» »

Siemens m35 - rs232 - AT commands

Siemens m35 - rs232 - AT commands

JanezovJanez ::

Pozdravljeni!

Ukvarjam se z RS232, siemens M35 preko COM porta, da bi lahko komuniciral z aparatom....

Kupil sem USB - COM kabel, na katerega sem dodal RS232 in povezal pine na aparatu ter dodal polnilec, preko katerega tudi napajam RS232

PINOUT:

 M35

M35



Uporabljeni pini
PIN1 - GND -
PIN4 - Battery Out + (konstanteo enosmerno 4V, ob priklopu aparata 2,2V)
PIN5 - Tx
PIN6 - Rx

Povezal sem napajanja in najprej kratko sklenil Tx in RX, da bi preveril odziv.... Ob pošiljanju kakršnih koli podatkov, sem dobil nazaj enak povratek, kar nakazuje da RS232 deluje...

Ko povežem:
Tx(RS232) na Rx (M35)
in
Tx (M35) na Rx (RA232)
povratne informacije ni...

Poskusil sem pošiljati kakršne koli podatke, nato pa tudi AT commands ukaze....

Tudi vezava Tx na Tx ter Rx na Rx ni delovala...

Glede na gradiva, sem bral, da ob pošiljanju ukaza ''AT'' bi moral biti povratek ''OK''

Uporabil sem tudi možnosti z CR-LF, CR, in LF... A povratnih informacij ni...

Nastavitve HTerm terminala:
Baud: 9600 poskusil sem tudi na 19200
Data: 8bit
Parity: None
Stop bits: 1
Flow controle: None

Pozna kdo kak nasvet ali kakšno rešitev? Ni povratne informacije na Rx...

Pri meritvi z osciloskopom, je informacija vidna na Tx, povratek na Rx ne da nobenih informacij....

HVALA

AnubisVX ::

Ali lahko priložiš sliko ali link do tvojega USB - COM kabla?

Invictus ::

Zatri svoja nekrofilska nagnjenja in vrzi vse skupaj v smeti.

AT komande? Kdo to še uporablja v časih, ko je vse že na IPju?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuvanasarma ::

Invictus je izjavil:

Zatri svoja nekrofilska nagnjenja in vrzi vse skupaj v smeti.

AT komande? Kdo to še uporablja v časih, ko je vse že na IPju?


Npr. maš starejše alarmne sisteme, ki še vedno super delujejo, katere se lahko programira ročno (tipkanje po tipkovnici, včasih celo na slepo) ali prek računalnika, za kar pa potrebuješ tak modem. In ker so "original" modemi dragi kot žafran se uporablja druge, kjer pa potrebuješ vedeti komande, kako naj modem vzpostavi zvezi ipd.


OP, poglej komande modema, pri nekaterih samo AT ni dovolj, jaz mam enega doma, kjer mu je treba nekaj stvari nastavit, pa še vedno ne deluje vse, se pa oglasi :D

Invictus ::

Saj vem kje se še uporablja nekrofilske naprave. Mi je povsem jasno.

Ampak za vsakega, ki se gre resno ta posel, bi bilo na dolgi rok ceneje zamenjati tisto arhaiko na telefonski klic z neko IP napravico, ki bi počela isto in celo več. GSM moduli so pa tudi že poceni danes, če ti že fiksna linija dol pade.

Ampak obstaja nebroj teh malih, alarm firmic, kjer eden ali dva malo bluzita ter vlečeta denar strankam. Prodajata pa predpotopno tehnologijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuvanasarma ::

No no, nabijat pa ni treba nekam v nedogled, sploh če neveš veliko o tem...

Vse nove naprave majo res IP možnost, vendar mi povej, zakaj bi podjetje , kjer jim protivlmono varovanje deluje BP in je za njihovo potrebo v redu, investiralo v novo opremo?

Sploh pa je pri malih firmicah tako da je lažje it na novo tehnologijo, ker nimaš v ozadju kup strank s staro tehnologijo..

Naša oprema je na nekaterih lokacijeh že več kot 15 let pa še vedno deluje BP..

SeMiNeSanja ::

Lahko da vidiš 'Local Echo', ne pa dejansko responce od modema
Preveri nastavitve emulatorja in izklopi local echo, če je ta vključen.

Poskusi z ukazom ATE1 če bo ta vključil echo s strani modema.

ATQ0 tudi zna biti uporabna komanda, če je mora modem nastavljen v Quiet način (da ne odgovarja z OK in drugimi rezultati).

JanezovJanez ::

Pozdravljeni :D

Link do opisanega kabla:
http://yeint.ee/it-multimeedia/arvutita...

