» »

"gokard" za slabe 10k?

"gokard" za slabe 10k?

krneki0001 ::

Unknown_001 je izjavil:

http://www.michelin.si/potniske-pnevmat...


Smeha polna skleda. Pa ne michelina zraven vlečt. Michelin je ratal tako kot sava, zanič, pretrd in drseč na lužah.


Tole je guma za tak avto - yokohama advan AD008R - semi slick, road legal:

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

krneki0001 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

http://www.michelin.si/potniske-pnevmat...


Smeha polna skleda. Pa ne michelina zraven vlečt. Michelin je ratal tako kot sava, zanič, pretrd in drseč na lužah.


Tole je guma za tak avto - yokohama advan AD008R - semi slick, road legal:


Ironično glih yokohamo kurcajo da je za po dežju v pizdi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

krneki0001 ::

Unknown_001 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

http://www.michelin.si/potniske-pnevmat...


Smeha polna skleda. Pa ne michelina zraven vlečt. Michelin je ratal tako kot sava, zanič, pretrd in drseč na lužah.


Tole je guma za tak avto - yokohama advan AD008R - semi slick, road legal:


Ironično glih yokohamo kurcajo da je za po dežju v pizdi.



Vse semi slick in slick gume imajo ta problem. S tem da Michelin niso semi slick, pa imajo ravno tako problem na vodi.

Unknown_001 ::

Naj ti bo. Ene 3 leta se še ne bom v ponudbo poglabljal kokr bodo pirellijevke zdržale.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

krneki0001 ::

katere pa? P6000?

Unknown_001 ::

krneki0001 je izjavil:

katere pa? P6000?


P Zero Nero GT 225/45 ZR17

Če sm natančen.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

krneki0001 ::

Kolk si dal za komad?

bambam20 ::

krneki0001 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

http://www.michelin.si/potniske-pnevmat...


Smeha polna skleda. Pa ne michelina zraven vlečt. Michelin je ratal tako kot sava, zanič, pretrd in drseč na lužah.


In veš zakaj? Ker večino Michelink, ki jih kupimo v Sloveniji niso iz Francije. Lp

Unknown_001 ::

krneki0001 je izjavil:

Kolk si dal za komad?


Ne spomnim se točno. To sem kupoval leto nazaj. Morm v kuverto pogledat kjer mam garancijo pa račun, so ble pa drage ko ps. Skupaj z litimi platišči je prišlo vseskupaj blizu jurja, če ne celo malo čez. Bom poiskal kuverto pa ti lahko slikam komplet na avtu, če te zanima.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Zanima me sam cena gum. Da vidim za primerjavo.

Unknown_001 ::

krneki0001 je izjavil:

Zanima me sam cena gum. Da vidim za primerjavo.


http://www.vulkanizerstvospica-sp.si/in...
Sam so bile takrat kake 10 EUR dražje.

Pa lita platišča gor za cca 150 Ojro.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

AnotherMe ::

Verjetno bom vzel kake BF-goodrich - so relativno poceni, pa ko sem jih nazadnje imel (ja, tudi na celici), sem bil precej zadovoljen!

AapocalypseE ::

Nexen so baje poceni in dobre.

Thuban ::

AnotherMe je izjavil:

Verjetno bom vzel kake BF-goodrich - so relativno poceni, pa ko sem jih nazadnje imel (ja, tudi na celici), sem bil precej zadovoljen!



haha, kupi "gokard" in potem daje gor poceni gume :D

cela komedija.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

kixs ::

Thuban je izjavil:

AnotherMe je izjavil:

Verjetno bom vzel kake BF-goodrich - so relativno poceni, pa ko sem jih nazadnje imel (ja, tudi na celici), sem bil precej zadovoljen!



haha, kupi "gokard" in potem daje gor poceni gume :D

cela komedija.


Kot da bo z njim dirkal po cesti...

iKst ::

Toyota GT86 ima serijsko montirane "energy" gume. Ni vse v maksimalnem gripu.

Thuban ::

Gre se za izjavo, da bo vzel relativno poceni gume.

kixs je izjavil:

Thuban je izjavil:

AnotherMe je izjavil:

Verjetno bom vzel kake BF-goodrich - so relativno poceni, pa ko sem jih nazadnje imel (ja, tudi na celici), sem bil precej zadovoljen!



haha, kupi "gokard" in potem daje gor poceni gume :D

cela komedija.


