» »

Prehod iz Androidnega telefona na iPhone

Prehod iz Androidnega telefona na iPhone

Aphanisis ::

Do sedaj sem več let uporabljal Androida. Uporabniška izkušnja je bila zelo travmatična in zato bi rad prešel na iPhone.

Zame je ključnega pomena predvsem to, da se mi brez težav in kar se da hitro sinhornizirajo Google aplikacije kot so Gmail in Calendar, ker ju uporabljam službeno. Ključnega pomena je, da takoj kot pride mail na gmail dobim push notification. Prav tako za Hangouts, Viber in WhatsUp.

To, kar sem opisal zgoraj, čim bolj real time push notifications, je res ključnega pomena. Naslednja ključna stvar pa je, da ko odprem telefonski imenik, lahko takoj pokličem, ne da bi čakal par sekundni lag, da mine. Ali pa, če imam odprto v ozadju Viber, Google Maps pa Skype, da se mi vse skupaj ne zalaga, tako kot na Androidu...

Najbolj bi bil hvaležen izkušenj nekoga, ki je bil v moji situaciji. Res ne bi rad iz ene frustracije s telefonom prešel na drugo frustracijo, le da bi ta imela tokrat jabolčni priokus.

Kupil bi iPhone 6s Plus.
  • zaklenil: Mavrik ()

SumTingWong ::

Sam sem po vsaj petih letih Androida prešel na iOS pred dvema mesecema. Sicer na 5S, ker sem želel samo sprobati prvo iOS, ampak ti povem da se ne boš več vrnil na Android. Push notifications in vse ostalo deluje že na 5S, ki je 3 leta star, tako kot mora. Torej bo na 6s še bolje.
Edina pomankljivost meni je bila, da nima notification light in oskubljen App Store. Če to prezreš, vse ostalo je top zadeva. Tudi baterija ni tako slaba, kot so govorili. Na Plus verziji je še toliko boljša.

tomaz- ::

sam imam iPhone 6 plus, pa ne grem več ( zaenkrat... ) nazaj na android.. Pa ni vse top, sploh ne, samo uporabniška izkušnja je res boljša- zame..

Kar si ti opisal, deluje.. edino applova privzeta mail aplikacija nima push podpore za gmail, ima fetch, najhitreje je na 15 min... Imaš pa potem cel kup drugih appov : outlook, gmail...

vse sinhronizacije se naredijo brez zapletov..

p.s.
baterija je pa zakon na plusu. Sam ga resnično "zlorabljam" pa še nisem imel problema, da mi ne bi zdržal cez dan.. Ampak res zloraba, praktično nonstop v roki.. Sin ima "navadno" šestico, pa mu ob njegovi uporabi ( mulc v drugem letniku -konstantno na telefonu :-) zdrži sicer manj, ampak se privleče čez dan :-)
žena pa ga ne polni skor cel teden :-)

          ::

Jaz sem iz androida prešel na iphone v času prve akcije v Hoferju. Sinhronizacija kontaktov in gmaila ter vse ostalo je šlo brez problema.

Saul ::

Realno je Samsung galaxy S7 ali pa LG G5 boljši od iphona 6s...Imel sem priliko sprobat samsung s7 in iphone 6s in me je s7 dosti bolj prepričal...
Pa prosim ne primerjat telefon z androidom ki stane 250€ ali pa je stari 3+let z iphonom ki stane 700€.

shadeX ::

In v čem je S7 toliko boljši od 6S?

Nikonja ::

glej, vsak svojega konja hvali.

Jaz sem imel iPhona in sem ga po 2 mesecih zamenjal. Zame je vsak flagship Samusung model boljši od vsakega epl modela. Pač moje mnenje....

Pri iphonu je mogoče v določenih primerih vse skupaj mal bolj fluidno ampak ne tolk boljše če ga primerjaš npr za Samsung S6 ali S7, in to je to. Za vse ostalo meni veeeeliko bolj paše Android okolje.

In ja ko primerjate Iphona, ne ga primerjat z pocen Androidom ker Iphone ziher ne stane 200 eurčkov.

Mare3 ::

Jaz sem se vprašal tako: ali potrebujem "hitro/tekoče" delovanje in zaprt sistem ali pa potrebujem odprt os ki je morda za odtenek počasnejši/se zatika in tako sem se odločil za android ker mi omogoča nešteto možnih kombinacij za prilagoditev svojim potrebam, kar mi iOS ne omogoča. Tako da sam se vprašaj kaj sploh potrebuješ ter se tako odloči. Večina itak kupi telefon za 600€+ uporablja ga pa za facebook, instagram...

martincek1 ::

Aphanisis katera pa sta tvoja zadnja Android telefona, ki si ju imel?