Se opravičujem za uporabo te naprave. Popolnoma razumem tvoje stališče s strani tehnologije ki jo uporabljaš. Tu bi le dodal, da se mi gre za samostojni projekt ki ga mislim uporabiti na domačem dvorišču. Ne bom ga uporabljal kot posel ali kaj podobnega. Planiram dodati LPC 1434 ki bo preko mobilnega aparata lahko odpiral dvoriščna vrata... Nič posebnega... Le znanje potrebujem da to naredim a nisem mogel verjeti da so se stvari tako hitro zapletle že pri sami komunikaciji... Bi mi morda lahko pomagal pri projektu tu na forumu? Konec koncev, ne bom ogrožal tvojega posla... :)

Poskusil sem tudi ATE1, ATQ0... Tudi v kombinaciji z CR-LF, CR in LF...

Pri merjenju podatkov z osciloskopom sem tudi prišel do zanimivih ugotovitev...
Podatki pri kratko sklenjenem Tx in Rx se vrnejo na prikaz Terminala in so tudi opazni na osciloskopu... Logično :)
Tudi pri razklenjenih se na Tx opazi podatek...
Vendar ko povežem (RS232) Tx in Rx z (Simensovim M35) Tx in Rx, pa na osciloskopu ne merim nobenih podatkov...???

PS: če prav razumem, ne morem uploadati slike v forum, moram imeti striktno nekje uploadano ter v debato prilepiti ULR...

Je še kakšen trik da bi dodal debati slike s telefona? :)

Hvala

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

To bi bistveno lepše uredil z enim wifi modulom... Recimo Arduino.

Ta telefon sem jaz prodal pred 15 leti :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

Če nimaš pravi bitrate in parity, takointako ne boš nikamor prišel.

Modem driver conforms to V.25 command set, and transmission speed conforms ITU-T-standard of V.22bis. (2400, 4800,and 9600 bits/sec).
Facsimile conforms to Service Class 1, group 3 and operate at 2400, 4800, 7200 and 9600 bit/s.
Data services via GSM network up to 9600 kbps, and remote control using cellular AT commands
(http://www.manualslib.com/manual/950562...

Siemens AT komande:
http://amber.feld.cvut.cz/user/pokorny/...

AnubisVX ::

Upam da nisi priključil telefona direktno na ta kabel brez pretvornika napetostnih nivojev. Stvar je v tem da ta kabel komunicira z napetostjo 12V mobitel pa komunicira z napetostjo okrog 3,3V.

Ko sem pred par leti vzpostavljal komunikacijo z Siemens MC60 sem uporabil pretvornik napetostnih nivojev MAX3232.

Lahko pa uporabiš nekaj takega: http://www.ebay.com/itm/CP2102-USB-2-0-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AnubisVX ()

JanezovJanez ::

Wifi modul ne vem kako bi mi prišel prav... trenutno je projekt na mobilnem omrežju, ker se mi zdi da bi s klicem lažje upravljal z odpiranjem... Predvsem zaradi daljave, ne da čakam odpiranje na bližini... Odpiranje vrat je povezano z več uporabniki, trenutno tam nekje 20... Projekt temeli na tem da ne opremlam 20 vozil z daljinci, ampak v LPC 1343 programiram manjšo bazo številk s katerimi bi lahko odpiral, ostale ne :)

Vrata imajo avtomatski timer 5min, tako da se same zapirajo... S klicem jih le odprem :)

V naslednjih projektih bi lahko poskusil z Arduino :) Rad experimentiram :)

Delovanje samega RS232 sem prebral tukaj:
https://wcscnet.com/tutorials/introduct...

Kjer piše da je na 9600... Sem zasledil tudi 19200 in tudi poskusil s to hitrostjo...

Parity je bil v več navodilih nastavljen na ''none'', tako da sem tudi s tem poskusil na tak način....

Za tem USB-COM kablom imam točno omenjeni čip MAX3232, na katerem je možno napajanje 3,3V - 5V... Trenutno napajanje ima 4V ki je vezano iz GND pina na telefonu ter BATTERY OUT telefona... Merjeno na osciloskopu :)

Tudi sem opazil pri meritvi da imam 4V ob razklenjenih Tx in Rx, ko jih povežem z mobitelom, napetost pade na nekaj mV...

Je komu jasno kaj glede CR-LF ukazov pred in za AT ukazom????
http://stackoverflow.com/questions/1552...

AnubisVX ::

Če ti kaj pomaga: https://www.elektormagazine.de/magazine...
V linku lahko najdeš izvorno kodo ki testirano deluje.

Invictus ::

USB-COM konverterji znajo biti problematični. Je bila tudi tukaj že debata.

Če imaš zadevo na Wifiju, si lahko odpreš vrata preko enega klika.