Kot da bo z njim dirkal po cesti...


v čem je torej fora nakupa neudobnega nakupovalnega vozička brez vzmetenja?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

loveJDM ::

Faušija malo?Ne vem zakaj se ti sekiraš za njegove gume...daj mu 50% cene zraven pa vzameta gume po tvojem izboru,mislim da se @AnotherMe ne bi branil

AnotherMe ::

Nevem, kolikor sem gledal teste, so bile te BF za dobre 100€ dobro ocenjene... DA bi nekej konkretno pridobil, se mi zdi, da je bila cena potem že kar v rangu slabih 200€...

Ampak ja - če bi kdo rad prispeval za yokohamo, pa kr napišem trr ;)

bambam20 ::

AapocalypseE je izjavil:

Nexen so baje poceni in dobre.



So poceni, niso dobre. LP.

AapocalypseE ::

bambam20 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Nexen so baje poceni in dobre.



So poceni, niso dobre. LP.


Dobra guma za dobro ceno:

http://www.gume-direkt.com/product/Nexe...

bambam20 ::

AapocalypseE je izjavil:

bambam20 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Nexen so baje poceni in dobre.



So poceni, niso dobre. LP.


Dobra guma za dobro ceno:

http://www.gume-direkt.com/product/Nexe...



Poznam primere, ko so kupili nexen pa je bila prisotna nenormlano visoka obraba in celo odstop gume na površini.


Nexena moj avto ne bo videl nikoli.

AnotherMe ::

Nenene, Nexen pa ne... Ne mislim bit eden izmed tistih "carjev", za avtu za par 10k, pa najcenejšimi gumami...

bambam20 ::

AnotherMe je izjavil:

Nenene, Nexen pa ne... Ne mislim bit eden izmed tistih "carjev", za avtu za par 10k, pa najcenejšimi gumami...



hah. Nexena vlačijo največji "carji", ki vozijo BMW-je . Klasikač. Nima za gume vozi avto na kredit. doma pa je kruh in pašteto.

AnotherMe ::

Heh, z 10m se ne vidi gum, niti kosilo doma - vidi pa se BMW :D

bambam20 ::

AnotherMe je izjavil:

Heh, z 10m se ne vidi gum, niti kosilo doma - vidi pa se BMW :D



E, jebi ga. :))

AapocalypseE ::

In kaj fali nexen gumam?

Kolikor gledam teste, so dobre gume in tudi cena je ok.

http://www.gume-direkt.com/product/Nexe...

http://www.gume-direkt.com/product/Brid...

http://www.gume-direkt.com/product/Good...

Raje nabavim nexen kot pa nankang, sunny, ipd...

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

iKst je izjavil:

Toyota GT86 ima serijsko montirane "energy" gume. Ni vse v maksimalnem gripu.



Če je to naredil uvoznik in zamenjal gume, potem mogoče, drugače pa BRZ in GT86 imata yokohame gor.

Unknown_001 ::

Pa kak vi delate z avtom da imate take probleme pri gumah. Pa povsod neke zgodbice od onega znanca ki je vidu da je od kolega kolega reku kako je neki šrot. Pizda ko da ste "stili leta stali"

Nexenke mamo na enem avtu že druge gor. Da bi bili takšni problemi z njimi... ajd glasne so edino, sam te itak boli kara ko radio špila. Men se voz kot spodobna cestna guma. Da boš pa limit iskal na cesti... ? helou? Razumem če cesto dobro poznaš in bi rad hitreje peljal iz ovinka če boš pa prižulil not kot budalo ti pa v vsakem primeru nobena guma ne pomaga. In mene ste skor na križ pribil ko sem spraševal o nakupu manjše bolhe z relativno veliko moči? Svašta pi*ka rodi, samo para neče.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

krneki0001 ::

Odvozi en avtoslalom s svojimi nexen, potem pa daj gor boljšo gumo, pa še enkrat probaj odvozit, pa boš videl da je ogromna razlika.

