» »

Car PC in zvočna kartica - kako nadomestiti car audio procesor?

Car PC in zvočna kartica - kako nadomestiti car audio procesor?

t3hn0 ::

Pozdravljeni,

Cilj je sledeč: Car audio PC, kateri bi imel funkcije procesorja.
OS: Windows
Glede na to, da bi za PC izbral nekaj miniaturnega, je skoraj priporočljivo, da bi bila zvočna kartica zunanja (USB), lahko je pa tudi za PCIe. DD in DTS nista potrebna, saj ne bo namenjeno gledanju filmov (če pa bo že padel film, je pa stereo ok).

Kaj torej iščem? Rad bi nadomestil v prvi fazi kretnice, rad pa bi tudi nastavitve za time delay. Optimalno bi bilo krmiliti 8 kanalov, če bo lažje, pa se lahko za začetek omejimo na 6 kanalov.

Zvočna kartica bi potrebovala:
- razširiti stereo zvok na vse kanale
- na vsake kanalu znati filtrirati frekvence (crossover)
- na vsakem kanalu znati nastaviti time delay
- na vsakem kanalu nastaviti output EQ

...če se da, da bi to delalo na nivoju OS-a (kot da bi rekel Realtek Audio Manager), ne kot plugin nekega programa.

Nekaj sem že googlal, pa ne najdem primerne rešitve - druge komponente trenutno niso pomembno.

če je možno...
^.^

klinker ::

Seveda ne najdes. Take karte za PCje stanejo oho in bos ceneje prisu skozi z namenskim procesorjem.
Mogoce je pa kak sw, ki bi znal z integrirano zvocno pocet te zadeve. Ne vidim neke omejitve tu.

d4vid ::

Namenski procesor.

Am... Povej mi kako boš komuniciral s radiem?
Sem mel alpine pa idejo da bi rpi gor priklopu. Sej je šlo, ampak daljinc mi ni dišal, ker toucha se ne da priklopit na običn PC.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

t3hn0 ::

klinker je izjavil:

Seveda ne najdes. Take karte za PCje stanejo oho in bos ceneje prisu skozi z namenskim procesorjem.
Mogoce je pa kak sw, ki bi znal z integrirano zvocno pocet te zadeve. Ne vidim neke omejitve tu.

Da, pravzaprav ciljam bolj na SW podporo. Zvocno omenjam zato, ce morda kaksna podpira ze out-of-the-box resitev, ki bi bila primerna. Software sem videl da obstaja sicer nekaj za unix, samo je dokaj komplicirano za nastavljanje (ubistvu so neki parametri gonilnikom). Vem, da bi moralo biti resljivo programsko.

d4vid je izjavil:

Namenski procesor.

Am... Povej mi kako boš komuniciral s radiem?
Sem mel alpine pa idejo da bi rpi gor priklopu. Sej je šlo, ampak daljinc mi ni dišal, ker toucha se ne da priklopit na običn PC.

Kaj pa touch za POS? ce se ne motim imas tam VGA + USB?
PC bi nadomestil radio.
Za rpi resitev sem tudi ze razmisljal...potrebno bi bilo tudi kar nekaj programiranja...
^.^

d4vid ::

Niti ne na RPI... Kodi je čist ok za glasbo & filme. Mogoče prek sdr-a še fm radio in TV. Sicer pa obstaja namenski softwer za rpi ki omogoca GPS, bluetooth, OBD, ...

Sicer pa iščem 1 din radio ki bi podpiral HDMI in touch na računalnik.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

klinker ::

d4vid je izjavil:

Namenski procesor.

Am... Povej mi kako boš komuniciral s radiem?
Sem mel alpine pa idejo da bi rpi gor priklopu. Sej je šlo, ampak daljinc mi ni dišal, ker toucha se ne da priklopit na običn PC.


Zakaj bi komuniciral sploh s kakim radiem, ce kot source uporabi PC.

Da, pravzaprav ciljam bolj na SW podporo. Zvocno omenjam zato, ce morda kaksna podpira ze out-of-the-box resitev, ki bi bila primerna. Software sem videl da obstaja sicer nekaj za unix, samo je dokaj komplicirano za nastavljanje (ubistvu so neki parametri gonilnikom). Vem, da bi moralo biti resljivo programsko.


Vem da za iOS obstajajo precej hudi analizerji ki ti znajo tudi latence izpisat, tako da mora obstajat nek namenski SW tudi za PC, je pa dobro da izvaja analizo preko mikrofona in ze sam koregira vsaj na grobo parametre in omogoci tebi fine tuning.
Pac, SW varjanta samega procesorja.
Priporocam obisk Planet audio foruma...ti bodo tam znali bolje pomagat okoli zvoka ;)

t3hn0 ::

d4vid je izjavil:

Niti ne na RPI... Kodi je čist ok za glasbo & filme. Mogoče prek sdr-a še fm radio in TV. Sicer pa obstaja namenski softwer za rpi ki omogoca GPS, bluetooth, OBD, ...

No recimo, če bi ta Kodi imel addon za crossover, bi že bil korak bližje :) (ampak potem je tu spet problem 3x stereo in ne 5.1 out)
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

d4vid ::

klinker je izjavil:

d4vid je izjavil:

Namenski procesor.

Am... Povej mi kako boš komuniciral s radiem?
Sem mel alpine pa idejo da bi rpi gor priklopu. Sej je šlo, ampak daljinc mi ni dišal, ker toucha se ne da priklopit na običn PC.


Zakaj bi komuniciral sploh s kakim radiem, ce kot source uporabi PC.

Da, pravzaprav ciljam bolj na SW podporo. Zvocno omenjam zato, ce morda kaksna podpira ze out-of-the-box resitev, ki bi bila primerna. Software sem videl da obstaja sicer nekaj za unix, samo je dokaj komplicirano za nastavljanje (ubistvu so neki parametri gonilnikom). Vem, da bi moralo biti resljivo programsko.


Vem da za iOS obstajajo precej hudi analizerji ki ti znajo tudi latence izpisat, tako da mora obstajat nek namenski SW tudi za PC, je pa dobro da izvaja analizo preko mikrofona in ze sam koregira vsaj na grobo parametre in omogoci tebi fine tuning.
Pac, SW varjanta samega procesorja.
Priporocam obisk Planet audio foruma...ti bodo tam znali bolje pomagat okoli zvoka ;)



Komuniciral z radiem v smislu kje bo prikazoval sliko. Jaz če bi že rinil PC v avto bi želel da je display radio oz. narejen za montažo v 1/2 din režo
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Raspberry Pi 3B+

Oddelek: Novice / Procesorji
2810358 (6326) WhiteAngel
»

Štoparica z RPi (+arduino?)

Oddelek: Strojna oprema
131199 (918) GupeM
»

Težave z pri cnc stroju

Oddelek: Pomoč in nasveti
222300 (1554) TheBlueOne
»

Raspberry Pi 3 tudi uradno

Oddelek: Novice / Procesorji
349287 (6600) hook
»

Bi pivo ali računalnik Raspberry Pi Zero?

Oddelek: Novice / Procesorji
4515421 (10257) nikjozo

Več podobnih tem