Fajn je, če že zabijaš čas s svojimi projekti, da greš malo v korak s časom. RS-232 je bolj kot ne mrtva zadeva.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mujek ::

Tudi novi GSM/.../4G moduli imajo komunikacijo preko AT ukazov. S stališča kompatibilnosti nazaj je še nekako smiselno. Mogoče. Ampak parsanje AT ukazov in te kolobocije je tečno.
RS-232 ni mrtva zadeva. Če je ti ne uporabljaš potem ne pomeni, da je mrtva.

jdovrtelster,
Če povežeš RX/TX za MAX3232, ti sprejem/oddaja dela?
Ti pa tudi jaz priporočam, da nabaviš USB->UART, kot je AnubisVX pripel.
Drugače pa poskusi različne kombinacije hitrosti prenosa (baudrate) in paritete (razen če boš kje na internetu našel prave nastavitve).

SeMiNeSanja ::

mujek je izjavil:

Tudi novi GSM/.../4G moduli imajo komunikacijo preko AT ukazov. S stališča kompatibilnosti nazaj je še nekako smiselno. Mogoče. Ampak parsanje AT ukazov in te kolobocije je tečno.
RS-232 ni mrtva zadeva. Če je ti ne uporabljaš potem ne pomeni, da je mrtva.

jdovrtelster,
Če povežeš RX/TX za MAX3232, ti sprejem/oddaja dela?
Ti pa tudi jaz priporočam, da nabaviš USB->UART, kot je AnubisVX pripel.
Drugače pa poskusi različne kombinacije hitrosti prenosa (baudrate) in paritete (razen če boš kje na internetu našel prave nastavitve).

Saj sem mu že nalepil linke do prave hitrosti (2400-9600bps, N,8,1,none) in link do polnega nabora Siemensovih AT ukazov...

Invictus ::

mujek je izjavil:

RS-232 ni mrtva zadeva. Če je ti ne uporabljaš potem ne pomeni, da je mrtva.

V bistvu je.

Kupi laptop z RS-232.

Ta protokol furajo dalje samo še štromarji in strojniki, ki še niso pogruntali da obstaja Ethernet. In da je to precej boljše. Ker imaš lahko več nadzora.

Vsi ostali so že migrirali na all-ethernet-network. Pametni seveda. Kamenodobniki ostajajo pri RS-232... Ali celo RS-485.

Kdor mi danes za rešitev ponudi RS-232 kot edino možnost, ga nabrcam skozi vrata z bulerji z okrepljeno konico...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mujek ::

SeMiNeSanja,
Oprosti, nekak sem spregledal tvoje sporočilo.

Invictus,
Ja sem štromar, in ravno zato vem kako je.
Res je, ethernet ima lahko dosti prednosti. Ampak ne pozabi, da je ethernet proti RS-232 (ali TTL UART) ogromno bolj kompliciran. To tudi velja za USB. UART je izredno enostavna zadeva. In deluje. Ampak se je tudi potrebno zavedati omejitev (kar se je potrebno pri vseh stvareh).
In če PC-ji nimajo RS-232, še ne pomeni da je mrtev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mujek ()

JanezovJanez ::

Sedaj sem kupil USB - UART oz. USB TTL... Deluje ob sklenitvi Tx in Rx... Podatki se vračajo....

Vendar, se s5 ne ko povežem s telefonom...

Sedaj iščem podatek, ali je +5V kot izhov, ali je to le potreba po napajanju z 5V???

https://halfbyteblog.wordpress.com/2014...

mujek ::

5V je v tem primeru izhod.
Upam, da nisi kupil PL2303*. S tem imam slabe izkušnje (z nelovanjem).
CP2102 (kot je bil pripet) je dosti boljši. FTDI pa je še najboljši (najbolj podprt, dosega najvišje hitrosti, API, ...).

blay44 ::

Zivjo.

Preštudiraj tole:lea.hamradio.si/~s57nan/ham_radio/alsms01/alsms01.html
Nekaj so o tem pisali tudi v Svetu elektronike. Pa povprašaj tam.
Mogoče bi bilo res bolje iti na novejši telefon. Recimo vsaj kakšen b2100, najbolje pa na Android + aplikacija z b4A bejzikom.

@sonce(invictus). Štromarji in strojniki pač ne potrebujejo za vklop releja/stikala min 1M veliko aplikacijo, 1G spomina in ultra procesor.:) Dovolj je mikrokontrolerček za evro ali dva in znanje.

Lp

JanezovJanez ::

Je morda kaj pomembno, ker uporabljam 64bit windows 7?????

Škoda ker nisem prej preveril...

Sedaj sem naročil Siemens S55 z COM in USB kabli...

Ali je možno dodajanje slik le preko URL, ali jih lahko kako dodam v komentarje???