Za cruisanje po ulicah in normalno vožnjo bodo pa tudi savine dobre.

bambam20 ::

Unknown_001 je izjavil:

Pa kak vi delate z avtom da imate take probleme pri gumah. Pa povsod neke zgodbice od onega znanca ki je vidu da je od kolega kolega reku kako je neki šrot. Pizda ko da ste "stili leta stali"

Nexenke mamo na enem avtu že druge gor. Da bi bili takšni problemi z njimi... ajd glasne so edino, sam te itak boli kara ko radio špila. Men se voz kot spodobna cestna guma. Da boš pa limit iskal na cesti... ? helou? Razumem če cesto dobro poznaš in bi rad hitreje peljal iz ovinka če boš pa prižulil not kot budalo ti pa v vsakem primeru nobena guma ne pomaga. In mene ste skor na križ pribil ko sem spraševal o nakupu manjše bolhe z relativno veliko moči? Svašta pi*ka rodi, samo para neče.



Spet se oglaša strokovnjak, ki ima 2 leti izpit in vse ve. Nexen so slabe gume . Pa ne mi tukaj pametovat, da ker jih vi imate so pa zagotovo vrhunske. kakšne zgodbice? Ker poznam osebno ljudi, ki so kupili nexenke in so zelo kmalu oz. prekmalu izgubile oprijem , predvsem na mokrem cestišču , se sumljivo obrabile in enemu je dobesedno olupilo notranjo plast?,

Ja, radio daš naglas, da ne slišiš delovanja vozila. Bravo. Naj buta na polno.

Ja, guma ti pomaga in ni zastonj, da so imamo premium rang izdelovacelv gum, s katerimi se lahko peljemo hitreje in bolje. Nekdo, ki piše, da je guma guma nima pojma o pnevmatikah.

Ti si tako poln samega sebe in sklepam, da si edinček, ki so ti straši dopuščali vse in ti še vedno, ker kot prvo hočeš pametovat, kot drugo pa izradeš neresno. Se boš morla še marsikaj najprej naučit, šele takrat boš lahko tudi kakšno pametno izjavil.

V temah o cesti pišeš pa skoz same bedarije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Unknown_001 ::

bambam20 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Pa kak vi delate z avtom da imate take probleme pri gumah. Pa povsod neke zgodbice od onega znanca ki je vidu da je od kolega kolega reku kako je neki šrot. Pizda ko da ste "stili leta stali"

Nexenke mamo na enem avtu že druge gor. Da bi bili takšni problemi z njimi... ajd glasne so edino, sam te itak boli kara ko radio špila. Men se voz kot spodobna cestna guma. Da boš pa limit iskal na cesti... ? helou? Razumem če cesto dobro poznaš in bi rad hitreje peljal iz ovinka če boš pa prižulil not kot budalo ti pa v vsakem primeru nobena guma ne pomaga. In mene ste skor na križ pribil ko sem spraševal o nakupu manjše bolhe z relativno veliko moči? Svašta pi*ka rodi, samo para neče.



Spet se oglaša strokovnjak, ki ima 2 leti izpit in vse ve. Nexen so slabe gume . Pa ne mi tukaj pametovat, da ker jih vi imate so pa zagotovo vrhunske. kakšne zgodbice? Ker poznam osebno ljudi, ki so kupili nexenke in so zelo kmalu oz. prekmalu izgubile oprijem , predvsem na mokrem cestišču , se sumljivo obrabile in enemu je dobesedno olupilo notranjo plast?,

Ja, radio daš naglas, da ne slišiš delovanja vozila. Bravo. Naj buta na polno.

Ja, guma ti pomaga in ni zastonj, da so imamo premium rang izdelovacelv gum, s katerimi se lahko peljemo hitreje in bolje. Nekdo, ki piše, da je guma guma nima pojma o pnevmatikah.

Ti si tako poln samega sebe in sklepam, da si edinček, ki so ti straši dopuščali vse in ti še vedno, ker kot prvo hočeš pametovat, kot drugo pa izradeš neresno. Se boš morla še marsikaj najprej naučit, šele takrat boš lahko tudi kakšno pametno izjavil.

V temah o cesti pišeš pa skoz same bedarije.


Hecen si :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

iKst ::

krneki0001 je izjavil:

iKst je izjavil:

Toyota GT86 ima serijsko montirane "energy" gume. Ni vse v maksimalnem gripu.



Če je to naredil uvoznik in zamenjal gume, potem mogoče, drugače pa BRZ in GT86 imata yokohame gor.


GT86 ima Michelin Premacy HP 215/45/17. Mogoče ima Subaru druge gume, ali pa mogoče obstaja kakšen performance pack. Ampak stock na GT86 dobiš te Michelin.

