» »

Naključno prižiganje soundbar-a

Naključno prižiganje soundbar-a

jokl ::

Zdravo
Problem je sledeč: Philipsov TV (50PFK6510/12) in soundbar (HTL2183B/12) sta povezana na HDMI ARC način in še z optičnim kablom. Problem je, da kadar je soundbar nastavljen na HDMI ARC način, se naključno sam od sebe prižiga po 1x do 2x na dan, po navadi zvečer okrog desetih. Ko smo preklopili na optični način se ni prižigal (3 dni). Na TV je s HDMI povezan še AMISov (oz. Simobilov) STB in antenski kabel za kabelsko, gleda se AMISova IPTV. Je kdo že slišal ali imel takšen problem in kaj bi lahko bil vzrok. Iz googla nisem kaj dosti izvedel, razen, da bi lahko bila na TV morda nastavljena budilka, ampak pač ni, poleg tega se vžge samo soundbar in ne tudi TV. Sam sem pomislil, če bi mogoče amisov STB kaj vplival, ki sicer verjetno nima ARC/CEC sposobnosti, pa vseeno... Ali bi lahko bil problematičen HDMI kabel? Res na vem v čem je fora.

AnotherMe ::

Pa rabiš HDMI kabel?

Han ::

Testiraj z drugim, boljšim HDMI kablom. Za začetek zamenjaj obstoječa med seboj...

tlozej ::

Se mi je nekajkrat zgodilo na LG-jevem soundbaru. Ne vem točne oznake na pamet. Nanj sta preko optike povezana TV in Siol Box. Nisem ugotovil razloga zakaj se je prižgal. Je pa dovolj poredko, da se nisem pretirano ubadal s tem.

LP

jokl ::

Ja, HDMI je fajn, ker odpade en daljinc. Se bom poigral še s kabli...

Mavrik ::

To se ponavadi dogaja če imaš vklopljen HDMI-CEC, ki lahko preko HDMIja pošilja ukaze z daljinca. A imaš to vklopljeno na soundbaru ali TVju?
The truth is rarely pure and never simple.

Robert ::

Mavrik je izjavil:

To se ponavadi dogaja če imaš vklopljen HDMI-CEC, ki lahko preko HDMIja pošilja ukaze z daljinca. A imaš to vklopljeno na soundbaru ali TVju?


To tudi mene zanima, kako se HDMI-CEC izklopi, saj se mi ob vklopu hišnega kina Harman Kardon BDS 885s vklopi tudi LCD TV Panasonic, pa tega ne bi želel. Je zelo moteče, ko vklopim FM radio na hišnem kinu.

Scorpia ::

Ce imate vec daljincev, lahko daljinec od STB priziga kino. Npr. pri meni se dogaja, ce dalj casa pritiskam tipko volume+ (tv lg), se mi radio philips prizge.
V tem primeru prekrijete ir sprejemnik, sploh ce je moznost upravljanja prek druge naprave.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Oddelek: Zvok in slika
275595 (1050) Škorc
»

Sistem 5.1 domači kino

Oddelek: Zvok in slika
486518 (5271) edi45
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
475996 (4781) Bearrorist
»

Zvok iz TV na hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
253974 (2523) billy
»

kako dati zvok iz tv na hisni kino??? Prosim za pomoc

Oddelek: Zvok in slika
165083 (4675) krepki

Več podobnih tem