?


Jaz sem jo igral samo na PS4. Bom preigral še enkrat na PC-ju ampak ko bo cenejša tako, da ne vem ali so jo že dovolj popravili.

ahac ::

yoco je izjavil:

oo7 je izjavil:

Horizon Zero Dawn Complete Edition pride na GOG 24 novembra 2020.

Kul! A pride še kakšen patch al so igro že dovolj popravili?

Je veliko boljše kot na začetku, ampak meni še vedno ne dela tako kot bi želel. Verjetno na mojem (starem) PCju nikoli ne bo.
Niso pa nič rekli, če so končali s patchi ali še ne.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

WizzardOfOZ ::

Meni že od začetka deluje v redu. Enkrat se je sesula, ko sem driverje zamenjal za grafiko, pa je potem še enkrat šlo skozi nastavljanje.
16core mašina, 128gb rama in 2070 super, pa deluje vse na ultimate nastavitvah grafike. Igram pa sedaj game+.

oo7 ::

Horizon Zero Dawn PC Revisited: It's So Much Better - But Is It Fully Fixed?

ahac ::

Pri meni je zdaj na novem PCju delalo super. Laufa tekoče, nobenega crasha več. No, sej mora... če stara PS4 igra ne dela na modernem PC hardware, je res nekaj narobe.
Ampak na starem PCju je bilo pa še vedno slabše kot primerljive igre.
Zato sem šele zdaj preigral do konca.

Igra ima skoraj vse kar Ubisoft igra potrebuje:
- stolpi za plezat, odkrit mapo in skakat dol
- stealth skrivanje v travi
- žvižganje in metanje kamnov, da zamotiš zlobneže
- outposti za zavzet s pobijanjem vseh tam (seveda najprej uničiš alarm, da ne pokličejo pomoči)
- lov na živali za materiale za osnovne upgrade (npr. večji ruzak)
- random fajti civilistov v gozdu
- collectables, veliko plezanja, ziplines, ...
Edino kar tej igri manjka za pravo Ubisoft izkušnjo so misije, kjer si zadrogiran ali pa sanjaš.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

kitl76 ::

Čudim se kje ti tu vidiš Ubisoft.

ahac ::

Povsod. Saj sem naštel. :P
Pa tudi mapa ni čisto nič drugačna... z vsemi temi ikoncami za queste, collectable iteme, itd.

Mene to nič ne moti, ker imam rad take igre.
HZD mi je bil zelo všeč (ko mi je končno delal OK). Mislim, da bo na koncu leta med mojimi najljubšimi igrami, ki sem/jih bom igral letos.

Ampak ta console wars industrija nas je pripeljala tolk daleč, da je skoraj bolj važno kaj piše na "škatli" kot pa kakšna je igra.
Sony je pač kao višek gaminga, Ubisoft pa štanca mainstream. Ne more bit drugače! Zato se tega sploh ne primerja!
Potem se pa folk norčuje iz Ubisoft iger, ker so vse narejene po istem receptu... "haha, spet towerji za plezat, spet lov na zajce za povečat backpack".
Ko pa drugi developerji uporabljajo ta recept, je pa to nek velik napredek? 8-O
Po moje je vse skupaj samo hype zaradi platform ekskluzivnosti. Fanboyi morajo hvalit "svoje" igre bolj kot multiplatform. Mogoče se tega sploh ne zavedajo.
Zato je bil pa outrage med nekaterimi PS fani, ko so igro napovedal za PC.

Mislim celo, da bi tudi average Opencritic / Metacritic score bil par točk nižji, če igre ne bi izdal Sony.
Niti reviewerji niso imuni na exclusivity hype. Odraščali so s PlayStation konzolami in imajo dobre spomine povezane s tem brandom. Hkrati pa ne upajo dat preveč slabe ocene, ker bi jih fanboyi požrl.
Pri Ubisoftu pa to ni problem, ker so pričakovanja vedno tolk nižja.

