» »

Po update-u težave z grafično

Po update-u težave z grafično

Ciklamen ::

Pozdrav.

Torej danes sem nadgradil Windows 10 na update KB3156421 ki je izšel 10. maja. Po update-u mi grafična ne dela več kot bi morala. Update-al sem tudi driverje za grafično ampak še vedno ni bilo razlike.

Prilagam temo, ki sem jo ustvaril na Ubisoftovem forumu, kjer mi v igri prikazuje artefakte, čudne teksture.

Linkedink

 Chat na twitchu tudi nekaj bugga

Chat na twitchu tudi nekaj bugga



Sem malo testiral kartico z FurMark, je šla do 90 stopinj brez problema, nič težav, FPS so bili stabilni.

Sistem:

XFX R9 280X 3 GB VRAM
FX-8320 8 core cpu
8 giga rama
240 GB SSD
1 TB HDD
550W PSU XFX Bronze
Mamaplata je mislim da ASUS 990fa ali 970fa-fx nisem 100%
Windows 10 Pro 64 bit

Sistem bo čez 2-3 mesece star 2 leti, menda kartica še ne gre v maloro?
- End of the Post ->

m0LN4r ::

Nalozi se amdjev najnovejsi triber, tam kjer pise hotfix neki
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Ciklamen ::

Ni nobenega hotfix-a, kolk vidim (al pa sem slep)

EDIT: nvm našel
- End of the Post ->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ciklamen ()

gddr85 ::

spucaj gpu driver, pa še enkrat naloži, pa magar 16.5 verzijo

AC_DC ::

Ciklamen
Kje si našel hotfix ?

Ciklamen ::

Na AMDjevi strani pod Drivers & Support -> Windows 10 64 bit -> prideš na stran kjer je 16.5.2 hotfix (11 maj 2016)
- End of the Post ->

Ciklamen ::

No sem tegale dol potegnil, inštaliral, pa še vedno isto...
- End of the Post ->

Han ::

Odstrani KB3156421. Ni prvič, da je M$ sesul grafiko...

Seljak ::

Lahko pa,da bo počasi šla rakom žvižgati. Nočem te strašiti ampak tako se je pri moji enako dogajalo. Sprva tu pa tam kakšne anomalije,artefakti, testi so bili normalni potem pa kar na 1x bridki konec.

Han ::

Brez skrbi, ne bo šla žvižgat... To je Microsoft zopet nekaj zahebal...

Seljak ::

Upam,da se ne motiš. Ampak jaz imam tudi AMD grafikuljo in nameščen ta Windows popravek pa je za 1x vse vredu. Je pa res,da nimam najnovejšega GPU gonilnika,ampak tega: 16.5.1.

Ciklamen ::

Seljak tudi jaz sem bil na starem gonilniku, po windows update-u, pa so se mi artefakti začeli pojavljat (v rainbow six siege), potem sem nadgradil na 16.5.2, pa sem šel v neko drugo igro, pa ni bilo nič (je pa res da druga igra ni bila zahtevna), potem sem sprobal še CSGO in ni bilo nič, pa še minecraft kjer so spet bili artefakti (tu in tam). Nič, počakal bom da vidim kaj se bo zgodilo, sem probal revert-at pa sem opazil da sploh nisem imel vklopljenega shranjevanja prejšnjih verzij...
- End of the Post ->

m0LN4r ::

Poskusi s kako namensko zadevo ala Unigine Heaven,
poskusi zmanjsati frekvecno jedra ali spomina, ce bos videl artefakte.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Ciklamen ::

 Artefakti default nastavitve

Artefakti default nastavitve



 Še drugi artefakti

Še drugi artefakti



 And anotha one

And anotha one

- End of the Post ->

m0LN4r ::

Torej tut zmanjsanje frekvenc ne pomaga ?

Poskusi se komplet spucat driverje pa vse, ampak izgleda da bo potrebno pogledat na racun, do kdaj velja garancija.

Temperature so OK ? Odpri stranico, da dobi mal vec lufta
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Ciklamen ::

Hm, glih zdaj sem se spomnil, da sem pred par meseci pucal grafično in jo "podmazal", tak da verjetno s tem razveljavil garancijo.
- End of the Post ->

Han ::

Si odstranil omenjeni update? Lahko, da boš zadevo rešil s System restore ali s svežo namestitivjo sistema in gonilnikov. Šele po tem začni z uveljavljanjem garancije, v kolikor bodo artefakti še naprej vidni.

Kaj pomeni "podmazal"? Odstranil hladilnik in zamenjal termalno pasto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Ciklamen ::

ja spucal sem cel komp, od cpuja do graficne, zamenjal paste itd. Bom probal na novo win 10 nalozit, pa driverje potem pa bomo vidli kaj naprej
- End of the Post ->

IcyFox ::

Imam identično grafično, tudi novi windows update in pa 16.5.1 driverje in ni nobenih težav, tako da more biti nekaj na tvoji strani narobe...

Ciklamen ::

Vem da je nekaj na moji strani narobe, to ni dvoma :) zanimivo je da pred update-om ni bilo nobenih problemov, pa se pred update-om sem spilal siege pa je blo vse kul.
- End of the Post ->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ciklamen ()

Han ::

Desno klikni na Start, odpri skrbniški Ukazni poziv (Command prompt - admin) in odtipkaj spodnjo vrstico, po odstranitvi KB3156421 znova zaženi mašino in poročaj...

wusa /uninstall /kb:3156421

Ciklamen ::

Porocam ko bom doma pri racunalniku :) cez kako uro ali dve
- End of the Post ->

Seljak ::

Kaj imaš morda inštaliran AMD Gaming evolved? Znajo biti težave tudi zaradi tega programa.

