» »

bi si odrezali prst za 10%

bi si odrezali prst za 10%

Yohan del Sud ::

Hipotetična situacija.

Za vsak odrezan prst dobite 10% popusta pri vsakem bodočem nakupu do konca življenja. Koliko prstov bi si odrezali? Enega? Dva? Devet? 8-O Tri na na vsaki roki? 8-O 8-O

Ziga Dolhar ::

Prenizek multiplikator.

Recimo, da za vezanje čedne vloge za eno leto na banki dobim cca 5,6 % obresti. Naprej se mi pa ne da izpeljevat :]>
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

DavidJ ::

Se imam preveč rad.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Ziga Dolhar ::

Ah.

Sem narobe bral [po naslovu teme sem sklepal, da naj si prst odrežem za 10 % [torej na 90 %]].

Pravilno razumljeno -- še večji smeh.
https://dolhar.si/

Tomi ::

Seveda vseh 10. Ker potem bi kot prvi nakup opravil nove prste z "montažo". Zastonj.
metrodusa.blogspot.com

Yohan del Sud ::

dober odgovor. kaj pa na nogah?

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Niti ne, Tomi. Tvoj popust bi znašal borih 65 %.

Utemeljitev? Prvotni post se ne omejuje samo na prste roke. Dvomim pa, da bi odobraval tudi odsek 11 ali več prstov.

Ane? :)

-- dodatek po Yohanovem postu: torej se nisem motil ;) --
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

pivmik ::

Jaz pa bi so porezal vse prste pol pa si bi končno lahko šel kupit uni tanajboljši klavir, ki sem si ga vedno želel imet.
LP, Gregor GRE^

BaRtMaN ::

Je kdo gledal Gattaco? 12-prsnti pianist... :))

frenk ::

jest za nč na svetu ne dam mojih prstou:)

root987 ::

Dva na vsaki roki, pa po tri na vsaki nogi. S tem imaš vse brezplačno( 10%*10=100%). Kot prvi brezplačni nakup bi si pa kupil vse prste nazaj. Vse sledeče bi pa storil šele, ko bi bila na voljo tehnologija, katera bi mi popolno zakrpa vse rane. Prej pa ne.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

perci ::

A lahko tele prste na kredit režeš? Se prav, da podpišeš pogodbo, da boš sekal čez recimo en teden, popust pa že danes dobil? Če ja, potem bi ta popust najprej izkoristil pri kreditu ;))

atubbuta ::

LOL-i!!!

Taka visoka cena!?!
Takoj plačam za vsak nakup 10% več, če bi lahk imel en prst več. :))

ABX ::

Niti enega, ker itak kupujem samo neumnosti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Hair_Y ::

Po tem takem, lahko že danes zahtevam 10%
popust za nazaj, za vse nakupe od 4 leta dalje...

...hkm.. zadevščina s sekiro |O

mlakar ::

Vsaj enkrat bojo na svoj račun prišli tišlarji in mizarji:D :D

LP

Yohan del Sud ::

Hej. Ni nihče pomislil, da bi kot trgovec lahko prav fino obogatel v kratkem času že brez enega ali dveh prstov. Preprosto kupoval bi nekaj ceneje, prodajal malo ceneje, razliko bi pobasal...

iso2000 ::

Če gremo računat: če od celega dela odšteješ 10% dobiš 0.9, če od tega odšteješ 10% dobiš 0.81, nato 0.729, pa .656, pa 0.59, pa 0.53, pa 0.478, pa 0.43, pa 0.387 in na koncu .349. Torej popust znese za 10 prstov dobrih 65%! Do tega pridemo, če si režeš prst po prst. Če bi si odrezal vseh 10 naenkrat, pa bi prišli na 100% , ali pač ne?
Rajši še naprej tipkam in si vrtam po nosu;)

Ziga Dolhar ::

iso2000, beri moj post malce višje ;)
https://dolhar.si/

iso2000 ::

O, vidim, da si me že prehitel - sem bolj na hitro preletel prejšnje odgovore - no sem pa bolj shematično odgovoril:D

LP

Kaboom ::

ampak če "Za vsak odrezan prst dobite 10% popusta", potem se popusti seštevajo. torej se ti ne odbijajo od cene po 10% ampak kot celota. potem bi nekdo ki bi dal odrezat 10 prstov naenkrat imel 100% popust, nekdo ki pa postopoma pa bi imel 65% popust...

kaj to delaš anketo za kakšno novo invalidno zavarovanje ? :D

moj odgovor: ko bi bil na trgu tolikšen presežek rezervnih prstov (ker bi si jih vi rezali) bi si jih dal kirurško prišit na kolena, potem pa odrezat za 100% popust >:D
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Avenger ::

De dej, ja kok bi pa punce jokale, če bi si jaz odrezal katerega od mojih čudežnih prstov? :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Matek ::

Če si porežem vseh 20 prstov, potem v bistvu grem po televizor in dobim poleg njega izplačano še njegovo vrednost >:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Daniel ::

A ne, prstov pa ne dam, nikoli ne veš kje pridejo prav :))

atubbuta ::

Hair_Y, tudi jaz bi že dolgo imel popuste. Tudi jaz sem se kot otrok rad igral z nevarnimi igračkami. :O

Zdj pa mam kr mam! popust, ki ga ni Sej kot sm reku bi vrjetno plačeval 10% več da nebi blo tko. Če bi se le dalo.