Poskušam tudi s CH340G čipom, USB to TTL.... 6pin....

http://www.arduined.eu/ch340g-converter...

Vendar mi v device managerju ne uspe pridobiti USB - COM porta...

Morda s5 tezava z 64bit, ali pa le driverji, katere poskusam najti...

Zgodovina sprememb…

JanezovJanez ::

MOJSTRI!!!!!
Ze dolgo se nisem nič javil!

Ali je možno, da je pogoj da komunikacija deluje, da je na računalniku java script?????

Danes sem ponesreči naložil JAVO in sedaj mi telefon daje odzive, tudi uboga ukaze, preproste kot npr. answer call... itd :)

Je možno da je java pogoj za to?

JanezovJanez ::

Je kdo kaj tudi programiral v tem smislu????

Uporabljam uart.c example
http://docs.lpcware.com/lpcopen/v1.03/l...


Trenutno mi je uspelo da LPC prejme ukaz RING in pošlje nazaj ukaz AT^SCNI
AT^SCNI je ukaz za preverjanje klicateljeve številke in telefon vrne dolgo informacijo a le delček te je kot številka.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
const char inst1[] = "AT^SCNI";

if(key[0] == 'R' && key[1] == 'I' && key[2] == 'N' && key[3] == 'G')
{
Chip_UART_SendRB(LPC_USART, &txring, inst1, sizeof(inst1) - 1);
}
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ta del se lepo izvede in je tudi viden preko HyperTerminala....

Težava nastane ko želim pod IF nadaljevati s telefonsko številko...
V tem primeru mi v IF stavku podpira 8 mestno številko npr:12345678
A če je dolžina številke 9 mest se if ne izvede...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
const char inst2[] = "OPEN_DOOR";

if(key[0] == '1' && key[1] == '2' && key[2] == '3' && key[3] == '4' && key[4] == '5' && key[5] == '6' && key[6] == '7' && key[7] == '8')
{
Chip_UART_SendRB(LPC_USART, &txring, inst2, sizeof(inst2) - 1);
}
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kakšna ideja kako bi spremenil program????




CELOTEN PROGRAM:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#include "chip.h"
#include "board.h"
#include "string.h"

STATIC RINGBUFF_T txring, rxring;

#define UART_RB_SIZE 64

static uint8_t rxbuff[UART_RB_SIZE], txbuff[UART_RB_SIZE];

const char inst1[] = "AT^SCNI";
const char inst2[] = "OPEN_DOOR";

void UART_IRQHandler(void)
{
Chip_UART_IRQRBHandler(LPC_USART, &rxring, &txring);
}

int main(void)
{
uint8_t key[64];

Board_Init();
Board_UART_Init();

Chip_UART_Init(LPC_USART);
Chip_UART_SetBaud(LPC_USART, 115200);
Chip_UART_ConfigData(LPC_USART, (UART_LCR_WLEN8 | UART_LCR_SBS_1BIT));
Chip_UART_SetupFIFOS(LPC_USART, (UART_FCR_FIFO_EN | UART_FCR_TRG_LEV2));
Chip_UART_TXEnable(LPC_USART);

RingBuffer_Init(&rxring, rxbuff, 1, UART_RB_SIZE);
RingBuffer_Init(&txring, txbuff, 1, UART_RB_SIZE);

Chip_UART_IntEnable(LPC_USART, (UART_IER_RBRINT | UART_IER_RLSINT));

NVIC_SetPriority(UART0_IRQn, 1);
NVIC_EnableIRQ(UART0_IRQn);


while (1)
{
Chip_UART_ReadRB(LPC_USART, &rxring, &key, 32)

if(key[0] == 'R' && key[1] == 'I' && key[2] == 'N' && key[3] == 'G')
{
Chip_UART_SendRB(LPC_USART, &txring, inst1, sizeof(inst1) - 1);
}

if(key[0] == '1' && key[1] == '2' && key[2] == '3' && key[3] == '4' && key[4] == '5' && key[5] == '6' && key[6] == '7' && key[7] == '8')
{
Chip_UART_SendRB(LPC_USART, &txring, inst2, sizeof(inst2) - 1);
}


NVIC_DisableIRQ(UART0_IRQn);
Chip_UART_DeInit(LPC_USART);

return 1;
}


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Esp8266 / arduino modbusRTU

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
242100 (1403) AndrejO
»

[C] LPC1343 - UART - AT commands

Oddelek: Programiranje
91025 (915) JanezovJanez
»

arduino in brezžična komunikacija (XBee,BT)

Oddelek: Strojna oprema
113094 (2591) systx666
»

rs-232

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121875 (1494) VolkD
»

UART

Oddelek: Strojna oprema
91269 (1177) Microsoft

Več podobnih tem