IcyFox ::

Seljak je izjavil:

Kaj imaš morda inštaliran AMD Gaming evolved? Znajo biti težave tudi zaradi tega programa.

tega jaz nimam, možno da je res v tem težava

Ciklamen ::

UPDATE: Sem uninštaliral kot je predlagal Han, znova zagnal in pognal unigine benchmark - brez problemov, zaženem Siege, sem šel v terrorist hunt (single player misija) in sem imel neke čudne teksture (nekje v daljavi mape), v meniju tudi neki kvadratki čudni, zdaj igram z kolegi in ni duha ne sluha o kakšnem artefaktu.
- End of the Post ->

Ciklamen ::

Še temperature: 56°C, poraba VRAM-a 2.8 giga, ventilatorji na 2k RPM, sedaj še odigral 2 igri, v eni sem imel spet neke čudne teksture, v tej tazadnji pa spet brez problemov.
- End of the Post ->

Han ::

Odinštaliraj gonilnik za grafično (Nadzorna plošča - Odstranitev programa - AMD Install Manager - označi vse nameščene komponente), znova zaženi računalnik in namesti le gonilnik (DRIVER) iz AMD Crimson 16.5.2 Hotfix paketa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Seljak ::

Še vedno mislim,da niso krivi gonilniki.

Ciklamen ::

Sem vse sprobal kaj ste predlagali :) Pač zdaj je kaj je, če bo šla kartica rakom žvižgat bo šla, drgač pa ni blo problemov ko sem prej igral.
- End of the Post ->

Seljak ::

Znaki kažejo vse na to,da bo počasi izdihnila.

Han ::

Ko si čistil hladilnik in menjal termalno pasto na GPU, si tudi RAM termalne trakce na kartici kaj premikal? Lahko da se ti GDDR5 pregreva...

Ciklamen ::

Koliko jaz vem ne, nisem. Edino kar sem naredil je vzel dol hladilnik, spucal staro termalno pasto iz čipa, nanesel novo in zaprl. Če sem po pomoti kaj druga naredil ne vem, ampak to je bilo že pred novim letom, ne spomnim se kdaj točno :)

Saj pravim, če bo šla bo šla, če ne pa je mogoče kaj z winsi narobe. Včeraj igral in ni blo problemov (sem tudi videl da je kartica v Siege-u porabljala tam do 2.9 giga rama (od 3.0 giga možnih), mogoče zaradi tega tudi tu pa tam kakšna faulty tekstura.

Aja pa še to, ko sem odstranil tist update kb3156421 se mi je potem spet sam naložil nazaj :D
- End of the Post ->

Han ::

IcyFox ::

če jo imaš v garanciji jo menjaj, ne čakaj da ti le ta poteče...

Ciklamen ::

Ne vem če si bral gori, ampak odpiral sem že grafično gor in s tem 99% izgubil možnost uveljavljanja garancije :)
- End of the Post ->

Seljak ::

Vseeno jo lahko daš na popravilo ali pa vsaj da ti jo pregledajo. Meni so na Asusu dejali,da me pride popravilo 24€+ poštnina,kar tudi ni neki denar.

Ciklamen ::

Hm, lahko bi probal ja, kakšne težave si pa ti imel?
- End of the Post ->

dxx ::

Najboljše bi bilo če vtakneš kartico v drug računalnik in preizkusiš.
Lahko se ponudim. Pošlji ZS.

Seljak ::

Enaki simptomi. Artefakti,nato se ni niti slika več pokazala na zaslonu. Na Asusu so mi dejali,da je šel HDMI(napisali so kodo-šifro napake,ki pa pravi,da je napaka na HDMI-ju). Ker se mi ni dalo ukvarjati z tem sem nabavil kar novo :D

Ciklamen ::

Sem ponovno inštaliral windows-e, čudne teksture se pa še kar pojavljajo. Zgleda bom res moral začet iskat novo kartico...
- End of the Post ->

Riff ::

v pečico z njo, mogoče jo rešiš za eno leto

Han ::

Poskusi na obstoječi popravit hlajenje...

Ciklamen ::

Ne vem če bi blo hlajenje problem, temperature so dokaj solidne
- End of the Post ->

Alexius Heristalski ::

Če je update kriv, narediš System Restore na datum pred posodobitvijo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Han ::

Veš tudi T za RAM? Artefakti so lahko vzrok pregrevanja spomina na grafični...

Ciklamen ::

Da bi v idlu, ko kartica ni obremenjena bile težave z pregrevanjem?

Alexius, sem ponovno inštaliral windows 10 pa ni razlike :)
- End of the Post ->

m0LN4r ::

Ce mas garancijo, jo sprakiraj spucaj, da se ne vidi da si jo dregal pa poslji nazaj. Z orginal skatlo, kabli, antistaticno vrecko ce je mozno...
Poskusiti ni greh.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Seljak ::

Tudi jaz bi jo poslal pod garancijo. Sicer odpirati grafično v garancijski dobi je tudi malo hecno oz. neumno početje. To naj bo vsakemu šola!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč, Macbook pro 17 2009

Oddelek: Strojna oprema
211619 (1056) traxxas
»

Asus Eee in Windows 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
102528 (2288) Frenckie
»

Thinkpad T500 in Win7

Oddelek: Operacijski sistemi
171566 (1226) CMpunk
»

kako naviti ati radeon 9600pro 256mb

Oddelek: Navijanje
201864 (1504) jackorsen88
»

GeForce Inno 3d 6600 LE in čudne texture v igrah...

Oddelek: Pomoč in nasveti
421933 (1296) Mirč

Več podobnih tem