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Nima veze. Počak 2 leti pa bo lag tud na high end droidu :)

martincek1 ::

Sem pogledal in očitno uporablja Moto G 1st gen. Lahko rečem samo sorry bro, zajebal si se, ko si kupil Motorolo namesto Nexusa. Glede na vse travme tudi jaz ne vem za nič drugega, kot da se telefona znebiš in kupiš iPhona, da boš končno zadihal.

Samo prosim, da po nakupu ne pišeš bedarij, kako superioren je iPhone, ker ne pozabi, uporabljaš totalno crappy telefon, ne dobrih androidov.

shadeX ::

Ti je težko, ker bi ga rad imel, pa si ga ne moreš privoščiti?

perci ::

Imam S Note 3 pa po dveh letih ni nobenega laga. Žena ima Iphone 5S, ki tudi dela OK.

Meni recimo Iphone UI ne potegne.

Ampak to je pač moj okus. Te debate so brezvezne.

alanm ::

Jaz sem prešel iz Androida na IP6s pa mi je malo žal. Sicer telefon deluje top BP, me pa moti na nima iskanja kontaktov kar iz številčnice. Pri androidu si vpisoval tel ali ime kar iz numeričnega dela klicanja, pri iphonu pa moram iti na kontakte ali pa search ( kjer so male črke - hitro se lahko zatipkaš ) . Ali je možno aktivirati to funkcijo na IP6s, ker me to tako moti - kot če bi šel na avto brez klime.


Lp,

shadeX ::

Ampak to je pač moj okus. Te debate so brezvezne.


Brezvezne so debate brez argumentov. To je isto kot debate katera piva je boljša. Union ali Laško.

Vsak ima pač svojo izkušnjo in vsakemu pač neki sede in mu druga zadeva ne bo nikoli, to pa še ne pomeni če njemu ne sede, da je zadeva slaba.

perci ::

Sej to sem hotu povedat. Enim je bolj vsec eno, drugim drugo.

Res pa je treba primerjat primerljivo. Se pravi iphone in android flagshipe, ne pa neke tretjerazredne telefone.

Jobs191 ::

Imam Galaxy S6 in resno razmišljam o prehodu na iPhone...

R1710 ::

Imam iPhone in resno razmišljam o prehodu na Galaxy S6...

ingeniero ::

Tudi jaz sem prešel iz Androida (HTC One X) na iOS (iPhone 5s) in moram rečti, da sem razočaran. Telefon nima notification LED-a, nima widgetov, ki bi ti prikazovali naslednje dogodke v koledarju (moraš vedno odpirati notification), baterija napram HTC One X je tudi slaba, 3G povezava me zelo zajebava. Vedno me opozarja, da lahko pri uporabi iMessages in FaceTime-a nastanejo stroški (FaceTime imam izklopljen). iMessages je smotana aplikacija, saj nikoli ne vem, ali je poslalo SMS, ali message, ali nič od tega (to te sicer čez par minut obvesti ...) ... Pri Messages tudi vedno ne napiše kdaj je bil SMS poslan, in potem mi kdo napiše se vidiva čez eno uro, jaz pa ne vem kdaj je SMS poslal :)

oemdzi ::

Imam iphone in razmišljam o prehodu na masti pečen krompirček.
Saj nisem offtopic glede na število trolov tukaj ?

/ontopic: galaxy S5 ne šteka niti malo, če pa čuda vlačite gor, pa vam tako nič drugega ne pomaga, kot glup telefon, ki ga ne boste mogli "prilagoditi" tako, da vam le ta začne trokirati.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Jobs191 ::

+oemdzi

Galaxy S5 zelo šteka na stock Samsung Lollipopu 5.0

ingeniero ::

oemdzi: Sej je iOS seksi pa vse, ampak takih osnovnih stvari, ki jih ima vsak Android pa nima ...

Gregor5816 ::

shadeX je izjavil:

Nima veze. Počak 2 leti pa bo lag tud na high end droidu :)

Imam Nexus 5 in po več kot 2 letih ne opazim laga v primerjavi s prvim dnem, pa N5 nikoli ni bil high end telefon. Mogoče delam kaj narobe? :)

Jobs191 ::

Imam Galaxy S6 in še vedno vidim lag pa naj mi kdo reče karkoli. Frame dropi v animacijah vsepovsod. Mogoče sem preveč pikolovski ampak me to zelo moti. Zdaj boste pa rekli, da naj izklopim animacije.
Ampak za telefon sem dal 600eur in mora delati kot treba (tudi animcije in gladkost sistema nasploh). Kaj mi pomaga customization na Androidu če pa so še vedno pristoni "stutters" Saj verjetno je problem TouchWiz. Vem, da Nexus dela ampak vseeno.