V resnici je pa HZD zelo dober "Ubisoft game".
Meni je to super. :D
Še bolje bi pa bilo, če ne bi tako dolgo čakali na PC port pa če bi bil port dober že od začetka. Mogoče pri sequelu.... ;)

----
ps.
Mogoče je problem, da ljudje "Ubisoft game" vidijo kot žalitev za igro? Sony iger se pa ne žali!
Ampak ni žalitev. Je samo nekakšen enostaven opis za tip igre kot jih največ dela Ubisoft.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Matej_K ::

Pri meni gre ta špil na seznam tistih iger, kjer bi rad ''pozabil'' zgodbo, da bi lahko še enkrat preigral. Ni veliko takih špilov, nekatere preigraš in jih ne pogrešaš. Nekatere ti je pa žal da je konec.
Dobra zgodba vglavnem, ne prekomplicirana, ne prekratka.
... .. .

oo7 ::

ahac je izjavil:

Pri meni je zdaj na novem PCju delalo super. Laufa tekoče, nobenega crasha več. No, sej mora... če stara PS4 igra ne dela na modernem PC hardware, je res nekaj narobe.
Ampak na starem PCju je bilo pa še vedno slabše kot primerljive igre.


Kater GPU in CPU si imel na starem računalniku ?

WizzardOfOZ ::

Na I3-9100 in nvidii 1070 dela tekoče
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

vostok_1 ::

Matej_K je izjavil:

Pri meni gre ta špil na seznam tistih iger, kjer bi rad ''pozabil'' zgodbo, da bi lahko še enkrat preigral. Ni veliko takih špilov, nekatere preigraš in jih ne pogrešaš. Nekatere ti je pa žal da je konec.
Dobra zgodba vglavnem, ne prekomplicirana, ne prekratka.


Mislim. Premisa je fenomenalna, ni pa glih perfektno izvedena.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

Gameplay je dober.

WizzardOfOZ ::

Čakamo na Forbidden west
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

ahac ::

oo7 je izjavil:

ahac je izjavil:

Pri meni je zdaj na novem PCju delalo super. Laufa tekoče, nobenega crasha več. No, sej mora... če stara PS4 igra ne dela na modernem PC hardware, je res nekaj narobe.
Ampak na starem PCju je bilo pa še vedno slabše kot primerljive igre.


Kater GPU in CPU si imel na starem računalniku ?

i5-3570K, 8GB rama, gtx 1060
Staro in švoh, ampak dosega minimum specs (ne pa recommended) pa podobne igre so delale dost boljš.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

dolenc ::

Jaz ga špilam že neki časa, od patcha, po manjših obrokih, pa ni glih da se mam kej dost za pritoževat, je kar soliden špil.

Ni pa zdej za dol past, mene na momente na AssCreed4 spominja, s temi grmovji in žvižganjem. Mogoče se bo zgodba še malo razvila, zaenkrat, tako kot cel špil, čist solidna, ni pa da jo glih sanjam ponoči :P

acookook ::

V sklopu Play @ Home bo Complete Edition free na PS storeu (ne rabite ps+, download & keep 4ever), za tiste, ki še niste igrali in to nameravate.
.

oo7 ::

Exclusive: Horizon Zero Dawn Is Becoming A Movie

https://www.giantfreakinrobot.com/games...

dolenc ::

Eto rešil svet, še dlc, ki je vsaj zaenkrat še najboljši del špila.

Mal je trajalo, da sva se sprijateljila, ko se mal nabildaš, postane dober gameplay, nazačetku sem se res kr mal izogibal srečanj, ko pa dobiš celoten arzenal na voljo in malo hitrejše strelanje puščic pa kar leti.


Vid se da poleg tega, da so en kup open-world "nujnosti" zmetali notri, te tudi špil kar hitro spusti in, vsaj jaz, sem kar rabil, da sem en tak tempo ujel, ki mi je pasal, da ni blo, "naredi neko naključno stvar in prinesi nazaj 3 rožice". Questi sicer niso nič za mami pisat...


Pa obvezni zimski, puščavni, zeleni teren itd... Sam še podvodni level manjka in prelet helihopterja :P


Tko kot je dlc strukturiran bi bil odličen špil, malo bolj linearno na momente, občasna upočasnitev tempa s platformiranjem, in območje, ki ima svojo atmosfero.
Sej so lepa območja, ampak mal je hecno ko si iz snega, čez 5min že v puščavi...


