» »

SPAM in njegove ukane

SPAM in njegove ukane

madmitch ::

A je možno, da mi spam sam odpre v zbrisani pošti ukaz za predogled pošte...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Cokolesnik ::

Sporočila od ZliPošiljateljev so lahko napisana v html obliki in posledično lahko vsebujejo npr. Java script ali kakšnen drug mehanizem, ki sproži določene ukaze, ko uporabnik odpre sporočilo.

Tako se aktivirajo tudi mnogi črvi prek e-pošte, v najboljšem primeru pa jim ponavadi z odprtjem sporočila pošlješ obvestilo, da si "še želiš" novih spam sporočil. ;(

Od ukrepov proti SPAM-u lahko vsak uporabnik napravi najmanj tole:

1. izklop predogleda sporočil in/ali

2. še boljše, vklop pregledovanja sporočil v tekstovni (plain) obliki ne glede na obliko, ki jo je definiral pošiljatelj (npr. če je on napisal sporočilo v html obliki). S tem boš blokiral izvršitev ZliSlikic, Zliskript ipd. No, v tem primeru lahko html obliko še vedno odpreš, ker je slednja pri branju sporočil v plain obliki označena kot priponka k sporočilu, ampak to počni res izjemoma, ker je lahko tudi tvoj znanec, ki mu sicer zaupaš, okužen z virusom/črvom.

Nastavitve v Outlook Express 6 (vključen tudi v winXP):

1. meni View / Layout / izklopi kljukico Show preview pane
2. meni Tools / Options / jeziček Branje / vklopi kljukico Preberi vsa sporočila v navadnem besedilu.

Opravičujem se za ang./slo. kombinacijo zgornjih poti. MS je neki zasral s popravki v WinXP glede jezikov.

V boju zoper SPAM prav pride še kakšno orodje, ki se vgradi v poštni program (o njih in podobnih je bilo govora tudi na forumu že), pa zaščita na strani ponudnika e-predala in antivirusni program.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

madmitch ::

Cokolesnik: očitno nisi prebral / razumel kar sem napisal, vse to, kar si ti odgovoril, mi je kristalno jasno.

ponovno:
A je možno, da mi spam sam odpre v zbrisani pošti ukaz za predogled pošte...

Torej; predogleda nimam vklopljenega in zato me zanima ali lahko tak zlodij sam vklopi predogled v mapi izbrisanih sporočil (ali kateri drugi)
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Loki ::

ne.
razne skripte, ki se nahajajo v mailu, se zazenejo sele, ko ti zalavfas ogled/ predogled.
posodobi na OE SP1, ce slucajno se nimas.

ce te spam moti, si dobi kaksen spam filter, npr. tega

Cokolesnik ::

Možno pa je tudi, da si z odpiranjem kakšnega ZliSporočila v preteklosti namestil kakšen ZliProgram in je ta tako ali drugače dejaven v tvojem računalniku. Za vsak primer ti svetujem pregled računalnika s protivirusnim programom in iskalcem prikritih programov (Adaware).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

madmitch ::

Ta računalnik je ženin službeni mlinček v NUK, kamor naj nebi nič zašlo, vendar... Poleg tega so ti mlinčki tako zaklenjeni, da na njih dodatno ni možno nič inštalirati. Sicer je pa njihova mreža zaščitena navzven bolj kot kočevski medvedi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov Slo-Tech (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
12815111 (9588) Jst
»

outlook expres priponka

Oddelek: Programska oprema
122303 (1969) sloxl8
»

Spam zaščita

Oddelek: Programska oprema
51345 (1280) Bakunin
»

Predogled maila je skodljiv?

Oddelek: Omrežja in internet
171700 (1411) Ziga Dolhar

Več podobnih tem