oemdzi ::

Jobs191 je izjavil:

Imam Galaxy S6 in še vedno vidim lag pa naj mi kdo reče karkoli. Frame dropi v animacijah vsepovsod. Mogoče sem preveč pikolovski ampak me to zelo moti. Zdaj boste pa rekli, da naj izklopim animacije.
Ampak za telefon sem dal 600eur in mora delati kot treba (tudi animcije in gladkost sistema nasploh). Kaj mi pomaga customization na Androidu če pa so še vedno pristoni "stutters" Saj verjetno je problem TouchWiz. Vem, da Nexus dela ampak vseeno.

Ja kako, če imaš s5 ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Jobs191 ::

S5 sem imel prej pa je pravtako štekal. Sem ga prodal za S6 pa je isto sranje. Touchwiz je sicer boljši kot na S5 ampak še vedno shi*. Je pa kamera vrhunska na Samsungu to pa brez dvoma.

oemdzi ::

Jobs191 je izjavil:

S5 sem imel prej pa je pravtako štekal. Sem ga prodal za S6 pa je isto sranje. Touchwiz je sicer boljši kot na S5 ampak še vedno shi*. Je pa kamera vrhunska na Samsungu to pa brez dvoma.

Mhm, če bi meni s5 štekal, zagotovo ne bi dal denar za s6, potem bi si mirno rekel, da sem glup kot konj.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Jobs191 ::

+oemdzi

Ni ti treba verjet. Pojdi na svojo s5-ko pa v developer options vklopi "Profil za upodabljanje GPU" pa malo scrollaj po play storu al pa kakem webpagu pa prilepi sliko rezultatov. Pa da vidimo koliko časa je scrooling "smooth"

mojsterleo ::

ingeniero je izjavil:

Tudi jaz sem prešel iz Androida (HTC One X) na iOS (iPhone 5s) in moram rečti, da sem razočaran. Telefon nima notification LED-a, nima widgetov, ki bi ti prikazovali naslednje dogodke v koledarju (moraš vedno odpirati notification), baterija napram HTC One X je tudi slaba, 3G povezava me zelo zajebava. Vedno me opozarja, da lahko pri uporabi iMessages in FaceTime-a nastanejo stroški (FaceTime imam izklopljen). iMessages je smotana aplikacija, saj nikoli ne vem, ali je poslalo SMS, ali message, ali nič od tega (to te sicer čez par minut obvesti ...) ... Pri Messages tudi vedno ne napiše kdaj je bil SMS poslan, in potem mi kdo napiše se vidiva čez eno uro, jaz pa ne vem kdaj je SMS poslal :)

Iphone nima dedicated led lampe za opozorila, lahko pa zato uporabiš led od fotoaparata(res pa je da ti potem blinka zadaj oz spodaj). Strinjam se z manjkom widgetov, rokovnik je na androidu boljši. Moram pa pohvaliti zelo zanesljivo, glasno in odlično uro oz budilko. Z baterijo ali 3g nobenih težav. Imessages niso aplikacija, ampak je to applova verzija hitrega komuniciranja ki se uporablja vzporedno z sms sporočili v isti aplikaciji (imessages so modri). To da ne vidiš kdaj ti je kdo poslal imessage je problem njegovih nastavitev.
Pri iphonu (6s) me moti še recimo to, da gradnikov (ikon) ni možno prosto postavljati po namizju, da nima bližnjice za vklop/izklop podatkovne povezave, pozabiti je treba tudi na koncept shranjevanja nečesa na interni pomnilnik saj telefon tega enostavno ne pusti. Tudi za pohvaliti je nekaj stvari: izjemna hitrost in odzivnost telefona. Klicanje in imenik se odpirata kot blisk. Safari je odličen spletni brskalnik, povozi vse kar premore konkurenca. Še posebej mi je všeč da lahko spletno stran izvoziš v ibooks v pdf format.

