» »

Prodajanje ponaredkov

Prodajanje ponaredkov

loveJDM ::

Ali lahko jaz kupujem poceni robo z aliexpressa npr.,ki je ponaredek in potem pri nas prodajam kot orginal?(pustimo sedaj možnost zaplembe ob strani)...

Kaj se mi lahko v tem primeru zgodi?

Heisenberg ::

naj ti odgovorim,ampak tole temo bodo verjetno hitro zaklenili.

Lahko kupiš in lahko prodajaš.
Moraš imeti srečo,da ti pri nas carina to spregleda, če ne plačaš TI za uničenje!
Če prodajaš nekaj kar ni original kot original je to kriminal in te lahko policisti obiščejo na domu.

Pac-Man ::

1) Lahko.

2) Lastniki pravic in morebiti oškodovani te stožijo do gat, v imenu ljudstva pa zaradi goljufije končaš za rešetkami.

M-XXXX ::

Moraš imeti srečo,da ti pri nas carina to spregleda, če ne plačaš TI za uničenje!

Za uničenje tebi ni potrebno nič plačevati.

loveJDM ::

No vprašanje sem obrnil malo drugače...Pri nas sem kupil touch screen za fon ki naj bi bil orginal ampak sem 99% da ni.Plačal sem ga 30€ ker sem si želel da bo res org.,čeprav bi lahko vzel "org" za 15na ebayu.Kaj se je zgodilo?Javijo mi da touch ni na zalogi in da ga bodo naročili in pride v 4-8dneh...seveda je zamujalo ker z ebaya rabi vsaj 6-7dni+vikendi+pa to da dajo na pošto od plačila itd.,kje je še to da pride k meni...Skratka,prepričan sem da ta trgovina kupi touche z ebaya ki niso org in jih potem prodaja kot orginal za enkrat več,ob izdelku pa piše orginal...Sej se ne bi jezil tolko,ampak namenoma sem želel org ker vem da lumie fukajo z fejki in ne dela kot treba,ker sem skozi to že šel enkrat

mat xxl ::

Vse veš in kupiš pri prvem ciganu na tržnici..., pa človek, si normalen, vsak noramlen ve, da se gre po original na pooblaščen servis ali pa kupiš kak polomljen telefon, ki ima tisti del cel. Tebi pa to ni jasno, pa kaj si z marsa padel ??? ;) No vsaj nasmejal si me :).

[D]emon ::

mat xxl> da se gre po original na pooblaščen servis

Se je tudi ze zgodilo, da so pooblasceni servisi dobili podtaknjene ponaredke.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mat xxl ::

Vse se zgodi, samo iskati na bolhi originale za 1/2 cene in se prepričevati ja je original .... je pa neumno. Tudi jaz kupim ponaredek original baterijo z hologramom, celo na www. strani Nokie so potrdili, da gre za original, cena je bila smešna in jasno delala je cele 4 mesece, jaki original.

Angleži imajo dober pregovor na to temo , pravijo: Žal nisem tako zelo bogat, da bi lahko poceni kupoval.

loveJDM ::

ja za 30€ sem pač pričakoval orginal ja,glede na to da je nov fon 90€

Compufreek ::

Samo kot zanimivost, sem dobil kitajski Fejk LCD za galaxy s4 (je že nekaj let nazaj) en ob drugem z originalnim (še ne razbitim) sgs4 ni bilo razlike nikakor smo res gledli kje bi bila razlika pa je ni blo nikjer (svetlost,resolucija,itd.) Ampak baterija je naenkrat vzdržala vsaj 3 ure več .... tako da če dobiš fejk in dela kot mora, zakaj pa ne.

loveJDM ::

Compufreek je izjavil:

Samo kot zanimivost, sem dobil kitajski Fejk LCD za galaxy s4 (je že nekaj let nazaj) en ob drugem z originalnim (še ne razbitim) sgs4 ni bilo razlike nikakor smo res gledli kje bi bila razlika pa je ni blo nikjer (svetlost,resolucija,itd.) Ampak baterija je naenkrat vzdržala vsaj 3 ure več .... tako da če dobiš fejk in dela kot mora, zakaj pa ne.



Točno to,se sploh nebi sekiral,tudi če zgoraj nebi pisalo Microsoft ali Nokia in je pač prazno,moti me ker potem senzorji ne delajo več oz tisti "zatemnilni" ki zaklene telefon med klicem in takoj ko pokličeš nekoga se fon zaklene in zatemni,potem pa ga moraš zbudit/unlockat z gumbom na strani...enako je bilo na L520


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Superge iz Kitajske (dhgate,aliexpress)

Oddelek: Loža
339520 (7902) nikjozo
»

Zaseg izdelkov na carini + položnica za stroške uničenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19262222 (41668) St235
»

Amazon prodaja večinoma ponarejene baterije

Oddelek: Novice / Ostale najave
2312858 (9791) Jst
»

Pošteno prodajanje ponaredka?

Oddelek: Loža
487785 (5433) vorantz
»

Kdaj se šteje da je izdelek ponaredek?

Oddelek: Loža
193317 (2572) St235

Več podobnih tem