Sama zgodba in ta kombo s skeniranjem, mal posnetkov, mal texta, lahko bi malo manj leseno naredil. Sej prov, da maš sam pa ke kakšno stvar, ampak, da fališ pol stvari, če ne greš glih tekstov brat...


Vid se v dlcju, da ni blo več treba gruntat o mehaniki, pa kako bodo nabuhal boga in pol v open world, ampak je lepo focus na poteku špila.


Zna bit nadaljevanje še boljše.



oo7 ::

Igro sem že preigral na PS4 DLC-jev pa še nisem igral. Bo treba še enkrat preigrat na PC-ju z DLC-ji vred preden pride drugi del.

dolenc je izjavil:





Igraš z tipkovnico ali gamepadom ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

dolenc ::

Gamepad, ni ga cez mal vibriranja v roki

opeter ::

Jaz pa ne znam igrati z gamepadom. Nekako mi ne gre v roko ... :D

Tudi zato se takih iger izogibam, ker imajo nekateri neprilagojeno kamero za igranje z miško + tipkovnico.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

WizzardOfOZ ::

Ta se s ploščkom veliko lažje igra kot pa z miško in tipkovnico.

Nisem pa še probal s 3D miško. Moram še to sprobat enkrat ob priliki.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dolenc ::

Strelanje je precej lažje z mišen, dejansko težko falim kritično točko. Ampak na začetku sem oboje sprobal, pa je odtehtalo v prid gamepada. Bol udobno, k se dam v pozicijo zarodka za mizo, vibriracije velik prnesejo, ma dober špil implementirano, pa vse razen strelanja je že samo po sebi boljše. Tud ni glih, da rabim flickat strele, k počas strelaš :P

Na gamepad sem rabil glih pol špila, da sem se spet koker tolk udomačil, ponavadi igram take špile kjer niti ni treba merit, ala Nier, tko da sem se kar lovil, sam se udomačiš hitro.

Pomaga tud če si mal povečaš vzvod, najprej sem mel ročke od xboxa, ki so daljše, zdej sem še te "nastavke" sprobal, k ti pa res podaljša in maš potem čisto mehko za merit.

Z privzetimi "thumbsticki" ni šlo, ene 2 mesca sem se matral na začetku, pa sem reku jebeš to, enostavno so mi prekratki, xbox gobice potem rešile situacijo.

Tkole mam zdele

WizzardOfOZ ::

Jaz imam standardnega logitech wireless F710
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dolenc ::

Še poslovilc of agresivne rdečelaske, ki se izzživlja nad nič hudega slutečimi roboti.

oo7 ::

Koliko časa si igral vse skupaj ?

WizzardOfOZ ::

je kr za ene 90ur špilanja. jaz sem šel potem še game+ špilat, pa vsako stvar pregledat pa v vsako luknjo brskat in vse dodatne naloge, pa sem nekje na 180 urah igranja in sem nekje na sredi, sam se mi ne da več špilat. čakam na naslednji del.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Neki čez 50. Na začetku sem bol drvel skozi, me niti ni tolk potegnil. Tud stranski taski so večinoma nezanimivi, ja pač mož ti je ušel k je shizofren, koga briga :p ... šele ko je combat ratal malo manj spužvast in dobiš več orožij, torej več pristopov, mi je fejst ratal raziskovanje.

Ma pa frozen wild dobre tudi stranske queste.

oo7 ::

A Horizon Zero Dawn PlayStation 5 Remake Is in the Works, Alongside a Multiplayer Game - Rumor

https://wccftech.com/a-horizon-zero-daw...

svecka ::

bruh. Pa kva bomo zdaj sam še remake 5 let starih špilov gledal. Naj bi rajši DLC izdal za drugi del. Katastrofa.
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Horizon Forbidden West [Horizon Zero Dawn 2] (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9911305 (107) yayo
»

Outcast Reboot HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
727262 (226) dolenc
»

Praey for the Gods

Oddelek: Igre
162096 (694) oo7
»

E3 2015 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5913260 (5952) scipascapa
»

Sonyjev direktor se poslavlja

Oddelek: Novice / Ostale najave
238568 (6966) Vazelin

Več podobnih tem