R1710 ::

mojsterleo je izjavil:

Safari je odličen spletni brskalnik, povozi vse kar premore konkurenca.

 srsly

srsly

meho7 ::

shadeX je izjavil:

Nima veze. Počak 2 leti pa bo lag tud na high end droidu :)

erm.. Kupil 2 leti starega Samsunga s4 in ne opazim nobenega laga

marvin42 ::

meho7 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Nima veze. Počak 2 leti pa bo lag tud na high end droidu :)

erm.. Kupil 2 leti starega Samsunga s4 in ne opazim nobenega laga

Je tudi sistem gor že 2 leti neprekinjeno?
Mostly Harmless

meho7 ::

marvin42 je izjavil:

meho7 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Nima veze. Počak 2 leti pa bo lag tud na high end droidu :)

erm.. Kupil 2 leti starega Samsunga s4 in ne opazim nobenega laga

Je tudi sistem gor že 2 leti neprekinjeno?

vsi appi prejsnega lastnika so bili se nalozeni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

R1710 ::

meho7 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Nima veze. Počak 2 leti pa bo lag tud na high end droidu :)

erm.. Kupil 2 leti starega Samsunga s4 in ne opazim nobenega laga

Imet ga moraš 2 leti, potem se pojavi lag. Ko kupiš rabljenega se secret switch resetira.

Sonce ugaša, molimo na boljši jutri.

BlackMaX ::

Edino kar mi ni kul na iPhonu je da native music player nima opcije "Recently added"

wtf??

Kateri music player priporočate?

martincek1 ::

Kaj je boljša izbira, normalen al normiran sp?

harvey ::

martincek1 je izjavil:

Kaj je boljša izbira, normalen al normiran sp?

Mal zašel z vprašanjem v dilemi iOs vs Android. 8-O
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

martincek1 ::

Hej, vsaj nisem prvi.

radmannsdorf ::

OFFTOPIC! MATR!

R1710 ::

Nikonja ::

hahahahahaha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

kirvaMredep ::

shadeX je izjavil:

In v čem je S7 toliko boljši od 6S?

To je tako kot NVidia vs AMD. Boljši je danes. Čez 3 leta, ko ne bo prejel varnostnih posodobitev, ne bo več toliko boljši.

teoo ::

alanm je izjavil:

Jaz sem prešel iz Androida na IP6s pa mi je malo žal. Sicer telefon deluje top BP, me pa moti na nima iskanja kontaktov kar iz številčnice. Pri androidu si vpisoval tel ali ime kar iz numeričnega dela klicanja, pri iphonu pa moram iti na kontakte ali pa search ( kjer so male črke - hitro se lahko zatipkaš ) . Ali je možno aktivirati to funkcijo na IP6s, ker me to tako moti - kot če bi šel na avto brez klime.


Lp,


Tudi meni teži glupa številčnica. Rešitev je swipe down s sredine zaslona. odpre search, vtipkaš kontakt in kličeš. to je najkrajša pot.

Mene je pri prehodu na iOS zmotilo glupo hendlanje notificationov (to ima android za dva razreda bolje rešeno) in gumb BACK v "nedosegljivem" levem gornjem kotu (tu velikokrat pomaga swipe za back, a ne vedno).
defying gravity

Aphanisis ::

martincek1 je izjavil:

Aphanisis katera pa sta tvoja zadnja Android telefona, ki si ju imel?


Zadnja dva telefona:

- Moto G 1st gen. Dokler je bil gor KitKat je delalo vse ok, ko je prišel update na Lolipop je nastala katastrofa. Zasilno sem rešil s prehodom na Cyanogenmod.

- Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon 650, 3gb ram): po 2 tednih zafrkavanja z MIUI sem telefon prodal. Saj je bil hiter, ampak kaj ko ni bil zanesljiv: random zgubljal WIFI povezavo, touch nehal delat doler nisi resetal telefona, fingerprint nehal random delat dokelr nisi resetiral fona. Push notification je včasih prišel 1 minuto po prejemu maila na gmailu, včasih pa šele 1 uro po tem ... totalna nezanesljivost in travmatičnost.

perci ::

A na Iphoneu (5S) vam Gmail vedno dela BP? Pri ženi so skos neki problemi - enkrat se synca, enkrat se ne. V notificationu pokaže mejl, potem ga pa v appu ni posyncanega ipd.

zee ::

Dela BP.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Aphanisis ::

perci je izjavil:

A na Iphoneu (5S) vam Gmail vedno dela BP? Pri ženi so skos neki problemi - enkrat se synca, enkrat se ne. V notificationu pokaže mejl, potem ga pa v appu ni posyncanega ipd.


Ola... točno tega se bojim ... večna dilema S7 edge ali 6s Plus ... joooj, travma na travmo. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S10 vs iPhone 11

Oddelek: Mobilne tehnologije
447041 (5979) m0LN4r
»

Izbira novega GSM (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
645861 (4173) Buljan
»

Nakup iphone 8 - kdaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
23730410 (23924) shadeX
»

Nakup telefona samsung galaxy s7/s8/iphone 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8317118 (13805) next3steps
»

Bo Galaxy S5 predstavljen v Barceloni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8319050 (14870) MrStein

Več podobnih tem