Sj je res, da se člouk počas navadi, tudi jaz sem se. Pa vseeno zavidam vsem, ki imajo cele roke. :\

alesrosina ::

heh, raj sm zdrav in cel kot pa da sm bogat.

BaRtMaN ::

Hja, pol jst zavidam vsem, ki imajo levo dlan.
Je pa po mojem velika razlika, če dlan/del okončine izgubiš v nesreči ali pa si tako že rojen. Sej veste: what you don't know can't hurt you oz. kdor zgubi roko, jo bo pogrešal.

undefined ::

Nikoli ne bi rezal ničesar, za kakršenkoli popust. :)

Matek ::

Nohtov tudi ne? >:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

undefined ::

> Nohtov tudi ne?

Govoril sem o delih, ki ne zrastejo ponovno. :)

|CyGNUS-x ::

Ja na nogi so tako ali tako vsi prsti zakrneli razen palca. Tako, da bi si na nogi odrezal vse razen palca. Pa še nosil bi lahko tiste šuhe k sm ji prerastu >:D >:D >:D

Lp
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Avenger ::

Sam luknjo za palec bi mogu nardit. Razen pri odprtih natikačih.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

undefined ::

> Ja na nogi so tako ali tako vsi prsti zakrneli razen palca. Tako, da bi si na nogi odrezal vse razen palca. Pa še nosil bi lahko tiste šuhe k sm ji prerastu

Me prav zanima, kako bi potem hodil. :)

Hair_Y ::

No sej se glih ne bunim glede majnšega števila prstov
(pol mezinčka:D ), pravzaprav se tega niti ne zavedam.
No samo takrat, ko sem pri striženju nohtov prej konec8-) ...

frenk ::

kdo je pa teb reku da so prsti na nog zakrnel??...moji so čist ql:)...loh ti kej zašpilam na kitaro če hočš:D...joke

atubbuta ::

No tudi brez mezinca bi bil raje kot brez sredinca. :\

Prsti na nogah pa znajo bit pr babah fuuuul sweet! 8-O Jaz ne čutim nobene zakrnelosti pr njih. :D

Matek ::

Foot fetish >:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

|CyGNUS-x ::

@IceMan:
Priporočal bi ti branje kakšnega alpinističnega časopisa ali pa kakšno knjigo iz biologije pa bi videl kaj je vse pri človeku zakrnelo. To so ušesne mišice, modrosni zob, slepič, prsti na nogi razen palca in trtica. Pa mislim, da ima tudi Karničar pa Humar odrezane prste pa sta vseeno ena najboljših alpinistov na svetu.


P.S. Če nimaš dovolj znanja za sodelovanje v takoh temah se rajši vzdrži.

Lp
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

root987 ::

_plecko: A ti si celo poslušal v šoli? I am impressed!
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

perci ::

Zakrnelost gor dol, prsti na nogi se kako prav pridejo pri plezanju. Da se pa tut brez, ja.

Humar ma tut eno nogo krajšo od druge, pa vseeno gre na Nanga Parbat. On ni človek, on je stroj, zato ni najboljša primerjava.

Karničarju pa, kolikor vem, manjkajo prsti na roki (morda tudi na nogi, ne vem), pa vseeno drži smučarske palice v njih. A so tut prsti na rokah zakrneli?

Ne me razumet narobe. Če pravte, da so prsti na nogah zakrneli, že prav, recimo da vam verjamem. Sigurno pa je brez njih težje hoditi/teči, kot brez njih. Tako, da funkcijo definitivno imajo.

Osebno bi rekel, da niso zakrneli, lahko me pa prepričate v nasprotno. Kak edu link bi sedel, recimo.

OrlyTM ::

No evo, tuki lahk mal potrenirate :D :D :D

Prsti prec! :)

jst sam pa nebi dal prstov spljoh!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Ziga Dolhar ::

Dekleta padajo na desetprstno tipkanje.
https://dolhar.si/

McHusch ::

Ja, Ziggga, kašna dekleta so kej to? >:D >:D

Baja ::

dekleta, ki rabijo instruktorja za 10-prstno tipkanje :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Udaril sem se v noht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10129851 (25887) enadvatri
»

Krči

Oddelek: Loža
255067 (4417) jype

Poškodovan noht

Oddelek: Loža
1710393 (10110) noraguta
»

Nohet na nogi se mi je zarasel v prst - boli

Oddelek: Loža
4210559 (9553) Brane2
»

Poškodbe... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518177 (6959) ;-)

Več podobnih tem