Kot sem že napisal. Maksimalen grip ni vedno cilj. Avto mora biti uravnotežen, gume morajo biti primerne za setup podvozja. Poleg tega, veliko performance gum dela dobro šele, ko jih konkretno pogreješ (npr. Potenza RE50A je popularna "performance" guma, ki mora biti pogreta, da deluje optimalno, hladna je precej zanič).

krneki0001 ::

iKst je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

iKst je izjavil:

Toyota GT86 ima serijsko montirane "energy" gume. Ni vse v maksimalnem gripu.



Če je to naredil uvoznik in zamenjal gume, potem mogoče, drugače pa BRZ in GT86 imata yokohame gor.


GT86 ima Michelin Premacy HP 215/45/17. Mogoče ima Subaru druge gume, ali pa mogoče obstaja kakšen performance pack. Ampak stock na GT86 dobiš te Michelin.

Kot sem že napisal. Maksimalen grip ni vedno cilj. Avto mora biti uravnotežen, gume morajo biti primerne za setup podvozja. Poleg tega, veliko performance gum dela dobro šele, ko jih konkretno pogreješ (npr. Potenza RE50A je popularna "performance" guma, ki mora biti pogreta, da deluje optimalno, hladna je precej zanič).


Ja, res imajo michelinke. Pač debilnost prodajalca, ki je dal take gume na športnega kupeja, medtem ko na karavana (outback) dajo boljše gume.

Tale komentar na michelinovo gumo pove vse:
The Subaru-Scion twins are shod with Michelin Primacy HP 87W GreenX summer touring tires. They have a UTQG treadwear rating of 240 and howl in the corners like a beagle strapped to the roof.
That's right, these sporty coupes have hybrid tires, tuned for low rolling resistance, not grip.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

a jebi ga, treba zbit porabo ;))
#brezpodpisa

iKst ::

Ne, ni debilnost prodajalca. Avto je prišel iz fabrike s temi gumami, podvozje je nastavljeno za te gume.

Unknown_001 ::

krneki0001 je izjavil:

Odvozi en avtoslalom s svojimi nexen, potem pa daj gor boljšo gumo, pa še enkrat probaj odvozit, pa boš videl da je ogromna razlika.

Za cruisanje po ulicah in normalno vožnjo bodo pa tudi savine dobre.


Se ti ne zdi samoumevno, da če uporabiš nekaj boljšega je potem tudi rezultat boljši?

Ne bi se rad kregal, ampak pretiravat pa dramatizirat pa res ni treba. Vse anekdote o "resnih" problemih jaz jemljem z rezervo, ker je na evropskem trgu, sploh pa kle na balkanu in vzhodni evropi ogromno ponaredkov gum. Čudno da potem te firme še živijo če imajo res tako za en kurc izdelke. A vi razumete kaj pomeni fiasko za tako firmo? Kitajca ki naredi ponaredek boli kurac, on bo že od drugega kopiral če bo oni propadel.

Tudi če obstajajo boljše gume, to ne pomeni da so ostale za v smeti. Point mojega odgovora je bil v tem da poudarim da gre za spodobne gume narejene na nivoju, ki so povsem kul za vožnjo. Ker mi je v bistvu hecno kako lahko vrez slabe vesti govorite slabo o nečem/nekom. Kje sem ga tu usral?

Pa še en bistven podatek oz. le več teh mi manjaka. Herr Rupsi. Wie alt waren die Reifen ? Mislim ti ki si tako izkušen in starejši bi lahko tudi kritično vzel v obzir dejavnike kot je recimo ta, da guma s staranjem izgublja na kvaliteti in je po 4ih oz. max 5ih sezonah neodvisbo od obrabe za stran. To je recimo možen vzrok za primer izgube oprijema ki si ga omenil.

Ah, lažje je robantit pa se zadirat nazaj in z vso aroganco napadat neznanca. Saj tekst itak vse prenese, mar ne? Rupsi ne ti drugih sodit dok pri sebi osnovne kulture ne poštimaš katere ti očitno kronično manjka.


Vse česar sem jaz kriv je le to da izpostavljam lastno kritiko na točkah kjer se ne strinjam z drugimi v celoti. Kriminal? Well nihče nikogar ne sili brat. Če se vam zdi glupo pač ne preber kaj čem. Drugi so/ste pa meni na cajte glupi pa se ne spuščam na osebni nivo dokler me nekdo ne izzove.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

krneki0001 ::

iKst je izjavil:

Ne, ni debilnost prodajalca. Avto je prišel iz fabrike s temi gumami, podvozje je nastavljeno za te gume.


Podvozje je nastavljeno za več kot to. Gre bolj zato, ker vsi gledajo na porabo, pa so jim ugodili in imajo sedaj manjšo porabo. Ne glede na slabše gume na avtu. Pač je treba šparat povsod.

Če malo prebereš komentarje na to gumo na tem avtu, boš videl, da jih vsi takoj menjajo za semi-slick yokohamo ali pa za dunlop sport. In kr naenkrat je odzivnost avtomobila mnogo boljša s tovarniškim setupom podvozja.

krneki0001 ::

Unknown_001 je izjavil:

Tudi če obstajajo boljše gume, to ne pomeni da so ostale za v smeti. Point mojega odgovora je bil v tem da poudarim da gre za spodobne gume narejene na nivoju, ki so povsem kul za vožnjo. Ker mi je v bistvu hecno kako lahko vrez slabe vesti govorite slabo o nečem/nekom. Kje sem ga tu usral?


Cenovno gledano dobiš 225/45/17 semi slick gume, road legal za 110 evrov. Torej za 440 evrov dobiš 4 gume, ki te lepijo na asfalt.

Zdej mi pa povej, če se ne splača dat tistih par evrov več kot za nek nexen, ki v tej dimenziji stane recimo 90€?

Thuban ::

krneki0001 je izjavil:


Ja, res imajo michelinke. Pač debilnost prodajalca, ki je dal take gume na športnega kupeja, medtem ko na karavana (outback) dajo boljše gume.


morda so dali low rolling resistance gume na športen avto zato da ima boljše pospeške. Manj kotalnega upora pomeni da se manj moči porabi za premik vozila in več za pospeške.

Low rolling resistance gume tudi ne pomeni performančno slabih gum. Praktično vse najboljše touring pnevmatike so dejansko low rolling resistance.

krneki0001 je izjavil:


Tole je guma za tak avto - yokohama advan AD008R - semi slick, road legal:


Tole ob prvem dežju postane neuporabno sranje. Zate nevem ampak meni je "športna vožnja" po soncu naravnost dolgočasna. Dež je pa čisto nekaj drugega.
Je pa že bolj pametno Savo kupit kot tole.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

krneki0001 ::

Thuban je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Ja, res imajo michelinke. Pač debilnost prodajalca, ki je dal take gume na športnega kupeja, medtem ko na karavana (outback) dajo boljše gume.


morda so dali low rolling resistance gume na športen avto zato da ima boljše pospeške. Manj kotalnega upora pomeni da se manj moči porabi za premik vozila in več za pospeške.

Low rolling resistance gume tudi ne pomeni performančno slabih gum. Praktično vse najboljše touring pnevmatike so dejansko low rolling resistance.


Zakaj potem teh gum ne uporabljajo v formuli in na dirkališčih, če so pa boljše za pospeške? Mogoče zato, ker te v ovinkih pa ne držijo tako kot bi morale?

Thuban ::

ker v formuli 1 uporabljajo različne gume za suho in mokro, ti pa moraš imeti 1 gume za vse. Zato so low rolling resistance še vedno neprimerljivo boljše od "semi slick".


Daš na avto Goodyear Eagle F1, če želiš performance, če želiš običajno touring gumo pa Goodyear EfficientGrip Performance in imaš oprijem vedno v suhem ali mokrem.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

krneki0001 ::

Thuban je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Tole je guma za tak avto - yokohama advan AD008R - semi slick, road legal:


Tole ob prvem dežju postane neuporabno sranje. Zate nevem ampak meni je "športna vožnja" po soncu naravnost dolgočasna. Dež je pa čisto nekaj drugega.
Je pa že bolj pametno Savo kupit kot tole.


Meni osebno je vožnja po cestah naravnost dolgočasna, ampak s športnim kupejem nimam izven cest nič za počet. Če razumeš, kaj hočem povedat.

Če si že kupiš namenski avto (recimo športen ali terenca ali ...), potem zraven pašejo tudi prave namenske gume za vožnjo, kamor je ta avto namenjen. Ne neke x gume. Ravno tako ne boš na terenca dajal navadnih cestnih gum, če se voziš po brezpotjih in tudi na športen avto ne boš dajal gum s katerimi šparaš na gorivu in te v ovinkih ne držijo tako kot bi morale.

Thuban je izjavil:

ker v formuli 1 uporabljajo različne gume za suho in mokro, ti pa moraš imeti 1 gume za vse. Zato so low rolling resistance še vedno neprimerljivo boljše od "semi slick".


Daš na avto Goodyear Eagle F1, če želiš performance, če želiš običajno touring gumo pa Goodyear EfficientGrip Performance in imaš oprijem vedno v suhem ali mokrem.


Na navaden osebni avto, ne na "športnika".

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

Celica ni športnik.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

krneki0001 ::

Thuban je izjavil:

Celica ni športnik.


Ja, celica je avto za lagano cruisat po mestu, da te vsi vidijo. :))

Thuban ::

jap. Točno tak. Če bi želel športno toyoto bi moral vzeti Supro.


Šalo na stran.. ja no sej Celica je športak, seveda. Ampak dat gor "slick gume" je pa neumnost. Goodyear Eagle F1 daš gor in uživaš.

krneki0001 je izjavil:

[
Meni osebno je vožnja po cestah naravnost dolgočasna, ampak s športnim kupejem nimam izven cest nič za počet. Če razumeš, kaj hočem povedat.


če znaš uživat v blatu s terencem boš znal uživat na asfaltu. Ta izjava je samo nek beden način sporočanja da kvazi voziš terenca in zato misliš da si boljši od vseh ostalih. Tipičen odnos.

krneki0001 je izjavil:

Ravno tako ne boš na terenca dajal navadnih cestnih gum, če se voziš po brezpotjih


aha, zato gozdarji po sloveniji radi uporabljajo
Dunlop SP Winter Sport 3D

Ker to pa res ni cestna guma.


Goodyear Wrangler tudi spljoh ni cestna guma ane. Je namenjena traktorjem ane. facepalm.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

kosta ::

Za ugodne (ajde, relativen pojem) gume poglejte Apollo in Vredestein.
Pa preden se zgražate, preberite kaj o njih.

Znate pa tud zasvinjat vsako temo, ker tole ni tut slučajno ne podobno naslovu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kosta ()

iKst ::

krneki0001 je izjavil:

iKst je izjavil:

Ne, ni debilnost prodajalca. Avto je prišel iz fabrike s temi gumami, podvozje je nastavljeno za te gume.


Podvozje je nastavljeno za več kot to. Gre bolj zato, ker vsi gledajo na porabo, pa so jim ugodili in imajo sedaj manjšo porabo. Ne glede na slabše gume na avtu. Pač je treba šparat povsod.

Če malo prebereš komentarje na to gumo na tem avtu, boš videl, da jih vsi takoj menjajo za semi-slick yokohamo ali pa za dunlop sport. In kr naenkrat je odzivnost avtomobila mnogo boljša s tovarniškim setupom podvozja.


Ja, avto ima čez ovinke več gripa, kar je nekako skregano s filozogijo GT86.

Pa BTW, semi slick gume so za suho cesto. Po mokrem so katastrofalne. Veliko slabše kot kakšne Nexen.

krneki0001 ::

Draconis,
Napačno razmišljanje, jaz sem se po cestah že znorel v časih renault 5 turbo in kasneje s saabom 9000 aero 2.3 turbo in še parimi hitrimi avtomobili (za tisti čas). Meni ni več do hitrosti na cestah, sem že mimo tega. Grem parkrat na leto na grobnik in se tam znorim, to je pa vse.
Mladina in nekateri starejši posamezniki pa seveda še vedno rada nori po cestah. Zato mi je veliko bolj všeč, da dajo na avto res dobre gume, ker je s tem veliko bolj varno norenje in posledično bolj varno za vse nas, ker večina itak ne nori po dirkališčih, ampak po navadnih cestah.
In z nexen ali Apollo in Vredestein gumami to norenje nekako ne štejem za varno.

iKst je izjavil:

Ja, avto ima čez ovinke več gripa, kar je nekako skregano s filozogijo GT86.


Kakšna pa je filozofija GT86?

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

uživanje =!= hitrost.

tole je recimo užitek. Boljšega posnetka ne najdem na hitro na youtubu.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup rabljenega avta z avtoneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8122919 (19232) Robi :P
»

Kateri avto do 6000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6311913 (9591) mat xxl
»

Nakup Ford Focus 2013 karavan (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5210683 (9246) Flambeone
»

VW Passat letnik 1999-2003 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
537926 (6403) fokz8

Več podobnih tem